Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 420
86 online
42 339 VIPy

Jak w prosty sposób odtrujesz każdy swój narząd?

Oczywiście, że trzeba pogadać ze swoim ciałem, poczuć go, przestać go nielubić. Generalnie należy się każdego dnia zakochiwać w sobie, pokazując dzień w dzień coraz lepszą jakość, ulepszoną wersję siebie na tyle, na ile dzisiaj możesz, bez negacji siebie z wczoraj. Na tym polega kreacja, na ulepszaniu. Zintegruj wszystkie siebie, poczujesz się kochana, a Twoje ciało odstresuje się. Ciało źle znosi długi stres, źle znosi nieodpowiedni styl życia. Ciało źle znosi niszczenie go, ale to raczej wiesz. Ale nie wiem czy wiesz, że każdy Twój narząd i każdy system potrzebuje trochę innej detoksykacji.

Co masz robić?

1. Nerki

Nerki pomagają w usuwaniu odpadów z organizmu. Dbają też o dobre nawilżenie ciała, produkują hormony niezbędne do utrzymania właściwej równowagi minerałowej. Odgrywają prima ważną rolę w filtrowaniu krwi. Nerki oczyszcza się poprzez włączenie w dietę owoców i warzyw bogatych w potas. Skup się na tym, czy jesz banany, śliwki, pomarańcze, korzeń mniszka, kiwi, melon kantalupa, winogrona i morele. Potas zawarty w pokarmie nie odłoży się w ciele w nadmiernej ilości, co innego z suplementów, dlatego odradzam „zabawy” na własną rękę potasem. Jeśli masz zbyt wysoki poziom potasu (co należy do rzadszych przypadków niż nadmiar sodu, gdyż potas tracimy szybciej, a do tego wszyscy na potęgę jedzą, nawet nieświadomie, sód) dobrym rozwiązaniem jest wypicie szklanki wody z dobrą solą himalajską, czy szarą morską, albo kwiatem soli.


Żurawina pomaga w leczeniu zakażeń dróg moczowych. Zawiera chininę, która po przekształceniu w kwas hipurowy, przyczynia się do eliminacji kwasu moczowego i mocznika w nerkach, a tym samym zapobiega tworzenia się kamieni nerkowych.

Żurawina, podobnie jak cytrusy, i kwas askorbinowy zakwaszają mocz, więc nie zdziw się mierząc pH paseczkami, co powinno stać się czynnością powszednią.

2. Wątroba

Wątroba detoksykuje krew eliminując narkotyki i alkohol z systemu. Pomaga w regulacji poziomów energii, hormonów i gospodarki tłuszczowej (cholesterol). Pomaga również w przechowywaniu żelaza i witamin. Jeśli jesz dużo tłuszczu (szczególnie w połączeniu z fruktozą), bierzesz narkotyki i/albo alkohol, wątroba ulega destabilizacji, bo nie jest w stanie nadążyć z robotą. Przestaje skutecznie filtrować krew.


Detoksykacja wątroby dietą polega na włączaniu kurkumy , alg i traw w codziennych 4 szklankach™, warzyw kapustnych, pomidorów, cytryn, czosnku, imbiru, papryki ostrej, kminku i zielonej herbaty. Obniżenie, lub wyeliminowanie flaszek, cukru (fruktoza typu cukier kukurydziany, czy nawet bio z agawy) i tłuszczu.

Witamina D3 (w protokole zK2) bardzo ważne dla tego narządu (dla jelit też) !, oraz koniecznie codziennie 4 szklanki™

3. Krew

Krew jak ogólnie wiadomo, jest niezbędna do transportu tlenu i składników odżywczych do różnych tkanek ciała. Zbiera również produkty przemiany materii. Zła dieta, odwodnienie, starzenie się/zwapnienia mogą blokować tętnice i uczynić je mniej elastyczne. Wtedy krew zwykle staje się lepka. Warunki te wpływają niedobrze na krążenie krwi (udary) i pracę serca (zawały). Jeśli masz problemy z wątrobą, lub nerkami, krew może przenosić toksyny do innych ważnych organów. Gdy masz przeciekające jelita, również, a mówi się, że jest to główny powód choroby autoimmunologicznej.

Raklama


Aby mieć zdrową krew ważne jest, aby jeść żywność bogatą w antyoksydanty. Upewnij się, że jesz cytryny, buraki, jagody i masz dużo ciemnozielonych warzyw w diecie.

4. Woreczek żółciowy

Wątroba uwalnia żółć w pęcherzyku żółciowym. Gdy organizm jest przeciążony toksynami, żółć staje się nadmiernie skoncentrowana i może zablokować pęcherzyk żółciowy, czego rezultatem są zwykle sprawiające ból kamienie żółciowe. Inne czynniki, które mogą prowadzić do tworzenia się kamieni żółciowych zależą od zwykłej diety wysoko tłuszczowej, braki błonnika w diecie, nieregularne posiłki i yyy … szybką, nadmierną utratę wagi. Zdrowie pęcherzyka żółciowego wymaga odpowiednio dużych ilości wody i nierozpuszczalnego błonnika w diecie, czyli błonnik nierozpuszczalny również ma swoje zalety. Zastanów się nad ilością zjadanego tłuszczu w diecie. Ostropest i mięta pieprzowa są bardzo pomocne w odtruwaniu pęcherzyka żółciowego. (Nie myl z miętą zieloną, która z kolei jest polecana obok doskonałej maca przy PCOS)

5. Trzustka

Trzustka produkuje i uwalnia insulinę niezbędną do regulowania poziomu cukru we krwi. Gdy trzustka pracuje niesprawnie, stężenie cukru we krwi idzie w górę i mamy już kolejne konsekwencje. Przerost Candidy, a potem cukrzyca. Przeciwzapalna żywność (i zioła takie jak kurkuma) cytryny, ananasy pomagają w utrzymaniu zdrowej trzustki. (Przy raku trzustki, mam takie nieformalne informacje, podobno działa pomocnie liposomal kurkuminy, zresztą zgadzałoby się to z zaleceniem Huldy Clark, gdzie kurkuma jest też w zestawie na przywry i też przy raku trzustki )

6. Jelita

Wszystko co zjesz przechodzi przez jelita, niezdrowe dla Ciebie pokarmy „zaśluzowują” je. Gdy często dochodzi do takich sytuacji w końcu może powstać stan zapalny i toksyny dostają się do krwiobiegu. Prawdopodobnie cierpisz na zaparcia, zmęczenie, możesz tyć, boli Cię głowa i nie masz energii. Przeciekające jelita są również przyczyną chorób autoimmunologicznych. Eksperci w dziedzinie zdrowia i żywienia zalecają picie dużej ilości wody i pokarmy zawierajace błonnik (szczególnie rozpuszczalny), zapewnienie sobie magnezu i probiotyków w diecie.


Herbata z imbiru, kopru i pieprzu cayenne zalecana również do walki z zapaleniem błony śluzowej żołądka, wzdęciami, owrzodzeniami i innymi zaburzeniami jelitowymi. W przypadku „przeciekających” jelit należy rozważyć obok diety eliminacyjnej (gluten, kazeina) kurację glutaminą (odbudowa tkanki łącznej kolagen, witaminę C i MSM). Tutaj przepis na leczący jelita, alternatywny bulion z kości yyy … wegańskich, z dodatkiem niewegańskiego kolagenu.

7. Limfa

Układ limfatyczny obejmuje limfę, czyli płyn bogaty w tłuszcze, białka i białe krwinki, które mają za zadanie zapobieganie infekcjom. Przetworzona żywność, niewystarczające spożycie wody oraz brak ruchu może prowadzić do zatorów limfy.

10 minut podskakiwania odpowiada 30 min. biegania dla zdrowia układu limfatycznego

Miej aktywną limfę dzięki ruchowi. Wykonuj regularne ćwiczenia aerobowe (podskoki, skakanka, bieganie), zwiększ spożycie wody, unikaj złomu w żywności, możesz też zapisać się na masaże limfatyczne. Jeśli chodzi o limfę, to w tym przypadku nie ma już żadnych rozterek merytorycznych, czy alkalizować ciało, czy też nie. Zawsze ALKALIZOWAĆ! Limfa wymaga wręcz alkalizującego jedzenia, czyli roślin w diecie. Dla zdrowia układu limfatycznego jedz surowe owoce, szejkuj je na zielono z liśćmi warzyw, i pij soki warzywne. Czynią cuda ze zdrowiem. Na przykład sok z marchwi. No i kup skakankę, szczególnie gdy nie lubisz biegać.

owocek

PS Pacjentyzm to nienajlepsza forma spędzania wolnego czasu:)

(Visited 69 279 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Agula 25 stycznia 2020 o 22:11

  Jestem cała w swędzącej bolącej wysypce.Lekarz bez stwierdził, że mam nietolerancję histaminy.Teraz nie wiem co mogę jeść i czy mogę stosować 4 szklanki z rana.

  1. avatar Jarmush 25 stycznia 2020 o 22:23
   1. avatar radziu39 26 stycznia 2020 o 01:02

    Pepsi’s Kasienko dziekuje ślicznie dziękuje za wspaniałe artykuły za 4 szklanki za moje ruszenie z ;krzyżówki; wszystko dzięki temu ze jakoś trafiłem na Twój Blog nic się nie dzieje przypadkowo jestem bardzo wdzięczny.Byla piękna chwila na spacerze i nagle płacz i miłość do wszystkiego wokół jejku jakie wspaniałe uczucie.Nic już nie jest takie samo jak przedtem.DZIekuje.Mam jeszcze pytanko czasami mam sen ale tak naprawdę nie śpię tylko zamykam oczy i jestem w jakimś pomieszczeniu pokoju a wszystko jest takie wyraźne jakby film się kręcił jest to takie realistyczne raz byłdywan i stare meble a raz schody takie antyczne co to może być?Jeszcze raz dziękuje
    Lovciami i mam nadzieje ze spotkam Cię kiedyś live x

    1. avatar Jarmush 26 stycznia 2020 o 07:04

     Najdroższy Radziu, Campbell wytłumaczyłby to na 3 sposoby, albo to Twoja wyobraźnia, a ponieważ wyobraźnia ma takie same znaczenie dla podświadomości jak świadomy umysł, a nawet niekiedy większe, bo strach ma przykładowo wielkie oczy, więc z ciekawością uważnego obserwatora, obserwuj, zwiedzaj, poznawaj. Drugą opcją, albo pierwszą, bez znaczenia, to, że wyższy system świadomości coś chce Ci pokazać, to zwykle jest jakaś część Ciebie, być może otwiera się przed Tobą baza danych przeszłych i wszystkich zdarzeń? Jesteś na drodze, budzisz się, to się dość często zdarza, we śnie nagminnie, ale też i podczas czuwania. Trzecim rozwiązaniem jest, chociaż w tym przypaku, to raczej nie pasuje do tej sytuacji, że coś z innej gry robi nam psikusa. Bo takich gier jak nasza jest więcej. Z miłością <3

  2. avatar Kamila 21 lutego 2020 o 21:04

   Polecam Probiota Histaminx i poczytać o Bifidobakteriach. Zazwyczaj uzupełniany Lactobakterie, a zapominamy o tym, że z siarą i mlekiem matki otrzymujemy Bifidobakterie, które między innymi regulują DAO.

   1. avatar Jarmush 22 lutego 2020 o 06:14

    raczej nie jedzą tylko takich, w każdym lepszym probiotyku masz różne bakterie, i wielokrotnie można o tym przeczytać na blogu

 2. avatar hsbsr 27 stycznia 2020 o 13:17

  Pepsi a co brać w ciąży? Foliany, omega, cynk, chlorella to wiem. Mg, wapń, jod, D3+K2 też? Skoro G&F nie można to co by było takie trochę multi bez wit. A? Można trawę jeczmienną? (siwe włosy).

  1. avatar Jarmush 27 stycznia 2020 o 17:28

   4 greens This is BIO, dodatkowo można kilka tabletek chlorelli this is BIO, B complex G&G bez niacyny, tylko z nikotynamidem, bo jakby było uczulenie, czy silny flesz po niacynie lepiej się nie stresować, D3 z K2 TiB oczywiście tak, należy zbadać 25(OH)D, też żelazo i ferrytynę, oraz B12,
   Foliany TiB, Cytrynian magnezu TiB zliczając magnez z diety, zwykle 2 cytryniany są OK, Omega 3. A co zalecił lekarz?

   1. avatar Pytajka 30 stycznia 2020 o 19:34

    Pepsi, a czemu G&F nie można w ciąży?! Bo ja zrem! Zaprzestać?!

    1. avatar Jarmush 30 stycznia 2020 o 19:58

     Zaprzestać ma dużo witaminy A, pokazać lekarzowi niech on zadecyduje <3

 3. avatar Niki 27 stycznia 2020 o 18:42

  Warzywa dla limfy nie mają większego znaczenia, liczą się tylko owoce. Solo i z zieleniną. Na czczo i do południa na pusty żołądek, to ważne zasady oczyszczania z udziałem limfy. Im kwaśniejsze tym lepiej dla limfy. Owoce kwaśne, lecz nie zakwaszają komórek, które odtrute nie zaatakują pasożyty, bakterie ani nie przekształcą się w nowotworowe. Morse doskonale opowiedział w ostatnim filmie na YT jak niezwykle ważnym układem jest limfatyczny, wsparcie dla odpornościowego.

 4. avatar Trinity 29 stycznia 2020 o 19:53

  Jak można zniwelować męty w ciele szklistym? Pojawiło się ich kilka rok temu. Byłam u okulisty – powiedziała, żebym się po prostu przyzwyczaiła. Kupiłam pod tym kątem vitroft suplement, nie pomogło. Dodam, że wady wzroku nie mam. Okularów nie noszę, tylko te przeciwsłoneczne. Wysypiam się, piję codziennie pół litra soku z marchwi bio. Pepsi poradź proszę, co mogłabym jeszcze w tej kwestii uskutecznić.

  1. avatar Trinity 30 stycznia 2020 o 16:52

   Wykumkałam, 4 szklanki do czwartej dodaję jagody acai TiB i PP. „…podnieś poziom swoich przeciwutleniaczy”, „kontroluj produkcję wolnych rodników w mitochondriach”.

  2. avatar Regina Kluczborska 10 czerwca 2021 o 10:20

   Spróbuj przez 20 dni codziennie robić parówki z płynem Lugola. Wlej kilka kropli do naczynia z gorącą wodą nakryj głowę ręcznikiem i otwórz szeroko oczy. Oddychaj tak przez 10 minut z otwartymi oczami. Mnie pomogło już po kliku dniach, a miałam b. duże nawet w formie pasków co przeszkadzało w normalnym widzeniu. Zostały mi tylko 2 maleńkie kropeczki wielkości ukłucia szpilki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum