logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
62 269 884
151 online
27 829 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak rozpoznać braki Witaminy C i o pomijanym sposobie na nietolerancję glutenu

  bułeczki drożdżoweJak rozpoznać braki Witaminy C i o pomijanym sposobie na nietolerancję glutenu

  Joł Ślicznym,

  Vitamin C 1000+ TiB

  Vitamin C 1000+ TiB

  Często nie mamy świadomości, że tak wiele rzeczy, które dzieją się w naszych cielskach zależy od tak małej ilości czynników odżywczych.

  Lekarze i ich recepty przyzwyczaili nas do tego, że lista leków jest nieskończenie długa i, że każda jednostka chorobowa, a jest ich coraz więcej, potrzebuje, ściśle określonych, złożonych i wciąż innych substancji leczących.

  Nie liczmy na to, że szybko dojdzie do sytuacji, może nawet nigdy, że lekarz Możnemu powie:
  – Natychmiast odstaw gluten i kazeinę, weź dużą dawkę witaminy C, wystaw się na słońce, albo łyknij D3. Ozdrowiejesz.

  Widziałeś ssaka?

  Czy ssak coś ssie, jak się go odstawi od piersi, czy wymienia? Widziałeś zwierzę futerkowe, żeby nie wylizywało osobistego futra?

  Po co to robi?

  Bo sierść przeszkadza mu w kontakcie ze słońcem i dlatego zlizuje lanolinę.

  A Burżuazja po ciemnościach od rana w swoich stylówkach, dlatego powinna łykać D3 TiB z runa owczego. Tak to działa.

  Uważa ktoś, że nie jest wrażliwy na gluten, bo nie ma celiakii?

  Może nie, ale jak będzie słabo odżywiony, to Możnego jelita zaczną robić coś, czemu medycyna konwencjonalna zaprzecza, że w ogóle coś takiego istnieje.

  Zaczną te jelita przeciekać, a dodatkowo nasili się dysbioza.

  To się stanie na pewno, bo tak działa człowiek źle odżywiony. Taki człowiek działa źle. Ilolita jest lufa? Jednolita.

  A więc, gdy przepuszczalność jelit i dysbioza się nasilą, to nawet jak tolerowałeś jakoś ten gluten, od teraz będziesz go coraz słabiej tolerował.

  Czy da się coś na szybko zaradzić? Może tylko nie jeść glutenu, ale gluten jest prawie we wszystkim co pyszne?

  Oczywiście dobrze byłoby odstawić gluten, ale przede wszystkim należy uzupełnić witaminę C i wesprzeć nierównowagę biologiczną w jelitach. Natychmiast kiszona kapusta, dobre probiotyki i dodatkowe dawki witaminy C.

  Burżuazja w odróżnieniu od większości zwierząt, nie jest w stanie syntetyzować witaminy C endogennie, dlatego dla nas, świnek morskich i kilku naczelnych, jedyną szansą na zdrowie, jest dostarczanie sobie witaminy C wraz z pożywieniem. Często należy również posiłkować się suplementacją.

  Kiedyś zalecane RDA dla kobiet wynosiło 0,75 g witaminy C na dobę (trochę więcej miały spożywać ciężarne i matki karmiące), a mężczyźni 0,90 g/dobę. Zalecenia te zostały dla Amerykanów zmienione w kwietniu 2000 roku, przez Narodową Akademię Nauk nagle na ponad dwa razy tyle, i wynoszą obecnie 2 g na dzień.

  Czy to już ich ostatnie słowo w temacie?

  Jak się ktoś czuje, gdy zaczyna mu brakować witaminy C?

  Gdy już jest ewidentny szkorbut, nikt nie ma woltów, ale póki co, podaję wczesne objawy nadchodzącego scorbutus, czyli gnilca, albo cyngi.

  1. Ciągłe spadki energii, przewlekła bezsiła i objawy depresji. Nawet wytrzymałość kości jest naruszona. W didaskaliach dodam jakby co, że jednym z pięciu głównych zaradczych działań przeciwko rakowi, jest właśnie pompownie w siebie mocy, motywacji i siły.

  Energia być musi

  2. Objawy kwasicy mleczanowej mogą być bardzo podobne do objawów braku witaminy C. Często podczas głupiego odchudzania dorabiamy się niedoborów witaminy C. Goni w nas wtedy masa upośledzonych atomów, czyli wolnych rodników tlenowych.

  3. Poluzowane zęby, krwawienie z dziąseł, lub stany zapalne dziąseł. Do budowy tkanki potrzebny jest kolagen, a witamina C jest niezbędna dla naszego kolagenu.

  4. Częste zmiany nastroju i drażliwość, to nie koniecznie objawy rekcji na fejsbukowy ostracyzm, czyli mało lajciów, ale właśnie owa płaczliwość, na przemiennie z chichotem, może być oznaką nadchodzącego szkorbutu.

  5. Siniaki, które zbyt łatwo się tworzą, i długo utrzymują mogą wskazywać na niedobory witaminy C.

  6. Słabe gojenie się ran, a także przesuszone włosy mogą również wskazywać na niewystarczające jej poziomy.

  7. Przewlekłe bóle kończyn, lub stawów są kolejnym znakiem, aby sprawdzić, czy witamina C nie jest brakującym składnikiem.

  Czasami szkorbut atakuje obręb stawów, powodując krwawienie, co powoduje bardzo silny ból.

  8. Niedokrwistość jest kolejną oznaką ewentualnego niedoboru witaminy C.

  9. Gdy ciągle łapiesz infekcje, przeziębienia, zimno na wardze, jest pewne, że witamina C musi jak najszybciej wesprzeć układ odpornościowy Możnego.

  Wracając do naszego pysznego, kleistego glutenu, przykładowego białka, które pomimo, że jest duże z łatwością przechodzi przez tkankę jelita i dostaje się w zakazane dla siebie miejsce, powodując poważne problemy zdrowotne. W tym choroby autoimmunologiczne.

  Co ciekawe, okazuje się, że gdy poprawimy integralność błony śluzowej swoich jelit, tym samym poprawimy wrażliwość na gluten.

  Dobrze się składa

  W badaniu opublikowanym przez czasopismo Alergologia i Immunopatologia, okazało się, że próbki glutenu, które narażano działaniem witaminy C, traciły markery zapalne.

  Możesz też w Necie znaleźć wypowiedzi dr Mayer Eisenstein’a, który jasno dowodzi o korzyściach z witaminy C obejmujących również czułość na gluten i ogólnie celiakię.

  Na szybko przypomnę jeszcze objawy choroby trzewnej i wrażliwości na gluten?

  Jeśli choroba nie została zdiagnozowana, ale masz oznaki i objawy takie jak:

  nabrzmiały brzuch, zmęczenie, podatnyś jest na infekcje, wolno gojące rany masz, zatrzymanie płynów, osłabienie mięśni, wzdęcia, dudnienie w żołądku i te, yyy … cuchnące stolce, rozważ wykonanie w laboratorium badania, aby wykluczyć celiakię lub nietolerancję glutenu.

  Oczywiście problemem studenta pierwszego roku medycyny i każdego hipochondryka jest posiadanie większości objawów wyczytanych chorób, ale i tak, niech Możni zwrócą uwagę, jak się zazębiają oznaki wrażliwości na gluten z początkiem szkorbutu.

  Tak czy siak, cokolwiek mówi osoba w kitlu, która tak samo jak my jest zwierzęciem nie posiadającym genu, aby wyprodukować sobie witaminę C, my powinniśmy ją często przyjmować.

  W pożywieniu i w dobrym suplemencie

  Nie tylko odda nam potęgę swoich znanych korzyści antyoksydacyjnych, energetycznych, odmładzających, likwidatora stanów zapalnych, gojących właściwości, ale właśnie witamina C polepszy trawienie Możnych i zredukuje objawy nietolerancji glutenu, czy nawet objawy celiakii.

  Przy okazji pomoże  leczyć chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego.

  Naukowcy z wymienionego wyżej badania odkryli, że podawanie witaminy C zapobiega zwiększonemu wydzielaniu azotynów IFN-γ, TNF-α, IFN-α i IL-6 i wzrostowi ekspresji IL-15 wywołanego przez gliadyny, co sugeruje, że dodatek witaminy C może być bardzo korzystny dla pacjentów chorych na celiakię.

  Jaki byłby dla Ciebie najlepszy suplement w takim razie?

  Gdy zdiagnozowano u Ciebie celiakię, albo silną nietolerancję glutenu, pracownik służby zdrowia Ci doradzi, co i jak.

  Ja biorę 1 tabletkę dziennie Witamina C 1000 +TiB  i obżeram się bio kapustą kiszoną. Żeby nie było, i tak nie jem glutenu.

  Na koniec wrzutka dr. Andrew W. Saul’a:

  Witamina C jest najlepszym na świecie naturalnym antybiotykiem, środkiem przeciwwirusowym, antytoksynem, antyoksydantem i lekiem przeciwhistaminowym.

  Wszyscy powinni o tym wiedzieć, że nie da się przecenić Witaminy C.

  Bardzo dobre referencje:  123


  C
  peps

  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  6 efektów ubocznych Witaminy C, które mogą okazać się zabójcze dla Wielkiej Farmacji

  Przeciekające jelito, czyli jak zdrowe jedzenie może dziurawić jelita?

  Czy dieta bezglutenowa robi cuda?

  Poradnik dla żony, której mąż i teściowa mają stale wzdęcia

  (Visited 32 234 times, 3 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Ania 29 marca 2015 o 17:20

   Pepsi, dzięki za kolejny świetny post. Mam pytanie trochę z innej beczki: jakie mleko kokosowe kupujesz? Wiele z nich jest w puszkach (a puszek nie lubimy bo BPA), ale kartoniki też nie są chyba na 100% bezpieczne. Poradź!:)

   1. pepsieliot 29 marca 2015 o 17:22

    Aniu, w sumie to ja nie kupuję mleka kokosowego, może zacznę, a jeżeli o puszki i kartoniki, to chyba w tych bio, jest to wyłożone jakąś folią od środka bez szczególnie szkodliwych substancji, ale trzeb to sprawdzić

    1. delilah 29 marca 2015 o 18:04

     Mleko kokosowe można zrobić sobie samemu.
     Z bio wiórków kokosowych. 100 razy taniej i bez potrzeby zastanawiania się nad puszkami, kartonikami i folijkami.

  2. anawib 29 marca 2015 o 18:37

   Pepsi 🙂 dalej Cie lubie 😉
   i nie lubie dni kiedy nic nie piszesz!
   Chyba bog Ra Cie zeslal :))
   Uszczesliwilas mnie wpisem o olejkach

   1. pepsieliot 29 marca 2015 o 21:03

    Anawib Kochana, nie piszę tylko w soboty, ale w soboty będą pisać u mnie gościnnie inni blogerzy

  3. orzełek 29 marca 2015 o 19:06

   A witamine C dla dzieci polecasz jakas?

   1. pepsieliot 29 marca 2015 o 21:02

    Orzełku na razie mamy tylko dla dorosłych, ale wkrótce to się zmieni, będą również suple dedykowane dla dzieci, muszą mieć formę łatwą do połknięcia

  4. kalis 29 marca 2015 o 19:47

   Pepsi moja przewodniczko i inspiracjo kochana do zmian na lepsze – powiedz prosze co rozumiesz przez Bio kiszona kapustę?

   1. pepsieliot 29 marca 2015 o 20:57

    No że idziesz do organika i kupujesz bio kiszoną kapustę, na wagę, a nie pasteryzowaną, albo,. że kupujesz bio kapustę i ją sama kisisz, na blogu jest przepis

  5. ANNA 29 marca 2015 o 21:28

   Pepsi.. jest problem z połykaniem Waszych suplementów. Czy muszą to być aż tak duże tabletki? Witamina C 1000 + jest bardzo wielka. Jest ładnie obła, ale ten rozmiar – na prawdę jest duża 😀

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 09:55

    Anno, kurde flaczek, jest wielka. Trzeba najpierw ją dobrze obtoczyć płynem do popicia w ustach,a potem połknąć. Nie na chybcika.

    1. ANNA 30 marca 2015 o 10:47

     Słuchaj, a można potłuc w moździerzu? Jest problem w podażą osobom starszym 🙁 i dzieciakom – wg mnie Wasza witaminka C nadaje się dla dzieciaków, ale problemem jest rozmiar tablety 😀 można tłuc? Nie zaszkodzi przyswajaniu? Bo wiem, że ona jest uwalniana stopniowo.

     1. pepsieliot 30 marca 2015 o 11:52

      Oczywiście, że możesz potłuc, wszystkie suplementy, które nie są powlekane, można tłuc, ona już w ustach jest kwaśna.

  6. Eli 29 marca 2015 o 22:33

   Pepsi a jakbym brała tę witamine co Ty tak samo raz dziennie to jest sens jeszcze spożywać kwas askorbinowy taki w proszku?

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 09:53

    Eli nie ma sensu

  7. oli 30 marca 2015 o 00:04

   HEj Pepsi,
   czytam Twojego bloga od jakiegoś czasu i znajduje w nim wiele interesujących rzeczy piszesz że zażywasz suplement diety witaminę C raz dziennie. A co powiesz o witaminie C lewo skrętnej w postaci kwasu askorbinowego? Zaleca się 5-15 g dziennie profilaktycznie a przy różnych stadiach chorobowych odpowiednio więcej.

   http://www.mall-net.com/cathcart/nonrate.html

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 09:48

    Oli z tego co wiem, to po zjedzeniu 100 g takiego proszku , przyswoisz około 2 g, powiedz, czy to ma sens?

    1. Ania 30 marca 2015 o 11:07

     Pepsi, dlaczego uważasz, że ze 100 g można przyswoić tylko 2 g? Biorę kwas l-askorbinowy regularnie i, kiedy przesadzę, dochodzi do biegunki. To chyba znak, że organizm jednak coś z tego dla siebie bierze…

     1. pepsieliot 30 marca 2015 o 11:51

      Aniu to nie ja uważam, jest na to wiele opracowań, aa to, że kwas podrażnia Ci błony śluzowe jelit, to jest jeszcze inna sprawa

      1. ANNA 30 marca 2015 o 12:38

       Czy możesz coś napisać na ten temat, przywołując badania, o których piszesz. Ludzie nagminnie teraz, za sprawą pana Zięby – szprycują się 15 g kwasu l-askorbinowego czy innego proszku – nie da się im przemówić do rozumu. Czy możesz coś więcej na ten temat, aby mieć podkładkę podczas dyskusji?

      2. pepsieliot 30 marca 2015 o 13:17

       Anno napiszę

      3. delilah 31 marca 2015 o 15:20

       Pepsi, Z tym nasyceniem i wypróżnieniem to jest dość ewidentne.
       Raczej niemożliwym jest fakt, że w czasie choroby moje jelita są „mniej wrażliwe” i dużo więcej i wyższych dawek witC potrzeba, żeby „historia” jelitowa nastąpiła.
       Organizm potrzebuje po prostu więcej witaminy i więcej jej zużywa. biegunka świadczy tylko o nasyceniu (na daną chwilę) organizmu.
       I to nie teoria tylko praktyka.

  8. hausdoc 30 marca 2015 o 06:37

   Od lat jestem Witeminerem i sprawdzam u siebie i moich pacjentów poziom witamin. Jeszcze nie miałem przypadku z normalnymi wynikami. Z mojego doświadczenia 1500 IE witaminy D3 to za mało. Zapotrzebowanie dzienne wynosi 40-60 IE na kg wagi ciała. Więc np przy 65 kg wagi potrzebujesz 2700 do 3900 IE D3 dziennie. Dlatego przepisuję najczęściej Tabl. z 4000 IE
   Należy pamiętać, że do witaminy C niezbędna jest Vitamina E, obie uzupełniają swoje działanie antyoksydacyjne i wzajemnie się regenerują.

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 09:44

    Bardzo się cieszę, że zechciałeś przedstawić swoją opinię i doradzić, prawda jest taka, że jesteśmy złaknieni kontaktu z pracownikami służby medycznej o tak otwartych horyzontach. Jesteś praktykiem,co najważniejsze, i lekarzem, co zadziwia, to dla nas wszystkich wiele znaczy. Dziękuję za Twoją cenną radę.

    Jednocześnie dodaję dla zainteresowanych, że 2 tabletki D3 TiB, po 1500 jednostek – http://thisisbio.pl/pl/2_this-is-bio?p=2, plus 1 tabletka D3 (2000 jednostek) + K2 (z natto) do ssania TiB – http://thisisbio.pl/pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-this-is-bio-.html tworzą mocny zestaw, w postaci 5000 jednostek D3 wraz z całodziennym zapotrzebowaniem na witaminę K2 (z natto)
    Lub jedna D3 TiB i jedna do ssania D3+K2, bo już od 2000 jednostek trzeba wziąć K2, da nam razem 3500 jednostek i k2 na cały dzień

   2. oli 30 marca 2015 o 20:28

    A czy jest jakaś możliwość skontaktowania się z Panem? Bliska mi osoba choruje na nowotwór trzustki. Chcemy uzupełnić niedobór witamin i stosować witaminę C dożylnie ale sami nie mamy odpowiedniej wiedzy co i jak podawać.

    Internet roi się od różnych i sprzecznych informacji.

    Byłabym bardzo wdzięczna

  9. Niki 30 marca 2015 o 11:39

   Witamina C obniża pro-zapalność glutenu – super wiadomość!

   Pepsi, czy jest możliwe, że stearynian magnezu zastosowany w jakimś preparacie zdrowotnym/ leczniczym przyczynia się do zmniejszenia jego wchłanialności i pozyskania całej zawartości dobroczynnych substancji?

   Info poglądowe dla chudzielców: mijają 4 tygodnie codziennego picia napoju z drożdży nieaktywnych, a ja czuję, że przybieram na wadze 🙂 zaokrąglam się w sensie mięśnie rosną, zważę się po 2 m-cu drożdżowania, jeszcze za wcześnie. Z kolei moje futro (na głowie) zagęszcza się 🙂 w wariackim tempie.

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 11:45

    raczej nie

    1. Niki 30 marca 2015 o 12:05

     A przyswajalność? Chyba że wchłanialność i przyswajalność to to samo i jedno z drugiego wynika, nie rozróżniam. Przeczytałam takie info na jakimś blogu, szukam potwierdzenia czy ten wypełniacz i przeciwzbrylacz ma taką podejrzaną moc. Dlatego dobrze by było osoby mające wiedzę w tejże materii rozkminiały takie rzeczy, przybliżały meandry, żeby ludzie mieli świadomość jaki skład supli jest korzystny i nie kierowali się tylko taniością.

   2. Aga 30 marca 2015 o 16:11

    Hej ja też pije drożdże ale nie regularnie ale jak mówisz, że tyjesz to będę regularnie pic drożdże może w końcu przytyje 😉

  10. Niki 30 marca 2015 o 11:42

   Wspomniane w tekście przesuszenie włosów – o tak. O przesuszenia do łamania się krótka droga. Właśnie kruszące się, łamiące włosy są symptomem niedoboru wit.C

   1. ANNA 30 marca 2015 o 12:37

    No to pięknie. Dlatego biorę witaminkę C od Pepsi 😀 Zobaczymy jak moje kudełki się będą miały 😀
    Pepsi – a jak biorę dwie tablety dziennie Twojej wypasionej Witaminy C 1000 + to mogę je łykać razem? Rano i wieczorem biorę spirulinę, nie chcę łączyć tego z witaminą C – zostaje tylko południe do łykania 😀 robiąc te odstępy 3 godzinne od spirulinki. Będzie wtedy OK?

  11. Beata 30 marca 2015 o 14:19

   Witam Pepsi 🙂
   Czytam o jakiegoś czasu Twojego bloga, rozsyłam go do poczytania i przemyślenia innym, innym drukuję i rozdaję, generalnie jak mogę tak się dzielę wiedzą 🙂
   Ale właśnie, jestem po weekendzie u mojego chłopaka (lat 49) i jego rodziny -brat i szwagierka są lekarzami i naszych wspólnych znajomych – towarzystwo mieszano-lekarskie.
   Zostałam poczęstowana ciastem z zapytaniem cz nadal jestem na tej diecie bezglutenowej bo…
   Ona czytała ostatnio, że nagła zmiany diety zdaniem lekarzy onkologów może powodować poważne choroby! ta…. i zostałam postraszona, choć bynajmniej mnie to nie przestraszyło, wręcz przeciwnie uzmysłowiło mi, że lekarze są jacyś dziwni bo trzeba jeść wszystko a ja uległam modzie. Nie jem albo unikam mięsa, chleba, ciastek… dziwna jestem jakaś a już prawie teściowa oczami wywraca… 🙂 nawet nie kryje za kogo mnie uważa.
   Dziś mój facet mnie i moje „dziwactwa” toleruje a wręcz podziwia… ale czy długo wytrzyma tłumaczyć mnie przed normalnymi?? a mamusia jego ??? jakież jest jej przerażenie patrząc na to co jem, kiedy pomyśli czym jej biedny syn będzie karmiony !!!
   Ech… jak ciężko nie jeść normalnie… Podziwiam Was Wszystkich dążących do zmian…. no no, ale uważajcie bo „każda zmiana diety może być groźna 😉

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 18:01

    No mówili też palaczom, żeby niezbyt gwałtownie rzucać,szczególnie gdy palacz jest zaciążony

    1. Panna Pikotka 10 kwietnia 2015 o 01:09

     kolezanka moja w ciazy pali, bo jej lekarka powiedziala,ze jesli przed ciaza nie rzucila, to lepiej niech nie rzuca, bo to moze byc szok, wiec niech sie tylko ogranicza….. zgroza jakas…

     Peps, usciski za Twe cudne teksty!

  12. oli 30 marca 2015 o 14:25

   Pepsi ale Twoja witamina C w kapsułkach to też kwas askorbinowy, sprasowany w prożku …
   + inne naturalne dodatki.

   To kwas askorbinowy w proszku podrażnia błony śluzowe jelit i się nie przyswaja dobrze, a witamina c w postaci kapsułki nie podrażnia błon śluzowych jelit i przyswaja się lepiej ?

   Dlaczego?

   Głowa już boli od tego wszystkiego 🙁

   1. pepsieliot 30 marca 2015 o 18:03

    Napiszę o tym posta, prżede wszystkim chodzi o spowalniacz, ale też właśnie o te naturalne dodatki, nie przez przypadek laboratorium umieściło wszystko raźem

  13. M. 31 marca 2015 o 19:20

   Pepsi, a jaką witaminę C z tych aptecznych byś poleciła? Nie stać mnie na TiB w tym momencie życia.

   1. pepsieliot 31 marca 2015 o 21:24

    to weź ten tani kwas ascorbinowy w proszku, i dojadaj wraz z jego porcją jakąś tanią acerolę, są takie, to zwiększysz wchłanialność o 30%, Zięba mówi, żeby go brać 15 gram, ja bym brała mniej, ale z acerolą

  Dodaj komentarz