Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 022 642
54 online
39 308 VIPy

Jak schudnąć bez odchudzania i odżywić mózg mnóstwem pokarmu?

Jest w stanie na bieżąco rozwiązywać problemy nie odwołując się do wpojonych zachowań i atawizmów z przeszłości

Gdybyśmy chcieli się rodzić z tak dojrzałym mózgiem jak robią to inne ssaki, nasze matki umierałyby podczas porodu. Na poziomie przystosowawczym szkopuł został rozwiązany. Rodzimy się więc wcześniej, szacunkowo o 10 do 12 miesięcy. Tyle potrzebowalibyśmy przebywać w łonach matek, żeby nasze mózgi dojrzały do tego stanu, w którym rodzą się inne zwierzęta.

Ale wnętrze matki to jest bardzo komfortowe miejsce, nie trzeba trawić, nie trzeba oddychać, nie ma skoków temperatury, nie ma skoków ciśnienia, można się skupić na rozwoju układu nerwowego. Poza tym miejscem już nie jest tak łatwo.

Poza to zupełnie inne energetyczne możliwości dla rozwoju mózgu, rozwoju ciała, no i analizy informacji płynących od wszechświata po urodzeniu. Dlatego trwa to nie rok, ale kilka lat. To znaczy dziecko osiąga ten etap rozwoju mózgu, w którym by się urodziło (chodzi o etap gęstości korowej), gdyby było każdym innym ssakiem dopiero po 4, lub 5 latach. A samo dojrzewanie mózgu trwa jeszcze następnych 15.

Wbrew temu co się sądziło dekadę, czy dwie temu, nasze mózgi dojrzewają dopiero, gdy dobiegamy do dwudziestki.

Nawiasem mówiąc, to główna część tego dojrzewania to yyy… WYCINANIE nadmiaru.

Chodzi o to, że mózg taki bezpośrednio po urodzeniowy, ale w rozumieniu, że jest to mózg pięciolatka, genialny, bardzo aktywny, gęsty (wysoka gęstość korowa), ale też zjadający w związku z tym 50% energii naszego ciała, nie jest do utrzymania w dorosłym życiu. A ponieważ imperatyw rozrodczy mówi, musisz mieć dorosłe ciało, aby się rozmnożyć, dlatego trzeba było z czegoś zrezygnować.

I od piątego roku życia trzebi się nam nadmiar mózgu.

Gdyż wykarmienie tak gęstego mózgu w okresie dojrzałym wiązałoby się z koniecznością jedzenia 40 000 kalorii dziennie. Nie ma takiego układu pokarmowego, który mógłby to przerobić. W efekcie w ciągu pierwszych dwudziestu lat, połowa połączeń nerwowych w mózgu zostaje wycięta w pień.

Co nas czyni z jednej strony ludźmi przystosowanymi absurdalnie do życia. Jak nastolatek w Twoim domu. To ktoś taki, w którego systemie informacyjnym siedzi złośliwy ogrodnik z sekatorem i każdego dnia wycina miliardy połączeń. Nie dziwota, że nastolatek zachowuje się irracjonalnie niegrzecznie. Ale dzięki temu jesteśmy otwarci. Zamiast w łonie matki u nas trwa to pięć lat, a potem jeszcze kolejnych 15 się karczem dostosowuje.

Dlatego wpływ środowiska z jego programami jest bez porównania większy niż głównie genetyczny zapis w głowach zwierząt. A my sobie potem kręcimy i wyświetlamy własne filmy zwane życiem.

Znam bardzo wydajną energetycznie dietę, która może dostarczyć duże ilości pokarmu dla ciała w tym mózgu, a jednocześnie jest bardzo łatwo przyswajalna przez układ trawienny, czyli nie obciąża go.

Ba, odchudza, nawet wtedy, gdy jesz 10 gramów surowych węglowodanów na kilogram masy ciała. Oczywiście mowa tutaj o surowej 811, a dokładniej w przewadze frutarianizm 80/10/10.

40% kalorii z takiej diety natychmiast zamienia się w energię. Dlatego jeśli chcesz chudnąć, nie musisz wcale chudnąć. Musisz tylko zacząć jeść. Chodzi o to co będziesz jeść.

Frutarianizm niskotłuszczowy

Rób 4 szklanki, nie zapomnij do 4 dodać Hemp Protein. Będąc na surowej 811 możesz pominąć szklankę z kurkumą, nawet nie potrzebujesz tego chelatora, ani innych przypraw niż sok z cytryny. Przejdź na wysokoenergetyczną dietę złożoną z owoców, najwięcej owoców jagodowych (winogrona!), melonów i różnorakiej liściastej zieleniny i sałat. Możesz jeść sałatki. Przejdź na surową żywność.

Możesz jeść tego pokarmu ile chcesz, aż nie nasycisz swojego ciała. Aż ciało z mózgiem nie poczuje, że jego potrzeby są zaspokojone. A i tak osiągniesz rezultat, będziesz naładowana energią i szczupła.

Jedynym warunkiem jest to, że nie będziesz jeść niczego innego:

 • Jedynie niezbędną ilość roślinnego tłuszczu, na przykład z awokado,
 • Czy hemp protein (białko, oraz przede wszystkim Omega 3 i 6) I roślinne białko, tyle ile go potrzebujesz. Nic więcej. Znakomita większość ma być roślinną, surową żywnością.
 • Możesz jeść nawet dwadzieścia razy dziennie, nawet dziesięć sałatek dziennie, ale TO WSZYSTKO co będziesz jeść.
 • Sałatki z odpowiednio połączonej, roślinnej żywności, a do tego melony, owoce jagodowe i zielone liście.

Stracisz dzięki temu tyle kilogramów ile zechcesz i nie poczujesz głodu. Odżywisz swoje ciało, Twój mózg dostanie pokarm i wesprzesz zdrowie.

 • Jeżeli chcesz schudnąć na diecie pudelkowej pudełkowej albo jakimś programie stworzonym i wylansowanym przez celebrytów, schudniesz jedząc beznadziejne żarcie.
 • Do tego będziesz jak głupia ciąć kalorie nie odżywiając mózgu.
 • I być może, narażając swoje zdrowie.
 • Musisz myśleć o zdrowiu, nie tylko o zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Przecież Ty nie chcesz gubić kilogramów, chcesz zadbać o zdrowie, dożywić mózg. Dobrze odżywione ciało, aktywne i dobrze odżywione, samo zadba o dobrą wagę. Nie ma potrzeby nawet myśleć o odchudzaniu.

Od tych kilogramów nic nie zależy, to się zrobi samo, gdy odstresujesz się myśleniem twórczym, i odżywisz ciało.

Tak się chudnie!

Miłością, coraz ciekawszymi myślami z powodu wyostrzonego umysłu, owocami jagodowymi, melonami, sałatkami i zielonym listowiem.

owocek

Źródła:

Leczenie dobrą dietą Katarzyna Lewko
The Diet 80/10/10 Graham Douglas
youtu.be/ivLcmB_Gogc


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO

Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


(Visited 446 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Dzik16 3 lutego 2021 o 18:24

  Pepsi lub inni biegacze – jestem dopiero poczatkujaca, nie mam wprawy w bieganiu. Po kazdym bieganiu, leje mi sie niemilosiernie z nosa – zaraz jak tylko wejde do mieszkania po. Czy cos to specjalnego znaczy? Dlaczego tyle sluzu?

   1. avatar Chaja 4 lutego 2021 o 05:50

    Hej Pepsi Kochana, co zmienia świat na lepsze! A jak żywic 4- latka, żeby było najlepiej według Ciebie? Owoce lubi, ale surowych warzyw nie lubi. Teraz tak je: rano szejk owocowy z shape protein, później w przedszkolu niestety chleb, warzywa, nabiał, owoce, obiad: zupa, drugie prawie zawsze coś z kurczakiem.
    Ja po przedszkolu już glutenu I nabiału nie daje – z mąki gryczanej, kokosowej coś robię, kasze, zupy, owoce, czasem ryby morskie ( łosoś dziki) Co byś zmieniła? To Twój „chrześniak” 😉 – wynik rocznej diety surowej oraz miłości wielkiej, urodziny po 40. Buziaki

    1. avatar Pepsi Eliot 4 lutego 2021 o 07:30

     Polecam Ci bardzo dobrą książkę z przepisami dla dzieci Magdy Dzikiewicz-Polak, nam się akurat skończyła, ale kupisz ją tutaj: https://noemidemi.com/produkt/jak-zdrowo-odzywiac-dzieci-ksiazka/

     Podaję Ci więcej informacji, które mogą Ci się przydać, jak oczyszczanie z pasożytów, jakby dziecko złapało jakąś infekcję itd

     DZIECKO LAT 4
     odporność

     Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1 – 1,5 gram chlorelli This is BIO https://thisisbio.pl/chlorella/21-chlorella-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040062.html (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO https://thisisbio.pl/spirulina/20-spirulina-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040055.html

     Zamiast tych alg możesz podać dziecku HyperFoods This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html
     , płaska łyżka stołowa zmiksowana z bananem, mlekiem migdałowym bio i garstką jakichś owoców kwaskowych (jagody, maliny, teraz mogą być mrożone)

     Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

     Tu ważny wpis: https://www.pepsieliot.com/jak-ruszyc/14285/czy-trzeba-wycinac-migdalki-tylko-7-prostych-krokow-aby-uratowac-migdalki.html

     Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

     Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html dopóki nie ma wyników badania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację
     lub 1- 2 porcjae Liposomalu D3+K2 TiB (czekamy na dostawę tej do ssania ze Stanów, i przylecą też nasze świetne probiotyki dla dzieci, o opatentowanym składzie)

     oraz też po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html

     W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

     Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
     Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa

     Zalecenia dziennego spożycia magnezu w sumie, czyli z pokarmami:
     Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
     Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
     Dzieci 1–3 lata 80 mg
     Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
     Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
     Nastolatki 14–18 lat 360 mg
     Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
     Kobiety 310–320 mg
     Mężczyźni 400–420 mg
     Nastolatki w ciąży 400 mg
     Kobiety w ciąży 350–360 mg
     Nastolatki karmiące piersią 360 mg
     Kobiety karmiące piersią 310–320 mg

     Uwaga: przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 4 lata można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypije kieliszek 100 ml, jakby nie zadziałało jeszcze 25 ml, czyli w sumie pół szklanki. Nie jestem lekarzem, wszystko o czym piszę należy skonsultować z pracownikiem służby zdrowia.

     Jednak przy unormowanych stolcach sól Epsom TiB, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieli stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.

     Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

     KOLEJNE Ważne informacje:

     Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.

     https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

     https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

     Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

     I właśnie teraz zrób dziecku kalibrację, o ile dziecko jest w stanie pić sok z C.
     KALIBRACJI NIE ROBIMY częściej niż ran w miesiącu, góra 2 i tylko w przypadku infekcji.

     Na codzień dziecko powinno przyjmować pół porcji /o,5 grama Liposomalu C TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2512-liposomal-vitamin-c-250ml-tib–5905344040321.html

     Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

     PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

     Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
     Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
     Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo. 

     Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

     Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
     Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie. 

     Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
     W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

     W przypadku wzdęć u dzieci

     Należy dziecku podawać bulion z kości zwierząt z hodowli organicznej, albo bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit z dodatkiem kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html już nie wegański oczywiście
     https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

     Nie jestem lekarzem, dlatego wszystko o czym mówię należy skonsultować z pediatrą.
     Serdecznie ściskam <3

     1. avatar Balbina 5 lutego 2021 o 08:13

      Droga Pepsi, Drodzy czytelnicy bloga. Proszę o radę. Odkąd pamiętam byłam zmarzluchem. Stosuję kurację 4 szklanek i teraz wygląda to tak, że siedzę w pracy (biurowa) w dwóch wełnianych swetrach do kolan i ocieplanych wysokich butach. Lodowate ręce, stopy i gęsia skórka na całym ciele. Co robić, żeby trochę podgrzać temperaturę? Jeden z ostatnich wpisów mówił o jodzie. Czy to mógłby być jakiś sposób na poprawę sytuacji? Twój Kelp?
      Pozdrawiam!

     2. avatar Pepsi Eliot 5 lutego 2021 o 16:42

      Przede wszystko pij 4 szklanki szczególnie teraz w temperaturze 41 stopni, to raz. Kelp do 4 szklanki. A w lecie wystarczy temperatura pokojowa. <3

     3. avatar Chaja 7 lutego 2021 o 05:40

      Dzięki Pepsi! Mam nadzieję, że dostawa z USA doleci szybko!

     4. avatar Pepsi Eliot 7 lutego 2021 o 07:27

      Produkujemy w Alabamie, ale wylatują z NY i wiemy, że już wyleciały 2 palety.

    2. avatar Anemonne 3 marca 2021 o 22:20

     Pepsi kochana, jestem z Tobą od dawna i jakoś intuicyjnie wszystko co piszesz czuje. Ostatnio natomiast w jakoś sposób trafiłam do dietetyka medycyny chińskiej a tam zonk? surowe to nie, lepiej gotowane, bo nie przyswajam, wyziębiam i tracę energie życia? dziwnych rzeczy się nasłuchałam. Co Ty intymna kochana myślisz? W sensie o medycynie chińskiej?

     1. avatar Pepsi Eliot 4 marca 2021 o 06:29

      Od wielu lat stosuję swoje sposoby na zdrowie, które nie idą w parze z medycyną chińską. A raczej idą, tylko w inny sposób. W medycynie chińskiej, tak jak we wszystkich innych metoda leczenia holistycznego chodzi o doprowadzenie ciała do stanu równowagi. Co oznacza, że musimy skupić się na swoim ciele i rozumieć czego potrzebuje. Zauważyłam, że podstawową bolączką człowieka jest zakwaszenie. Dlatego wszystko co będzie równoważyło zakwaszenie, będzie go leczyło. Alkalizacja surową żywnością roślinną, a dokładnie owocami i sokami owocowymi na początek, jest najszybsza. Nie znaczy to, że będzie musiał pić i jeść zimne soki i owoce z lodówki, ale w temperaturze poniżej 41 stopni z haczykiem, gdy następuje denaturalizacja białek. Enzymy to białka i zaczynają się „ścinać” w takiej temperaturze. Ciało odbiera taki pokarm jak nieżywy, nieżywiący. Medycyna chińska nie może być wyrwana ze swoich korzeni, to cała kosmiczna filozofia, starzy ludzie ćwiczą tai czi na ulicach, je się dużo gotowanych grzybów etc. To wszystko mogą być leki. Wiadomo, że niektóre owoce (egzotyczne tropikalne) wychładzają też z poziomu ciała, nie chodzi o temperaturę samego pokarmu. I to jest właśnie to dążenie do równowagi. W nagrodę otrzymujesz potężny zastrzyk energetyczny. Gdy nie wykorzystujesz go do treningów wytrzymałościowych, albo do aktywności, to wszystko nie ma sensu. Jest bardzo dużo filozofii dobrego życia w moim przekazie. Poza tym jeśli spojrzysz na błękitne strefy, to zahaczają o Japonię, Grecję, Morze Śródziemne nade wszystko, Kostarykę, Kalifornię, widzisz tu jakieś rejony chińskie? No dobra, już się tam nie stosuje medycyny chińskiej, tam są inne problemy. Weź z TMC to co dobre dla Ciebie, i jak chcesz weź ode mnie to co dobre dla Ciebie. Połącz to i osiągnij równowagę. I powiem Ci, że dzisiaj już prawie nikt nie potrafi czytać z pulsu. Łącznie z Twoim Panem od TCM.

 2. avatar Agnieszka 3 lutego 2021 o 18:48

  Pepsi, do jaki dressing dodajesz do sałatek? Bo zakładam, że avocado jako jedyny tłuszcz wyklucza oliwę z oliwek? Ps. Czy przy takim sposobie żywienia stosujemy okno żywieniowe czy to będzie zbyt duży szok dla organizmu (pamietam, że na dąbrowskiej stosując post 16 byłam bardzo ale to bardzo słaba). Miłego ☺️

  1. avatar Pepsi Eliot 3 lutego 2021 o 19:38

   Jak jesteś na normalnej roślinnej diecie, nie objadasz się owocami słodkimi, to możesz więcej tłuszczu jeść, bio oliwa, awokado, orzechy, migdały. Ja nie dodaję tłuszczu do sałatek dla siebie, bo jem ogromną ilość owoców, ale np natto zawiera trochę tłuszczu, a jem go. Ale dla G. oliwa z cytryną, zioła , sól pieprz

 3. avatar Panna O. 3 lutego 2021 o 19:45

  Zapisałam dziś intencję na najbliższe tygodnie która dotyczy tego by moje ciało było silne i zdrowe, a układ hormonalny uregulowany. Po krótkiej medytacji i afirmacjach wspierajacych intencję zjadłam posiłek i pomyślałam 'a, zerknę co u Pepsi nowego’ a tu ten artykuł. Czuję w sobię w tej chwili jedno wielkie TAK. Już od kilku miesięcy miałam z tyłu głowy 811 ale bez zamysłu i cienia intencji, taki, o! wariancik i ciekawostka na zaś. A tu proszę, stało się. Dawno podjęcie decyzji nie wydawało mi się tak proste, zgodne, dając przy tym poczucie naturalnej kolei rzeczy która była czymś oczywistym tylko zamiast iść w nią prosto, to się o nią potykałam. Więc po prostu z miłością dziekuję 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 3 lutego 2021 o 21:07

   jeśli od Twojej obecnej diety jest przepaść do 811, zacznij powolutku, nie wszystko naraz, teraz jest zima, raz że mniejsza obfitość, a dwa że wychłodzenie ciała <3

   1. avatar Panna O. 4 lutego 2021 o 06:15

    Dziekuję za troskę, ale nie ma przepaści. 4 szklanki robię od prawie 3 lat, post przerywany od prawie 2, z produktów zwierzecych tylko miód czasem i omega 3. I tak głównie jadam surowiznę, 1-2 razy w tygodniu wpadała jakaś zupa albo pasta, weekendy od kilku miesiecy mam głównie owocowe, bez tłuszczu i białķa. Od zawsze nie lubię jadać na ciepło a napary piję zawsze po ostudzeniu, od prawie 2 miesięcy biorę zimne prysznice i zniknął problem z zimnymi stopami 😉 powoli znajduję swoją równowagę, czuję, że to kolejna cegiełķa ❤ dam sobię pare dni na dokładniejsze zapoznanie się z tą dietą, podojadam to co w lodówce i na spokojnie w to wejdę. Już jak pierwszy raz przeczytałam u Ciebie o tym sposobie odżywiania dawno temu to pomyślałam od razu, że kiedyś na tym skończę. Powoli do tego zmierzałam i tak 😉 będę obserwowac reakcje ciała ?Dziekuję raz jeszcze ❤

    1. avatar Pepsi Eliot 4 lutego 2021 o 07:21

     Miej na uwadze, że NIE musisz być w 100 % surowa, żeby cieszyć się z korzyści z tej diety. Natomiast większość witarian wpada w tę pułapkę mieszania daktyli z olejem kokosowym i potem mogą być kłopoty. 811 to właściwie frutarianizm w przewadze, i tłuszcz nie powinien przekraczać 10%. Trzymam kciuki, zielone szejki są pyszne, chociaż ja właściwie juz teraz jem owoce w całości. <3

     1. avatar Panna O. 4 lutego 2021 o 08:46

      Tłuszczy przetworzonych nie jadam wcale a dietę rozłączną stosuję już prawie od dekady więc jest szansa na uniknięcie akurat tej pułapki 😉 z pewnoscią jeszcze sobie powertuję po Twojej stronie w poszukiwaniu i odświeżeniu informacji by miało to ręce i nogi chociaż nie traktuję tego wiekopomnie, ot kolejny pewnie postawiony krok, wszak jestem w drodze 😉 Naprawdę bardzo sie cieszę z tej inspiracji, komfortowo mi w głowie z nią :)) dziekuję

     2. avatar Pepsi Eliot 4 lutego 2021 o 09:44

      Może zrobimy takie wyzwanie dla większej ilości osób? Twój pierwszy tydzień na 811? 😀 Odczucia pozytywne, negatywne, czy już łapie detoks, poczucie zimna etc i co się jadło, etc

     3. avatar Panna O. 4 lutego 2021 o 14:31

      Wow, internautka NN pomyślała o 811 a Ty masz już pomysł dla iluś tam osób na wsparcie 😉 jeśli to ta zwiększona ilość bananów w diecie tak działa to nie trzeba mnie dłużej przekonywać ?

      nie wiem jakie tendencje przejawiają Twoi czytelnicy ale jeśli zauważasz, że jest zapotrzebowanie na takie miejsce to ja chetnie wesprę je swoją uwagą i energią ❤ zawsze lepiej mieć wszystko w jednym, tematycznym miejscu niż skakać po artykułach i przesiewać komentarze, ale ostatecznie skakanie mnie osobiście nie zniechęca, po prostu jest czasochłonne. Skoro jednak Ty włożyłaś w artykuły i komentarze tyle czasu i uwagi to można Ci się odwdzieczyć czytając je ze zrozumieniem zamiast pytać o to o co już ktoś zapytał nie doczytujac wcześniej 😉

 4. avatar Ewelina Kozik 3 lutego 2021 o 23:07

  Pepsi jak nie do końca mnie stać na warzywa owoce bio to z dwojga złego lepiej jeść je nie bio czy nie jeść wcale? Ostatnio też byłam w jednym hipermarkecie i na dziale bio wszystko było tak stare i pognite że mi się odechciało :/

  1. avatar Pepsi Eliot 4 lutego 2021 o 07:31

   nie bio, dobrze myć, tylko opuścić jabłka, truskawki i sałaty

  2. avatar Przemko :-) 4 lutego 2021 o 15:23

   Starszy wpis i nie o owocach bio ale można przeczytać do poduszki 🙂
   https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/6924/6-prostych-sposobow-na-poprawe-zdrowia-przy-napietym-budzecie.html
   Wiele badań jakie były do tej pory robione, o dobroczynnym działaniu owoców i warzyw, wcale nie były robione na bio. Być może nawet w ogóle nie zwracano na to uwagę. A mimo to te badania wychodzą pozytywnie. Zatem należy jeść owoce i warzywa nawet nie bio.
   Warto pamiętać, że istnieje coś takiego jak parszywa 12 i z tej listy pomijać jeśli nie są bio. Po wpisaniu w szukałkę na blogu pojawią się posty Pepsi o tej 12-tce.
   Prawie wszystkie owoce i warzywa można myć najpierw w kwasku cytrynowym, a później w sodzie. Nie są to drogie preparaty. Niestety truskawek się nie da, bo kwasek uczyni z nich kompletną ciapę. Poza tym truskawki akurat bardzo chłoną wszelkie pestycydy.
   Można też ozonować. Małe ozonatorki nie są szczególnie drogie, a używane zgodnie z instrukcją nie psują się.
   Zwykłe opłukanie wodą też już dużo daje. Aby polepszyć taki proces płukania warto użyć delikatnej szczoteczki. Szczotkowanie skórki pomaga usunąć więcej pestycydów. Oczywiście to jest powierzchniowo ale pryskane też są powierzchniowo.
   Owoce z grubymi skórami jak arbuz, banan, melon są bardzo mało wrażliwe na opryski, bo i tak skóry się nie je.
   Na internecie są filmiki jak ludzie badają takim rosyjskim aparacikiem zawartość pestycydów w owocach, warzywach i mięsie. I mięso prawie zawsze przekraczało normy azotanów i azotynów. Natomiast owoce i warzywa konwencjonalne nawet jak miały dużo, to rzadko ponad normy.

 5. avatar Mruno 4 lutego 2021 o 19:24

  Latem tak, niestety zimą czułam się ospała i ogólnie brak sił, nie wiem dlaczego. Dlatego teraz tylko warzywa, tłuszcz i białko, a owoc jako deser

 6. avatar On5783 5 lutego 2021 o 16:14

  Szanowna Pepsi, rozumiem, że jesteś kobietą, ale masz też samczych czytelników. Kiedy wystosujesz (:p) artykuł do męskiej publiczności? Ciekawi mnie czy post przerywany, dietę 811, oraz 4 szklanki mogą stosować faceci (trenujący regularnie). Oraz czy mogą robić te inne rzeczy, o których nawijasz, czy ten blog jest skierowany bardziej na damskie awatary? Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 5 lutego 2021 o 16:30

   Nieee, to wszystko działa u facetów, raczej nie u atletów, bo trudno dostarczyć z tej diety aż tyle białka, w sporcie sylwetkowym np. Dlatego wtedy doradzam zagęszczanie warzyw/ strąki/ kasze etc gotowaniem. Jednak 75-80% może być surowa, blendowaniu zagęszcza jedzenie i może zastępować gotowanie. Więc ogromne zielone szejki. 811 to dieta przede wszystkim dla wytrzmałościowców, ale powinni zjadać 10 gram węglowodanów na kilogram masy. Co do postu przerywanego, to na raw food okno jedzeniowe może być zdecydowanie dłuższe i nie ma ŻADNYCH ograniczeń kalorycznych. Dr Graham Douglas autor The Diet 80/10/10 to lekarz sportowy, i wielu wielu innych facetów. A swoją drogą jest tu około 2000 artykułów z końcówkami męskimi 😀 Pozdro

  2. avatar Przemko :-) 7 lutego 2021 o 10:39

   https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/12629/witarianizm-niskotluszczowy-leczy-z-nieuleczalnej-choroby-kolarza.html
   Poszukaj na blogu artykułów o testosteronie, o korzeniu maca na pewno jeden był tylko dla facetów napisany, kilka artów napisał Greg Sportello i jeszcze był jeden trener kiedyś teraz imienia nie pamiętam. Choć i oni nie pisali tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Niemniej spora część tych artykułów jest bardzo ogólna i pasuje obu pciom 😉 po prostu. Pepsi czy Horry tak piszą jakby zwracając się do kobiet ale na prawdę ich przekazy są uniwersalne. A porady wiadomo, że mężczyźni boją się publicznie zapytać, wyżalić więc głównie są opisywane kobiece problemy. Męski awatar jest łatwiejszy w obsłudze choć psychika jednak gorsza, a matriksowa duma, lęki czy wstyd nie pozwalają prosić o pomoc. Gwoli ciekawostki, dość strasznej niestety, zarówno w Polsce jak i na całym świecie mężczyźni popełniają 4-5 razy częściej samobójstwa niż kobiety! Więc to głównie my faceci potrzebowalibyśmy wsparcia, bo chociaż nie turbuje nas tak bardzo, że po seksie nie odezwała się przez całe pół godziny (żart) to jednak gdy zapadną ciemności to wielu jakoś trudniej jest z nich się wygrzebać. Niemniej te wszystkie porady na prawdę są uniwersalne czy to miłosne, czy to żywieniowe, o biznesowych już nie wspominając. Omijaj artykuły o wypadającej macicy i resztę traktuj jak napisane dla wszystkich człowieków 😉 Przepraszam ale ostatnio koleżanka mi opowiadała, niechcący spróbowałem sobie wyobrazić czego natychmiast pożałowałem, ale tkwi w pamięci 😉

 7. avatar Izabela 22 lutego 2021 o 18:20

  Droga Pepsi, czy zechcesz pomóc w interpretacji wyników badania tarczycy? Trochę jestem zagubiona… w sierpniu tsh wynosiło 3,nie dawało mi to spokoju,tym bardziej że włosy się bardzo przerzedziły,więc zrobiłam jeszcze raz. Wygląda to tak: tsh 2,26 T4 16,1 T3 4,6 AntiTPO 10, dodatkowo niepokoi mnie glukoza na czczo 102. Będę ogromnie wdzięczna za Twoją pomoc

  1. avatar Pepsi Eliot 22 lutego 2021 o 19:04

   trzeba zbadać insulinę na czczo i jeszcze raz glukozę. Brałaś coś na obniżenie TSH? Jakieś suplementy? Czy samo spadło?

   1. avatar Izabela 22 lutego 2021 o 19:12

    Płyn lugola na skórę, nie regularnie ale kilkanaście razy od września. Powtórzę w takim razie glukozę jeszcze raz i zrobię insulinę. W sierpniu 2020 insulina była 99.

    1. avatar Pepsi Eliot 22 lutego 2021 o 19:15

     chyba żartujesz, może cukier, a nie insulina na czczo

     1. avatar Izabela 22 lutego 2021 o 19:29

      Insulina 99 pmol/L badania robię w Belgii

     2. avatar Pepsi Eliot 23 lutego 2021 o 10:38

      to jakaś inna jednostka, bo ja zachęcam ludzi do trzymania poziomu góra 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum