Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 253 445
185 online
35 508 VIPy

Kim jest samiec alfa? W jaki sposób kobieta zdobędzie jego serce?

SAMIEC ALFA

Kim jest samiec alfa i dlaczego tak bardzo przyciąga uwagę kobiet? Co sprawia, że niektórzy mężczyźni są tak pożądani? W moim artykule staram się przybliżyć tę tematykę oraz odpowiedzieć na wiele innych pytań związanych z ludzkim przywódcą stada. Powiem, jakie cechy kobiety przyciągają tego typu mężczyzn. Podpowiem również, jakie strategie stosować, aby osiągnąć to, czego się chce w miłości. Oraz czy warto zmieniać siebie dla kogoś innego? Z góry wiadomo, że nie, ale jednak mogę Cię zaskoczyć. Zapraszam do lektury.

Kim jest samiec alfa i dlaczego jest tak pożądany przez kobiety?

Uznaje się, że około 35% ludzi, to samce lub samice alfa. Z czego 10% są wysoko estrogenowymi kobietami, ale my zajmiemy się wysoko testosteronowym mężczyzną pierwszą literą alfabetu greckiego. Jak łatwo wyliczyć mniej więcej co czwarty men jest nim.

Jest to mężczyzna, który wyróżnia się na tle innych pewnością siebie, siłą charakteru oraz zdolnością do osiągania sukcesów zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Jest NATURALNYM LIDEREM, który potrafi zjednać sobie innych ludzi i sprawić, że będą za nim podążać. Właśnie te cechy sprawiają, że przywódca ludzkiego stada jest tak pożądany przez kobiety. Wiele z nich uważa bowiem, że taki partner zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Oraz stabilizację emocjonalną i inną, jakże liczącą się od wieków – finansową.

Zauważmy jednak, że pojęcie samca alfa nie jest jednoznaczne i może być różnie interpretowane. Dla jednych kobiet to przede wszystkim silny fizycznie typ seksualny, mężczyzna o wyrazistym wyglądzie i dominującej postawie. Inne natomiast mogą bardziej cenić jego umiejętności interpersonalne oraz inteligencję emocjonalną.

Niezależnie od tego, jakie cechy są dla poszczególnych osób najważniejsze, faktem jest, że taki człowiek przyciąga uwagę wielu kobiet jako symbol siły i męskości.

Dlaczego kobiety tak bardzo pragną połączyć się z samcem alfa?

Przede wszystkim dlatego, że taki partner daje im poczucie bycia chronionymi i otoczonymi opieką.

Taki partner, kochanek, chłopak, najlepiej mąż, potrafi zatroszczyć się o swoją partnerkę, a jednocześnie nie pozwala na to, aby ktokolwiek inny naruszał jej poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, kobiety często uważają, że związanie się z nim przyczyni się do ich własnego rozwoju oraz podniesienia statusu społecznego.

W końcu, dla wielu kobiet jest on synonimem pasji, emocji, a w pewnym wieku (jego) spodziewają się po nim naprawdę dobrej sytuacji finansowej. No bo jak inaczej roztaczać skrzydła bezpieczeństwa?

Z drugiej strony jego pewność siebie oraz zdolność do podejmowania ryzyka, bez którego nie ma sukcesu, sprawiają, że życie z nim staje się interesujące i pełne niezapomnianych wspomnień.

Często narcyz na początku znajomości podszywa się pod pierwszą literę alfabetu greckiego, jednak kobiety, które pragnie zwabić są inne niż te, które podobają się prawdziwemu alpha masculinum.

Oczywiście są kobiety niezainteresowane takimi mężczyznami, ale ja ich nie znam (uśmieszek).

Mężczyzna ten doceni kobietę, która dba o swoje zdrowie
4 szklanki musowo!


Jakie cechy kobiety przyciągają ludzkiego przywódcę stada?

Mężczyźni ci przyciągają do siebie swoją pewnością, siłą charakteru i zdolnościami przywódczymi. W związku z tym kobiety, które chcą zdobyć ich serca, powinny wykazać się cechami, które będą dla nich atrakcyjne.

Przede wszystkim ważna jest również pewność siebie kobiety. Oni szukają partnerki, która wie czego chce i potrafi dążyć do swoich celów. Nie oznacza to jednak arogancji czy egoizmu, bo równie istotna jest umiejętność współpracy i wsparcia partnera w jego dążeniach.

Kolejną cechą, która przyciąga alpha masculinum, jest troska o wygląd i dbanie o siebie. Powiedzmy sobie szczerze, nie tylko troska, ale i wyglądanie.

Na szczęście i pech, to nie tylko kwestia estetyki, ale także świadomości własnej wartości i szacunku dla samej siebie.

Mężczyzna ten doceni kobietę, która dba o swoje zdrowie (4 szklanki musowo, oraz je taka i chudnie:), usportowienie (biega bo musi), oraz potrafi prezentować się dobrze w każdej sytuacji. Ważne jest również poczucie humoru oraz umiejętność rozmowy na różne tematy.

Poczułaś się już, jak na podwieczorku u jaśnie babki Michorowskiej goszczącej Stefcię Rudecką? Tak czy siak, taki gość ceni również inteligencję i błyskotliwość swojej partnerki.

Czy kobieta bluszcz powinna ukryć swoje skłonności?

Ostatnim aspektem, który warto podkreślić, jest niezależność finansowa oraz emocjonalna. Pomimo tego, że liderowi stada ludzkiego zwykle powodzi się dobrze, szuka kobiety, która potrafi stanąć na własnych nogach i nie oczekuje od niego ciągłego wsparcia.

Z pewnością nie szuka kobiety bluszcza. Nie oznacza to jednak braku bliskości czy uczuciowości, wręcz przeciwnie.

Taki men doceni kobietę, która potrafi wyważyć swoją niezależność z troską o relację i wspólnie tworzyć silny związek oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Oczywiście zupełnie różne są oczekiwania narcyza wobec partnerki i to jest znak rozpoznawczy, że narcyz to nie alpha masculinum pomimo tego, że w korporacji często zostaje dyrektorem działu.

Z drugiej strony, jeśli jesteś kobietą i chcesz manipulować takim człowiekiem, chociaż dobrze wiesz, że nie chcesz posiadać, lub nie posiadasz z natury pewnych cech, które on ceni, trzeba będzie się jakoś zadekować i zatuszować ślady.

Nic nie wyjdzie z uwodzenia, jeśli nie umiesz przyciągnąć i UTRZYMAĆ zainteresowania ofiary.

Tak, aby Twoja obecność fizyczna zamieniła się w stałą obecność mentalną. Przyciągnięcie uwagi jest sensu stricte zupełnie proste, wystarczy dobry ubiór, znaczące spojrzenie, jakaś oryginalność. Ale pozostać w twej pamięci …  O tym później.

Czy alpha masculinum zawsze jest najlepszym wyborem dla kobiety?

Choć mężczyzna pierwsza litera alfabetu greckiego może wydawać się idealnym partnerem dla wielu kobiet, warto zastanowić się, czy rzeczywiście jest najlepszym wyborem dla każdej z nich.

W końcu każda kobieta ma swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania w związku, a to, co przyciąga jedną osobę, niekoniecznie musi być atrakcyjne dla innej.

Takie samisko cechuje się pewnością siebie, dominacją i zdolnością do podejmowania decyzji.

Dla niektórych kobiet takie cechy są bardzo pociągające i dają poczucie bezpieczeństwa oraz stabilizacji. Jednakże inne kobiety mogą czuć się przytłoczone lub ograniczone przez tak silną osobowość.

Dlatego należy dobrze poznać siebie i swoje potrzeby emocjonalne przed podjęciem decyzji o związaniu się z takim mężczyzną.

Najgorszą opcją jest zarzucenie skutecznych sideł na przywódcę stada, żeby wkurzyć sąsiadkę.

Należy pamiętać, że taki mężczyzna, pomimo tego, że NIE jest narcyzem (taka osobowość psychopatyczna narcyza po prostu nie potrafi nawiązać) może mieć trudności w nawiązywaniu głębokich relacji emocjonalnych ze swoją partnerką.

Jego skupienie na osiągnięciach i sukcesach może sprawić, że będzie mniej czasu poświęcał na rozmowy sercowe czy wsparcie emocjonalne.

Dlatego też kobiety o wysokiej empatii i potrzebie bliskości mogą czuć niedosyt w takim związku.

A może

ubierzesz buciki biegacze

i ruszysz z tego skrzyżowania?:)

Czy romantyczki będą szczęśliwe z alpha male?

A więc kobieto, jeśli szukasz Idealnego Kochanka, to nasz przywódca stada raczej się do tego nie nadaje. Większość ludzi w młodości snuje marzenia, które z wiekiem przemijają z wiatrem lub gasną.

Proza życia, rozczarowujące życiowe historie i załamują się młodzieńcze ideały. Wśród dorosłych osobników, właśnie kobieta potrafi nadal poszukiwać w mężczyznach Idealnego Kochanka, który ożywia te zawiedzione nadzieje, zamieniając je w fantazje życia.

W rzeczywistości więc alpha masculinum  może być najlepszym wyborem dla tych, które szukają silnego lidera i trzeźwego oparcia, ale niekoniecznie dla tęskniących za romantyczną miłością, i głęboką więzią duchową.

Tak naprawdę kluczem do szczęścia jest znalezienie osoby, która akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy.

Bridget, lubię Cię taką, jaką jesteś. Serio?

Jakie strategie stosować, aby zdobyć serce samca alfa?

Gdy znajdziesz klucz do charakteru mężczyzny zdobędziesz jego serce, i zatrzymasz dla siebie na długo. Nie ma, że na zawsze, bo jedyną stałością wszystkiego jest wszystkiego zmienność.

Pierwszą strategią, którą możesz zastosować, aby zdobyć serce przywódcy, jest pokazanie swojej pewności siebie i niezależności.

Taki mężczyzna ceni silne kobiety, które potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach. Bądź więc asertywna i wyraźnie komunikuj swoje potrzeby oraz stawiaj granice. Nie bój się wyrażać swojego zdania i podejmować decyzji.

To może przyciągnąć jego, a raczej nigdy narcyza.

Mężczyźni są wzrokowcami, ale nasz samiec to sokół. Dlatego kolejną ważną strategią jest dbanie o swój wygląd zewnętrzny. Powinnaś też rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Lider wśród samców szuka partnerki, która będzie dla niego atrakcyjna zarówno pod względem fizycznym, jak i intelektualnym. No nic, tylko go wystrzelać z liścia na płask.

Czyli będziesz zmuszona dbać o swoje kształty, ubiór oraz pielęgnować własne hobby (ciekawe skąd je weźmiesz na poczekaniu:) czy umiejętności.

Musisz więc pokazać, że jesteś interesującą osobą z własnym życiem. To sprawi, że będziesz bardziej dla takiego pociągająca.

Trzecia strategia polega na tym, aby być tajemniczą i nieco niedostępną. Takie chłopaki lubią wyzwania, a często są przyzwyczajani, że kobiety same do nich lecą.

Jeśli jednak postawisz na grę i nie będziesz zbyt łatwo dostępna, możesz wzbudzić jego zainteresowanie i sprawić, że będzie chciał Cię zdobyć. Ważne jest, abyś była autentyczna i szczera w swoich uczuciach, albo (skoro jesteśmy w grze) żeby to wszystko wyglądało autentycznie i szczerze.

endy samiec

Wyobraź sobie Andy’ego Warhola

Jak się zachowywać w obecności takiego mężczyzny?

I tutaj, to już jest niezła woltyżerka. Bo jednocześnie masz być wsparciem dla niego, ale nie możesz dać mu się zdominować.

Wiedz, że żonglując rolami płciowymi, stwarzamy intrygujący paradoks, który zawsze odgrywał w uwodzeniu znaczącą rolę.

Najwięksi donżuani mieli w sobie coś miękkiego (alpha masculinum raczej nic miękkiego nie ma), kobiecego, a najbardziej oblegane kurtyzany przejawiały pewne cechy męskie.

Ale strategia taka jest skuteczna tylko wtedy, gdy jest podawana w formie nieoczywistej. Gdyż jeśli jest zbyt sugestywna i uderzająca, może odpychać, a nawet straszyć. I szukaj wiatru w polu.

Dobrą wariacją w tym temacie jest mieszanie fizycznego ciepła z emocjonalnym chłodem.

Przykład być może dziwaczny, ale dobrze obrazujący o co chodzi.

Wyobraź sobie Andy’ego Warhola z uderzającą powierzchownością, a jakże wielką powściągliwością w zachowaniu. Jest w takiej osobie zarazem pokusa i nieokreśloność.

Duża ilość ludzi spędza życie w pogoni za kimś takim walcząc z nieosiągalnością.

Gdy będziesz interesująco niejednostajna, alpha masculinum na to pójdzie.

Bylebyś nie wybrała typu rosyjskiej egzaltowanej kochanki, na to praktycznie nikt nie idzie.

Czy samiec alfa zawsze pozostanie Ci wierny?

Wierność w związku to jedna z kluczowych wartości, której oczekują od siebie partnerzy. W przypadku takich mężczyzn, postrzeganych jako silni i pewni siebie, kwestia wierności może być nieco bardziej skomplikowana.

Czy jednak można generalizować i twierdzić, że człowiek pierwsza litera greckiego alfabetu zawsze będzie niewierny swojej partnerce?

Przypomnij sobie, że każdy człowiek jest inny, nie oceniajmy więc wszystkich liderów stada według tego samego schematu.

Wierność w związku zależy przede wszystkim od indywidualnych cech charakteru oraz wartości, jakie dana osoba wyznaje.

Taki facet może być zarówno wiernym, jak i niewiernym partnerem, podobnie, jak każdy inny mężczyzna.

Jednak nie zapominajmy z kim mamy do czynienia, tacy mężczyźni mają naturalną tendencję do rywalizacji i dominacji, co może wpływać na ich relacje z kobietami.

Poza tym wierność w związku to nie tylko kwestia fizycznej niewierności czy romansów na boku.

Wierność obejmuje także emocjonalne zaangażowanie w relację oraz gotowość do wspierania partnerki w trudnych chwilach.

Ckliwie z takim nie będzie na pewno, ale silne ramię wyciągnie Cię w razie czego sprawnie ze sklepu z torebkami LV. To oczywiście żart, ale ten kolega nie boi się i pomoże.

Podsumowując, nie można jednoznacznie stwierdzić, że pierwsza litera greckiego alfabetu zawsze będzie niewierny swojej partnerce. Wszystko zależy od jego charakteru.

Czy warto zmieniać się dla samca alfa, czy lepiej szukać kogoś, kto akceptuje Cię taką, jaką jesteś?

Jest pytanie, czy chcemy być z kimś, kto wymaga od nas ciągłego dostosowywania się do jego oczekiwań i potrzeb?

Czy może lepiej szukać partnera, który będzie akceptował nasze słabości i mocne strony oraz wspierał nas w dążeniu do własnych celów?

Oczywiście nie ma jednego uniwersalnego przepisu na szczęśliwy związek. Dlatego zastanów się nad tym, jakie są Twoje priorytety i co jest dla Ciebie najważniejsze.

Jeśli uważasz, że zdobycie serca przywódcy stada jest tym, czego pragniesz najbardziej, to możesz spróbować zmieniać swoje zachowanie i sposób bycia. Jednak taka strategia może prowadzić do utraty własnej tożsamości i poczucia nieszczęścia.

Z drugiej strony, jeśli cenisz sobie autentyczność i prawdziwe uczucia oparte na wzajemnym szacunku oraz akceptacji siebie nawzajem, być może warto poszukać partnera spoza tego kręgu.

W końcu miłość to nie tylko emocje i namiętność, ale także wspólna praca nad związkiem, kompromisy i dążenie do szczęścia OBOJGA partnerów.

samiec alfa

Dlatego zadajmy sobie pytanie, czy ciągła samokontrola i zmiana siebie w ideał dla takiego lidera jest tego warta?

Czy może lepiej skupić się na poszukiwaniu osoby, która pokocha Cię taką, jaką jesteś Bridget?

(Visited 7 994 times, 4 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosia K 3 maja 2023 o 20:35

  Nikt nie skomentowal, wiec ja napisze – super post Pepsi. Bardzo fajna analiza 🙂 Dla takich tekstow tu wchodze 💗

  1. avatar Pepsi Eliot 3 maja 2023 o 21:24

   dzięks 🙂 <3

 2. avatar anka 16 maja 2023 o 13:27

  Przeczytałam o samicy i samcu A. i nie zgodzę się z jednym: bardzo ale to BARDZO rzadko / ja osobiście nie znam takich przypadków/ samiec A wiąze się z kobietą A. Owszem, czasem coś może zaiskrzy ale w sensie konfliktu a nie erotycznej fascynacji. Znam kilku samców A których żony to ładne i atrakcyjne, raczej mądre kobiety niż te bard ziej przedsiębiorcze. Tutaj samce A wykazują dużą przezorność dlatego taki wybór. Wydaje mi się, że wolą takie kobiety gdyż chcą wykluczyć już z gruntu ewentualne konflikty rodzinne które uniemożliwiłyby im skupienie się np na karierze czy biznesie.

  1. avatar Pepsi Eliot 16 maja 2023 o 20:28

   W sumie kobiety alfa też chyba wolą samców beta.

  2. avatar Alfa i Omega 1 czerwca 2023 o 23:23

   Chlop w domu przede wszystkim pragnie swietego spokoju a nie rywalizacji ze swoja kobieta o to kto ma wieksze jaja 🙂

   Dwa koguty w jednym kurniku to o jednego za duzo i niczego dobrego taka sytuacja nie wrozy. Z pewnoscia nie wrozy spokoju.

   Dwie alfy w zwiazku to tak jak samochod z dwoma kierownicami i dwoma kierowcami. Chocby kazdy w pojedynke byl doskonalym kierowca to kiedy obydwaj beda prowadzic jednoczesnie ten samochod rozbije sie przy pierwszej lepszej okazji.

   Pozdrawiam wszystkie litery alfabetu, nawet „F” 😉

   1. avatar Pepsi Eliot 2 czerwca 2023 o 08:05

    jak zastanowić, to dużo logiki jest w tym co powiedziałeś, z drugiej strony kobieta alfa potrafi ustąpić, bo kobieta naturalnie steruje wszystkim jako szyja, nie musi być głową, nawet gdy jest. Ale masz rację, konfliktów może być więcej.

    1. avatar Alfa i Omega 3 czerwca 2023 o 04:22

     Hmmm, moze i tak. Ja jednak uwazam (moze mi sie tak tylko wydaje bo nie lubie szufladkowania i jakos mnie ten temat nigdy bardzo mocno nie interesowal), ze ustepowanie jest sprzeczne z definicja osobowosci alfa.

     1. avatar Pepsi Eliot 3 czerwca 2023 o 06:50

      może faceta, ale kobieta wie co robi, kobieta alfą to nie idiotka, ma wyglądać że ustępuje, ale przynajmniej się nie nudzi, to żywioł, ale wszystkie tamy sama sobie nakłada

 3. avatar Alfa i Omega 3 czerwca 2023 o 21:06

  Ja sam jestem indywidualista i chociaz czesto inni za mna podazaja to jednak rzadko bywam czescia stad, zwykle wole sie zajac czyms ciekawszym niz przywodztwem i nie obchodzilo mnie to nigdy kto jest jaka litera.

  Jesli jednak wierzyc Wikipedii to:
  „Osobnik alfa – dominujący osobnik u zwierząt stadnych, posiadający najwyższą pozycję społeczną w stadzie, pełniący rolę jego przywódcy. (…) Podobnie traktowane jest w socjologii – osoba dążąca do osiągnięcia dominującej roli (lidera) (sic!) w płaszczyźnie socjalnej lub zawodowej. W hierarchii stadnej stosowane są jeszcze określenia beta (osobniki zajmujące pozycję społeczną tuż za alfa) i omega (osobniki o najniższym statusie społecznym w grupie).”

  Mezczyzna alfa to tez zwykle nie jest idiota i tez najczesciej wie co robi. 🙂 Idioci nie za bardzo nadaja sie na przywodcow, chyba, ze przewodza innym idiotom (co, oczywiscie, nie jest wykluczone).

  1. avatar Pepsi Eliot 3 czerwca 2023 o 22:50

   każdy kto jest eneagramową 8, jest też samcem, czy samicą alfa. Tego nie da się w sobie wyplenić, ani stworzyć. Natomiast gdy się o tym wie, i jest się inteligentnym człowiekiem zna się swoją wadę główną i ma się pewien dystans. A gdy się jest po prostu tylko samcem o silnych cechach przywódcy, robi się śpiąc to, co żywioł nakazuje.Przebudzenie jest tutaj rozwiązaniem. Przebudzenie jest świadomością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Jesteś mądrą panną i wiesz już, gdzie NATURA schowała MASĘ Witaminy C

Ale nie tylko o to chodzi, sproszkowana BIO Czarna Porzeczka to CUD dla wytrzymałościowców!

Dodaj więc CZARNĄ PORZECZKĘ Blackcurrant This is BIO do czwartej szklanki lub do zielonego szejka

Gonisz, robisz interwały?

 

Nie zaszkodzi zejść na Ziemię, przysiąść na krześle i wypić zielonego szejka z Blackcurrant This is BIO!:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum