logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
91 351 635
191 online
31 929 VIPy
Reklama

MACA This is BIO TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jak w 3 krokach zwiększyć produkcję progesteronu i uchronić się przed rakiem?

Czy istnieje związek pomiędzy zmęczonymi nadnerczami, spadkiem produkcji progesteronu i rakiem hormonozależnym?

Gdy Twoje ciało przechodzi w tryb walki, wówczas następuje szybki wyrzut adrenaliny i kortyzolu, czyli hormonów stresu, krew napływa do kończyn, wszystko w Tobie buzuje i zamieniasz się w tygrysa, albo w swojego szefa. Czyli, gdy jesteś narażona na silny stres, Twój awatar wyprodukuje za pomocą nadnerczy więcej kortyzolu i adrenaliny, żeby zwiększyć Twoje szanse na przeżycie. w grze.

Co to są nadnercza?

Nadnercza są to gruczoły mieszkające nad nerkami, będące ośrodkiem produkcji hormonów stresu, czyli kortyzolu i adrenaliny. Jednak niekoniecznie wiesz, że nadnercza produkują również reprodukcyjny hormon zwany progesteronem. Ten hormon nie tylko odpowiada za reprodukcyjne zdrowie Twoje ciała, ale także stanowi potężne zabezpieczenie przed rakiem, co dowiodło wiele badań.

W tym to włoskie z 2007 roku opublikowane w czasopiśmie Breast Cancer Research. Też wspólne badania prowadzone przez Cambridge University, oraz University of Texas potwierdziły, że progesteron hamował wzrost komórek raka pochodzącego pośrednio od estrogenów.

Reklama

IDEALNA KURACJA UODPORNIAJĄCA I SILNE ODŻYWIANIE (też zmęczonych nadnerczy) GREENS & FRUITS TIB minerałowo-witaminowy z bogatym źródłem B COMPLEX plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków


Ale dzieje się tak, że zestresowane ciało owszem produkuje za pomocą nadnerczy kortyzol i adrenalinę, ale obniża w tym czasie produkcję progesteronu, gdyż kwestie rozrodcze schodzą na plan dalszy.

Gdy jesteś w trybie przewlekłego stresu, może to prowadzić do wypalenia nadnerczy, bo ileż można produkować tych hormonów stresu? Nadnercza nie są w stanie nadążyć z zapotrzebowaniem i masz wtedy zmęczone nadnercza, a to wiąże się z utratą ochrony przed nowotworami z powodu spadków progesteronu.

Szacuje się, że nawet 80% ludzi z tego powodu traci naturalną ochronę, ponieważ żyją w wiecznym stresie, najpierw ciągle gotowi do walki i zażartości, a potem już tylko wypaleni, ze zmęczonymi hormonami, pełni płaczliwych estrogenów. Raczej mam tutaj na myśli kobiety.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ swoją WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) + K2 (mK7 z NATTO, z renomowanego laboratorium w GNOSISI) TiB do ssania, wchłania się do krwiobiegu już z receptorów podjęzykowych!


Tymczasem są 3 proste (niby) i zrozumiałe kroki, które należy szybko zrobić, aby uzdrowić swoje nadnercza, w ten sposób zwiększyć produkcję progesteronu i zapobiegać nowotworom.

1. Redukuj stres

Podstawowy czynnik uzdrawiający zmęczone nadnercza jest jednocześnie dość trudny, gdy nie umiesz grać w tej grze. Gdy we wszystkim widzisz coś złego, zamiast odwrotnie.

Zaprzyjaźnij się z naturą, zacznij biegać, dużo się śmiej, gdy zmniejszy się poziom Twojego strachu zacznij medytować, albo wychodzić z ciała. Gdy nie uporasz się z lękami, medytacja, nie mówiąc o OOBE(wychodzenie z ciała) może tylko jeszcze bardziej Cię wystraszyć i nie będzie nic więcej progesteronu.

Rozluźnianie aktywne, mimochodem masowanie hary (czakra życia z japońska) dzięki bieganiu, porządkowanie mieszkania i w ten sposób obniżanie entropii to proste sposoby dla wystraszonych, żeby zerować się i pozbawiać stresu, czyli strachu.

W stanie wyzerowania emocjonalnego Twój awatar znowu zacznie produkować progesteron i samoochraniać się przed rakiem zależnym od estrogenów, ale nie tylko.

2. Kładź się wcześniej i śpij długo

Zgodnie z opracowaniem kliniki Mayo skoki kortyzolu po godzinie 11 wieczorem są bez sensu, w tym czasie należy spać. W ciągu dnia również wskazana jest krótka, 20 minutowa drzemka.

3. Nakarm nadnercza niezbędnymi składnikami odżywczymi.

Najlepsze witaminy, które pomogą przywrócić zdrowie Twoim nadnerczom to te z grupy „B,” a szczególnie B12 i B6.

Inne kluczowe składniki odżywcze, które poprawią pracę nadnerczy to selen, magnez, cynk, jod i słońce, czyli póki co, witamina D3 w protokole z K2. Wszystkie z nich są bardzo ważne dla prawidłowego działania nadnerczy, oraz wiadomo, że tarczycy.

Konklużyn

Jeśli czujesz się wypalona, zmęczona, bez energii, to nie tylko sprawka niedoczynności tarczycy, ale bardzo często oznaka zmęczonych nadnerczy. Dlatego wrzuć na luz, wejdź na najlepszą dla Ciebie na dany moment linię życia i odżywiaj swojego awatara. Przy okazji będziesz zapobiegać, a nawet leczyć naturalnie raka piersi.

owocek

Źródło: www.naturalnewsblogs.com/adrenal-fatigue-and-cancer-is-there-a-connection/

(Visited 6 350 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Julia 25 października 2018 o 13:15

  Pepsi, a dlaczego porządkowanie mieszkania?

  1. Pepsi Eliot 25 października 2018 o 14:25

   wszystkiego wokół, a przy okazji, nie znam nikogo, żeby dobrze się czuł i działał w bałaganie

 2. maartiina 25 października 2018 o 13:29

  Czy krem albo kapsułki z wyciągiem z palmy sabałowej mogą pomóc doraźnie, żeby uzupełnić progesteron? Np. po odstawieniu sztucznych hormonów?

  1. Pepsi Eliot 25 października 2018 o 14:24

   można, ale nie gdy masz mięśniaki, lub musisz wystrzegać się jakiejkolwiek kuracji hormonalnej, postaw na uzdrowienie nadnerczy

  2. Da-kota 28 października 2018 o 16:10

   A jeśli nie mam to czy będzie to lepsze od black cohosh?

   1. maara 1 listopada 2018 o 19:25

    Ja znów pomyliłam palmę sabałową z wild yam. Palma działa anty-androgenowo i estrogennie, a wild yam, czyli pochrzyn progesteronowo i z niego robią krem. W każdym razie i to i to może się przydać. Przed anty miałam koszmarne bóle miesiączkowe i straszną cerę. Spróbuję wszystkiego, byle tak znów nie cierpieć…

 3. Keyt 25 października 2018 o 15:25

  Porządkowanie mieszkania przychodzi mi łatwiej, zerowanie idealne.
  Czyli poziom badanego progesteronu mógłby nam powiedzieć też o nadnerczach? Co lepiej zbadać kortyzol czy progesteron?

 4. ela 27 października 2018 o 08:47

  Ostatnio mam bardzo obfite i długie okresy z wylatującymi ze mnie kawałkami „wątróbki”. Biorę suplementy i coś mi tu nie pasowało. Kupiłam wit. E i od miesiąca biorę w dużych dawkach. Ile to nie wiem, bo różnie mi się sypnie tego. Ale wystarczył tylko miesiąc, żeby ostatni okres był w miarę normalny. Czyli trafiłam na brakujący element? Co to może oznaczać? Może coś jeszcze dołożyłć?

 5. Klaudia 9 listopada 2018 o 08:35

  a co w przypadku dwukrotnie podwyższonego progesteronu u chłopaka? (wiek 28 lat)

  1. Pepsi Eliot 9 listopada 2018 o 09:38

   jakie były objawy, że zrobiono badania hormonów, coś mu dolega? jaki ma poziom testosteronu?

 6. Klaudia 9 listopada 2018 o 20:30

  ciągle czuje się zmęczony, bardzo szybko męczy się przy wysiłku, duże bóle głowy, lekka nadwaga.
  monocyty podwyższone, testosteron w normie (5,85ng/ml przy normie (1,42 – 9,23). Estradiol zaniżony 10pg/ml (11-44 norma). reszta wyników w normie

  1. Klaudia 17 listopada 2018 o 19:25

   ??:)

 7. Kinga 26 lipca 2019 o 09:41

  Pepsi, mam znowu pytanie 😊 w listopadzie miałam usuwana torbiel jajnika. Był to potworniak i innego wyjścia niestety nie było. Usunęli razem z jajnikiem. Od tego czasu mam strasznie obfite miesiączki. Byłam u gina i przepisał mi progesteron w tbl ale jak poczytałam opinie to aż strach się bać. Stosuje 4 szklanki plus całą rozpiske od Ciebie (D3+K2, cynk, selen, probiotyk, greens&fruits, omega, maca, kolagen )na lekką niedoczynność tarczycy. Czytam tu że one też dzialaja na progesteron. Wizytę kontrolna mam początek listopada i myślę że sama w temacie coś podzialam mimo że lekarza bardzo szanuje bo jest świetnym specjalistą. Powiedz mi, coś jeszcze do tego zestawu czy wystarczy to wszystko? I czy do tego listopada jestem w stanie jakieś efekty już uzyskać?

  1. Pepsi Eliot 26 lipca 2019 o 11:49

   kup krem z progesteronem bio, naturalny hormon, i smaruj uda zgodnie z zaleceniami, czyli w drugiej fazie cyklu.

 8. Kinga 26 lipca 2019 o 16:36

  Dzieki, czy ten bedzie ok? …

  1. Pepsi Eliot 26 lipca 2019 o 17:02

   na pewno nie ta firma, weź biovea

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *