Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
36 online
30 215 VIPy

Jak wybrać najlepszy ocet jabłkowy ze sklepowej półki?

Ocet jabłkowy to złoto w płynie. Jesienią idealnie sprawdza się w formie ognistego cydru wzmacniającego odporność (1), a w ciepłe dni jako sekretna lemoniada oczyszczająca. Ten niezwykły tonik już za czasów ojca medycyny, Hipokratesa, był wykorzystywany jako remedium na wszelkiej maści dolegliwości od leczenia ran przez gorączkę, problemy z wagą i choroby układu pokarmowego po grzybicę. (2) Bez wątpienia warto go stosować. Dlatego też wchodzi do trzeciej szklanki 4 szklanek. Czy jednak każdy ocet będzie dobry? Nie każda butelka octu jabłkowego jest taka sama. Z tego powodu przygotowałam dla Ciebie listę cech octu, które gwarantują, że będzie świetny jakościowo i dobry dla Twojego ciała. Są trzy rzeczy, bez których nie ma dobrego octu, choćby nie wiem co. Musi być zrobiony z organicznych jabłek, surowy i posiadać matkę octową. O ile pierwsza cecha jest oczywista, skupimy się na dwóch pozostałych.

Dlaczego ocet ma być surowy?

Z prostego powodu. Tylko w ten sposób można uniknąć pasteryzacji (czyli podgrzewaniu i obróbce termicznej) i zachować wszystkie jego naturalne właściwości wynikłe z procesu fermentacji.

O co chodzi z tą całą matką?

Matka octu, znana także jako matka octowa lub, po prostu, matka to nic innego jak naturalna substancja złożona z formy celulozy i dobrych bakterii octowych rozwijających się podczas fermentacji. Może ona wykształcić się w niefiltrowanym, kupnym occie jeśli są w nim resztki cukru. Matka octu jest jego właściwością dodatnią, octowym skarbem. Odłożoną można ponownie wykorzystać w produkcji octu. Ta zawiesina ma charakterystyczną konsystencję: jest delikatnie śliska i glutowata, na myśl przywodząc meduzę. Po wyjęciu matki ocet można przefiltrować przez gazę, ale warto polubić picie go z „niteczkami”, czyli owocowym osadem.


Butelka i przechowywanie

Butelka octu powinna być szklana. Ocet jest nadal aktywny i wartościowy w pokojowej temperaturze, ale to ważne by nie był wystawiony na nadmierne działanie słońca i wysoką temperaturę. Może być także przechowywany w lodówce.

Spożywanie

Kiedy już wybierzesz zwycięski ocet jabłkowy, pamiętaj przede wszystkim o tym aby zawsze rozcieńczać go wodą albo wykorzystywać w przepisach. Picie go solo może podrażnić, a nawet poparzyć przełyk. Można dodać do niego składników, które spotęgują jego właściwości. Na przykład przeciwzapalnej dzikiej róży, której właściwości potwierdzają badania. (3) My polecamy oczywiście genialną, organiczną dziką różę ROSEHIP This is BIO®.

Nie mamy jeszcze naszego octu, ale polecamy też ten dobry ocet niefiltrowany, z certyfikatem bio i niepasteryzowany.

Przeciwwskazania

Ocet jabłkowy jest skuteczny jako element zróżnicowanej diety. Unikać go powinny osoby przyjmujące leki przeciwcukrzycowe, leki typu Lanoxin, które obniżają poziom potasu we krwi i leki o działaniu diuretycznym. Niewskazany jest on także dla osób, które nie powinny zmniejszać ilości przyjmowanych kalorii, ponieważ ocet jabłkowy naturalnie tłumi głód. (4) Jak to się mówi „łyżka octu dziennie trzyma doktora z dala ode mnie”.

uściski:)

Źródła: ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23979220 mindbodygreen.com/articles/tips-for-buying-apple-cider-vinegar-from-a-registered-dietitian ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5485961/ ponti.com/en/in-ancient-times/ ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201/

(Visited 12 446 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. zaanka 23 października 2019 o 08:21

  Emanuela kupuje bio w … marki właśnie … napisane jest że mętny 5% Co o nim sądzisz Jeśli masz jakis sprawdzony podaj proszę

  1. Emanuela Urtica 23 października 2019 o 10:29

   Jest ok, kiedyś go używałam, ale teraz kocham octową miłością alce nero: https://thisisbio.pl/octy/3056-ocet-jablkowy-niefiltrowany-bio-500ml-alce-nero.html

 2. Dikta 23 października 2019 o 09:01

  A czy ten włoski ocet dostępny na TiB jest dobry?

  1. Emanuela Urtica 23 października 2019 o 10:27

   Alce nero jest superancki! Wszyscy go używamy. 🙂 Niefiltrowany jest pyszny.

 3. Angelika 24 października 2019 o 15:18

  Co sądzisz o occie z Rossmannu? ?

  1. Jarmush 24 października 2019 o 16:17

   zły, jest poasteryzowany, mamy dobry bio, niefiltrowany i niepasteryzowany https://thisisbio.pl/octy/3056-ocet-jablkowy-niefiltrowany-bio-500ml-alce-nero.html

 4. Diuna 24 października 2019 o 15:52

  Pepsi a jak o takiej 18 skończyło sie jeść i to same najgorsze jedzenie czyli tłuszcz-wegle to co radzisz zeby pupa nie rosła i te kalorie trochę zresetować czy tam uniknąć odkładania sie tluszczy:
  1) poszczenie do nasteonego dnia, w trakcie ze szklanką wody z octem jabłkowym
  2) wodę z kiszonych ogórków
  3) izolat serwatki bez dodatków po 3 godzinach?

  1. Jarmush 24 października 2019 o 16:16

   czysta woda, a następnego dnia 4 szklanki, i jeden duży posiłek, potem post od 13 do następnego dnia

 5. Meggie 25 października 2019 o 11:24

  Ja znam angielską wersję:
  „One apple a day keeps your doctor away” 🙂

  1. Jarmush 25 października 2019 o 12:35

   troszkę naciągane, jak się okazuje, ale spoczko <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum