Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 528
68 online
42 339 VIPy

Jak się ktoś czuje w 10 punktach, gdy zaczyna mu brakować witaminy C?

Często nie masz świadomości, że tak wiele rzeczy, które dzieją się w ciele zależy od tak małej ilości czynników odżywczych. Lekarze (i ich recepciory) przyzwyczaili nas do tego, że lista leków jest nieskończenie długa i, że każda jednostka chorobowa (a jest ich coraz więcej) potrzebuje ściśle określonych, złożonych i wciąż innych substancji „leczących”. Nie licz na to, że szybko dojdzie do sytuacji, może nawet nigdy, że dochtore Ci powie: – Natychmiast odstaw złom, w tym gluten i kazeinę, weź dużą dawkę witaminy C, wystaw się na słońce, albo łyknij D3, ma się rozumieć w protokole z K2. Ozdrowiejesz.

ten ssak akurat podobnie jak Ty, nie produkuje witaminy C

Widziałaś ssaka?

Czy ssak coś ssie, jak się go odstawi od piersi, czy wymienia? Widziałaś zwierzę futerkowe, żeby nie wylizywało osobistego futra? I po co to robi? Bo sierść przeszkadza mu w kontakcie ze słońcem i dlatego zlizuje lanolinę. A Ty po ciemnościach (no może nie teraz w lecie) od rana w swojej stylówce, dlatego powinnaś łykać witaminę D3 TiB  z runa owczego. Tak to działa. Uważa ktoś, że nie jest wrażliwy na gluten, bo nie ma celiakii? Może nie, ale jak będziesz słabo odżywiona, to Twoje jelita zaczną robić coś, czemu medycyna konwencjonalna zaprzecza, że w ogóle coś takiego istnieje. Zaczną te jelita przeciekać, a dodatkowo nasili się dysbioza. To się stanie na pewno, bo tak działa człowiek źle odżywiony. Taki człowiek działa źle. Ilolita jest lufa? Jednolita. A więc, gdy przepuszczalność jelit i dysbioza się nasilą, to nawet jak tolerowałaś jakoś ten gluten, od teraz będziesz go coraz słabiej tolerowała.


Czy da się wiec coś na szybko zaradzić? Może tylko nie jeść glutenu, ale gluten jest prawie we wszystkim co pyszne? Oczywiście dobrze byłoby odstawić gluten, ale przede wszystkim należy uzupełnić witaminę C i wesprzeć nierównowagę biologiczną w jelitach. Natychmiast kiszona kapusta, dobre probiotyki i dodatkowe dawki witaminy C. Nasze awatary w odróżnieniu od większości zwierząt, nie są w stanie syntetyzować witaminy C endogennie, dlatego dla nas, świnek morskich i kilku naczelnych, jedyną szansą na zdrowie jest dostarczanie sobie witaminy C wraz z pożywieniem. Często należy również posiłkować się suplementacją. Kiedyś zalecane RDA dla kobiet wynosiło 0,75 g witaminy C na dobę (trochę więcej miały spożywać ciężarne i matki karmiące), a mężczyźni 0,90 g/dobę. Zalecenia te zostały dla Amerykanów zmienione w kwietniu 2000 roku, przez Narodową Akademię Nauk nagle na ponad dwa razy tyle, i wynoszą obecnie 2 g na dzień.

Czy to jest już ich ostatnie słowo w temacie?


Jak się ktoś czuje, gdy zaczyna mu brakować witaminy C?

Gdy już jest ewidentny szkorbut, nikt nie ma woltów, ale póki co, podaję wczesne objawy nadchodzącego scorbutus, czyli gnilca, albo cyngi.

1. Energia być musi

Ciągłe spadki energii, przewlekła bezsiła i objawy depresji. Nawet wytrzymałość kości jest naruszona. w didaskaliach Dodam jakby co, że jednym z pięciu głównych zaradczych działań przeciwko rakowi, jest właśnie zamiar bycia zdrowym, dzięki własnej mocy, motywacji i siły, czyli ruszenia ze skrzyżowania.

2. Czy to kwasica mleczanowa, czy co?

Objawy kwasicy mleczanowej mogą być bardzo podobne do objawów braku witaminy C. Często podczas „głupiego” odchudzania (czytaj niedożywiania) dorabiasz się też niedoborów witaminy C. Goni wówczas w Tobie masa upośledzonych atomów, czyli wolnych rodników tlenowych.

3. Kiwające się zęby

Poluzowane zęby, krwawienie z dziąseł, lub stany zapalne dziąseł. Do budowy tkanki potrzebny jest kolagen, a witamina C jest niezbędna dla Twojego kolagenu. Bardzo ważna jest też oczywiście witamina D3 z K2.

4. Nierównowaga emocjonalna, dwubiegunowość

Częste zmiany nastroju i drażliwość, to niekoniecznie objawy reakcji na fejsbukowy ostracyzm, mało lajciów i złe oko komentującej, ale właśnie owa płaczliwość, naprzemiennie z chichotem, może być oznaką nadchodzącego szkorbutu.

5. Siniaki z byle powodu

Siniaki, które zbyt łatwo się tworzą, i długo utrzymują mogą też wskazywać na niedobory witaminy C.

6. Rany się słabo goją, a włosy jak szopa

Słabe gojenie się ran, a także przesuszone włosy mogą również wskazywać na niewystarczające jej poziomy.

7. Bóle nóżek

Przewlekłe bóle kończyn, lub stawów są kolejnym znakiem, aby sprawdzić, czy witamina C nie jest brakującym składnikiem. Czasami szkorbut atakuje obręb stawów, powodując krwawienie, co powoduje bardzo silny ból.


8. Anemia z powodu braków żelaza

Niedokrwistość jest kolejną oznaką ewentualnego niedoboru witaminy C.

9. Częste stany zapalne

Gdy ciągle łapiesz infekcje, przeziębienia, zimno na wardze, jest pewne, że witamina C musi jak najszybciej wesprzeć Twój układ odpornościowy.

10.  Generalnie wiele rzeczy nie ten teges

Witamina C nie tylko odda Ci potęgę swoich znanych korzyści antyoksydacyjnych, energetycznych, odmładzających, likwidatora stanów zapalnych, gojących właściwości, ale właśnie witamina C polepszy trawienie  i zredukuje objawy nietolerancji glutenu, czy nawet objawy celiakii. w didaskaliach Naukowcy odkryli, że podawanie witaminy C zapobiega zwiększonemu wydzielaniu azotynów IFN-γ, TNF-α, IFN-α i IL-6 i wzrostowi ekspresji IL-15 wywołanego przez gliadyny, co sugeruje, że dodatek witaminy C może być bardzo korzystny dla pacjentów chorych na celiakię. Przy okazji pomaga leczyć chorobę Crohna i zapalenie jelita grubego. Co ciekawe, okazuje się, że gdy poprawisz integralność błony śluzowej swoich jelit, tym samym poprawisz wrażliwość na gluten.

Dobrze się składa:

W badaniu opublikowanym przez czasopismo Alergologia i Immunopatologia, okazało się, że próbki glutenu, które narażano działaniem witaminy C, traciły markery zapalne. Możesz też w Necie znaleźć wypowiedzi dr Mayer Eisenstein’a, który jasno dowodzi o korzyściach z witaminy C obejmujących również czułość na gluten i ogólnie celiakię. Na koniec wrzutka od Doktora Witaminy Andrew W. Saul’a:

Witamina C jest najlepszym na świecie naturalnym antybiotykiem, środkiem przeciwwirusowym, antytoksynem, antyoksydantem i lekiem przeciwhistaminowym.

Każdy powinien o tym wiedzieć, że nie da się przecenić Witaminy C. Referencje:   https://www.elsevier.es/en-revista-allergologia-et-immunopathologia-105-articulo-vitamin-c-as-supplementary-therapy-90093129 ,  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3820055 2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3347005 3

owocek

(Visited 7 704 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Forsycja 25 lipca 2018 o 11:43

  Dzięki wit C wyleczyłam u 5 letniego dziecka zapalenie węzłow chłonych na szyji. Po kalibracji i podtrzymywaniu dawek po tygodniu wszystko przeszło. Lekarz był z siebie dumny, bo przepisał antybiotyk oczywiście. A ja z siebie jestem dumna, że zrobiłam po swojemu 😉 A ile mialam komentarzy w rodzinie, ze przeciez bez antybiotyku sie nie obejdzei !!!! Zero wsparcia i pomocy tylko swoje bla bla bla… Dzięki Peps za szerzenie wiedzy 🙂

  1. avatar Jarmush 25 lipca 2018 o 15:01

   <3

 2. avatar Kasia 25 lipca 2018 o 12:10

  Pepsi, Kasiu, Katarzyno!
  Ksiażka Twa zagościła na naszym stole kuchennym już jako stałe wyposażenie. Czytam sobie to kompendium wiedzy i chyba zacznę pisać pod każdym postem na Twoim blogu apel do tych, co jeszcze nie mają „Leczenia dobrą dietą”:
  Kupcie jak najszybciej. Jak już wyłączą nam internety, jak zamieszkacie w dziczy bez prądu, jak dochtore zawiedzie, TYLKO TA KSIĄŻKA CIĘ URATUJE. Gdyby każdy z nas, w tym ciotka i sąsiadka, przeczytał, wyciagnął wnioski i zastosował porady Pepsi w codziennym życiu, ależ by ono było piękne!
  Nie spodziewaj się tu dalszego ciągu bloga. To napisane rzeczowo, akademicką polszczyzną kompendium wiedzy nt. niemal każdej dziedziny zdrowia. Przykłady poparte badaniami, gotowe rozwiązania.
  * Niniejszy komentarz napisałam z własnej, nieprzymuszonej woli. Nie został opłacony, za to Tobie opłaci się zakup ” Leczenia dobrą dietą”.
  No, do dzieła. To będzie Twoje najlepiej wydane 69,95 zł w tym roku ☺

  1. avatar Jarmush 25 lipca 2018 o 15:01

   Love <3, wielkie dzięki, jeszcze pomyślą, że się jakoś znamy w realu 😀

 3. avatar tch 25 lipca 2018 o 13:09

  Punkt 3 czyli tzw ładnie brzmiąca paradontoza powszechna w koło to nic innego jak subkliniczna postać szkorbutu

  1. avatar Jarmush 25 lipca 2018 o 14:58

   wiemy o tym wszyscy

   1. avatar tch 25 lipca 2018 o 17:27

    Pepsi oj wiedzą albo nie wiedzą, ja nie wiedziałam, a z drugiej strony czy parę lat wstecz w czasach gdy nie było internetów uwierzyłabym że na moje sypiące się zęby mam wcinać jak królik szczaw 20, 30 lub nawet 40 dkg kwasu askorbinowego TiB dziennie? plus szczaw i może jeszcze szpinak z jarmużem ozdobione cytrusami:)) Przecież dentysta mi tego do tej pory nie powiedział tylko ochoczo łoi kase za kolejne tzw. przeplombowania

    1. avatar Jarmush 25 lipca 2018 o 18:32

     no dooobra

    2. avatar Aneta D Falkiewicz 26 lipca 2018 o 09:02

     No kurde… zgroza mnie bierze jak bardzo poważny niedobór wit C musiałam mieć, kiedy w jednym roku wypadło mi aż 5 plomb, nie mówiąc o kruszących się zębach..dżiżas. Teraz to kwas la codziennie i własna pasta musowo.

     Pepsi, z tą 4 szklanką to już gruba przesada. Nie da się wrzucać wszystkiego od Ciebie do niej (konopie, psylium na zmianę idą, brokul i burak też). Kolagen to już lepiej mi się chłonie z MSM i wit C i żurawiną w ciągu dnia z wodą. Bo ta 4 szklanka to gruby przesyt już, jakbym wrzuciła żurawinę/kolagen.

     Biorę teraz wszystkie B + B3 i mam jazdy, że hej, zaczełam od 500mg 😀 😀 D teraz stoję na 125mg dziennie, bosze… Starczy, bo to za dużo dla ciała.

     1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 09:05

      Ja wrzucam 🙂

 4. avatar Teśka 25 lipca 2018 o 13:47

  A co z osobami, które są uczulone na wit. C ?

  1. avatar Jarmush 25 lipca 2018 o 14:58

   na jaką? Nie mogą jeść Camu camu, czy też baobabu?

 5. avatar mała 25 lipca 2018 o 14:21

  Ile kwasu L-askrobonowego powinno się dziennie przyjmować w celach leczniczych? Może warto połączyć go z MSM?

  1. avatar tch 25 lipca 2018 o 17:40

   Kwas na pewno łączyć z bioflawonoidami, a ile? to wie tylko Twój organizm, może być na dobę i 30dkg, zależy co chce się leczyć. Można zrobić kalibrację kwasem, przepis można znaleźć w szukałce bloga Pepsi i po przeprowadzonej kalibracji przyjmować 70% z osiągniętej kalibracji, z tym że co np, 3-4 tygodnie powtarzać kalibrację bo zapotrzebowanie będzie maleć z racji wysycania organizmu. Kalibracji nie przeprowadza się w stanach tzw. przeziębienia. Przy konieczności przyjmowania dużych dawek dobrze jest przyjmować liposomal C bo przez dzień raczej nie przerobi sie 20 czy 30 dkg

   1. avatar Keyt 25 lipca 2018 o 20:19

    „Kalibracji nie przeprowadza się w stanach tzw. przeziębienia”

    To mnie zaskoczyło, a co stoi na przeszkodzie?

    1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 06:15

     to bzdura, właśnie wtedy robi się kalibrację, w stanach zapalnych, przeziębieniach !

 6. avatar Marrakesz 25 lipca 2018 o 20:13

  Zawsze myślałam, że braki niacyny( wit B3) powodują oznaki depresji, a tu jeszcze wit c. Wiem, że w USA w dobrych klinikach, gdy ktoś trafia z objawami depresji nie stosują psychtropów tak od razu, tylko zaczynają od podawania dużych dawek B3. Większości pacjentów to wystarcza. Może powinni także podawać wit c.

 7. avatar Graża 26 lipca 2018 o 04:06

  czy baobab TIB może mi zastąpić banany organiczne w szejku, ponieważ ma duzo potasu?

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 05:53

   może, a nawet jeśli chodzi o ładunek glikemiczny jest oczywiście lepszy

   1. avatar Graża 26 lipca 2018 o 08:17

    super szukałam zamiennika<3

 8. avatar Michał 26 lipca 2018 o 05:32

  Sytuacja jest bardzo ciężka ale jako syn chce walczyć o tatę jak tylko mogę… Tata wyniszczony organizm po chemioterapii, standardowa praktyka lekarska, mnie niestety nikt z rodziny nie chciał słuchać póki lekarz nie powiedział wprost, że chemię daje bo… nie ma sumienia odmówić a ona i tak nic nie da. W zeszłym tygodniu tata znalazł się w szpitalu z powodu wodobrzusza, odwodnienia a co za tym idzie niewydolności nerek, podobno 5% ludzi udaje się wyciągnąć z takiego stanu i jest to cud, że żyje. Lekarz już tydzień temu mówił, że tata w każdej minucie może umrzec i musiałem lekarza delikatnie mówiąc poprosić ( $$ ) żeby go w ogóle próbowali ratować. Teraz mówi to samo, mówi żebyśmy zdecydowali gdzie tata ma umrzec w szpitalu czy w domu… Podobno są jakieś martwicę guzów, które organizm może nie przetworzyć. Tata nie załatwiał się z półtorej tygodnia, sam musialem poprosić żeby coś dali żeby się wypróżnil bo te toksyny się kumuluja, jest coraz bardziej zazolcony , biliburina na poziomie 14:/. Albuminy na poziomie 2,6. Wątrobowe alt 61 ast 25 ggtp koło 200, lekarze mówią, że wątroba ledwo zipie. . . Pewnie przez to, że jest cała zajęta nowotworem . Próbowaliśmy wlewów z witaminy c ale te wodobrzusze troszkę przeszkadzało… nerki zaczęły pracować , kreatynina lekko podwyższona ale mocznik 200, CRP cały czas od dawna między 100 a 300 się waha. W piątek prawdopodobnie zostanie wypisany do domu, w poniedziałek przyjeżdża do nas Pan Roman Nacht z medycyną energetyczna oraz psychoterapią, planujemy wznowić wlewy z witaminy c + dodać wlewy z aminokwasów 25g co jakieś 3 dni. Czy możemy coś jeszcze zrobić żeby ten organizm wspomóc, wątrobę odciążyć i jakoś szybko przynajmniej trochę zmniejszyć guzy nowotworowe żeby nie zamykały przewodów żółciowych? Tata niestety dużo wymiotuje z powodu głównie zgagi tak mocnej, że doprowadza aż do mdłości/wymiotow.

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 05:47

   Przestać dręczyć tatę i zacząć z nim rozmawiać, delikatnie masować, kąpać, wzniecić w nim zamiar wyzdrowienia,wszystko zależy od niego, a to, że go zalali chemią z litości, pomimo i tak złych rokowań, szkoda gadać co tu się wyprawia z ludźmi, odstawić wszystko, tylko tlen, tlen, tlen i antyoksydanty.

  2. avatar Tako 26 lipca 2018 o 13:24

   Michał, Grzegorzadam podał kiedyś link do filmu na youtubie – wykładu prof. Ogułowa o terapii wisceralnej, równowadze kwasowo -zasadowej. Oglądałeś go? https://www.youtube.com/watch?v=2VZ2wMCpHd8

 9. avatar Agus 26 lipca 2018 o 06:26

  Choroba Crohna? Jak podawac wit C w tym przypadku ? I jaka ?

 10. avatar Kami 26 lipca 2018 o 09:10

  Pepsi kochanie szukam pracy mobilnej by zarobić na początki własnego biznesu, jak byś coś dla mnie miała to ja chętnie ??

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 09:20

   Mam pracę, ale stacjonarną, w Krakowie, trzeba siedzieć na tyłku 🙂 No i trzeba być świetnym, ale w to nie wątpię, że jesteś. <3

   1. avatar Kami 26 lipca 2018 o 09:30

    Można i tak ? przeprowadzka na drugi koniec Polski to dla mnie nie problem? jakie to są wymagania oprócz bycia świetnym ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum