3 etapy oczyszczania dziecka z pasożytów
O pasożytach wiemy już dosyć dużo, ale chcę zwrócić Twoją uwagę na parę istotnych rzeczy, które bywają pomijane. Chodzi o kolejność etapów procesu oczyszczania. Zazwyczaj tuż po zdiagnozowaniu pasożytów, przystępuje się do terapii. Dla organizmu dziecka może być to sporym szokiem.
Etap 1: Wzmocnienie
Oczyszczanie z pasożytów to proces, do którego trzeba się starannie przygotować. Mamy bowiem do czynienia z bardzo „cwanymi” stworzeniami, które żyjąc z ludźmi przez wieki wykształciły wiele mechanizmów przystosowawczych i obronnych. Pierwszym etapem oczyszczania z pasożytów powinno być wzmocnienie organizmu.
Szczególnie o tej porze roku zalecałabym dietę rozgrzewającą, z wykluczeniem cukru, mąki i nabiału. Cukier, mąka i nabiał to produkty śluzotwórcze, z których pasożyty mogą tworzyć otoczki przetrwalnikowe, a grzyby tak zwane biofilmy (czyli kołderki, pod którymi przeczekają czas działania leków). Rezygnacja z tych produktów uskuteczni oczyszczanie. Dieta rozgrzewająca oparta jest na zupach i ziołach (gorczyca, czarnuszka, imbir, kurkuma, kminek).
Dieta powinna trwać od 2 do 4 tygodni w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka.
Przepis na rozgrzewającą zupę mocy
Składniki w tym przyprawy BIO
marchew
pietruszka
seler
ziemniaki
masło klarowane/smalec gęsi/smalec kaczy
olej kokosowy/oliwa z oliwek
Przyprawy
gorczyca biała i czarna
czarnuszka
kminek
oregano
Do 2-3 litrów wody dodajesz masło klarowane, lub gdy dziecko nie jest wegetarianinem, smalec gęsi, lub kaczy (drobiu z hodowli ekologicznej) i przyprawy, gotujesz około pół godziny. Następnie dodajesz warzywa. Wywar gotujesz nawet kilka godzin.
Olej kokosowy/oliwa z oliwek dodajesz do przestudzonej zupy na talerzu. Wszystkie składniki powinny być najwyższej jakości, najlepiej BIO. Oleje nierafinowane, tłoczone na zimo, extra virgin. Jeśli Twoje dziecko lubi zupy-kremy, to możesz wszystko zmiksować.
Do zupy można dodać jajko ekologiczne. Możesz ugotować wywar na kilka dni i na jego bazie przygotowywać różne zupy w zależności od tego, co dziecko lubi jeść.
„Zupę mocy" dziecko powinno jeść minimum 2 razy dziennie, rano i wieczorem
Jeśli nie ma ochoty na zupę, możesz podać mu do wypicia sam wywar (pół szklanki). Zupa świetnie wzmacnia w przypadku przeziębienia, grypy, wszelkich infekcji, osłabienia, przewlekłego zmęczenia. Zupa oczywiście jest dobra dla całej rodziny.
Etap 2: Oczyszczanie
Następnie należy podać leki, jeśli lekarz tak zaordynuje, i zioła. W uproszczonej wersji mogą to być mieszkanki ziołowe „na pasożyty” dostępne w sklepach zielarskich. Można stosować też kurację świeżo obranymi pestkami z dyni.
W trakcie kuracji (szczególnie mam tu na myśli silną mieszankę ziołową), grzyby i bakterie, często się uaktywniają, dlatego czasem konieczne jest wprowadzenie dodatkowego leczenia np. olejkiem z oregano.
U dzieci jeszcze częściej niż u dorosłych występuje tak zwany „kryzys ozdrowieńczy”
Może pojawić się pod postacią np.: gorączki, wysypki, afty, biegunki. Dzieje się tak pod wpływem doetoksykacji i ogólnej mobilizacji sił odpornościowych organizmu. Jeżeli objawy są masywne, należy przerwać kurację i natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Etap 3: Suplementacja
Po zakończonym etapie oczyszczania, zalecana jest suplementacja probiotykami, witaminami i minerałami, oraz Omega 3, która to kuracja powinna trwać minimum 4 tygodnie.
owocek
Źródło:
Ściśle na podstawie opracowania doświadczonej pediatry dr Agnieszki Wlazłowskiej
Komentarze
Dziekuje Ci, pozdrawiam z Wiednia
Co z bananami, daktylami inymi cudeńkami jedzonymi na co dzień do południa? Ja uważam, że to najlepsza dieta, ale kłóci się z TMC przy odrobaczaniu.
Na co zwrócić uwagę przy takiej diecie podczas odrobaczania?