Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 165
63 online
41 798 VIPy

Jak zamierzasz przeżyć następne 6 lat? Prosty test na zdrową długowieczność

A przynajmniej, jeśli ufać brazylijskim naukowcom, dowiesz się jak przeżyjesz następnych 6?

Brazylijscy naukowcy przedstawili prosty test, abyś mogła przepowiedzieć, w jakim stanie przeżyjesz następnych 6 lat. Test jest faktycznie banalnie prosty, przynajmniej z opisu. Masz skrzyżować nogi i usiąść na podłodze. A następnie niejako cofając film, podnieść się z siedzenia na podłodze do stania, bez użycia rąk, czy kolan. Czyli w miarę możliwości bez żadnych podpórek. Uwaga, wstajesz też od skrzyżowanych nóg! Do tej pory lekarze stosowali inny, szacujący sprawność starszych osób test, polegający na ocenie, jak dobrze wstaje im się z krzesła. Jednak podobno dopiero ten nowy, brazylijski test wskazuje jaki jest prawdziwy znacznik długowieczności, ściśle wiążący się z siłą mięśni i elastycznością stawów. Aby dostać okrągłą dyszkę, nie możesz użyć żadnego wsparcia w postaci ręki, czy kolana. Każde podparcie odlicza Ci 1 punkt. Czyli, gdy do wyprostu użyjesz jednej ręki, to masz już 9 punktów, a nie 10. Gdy jeszcze musiałaś dołożyć kolano, a potem drugą rękę, to już masz 7.

Co znaczą odjęte punkty?

Okazuje się, że każdy odjęty punkt jest skorelowany ze zwiększonym prawdopodobieństwem ryzyka śmierci w okresie zaledwie 6 lat. Ci, którzy, aby wstać z podłogi, dosłownie miotają się jak piskorze, używając wszelkich podpórek, łącznie z ogonkiem i otrzymując notę od 0 do 3, są o 6,5 raza bardziej narażeni na śmierć w ciągu najbliższych 6 lat niż badani, którzy osiągają od 8 do 10 punktów. Dla ścisłości dodam, że wynik testu od 3,5 do 5,5 przekłada się na 3,8 razy większe prawdopodobieństwa odłożenie widelca. Z kolei 6 do 7,5, daje 1,8 razy większe prawdopodobieństwo. No ale, wyobraź sobie, że ktoś ma trzydziestaka i osiągnął 3 punkty, i to nie jest trója, to nie jest dostateczny, to jest zwiększone prawdopodobieństwo krypty. Jeśli Twój test wypadł słabo powinnaś się zastanowić, co możesz zrobić aby zwiększyć sprawność, siłę i elastyczność mięśni oraz stawów?  Zresztą w każdym sztampowym tekście na długowieczność, kilka pytań dotyczy stanu kośćca, siły mięśni i elastyczności stawów. Ten test jest miarą własnej przydatności w życiu na najprostszym poziomie. Gdy jesteś cała, masz wszystkie członki w kupie, nic nie przemawia za tym, żebyś tego ćwiczenia nie mogła zrobić lewą nogą do lusterka. To jest Twój paszport. Najczęściej ten test przechodzą ludzie aktywni fizycznie, nawet ci, którzy nie tak dawno temu nie byli w stanie przejść go wyżej 5i, czy 6, gdyż na szczęście jest to jest przemiana odwracalna.

Statystyki nie powalają optymizmem

Współcześnie 50% ludzi, a jeśli chodzi o laseczki, to nawet w 60% nigdy nie angażujemy się w jakikolwiek forsowny wysiłek fizyczny trwający dłużej niż 10 minut tygodniowo. Tylko 1/4 ludzi zaprząta sobie głowę intensywnymi ćwiczeniami 3 razy w tygodniu po 20 minut. Tymczasem niedobory aktywności zagrażają ogólnemu stanowi zdrowia, samopoczuciu, w sensie, że zjazd, no i skracają życie. Gdy nie chcesz się zestarzeć fizycznie, w sensie, że ruchowo, mobilnie musisz po prostu zacząć ćwiczyć. Dzięki czemu wyzwolisz w sobie biogenezę, odpowiednią gęstość mitochondriów, których spadek jest elementem procesu starzenia. Zwiększaj więc swoją aktywność mitochondrialną przez regularne ćwiczenia, a wtedy Twoja tkanka łączna będzie się wolniej starzała. Wszystko co masz w swoim ciele najważniejsze może być indukowane mitochondrialnymi zmianami, czyli wątroba, mózg i nerki. Mitochondria są to jakby mikro elektrownie w komórkach odpowiedzialne za generowanie energii napędzającej wszystkie funkcje metaboliczne. Chronią Cię od oksydacyjnych zniszczeń, czyli od szkód wyrządzanych przez produkty uboczne przemiany materii.

Pepsi robi test …

Będąc zastaną, nieaktywną, ze słabym wynikiem powyższego testu, w dłuższej perspektywie mogą nastąpić nieodwracalne szkody w mitochondriach, co skutkuje:

Upośledzoną zdolnością przemiany węglowodanów i tłuszczu w energię Opornością na insulinę Osiąganiem niskiego, czy nawet schyłkowego progu aktywności fizycznej Tyciem Przyspieszonym starzeniem się Rakiem


Nie opamiętując się nawet w wieku 20, czy 30 lat może nie być za fajnie

Remedium to umiarkowane w kierunku mocnych ćwiczenia 5 do 7 razy w tygodniu, na słotę i roztopy idealna jest bieżnia, głębokie oddychanie, nawadnianie i regularne oczyszczanie ciała 4 szklankami, wstawanie sprzed kompa co godzinę, branie kąpieli słonecznych, lub/i suplementacja D3 w protokole z K2, wysypiania się, nierobienia kretynizmów w postaci darcia faj, czy robienia nadmiaru flaszek. Oczywiście dieta antyzapalna, w minimum 51% surowa i w dużej przewadze roślinna, z odpowiednią ilością białka. Należy pożegnać cukier z cukiernicy i alergeny w postaci mąki z glutenem i glifosatem,  dostarczyć sobie odpowiedniej ilości przepływów finansowych, być może kupić bieżnię, albo przenieść się na Costa, no i co bardzo ważne wyluzować mentalnie, przestać gonić białe króliki, czyli złe myśli.  Zdaje się, że unikanie leków, traktowanie jak coś doskonałego, ale jednocześnie ostateczność.

owocek

(Visited 11 109 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gienia 22 grudnia 2019 o 12:14

  Najlepsze przykazanie; ” wstawać od kompa co godzinę,”
  I jak Cię nie kochać pepsi.

 2. avatar Marcin 22 grudnia 2019 o 12:15

  chyba umarłem…

  1. avatar Jola 24 grudnia 2019 o 11:12

   Ja również

 3. avatar Krzysia z pana Wołodyjowskiego 22 grudnia 2019 o 12:17

  Spoko, mam 10.
  Będę żyć!!! 😀

 4. avatar Ifcia 22 grudnia 2019 o 12:19

  Jedna podpórka, przy wstawaniu, to chyba 9 ?

 5. avatar vaca 22 grudnia 2019 o 15:10

  siłownia z ładnym wnętrzem potrzebna, i muzyka dobrą – może jakaś sieć by Pepsi?

  1. avatar Jarmush 22 grudnia 2019 o 17:54

   Gym & Juice 😀

   1. avatar vaca 29 grudnia 2019 o 08:36

    to wracam do tej zwykłej siłowni, póki Gym&Juice się do mnie nie przybliży ?
    jaką muzykę wziąć na bieżnię?

    1. avatar Jarmush 29 grudnia 2019 o 09:46

     bardzo rytmiczną, z mocnym wybiciem taktu

 6. avatar a.aleksandra 22 grudnia 2019 o 19:39

  Pepsi ja to bym Ci dała i 12 za poczucie humoru! Zastanawiałam się ostatnio dlaczego czuję się inaczej gdy czytam i oglądam Twojego bloga, skąd we mnie motywacja żeby żyć zdrowo, żeby ruszyć zad (dzizas Pepsi, ja się zabieram do BIEGANIA!!! najstarsi Indianie by tego nie przewidzieli!). Ale już znam odpowiedź, przynajmniej częściową – oglądając i czytając Cię ja się czuję szczęśliwa, bo Ty to wszystko bardzo prosto tłumaczysz, co ja już wiem, a nie pamiętam, że wiem? i bezwstydnie się przyznaję, że dołączam do kółka adoracyjnego? dzięki Pepsi!

  1. avatar Jarmush 22 grudnia 2019 o 22:01

   z miłością

 7. avatar dzieckoszatana 23 grudnia 2019 o 09:25

  Ja nawet jeszcze oczy zamknęłam i udało mi się majtki z tyłka przy tym wyjąć to przeżyję wszystko chyba. Rizdajesz nagrody za ten test? Bo chyba wygrałam!

  1. avatar Jarmush 23 grudnia 2019 o 09:45

   Dlaczego mam rozdawać nagrody? Nie wystarczy Ci test i sprawność? <3

 8. avatar dzieckoszatana 24 grudnia 2019 o 14:51

  Bo są święta, a ja lubię wygrywać! 🙂

  1. avatar Jarmush 24 grudnia 2019 o 15:45

   Dzieckoszatana, Ty jesteś fajne, loveU

   1. avatar dzieckoszatana 24 grudnia 2019 o 20:18

    <3

 9. avatar dzieckoszatana 24 grudnia 2019 o 14:53

  i lubię chlorellę TiB i to ona sprawia, że jestem taka sprawna, ale powoli mi się kończy…

  1. avatar Oktavson 28 grudnia 2019 o 21:01

   #dzieckoszatana …to chyba musisz sobie zamówić 😀 no chyba, że już nie chcesz być taka sprawna 😉
   <3 <3 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum