Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 852 039
online
42 354 VIPy

Jak się odżywiać? Jestem typem skinny fat, niby szczupła, ale jednak zalana tłuszczem

Dobrze, to już wiesz, a do tego prawie każdy idiotyzm współczesnej myśli medycznej jest Ci znany, jak to, że nie wolno używać nazw chorób w kontekście jedzenia, suplementów, a nawet ziół, i tutaj się zgadzamy, ale dlaczego sądziłaś, że owoc dostarczy Ci wystarczającą ilość białka?

A jak tak, to który i ile musisz tego zjeść, żeby nie wyglądać jak niedożywiony ćpun owocowy.

Koment

Szukam info jak najlepiej powinna odżywiać się osoba taka jak ja? Zaczęłam chodzić na siłownię, trener oczywiście w szoku, bo mięsa nie jem (nabiału też nie, ale akurat za to dostałam u niego plusa). Trening mam o 11, ok 13 zaczynam jeść (shake z bananów, maca, mleko roślinne, daktyle, obiad to zazwyczaj ryż albo makaron GF z warzywami/sos pomidorowy, od wielkiego dzwonu wyjście na miasto do vege knajpy, lub na sea food – jakość tego tu na wyspie, to zupełnie inna bajka).

Mam 173 cm wzrostu i ważę 62kg. Jestem typem skinny fat, niby szczupła, ale jednak zalana tłuszczem. Posty sokowe, suche posty, pozjadały mi mięśnie. Po miesiącach studiowania teoretycznego i praktycznego dr Morse (już się nie odżywiam na owocowo/nalewkowo) ciężko mi się przekonać do suplementów typu białko w proszku… Morse uczy, żeby trzymać się od białka z daleka.

Ja chcę zbudować masę mięśniową i moc. Wątpię, żeby przy mojej aktualnej diecie, nerki jakoś super filtrowały. Pepsi pomóż please.

Morse nie jest idiotą, to mędrzec, dobrze rozumie rolę białka, podstawowego budulca ciała. Wiesz czym są aminokwasy białkowe? Generalnie aminokwasy, to kwasy aminowe, zawierają zarówno grupę kwasową, jak i zasadową (grupa aminowa), i zachodzi w nich wewnątrzcząsteczkowa reakcja kwas–zasada.

Morse to jak większość mędrców, trochę kwasowego, męskiego ego, jednocześnie ogromna zasadowa, twórcza osobowość, dlatego też podaje własną teoretyczną wersję idealną. Jednak ani owoce nie spełniają wersji idealnej, bo są przesłodzonymi hybrydami, ani ciągłe wspomaganie się ziołami nie jest wersją optymalną, gdyż zioła to po prostu naturalne leki. Dlatego można się pięknie przekręcić piołunem, szalejem, czy nawet dziurawcem w połączeniu ze słońcem. Pokrzywą zagęścić krew i zakwasić ciało, etc etc.

Natomiast okresowe kuracje ziołami, a przy czym regularne uzupełnianie witaminowych i mineralnych braków, oraz bogata, antyzapalna, alkalizująca dieta w ogromnej przewadze roślinna, w ogromnej przewadze surowa, w dużym procencie owocowa mogłaby dawać spektakularne efekty zdrowotne.

Jednak element kwasowy w dr Morse na to nie pozwala. I git, weźmy to, co z nami rezonuje, bo będzie działało.

Układ limfatyczny, to układ odpornościowy, czyli kraina czarów dr Morsa. Też radzę Ci się w niej zanurzyć, ale tym razem ze zrozumieniem.

Dla dr Morse, ciało jest proste, jak budowa cepa, spory pakiet (100 trylionów) komórek i 2 płyny: krew, oraz limfa. Krew, która karmi komórkę, i limfa, która pozbywa się jej odpadów. A biorąc pod uwagę, że limfa stanowi 75% z tych 2 płynów, na gałkę widać jej znaczenie, przynajmniej ilościowe, w porównaniu z krwią.

Limfa jest grubszym płynem lipidowym, i bardzo dobrze, ponieważ lipidy (takie jak cholesterol) należą do 3 neutralizatorów kwasów, w tym odpadów komórkowych, obok wapń (który tworzy strukturę tkanek organizmu), oraz wody.

O czym zapewne dobrze wiesz, czytając bloga, że woda rozwadnia, czyli obniża poziom kwasu moczowego, dzięki czemu ludzie wychodzą z dny moczanowej. Bolesna podagra stryja. Sok z wiśni też jest bardzo istotny.

Dr Morse ładnie, czyli prosto wyjaśnia również dwa aspekty chemii, jej kwaśną stronę w mniejszości (circa 20%) i podstawową lub zasadową stronę w ilości 80%. I teraz info bardzo istotne, słynna równowaga kwasowo-zasadowa, to nie fifty fifty, ale krew musi pozostać na stałe lekko alkaliczna w małych widełkach do pH 7,4.

Nawet niewielkie zmiany powodują odłożenie widelca, dlatego to oczywiste, że nie krew ma zarządzać kwaśnymi metabolitami i toksynami, tylko nerki, które filtrują i eliminują odpady.

Jeśli po suchym poście, Twój mocz jest przezroczystym bez żadnych odpadów i smug śluzu, oznacza to, że nerki słabo filtrują, a limfa jest zastana i zanieczyszczona. Czasami odpady komórkowe udaje się wyeliminować przez skórę, naszą 3 nerkę, i to jest git.

Dla Morse to limfa (i węzły chłonne) zajmują się odpadami kwasów i metabolitów (nie krew) i właśnie nerki filtrują i eliminują odpady („3 nerka”, czyli skóra, też). Również kwasy powodują pożywkę kationową, kationy są dodatnie (krzepnięcie/aglutynacja), zaś alkaliczna pożywka jest anionowa (ujemna, ożywcza, jak po burzy, kobieca, zasadowa, twórcza).

Z drugiej strony popadłaś w przesadę.

Należy dobrać dietę logicznie i do swojej indywidualnej inności. Co robić więc?

Wypijasz 3 pierwsze szklanki (z codziennych, oczyszczających układ trawienny i wątrobę, nawadniających, dotleniających 4 szklanek na bazie czystej wody z cytryną, która wodę ustrukturyzuje, czyli ożywi).

Prawidłowe nawadnianie ciała może mieć miejsce tylko wtedy, gdy ciało jest dobrze zalkalizowane.

O 11 trening

Do 30 minut po treningu wypijasz 4 szklankę na bogato, dodając do niej porcję białka roślinnego w proszku, do tego 4 Greens, czyli algi, trawy, oraz zielone liście i kelp, czyli jod. Tas szklanka nie musi być smaczna, ale otwiera już okno z jedzeniem.

Teraz jesz owoce (bez tłustych awokado, czy durianów). Jesz dużo wspaniałych owoców, winogrona w różnych kolorach i odmianach, jak melony, to solo, jagody, borówki, truskawki (sok z truskawek to balsam przy wrzodziejącym jelicie).

Do śniadania bierzesz dobry kompleks minerałowy witaminowy, typu Greens & Fruits (B12 to mus!) z tego prostego powodu, że nie wiadomo ile jest składników odżywczych w dzisiejszych hybrydyzowanych owocach, które mają być równe i bardzo słodkie, co odbiera im kręcących Ewę i Adama dzikości i piękna.

Dzikie owoce nigdy nie są tak słodkie, jak współcześnie hybrydyzowane.

A dopiero potem zjadasz posiłek z tłuszczem, najlepiej, gdy ten tłuszcz zawiera Omega 3 i jeśli masz mało słońca na codzień, teraz nadchodzi pora na faszerowanie się witaminą D3 w protokole z K2, aby utrzymywać poziom metabolitu D w drugiej połowie normy, a w przypadku wielu chorób w górnej, a nawet wyżej. O toksyczności witaminy D3 znajdziesz wpis na blogu.

Czyli

Starasz się, aby Twoja dieta była w przewadze roślinna, organiczna, surowa, wysokowęglowodanowa (80%), niskotłuszczowa (10% i normalnie białkowa (10%), co ma odpowiadać 1-1,1 grama białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Im więcej mięśni, tym więcej białka potrzebujesz.

Nigdy nie zapominaj, jak bardzo potrzebujesz swoich migdałków, śledziony, wyrostka robaczkowego, zdrowych nadnerczy, dobrze wyszczotkowanej skóry, dobrze filtrujących nerek i co ważne, wszystkich węzłów chłonnych.

Bowiem brak węzłów chłonnych w jednym miejscu, jest równoznaczny z zatrzymaniem filtracji limfy w tym obszarze, a zatem odcinasz się od usługi zbierania śmieci w niektórych częściach ciała! Co dzieje się dalej? Gdzie podziewają się te odpady komórkowe?

Dbaj także o swoją mikroflorę bakteryjną (jest więcej bakterii niż komórek), bowiem dobre bakterie przetwarzają odpady komórkowe, te kwaśne trucizny ubezwłasnowolniają, jak synów (i córki) marnotrawnych.

Węzły chłonne i bakterie, które w nich urzędują sprawiają, że kwaśne odpady metaboliczne o pH 3 mogą być neutralizowane do pH 6 i odprowadzane do nerek. Dbaj więc o stan swoich bakterii, antybiotyki to ostateczność.

Myślę, że wiesz już co robić lewą nogą do lusterka.

No i dobry trening 3 razy w tygodniu na masę mięśniową, oraz przepompowanie krwi zalecam, czyli codziennie aeroby, a bieganie tutaj rządzi.

owocek

(Visited 3 162 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Olaaa 1 listopada 2020 o 18:14

  Hej 🙂 4 szklankę wypijam około 7:00, chwile przed 8:00 zjadam dwa banany i czasem jabłko, następnie około 9:30 pomidory, ogórki kiszone, pol awokado i kukurydziane wafle bio. Później około 11:00 koktajl z dwóch bananów, szpinaku i drugiej połówki awokado. Czy tak jest Ok? Przyznam ze im więcej czytam to wydaje mi się ze już nic wiem co z czym i do czego. Obiad i wczesna kolacja jest rożna. Jakiś ryż z warzywami, sushi vegan, sałatka bądź zupa na przykład dyniowa, jajka, znowu pomidory, czasem krewetka czy ryba. Miesa nie jem, nabiał trafi się bardzo rzadko, max dwa razy w miesiacu w małej ilości w formie jakiegoś sera owczego albo koziego. Kupiłam Twój wapn G&G ale nie biorę go codziennie bo nie wiem czy powinna w sumie… dwa razy w tygodniu łyknę. Proszę o jakaś wskazówkę w łączeniu jedzenia, może coś nowego zatrybie i zmienię ? Dzis na live wspomniałas o tym ze daktyle i olej koksowy robią tluste filmy na aorcie, a ja czasem dla grzechu robię ciasteczka bezglutenowe, bez cukru i nabiału ale słodzę je daktylami i dodaje olej kokosowy ?

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2020 o 22:11

   no to masz tort, wszystko jest na blogu, korzystaj z szukałki https://www.pepsieliot.com/diety/10181/lipidowe-zaburzenia-metaboliczne-czyli-kto-zabil-denatke-tluszcz-czy-cukier.html
   takich artykułów jest sporo

   1. avatar Olaaa 2 listopada 2020 o 20:16

    Dziękuję ? faktycznie, tort ? rozjaśniło mi się. Niby czytam wszystkie artykułu, a za pierwszym razem nie zaskoczy w głowę. Czyli mój szejk z banana i awokado to zbrodnia. A ja nieraz siedziałam i myślałam co mi tak jeździ z w tych jelitach, mówiłam sobie „Ola przecież Ty nic takiego złego dziś nie zjadłaś” – a tu patrz, jednak. Głupia na owulacje albo okres zganiałam ? Czyli najpierw owocki, odczekać (godzinę? Dwie?) i może później jakiś tłuszczyk. Jesteś cudowna ❤️

    1. avatar Jarmush 3 listopada 2020 o 12:29

     <3 i jeszcze jedno, jak dużo słodkich owoców, to niestety, tylko pół awokado, albo 14 migdałów, albo coś co odpowiada 10`% kalorii prostych węgli, które zjadłaś. Jeśli chcesz cieszyć się większą ilością awokado, takie owoce jak banany, mango, słodkie winogrona odpadają. <3

     1. avatar Olaaa 7 listopada 2020 o 16:54

      Ok zmieniłam kolejność jedzenia. Do mniej więcej 12 same owoce, np. jabłka, winogron, z 7-8 bananów, pomarańcza. Potem około 14 jakieś węgle typu ryż ale z warzywami albo sałatka z rzymskiej, pomidorami itd. Ciecierzyca tez nieraz wjeżdża. Po treningu białko z grochu. I na koniec awokado albo orzechy włoskie lub migdały właśnie. Oczywiście Twoje slupe, z jakimiś pojedynczym przypadkami innych marek (i tak cała półka praktycznie w Twoich, suplach i superfood ?) Porównałam smakowo choćby mace Twoja z inna marka. Inna Marka macy to takie pomyje, słabo wyczuwalne w porównaniu do Twojej. Jeszcze jakiś czas temu brałam tez spiruline z innej firmy i w ogóle czułam jakby to placebo jakieś było, a niby bio tez. Od kilku miesięcy tylko Twoja spirulinie biorę i odczuwam różnice. Wracając do tematu, czy taka kolejność jest Ok? Przyznam ze mam problem z wzdęciami, jakby mi coś ciagle w jelitach jeździło, nawet po zmianie kolejności spożywania posiłków. Lekko to uciążliwe, zwłaszcza w pracy. I co z tym
      Wapniem… brac ? czasem biorę wraz z Twoja D3k2…

     2. avatar Jarmush 8 listopada 2020 o 06:30

      ja biorę co drugi dzień 2 wapnie cytryniany G&G, bo jeszcze nie mamy naszych. Może za bardzo mieszasz, spróbuj zrobić kilka dni na mono diecie. Na jeden posiłek tylko jeden pokarm. Np rano tylko winogrona, lub tylko banany, czy mango. Ciecierzyca może wzdymać, białko grochu też. Może jednak Hemp protein This is BIO po treningu. <3

     3. avatar Olaaa 8 listopada 2020 o 10:36

      Ok spróbuje nie mieszać nawet owoców. Za tydzień w piątek idę tez zrobić vegatest, ponieważ borykam się również z trądzikiem od dwóch lat po odstawieniu antykoncepcji, może mi coś nowego o mnie powiedzą. Pozdrawiam ❤️

     4. avatar Jarmush 9 listopada 2020 o 18:27

      <3

 2. avatar Margaret 1 listopada 2020 o 19:22

  Cześć kochana Pepsi,dzięki za ten wpis (i za film, bo zaraz będę biegać), dla mnie bardzo na czasie, bo też moje mięśnie jakoś ostatnio pozanikały. Przeczytałam już wszystko co masz na blogu nt. białka, ale jestem trochę skołowana. Doradź mi coś proszę, bo Twoja wiedza i bardzo mi imponuje!
  Cztery szklanki praktykuję już od 2 lat i bardzo mi służą, a od ok. pół roku całkowicie przeszłam na owocowo-warzywne jedzenie, dorzucam kasze, strączki i orzechy, żeby podciągnąć kalorie. Mój sport to codziennie 15 min jogi rano i ok 20-40 min biegania wieczorem. Mam 168 cm wzrostu i od zawsze 54 kg, ale moja waga ostatnio spadła już poniżej 50, z całego ciała odpłynął całkowicie tłuszcz, a mięśni jak na lekarstwo. Czuje się świetnie, mam dużo energii i siły, żadnych problemów ze zdrowiem, ale próbuję wrócić do poprzedniej wagi, bo straciłam cały rozmiar i zaczynam wyglądać na zagłodzoną:) Założyłam, że jem za mało białka, chociaż z objawów, które opisałaś na blogu (paznokcie, włosy, depresja,rany itp) tylko utrata mięśni pasuje. Zaczęłam dodawać białko grochu lub konopne do szejka, w strączkach też jem go sporo, ale jakoś efektów nie widzę. Jak zaczynam przeliczać, to już nie wiem ile na te moje 50 kg białka mam jeść. Jak jeszcze mogę przemycić białko? Może widzisz jakąś inną przyczynę? A może wszystko jest ok tylko potrzeba więcej czasu? Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Z góry dziękuję za Twoją uwagę i czas:)

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2020 o 22:07

   białko samo w sobie będzie działało jak rzeźba, powinnaś jeść białko z energią, czyli sporą dawką węglowodanów , no i nie robisz żadnego treningu siłowego, żeby stymulować mięśnie.

 3. avatar Esmeralda 1 listopada 2020 o 20:05

  Pepsi co poradzisz polip endometrialny ? Wycinać czy można naturalnie coś zrobić? Wit D w normie tj 50., krew ok, lekka anemia od długich miesiączek przez polip.

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2020 o 22:03

   Mozna próbować zmienić dietę, wyciąg z czarnej rzepy, postawić na dobrą filtrację nerek, oczyszczanie limfy etc, ale z polipami trzeba uważać. To nie są mięśniaki. Być może usunięcie polipa jest najbardziej wskazane i wprowadzenie zmian, aby nie powstawały.

 4. avatar dozol 1 listopada 2020 o 23:53

  Pepsi Droga, ja tez poproszę o poradę – cisne 4 szklanki już rok, od kilku miesięcy robię post przerywany, kończę jeść o 18, nie jem, jak bóg i Pepsi przykazali, nabiału i glutenu ani cukru (hashi) a brzuch mam zalany tłuszczem i wiecznie wystający, nawet rano. Czy to niedobór dobrych bakterii jelitowych, czy słabe zakwaszenie (to na pewno, test sody oblany, 4min…) Poradź Mądra Głowo ??

  1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 06:45

   Robisz to, co poniżej?

   Tutaj jest program Jem i chudnę z przerywanym postem https://www.pepsieliot.com/bieganie-trening/6656/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem.html, w którym uwzględniam 4 szklanki, dobrze byłoby połączyć to z suplementacją stricte na Hashimoto, ale tak naprawdę to się ze sobą zazębia!
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Po śniadaniu:
   D3 z K2
   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 

   Bierz 3 kapsułki D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html wraz z 1 kapsułką K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Omega 3
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
   Jeśli masz niski poziom 25(OH)D dołożyć należy jeszcze 3 lub 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html oraz 1 kapsułkę K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   Selen
   Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy!
   Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html , dopóki nie zbadasz poziomu selenu, raczej trzeba będzie brać 2 kapsułki, czyli 200 mcg
   Wprawdzie w naturze cynk występuje z selenem w pokarmach, jednak w wyizolowanej suplementacji nie łącz selenuu z cynkiem, gdyż są antagonistami.
   Selen bierz za to z witaminą C i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html
   lub też naturalna, Witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   MAGNEZ

   Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych.

   Uwaga!
   Gdyby dieta była uboga w wapń, szczególnie biorąc magnez, należy wziąć jeszcze 2 kapsułki Cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html
   Nie obawiaj się wapnia w tym przypadku, witamina K2 idealnie rozprowadzi go tam gdzie jest niezbędny.

   Uwaga rozwolenienia!

   Jeśli masz częściej rozwolnienia z powodu jelita drażliwego, do drugiej szklanki bierzesz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz tylko jako oliwa magnezowa.

   Uwaga zatwardzenia!

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C wiążą się z przewlekłymi i ostrymi stanami zapalnymi!
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB z wodą z cytryną, lub z drugą, czy 4 szklanką., albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Probiotyki

   Idealne probiotyki przy IBS, to S.bulardii to https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Zrób domowy domowy test kwasowości żołądka https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/4657/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote.html

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można https://www.pepsieliot.com/diety/4706/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie.html , a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek.

   SHAPE SHAKE szejk !!

   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   To jest ten sam szejk, który idzie do programu „Jem i chudnę” https://jemichudne.com

   GLUTAMINĘ testujesz powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce.
   Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,!

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
   Pół płaskiej łyżeczki dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w 4 szklankach. https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Olej kokosowy
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM
   MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   https://www.pepsieliot.com/diety/4829/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule.html

   Omega 3

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

   Nie rano!
   Cynk
   1-2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku (nie łącz cynku go z selenem) dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB
   Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Ashwagandha adaptogen

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 8 godzin, jak możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   <3
   Serdecznie Cię pozdro

   I JESZCZE TO PRZECZYTAJ: https://www.pepsieliot.com/tarczyca/4958/jak-schudnac-z-hashimoto-pokonaj-4-glowne-powody-upartej-nadwagi.html?utm_source=zblogowani.pl&amp%3Butm_medium=feed&amp%3Butm_campaign=feed&utm_medium=referral

   1. avatar MeeMyseelfAndI 2 listopada 2020 o 11:40

    Pepsiaku a jak suplementować D przy wyniku 14,70 ng/ml? Ja jestem z tych osób, które kiedyś prosiły o rozpiskę, ale z biegem czasu porzuciły wszystko. Na szczęście mam jeszcze suple i chcę wrócić na dobre tory. Mam też tę witaminę D do ssania.

    Czy mogę podłączyć się pod tę rozpiskę jeśli moje wyniki tarczycowe wyglądają następująco:
    TSH: 3,780 ulU/ml
    FT3: 3,04 pg/ml
    FT4: 1,16 ng/dl
    anty-TPO: 5,64 IU/ml
    anty-TG:

    1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 12:45

     Zalecania suplementacja przy niedoczynności tarczycy bez Hashimoto

     4 szklanki

     Przed śniadaniem:
     Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

     Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

     Opcjonalnie do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13

     Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

     Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

     Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84. Ważne żeby brać ten wapń przy suplementacji magnezu.

     Na marginesie.
     Jeśli masz zaparcia wg Lasta i dr Sircusa możesz użyć do drugiej szklanki chlorku magnezu , pomimo, że ma przeznaczenie do użytku zewnętrznego. Łyżeczka do 2 szklanki wody z cytryną, dawkowanie dobierz do siebie, czy pełniejsza, czy mniej pełna. Nie jestem lekarzem i to nie jest porada, tylko sugestia ww naturopatów.

     Selen
     Do śniadania:
     Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy!
     Bierz  1 kapsułkę selenu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html , dopóki nie zbadasz poziomu selenu, raczej trzeba będzie brać 2 kapsułki, czyli 200 mcg
     Wprawdzie w naturze cynk występuje z selenem w pokarmach, jednak w wyizolowanej suplementacji nie łącz selenu z cynkiem, gdyż są antagonistami.
     Selen bierz za to z witaminą C i naturalną witaminą E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2526-natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg–5060040820766.html
     lub też naturalna, Witamina E https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html

     B complex
     Też do śniadania:
     Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.
     Zawsze doradzam od wysypania kapsułki Bcomplex z niacyną, czy samej niacyny i brania kilka razy dziennie po mniejszej porcji!

     Jeśli decydujesz się na Greens & Fruits TiB, bierzesz 1 tabletkę, ale już nie bierzesz Bcomplex. Czyli albo albo, możesz też brać oba te suplemnety naprzemiennie co drugi dzień.

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     Uwaga:
     Jeśli do 4 szklanki wzięłaś już Kelp, nie musisz brać więcej jodu!

     Magnez

     Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną do 4 szklanki, lub w godzinach rannych, gdy nie decydujesz się na 4 szklanki..

     Uwaga!
     Gdyby dieta była uboga w wapń, szczególnie biorąc magnez, należy wziąć jeszcze 2 kapsułki Cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html
     Nie obawiaj się wapnia w tym przypadku, witamina K2 idealnie rozprowadzi go tam gdzie jest niezbędny.

     Uwaga rozwolenienia!

     Jeśli masz częściej rozwolnienia z powodu jelita drażliwego, do drugiej szklanki bierzesz 2 Cytryniany magnezu TiB (połykasz 2 kapsułki) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html a chlorek magnezu używasz tylko jako oliwa magnezowa.

     Uwaga zatwardzenia!

     Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

     D3 z K2

     Po śniadaniu:

     Bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułkami K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html

     Chodzi o to, aby szybko podbić metabolit D do górnej granicy.
     Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy! Gdy podejdzie do góry, przejdź na dawkę podtrzymującą, np. połowa z tego czyli właśnie 4000 jednostek D3 (2 kapsułki D3 TiB) i 1 K2 TiB

     Jeśli masz D3 z K2 TiB do ssania, to już łatwo możesz sobie wyliczyć ile D3TiB i K2 TiB solo brać, aby szybko podbić Twój niski poziom metabolitu D

     Omega 3
     Po śniadaniu wraz z D3 z K2
     1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

     Cynk
     Popołudniu, lub pod wieczór

     1-2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31 , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku (nie łącz cynku go z selenem) dobrze jest wziąć go wieczorem przed snem wraz z kąpielą z dodatkiem chlorku magnezu, lub soli Epsom TiB
     Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Probiotyki

     Bierz probiotyki https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3

     Dodatkowe info o magnezie, algach i zielonkach

     Jeśli nie decydujesz się na 4 szklanki, które zawierają w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

     Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie 4 szklanki, tam w 4 są algi i trawy przy okazji.
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki.
     Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułow surowych, tylko lekko sparowanaych.

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego wspomniałam o kuracji do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, zrób wcześniej test na ilość kwasu w żołądku, test jest na blogu, korzystaj z szukałki.

     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
     Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia
     <3

     1. avatar MeeMyseelfAndI 4 listopada 2020 o 19:45

      Dzięki za odpowiedź, suple już są u mnie 😀 Biorę się do roboty! PS. super są te szklane buteleczki, na pewno wykorzystam je do czegoś innego!

     2. avatar Jarmush 5 listopada 2020 o 06:24

      ja też przesypuję do nich na wyjeździe kwas askorbinowy u chlorek magnezu, estetyczne i wielkość wyjazdowa 🙂 <3

 5. avatar ChaiMate 2 listopada 2020 o 07:07

  Mniam, zrobiłaś smaka na te winogrona 🙂
  Pepsi, o czym może świadczyć codzienne poczucie niewyspania się? Odkąd zaczęła się jesień, rano nie mogę zwlec się z łóżka, mimo, że spałam 7-8 h. Kładę się spać około 23-24.

  1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 09:01

   zmęczone nadnercza mogą tak się objawiać, niedoczynność , ale równie dobrze może chodzić o to, że za późno się kładziesz. Jakie masz TSH?

   1. avatar ChaiMate 2 listopada 2020 o 17:41

    W lipcu robiłam badania, TSH wyszło 1,520 (0,270 – 4,200), wiec chyba ok.

    1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 19:39

     Tak, dobre

     1. avatar ChaiMate 3 listopada 2020 o 21:16

      Pepsi, chyba mnie olśniło w temacie. Uświadomiłam sobie, że ja od dłuższego czasu nie oddycham normalnie, do czego niestety się przyzwyczaiłam. Ale przecież to nie jest normalne – mam ataki jakby alergiczne każdego dnia. Coś, co jeszcze mogłam zrozumieć w okresie wiosenno-letnim nadal trwa i sprawia, że codziennie budzę się z zatkanym nosem, a wieczorami i rano (najczęściej o tych porach) mam serie kichnięć, wodę z nosa, czerwone oczy i ogolnie jest kiepsko. Swędzi mnie nos, oczy łzawią. Męczę się. Co to może być? Alergia? Gdzie się udać, by temu zaradzić? Codziennie robię cztery szklanki z macą, oprócz tego suplementuje magnez, foliany, kolagen, dodatkowo probiotyki i colostrum. Pije duuuuuzo wody. Kilka lat temu byłam z tym u laryngologa i dowiedzialam się, ze mam „mało światła” w nosie i zaproponowali mi jakiś zabieg przekłuwania, czy wypalania, nie pamietam – uciekłam. Wspomagam się czasem tabletkami na alergie (średnio pomagają) i kroplami do nosa typu xylometazolin, bo nieraz naprawdę nie mogę wytrzymać z zatkanym nosem. Jak myslisz, w która stronę ruszyć, od czego zacząć, co to może być? Iść do laryngologa again albo alergologa?

     2. avatar Jarmush 4 listopada 2020 o 07:11

      płukanie nosa i gardła wodą z solą, jesz gluten?

     3. avatar ChaiMate 4 listopada 2020 o 08:01

      Nie mogę odpisać pod Twoim komentarzem, odpowiadam tutaj. Glutenu staram się unikać, wpada do diety może 2-3 razy w tygodniu. Poza tym czuję, że objawy alergiczne nasilają się, gdy jestem w pomieszczeniu, na zewnątrz jest ulga.

     4. avatar Jarmush 4 listopada 2020 o 10:07

      odstaw całkowicie gluten (i gluten-podobne białka, czyli bez owsa, żyta, kukurydzy) na miesiąc i zobacz co będzie, jak go znowu wprowadzisz

     5. avatar ChaiMate 4 listopada 2020 o 17:38

      Dziękuję kochana

  2. avatar Mczka 3 listopada 2020 o 18:50

   Moze niedobor magnezu, wiem ze suplementacja czasem pomaga wlasnie na dziwne poranne zmeczenie

   1. avatar Jarmush 3 listopada 2020 o 20:59

    zmęczone nadnercza

  3. avatar Przemko :-) 11 listopada 2020 o 17:41

   https://www.pepsieliot.com/diety/2310/czarownica-alergia-woda-nieszczelne-jelito-i-historia-jednego-przypadku.html
   Hej. Odpisuję tutaj, bo przy tym Twoim późniejszym komciu się już nie da.
   Może powyższy wpis będzie pomocny. Myślę też, że do alergologa można by pójść zrobić testy i uzyskać wiedzę. Natomiast leczenia farmakologicznego bym nie wdrażał.
   Możliwe, że masz też uczulenie na popularne roztocza. Warto często wietrzyć sypialnię i pościel.

 6. avatar Eter22 2 listopada 2020 o 09:13

  Cześć Pepsi. Mam pytanie odnośnie obecnej sytuacji na świecie. Co sądzisz o tym co teraz się dzieje ? Czytam bloga i z jednej strony rozumiem żeby nie dawać emocji tym wszystkim wydarzeniom ale z drugiej strony widzę że to zaszło za daleko i zaraz obudzimy się w globalnej niewoli. Jaką postawa ludzi według Ciebie jest słuszna żeby zatrzymać tą rozpędzoną machinę ?

  1. avatar Jarmush 2 listopada 2020 o 12:59

   Na pewno nie strach, nie dawanie wiary tym co straszą i głównemu nurtowi i alternatywnemu (nawet niewiadomo jak ich teraz nazywać, tak pieprzą dla strachu). Nie dzieją się wcale aż takie straszne rzeczy, ludzie wyszli z traumy drugiej wojny światowej. Niech każdy wzmacnia się w sobie, dokonuje zmiany siebie, a nikt takim ludziom nie podskoczy, gdy połączy nas juz ta sieć. Trenuj odwagę, dobry czas. <3

 7. avatar p*OM*cia La Cam*OM*ille 2 listopada 2020 o 11:42

  hejka! tematy dobrego jedzenia poruszamy na naszej fajnej, zamkniętej TRÓJMIEJSKIEJ grupie – laski znad morza, zapraszamy:
  http://www.facebook.com/groups/pepsiaki3city
  Pepsi o nas wie i nas LOVCIA 😉

 8. avatar Nika33 7 stycznia 2021 o 05:11

  Gdzie znaleźć dietetyka, który rozpisze mi TAKĄ dietę jaką jest opisana w poście? Nie mam sił do dbania o moje zdrowie na własną rękę, cały czas się boję, że coś robię źle, dlatego chciałam prosić o pomoc kogoś z odpowiednią wiedzą, ale nie mogę znaleźć takiego osoby.

  1. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2021 o 08:23

   Dietetycy są często z matriksu, jeśli jesteś ogólnie sprawna i zdrowa, przede wszystkim idź na siłownię i wprowadź Jem i chudnę z przerywanym postem https://jemichudne.com <3

   1. avatar Nika33 7 stycznia 2021 o 09:17

    Jeżeli nie jestem ogólnie zdrowa, ponieważ choruje na boreliozę od 3 lat, a ostatnio po przebyciu Covida mam duszności, i absolutnie zero sił do życia, lekarz zdiagnozował zespół pocovidowy, a wiec czy jem i chudne z postem przerywanym jest dla mnie? Jeżeli chodzi o aktywność, to zamierzam zacząć od czegoś bardzo lekkiego na macie. Od zawsze mam problem z tą dietą, nie wiem jaka jest dla mnie, probuje jesc zdrowo, chwilę czuje się lepiej, przyjdzie stres i od nowa źle, zalamuje się, zaczynam jeść niezdrowo i tak w kółko. Mam tego wszystkiego dość i chciałabym kogoś nad sobą, kto by mi jasno określił co mam robić. Stąd pomysł z dietetykiem.

    1. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2021 o 13:07

     Liposomal glutationu TiB, kuracja, https://www.pepsieliot.com/koronawirus/17408/ny-city-matka-z-powiklaniami-plucnymi-wyleczona-przez-syna-studenta-medycyny.html
     do tego kuracja Greens & Fruits TiB – odżywianie , oraz odpowiednio wysoki poziom 25(OH)D czyli D3 z K2, no i 4 szklanki by się przydały. Generalnie powinnaś ALKALIZOWAĆ ciało pokarmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum