logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
75 728 619
157 online
30 323 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak samemu leczyć ubytki, czyli bez użycia dentysty?

  rp_fruit-i-warzywa1.jpgJak samemu leczyć ubytki, czyli bez użycia dentysty?

  Joł Szczerbatkom i Innym Ślicznym,

  Skoro nowoczesna stomatologia pozwala na obecność rtęci, promuje fluor w pastach do zębów i na dziecięcych szczoteczkach, oraz w wodzie pitnej, może niekoniecznie należy wierzyć we wszystko co mówią dentyści.

  Witamina D3+K2 TiB

  Witamina D3+K2 TiB

   

   

  Jak choćby w tę mantrę powtarzaną przez dziesięciolecia, że jednym z najlepszych sposobów, aby uniknąć próchnicy jest umyć zęby bezpośrednio po spożyciu czegokolwiek, co zawierało duże ilości cukru.

  Nowe dowody wskazują, że byli w błędzie.

  Po zjedzeniu słodkich pokarmów i napojów, szkliwo zębów słabnie, zwłaszcza w pierwszej godzinie po konsumpcji. Szczotkowanie zębów w tym okresie prowadzi do wzrostu uszkodzeń, spowodowanych ścieraniem. Uszkodzenia te stają się istotne, gdy aktywny delikwent osiąga wiek średni.

  A w didaskaliach, nie kupuj innych szczoteczek, niż miękkie.

  Wczoraj już sobie wyjaśniliśmy, że akcja z fluorem niewiele dała, i że prawie każde dziecko ma już jakiś ubytek, radzę więc skupić się na prawidłowym odżywianiu, tak jak radził dr. Weston A.Price.

  W rzeczywistości, gdy mamy już jakieś ubytki, fluorek może zapobiegać ich gojeniu, ponieważ fluor centralnie zakłóca prawidłową gospodarkę mineralną ciała ludzkiego. I tyle w temacie, jakby ktoś jeszcze miał wolty, czy odstawiać pasty z fluorem.

  Nie przejęzyczyłaś się Pepsi? Gojenie ubytków? Powiedziałaś gojenie?

  Yyy … łi.

  Gdy zadysponujesz dla swojego cielska odpowiednią dietę, możesz nią wyleczyć swoje ubytki.

  Ten proces gojenia jest znany jako remineralizacja, ponieważ jest to proces podawania zębom minerałów, które są potrzebne do ich naprawy.

  Tak naprawdę chodzi o dwa najbardziej istotne dla zdrowia zębów minerały, czyli wapń i fosfor.

  Wiadomo, że aby prawidłowo korzystać z wapnia, ludzki organizm potrzebuje również odpowiedniej ilości witaminy D z promieni słonecznych, pożywienia i dla naszej szerokości geograficznej z suplementu D3, oraz witaminy K2 (najlepiej mk7 z natto), oraz magnezu, którego sporo jest w warzywach i orzechach. Należy też rozważyć suplementację chelatem magnezu. Generalnie nie do przecenienia są witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oprócz D i K, jeszcze A i E.

  Niestety dla zwolenników różnych opcji 811, czyli mnie, najlepsza dieta, która leczy próchnicę ma dużą zawartość tłuszczu.

  Teoretycznie ludzie na diecie Atkinsa, podobnie, jak wielu Aborygenów żywiących się głównie tłuszczem nie powinni mieć próchnicy.
  Aborygeni może nie mieli, tak przynajmniej twierdził dr. Price, ale wielu Atkinsonowców, ale też adorantów Paleo, ma dość nieprzyjemny uśmiech.

  Jedzenie bogate w fosfor, to niestety mięso, od zwierząt karmionych trawą. Prawdziwe masło, takie żółto-pomarańczowe, sery (szczególnie parmezan).

  Na szczęście też owies, nasiona dyni, nasiona słonecznika, które zawierają dodatkowo witaminę E, magnez, oraz inne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Również orzechy, zwłaszcza brazylijskie, orzechy nerkowca i włoskie)

  Olej z nasion lnu tyle, że tutaj musimy już bardzo uważać, aby był to organiczny, odpowiednio przechowywany olej, najgorzej byłoby pić zjełczały. A więc wybrać najlepszy, który możnaby używać do kuracji antyrakowej Budwigowej.

  Rzeczy, których należy unikać

  Sztuczna żywność, dodatki chemiczne i farmaceutyczne, yyy … jak leki, bo chodzi oczywiście o nasze fagi, czyli dobrą florę bakteryjną w jelitach, żeby jej nie unicestwiać.

  Soi należy unikać, jak ognia, pisałam przecież, że to produkt nie do jedzenia, ponieważ wysokie poziomy kwasu fitynowego w soi, zmniejszają przyswajalność magnezu, wapnia, miedzi, żelaza i cynku. Soja także ma wpływ na brak równowagi hormonalnej która jeszcze wyolbrzymia problemy spowodowane niedożywieniem.

  Kawa i herbata w tym zielona, zawiera naturalnie występujący fluor, więc Możni, którzy akurat właśnie mają ubytki powinni ograniczyć herbat spożycie, aż ubytki zostaną uzdrowione.

  Nie należy myć ani czyścić zębów sokiem z cytryny, lub innymi kwasami. Podobnie, nie należy używać sody, czy proszku do pieczenia w charakterze materiałów ściernych.

  Możesz sobie myć zęby sodą z olejem kokosowym, ale soda powinna być dobrze rozpuszczona w oleju, jednak tylko wtedy, gdy nie masz ubytków. Niektórzy sugerują, że nawet wtedy, należy to robić sporadycznie.

  Idealna dla zębów mikstura powinna zawierać zarówno wapń, jak i fosfor jak fosforan jednowapniowy. Natomiast naprawdę nigdy nie powinna zawierać fluoru.

  Antybiotyki powodują próchnicę na wiele sposobów

  Raz, że redukują przyswajanie składników odżywczych przez wywołanie sztucznej odpowiedzi immunologicznej, jak robi zresztą większość farmaceutyków. Dwa, że antybiotyki zabijają pożyteczne bakterie.

  W naszych otworach gębowych, też panuje układ podobny do jelit, czyli, że mamy dwa typy mikroorganizmów. Candida albicans, czyli po prostu „candida” są to drożdże, które fermentują cukier w organizmie człowieka. Odpady kwaśne tej fermentacji prowadzą do erozji zębów.

  Candida w ustach jest również odpowiedzialna za smoczy oddech i sporo innych niezbyt miłych odzewów ciała skatalogowanych pod hasłem alergie.

  Pożyteczna flora bakteryjna jest w stanie ciągłej wojny z candidą, jednak florę łatwiej wykończyć. Wszelka chemia, toksyny emu podobne zabijają dobrą florę bakteryjną, przez co nasze cielska coraz gorzej trawią pokarm.

  Dlatego, gdy leczysz ubytki unikaj jak tylko możesz cukrów. Próchnica, cokolwiek się powiedziało, póki co, niestety karmi się cukrem, a fruktoza w szczególności powoduje obniżenie zawartości fosforu. A wiadomo, że jest to właśnie przyczyna, tego, że cukier psuje zęby.

  Wszystko w naszym organizmie jest kółko Macieju niszczone i odbudowywane, tak działamy i tak samo działają nasze zęby.

  Cukry stymulują wzrost drożdży, to jasne, jednak dzieje się to tylko wtedy, gdy jemy więcej niż 10% tłuszczu w diecie.

  Tymczasem drożdże w ustach o trochę inna sprawa, chociaż też bardzo powiązana z ogólną gospodarką tłuszczowo cukrową.

  Dykteryjka:

  Podstawowym zarzutem dla diety „30 bananów na dzień”, czyli dość hardcorowej odmiany 811, która to dieta (ta 30) jest bliska mojej psyche, dlatego, że lubię dużo jeść i dużo mieć energii też lubię, a więc podstawowym zarzutem jest, że zęby lecą na tej diecie. I, że Durian Rider i Free Lee po nocach usuwają komcie bezzębnych, byłych zwolenników, tak jak pepsi odsiewa miłe wypowiedzi, w tym sporo udanych paszkwili.

  Bo co my tu mamy?

  Mamy tłuścioszkę, która patrzy na płaską w pasie jak deseczka Free Lee, pożerającą surowe węgle na potęgę i postanawia tłuścioszka też mieć mały śliczny, seksi brzuszek, bez kraterów z cellulitisem. Bez falowania na wietrze, bez dzięcieliny, gryki i bursztynowego świerzopu. Po prostu fajny sportowy brzuszek chce mieć.

  Rzuca się na te banany, rzuca się na te daktyle, na te figi, nie rozumie, puszcza mimo uszu, że trzeba jeść zielony seler, że trzeba jeść jarmuż, pietruszkę, sałatę rzymską, i że wszystko to może rosnąć w gębie, dlatego się to mieli z szejkami.

  Wracając, rzuca się tłuścioszka na tę szamę, a tu w ustach jeszcze były ubytki, jeszcze zszorowane mięsiwem twardym szczerby, jeszcze gdzieniegdzie brunatna szczelina, wyrwa i bierze sobie ta osoba łyk fruktozy, bez tłuszczu. I ta fruktoza owocowa z całym błonnikiem, pięknie i szybko by się jej strawiła poszła żyłą wrotną do wątroby. I dostałaby żarłoczka wielkiego kopa energii i popędziłaby chudnąć na bieżnię.

  A tu nie, bo zębiska lecą

  Bowiem jeszcze nie może być tak różowo, wcześniej fruktoza rozleje się po jamie ustnej, wlezie do dziur w zębiskach i zaszkodzi. Żeby wejść na frutarianizm, musisz nie mieć ubytków, ale jest to cyrkulacja ptaszka kiwi kiwi. Na tej diecie, jesteś tak dobrze odżywiony, że nie masz ubytków. Nie robi się też właściwie kamień. Pokażcie mi mięsożera, że nie ma kamienia na zębiskach. Bądź jak małpa, która nie ma ubytków dopóki je to co powinna.

  Tymczasem niektórzy naturopaci mówią, że nie jest możliwe, aby leczyć zęby na diecie roślinnej, że jest nawet trudno na diecie wegetariańskiej.

  I, że właśnie problemy z zębami są powodem u wegan, do powrotu do yyy … zdrowej diety.

  Owszem uważam, że weganizm to ludzki, więc sztuczny wymysł, tak jak mięsożerstwo, ale roślinożerstwo z niewielką ilością naturalnie niską produktów odzwierzęcych jest najlepszą i naturalną normą.

  Gdybym się myliła, na wszelki wypadek podałam Możnym wszystkie opcje.

  I jeszcze jedna cenna uwaga

  Gdy ubytek jest uzdrowiony, obszar na którym wcześniej siedział, często staje się czarny. To jest czysto
  kosmetyczny/wizualny efekt i nie ma wpływu na zdrowie. Do tego owe odbarwienia mogą być stałe.

  Każdy dentysta, który to zauważy zaraz zacznie wiercić w tym czarnym, ale chyba nie będziesz na tyle głupi, żeby mu pozwolić.

  Co robić, gdy ząb boli?

  Gdy ząb boli, należy raczej rozważyć opcję szybkiego wyleczenia ubytku, ale na już, póki co, często przydaje się lek przeciwbólowy. Pamiętajmy jednak o tym, że ubytki trzeba leczyć jak najszybciej, bo konsekwencje mogą być bardzo poważne. Jak na przykład powikłanie, infekcja mózgu.

  Olejek goździkowy stosowany bezpośrednio na kłopotliwy ząb znany jest ze swojej skuteczności. Gdy nie masz pod ręką olejku goździkowego, możesz szybko zrobić pastę z roztartego goździkowego ząbka i oliwy z oliwek. Pastę można nakładać bezpośrednio na zęba.

  Ekstrakt waniliowy, można przyłożyć bezpośrednio do zęba za pomocą waciku. Upewnij się, że jest to prawdziwa wanilia, a nie sztuczny olejek aromatyzowany.

  Jeśli ząb bolący, jest właśnie wzrastającym zębem mądrości, po prostu za pomocą mentolu możesz zmniejszyć obrzęk i ból.

  Na koniec jeszcze wrzutka w nagrodę dla wytrwałych:

  Jak można bezpiecznie wybielić zębiska?

  Za pomocą tlenu.

  Wystarczy przepłukiwać otwór gębowy i gardło nadtlenkiem wodoru (rozcieńczoną wodą utlenioną), ile razy myjesz zęby. W ciągu kilku tygodni, doczekasz się ogromnych zmian w kolorze zębów.Tlen z nadtlenku wodoru bezpiecznie wybieli Możnych zębiska.

  Przy okazji, jakby kogoś miał brać ból gardła, to się odłamkowym, zawczasu wyleczy. Gdybyś niechcący płyn połknął, to w przeciwieństwie do połknięcia pasty z fluorem nie musisz jechać do szpitala. Niekiedy połknięte małe dawki, nadającego się do spożycia, odpowiednio rozcieńczonego nadtlenku (3%, lub słabszy) wodoru, będą bardzo korzystne.

  Ponadto

  Należy unikać jakiejkolwiek pasty, która zawiera laurylosiarczan sodu, lub siarczan sodu.

  Bowiem, te przemysłowe odtłuszczacze są po prostu straszne dla zdrowia. Fluorek do tego wszystkiego przyciemnia zęby, więc się zastanów jakby Możnemu coś głupiego wpadło do sagana.
  Gdy jesteś wszystkożercą i nie wierzysz nawiedzonym roślinożercom, nie mówiąc o weganach, to używaj świeżego, organicznego i bardzo żółtego masła.

  Podobno zero ubytków.


  Czego Możnym życzy,
  mądry po szkodzie, bowiem niestety z byłymi ubytkami leczonymi przez alopację,
  jor pepsik,

  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Czy leczenie kanałowe zębisków jest zdrową opcją?

  Kto zabił denatkę, tłuszcz, czy cukier?, czyli dieta wysoko węglowodanowa i nisko tłuszczowa czII

  Owoce i Candida, owoce i cukrzyca, owoce i trak, czyli dieta wysoko węglowodanowa nisko tłuszczowa czIII


   

  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

   

  (Visited 62 815 times, 5 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Florentynka 31 maja 2017 o 21:32

   Cześć Pepsi 🙂 Czy można używać rozcieńczona wodę utlenioną do wybielania zębów jeśli nosi się aparat ortodontyczny / reatiner ? Nie zniszczymy elementów metalowych ?

  2. Mental 15 czerwca 2017 o 21:41

   Piszesz: „fluor centralnie zakłóca prawidłową gospodarkę mineralną ciała ludzkiego. I tyle w temacie, jakby ktoś jeszcze miał wolty, czy odstawiać pasty z fluorem”. Skąd bierzesz takie kwiatki? Tu masz rzetelne info z uznanego na świecie podręcznika fizjologii lekarskiej: „Zęby uformowane u dzieci, które piły wodę zawierającą małą ilość fluoru, rozwinęły szkliwo bardziej odporne na powstawa-nie ubytków niż zęby u dzieci, które piły wodę bez fluoru. […] Fluor powoduje, że szkliwo jest kilkakrotnie bardziej odporne na działanie kwasów. Bez względu jednak na dokładny mecha-nizm, poprzez który fluor ochrania zęby, udowodnione jest, że czyni je około trzy razy mocniejszymi i mniej podatnymi na próchnicę”. [A.C. Guyton, J.E. Hall, Textbook of Medical Phys-iology, wyd. 13, USA 2016, s. 1018]

   Naukowo potwierdzono przynajmniej trzy mechanizmy dodatniego działania fluoru na zęby. Po pierwsze jony fluorkowe zastępują pewne grupy hydroksylowe obecne w zębach, tworząc nowe związki, w skrócie FHA i FA. Są one trudno rozpuszczalne przez kwasy, dlatego skutecznie zwiększają wytrzymałość szkliwa. Po drugie minimalna obecność fluoru w ślinie zmniejsza szybkość demineralizacji i przyspiesza remineralizację wczesnych ubytków próchnicowych. Po trzecie fluor hamuje metabolizm bakterii próchnicotwórczych, dzięki czemu wytwarzanie kwasu jest zmniejszone. Takie działanie fluoru wielokrotnie potwierdziły badania laboratoryjne. I tę małą ilość fluoru normalnie dostarczamy sobie z jedzenia i wody, bo pierwiastek występuje w przyrodzie.

   1. Pepsi Eliot 15 czerwca 2017 o 22:58

    ale jaja

   2. grzegorzadam 15 czerwca 2017 o 23:12

    ”Tu masz rzetelne info z uznanego na świecie podręcznika fizjologii lekarskiej:
    ….
    I tę małą ilość fluoru normalnie dostarczamy sobie z jedzenia i wody, bo pierwiastek występuje w przyrodzie.”
    ….

    Fluorowanie wody w USA jest zbrodnią na narodzie amerykańskim.
    Perfidna zmowa przemysłu z administracją.

    Sodium fluoride is commonly used as a rat poison. Globalists and eugenicists have decided to add it to water supplies with the message to the public that it is good for teeth, despite warnings from the ADA stating that young children risk a disease called dental fluorosis.

    Water actually is a battleground between good and evil and we see this in the fluoridation issue. One cannot understand the universe of water without grappling with poisonous fluoride and its government-mandated entry into public water supplies in the United States, Brazil, and several other countries that have stupidly followed America’s lead in water fluoridation. Just because it’s invisible does not make it any less deadly in the long haul in terms of public health. I had to say that because most people in fluoridated countries just don’t mind that it is there; it’s simply off their radar screens. And in fact, when you go back to the history and beginning of water fluoridation, we find out that it was the Nazis who used it first to turn their prisoners of war into passive sheep.

    http://drsircus.com/cancer/fluoridated-water-the-ultimate-evil-2/

    1. Klaudia 15 czerwca 2017 o 23:29

     Grzegorzuadamie, to jak Ty omijasz wode z kranu? Używasz jej do celów spożywczych czy do takich celów kupujesz wode w litrowych butlach?

     1. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 07:41

      Nie omijam, choć po lekturze Sircusa mam pewne pomysły.
      Kupuję wody mocno gazowane, ostatnio ”wynalazłem” selenkę.mocno gazowaną.

      1. Klaudia 16 czerwca 2017 o 12:09

       Obadam więc Sircusa.

       Ja pytam, gdyż piję z 10 kubków jak nie więcej zaparzonych ziół/naparów/zielonej herbaty, no więc piję dużo wody kranowej w tym celu.

       Ciągle mam obok siebie coś zaparzonego… I zmartwiły mnie te informacje o wodzie z kranu bo co jak co ale jednak piję jej chyba więcej niż przeciętny człowiek.

      2. Kasia w 3 lipca 2017 o 01:11

       a możesz podać link do tematu wody u Sircusa, bo dużo tego jest. My od lat pijemy butelkowaną wodę, ale jak byłam parę lat w Irlandii to piłam kranówę – dopiero po długim czasie dowiedziałam się o fluoryzowaniu wody w tym kraju 🙁

      3. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 13:35

       Sircus – ”woda życia”, książka

      4. BoPo 23 września 2018 o 16:07

       GrzegorzuAdamie a dlaczego kupujesz wody mocno gazowane przecież wszyscy radzą pić wody niegazowanej.

      5. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 19:16
      6. grzegorzadam 27 września 2018 o 09:33

       najpierw dlatego że lubię, po drugie że WG są tlenotwórcze.
       Po trzecie w mocno gazowanej wodzie nie uświadczysz e.coli, a w niegazowanej nagminnie.

       Polecam lektury dr Sircusa.

       Nazywanie CO2 gazem ”cieplarnianym” jest potężnym ogólnoświatowym oszustwem.

      7. grzegorzadam 27 września 2018 o 09:34

       po czwarte dlatego, że wszyscy radzą 😀

      8. BoPo 23 września 2018 o 20:50

       Rozjaśniło się bardzo po przeczytaniu o dwutlenku węgla. Dzięki Pepsi, czytam Twojego bloga codziennie ale na ten artykuł nie trafiłam, pewnie jest jeszcze wiele takich. Dzięki Pepsi za przekazywanie nam ważnej wiedzy, dzięki za Grzegorzaadama.

      9. Pepsi Eliot 23 września 2018 o 21:06

       <3

  3. grzegorzadam 16 czerwca 2017 o 13:12

   Zioła nawadniają jak woda.
   Mają jednak inny skład chemiczny, warto z nich korzystać na codzień.

   Z kranówkami jest problem.
   I tak mamy lepiej jak w Usa, tam dopiero robią z ludzi prawdziwych schorowanych frajerów.

   1. BoPo 1 października 2018 o 15:14

    Dziękuję Grzegorzadamie za przekonywującą odpowiedź na temat wody gazowanej, od dziś piję tylko taką, mam już Selenkę gazowaną w domu. Niegazowana nigdy mi nie smakowała, piłam, ale zmuszałam się do tego, chociaż z solą już była do przełknięcia. Jestem cała hepi, dziękuję za zdobytą wiedzę od Was, moich wspaniałych Autorytetów ❤️❤️

  4. Bożena 24 czerwca 2017 o 23:09

   Witam, wyczytałam gdzieś wcześniej, że nie można łączyć WU z kwasem l askorbinowym. W związku z tym mam pytanie. Czy mogę na czczo wypić wodę z kwasem l askorb. A następnie po myciu zębów wypłukać usta nierozcieńczoną WU? Ja tak robię i nie wiem czy dobrze?

   1. grzegorzadam 25 czerwca 2017 o 07:11

    nie można łączyć WU z kwasem l askorbinowym”

    Dobrze, nie łączymy utleniaczy (WU) z antyutleniaczami (wit.C, astaksantyna i inne),
    co najmniej 2 godz. pauzy.

    A następnie po myciu zębów wypłukać usta nierozcieńczoną WU?”

    Rozcieńczoną 1:5 – 0.5% – śluzówka.
    Wlewasz do kubka 1 ml WU 3%, dolewasz 5x więcej wody. 😉

  5. Anna Karwowska 3 sierpnia 2017 o 17:27

   swojego czasu pilam praktycznie tylko wode z sokiem z cytryny – dzieki temu mam bardzo duze ubytki w szkliwie. dentysta mowi, ze generalnie mam bardzo duzo porozpuszczanych zebow (tylne zeby sa duzo nizsze). dodam, ze od zawsze mialam slabe zeby (latane mam prawie wszystkie). od jakiegos czasu przestalam uzywac past z fluorem (juz po rozpuszczeniu szkliwa)- uzywam past bez fluoru na zmiane z olejem kokosowym i soda. na dodatek nietolerancje pokarmowe czesto objawiaja mi sie bolem zebo przy dotyku, wiec myje zeby raz dziennie. przyznalam sie do tego mojemu dentyscie i ofkors nie byl zadowolony. mam myc zeby 2 razy dziennie i pastami z fluorem. poniewaz alergie w miare mam juz w ryzach, to moge wrocic do mycia 2 razy, ale ten fluor mnie przeraza.
   po dlugim wstepie pytanie: jak poprawic stan zebow? aaa dodam, ze przez braki szkliwa moje zeby odbarwiaja sie bardzo od wszystkiego.
   plukanie rozcienczona woda utleniona.
   plukanie roztworem soli.
   co jeszcze?

   1. grzegorzadam 4 sierpnia 2017 o 07:16

    mam myc zeby 2 razy dziennie i pastami z fluorem. poniewaz alergie w miare mam juz w ryzach, to moge wrocic do mycia 2 razy, ale ten fluor mnie przeraza.”

    Bardzo słusznie, może niech dentysta obejrzy amerykańskiego kolegę, inne też polecam:
    https://youtu.be/MPoPUJY5yIc
    https://youtu.be/SUBZts9m5vY
    ”pilam praktycznie tylko wode z sokiem z cytryny – dzieki temu mam bardzo duze ubytki w szkliwie.”
    Nie musi mieć związku, ludzie piją latami i nic się nie dzieje.
    Masz braki podstawowych pierwiastków kośćcotwórczych (sprawdź analizą APW) czyli krzemu, boru,
    potem kolagenu, witamin itd.
    Zrobiłbym test sody i biorezonans, żołądek może nie trawić (nietolerancje pokarmowe)

   2. grzegorzadam 4 sierpnia 2017 o 07:21

    Z brakami K2 i D3 na czele!
    Zbadaj poziom wit d.

    1. Anna Karwowska 4 sierpnia 2017 o 14:03

     dziekuje ci bardzo!

  6. Agnieszka 9 sierpnia 2017 o 13:18

   A jak moge usunac kamien z przednich gornych zabkow mojego 2-letniego synka? Mimo ze nasladujac nas czysci zeby to nieskutecznie niestety. JEsli chodzi o diete to nadal jeszcze karmiony piersia jest, miesa jes bardzo malo bo nie lubi, za to duzo owocow i warzyw, soczewice, owsianki, jaglanki. Jakies herbatniki tez sie zdarzaja od niedawna, ale ten kamien (tak mysle ze to kamien, taka kremowa twarda warstwa do mniej wiecej 1/3 wysokosci dwoch zebow przednich od gory) byl widoczny jeszcze rok temu, jak syn w zasadzie prawie nic nie jadl jeszcze, malo stalych pokarmow a duzo mojego mleka (nigdy nie jadl papek) Czy moge cos zaradzic?

   1. grzegorzadam 9 sierpnia 2017 o 16:58

    Spokojnie, to mleczaki, nic nie usuwaj na siłę.
    Mogą być braki witaminowe, dziecko małe buduje układ dopiero.

    Bez paniki.

  7. Agnieszka 14 sierpnia 2017 o 14:51

   Dziekuje grzegorzuadamie, ulge poczulam 🙂 Czyli to defekt estetyczny. Bo w jednym z artykuluow pepsi pisala cos o witaminie K2 albo rownowadze wapniowej i stad myslalam…moj syn w sumie je sporo witamin, wypija szejki zielone jesli mu zrobie, je surowe marchewki, pomidory i papryke wiec myslalam ze witamin mu nie brakuje…za to myslalam o zelazie, czy mozna sprawdzic czy go brakuje dziecku bez badan krwi? niestety miesa malo je a nie suplementuje go niczym procz wit D, mega 3 i kwas askorbinowy + sol w wodzie.

  8. Lola 19 sierpnia 2017 o 18:21

   To się pogubiłam bo zniechęcasz do plombowania plastikiem ni rtęcią a piszesz żeby szybko leczyć ubytki żeby nie było infekcji mózgu. Chyba, że któreś z tych naturalnych metod są szybkie, o to chodziło? Od paru dni umiarkowanie boli mnie ząb, zwlekam z wizytą u dentysty i zastanawiam się co najważniejsze teraz, doradzisz?

   1. Pepsi Eliot 19 sierpnia 2017 o 21:30

    To nie są moje porady, nie jestem specjalistą we wszystkich dziedzinach, po prostu podaję opcje, do których dotarłam. Pozdrawiam i radzę udać się do dobrego dentysty.

  9. Emilia Piech 31 sierpnia 2017 o 07:18

   Ratunku! Jestem w 6 tygodniu ciąży, wczoraj pani stomatolog usunęła mi plombę amalgamatową, bez użycia żadnej gumowej osłony jamy ustnej, bez dodatkowego ssaki… Rozwierciła mi to dziadostwo na pył, rtęciowe błoto zalegało w ustach przez cały czas borowania, dopóki go nie wypłukałam.
   Niechże Szanowne Grono mi dopomoże, bo odejdę od zmysłów na amen 😕

   1. Pepsi Eliot 31 sierpnia 2017 o 10:54

    chlorella 100 % Organic This is BIO

   2. grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 20:29

    Do chlorelli kolendra, selen, jod, zioło Łopian.
    I duże dawki wit. C.

  10. Emilia Piech 1 września 2017 o 10:33

   Dzięki kochani! Ale ale- czy chcemy żeby kolendra wydobyła głęboko/dawno osadzoną w przestrzeni międzykomórkowej rtęć? Nie ma zagrożenia, że rtęć się przemieści i jeszcze więcej jej trafi do dziecka? Bardzo się boję, że zamiast pomóc zaszkodzę jeszcze bardziej. Wszak chyba przeciwskazaniem do chelatacji jest ciąża właśnie? Nic juz nie wiem. A jeśli faktycznie lepiej brać chlorellę, kolendrę- to w jakich dawkach? Pomożecie?

   1. grzegorzadam 1 września 2017 o 21:44

    Ale ale- czy chcemy żeby kolendra wydobyła głęboko/dawno osadzoną w przestrzeni międzykomórkowej rtęć?”

    Chcemy i pragniemy! Selen wiąże rtęć w nieszkodliwą usuwalną sól.
    Większym zagrożeniem i generatorem strasznych chorób jest działanie tej trucizny na organizm.
    Ciąża jest okresem ochronnym dla dziecka, pani stomatolog powinna nabyć wiedzę w tym zakresie!!!

    Wiem , ze ich tego nie uczą, tylko o ”dobrym” fluorze na próchnicę (brednia- to braki K2 z D3
    i bakterie jamy ustnej:
    http://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-leczyc-prochnice-i-choroby-dziasel/

    Emilio, primo po pierwsze nie wpadaj w panikę, chlorella to pożywienie, zjadaj i niczego się nie bój.
    Pamiętaj o łopianie, SELENIE, wit. D3 i C, właśnie i z naciskiem ”w ciąży”

    1. Emilia Piech 16 września 2017 o 19:16

     Grzegorzadam, zakupiłam chlorellę i selen TiB, resztę miałam. Praktycznie od dnia, kiedy zaczęłam wszystko zażywać, dopadły mnie okrutne mdłości. Parę dni wytrzymałam, ale było coraz gorzej, doszły do tego wymioty. Dwa dni temu odstawiłam wszystko i jest lepiej. Co robić??? Na samą myśl o jakichkolwiek tabletkach mam odruch womitoryjny 😭 Dodam, że chlorellę brałam też jakieś 2 miesiące przed ciążą i było ok.

  11. mwsuwaj 15 września 2017 o 02:29

   Czyli mój 2,5-latek może mieć uzdrowionego zęba bez alopacji, jak mu zasuplementuję D3+K2, będę wcierać olej kokosowy (płukać jeszcze nie umie) i do koktajli nadal będzie dostawał jabłczan magnezu? Ile można czekać na efekty?
   A żywokost dla siebie na kilkuletnią dziurę gdzie nabędę?
   Dziękuję Pepsi i Grzegorzadam, wszystko co piszecie jest bardzo pomocne 💚

   1. grzegorzadam 15 września 2017 o 07:52

    Nie panikuj, stosuj wymienione, próchnica dziecięca schodzi samoistnie.
    Nie patrz na czas,. to sa mleczaki.
    Żywokost kupisz lub sama zbierz, kein problem.

  12. Migotka 18 listopada 2017 o 15:29

   Czy psikajac wu tam gdzie jest prochnica u dziecka powoduje to że ona się nie rozprzestrzenia?
   Co do zębów to ja mam chore obie 7 na gorze ,wtym jedna do usuniecia raczej.i tak myślę że może górę żeby powodują ciągle bóle brzucha?
   Na zapalenie dziąseł co? Ssanie oleju Plus płukanie jamy ustnej?
   Mam też na jednym zębie czerwona kreskę tak jakby taka żyłka krwi co to może być?
   Ogólnie to cała płaszcza mnie dziś swędzi..

   1. grzegorzadam 19 listopada 2017 o 09:55

    Czy psikajac wu tam gdzie jest prochnica u dziecka powoduje to że ona się nie rozprzestrzenia?”

    Nie, WU jest antybakteryjna, antywirusowa, a próchnica jest infekcją:
    http://www.pepsieliot.com/jak-naturalnie-leczyc-prochnice-i-choroby-dziasel/
    http://www.pepsieliot.com/jak-samemu-leczyc-ubytki-czyli-bez-uzycia-dentysty/
    http://www.pepsieliot.com/zeby-sie-sypia-dwie-witaminy-cie-wylecza/

    Pamiętaj o K2, D3, A, w linkach.

   2. grzegorzadam 19 listopada 2017 o 09:57

    wtym jedna do usuniecia raczej.i tak myślę że może górę żeby powodują ciągle bóle brzucha?”

    Nie tylko brzucha, infekuje cały organizm z poważnymi konsekwencjami.

  13. Anna 22 listopada 2017 o 20:33

   Po usuwaniu plomby amalgamatowej trzeba połknąć tabletki z węglem ,węgiel połaczy się z rtęcią i będzie wydalony.

   1. grzegorzadam 23 listopada 2017 o 00:08

    Bardzo dobry pomysł, ale warto dołożyć selen i inne środki chelatujące.

  14. AGULEC 15 stycznia 2018 o 17:32

   Możecie mi jak prostej babcie napisać jak „rozpuścić” ta wodę utleniona i w jakich proporcjach zmieszać z olejkiem ? Bardzo proszę

  15. Hashimotka 18 stycznia 2018 o 18:48

   Witam,
   pytanie do grzegorzaadama: sól i żywokost z tego co pisałeś mogą odbudować zębinę, co by mi się bardzo przydało. Jak je stosować? Płukanki, papki, jakie proporcje i sposób przyrządzenia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź w necie na temat żywokostu widzę dużo ostrzeżeń i mam dylemat…

  16. grzegorzadam 19 stycznia 2018 o 07:08

   w necie na temat żywokostu widzę dużo ostrzeżeń i mam dylemat…”

   Nie mam takich dylematów, kto ma je konkretnie?
   Urzędnicy zadecydowali o jego szkodliwości.

  17. Agata 28 stycznia 2018 o 07:37

   A czy istnieje jakiś sposób by odbudować naturalnie zęby, które były już „leczone” i pod plomba zrobiła się wtórna próchnica? Czy wtedy usunąć starą plombe – pozwolić dentyście wyczyścić zęba w środku i zostawić tak by sam się zremineralizował (dzieki diecie, suplementacji i odpowiedniej higienie jamy ustnej)? Nie dawać nowej plomby? Czy ząb nie będzie wtedy bolał?

   Wiem, że jest coś takiego jak metoda Ashkara (to akurat w odniesieniu do leczenia raka), ale ponoć może być skuteczne też przy ubytkach w zębach. Chodzi o zostawienie otwartego zęba by sam się oczyścił i zaleczył. Ktoś się z tym spotkał?

   1. grzegorzadam 28 stycznia 2018 o 09:55

    Można próbować, dr Bołotow na 1 miejscu stawia wodę morską (rekiny nie mają próchnicy 😉 ) oraz żywokost
    i inne zioła.

  18. Mela 1 marca 2018 o 06:52

   Rany mojemu nastoletniemu dziecku dentystka w szkole odkryła 13 ubytków, załamany wrócił i powiedział że ma najwięcej w klasie, w tamtym roku na takim przeglądzie miał tylko 1 . Co się stało ,że tak poleciały zęby, od pół roku nie uzywamy fluoru,czy pasty babci agafi są ok? Co robić biegiem do dentysty leczyć po kolei czy co?

   1. grzegorzadam 1 marca 2018 o 14:54

    Jak dieta? Poziom wit.D ?

    Tu przykład odbudowy zębiny:
    https://youtu.be/KagWDZgIeUM

  19. Mela 1 marca 2018 o 17:33

   Wszystkozerny z warzywami slabo od roku walczę i wprowadzam zmany żeby było zdrowie Ale jest opór .d3 badał mu we wrześniu było 54 i od tej pory suplementuje 1d3k2 czasami tib czasami z apteki g&G od pepsi zjada od 4 miesiecy Wit.c 2g chlorelle3g wite400do600 olej z wiesiolka ale dziś kupiłam omege3dla dzieci to zamienię zamiast wiesiolka.

   1. grzegorzadam 2 marca 2018 o 05:59

    ubytki to nie kwestia miesięcy a lat, stale brakuje podstawowych czynników.
    cukier ciągnie wapń z zębów-kości, braki K2, magnezu i jest efekt.
    https://www.westonaprice.org/health-topics/abcs-of-nutrition/on-the-trail-of-the-elusive-x-factor-a-sixty-two-year-old-mystery-finally-solved/#article

   2. grzegorzadam 2 marca 2018 o 06:00

    Składniki:

    – 1/4 łyżki oleju kokosowego

    – 1/4 łyżki kurkumy

    – 1/4 łyżki soli morskiej

    Przygotowanie:

    Wymieszaj składniki w celu uzyskania jednorodnej masy, a następnie nałóżj ją na szczoteczkę i dokładnie wyczyść zęby.

    Nie spiesz się, aby wypłukać usta, odoczekaj 2-3 minuty, tak aby mieszanina zaczęła działać. Następnie wyszczotkuj zęby pastą do zębów, którą zwykle używasz.

    Ta mieszanina będzie doskonale wspomagać ogólny stan zębów, wybili je, a także wzmocni.

  20. Mela 2 marca 2018 o 09:27

   Super , wielkie dzięki , będziemy stosować, mam tylko sól kłodawską i himalajską czy któraś może być? a jakby jeszcze podawać mu MSM z kolagenem i wit.c?

   1. grzegorzadam 2 marca 2018 o 17:12

    Tak, to dobre sole, Pepsi nie lubi kłodawskiej 😉

    MSM też może być, i podane.

    1. Pepsi Eliot 2 marca 2018 o 21:53

     jak już, wolę wielicką 🙂

     1. grzegorzadam 2 marca 2018 o 22:41

      co złego w kłodawce ?

      1. Pepsi Eliot 3 marca 2018 o 11:15

       a co w wielickiej? a tak naprawdę ma być kwiat soli, czyli celtycka morska

      2. grzegorzadam 3 marca 2018 o 13:06

       Też dobra, bocheńska również..
       Sircus twierdzi, ze celtycka the best, bo kłodawskiej nie szamał.
       Złoża sprzed 300 mln. lat, jak himalayska.

       Po co przepłacać jak jest Dosia? 😉

      3. Pepsi Eliot 3 marca 2018 o 14:45

       nie polecam produktów, które są niestabilne, raz kłodawska jest taka, a raz inna, nietrzymanie standardów jest dla mnie najgorszym przewinieniem. Znamy to z polskich restauracji.

      4. grzegorzadam 3 marca 2018 o 15:23

       Himalajska też się różni w zależności od miejsca wydobycia.
       To nie ejst jednorodna ruda.
       Jest badana pod kątem ogólnego składu,- przepisy.
       Różową też mają – hematyt.

       Nie mam zaufania do oceanicznych, choć może to przesadzone.

       Polskie restauracje to… 🙂
       co zmiana to inny smak i proporcje.
       W tej samej knajpie. 🙂

   2. grzegorzadam 2 marca 2018 o 17:12

    Nawet 10 gramów dziennie, zaczynamy od 1 grama, albo mniej.

  21. amazonka 25 marca 2018 o 23:07

   A jak sądzicie, czy można byłoby wu wlać z wodą do irygatora? Uzywam dobrego z waterpika i tak się zastanawiam…

   1. grzegorzadam 26 marca 2018 o 09:49

    Naturalnie, tylko max 1%- śluzówki.

   2. Anja 27 kwietnia 2018 o 16:38

    Uhm, wlalam… Znaczy WU do waterpika… Wlalam, zeby go oczyscic z osadu po roznych ziolo-rumiankach… I po waterpiku, popsul sie, musze nowy kupic…

    1. amazonka 27 kwietnia 2018 o 21:23

     Dziwne, na pewno nie przez WU. Przez miesiąc używam z WU i śmiga bez zarzutu.

  22. Ania 30 maja 2018 o 17:19

   Mam ubytek w zębie. Dosyć duzy. Co mam zrobić/robić by się wypełnił wzmacniając jednoczesnie inne zęby? Proszę łopatologicznie

   1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 00:03

    to jest wpis raczej dla witarian.

  23. Ola 6 czerwca 2018 o 14:55

   Hej Pepsi, bardzo proszę pomóż mi Twoją wiedzą, mam infekcję zęba i oferują mi leczenie kanałowe bądź wyrwanie. Kanałowe odpada i zanim pójdę wyrywać chciałam się upewnić czy jest jakaś alternatywa? Czy można wyleczyć infekcję zęba? Byłby to mój pierwszy wyrwany ząb więc wolę się upewnić.
   Dziękuję.

   1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2018 o 15:17

    leczenie kanałowe odpada, ale infekcja ropna bardzo obciąża narządy i serce. Próbuj naturalnych metod, goździki, kalibracja witaminą C, ssanie oleju i zobacz, czy wszystko zejdzie, żeby można było wszystko potem zaplombować dobrą plombą bez rtęci.

   2. grzegorzadam 31 lipca 2018 o 07:24

    Intensywne płukanie 10 % roztworem soli z H2o2, do 1 % (1/3 H2o2 3% i 2/3 solonej wody), zawsze likwiduje bądz ogranicza infekcje
    nie tylko w jamie ustnej.

    Płuczemy kilka razy dziennie, wypluwając, po 1-2 minutach.

  24. Ola 6 czerwca 2018 o 16:44

   Dziękuję Pepsi za tak szybką odpowiedź, założyli mi prowizoryczna plombę i ból póki co ustał, nie mam opuchlizny, a i też nie było próchnicy, ząb mi po prostu ulamal się jakiś czas temu i z tego powodu wdało się zapalenie, nagle zaczął mnie boleć.
   Spróbuję tych metod, za dwa miesiące zamierzam być w Polsce i pójdę do zaufanej dentystki i zobaczymy czy jest poprawa. Póki co będę się obserwować i ew w razie pogorszenia zadzialm jakoś. Myślisz że dwa miesiące wytrzyma organizm z infekcją jeśli będę się starała jej zaradzić wyżej wymienionymi metodami?

   1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2018 o 16:54

    musisz jak najszybciej pozbyć się stanu zapalnego, kalibracja , p[otem codziennie C z MSM

   2. grzegorzadam 31 lipca 2018 o 07:27

    ząb mi po prostu ulamal się jakiś czas temu”

    Zęby nie powinny się łamać, to kość, są braki minerałowe, które powinny scalać
    tkankę kostną, a więc uzupełniamy magnez, bor, krzem, kolagen itd.

   3. grzegorzadam 31 lipca 2018 o 07:30

    pójdę do zaufanej dentystki”

    Brak zaufania to podstawowa zasada- uważaj żeby nie poleciła fluoru.
    99% dentystów poleca pasty z tym kancerogenem onkologicznym, i ludzie
    to stosują, a poziom próchnicy w cale nie spada, ciekawe?

    ”Myślisz że dwa miesiące wytrzyma organizm z infekcją”

    Stan zapalny w takim zakresie nie jest niczym korzystnym.
    Płukanki, gozdziki, wit.C z MSM, H2o2, sól, jod powinny pokonać problem.

  25. ninka 7 czerwca 2018 o 15:42

   Bardzo prosze o porade. Dwa dni temu usunieto mi dolna osemke. Mam zolty jezyk i co pewnie normalne odczuwam ciagle bol. Ze wzgledu na upaly i dlugoletnia cukrzyce chcialabym zadzialac prewencyjnie by nie doszlo do wytworzenia suchego zebodolu. Czy delikatne plukanie ust woda z woda utleniona moze okazac sie pomocne?

   1. grzegorzadam 31 lipca 2018 o 07:34

    Mam zolty jezyk i co pewnie normalne odczuwam ciagle bol. ”

    To nie jest normalne.
    Co robisz z cukrzycą, jaki masz poziom magnezu?

  26. Michał 30 lipca 2018 o 18:16

   BARDZO PROSZE O POMOC. GDY MAM DROBNE UBYTKI TO JAK JE LECZYĆ?

   1. grzegorzadam 31 lipca 2018 o 07:32

    Tego się nie leczy, to nie choroba.
    Zmień dietę, uzupełnij minerały, pozbądz się patogenów, zębina się naprawi.

   2. grzegorzadam 31 lipca 2018 o 07:33

    Płucz rano i wieczorem solanką, do tego płukanki ziołowe wg Bołotowa.

  27. Michał 31 lipca 2018 o 21:31

   Bołotow pisze o miedzy innymi o jedzeniu kasz co jest szkodliwe na zęby. Co dokładnie mam robić bo nieznam tego??? I dlaczego solanka? Co ona robi na zęby? I co mam jeść? Dziś np jadłem marchewke, kapustę pekińską z oliwą i pietruszką, potem prawie surową wątrupke z cebulą, trochę kiełbasy z grilla i pomidory ze 2. Mleko ze sklepu szkodliwe, jajka też… Kupić jajka bio z wolnego wybiegu , dalej jeść wątrupkę z 2 razy w tygodniu i wołowinę tak samo? Też unikać zboża i cukru?

   1. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2018 o 07:56

    dziwne, że trafiłeś tutaj, spokojnie, co się dzieje z Twoimi zębami?

    1. Michał 1 sierpnia 2018 o 10:24

     Nigdy nie miałem próchnicy nawet na mleczakach

     Teraz jakieś 4 dni temu poczułem coś dziwnego w zębach
     Mam 16 lat i kaczą mi rosnąć żeby mądrości

     Byłem dziś u dentysty (mała wieś , jest tu jeden dentysta) i nie umiał odpowiedzieć na proste pytanie w dodatku obejrzał tylko żeby gołym okiem bez powiększenia i niczego, a podobno niedowidzi

     Poczułem jakieś mrowienie w stronę bulu, tak jakby osłabione szkliwo ale nie . to było 4 dni temu

     Początkowe zmiany próchnicy podobno można leczyć fluorem , spytałem o to i nie umiał odpowiedzieć

     Zauważyłem czarną kropkę przed zębem mądrości i białe plamy po bokach ( dwie siudemki je mają)

     Są to drobne kropeczki u gory

     Podobno mam pruchnice i to po 2 stronach (na dole, przed zębami mądrości )

     I pani dentystka już chce wiercić i nakładać pląby

     Piszą że trzeba czekać i mieć pewność przed takim czymś i że przed takim zabiegiem dokładnie potrzeba oczyścić zeby (piaskowanie czy szlifowanie i coś tam jeszcze może być,chyba skalowanie)by mieć pewność

     Kupiłem fluor(i szczoteczkę do) i pastę z fluorem przeciwko pruchnicy .

     Fluor w niedużych ilościach jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania kości i zębów

     Raz go uzylem

     Ostatni raz fluoryzację miałem kilka lat temu a to podobno może wypełnić ubytki i usunąć pruchnice
     Lub zaburzyć gojenie w co bardziej wierzę

     co mam robić?

     to też może być kamien, przebarwienia czy osad

     Są czarne plamki na dole przed zębami mądrości z obu stron, bardzo małe

     Jak 2 razy przepłukałem olejem kokosowym to dziś troszkę przestało boleć bo już wczoraj troszkę bolało

     Ostatni miesiąc byłem na diecie wegańsko-witarianskiej czyli soki z marchewki,czasem kasza z warzywami czy falafel z warzywami i owoce

     Bardzo proszę o pomoc. Ból który był wczoraj prawie ustał do zera i nie był mocny

     Co jesc? I czy jeść przetworzone mleka, jajka, masła i sery ze sklepu(do od farmera niemam dostępu) czy ograniczyć się do wątrupki, wołowiny i kiełbas? Nadal też jeść pomidory, ogorki, sałaty, kapusty, pietruszki, selery, brokuły, oliwy i jak smażyć to na kokosowym? (Wątrupkę jem delikatnie podsmażoną na cebulce)

     1. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2018 o 11:14

      fluor? truciznę sobie włożyłeś do ust? Wiesz na jakim blogu jesteś?

     2. grzegorzadam 1 sierpnia 2018 o 19:26

      Możesz mieć niedobory boru, magnezu, krzemu itd- analiza włosa i inne testy:
      https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci- ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Fluor drzuć na wstępie- to fejk nie tylko dentystyczny.

      Może być przyczyna bakteryjna:
      https://youtu.be/SUBZts9m5vY

      Fluor:
      ”Dr David Kennedy – Fluor nie zmniejsza ryzyka powstania próchnicy, ”
      https://youtu.be/MPoPUJY5yIc

      Inne tego autora warte analizy.

   2. grzegorzadam 1 sierpnia 2018 o 19:10

    Bołotow pisze o miedzy innymi o jedzeniu kasz co jest szkodliwe na zęby ”\

    Od kiedy kasze z magnezem i krzemem są szkodliwe dla zębów?
    Kto tak prawi?

    Przeczytaj Bołotowa, rozjaśni się, o solankach i płukaniach solą również.

  28. Michał 31 lipca 2018 o 21:32

   Też myje i płucze zęby olejem kokosowym tłoczonym na zimno i nierafinowanym

  29. Michał 1 sierpnia 2018 o 12:05

   Raz użyłem i wyrzuciłem bo dentyści naciągacze wpychają. Przeczytałem kilka vlogow o tym i wczesniej interesowałem się naturalnymi dietami. POMOCY co robić? Co jeść? Jakie owoce mogę?

  30. Michał 1 sierpnia 2018 o 19:08

   Jezuuuu proszę o pomoc :/ Czy mogę jeść jajka i mleko (najtłustrze) ze sklepu???

   1. grzegorzadam 1 sierpnia 2018 o 23:38

    jaja jeszcze ujdą, ale ”mleko” po co?

  31. HM 31 sierpnia 2018 o 10:51

   Love love. Podchodze do tematu zebow na waszej str po raz kolejny. I w koncu zaczyna sie wszystko ukladac w calosc. Jest nadzieje ze moje wegetariansko/witarianskie/bezdanonkowe/bezfluorowe dzieci bede mialy zdrowe zeby…. I ja of course mimo fullmatrixowego zycia przez pierwsze 3 dyszki.

  32. Jane 12 września 2018 o 08:32

   Pepsi, Grzegorzuadamie i inni pomocni – w ten pn. 10 września miałam kanałowe leczenie, koszmarne, udrażnianie i obrabianie kanałów (górna czwórka) z ich zamknięciem, bolało bardzo,dentystka dobijałana siłę taką a`la igłą-czyścikiem chyba do końca kanałów, miałam wrażenie, że dłubie mi zywcem w miazdze czy gdzieś tam (od lipca jazda z zębem – od razu walnęła mi znieczulenie, po którym prawie odleciałam, więc karetka, do szpitala – brrr), bez znieczulenia. Trwało to 1,5 h – potem rtg, zadowolona, że ładnie się obrobić kanały udało i że może boleć. Pulsowało strasznie! Wczoraj lekko przypuchłam, byłam u niej, pomacał, że niby ok i laser przykładała, w domu znów bardziej bolało, więc zioła piję i płukam, propolis, wit. C mega ilości (i oczywiście w jelitach nic – cisza! A wit. liposomalna się skończyła!), nelwaka z tataraku, te ziła, co kiedyś tu Grzegorzadam od Różańskiego podawał, żyworódka, no i dentosept A i jakby mniej boli, ale przypuchłam bardziej 🙁 Bardziej jakby nie na dziąśle tylko na tej skórze twarzy, jkaby od wewn. strony tam coś… Jestem przybita, bo wiadomo co się naczytałam – antyb. się boję 🙁
   Mam askorbinian sodu – też mogę takie mega dawki,. bo kwas l-askor. drażni mój delikatny żołądek?
   Co jeszcze mogę zrobić, oprócz tego co dotąd, co kontynuuję?
   Dziś środa, dosłownie to 2 doba – czy może to być reakcja w stylu „siniaka” na ręce, wiecie, gdy jest uraz, uderzenie, to dopiero w kolejnych dniach go widać i zmienia kolory? Podejdę do lek. ale to jeszcze łaska, bo między pacjentami, ech – mam dość 🙂
   Z zewnatrz można coś na twarz przyłożyć? Kwaśną wodę? Lód?
   PLEASE – podpowiedzcie coś, bo z denstystami ciężko!
   A jakby antyb., trzeba było, znacie takie najmniej iwazyjny, a jednak wybijający te bakterie zębinowe? PLEASE! Dzięki z góry!

   1. Pepsi Eliot 12 września 2018 o 10:11

    czasami trzeba wziąć antybiotyk osłonowo, tylko zaraz się odgrzybić probiotykami, jogurt do pochwy

   2. grzegorzadam 27 września 2018 o 10:05

    zdecydowanie, ale + MSM.

    -płukanki wodą z solą naturalną + H2o2 do stęż. 1%, pozostałe też.

    Próchnica, czy inne bakterie w zębach likwidujemy tak samo
    obejrzyj:
    https://youtu.be/SUBZts9m5vY

  33. Diana888 24 września 2018 o 22:08

   Jak często można płukać nalewką propolisowo-tatarakową Bołotowa zęby? Płukalam profilaktycznie przez miesiąc. Ile razy w roku można? Mam ksiazke, ale nie ma informacji. Mam odsłonięte szyjki zebowe z przodu, może coś pomoże nalewką… Dentysta chce to plombowac! Po co, jak nie boli? Mówi, ż e trzeba…

   1. Pepsi Eliot 24 września 2018 o 23:44

    dlaczego nie chcesz zaplombować, będzie ładniej wyglądało

   2. grzegorzadam 27 września 2018 o 10:10

    odsłonięte szyjki naprawisz, też to miałem.

    ”==Należy zaopatrzyć się w urządzenie o nazwie waterpik – widoczne na obrazku (w Polsce nazwa jest taka sama, jest to urządzenie wytwarzające cienki strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem),
    • Wodę utlenioną 3%
    • Witaminę C – kwas askorbinowy
    • Olej kokosowy”

    jest wyżej, czytałaś?

  34. Sol 14 listopada 2018 o 16:09

   Jestem w trakcie zmiany odżywiania, zmiany stylu życia i diagnostyki stanu zdrowia, czuję się coraz lepiej ale wskutek mojego jeszcze niedawnego życia i błędów dentysty zęby mi się strasznie sypią. .. Nie miałem jeszcze żadnego zęba leczonego kanałowo ale jeden jest właśnie przygotowany do tego… Grzegorzadam odezwij się proszę na mail pawel.podroznik@o2.pl, bardzo zależy mi na czasie.. ☺

   1. grzegorzadam 15 listopada 2018 o 10:21

    pisz tutaj, proszę.

  Nawigacja komentarzy

  Dodaj komentarz