logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
84 498 439
261 online
31 414 VIPy
Reklama

omega 3 dla dzieci, suplementy dla dzieci, pepsi eliot, jak zbić gorączkę u dziecka

POLECANA OMEGA 3 DLA DZIECI

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak to jest naprawdę z tą witaminą K2 w suplementacji dla dzieci?

  m3

  Mały błąd, który może kosztować zdrowie Twojego dziecka – czyli niepozorna witamina K2

  DUŻO pisze się o witaminie D3 w kontekście dzieci i jest ona naprawdę bardzo ważna, natomiast nie wiadomo dlaczego witamina K2 jest zupełnie pomijana.

  TU KUPISZ skuteczny complex witamin i minerałów dla DZIECI KIDS MULTI G&G

  O witaminie K mówi się jedynie w okresie noworodkowym, kiedy to każde dziecko w pierwszej dobie po urodzeniu dostaje zastrzyk z witaminą K (w celu zapobieganiu chorobie krwotocznej noworodków, choć taki zastrzyk z witaminą K może budzić pewne kontrowersje, ale to temat na innego posta), a następnie trzeba dziecku podawać od 8 dnia do końca 3 miesiąca 25 mikrogramów witaminy K doustnie (to w przypadku dzieci karmionych piersią, w przypadku mieszanek mlecznych zapotrzebowanie może być mniejsze).

  Co jednak z K2?

  TO co dajesz teraz dziecku do jedzenia sprawia, że rośnie i się rozwija, ale stanowi też o jego zdrowiu jak już będzie dorosłe, a przynajmniej daje bazę do wejścia w dorosłość. Wielu chorób w dorosłym życiu dałoby się uniknąć gdyby matka lub ojciec pewne rzeczy wiedzieli lub przewidzieli na tym pierwszym etapie, kiedy praktycznie wszystko jest w ich rękach (i czasem nadopiekuńczych babć).

  OBECNIE nawet stosując bardzo zdrową dietę ciężko zapewnić sobie odpowiedni poziom witaminy K2, no może z wyjątkiem dzieci mieszkających w Japonii, które codziennie na śniadanie spożywają natto – genialne naturalne źródło łatwo przyswajalnej witaminy K2 z fermentowanej soji.

  Spróbuj podać swojemu dziecku, życzę powodzenia 🙂

  Witamina K – cóż to takiego?

  WITAMINA K to faktycznie grupa witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Z dwóch najważniejszych z nich, K1 i K2, ta o której się dużo mówi to witamina K1 znajdująca się w zielonych warzywach liściastych i którą stosunkowo łatwo zapewnić sobie odpowiednią dietą. K2 jest natomiast bardzo często pomijana.

  m2

  Marcel na bezmięsnej …

  Mamy kilka rodzajów witaminy K, w tym te trzy najbardziej obecnie znane:

  Witamina K1 – filochinon, występuje naturalnie w roślinach, zwłaszcza w zielonych warzywach, K1 przechodzi bezpośrednio do wątroby i pomaga utrzymać odpowiednią krzepliwość krwi

  Witamina K2 – zwana także menachinon, wytwarzana przez bakterie w przewodzie pokarmowym, K2 idzie prosto do ścian naczyń krwionośnych, kości i tkanek innych niż wątroba. Odgrywa ona także rolę w usuwaniu wapnia z obszarów, w których nie powinno go być czyli z tętnic i tkanek miękkich.

  Witamina K3 – menadion, jest syntetyczną formą, której lepiej nie stosować, okazała się toksyczna dla niemowląt, którym ją wstrzyknięto.

  Witaminę K2 możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie:

  MK-4 (menachinon-4) – forma o krótkim łańcuchu, którą możemy znaleźć w maśle, żółtku i żywności pochodzenia zwierzęcego (gdy zwierzęta są karmione trawą) .

  MK-7 (menachinon-7) – najbardziej popularna długołańcuchowa (istnieją jeszcze inne długołańcuchowe) forma witaminy K2 występująca w fermentowanych produktach spożywczych.

  To co ważne – trzeba wybierać suplementy, gdzie mamy menachinon-7 gdyż tylko to świadczy o naturalnie pozyskanej witaminie, taka witamina pozostaje w organizmie dłużej (ma dłuższy okres półtrwania) co oznacza, że wystarczy wziąć ją raz dziennie.

  UNIKAJ formy MK-4 witaminy K2 w suplemencie, gdyż jest nietrwała

  Dlaczego witamina K2 jest tak ważna dla dziecka?

  WITAMINA K2 chroni przed utratą masy kostnej, pomaga zachować gęstość kości i siłę, a także chroni przed niebezpiecznym zwapnieniem tętnic, które może prowadzić do chorób sercowych.

  WITAMINA K2 ma wpływ oczywiście na zdrowie zębów u dziecka (u dorosłych także, w tym na nietworzenie się kamienia nazębnego – O co chodzi z tą witaminą K2 i kamieniem nazębnym?)

  KOŚCI, co równie oczywiste, najbardziej aktywnie rosną i rozwijają się w okresie dzieciństwa. Zawał raczej żadnemu dziecku nie grozi – ale tętnice mogą ulegać zwapnieniu już w dzieciństwie co tworzy grunt dla choroby wieńcowej w przyszłości. I tu mamy ten słynny paradoks wapnia, o którym tak wiele pisała Pepsi. Z jednej strony wapń powinien być podstawą diety dziecięcej (wiele produktów jest wszakże wzbogacanych tym minerałem). Z drugiej strony – jeśli wapń nie zostanie właściwie wykorzystany przez organizm – może, zamiast tworzyć mocne kości, zostać zdeponowany w tętnicach.

  m5

  Nie ma to jak nie zapominać o arcyważnym cynku 

  Co robi witamina K2?

  Pomaga skierować wapń do kości zwiększając ich gęstość mineralną w celu utrzymania masy kostnej w późniejszym życiu. I jednocześnie zapewnia, że wapń nie blokuje tętnic – wpływając tym samym na zdrowe serce w dorosłym życiu.

  Witamina K2 jest więc jednym z podstawowych składników odżywczych, które zapewnią naszemu dziecku zdrową długowieczność (długowieczność bez zdrowia – przecież jest mizerna). Działanie witaminy K2 jest unikalne wśród witamin. Aktywizuje pewne białka w organizmie, takie jak osteokalcyna w kościach oraz białko MGO (Matrix Gla Protein) w tętnicach i białka występujące w wątrobie odpowiadające za krzepnięcie krwi (tzw. czynniki krzepnięcia). Osteokalcyna jest odpowiedzialna za wiązanie wapnia do macierzy kostnej.

  Bez odpowiedniego spożycia witaminy K2, znaczna część osteokalcyny pozostaje nieaktywna i niezdolna do wiązania wapnia. W tym samym czasie, MGP zapobiega przywieraniu wapnia krążącego we krwi do ścianek tętnic i żył, ale tylko pod warunkiem, że w organizmie jest wystarczająco dużo witaminy K2.

  Bez odpowiedniej ilości witaminy K2, szczególnie jako menachinonu-7 (MK-7), wapń nie może być odpowiednio przetwarzany w organizmie do budowy zdrowych, silnych kości. W okresie dzieciństwa i dorastania, kości są bardzo aktywne, a poziom osteokalcyny jest od 8 do 10 razy wyższy w porównaniu z dorosłymi – w związku z tym, dzieci wymagają znacznie wyższych poziomów witaminy K2.

  natto

  Kolega Marcela nie ma problemów z niedoborem K2

  Badania wykazują zapotrzebowanie na witaminę K2

  Badania populacyjne i próby kliniczne wyraźnie wiążą witaminę K2 z tworzeniem silnych i zdrowych kości. Badania opublikowane w 2008 wykazały, że suplementacja witaminą K2 u dzieci na przestrzeni 2 lat wpłynęła na mocniejsze i gęstsze kości. Rok później, ta sama grupa badaczy wykazała, że u zdrowych dzieci w okresie przedpokwitaniowym po suplementacji witaminą K2 jako MK-7 wzrosła aktywność osteokalcyny (białka występującego w kościach).

  W badaniu opublikowanym w 2013 naukowcy testowali 896 próbek krwi pobranych od 110 zdrowych ochotników (42 dzieci i 68 dorosłych). Naukowcy dokonali pomiarów biomarkerów odzwierciedlających stan witaminy K2 poprzez pomiar ilości nieaktywnego MGP i nieaktywnej osteokalcyny.

  Naukowcy odkryli, że dzieci i dorośli z największym niedoborem odnotowali znaczącą poprawę po suplementacji MK-7. Natomiast najbardziej wyraźny niedobór witaminy K2 został odnotowany u dzieci oraz u osób dorosłych powyżej 40 roku życia.

  Gdzie naturalnie występuje witamina K2?

  Natto (to ta potrawa z silnie fermentowanej soi; Pepsiak podaje tu jak ją zrobić, ale to karkołomne:)

  Twarde i miękkie sery oraz masło z mleka krów pasionych na łące (i najlepiej oczywiście niepasteryzowane – o co najtrudniej, chyba, że sama hodujesz krowę i robisz masło w kierzni niczym piękna bohaterka teledysku My Słowianie)

  Żółtka jaj (oczywiście zerówki)

  Wątróbka z kurczaka i pierś z kurczaka (z organicznej hodowli, zwierzęta karmione trawą)

  Wołowina (z organicznej hodowli, zwierzęta karmione trawą)

  Dla wegetariańskich i wegańskich dzieci – suplementacja K2 to mus. Dla wszystkich innych jeśli nie jedzą dużych ilości powyższych pokarmów (koniecznie z ekologicznych źródeł) – również.

  m4

  Marcel z Noemi na targu

  Witamina D3 zawsze z K2

  O podawaniu witaminy D3 dzieciom jest głośno, gdyż wpływa ona na zdrowe kości i wiadomo, że w kraju takim jak Polska „ludzie są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca, nieomal przez siedem miesięcy w roku, a lato nie jest gorące, tylko zimno i pada, zimno i pada na to miejsce w środku Europy”.

  A bez słońca, organizm jej nie wytworzy, więc dawać ją dziecku trzeba codziennie (matka i ojciec również powinni ją brać). O czym nikt nie pamięta – to fakt, że nadmiar witaminy D3 może prowadzić do zwapnienia żył i aby temu zapobiec należy właśnie brać ją zawsze z witaminą K2, której nasze dzieci równie mocno potrzebują.

  Dawkowanie witaminy K

  Zgodnie ze stroną examine.com podaję, że minimalna skuteczna dawka menachinonu MK-7 dla dorosłych to 90-360 mikrogramów, nie została jednak określona dawka dla dziecka.

  Dawkowanie w podziale na wiek i płeć jest wskazane tylko dla witaminy K – ogólnie – bez rozróżniania na poszczególne jej rodzaje, nie jest to zalecana dzienna dawka (Recomended Daily Intake – RDI) a jedynie określony został prawdopodobny poziom zapotrzebowania (Adequate Intake – AI).

  Dla witaminy K nie wskazano maksymalnego bezpiecznego poziomu ze względu na jej bardzo niską toksyczność. Do tej pory zarówno u ludzi jak i u zwierząt nie zostało odnotowane przedawkowanie witaminy K z pożywienia czy z suplementów. Natomiast zdecydowanie lepsze efekty w postaci mocnych kości i zdrowego serca występują przy stosowaniu wyższych dawek niż AI.

  Dla przypomnienia – dawkowanie witaminy D

  Jedynym sposobem, aby sprawdzić to na 100% jest zbadanie krwi

  Idealnie, poziom we krwi zdrowej osoby, w tym dziecka 25(OH)D powinien wynieść 60ng/ml – 70ng/ml

  Możliwe, że Ty lub Twoje dziecko będzie musiało spożywać nawet kilka razy większą dawkę niż zalecana

  Poziom witaminy D trzeba po prostu kontrolować.

  Więc pamiętaj – jeśli podajesz dziecku D3, najlepiej podaj ją w pakiecie z K2

  m1

  Focia typu: słodka focia

  Według Riordan Clinic, dzieci mogą bezpiecznie przyjmować 1000 IU na każde 25 funtów, czyli 11,34 kilograma, powiedzmy na każde 10-12 kilogramów masy ciała

  Uwaga:

  Witamina K2 jest też niezbędna w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Szczególnie jest ważne w trzecim trymestrze, gdyż u większości kobiet poziom witaminy K2 ma tendencję do opadania w tym czasie, co wskazuje, że po zakończeniu ciąży może być już bardzo krucho z tą witaminą w ciele mamy.

  PONIEWAŻ z witaminą K2 i toksycznością nie ma problemów, może być mądrym posunięciem, aby podwoić, lub potroić dawkę spożywania K2 w czasie ciąży (ta wiedza sprawiła, że dr Rhéaume-Bleue podczas swojej niedawnej ciąży właśnie przyjmowała potrójne dawki witaminy K2, o czym czytamy u dr. Mercoli )

  Źródła:

  Dziecko w tym małe kaszle, co ma robić skołowana matka? Pepsi Eliot

  Theuwissen i in. Witamina K. Status u zdrowych ochotników. Food Funct. Luty 2014

  Van Summeren MJ i in. Wpływ suplementacji menachinonem-7 (witaminą K2) na karboksylację osteokalcyny u zdrowych dzieci w okresie przedpokwitaniowym. Br J Nutr. Październik 2009
  Van Summeren M i in. Podwyższony poziom nieaktywnej osteokalcyny u zdrowych dzieci. Pediatr Res. Marzec 2007
  https://examine.com/supplements/vitamin-k/
  https://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminK-HealthProfessional/
  https://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminD-HealthProfessional/
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/12/16/vitamin-k2.aspx
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/10/10/vitamin-d-experts-reveal-the-truth.aspx
  https://www.cambridge.org/core/journals/british-journal-of-nutrition/article/serum-percentage-undercarboxylated-osteocalcin-a-sensitive-measure-of-vitamin-k-status-and-its-relationship-to-bone-health-indices-in-danish-girls/5C657AF942C35007281DBD9E7C676915
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15695604
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17314699
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15447922


  IMG_0811

  Noemi Demi pasjonatka zdrowego stylu życia, autorka bloga noemidemi.com wegetarianka od dziecka, biegaczka z zamiłowania, mama pewnego brzdąca.


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 32 189 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Ewelina 7 października 2017 o 13:44

   Witaj. Szkoda, że w poleconym na wstępie suplemencie tej Wit K2 nie ma ☹️

   1. Pepsi Eliot 7 października 2017 o 14:44

    ale mamy doskonałą K2 TiB, z mk7 ze szczepu bakterii z natto z uznanego za najlepsze laboratorium na świecie Gnosis we Włoszech, https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2544-vitamin-k2-100mcg-60kaps-tib–254475917480.html?search_query=K2&results=6
    tylko dla dziecka należy wysypać z kapsułki i podawać mu około 1/3, czyli 30 do 40 mcg K2.

  2. Arek 14 stycznia 2018 o 04:24

   Witam. My z żoną naszemu 3-latkowi podajemy D3 4000 iu i do tego co kilka dni K2 100 mcg, natomiast 1-rocznemu drugiemu synowi D3 2000 iu. Obaj mają się bardzo dobrze. 3-latek łyka bez problemu żelowe kapsułki i dodatkowo pije kilka „drinków” witaminy C (robimy liposomalną) z miodem dziennie. Ja osobiście przyjmuję teraz D3 10000 – 30000 iu i K2 200 mcg. Od następnego tygodnia dorzucamy do tego witaminę A 25000 iu i witaminę E 400 iu.

  3. Ika 25 lutego 2018 o 22:49

   Pepsi, mi neonatolog powiedziała, zeby nie dawać „dużych” dawek d3 bo dochodzi do zwapnienia nerek… daje cały czas 400j rocznej, wynik 25(OH)D 31 (nieodstawiłam jej witaminy przed badaniem :/ ) możesz to skomentować?

   1. grzegorzadam 26 lutego 2018 o 08:42

    Tak, przy braku magnezu, K2.

    Pani lekarz powinna poszerzyć wiedzę, za free w necie na stronach nie tylko amerykańskich.
    Na polskim rynku dr von Helden, kilkaaście zyli podręcznik kosztuje.

  4. Ika 26 lutego 2018 o 12:49

   Zasugeruje Pani Starszej 🙂 ok, naprawiam błąd, więc ile teraz mam dawać młodej d3? ile k2? czy magnez z kąpieli wystarczy, a wit A ze spiruliny 1tabletka dziennie? do tego daje jej też kids multi 1szt. no i chlorelke 1szt. więc wszędzie po trochu tych witamin. Dzięki największe za odpowiedź!!!!!! 🙂

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 15:38

    Ile dziecko ma lat, jaki poziom 25(OH)D? Spod kokpitu nie widzę, zaraz odpowiem.

  5. Ika 26 lutego 2018 o 15:57

   lat 1 i 4msc, 25(OH)D 31 (ale nie odstawiłam jej D3 przed badaniem)

   1. Pepsi Eliot 26 lutego 2018 o 16:49

    no to wskazanie nie jest wiarygodne, podawaj jej pół D3 +K2 TiB do ssania po śniadaniu

    1. Ika 26 lutego 2018 o 17:14

     🙂

  6. Alebazi 5 marca 2018 o 09:43

   Czy dziecku w wieku 9 lat można podawać d3 z K2 bo w aptece mi pani powiedziała że nie samo d3 tylko mogę podawać.

   1. Pepsi Eliot 5 marca 2018 o 13:11

    Możesz podawać mu 1 D3+k2 TiB do ssania po śniadaniu. Badanie 25(OH)D za 2 miesiace, na 5 dni przed badaniem odstaw suplement.

   2. grzegorzadam 5 marca 2018 o 13:52

    POmyliła z k1 pewno.

  7. aleryc 12 marca 2018 o 19:47

   Dzisiaj odebrałam wyniki badania, u mnie 25(OH)D = 37, norma podana w laboratorium 30-100. Proszę o podpowiedź jaką dawkę brać, ile D3 i ile do tego K2. Jestem w 40 tygodniu ciąży, także lada chwila będę karmić piersią. Do tej pory brałam 2000 j.m., oczywiście na 5 dni przed badaniem odstawiłam.

   1. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 21:05

    3 tabletki D3 TiB i 1 K2 TiB, czyli 4500 jednostek i 100 mcg K2, nie jestem lekarzem

  8. Aleryc 12 marca 2018 o 22:57

   Pepsi a możesz jeszcze polecić co karmiąca powinna przyjmować? Biorę spiruline, magnez, d3, k2, omege 3, probiotyki i codziennie bio ocet jabłkowy z kwasem askorbinowym. Czy coś z witamin B? Może jakiś b complex? Bede bardzo wdzięczna 🙂

   1. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 23:18

    Greens & Fruits TiB

  9. Aleryc 12 marca 2018 o 23:26

   Pepsi Greens & Fruits TiB + B complex, czy tylko Greens & Fruits?

   1. Pepsi Eliot 13 marca 2018 o 11:33

    Nigdy razem, w obu tych preparatach jest dużo witamin z grupy B. Czyli w Twoim przypadku tylko B complex G&G

  10. Aleryc 12 marca 2018 o 23:33

   Kurczę tylko że mam nadwrażliwość na gluten, a w składzie greensa widzę otręby owsiane. Więc chyba nie mogę go stosować?

   1. Pepsi Eliot 13 marca 2018 o 11:32

    owies teoretycznie nie ma glutenu, ale przy dużej nadwrażliwości białka glutenopodobne też uczulają, więc nie bierz

  11. Gocha 20 marca 2018 o 23:51

   po przeczytaniu komentarzy, czy dobrze rozumiem, że przy własnym dobrym poziomie D3 70, kiedy karmię piersią , wystarczy, że sama suplementuję d3k2 i noworodkowi nie muszę jej osobno podawać ? do tego przy okazji warto sprawdzić jemu poziom d3 , gdy będzie mial badanie krwi.

   1. grzegorzadam 21 marca 2018 o 10:00

    noworodkowi nie muszę jej osobno podawać ?”

    Nie ma potrzeby.
    Pewno, że sprawdź.

    1. Gocha 21 marca 2018 o 11:14

     dziękuję , Grzeniu.

  12. Kasia 24 marca 2018 o 21:57

   Karmie piersią i przyjmowałam spirulina i chlorella dziecko 4 miesiące i zauważyłam zaostrzone stany u dziecka suchych plam na ciele.. po odstawieniu spirluliny i chlorelli plamy zniknęły.. czy jest to możliwość że mój organizm się oczyszczał i przenikało coś do mleka.. ? Skontaktowałam się z jednym z homeopatów i zalecil odstawienie chlorelli i spirluliny twierdząc że nie jest to dobry pomysł karmiąc piersią.. więc już zgłupiałam ? Obecnie suplementuje się D3 i K2MK7 ale narazie to tyle.. i zastanawiam się czy powinnam rozważyć jeszcze jakaś suplementację..

   1. Pepsi Eliot 24 marca 2018 o 21:59

    zrób badania

  13. Kaa 4 kwietnia 2018 o 13:47

   Hej Pepsi?wlasnie zamawiam kids multi dla 2.5 latka,czy przy tym rowniez podawac d3 i k2 osobno?co moge mu jeszcze podawac,zeby wzmocnic odpornosc?do tej pory mial raptem dwa razy katar,jeden dzien w zlobku i grypy jak smok…caly czas podaje mu probiotyki i d3 k2 w plynie…wolałabym skutecznie zapobiegac niz leczyc?

   1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2018 o 20:22

    dołóż omega 3 dla dzieci G&G i może chrupać 1 gram Chlorella This is bio, zacznij od 1/4 tabletki i powolutku zwiększaj

    1. Kaa 4 kwietnia 2018 o 20:48

     A z czym moge mu podawac chlorelle?moge ja sproszkowac i dodac np do swiezo wycisnietego soku albo dorzucić do kanapki itp? Czyli d3k2 tez dalej podawac?
     Dziekuje???

     1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2018 o 21:51

      z niczym, wsadź mu do ust, zobaczysz jak będzie chrupać, dzieci są dziwne 🙂

  14. Margo 6 kwietnia 2018 o 06:12

   Cześć, jestem w 39 tyg ciąży i zakładając, że będę karmić piersią i póki co sama suplementować d3k2 , jaką dawkę polecacie? 25(OH)D na poziomie 31.
   Chcę jeszcze omega3 dokupić. Z góry dziękuję ?

   1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2018 o 08:09

    4 tabletki D3 TiB, wraz z 1 K2 TiB po śniadaniu. Niestety w ciąży nie można suplementować ot tak sobie magnezu,bo nie puści wapnia dla dziecka. Dziecko to owszem kochany i wyczekiwany, ale pasożyt na matce. Trzeba liczyć magnez i tutaj z pewnością nie doradzę Ci suplementacji. Omega 3 TiB, którą mamy jest bardzo silna i rozrzedza krew, dlatego skonsultuj sie z lekarzem w tej sprawie, lepiej, żebyś w tym czasie brała świeże siemię lniane zmielone. Dobrze byłoby brac chlorellę i spirulinę This is BIO. Jeśli nie brałaś alg trzeba zacząć od 1/2 tabletki chlorelli i sukcesywnie zwiększać dawkę do 3 gram chlorelli i 5 gram spiruliny dziennie. Ciekawostka: Spirulina ma wpływ na oczyszczanie nawet dzieci jeszcze nienarodzonych z kadmu.
    Dobrze byłoby zbadać 25(OH)D za 2 miesiące na 5 dni przed badaniem odstawić D3, no i na już B12 i kwas foliowy, żelazo i ferrytyna.

    1. Maugo 6 kwietnia 2018 o 09:29

     Dziękuję. Dobrze rozumiem, że w takim razie po porodzie lepiej nie brać omegi3 czy po prostu skonsultować dawkę? I d3+k2 TiB lepiej osobno niż tą do ssania? Biorę chlorellę, ale przyznam , że nieregularnie..
     Zelazo 55, ferrytyna 24, spadły w trakcie ciąży mega i B12 – 420 – suplementowałam w ciąży.

     1. Pepsi Eliot 6 kwietnia 2018 o 12:20

      tak, lepiej osobno,

  15. lea 12 kwietnia 2018 o 11:33

   Cześć,od niedawna zaczytuję się w blogu i komentarzach, pytanie, dla 5 latka -KIDS Multi oprócz tego jaka dawka wit D3 ?do tej pory bierze apteczny Juvit D w dawce podwójnej ok. 1600-2000 j.m. poziom wit. D sprawdzany kilka miesięcy temu,w dolnej granicy normy.

   1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2018 o 20:21

    Podawaj mu jeszcze do tego 1 tabletkę D3+K2 TiB do ssania, niech powoli ssie i 2 Omega 3 dla dzieci G&G

  16. Lea 13 kwietnia 2018 o 16:13

   Dziękuję za odpowiedź, jeszcze jedno pytanko, w jakiej dawce spirulina dla synka ?waży ok 17 kg.

   1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 20:44

    1,5do 2 gramów wystarczy, zaczynajcie od 1/4 tabletki

  17. sophie 18 grudnia 2018 o 22:54

   Pepsi za tydzien ma cesarke i wiem ze muszę zaopatrzyć się w witamine d3 w kroplach, czy mam osobno podawac k2 razem czy wcale nie podawac noworodkowi? Co bys zalecała ii w jakich dawkach ? Dzięki

  18. Joanna 22 stycznia 2019 o 21:11

   4latek ma poziom D3 31,5. Narazie podaję mu 5000 D3 i 50 k2mk7. Dobrze robię? Zastanawiam się czy nie za mało podaję k2mk7??

   1. Pepsi Eliot 22 stycznia 2019 o 21:39

    dzieci powinny mieć 50 więc dobrze robisz, i uważam że już nie jest źle

  19. Roksana 1 lutego 2019 o 23:28

   Witam, robiłam sobie i 8-letniej córce przy okazji morfologi wyniki d3 i ja mam 31, corka 34. Do tej pory przyjmowaliśmy tylko … Chcemy podnieść ten poziom, nam i prawie 2-letniemu synkowi karmionemu piersią do ok.60. Zamówiłam d3 2000, i k2mk7 200 i nie jestem pewna czy mogę podawać to tak jak planowałam- sobie podwójną dawkę d3, córce co dziennie, synkowi co drugi dzień? Nie wiem do kogo się zwrócić z tym dawkowaniem, lekarz nawet odmówił mi wystawienia skierowania na te badania, uważał, że na poziom Wit d3 tylko prywatnie i po badaniu, że przy takim poziomie nie ma potrzeby zmiany, o k2mk7 w ogóle nie wspomniał… z góry dziękuję za pomoc!

   1. Pepsi Eliot 2 lutego 2019 o 08:18

    U nas zamówiłaś suplementy?

    Moja rada jest taka:
    Synek 2 miarki Liposomalu D3+K2 TiB (to będzie 2000 jednostek D3 i 40 mcg K2), odstaw porcję na 15 minut przed podaniem, gdyż jest tam niewielka ilość alkoholu, aby wyparował.Możesz podawać mu w zamian 1/2 tabletki D3+K2 TiB do ssania, będzie wygodniej, ale troszkę wolniej będzie iść D do góry.
    Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1 gram chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie)

    Córka:
    Przed śniadaniem, lub przed lanczem 2 gramy chlorella This is BIO (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie)
    Do śniadania 2 kaps Vitek TiB dla dzieci
    Po śniadaniu 1 tabletka D3+k2 TiB do ssania
    oraz 2 Omega 3 TiB dla dzieci, też po śniadaniu.

    Bardzo istotną rzeczą jest magnez, dodawaj jej do kąpieli kieliszek (100 mililitrów) chlorku magnezu TiB, przeczytaj ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/
    synek 2 letni może moczyć stopy w miednicy z 50 ml chlorku magnezu, około pół kieliszka

    Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy.

    Ty:
    6000D3 i 1 K2 (może być ta 200) i badanie nie wcześniej niż za 2 miesiące,

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *