Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 309 398
15 online
35 519 VIPy

Jak zapobiec gniciu białka w przewodzie pokarmowym?

Na szczęście aż takiego efektu nie wywołuje białko zawarte w owocach, czy warzywach. Za to histerycznie szkodliwe jest łączenie tłuszczu z cukrem, co wypominam tortom przez dziesięciolecia.

Strawienie organicznych surowych owoców (najłatwiej) i warzyw (szczególnie gdy twardsze są zmiksowane w zielonym szejku) wymaga najmniejszego wysiłku. Blender zastępuje gotowanie, a nie denaturalizuje białek, enzymów (to też białka) i witamin zawartych w surowych pokarmach. Nie występuje też zjawisko leukocytozy trawiennej.

Sporego bałaganu mogą też narobić leki na receptę, w tym leki przeciwgrzybiczne, antybiotyki wiadomo, no i oczywiście stres, gdyż chodzi o adrenalinę. Rozróżniamy kilka rodzajów adrenaliny i w zależności od stanu zaangażowania emocjonalnego w karmienie wahadeł destrukcji Twój gruczoł nadnerczy produkuje aż 56 odmian tego hormonu.

Kiedy wytwarza się adrenalina i czy jest to dobre dla Ciebie?

Adrenalina (kortyzol podobnie) wytwarza się w odpowiedzi na lęk, panikę, wstyd, nienawiść, zazdrość, depresję i na każdy stres, a gdy trwa dłużej niż dobry doping do ucieczki przed niedźwiedziem, ma niszczycielski wpływ na wiele aspektów życia. W tym wpływa na zmniejszenie ilości kwasu żołądkowego, co wbrew obiegowej opinii nie jest dobre. Jest to najczęściej początek wszelkich przewlekłych choróbsk.

Jest też bardzo istotny problem przenikania amoniaku, często mylony z zespołem nieszczelnego jelita, (z którym nie ma nic wspólnego), natomiast ma ścisły i odwrotny związek z prawidłową ilością kwasu żołądkowego. Przenikanie amoniaku to fakt bezdyskusyjny, a jak przebiega ten proces zrozumiesz śledząc najzwyklejszy proces przetwarzania przez ciało pożywienia.

Jedzenie trafia do żołądka, gdzie zostaje strawione. Gdy jesz z pietyzmem, długo żujesz kęsy, proces trawienia zaczyna się jeszcze w otworze gębowym, gdzie ma być lekko zasadowo. Jedząc białko, ciało za pomocą chlorowodoru i enzymów trawiennych (kwas żołądkowy i pepsyna, potem dołącza się jeszcze produkowana przez trzustkę trypsyna) rozbija go na czynniki pierwsze, czyli aminokwasy, które zostaną wchłonięte w jelitach.

Skąd się bierze amoniak w jelitach?

Jeśli kwasu jest za mało, a zwykle jest za mało, białko, które dotrze do dolnego odcinka przewodu pokarmowego nie będzie dobrze rozbite i zacznie gnić. I o ile Bołotow przestrzega przed fermentacją roślin, o tyle Anthony William, ja również, przestrzegamy przed gniciem białka.

Procesy gnilne uwalniają amoniak, a także skutkują wzdęciami, złym trawieniem, oraz przewlekłym odwodnieniem.

Na już może nie być żadnych objawów tego stanu rzeczy, ale to się dopiero rozkręci. Zdarza się, że groźne dla ciała kwasy zajmują miejsce kwasu chlorowodorowego, czemu też nie towarzyszą jeszcze żadne niepokojące objawy. Jednak po upływie paru lat złe kwasy cofają się do przełyku. To właśnie one powodują refluks żołądkowy. Często są mylone z kwasem chlorowodorowym, na co nagminnie przepisuje się ipp.

Wyściółka jelit na takie dictum, czyli te brzydkie kwasy, zaczyna wytwarzać śluz. Jeśli ni z gruszki, ni z pietruszki czujesz w gardle śluz, jest to zapewne przejaw walki Twojego organizmu z kwasami wżerającymi się w ścianę żołądka i wyściółkę.

Wracając jednak do oparów amoniaku, trzeba zdawać sobie sprawozdanie z tego, że gdy w przewodzie pokarmowym rozkłada się jedzenie, uwalniający się toksyczny amoniak może przeniknąć, niczym duch, do krwiobiegu. I nie musi dojść do żadnej infekcji, pęknięcia jelita cienkiego, ani okrężnicy. Grzyby Candida uwalniające substancje toksyczne też nie będą niczemu winne.

Źródłem problemów milionów ludzi borykających się ze złym trawieniem, czyli gniciem białek są przenikające do krwi opary amoniaku, następnie wraz z krwią zatruwające komórki.

No to, jeśli wszystko zaczyna się i kończy na tej małej ilości kwasu żołądkowego, to gdzie jest winowajca? To oczywiste, adrenalina, ale jest też szalenie dobra wiadomość.

Jak przywrócić właściwą ilość kwasu w żołądku?

Prosty sposób na problem gnicia źle strawionego białka, czyli rozwiązujący kwestię amoniaku (często nadinterpretowaną przez naturopatów, czyli NIE ZAWSZE CHODZI O PRZECIEKAJĄCE JELITO) jest przywrócenie właściwej objętości kwasu chlorowodorowego w żołądku.

Wystarczy codziennie pić na pusty żołądek pół litra, czyli 2 szklanki soku z bio selera naciowego. Możesz śmiało dołączyć je wcześniej do codziennych 4 szklanek, przy czym, jeśli wzbraniasz się przed piciem z rana 1.5 litra płynów (tak naprawdę to niezły pomysł), niech 4 szklanki będą mniejsze, jeśli chodzi o ilość bazowej wody z sokiem z cytryny, przykładowo o połowę.

Potraktuj tę radę poważnie, gdyż jest to jeden z najskuteczniejszych, o ile nie najskuteczniejszy sposób na uzdrowienie jelit. Przy czym sok z selera powinno się pić zawsze na czczo i zawsze bez innych domieszek.

Jak zrobić uzdrawiający jelita sok z selera ?

 1. Myjesz w dobrej wodzie organiczne łodygi selera. Z niczym nie mieszasz.
 2. Następnie wrzucasz do sokowirówki. Również niczego nie dodajesz, bo każdy składnik zaburzy efekt.
 3. Sok wypijasz odrazu zanim się utleni, co osłabiłoby jego działanie.

Seler zawiera wyjątkowe związki sodu, z którymi łączą się bioaktywne pierwiastki śladowe i substancje odżywcze. Szklanica soku z rana poprawia trawienie wszystkiego w ciagu dnia. Z czasem sole mineralne, minerały i substancje odżywcze przywrócą właściwą objętość kwasu żołądkowego.

w didaskaliach UWAGA

Sok z selera może podnieść ciśnienie, jak inne soki warzywne, z wyłączeniem soku z buraka, który wręcz gwałtownie może obniżyć ciśnienie krwi.

Jedna średnia łodyga selera zawiera około 30 miligramów sodu. Większość warzyw (świeżych lub mrożonych) zawiera od 0 do 30 miligramów sodu na normalną porcję (od 100 g do 200 g).

Jeżeli w Twojej diecie brakuje magnezu (zwykle konieczna suplementacja) potasu (np ocet jabłkowy, banany, pomidory) i WAPNIA to faktycznie może Ci skoczyć ciśnienie „wysoko ciśnieniowcom” lub ludziom z tendencją, od picia soku z selera.

Przy okazji, poznaj najpotężniejszy naturalny lek jaki do tej pory odkryto na nadciśnienie.

No i skoro są ludzie nadwrażliwi na kolor brązowy, bywają też nadwrażliwi na seler. Jeśli wcześniej nie jadłaś selera naciowego zaczynaj od małej ilości soku.

owocek

Źródło: Anthony William „Boski lekarz”

(Visited 5 824 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Arletta 27 maja 2019 o 12:15

  Czy pomoże również przy przepuklinie przełyku?

 2. avatar Anna 27 maja 2019 o 12:44

  To jak jiz wypije 4 szklanki to moge wypic 5 z selra? Czy jak?

  1. avatar Jarmush 27 maja 2019 o 18:47

   dokładnie napisałam co robić i jak łączyć 4 szklanki z sokiem z selera

 3. avatar Marcin 27 maja 2019 o 13:00

  Pepsi, czy masz planie art. dotyczący argininy. Czy w Twojej ofercie pojawi się dobrej jakości arginina ? Czytałem wiele pozytywnych informacji odnośnie stosowania prozdrowotnie. Głownie chodzi mi o ustabilizowanie ciśnienia , pulsu. Można przeczytać w internecie że pomaga obniżyć trójglicerydy, poprawia przepływ żył, działa przeciwzakrzepowo. Ciekawe jaja jest Twoja opinia na temat tego aminokwasu.
  Pozdrawiam
  Marcin

  1. avatar Jarmush 27 maja 2019 o 18:46

   w sumie lepsza cytrulina , działanie podobne ,ale są wpisy na blogu, chyba 🙂

   1. avatar Marcin 29 maja 2019 o 08:06

    Dziękuje Ci za informację. Jakiś czas temu pisałaś że długotrwałe przyjmowanie argininy może wywołać stres oksydacyjny. Czy jak będę brał argininę miesiąc a później zrobić przerwę to będzie ok ? Czy stostując cytrulinę tego problemu nie będzie ?

    1. avatar Jarmush 29 maja 2019 o 08:16

     Cytrulinę chyba możesz brać bez robienia przerw, ale Ci to sprawdzę.

     1. avatar Marcin 29 maja 2019 o 10:16

      Super, bardzo Ci dziękuję.

 4. avatar Carmina 27 maja 2019 o 13:00

  Tylko seler, ja tak strasznie nie lubię selera ;(

 5. avatar Marta 27 maja 2019 o 15:41

  Pepsi, a co myślisz na temat wysokotluszczowej diety będąc wegetarianką????

  1. avatar Jarmush 27 maja 2019 o 18:39

   Nie jestem wegetarianką, nie jem serów etc. jestem roślinożerną witarianką, i byłabym całkowicie wege, gdyby nie porcja Omega3 TiB z oleju rybiego, taki mus. Co do wysokotłuszczówki, to jest kilka wpisów o ketogenicznej diecie na blogu. Niektórzy ludzie czują się na niej dobrze, chociaż nie ma badań jaki ma wpływ na jakość i długość życia. Owszem, była stosowana od dawna z powodzeniem u dzieci z padaczką.

 6. avatar Keyt 27 maja 2019 o 16:28

  „Ilość kwasu żołądkowego, jak wiesz, ulega zmniejszeniu z powodu diety zawierającej sporo białka, czyli jedzenia nabiału, mięsa, jaj, orzechów, nasion i strąków, w tym oczywiście soi”

  Na jakiej podstawie występuje taka korelacja?

  1. avatar Jarmush 27 maja 2019 o 18:27

   na podstawie zużycia

 7. avatar Michał 27 maja 2019 o 17:13

  „czujesz w gardle śluz, jest to zapewne przejaw walki Twojego organizmu z kwasami wżerającymi się w ścianę żołądka i wyściółkę”

  Czuję śluz w gardle od pół roku, w kolnoskopii wszytko ok (poza polipem) a w gastroskopii … zapalenie żołądka.

  Próbuje od tych kilku miesięcy zakwasić żołądek octem jabłkowym , solą himalajska , piłem też wódkę carska (ale tylko jedną butelkę wiec może za mało)

  Lekarze akademiccy oczywiście nie wiedzą co jest, lekarze alternatywni zapisywali różnego rodzaju suplementy ale niestety jak na razie nic mi nie pomogło.

  Może ten sok z selera pomoc? Jak długo moze trwać dojście do zdrowia?
  Jest to mega męczące a nie potrafię sobie pomóc .

  1. avatar Jarmush 27 maja 2019 o 18:13

   złe pytanie, oddalające wyleczenie

  2. avatar Nikodem 7 stycznia 2021 o 21:47

   …..

   1. avatar Pepsi Eliot 8 stycznia 2021 o 07:08

    Nikodemie, to POTĘŻNY spam tutaj, mam nadzieję, że niezamierzony, serdecznie Cię pozdrawiam <3

 8. avatar NasionkoChia 28 maja 2019 o 06:26

  Hej Pepsi, mam pytanie odnośnie nieśmiałości bo patrzyłam w szukalace.
  Jestem bardzo nieśmiała i bardzo wstydzę się ludzi. Stresuje mnie spotkanie kogoś znajomego w sklepie czy na ulicy. Bardzo boje się i wstydzę co powoduje u mnie lęki. Więc powoli zaczynam unikać miejsc gdzie będą znajomi żeby nie musieć z nimi rozmawiać bo to mnie wykańcza.

  Czy coś można z tym zrobić? Kiedyś słyszałam ze anthony de Mello? Mogłabyś cos poradzić od siebie?

  Chciałabym się nie stresować innych i być osoba śmiałą.

  1. avatar Jarmush 28 maja 2019 o 10:11

   kiedyś pisałam to: https://www.pepsieliot.com/potrafie-mowic-czyli-cierpie-fobie-spoleczna-robic/
   ale teraz może miałabym Ci coś innego do powiedzenia, będzie wpis, ale jest kolejka tematów <3

   1. avatar NasionkoChia 28 maja 2019 o 10:27

    Dzięki Pepsi, jesteś wspaniałym pomocnym człowiekiem ❤️?
    Kocham czytać twojego insta i komentarze ( twoje i twoich obserwatorów ❤️ Jeszcze raz dziękuje za pomoc i w takim razie czekam na know how we wpisie ❤️ Bardzo kocham, jesteś piękna w środku i na zewnątrz ?❤️

 9. avatar Justyna 30 maja 2019 o 14:15

  Swietne rezultaty przynosi ludziom Carska Wodka – ktos slyszal, wie, uzywa?

  1. avatar Jarmush 30 maja 2019 o 14:19

   pisałam dość dawno przy okazji rozkminy Bołotowa, korzystaj z szukałki na blogu, jest naprawdę dobra: https://www.pepsieliot.com/proste-zwiekszenie-liczby-mlodych-komorek-czyli-pierwsza-zasada-zdrowia-wg-bolotowa/

 10. avatar Lilianna 6 czerwca 2019 o 17:57

  Jej odpowiedź na mój problem. mam coś w gardle od jakiegoś czasu. nie da się tego wypluć. jak próbuję to leci jakby krew? 2 szklanki soku z selera naprawdę nie przerwą postu.? jem od 11 do 17. nie jem mięsa, glutenu, nabiału. ale kocham kogiel mogiel z eko jaj lub od znajomych. tylko kto to wie czym oni karmią te kury

  1. avatar Jarmush 6 czerwca 2019 o 18:04

   przerwą, ale natenczas o tym nie myśl, tylko zrób kurację i pij. Idź do laryngologa, niech to zobaczy.

 11. avatar maniamajorka 7 czerwca 2019 o 22:59

  Hilfe hilfe help!
  czytam Pepsiczka jest, 4 szklanice są, bieganie jest, medytacja (uwielbiam!) jest, młode ciało (no nie najstasze ;)) jest, młody duch jest! Wszystko działa jest pięknie i super i jestem w drodze i już nie na skrzyżowaniu i „widze więcej wiem więcej tak to jest mniej więcej” no i przeczytałam ten wspaniały wpis o amoniaku i do tego żyły mi wystają (gruby nie jestem ale znajduję taki jakby grudki na nich…fujka fuj!) i wszytsko mi się składa w całość i klops….nie mam BIO SELERA naciowego żeby robić sobie soki rano bo właśnie się wyprowadziłam na wieś w Alpach i mają dużo rzezcy bio ale selera nie… a wzdęcia mam jak nie wiem co! mięcha nie jem już długo jakaś rybka wpadnie w postaci sushi ale to od wielkiego,nabiału zero, zielony szejk (nie arabski) rano potem co tam w pracy z warzyw i owoców dostane to biere, wody dużo, może nie jem chilli (bo nie mam ) ale wszytstko co o wdęciach piszecie żeby nie robić czy robić to robie a brzuch jak balon jak w 4 miesiącu ciąży (chyba bo nie byłam ale tak jakoś to wygląda) i pytanie brzmi WHY? i wcale ich ( tych wzdęć) nie wymyślam sobie…no i jeszcze mam mega codziennie rano i wieczorem nalot na języku (czyszcze i olejuje) i tak samo jest go dużo cały czas myślałam że może endometrioza bo w lędźwia ciepło czsem i pod łopatką też no i nie wiem i mój lekarz holistyczny zamknął gabinet, no normalnie nie wiem co robić, jak rzyć? jakieś inne sposobiki na ten amoniaczek?

 12. avatar maniamajorka 7 czerwca 2019 o 23:11

  i zapomniałam dodać że jak brzuch wielki to i mi się z sikaniem robi trudno w sensie pojawia się przymus i nie ma że zara, teraz muszę i to nie iść a biec! w pęcherzu nic nie wyszło na usg czy coś ( dohtore dał mnie na cytologię moczu, taki optymista) a jak selera ni ma to co?

  1. avatar Jarmush 8 czerwca 2019 o 07:27

   sok z bio ziemniaka

 13. avatar maniamajorka 8 czerwca 2019 o 11:17

  Kul to mają! Rozumiem że procedur jak z selerem? Z miłością ?❤

 14. avatar katrinewka 14 czerwca 2019 o 12:40

  Pije of dwoch tygodni. Na razie widze poprawe refluksu.

 15. avatar Ewa 13 listopada 2019 o 07:43

  Droga Pepsi, po wysiłku fizycznym, po powrocie z pracy, stresującej sytuacji czuję zapach amoniaku, jest bardzo mocny. Zaznaczam, że jest to trudny okres w moim życiu. Martwi mnie to. Jestem bardzo przemęczona, mięśnie i stawy bardzo bolą, piecze mnie żołądek kiedy spożywam witaminę D
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2019 o 09:10

   Stosujesz jakieś moje metody dla ciała, jak 4 szklanki? W jakiej formie bierzesz D3? TiB?

   1. avatar Ewa 13 listopada 2019 o 16:48

    Stosuję 4 szklanki, ale zrobiłam przerwę odkąd piecze mnie w żołądku. D3 biorę w tabletkach, wiem że powinnam z K2. Stosuje ashwagndhe z myślą o niedoczynności tarczycy. Nie chcę lekceważyć tej sytuacji. Lekarz powiedział mi, że jestem młoda i każdego coś boli, a zapach amoniaku to może coś w domu albo taka moja uroda. Dodam też że mam niskie ciśnienie 90 50, cały czas czuję się zmęczona co wpływa bardzo na jakość mojego życia. Pare tygodni temu wjeżdżałam rowerem pod górkę bez problemu teraz muszę zejść i go prowadzić

 16. avatar Honorata 6 stycznia 2021 o 16:41

  Pepsi niedawno czytałam Twoj wpis dotyczący oczyszczania metoda Moritza,niestety nie mogę go już odnaleźć. Jakiś czas temu spróbowałam tej metody, niestety źle się potem czułam, bardzo schudłam i od tej pory dziwnie się pocę. Czy masz pomysł co może być przyczyną tego pocenia, np. po wypiciu kawy od razu ja wypacam, obecnie prawie jej nie piję.

  1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2021 o 22:02

   To nie była ani moja sprawdzona metoda, tylko przytoczyłam technikę Moritza, jednak usunęłam wpis. Osłabienie, jaki masz poziom magnezu, sodu, potasu? Nie masz braków odżywczych? Jaki poziom 25(OH)D?

   1. avatar Honorata 7 stycznia 2021 o 15:56

    Napisałaś że jej nie polecasz i mądrze, zauważyłam że tzw. naturalne terapie mogą zadziałać bardzo mocno i poprzewracać w organizmie. Oslabienie już przeszło, suplementuje naturalną wit. D3, wit. z grupy B, magnez, natomiast jako typowa dosza vata nigdy się zbytnio nie pociłam, a teraz delikatny stres, kawa, lekko ostrzejsze pożywienie powoduje u mnie nagle pocenie. Jest to dość kłopotliwe, co do diety od 30 lat nie jem mięsa, zastanawiam się co się nagle stało że taka reakcja się u mnie po tym oczyszczaniu wywiązała i jak sobie pomoc. Co do jedzenia surowego niestety mnie zimą za bardzo wychladza, ale staram się jeść w sposób w miarę zrównowazony, uwielbiam warzywa, nie jem od ponad 30 lat miesa.

 17. avatar Selerek 6 stycznia 2021 o 17:06

  Pepsi, a na polip na woreczku żółciowym co byś zastosowała?

  1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2021 o 21:55

   sok z czarnej rzodkwi/rzepy można próbować, chociaż nie ma gwarancji. Jakiej jest wielkości?

   1. avatar Selerek 6 stycznia 2021 o 22:46

    4mm polip w łączności ze ścianą pęcherzyka.

    1. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2021 o 08:25

     Mały, lekarze zwykle radzą czekać aż urośnie, żeby wyciąć. Ale Ty możesz próbować po prostu zmienić styl życia i cieszyć się.

 18. avatar Kasia 6 stycznia 2021 o 18:30

  Peps, jak mogę pomóc komuś z chorobą afektywna dwubiegunową? Facet 37, w doskonałej formie fizycznej, częste treningi, co pomaga, dieta? Obecnie ciężko o niej nawet wspomnieć, przez kiepski nastrój opuszcza posiłki, napady agresji. Mamy masę witaminy B I Greensa z Tiba żeby uzupełnić braki witamin. Czy mogłabyś podrzucić jakieś przemyślenie, radę, pomysl jak można pomóc? Chory nie bierze żadnych leków, psychotropow. Rodzinnie obarczony tym schorzeniem, prawdopodobnie rozwijało się od dziecka, diagnoza postawiona niedawno.

  1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2021 o 21:47

   To nie jest takie proste. Jest kilka typów dwubiegunówki, https://www.everydayhealth.com/bipolar-disorder/guide/ Jaki ma poziom 25(OH)D? To bardzo ważne też przy dwubiegunówce.

 19. avatar melka 6 stycznia 2021 o 19:04

  Spytam krótko: lepiej blender czy wyciskarka wolnoobrotowa?

  1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2021 o 21:41

   jedno nie zastąpi drugiego, dla zdrowej osoby blender na początek wystarczy, dla osoby gorzej tolerującej błonnik, wyciskarka, ale bez blendera się nie obejdzie.

 20. avatar Kasia009 6 stycznia 2021 o 20:13

  Droga Pepsi, mam problem z 1,5 roczną córką. Od pół roku ma brzydkie, żółte, śmierdzące kupki. Byly okresy kiedy bylo lepiej ale ostatnio jest bez zmian. Celiakia wykluczona, enzymy trzustkowe w normie, aspat lekko podwyższony, morfologia, crp, badanie moczu, cholesterol, mocznik, glukoza ok. Od 2 miesięcy daje jej probiotyki. Myślałam ze to moze nietolerancja fruktozy, ale przed 2 tygodnie nie dawalam jej zadnego owocu ani cukru i bez zmian. Nie mam pomysłu co to moze być:( pomożesz?

  1. avatar Pepsi Eliot 6 stycznia 2021 o 21:40

   Pomimo tego, że celiakia wykluczona, spróbuj przejść na zero glutenu przez 3 tygodnie, a potem bez nabiału. Najlepiej właśnie zacząć od diety eliminacyjnej. Poza tym dziecko jest wesołe i nie choruje? <3

 21. avatar Aldona Babik 7 stycznia 2021 o 07:23

  Droga Pepsi,mam problem ze swoimi jelitami ,ciągle przelewanie i bulgotanie,a do tego wodniste cuchnące rozwolnienie,po każdym zabulgotaniu muszę korzystać z toalety.Wyniki prawidłowe,żadnych bakterii.wirusow,tylko mały kamień w woreczku żółciowym,proszę Cię o radę bo sama już nie wiem co mam robić ,dziekuje

  1. avatar Pepsi Eliot 7 stycznia 2021 o 08:19

   To przypomina trochę objawy IBS, przeczytaj ten artykuł, https://www.pepsieliot.com/4-szklanki/12266/masz-ibs-zrob-te-4-kroki-i-pozbadz-sie-zespolu-jelita-wrazliwego.html
   Trzeba się zastanowić dlaczego pojawił się kamień w woreczku. Czy to kamień cholesterolowy? Może zastosuj kurację z cytryną, nie zaszkodzić https://www.pepsieliot.com/czego-lekarz-nie-powie/17510/zwykla-cytryna-i-kamienie-woreczka-zolciowego-daj-sobie-rok-na-potezna-zmiane.html
   Jak u Ciebie wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? <3

 22. avatar Benny 9 stycznia 2021 o 19:44

  Właśnie zastanawiałem się co by uprawiać w mini ogródku.
  Założenie jest takie, że ma to być mega zdrowe i niedostępne, lub trudniej dostępne w sklepach lub też dostępne ale słabej jakości.
  Zaczynam listę selerem naciowym. Co by do takiej ogródkowej listy jeszcze dodać?
  Nadal większość warzyw i owoców będzie ze sklepu uprawiać chcę coś bardziej specyficznego (jak pisałem powyżej) lub zbyt drogiego w sklepie.

  1. avatar Pepsi Eliot 9 stycznia 2021 o 21:42

   jarmuż, można go zrywać i zjadać nawet przy minus 10

   1. avatar Benny 9 stycznia 2021 o 21:52

    Dzięki. Spróbuję seler naciowy, jarmuż. Myślę, ze jeszcze 1-2 rośliny bym dorzucił.
    Czy jakiś rodzaj sałaty? kapusty? ostatnio też czytałem o rukwi wodnej, ale nie wiem czy taka zdrowa czy taka modna.

    1. avatar Pepsi Eliot 10 stycznia 2021 o 07:32

     na rukwi się nie znam 😉 ale czarna rzepa/rzodkiew niesamowita na drogi żółciowe (sok)

     1. avatar Benny 10 stycznia 2021 o 10:35

      Dzięki. Czarnej rzepy nie znam, może kupię na próbę.
      Do uprawy raczej nie, bo wygląda, że wymaga dużo miejsca aby miało to sens kulinarny a nie ciekawostka na parę dni. Ja to wszystko będę miał skrzynce 90x180cm 🙂

 23. avatar Alina 19 stycznia 2021 o 21:58

  Pepsi,
  Piję sok z selera (sam) i z marchewki. Za każdym razem mam ten sam problem: zaraz po wypiciu soku dostaję strasznego duszącego kaszlu, ustępuje dopiero po kilku godzinach.
  Jak pić sok z sokowirówki i nie mieć kaszlu?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. avatar Pepsi Eliot 20 stycznia 2021 o 07:17

   Jesteś lekko uczulona na seler i marchewkę, dobrze, że tylko kaszel, a nie obrzęk. Nie pij tych soków. Tutaj masz też listę innych podobnych warzyw z rodziny marchewki, na które też możesz być uczulona https://www.healthline.com/health/food-nutrition/carrot-allergy

 24. avatar Vaiolett 22 lutego 2021 o 12:32

  Witam!!
  Pilam sok z selera az 4 miesiace..Codziennie na czczo ,pol litra swiezego ,umytego w sodce i zamoczonego w ozonie przez 15 minut..Jednak,moje zdrowie sie pogorszylo ..Strupy na glowie, silne biegunki..Nie moglam zrozumiec dlaczego..Przeczytalam dokladnie ksiazke di ANHONY WILLIAM-CELERY JUICE..Zaczelam szukac przyczyny..Natrafilam na ksiazke, ktora warto przeczytac..
  The Dangers of Celery: The Toxicity & Risks of Excess Celery Juice Consumption (English Edition)
  di Asa Hershoff | 5 ott. 2019..

  1. avatar Pepsi Eliot 22 lutego 2021 o 17:13

   Czyli Boski Doctor ściemnia

   1. avatar Vaiolett 25 lutego 2021 o 21:23

    Ciao Bella Pepsi..!!
    Przeczytalam wszystkie jego ksiazki, mysle ze sobie poszukal swietny business..Ta cala jego boskosc ,cos do mnie nie przemawia..Trudno jest kupic organiczy seler w dobrej cenie, a ten z marketow ,ma wszystkie mozliwe pestycydy,gdyz ta roslina jest najbardziej podatna na wchlanianie smieci z gleby..Przeczytaj Pepsi ta ksiazke,warto wiedziec o tym..
    Tak straznie lubie seler,no ale coz,kupuje ten za 4/ 5 euro organiczny tylko czasami..
    To co mi naprawde pomaga na jelita i candide, to woda z sola cetycka..Pije az 3/4 litry dziennie,az do nawodnienia komorek..Narazie jestem na tym 15 di. Wszystko sie nasililo..Bol glowy ,edema na calym ciele.i oczywiscie candida..Jedzac barrdzo malo na wzrost 1.80 nie schudlam ani grama..Mysle ,ze to sprawa cadidy..Serdecznie pozdrawiam,
    Vaiolett..

    1. avatar Pepsi Eliot 26 lutego 2021 o 06:30

     Przede wszystkim seler tylko bio, i TYLKO taki należy jeść, jak nie masz dostępu, po prostu nie jesz. Zapewniam Cię że sporo wiem na temat roślin i nie tylko, możesz to sprawdzić kupując moją rewolucyjną książkę Leczenie dobrą dietą https://thisisbio.pl/leczenie-dobra-dieta/2140-leczenie-dobra-dieta-9788380599918.html, która jest już trochę na rynku. Ale sok z selera, to po prostu sok z warzywa, nawadnia, bo ma dużo wody, ma kilka dobrych witamin, ale już nie ma prowitaminy A jak sok z marchwi. Jedno jest pewne cudowne dochtore, to potężny ściemniacz, podobnie jak Dr Morse, jednak organiczne rośliny i tak bronią się same. Z miłością

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum