Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 386 876
49 online
42 282 VIPy

Jak skutecznie leczyć się z pocukrowego kaca?

Zdaje się, że Halloween na stałe wpisało się do naszej kultury. Coraz więcej dzieci chodzi od drzwi do drzwi zbierając cukierki, a coraz więcej dorosłych wieczory spędza w strojach wilkołaków i zombie piratów. Ze wszystkich rzeczy związanych z Halloween ja chciałabym jednak porozmawiać o cukrze, a raczej o tym, co dzieje się, gdy zjesz go za dużo.

Pocukrowy kac

Samopoczucie po spożyciu dużych ilości cukru, zaraz po nagłym energetycznym skoku, najczęściej obejmuje objawy takie jak zmęczenie, mdłości, ból brzucha, a czasem obniżony nastrój lub kolejne fale chęci na słodkie. Dobrą wiadomością jest fakt, że (jeśli już doprowadzisz się do takiego stanu) nie musisz bezczynnie czekać aż się skończy. Kiedy już weźmiesz głęboki oddech, pamiętaj, że zanim zaczniesz się leczyć z pocukrowego kaca, musisz sobie odpuścić. Ewentualne poczucie winy tylko pogorszy Twoje samopoczucie. Teraz, kiedy już jesteś tego świadoma

Dowiedz się jak poradzić sobie z pocukrowym kacem

1. Post

Jeśli jesteś na poście przerywanym, w dniu maratonu obżarstwa znacznie wcześniej zamknij swoje okno żywieniowe. Dodatkowo koniecznie uzupełniaj płyny. Jeśli nie jesteś na poście, w dniu, w którym objesz się słodyczami zjedz ostatni posiłek znacznie wcześniej niż zwykle lub, jeśli objadłaś się na noc, zjedz trochę później śniadanie aby dać swojemu organizmowi czas się względnie zregenerować. Obowiązkowo pij bezkaloryczne płyny jak herbaty, zioła i woda.

2. KURACJA 4 szklanek

Nie ma tego złego… czego by terapia 4 szklanek nie oczyściła. Dlatego szczególnie po cukrowej dyspensie pamiętaj o tej kuracji, która nawadnia, odżywia, działa przeciwzapalnie oraz oczyszcza wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało, Dlaczego to takie ważne szczególnie po przejedzeniu się słodyczami? Kuracja 4 szklanek kompleksowo oczyszcza i odtruwa ciało, czego dodatkową zaletą jest fakt, że może się ono regenerować zamiast wciąż zwalczać stany zapalne i zamęt jaki w organizmie wywołało dostarczenie tylu szkodliwych substancji.


3. Cynamon

Każdy ma swój ulubiony poranny napój. To może być kawa, matcha, herbata ziołowa albo złote mleko czy latte z grzybów reishi: wszystkie chwyty dozwolone. Cokolwiek jednak pijesz, szczególnie na czczo, dzień po objedzeniu się słodyczami dodaj do tego cynamonu. Jak udowodniono, cynamon pomaga regulować poziom cukru we krwi, a jego spożywanie wiąże się ze zmniejszeniem stężenia glukozy na czczo.

4. Jelita

Mikroflora Twoich jelit została nieźle skopana przez marne wybory żywieniowe poprzedniego dnia. Nie ma jednak tego złego. Poza terapią 4 szklanek, wzmocnij układ pokarmowy przyjmując wysokiej jakości probiotyk lub włączając do posiłku kiszonki. To może być modne ostatnio kimchi, swojski ogórek lub kapusta kiszona albo orzeźwiająca kombucha, cokolwiek masz pod ręką.

5. Posiłek na zdrowie

Niech Twój następny duży posiłek, może to być nawet późne śniadanie następnego dnia po wieczornym objadaniu się, będzie pełen błonnika, zdrowych tłuszczy i białka, najlepiej z roślinnych źródeł. W ten sposób unikniesz uczucia „kaca”. Co więcej, dzięki tym trzem składnikom, uregulujesz poziom cukru we krwi i nie będziesz mieć chęci na sięganie po niezdrowe przekąski.

6. Rusz tym ciałem

Wysoce nie docenia się zdolności wysiłku fizycznego do regulowania cukru we krwi. Ćwiczenia jednak pomagają i to zarówno krótkoterminowo jak i długoterminowo. W krótkim okresie wysiłek fizyczny pomaga zwiększyć wrażliwość na insulinę (co oznacza, że organizm może lepiej przyjmować glukozę w trakcie i po aktywności fizycznej) i zachęca mięśnie do skurczów, co sprawia, że są one w stanie lepiej przyjmować glukozę i zużywać ją na energię. W dłuższej perspektywie regularna aktywność fizyczna może obniżyć stężenie hemoglobiny A1C. Możesz nie mieć ochoty na pełnowymiarowy trening, ale skuś się chociaż na intensywny spacer, 10 minut tańca albo cokolwiek co podniesie Cię z kanapy.

7. Ocet jabłkowy

Ostatnia, ale nie najmniej ważna rzecz: ocet jabłkowy. Do wody, którą pijesz w ciągu dnia po tym jak objesz się słodyczami (a wody powinnaś pić dużo) dodaj łyżkę octu jabłkowego na litr, to pomoże Ci uregulować poziom cukru we krwi i poczuć się lepiej.

uściski:)

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5067830/ diabetes.org/food-and-fitness/fitness/get-started-safely/blood-glucose-control-and-exercise.html mindbodygreen.com/articles/how-to-recover-from-a-sugar-hangover

(Visited 3 894 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Migdałek 31 października 2018 o 21:52

  Poproszę o przykładowe śniadanie „pełen błonnika, zdrowych tłuszczy i białka, najlepiej z roślinnych źródeł” please?

  1. avatar Jarmush 1 listopada 2018 o 09:57

   Jesteś zdrowa? Co jesz do tej pory?

 2. avatar Świnka 1 listopada 2018 o 10:28

  Gorzej jeśli ma się takie napady raz w tygodniku ?

 3. avatar Magdal 2 listopada 2018 o 19:44

  Ja codziennie muszę coś słodkiego i to chyba jest gorsze niż cykliczne napady. Mówi się, że niby jedno ciasteczko dziennie to nie problem, ale tak buduje się kijowe nawyki. Wszystkie uzależnienia działają na tej zasadzie. Przecież alkoholikiem nie jest ten kto 5 razy w roku upije się na urodzinach, tylko ten, który bez piwa nie może się obejść każdego dnia.

  1. avatar Jarmush 2 listopada 2018 o 20:00

   nie znam człowieka bez nałogów, nałóg to ego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum