Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 415 013
32 online
35 538 VIPy

Jak wybrać najlepszy ocet jabłkowy ze sklepowej półki?

Ocet jabłkowy to złoto w płynie. Jesienią idealnie sprawdza się w formie ognistego cydru wzmacniającego odporność ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201/ 1), a w ciepłe dni jako sekretna lemoniada oczyszczająca. Ten niezwykły tonik już za czasów ojca medycyny, Hipokratesa, był wykorzystywany jako remedium na wszelkiej maści dolegliwości od leczenia ran przez gorączkę, problemy z wagą i choroby układu pokarmowego po grzybicę. (2) Bez wątpienia warto go stosować. Dlatego też wchodzi do trzeciej szklanki 4 szklanek. Czy jednak każdy ocet będzie dobry? Nie każda butelka octu jabłkowego jest taka sama. Z tego powodu przygotowałam dla Ciebie listę cech octu, które gwarantują, że będzie świetny jakościowo i dobry dla Twojego ciała. Są trzy rzeczy, bez których nie ma dobrego octu, choćby nie wiem co. Musi być zrobiony z organicznych jabłek, surowy i posiadać matkę octową. O ile pierwsza cecha jest oczywista, skupimy się na dwóch pozostałych.

Dlaczego ocet ma być surowy?

Z prostego powodu. Tylko w ten sposób można uniknąć pasteryzacji (czyli podgrzewaniu i obróbce termicznej) i zachować wszystkie jego naturalne właściwości wynikłe z procesu fermentacji.

O co chodzi z tą całą matką?

Matka octu, znana także jako matka octowa lub, po prostu, matka to nic innego jak naturalna substancja złożona z formy celulozy i dobrych bakterii octowych rozwijających się podczas fermentacji. Może ona wykształcić się w niefiltrowanym, kupnym occie jeśli są w nim resztki cukru. Matka octu jest jego właściwością dodatnią, octowym skarbem. Odłożoną można ponownie wykorzystać w produkcji octu. Ta zawiesina ma charakterystyczną konsystencję: jest delikatnie śliska i glutowata, na myśl przywodząc meduzę. Po wyjęciu matki ocet można przefiltrować przez gazę, ale warto polubić picie go z „niteczkami”, czyli owocowym osadem.


Butelka i przechowywanie

Butelka octu powinna być szklana. Ocet jest nadal aktywny i wartościowy w pokojowej temperaturze, ale to ważne by nie był wystawiony na nadmierne działanie słońca i wysoką temperaturę. Może być także przechowywany w lodówce.

Spożywanie

Kiedy już wybierzesz zwycięski ocet jabłkowy, pamiętaj przede wszystkim o tym aby zawsze rozcieńczać go wodą albo wykorzystywać w przepisach. Picie go solo może podrażnić, a nawet poparzyć przełyk. Można dodać do niego składników, które spotęgują jego właściwości. Na przykład przeciwzapalnej dzikiej róży, której właściwości potwierdzają badania. ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5485961/ 3) My polecamy oczywiście genialną, organiczną dziką różę ROSEHIP This is BIO®.

Nie mamy jeszcze naszego octu, ale polecamy też ten dobry ocet niefiltrowany, z certyfikatem bio i niepasteryzowany.

Przeciwwskazania

Ocet jabłkowy jest skuteczny jako element zróżnicowanej diety. Unikać go powinny osoby przyjmujące leki przeciwcukrzycowe, leki typu Lanoxin, które obniżają poziom potasu we krwi i leki o działaniu diuretycznym. Niewskazany jest on także dla osób, które nie powinny zmniejszać ilości przyjmowanych kalorii, ponieważ ocet jabłkowy naturalnie tłumi głód. ( https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23979220 4) Jak to się mówi „łyżka octu dziennie trzyma doktora z dala ode mnie”.

uściski:)

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23979220 mindbodygreen.com/articles/tips-for-buying-apple-cider-vinegar-from-a-registered-dietitian ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5485961/ ponti.com/en/in-ancient-times/ ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201/

(Visited 12 814 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar zaanka 23 października 2019 o 08:21

  Emanuela kupuje bio w … marki właśnie … napisane jest że mętny 5% Co o nim sądzisz Jeśli masz jakis sprawdzony podaj proszę

  1. avatar Emanuela Urtica 23 października 2019 o 10:29

   Jest ok, kiedyś go używałam, ale teraz kocham octową miłością alce nero: https://thisisbio.pl/octy/3056-ocet-jablkowy-niefiltrowany-bio-500ml-alce-nero.html

 2. avatar Dikta 23 października 2019 o 09:01

  A czy ten włoski ocet dostępny na TiB jest dobry?

  1. avatar Emanuela Urtica 23 października 2019 o 10:27

   Alce nero jest superancki! Wszyscy go używamy. 🙂 Niefiltrowany jest pyszny.

 3. avatar Angelika 24 października 2019 o 15:18

  Co sądzisz o occie z Rossmannu? ?

  1. avatar Jarmush 24 października 2019 o 16:17

   zły, jest poasteryzowany, mamy dobry bio, niefiltrowany i niepasteryzowany https://thisisbio.pl/octy/3056-ocet-jablkowy-niefiltrowany-bio-500ml-alce-nero.html

 4. avatar Diuna 24 października 2019 o 15:52

  Pepsi a jak o takiej 18 skończyło sie jeść i to same najgorsze jedzenie czyli tłuszcz-wegle to co radzisz zeby pupa nie rosła i te kalorie trochę zresetować czy tam uniknąć odkładania sie tluszczy:
  1) poszczenie do nasteonego dnia, w trakcie ze szklanką wody z octem jabłkowym
  2) wodę z kiszonych ogórków
  3) izolat serwatki bez dodatków po 3 godzinach?

  1. avatar Jarmush 24 października 2019 o 16:16

   czysta woda, a następnego dnia 4 szklanki, i jeden duży posiłek, potem post od 13 do następnego dnia

 5. avatar Meggie 25 października 2019 o 11:24

  Ja znam angielską wersję:
  „One apple a day keeps your doctor away” 🙂

  1. avatar Jarmush 25 października 2019 o 12:35

   troszkę naciągane, jak się okazuje, ale spoczko <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum