logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 189 213
275 online
32 707 VIPy
Reklama

PETARDA ODŻYWCZA
GREENS & FRUIT TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak skutecznie zwalczyć anginę naturalnymi sposobami?

Angina bakteryjna to zapalenie migdałków podniebnych i błony śluzowej gardła.

Szczyt zachorowań przypada na jesień, późną zimę i wczesną wiosnę. Tą zakaźną chorobę wywołują najczęściej paciorkowce hemolizujące z grupy A, chociaż jej przyczyną mogą być także bakterie Escherichia coli czy Haemophilus influenzae.

Angina ma to do siebie, że jej objawy występują nagle, często począwszy od niewielkiego bólu i dyskomfortu w gardle. Do objawów następnie dochodzi rozpulchnienie i zaczerwienienie migdałów, niemożność przełykania, biały nalot na języku, trudności z oddychaniem, bóle i powiększenie węzłów chłonnych w okolicy uszu i szyi, wysoka gorączka (u dzieci sięgająca nawet 40 stopni), bóle kości i stawów, utrata apetytu oraz mdłości, a czasem także ból brzucha.

Występuje także angina wirusowa, która jest znacznie łagodniejsza w przebiegu, objawami przypomina przeziębienie i ustępuje znacznie szybciej. Przy anginie wirusowej dochodzi do kataru, niedrożności nosa, stanu podgorączkowego i lekkiego bólu lub obrzęku gardła, który nie wpływa w dużym stopniu na funkcjonowanie.

Antybiotyk, czy jest niezbędny?

W anginie wirusowej nie ma potrzeby stosowania antybiotyku.

Przy anginie bakteryjnej konwencjonaln leczenie obejmuje najczęściej przepisanie antybiotyku zawierającego penicylinę lub antybiotyku makrolidowego. Mówi się, że w przypadku niepodania antybioku może dojść do powikłań. Obejmują one zapalenie ucha wewnętrznego, ropień okołomigdałkowy, gorączkę reumatyczną, ostre kłębuszkowe zapalenie nerek (występuje b. rzadko), zapalenia stawów (3% powikłań) i zapalenie mięśnia sercowego.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że w badaniach nie wykazano aby antybiotyki przynosiły wymierne korzyści w leczeniu zapalenia gardła. Nie zmniejsza się zarówno sam okres trwania choroby, jak i częstość powikłań ropnych i nieropnych (gorączka reumatyczna, kłębuszkowe zapalenie nerek). Z tego powodu zaleca się wstępne wykonywanie wymazów gardła celem izolacji paciorkowców hemolizujących z grupy A, czego wielu lekarzy nie robi.

Warto zwrócić uwagę na badanie z lat 1994-1996, w którym 25 lekarzy badało 714 osób ze stanem zapalnym gardła, w wieku powyżej 4 lat

Z badania wykluczono kobiety w ciąży, osoby z anginą występującą częściej niż 5 razy w roku, chorych w ciężkim stanie zdrowia lub z gorączką reumatyczną i osoby, których dolegliwości mogły nie wynikać z zakażenia bakteryjnego lub wirusowego.

Chorych podzielono na 3 grupy

I: Chorzy leczeni antybiotykiem przez 10 dni

II: Chorzy poddani obserwacji, bez zastosowania antybiotyku

III: Chorzy, którym antybiotyk podano jeśli po 3 dniach objawy nie zaczęły ustępować

W grupie trzeciej aż 69% chorych w ogóle nie zastosowało antybiotyku. Liczba chorych zadowolonych z leczenia była podobna i wynosiła 96% w I grupie, 90% w  grupie II i 93% w grupie III. W grupie pierwszej czas trwania gorączki wynosił 1 dzień, a w pozostałych 2. Nie różniła się znacząco mediana czasu trwania choroby, która w I grupie wynosiła 4 dni, a w pozostałych 5. Dookreślono jednak, że antybiotyk skrócił czas trwania choroby wyłącznie u pacjentów, u których występował zespół co najmniej 3 objawów (powiększenie węzłów chłonnych, intensywnie zaczerwieniona błona śluzowa gardła, ból węzłów chłonnych szyjnych, wiek do 12 roku życia, temperatura ciała powyżej 37,5 stopnia Celsjusza, problemy z przełykaniem).

Jeśli zdecydujesz się na antybiotyk, poznaj konieczne środki zapobiegawcze przy antybiotykoterapii.

Jak zwalczać anginę i towarzyszące jej objawy naturalnie?

Zalecenia ogólne

Kilka razy dziennie wietrz pomieszczenie, w którym przebywasz. Zadbaj o to aby mieć ubrania z oddychającego materiału. Zadbaj także o to, aby po 2-3 dniach chorowania zmienić pościel.

Na bóle mięśni i stawów stosuj oliwę magnezową i, wedle potrzeby, ciepłe lub zimne okłady.

Stosuj zimne okłady na czoło i kark i ciepłe, ale nie gorące, okłady na powiększone węzły chłonne.

Spożywaj co najmniej 2,5-3 litry płynów, z wykluczeniem czarnej herbaty i kawy.

Odstaw nabiał, który zakwasza organizm i zagęszcza ślinę. Zrezygnuj także z dań tłustych, ostrych, wysoce przetworzonych i trudnych do strawienia.

Postaw na nisko przetworzoną, półpłynną roślinną żywność w formie soków, zup, kremów i koktajli.

Dużo śpij. Wrzuć na luz i daj sobie odpocząć. W chwilach kiedy czujesz się lepiej, zrób dla siebie coś miłego: poczytaj książkę, weź rozluźniającą mięśnie kąpiel z solą Epsom (o ile masz pewność, że nie zasłabniesz i że ktoś jest w pobliżu), narysuj coś albo zaaplikuj sobie maseczkę na twarz.

Naturalne sposoby na anginę

Ponieważ w przebiegu anginy przełykanie jest utrudnione, jej naturalne leczenie będzie opierało się w głównej mierze o płyny: płukanki, naturalne syropy i napoje.

Woda utleniona do uszu

Płukanie uszu pomoże w stanach zapalnych i infekcjach, zadziała odkażająco i bakteriobójczo. Największą gwarancję skuteczności płukanie uszu z wodą utlenioną daje w pierwszych 12 godzinach od wystąpienia objawów takich jak podwyższona temperatura ciała, ból i obrzęk gardła, ból ucha, powiększenie węzłów chłonnych oraz problemy z przełykaniem.

Do płukania ucha należy używać 3% roztworu wody utlenionej (u dzieci może to być nawet 1,5%). Na początku, leżąc na boku, należy zaaplikować 1 kroplę płynu i obserwować, czy nie występuje ból i zawroty głowy lub mdłości. Jeśli nie, można zaaplikować do ucha 3-4 krople płynu. Po około minucie może pojawić się lekkie syczenie i bulgotanie oraz uczucie ciepła. Płyn powinien pozostać w uchu około 5 minut. Po tym czasie należy odchylić głowę na bok, pozbyć się resztki płynu wacikiem lub ściereczką (absolutnie nie należy używać patyczka do uszu). Następnie powtarzamy czynność z drugim uchem.

Gardło i jama ustna

Obrzęk gardła, powiększone węzły chłonne i niemożność przełykania to chyba najbardziej uciążliwe objawy anginy. Zmniejszyć ból, zaczerwienienie i obrzęk mogą naturalne płukanki.

Płukanka z wody utlenionej i płynu lugola

Łyżkę stołową 3% wody utlenionej zmieszaj z 5 kroplami płynu lugola i szklanką wody. Płucz gardło po przebudzeniu i wieczorem przed pójściem spać. Taki roztwór zadziała przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i dezynfekująco. Po zastosowaniu płukanki nie jedz i nie pij przez 30 minut.

Płukanka ziołowa

Zmieszaj 2 łyżki stołowe szałwii, liści maliny i rumianku. Gotuj w 0,5 litra wody przez 15 minut. Odcedź przez gazę lub tetrową pieluchę do dzbanka i po przestudzeniu dodaj 3-4 kropli olejku z drzewa herbacianego. Płucz jamę ustną połową szklanki wody, 4 razy na dobę. Taka płukanka zmniejszy obrzęk i ból gardła, zadziała kojąco i antyseptycznie oraz przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Po zastosowaniu płukanki nie jedz i nie pij przez 30 minut.

Syrop z babki lancetowej

Taki syrop przygotowuję raz do roku i trzymam go w pogotowiu dla siebie lub najbliższych. Sok z babki jest lekiem śluzowym i powlekającym. Działa rozkurczowo, regenerująco i wykrztuśnie.

Na syrop potrzeba 100 gramów liści babki lancetowatej, 100 ml miodu lub 100 g cukru, 100 ml wody i 50 ml wódki. Liście należy posiekać, zmieszać z wodą i zblendować. Powstałą papkę przecedza się do garnka przez tetrową pieluchę i dobrze odciska. Do powstałej mieszanki dodaje się cukier i gotuje na małym ogniu doprowadzając do wrzenia. Wówczas dodaje się wódkę, miesza i przelewa do słoika lub butelki. W razie choroby zaleca się picie 15 ml cztery razy dziennie.

Syrop z cebuli

Pokrój trzy cebule, ułóż je w słoju i zalej dużą łyżką surowego miodu i łyżką soku z cytryny. Odstaw na co najmniej 5 godzin. Pij łyżkę powstałego syropu 4 razy dziennie.

baobab/ pepsieliot.com

Syrop z baobabu i ananasa

Działanie przeciwgorączkowe baobabu jest porównywalne do kwasu acetylosalicylowego czyli aspiryny. Ananas tymczasem, jak odnotowano w badaniach, w połączeniu z surowym miodem, pieprzem kajeńskim i solą działa wyjątkowo dobrze, rozpuszcza śluz i koi uporczywy kaszel. Pacjenci zdrowieli do 5 razy szybciej niż dzięki syropowi na kaszel!

Potrzebujesz:

– szklanki soku z ananasa,

– ¼ szklanki świeżego soku z cytryny,

– startego kawałka imbiru (około 7 cm),

– czubatej łyżki sproszkowanego baobabu,

– łyżki surowego miodu,

– szczypty szarej soli morskiej,

– szczypty pieprzu cayenne.

Zmiksuj składniki. W chorobie pij ¼ szklanki syropu 3-4 razy dziennie do ustąpienia objawów.

Reklama

baobab/ pepsieliot.com

Tu znajdziesz organiczne sproszkowane owoce BAOBABU This is BIO® źródło wapnia, dużej ilości potasu, tiaminy, kwasu nikotynowego, oraz witaminy C w bardzo wysokim stężeniu


Inne środki zaradcze przy anginie

Kasza jaglana

Kasza jaglana działa przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo. Co jednak ważniejsze w przypadku anginy, osusza ona nadmiar wydzielin z dróg oddechowych i zmniejsza stan zapalny błon śluzowych. W przebiegu anginy warto dodawać jej w dużych ilościach do roślinnych zup-kremów i koktajli. Jeśli nie masz dużych problemów z przełykaniem, może ona stanowić integralną część posiłku.

Złote mleko

Kurkuma działa silnie przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. Ma ona także działanie rozkurczowe, pozwala na zahamowanie namnażania się wirusów, a do tego zapobiega schorzeniom bakteryjnym i grzybiczym.

Reklama

Tu znajdziesz polecaną 100% organiczną KURKUMĘ This is BIO, idealna do pierwszej SZKLANKI codziennej kuracji oczyszczającej wątrobę i inne.

Co będzie potrzebne:

– kubek mleka roślinnego (migdałowe, ryżowe, kokosowe),

– czubata łyżeczkaorganicznej kurkumy w proszku,

– ¼ łyżeczki cynamonu,

– szczypta czarnego pieprzu,

– kawałek imbiru (wielkości paznokcia) lub ¼ łyżeczki suszonego imbiru,

– ¼ startej laski wanilii,

– łyżeczka lucumy lub dobrego miodu.

Zblenduj wszystkie składniki i przelej płyn do garnuszka. Gotuj na małym ogniu przez 3-5 minut, aż będzie gorące (ale nie doprowadzaj płynu do wrzenia!). Wlej do ulubionego kubka i pij!

Woda imbirowa

5 cienkich plastrów imbiru zmieszaj z 2 szklankami wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj przez 10 minut. Takim naparem zalewaj herbatę. Stosuj nie częściej niż raz dziennie.

Suplementacja

Suplementuj witaminę D3+K2, przeciwzapalną Omegę-3, stymulujący odporność cynk oraz probiotyki i prebiotyki. W przypadku wysokiej gorączki możesz zastosować kalibrację witaminą C, jednak tylko pod warunkiem, że nie jest ona silnie drażniąca dla gardła.

uściski:)

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9116551

(Visited 6 002 times, 6 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Monix 10 marca 2019 o 08:25

  Moja przyjaciółka ma ropień na migdałku po jednej z angin, czy są jakieś naturalne metody aby się go pozbyć? Trochę ponoć pomaga ssanie oleju, ale nie dało 100% wyleczenia.

  1. Pepsi Eliot 10 marca 2019 o 09:54

   miód manuka, kalibracja z C, wu

  2. Caelifer 10 marca 2019 o 22:54

   U mnie się sprawdziło pędzlowanie migdałków jodyną 2 razy dziennie i wąchanie startej cebuli 2 razy dziennie aż do ustąpienia objawów, a z zaropiałymi migdałkami chodziłam ładnych kilka lat.

  3. japoneczka01 23 kwietnia 2019 o 06:59

   Trochę późno, ale ja zawsze szpatułką plastikową (można kupić w sklepie medycznym) podważam migdałka i zwyczajnie go wyciskam. Migdałek ma budowę gąbki z dziurkami i nawet jak jest zdrowy, to może w tych dziurkach mieć resztki jedzenia, więc warto od czasu do czasu dla higieny wycisnąć z niego zanieczyszczenia, aby nie było pożywki dla bakterii.

 2. też szukam 10 marca 2019 o 11:15

  u mnie 14 dniowy post wodny wyczyścił migdały, na których stale miałam ropę prze okrągły rok (ale przy anginie ropnej brałam antybiotyk, bo to inna sprawa). Post to jednak hardcorowa metoda i polecam wyłącznie latem gdy jest ciepło.

 3. Monix 10 marca 2019 o 11:57

  Dziękuję za odpowiedzi:)

 4. Paula 10 marca 2019 o 23:13

  A może podpowiedz co robić jak dziecko 2.5 lat raz w miesiącu ma angine? Gorączka 39.7… I tak co miesiąc. Co podawać by uchronić. Stosujemy tran, olej z czarnuszki (3 miesiąc)

  1. Pepsi Eliot 11 marca 2019 o 07:49

   Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1 gram chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę ), oraz 1, 5 grama spiruliny This is BIO

   Do śniadania 1 kaps Vitek TiB

   Jaki dziecko ma poziom 25(OH)D?

   Po śniadaniu 1/2 tabletki D3+k2 TiB do ssania, dopóki nie ma wyników badania niech bierze tylko 1/2 tabletki, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację, zwykle dzieci w tym wieku biorą 1 całą tabletkę, ale zrób badania

   oraz 1 lub 2 Omega 3 TiB dla dzieci (w zależności od diety ile zawiera Omega 3), też po śniadaniu.

   Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj mu do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

   Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy

   KOLEJNE Ważne informacje:

   Gdy tylko u dziecka zaczyna się jakaś infekcja, wystarczy że tylko katar, bo często u takiego dziecka od kataru idzie niżej i w końcu kończy się poważnym stanem zapalnym. Od razu wchodź na kalibrację kwasem askorbinowym TiB wraz z sokiem pomarańczowym, jednak kalibracji nie rób częściej niż raz, góra 2 razy w miesiącu, gdy jest uzasadniona potrzeba.
   https://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   https://www.pepsieliot.com/uzywac-nadtlenku-wodoru-h2o2-nebulizatorze/

   Należy też robić inhalacje/nebulizacje https://www.pepsieliot.com/glutation-rozpylany-nebulizator-trafia-razu-celu-przelom-leczeniu/

   Oprócz tego należy nawet przy zwykłym katarze delikatnie oklepywać plecy dziecka, a jak tylko schodzi niżej infekcja a temperatura ciała nie jest wyższa niż 38 stopni należy postawić dziecku bańki, tylko na plecach, omijając kręgosłup.

   PASOŻYTY, dzieci miewają pasożyty, a jeśli coś się dzieje niepokojącego, infekcje się powtarzają, to zwykle winne są właśnie pasożyty i niedożywienie.

   Możesz zrobić dziecku biorezonans, albo odrazu zastosować oczyszczającą kurację z pestkami z dyni, wszyscy domownicy też powinni sobie zrobić. Nie oznacza to, że wszystkie pasożyty na to pójdą, ale zwykle dziecko czuje się lepiej:
   Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w jej przypadku łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.
   Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty – marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

   Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

   Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:
   Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

   Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.
   W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

   A tu masz przepis na zupę mocy dla dziecka, o ile nie jest weganinem/wegetarianinem: https://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/

   Oraz bulion wegański dla zaleczenia wyściółki jelit, lub z dodatkiem kolagenu TiB już nie wegański oczywiście
   https://www.pepsieliot.com/leczacy-jelita-prosty-przepis-na-alternatywny-bulion-z-kosci-yyy-weganskich/

 5. lida 11 marca 2019 o 13:22

  Ja trochę z innej beczki…Proszę poradźcie co robić, jeśli co jakiś czas pojawia się wysypka w zgięciach łokcia u syna 28 letniego(takie czerwone krostki, które potem przechodzą w plamy). Był nie raz u dermatologa miał już różne leki na to i nic nie pomaga, i wciąż pojawiają się co jakiś czas.

 6. Moonka 14 marca 2019 o 15:27

  Moja niezawodna recepta to: 30 ml wody, pół łyżeczki soli kłodawskiej i 8 kropli płynu lugola (tego słabego z apteki 1%). Płuczę tym gardło i po 1 dniu po anginie. Jeśli nie zacznę płukać w pierwszym dniu choroby to lekko się przeciąga do dwóch dni.

 7. Diana888 14 marca 2019 o 20:08

  Od dawna nawracający katar, ostatnio było zapalenie zatok w styczniu, wszystko leczone dzięki zgłębionej tu wiedzy naturalnie. Teraz bolało gardło, już pytałam o rade, zastosowałam, ale cały czas jest zaczerwienione z grudkami. Zrobiłamwięc wymaz z gardła i wyszło: paciorkowce zieleniejące typu alfa- wzrost bardzo obfity, neisseria spp.-wzrost obfity.Moje pytanie: czy poradzę sobie z tym bez antybiotyku. Mam olejek oregano, etanolowy ekstrakt propolisu 10%. Brać to? Inne rzeczy stosuję też: wit.C, Msm, chlorek magnezu, wit. D3 w większych ilościach z K2. Czy w trakcie brać też inne witaminy? Aby jednocześnie wzmacniać organizm, czy najpierw walczyć z tą bakterią , a potem dopiero dalsza suplementacja?Pozdr. 🙂

  1. japoneczka01 23 kwietnia 2019 o 07:08

   Zawartość, która siedzi w migdałkach najszybciej usuniesz wyciskając je przez jakiś czas codziennie i płucząc gardło po zabiegu innym środkiem odkażającym – solą, rozcieńczonym płynem Lugola, szałwią, rumiankiem, itd. Trzeba płukanki zmieniać, aby bakterie nie przyzwyczajały się. Możesz to robić węższym końcem łyżeczki od herbaty. Nie jest to zabieg przyjemny,, ale niezwykle skuteczny. Nawet jak wyjdzie przy okazji odrobina krwi to nie szkodzi.

 8. Jolly 31 maja 2019 o 12:35

  Choruje na powiklania po anginie od dziecka. Angina przechodzi ale po paru tygodniach powoduje bole stawow, reakcja autoimmunologiczna. Leczona bylam na goraczke reumatyczna juz 3 razy penicilina/zastrzyki bo nic innego nie dziala ale teraz mieszkam w UK I lekarze tutaj nie maja pojecia co to goraczka reumatyczna I mowia ze to zespol chronicznego zmeczenia nawet nie chca zmerzyc poziom ASO!! Czy as jakies naturalne sposoby any pozbyc sie paciorkowcow powodujacych bole stawow I reakcje autoimmunologiczne?

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2019 o 12:41

   przeczytaj to i pozostałe art z tej serii, generalnie sporo możesz zmienić na lepsze https://www.pepsieliot.com/mrsa-jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-kazdej-choroby-cz3/

 9. Jolly 6 czerwca 2019 o 16:46

  Hej Pepsi. Dzieki wielkie, czytam duzo Twoich blogow, sa bardzo pomocne.

  A co myslisz o tym aparacie do biorezonansu domowego? Czy ktos o maszynce 🙂 tej firmy slyszal? Chcialabym kupic ale nie chce …

  1. Pepsi Eliot 6 czerwca 2019 o 19:46

   Kochana, ale to jest spam,

  2. Niki 7 października 2019 o 14:26

   Jakim aparacie, Jolly? 🙂 chyba się domyślam z tych wielu kropek (przez Pepsi musiałam sobie wytworzyć radar czytający z kropek, …) kupuj i rób z nim, co chcesz, nie zaszkodzisz sobie, a wspomóc możesz – zawsze należy łączyć terapie, nie skupiać się kurczowo na jednej metodzie. Tylko co chcesz nim leczyć? Jeśli trudną do wyleczenia „chorobę” to lepiej zwróć uwagę na 100% skuteczne zabiegi plazmatyczne o szerokich zakresach częstotliwości, a nie prądowe.

 10. Niki 7 października 2019 o 14:02

  W kwestii anginy nadszedł najwyższy czas zmienić do niej nastawienie. Czytałam o tym blisko 10 lat temu, trochę przenosiłam na blogasa wieści, ale nie każdy zainteresowany wówczas przechwycił to nowe podejście do zdrowia i tzw. chorób, które są tylko zespołem objawów… to człowiek sam sobie zagraża, nie Natura, którą w sobie nosi.
  Angina nie jest tzw. chorobą, to nasz organizm wymaga czyszczenia DNA. Artykuł jest długi, ale kto chce zdobyć wiedzę, nie przerazi się tym, czytajcie i nieście dalej:
  http://www.eioba.pl/a/1q75/angina-genetyczne-czyszczenie-dna

 11. Eszli 16 października 2019 o 16:06

  Zgadza sie,ze miud manuka pomoże. Mój starsza corka ma wycięty 3)ci migdal (mama byla nie zorentowana w temacie),syn nie miał takiego problemu. Natomiast moja ostatnia pociecha niespodzianka miala ogromny 3-ci migdal,ktory powodowal juz niedosluch. Trzech lekarzy kierowalo nas do szpitala do wycięcia.Jednak znojoma dala namiary na podobno dobrego larygologa,wiec postanowiłam co on powie. I powiedzial…..zebym kupił miód manuka i dawala malej ssać. Dal nam dwa miesiące. Ale kontrola po dwóch tygodniach wykazala spore pomniejszenie migdalka.A po dwóch miesiącach wrócił do naturalnych rozmiarów. Oprócz tego miala plukac gardlo- lyzka soli himalajskiej na szklankę wody.

 12. Ania 5 listopada 2019 o 16:04

  Angina bakteryjna wyleczy się antybiotykiem. Naturalnie to mozna sie doleczyc. Inaczej chodzi się i zaraża innych. A jak w porę nie da się antybiotyku dziecku to często dochodzi do zapalenia zatok i ropnego kataru u dziecka i kaszlu. A kaszlac mając angine to nie życzę tego nikomu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *