Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 717
133 online
41 800 VIPy

Jak zostać Wellnessmatką i naturalnie wyleczyć całą rodzinę, oraz sąsiadów?

 wellnessmatka

Jedna Wellnessmatka i 6 popularnych dolegliwości

Wellnessmatka, może też okazać się facetem, tak czy siak chodzi o to, że potrafi wykorzystać naturalne środki w leczeniu problemów zdrowotnych. Ma wyrąbane na pewne syntetyki.

 • Co Wellnessmatka poradzi na bóle mięśniowo-szkieletowe stryja? Czy zaproponuje mu syntetyczny ibuprofen?
 • Jakie zaleci środki na grzybicę paznokci i skóry sąsiadki (niezbyt ładnie to wygląda)? Czy zajzajer od dochtore?
 • Czy na infekcję kuzyna zaleci antybiotyk?
 • Czy da się namówić dochtore na wycięcie dziecku migdałków?

Podstawowym założeniem Wellnessmatki jest wykorzystanie naturalnych środków do uzdrawiania, bo taka po prostu jest Wellnesmatka.

Bóle mięśniowo-kostne, stany zapalne

Wie, że przy bólach mięśniowo-kostnych leki takie jak Aleve (zawiera preparat czynny w postaci naproksenu), czy Ibuprofen mogą powodować wrzody żołądka, podnosić ciśnienie krwi, a nawet, czego się nikt nie spodziewa doprowadzić do nadwrażliwości na yyy … gluten.

Wellnessmatka nie chce mieć z tym nic wspólnego.

Dlatego będzie zamiast tego polecała imbir, cynamon, i oczywiście kurkumę, oraz miód.

Już na pierwszy rzut gałki widać, że  Wellnessmatka poleca naszą osławioną Herbatkę 60, o której przeczytasz we wpisie z przepisem na uniwersalną „Herbatkę 60” wspomagającą usuwanie ponad 60 problemów zdrowotnych i pasożytów.

Jednak wie też, że jeśli ktoś już bierze leki rozrzedzające krew, nie może ot tak sobie jeść dużo tych naturalnych pokarmów. Bowiem właściwie wszystko co roślinne i zdrowe rozrzedza krew, bo krew ma płynąć odpowiednio wartko.

uwaga

Z kurkuminą należy też uważać, gdy ktoś już doprowadził do wrzodów żołądka 

Należy szybko zmniejszyć ogólny stan zapalny, co zmniejszy szansę na dalszy rozwój wypadków. Bo to jest zwykle kaskada w pozbawianiu siebie zdrowia.

Głównym dostawcą tlenu jest hemoglobina, ale

Tlen będzie uwalniany z krwi do komórek (tylko wtedy), gdy w ramach oddychania tlenowego zostanie wygenerowany dwutlenek węgla.

Tymczasem pod wpływem komórek nowotworowych, ale też drożdżaków Candida i innych grzybów w wielu tkankach zachodzi ODDYCHANIE BEZTLENOWE. Jak się domyślasz, TO ŹLE.

Bowiem komórki beztlenowe nie produkują dwutlenku węgla, więc nie dostaną dostatecznej ilości tlenu z normalnego obiegu krwi i rzecz się zapętla. Robi się bardzo pro zapalnie.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest połączenie witaminy C w postaci kwasu askorbinowego z MSM czyli organicznej siarki. Bowiem te dwie substancje tworzą razem parę utleniająco-redukującą, zwaną inaczej redoks.

Wellnessmatka zaleca za Walterem Lastem 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu) i 10 g MSM.

Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę.

Zawsze należy sprawdzić, czy nie ma nadwrażliwości na MSM. Wellnessmatka powtarza za Walterem Lastem, że uczulenie na siarkę najczęściej wynika z braków molibdenu.

Możemy też mieć do czynienia z inną podobną parą redoks również doskonale działającą to jest kwasem DHA (ten w Omega 3, bezcenny dla rozwoju mózgu kwas tłuszczowy) jako substancja utleniająca, oraz z witaminą C (kwas askorbinowy, lub askorbinian sodu) jako substancja redukująca.

Wellnessmatka nie zapomina o bardzo skutecznej Omega 3 dla siebie, ani dla swojej progeniturki🙂

Witamina C i MSM, najlepsze alternatywne źródła tlenu, czyli leczenie w pigule.

Grzyb na skórze

W obecności grzyba na skórze Wellnessmatka zaleca miejscowo olej kokosowy, lub roztwór octu jabłkowego (mieszanka 75% octu i 25% wody w butelce ze sprayem), ale w wyniku najnowszych wieści, radziłaby jeszcze rozpuścić w mieszaninie 1/2 kapsułki nikotynamidu.

Badanie! Nikotynamid, bezfleszowa witamina B3, silny zabójca Candidy.

Grzyb na paznokciu

Wellnessmatka zaleci codzienne moczenie nóg w misce (o ile to grzybica paznokcia stopy, jak nie, to jasne, mocz ręce), w miedniczce z 1/4 do 1/2 szklanki soli szarej morskiej, lub himalajskiej.

Będzie dobrze sól wsypać najpierw, potem zalać (trochę na dnie) zimną wodą, bo łatwiej się rozpuści niż w ciepłej, a dopiero potem  dolej przyjemnie ciepłej wody.

Wskazane byłoby dolanie jeszcze 1/2 buteleczki wody utlenionej z apteki i 1/3 do 1/2 szklanki boraksu (tego do szorowania)
Codziennie wieczorne moczenie, a w ciągu tygodnia powinno być po problemie.

Jednak grzybica paznokci może być potwierdzeniem działania grzyba w organizmie, często przerostu candidy

Należy zastosować kurację anty-grzybiczą, szczególnie, gdy grzybica paznokcia będzie powracać, witamina C TiB, MSM TiB (patrz wyżej), witamina D3+K2 TiB, czyli standardowo, no i Wellnessmatka nie zapomni wspomnieć o 4 szklankach, bo to wyjściówka dla twojej zmiany. No i doustnie kapsułka nikotynamidu dziennie.

Wellnessmatka zaleci również inne buty, bardziej luźne, żeby palcami u stóp można było swobodnie ruszać, albo grać na pianinie.

No i buty od środka też potraktować naszym sprayem antygrzybicznym z C i MSM.

Moczenie nóżek w soli Epsom to przy okazji świetna forma suplementacji magnezu dla dziecka.

Nużeniec pomiędzy rzęsami?

Wellnessmatka wykorzysta sprzęt na grzybicę paznokcia! Przepis działa, ale wymaga ostrożności (perhydrol!!!)

Przy powracającej grzybicy paznokcia:

Do sporządzenia receptury potrzebujesz 10 ml perhydrolu (30% wody utlenionej) odmierzonej strzykawką i 40 gramów boraksu.

 • Najpierw robisz roztwór nasycony boraksu, czyli do 1/2 litra wody destylowanej wsypujesz
  20 g boraksu, na drugi dzień gotowe, potrząsaj od czasu do czasu.

(Możesz go potem użyć do jakiejś kuracji anty grzybiczej dr Lasta)

 • Do oddzielnego słoiczka wlewasz 90 ml tego boraksu i 10 ml 30% perhydrolu (ostrożnie strzykawką).
 • Powstanie 3% woda utleniona z nasyconym boraksem
 • Trzymaj w lodówce, smaruj wacikiem często

Jak użyć tego roztworu NA NUŻEŃCE?

 • Należy jeszcze rozrobić go z wodą, pół na pół, czyli OSŁABIĆ moc
 • Po czym delikatnie smarować okolice oczu
 • Nie ma możliwości, żeby przy tych środkach grzyb, czy nużeniec przeżył

Wellnessmatka cała w uśmiechach:)

Zakażenia bakteryjne skóry

Wreszcie, w obecności bakterii Wellnessmatka zaleci rozwiązanie octem jabłkowym, lub olejkiem lawendowym stosowanym miejscowo na skórze.

Zaleci miód Manuka, olejek z oregano (zawsze mocno rozcieńczony organicznym olejem kokosowym, olejek z drzewa herbacianego).

Zażyć zaleci czosnek, kurkumę/kurkuminę, olejek z oregano (zawsze rozcieńczony w tłuszczu, lub w przypadku wrzodów żołądka, czy układu trawiennego, rzecz mocno do przemyślenia)

Nawiasem mówiąc, najlepszym sposobem leczenia infekcji, gdy doszło do powstania ropnia, a więc najlepszą metodą jest jednak naciąć go „i spuścić ropę”, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii w zamkniętej przestrzeni.

To bezwzględnie powinno być wykonane przez l e k a r z a !

A Wellnessmatka może polecić lekarza o szerokich horyzontach myślowych, gdyż ma z takim lekarzem kontakt.

Jeśli jednak ktoś z członków rodziny zdecyduje się na wzięcie syntetycznego antybiotyku w stanach infekcji bakteryjnej, czy grzybiczej, Wellnessmatka stanie na swojej wellnessgłowie, aby nie dopuścić do równi pochyłej, czyli zabicia dobrej flory jelitowej i dalszych kłopotów jak biegunka, a potem kaskada pozbywania się zdrowia.

Bezwzględnie doradzi jakiś świetny probiotyk i potężne zmiany w diecie i stylu życia.

w didaskaliach uważka!

Są już świetne PROBIOTYczki do ssania przed śniadaniem dla dzieci!!! 

Cięcie po migdałkach

Wellnessmatka nie lubi się powtarzać, nie ma na to czasu, dlatego odsyła do jakże pomocnego wpisu czy trzeba wycinać migdałki? Tylko 7 prostych kroków, aby uratować migdałki!

A tak Wellnessmatka reaguje, gdy jej bliscy kaszlą.

Taka jest po prostu Wellnessmatka i kto jej zabroni?

(Visited 13 644 times, 3 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Awaking 20 lipca 2020 o 13:10

  Super?❤️

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2020 o 18:21

   <3

   1. avatar dana23 20 lipca 2020 o 18:46

    Podczas porodu doszło do zarażenia małej paciorkowcem. Podano antybiotyk.Czy córka karmiąc małą,może zażywać probiotyk,aby odbudować jej florę bakteryjńą?Pozdrawiam Cię Pepsi serdeczne i bardzo dziękuję za bloga.Bardzo dużo się nauczyłam❤❤❤

    1. avatar Jarmush 20 lipca 2020 o 19:57

     Oczywiście, że tak, probiotyki jak najbardziej, a tutaj przepis Bołotowa na taki kwas

     Kwas: Lecznicza serwatka dla osesków

     Najbardziej podatne na zakłócenia mikroflory układu pokarmowego i rozwój dysbakteriozy z ciężkimi postaciami skazy białkowej są dzieci karmione piersią. Najlepiej zatroszczyć się o rozwój mikroflory przewodu pokarmowego dziecka celowo umieszczając w jego jelitach najsilniejsze formy kwaśnych bakterii mlecznych z serwatki mleka rodzonej matki. Jak ją uzyskać?
     Zlać 100 ml mleka z piersi. Dodać do niego 3-5 kropel kwasu nr 1, zakwasić mleko. Odfiltrować serwatkę, rozlać ją do buteleczek penicylinowych.
     Jak ją stosować?
     Zagotować wodę do picia dla dziecka. Najlepiej jeśli doda się do niej nasiona kopru na końcu noża (w celu zapobieżenia wzdęciom brzuszka), ochłodzić do temperatury pokojowej i kapać do odwaru 1-2 krople serwatki na pół szklanki odwaru. Napoić dziecko. Jego mikroflora otrzyma szczepy silnego, zdrowego, czystego kwasu mlekowego, wzmocnionego energią i informacją organizmu rodzonej matki.
     Uzyskaną serwatką można zakrapiać uszka, oczka, nosek. Serwatka wzmacnia obronne właściwości mleka matki i przynosi silny efekt uzdrawiający.

     Kwas nr 1
     Czysta kwaśna kultura mleczna

     Środowisko odżywcze: 3 litry przegotowanej schłodzonej wody, 1 szklanka cukru;
     Zakwas: Jedna łyżka stołowa śmietany [kwaśnej];
     Wypełniacz na 28 dni: 1szklanka ziela glistnika w postaci świeżej lub suszonej.
     Wsypać cukier do pojemnika z wodą i rozpuścić go. Rozpuścić śmietanę w ciepłym słodkim roztworze. Glistnika (wyłącznie ziele) pociąć i umieścić w woreczku z gazy z obciążeniem z czarnego krzemienia. Stanie się on dla kwasu źródłem krzemu. Glistnik jako najbardziej trujące zioło w farmakopei unieszkodliwi w ciągu 28 dni wszystko co niesie z sobą jedna łyżka stołowa śmietany. Przykryć naczynie gazą złożoną w 2-3 warstwy i pozostawić w ciepłym ciemnym miejscu.
     W ciągu 2-3 tygodni w naczyniu powstaną bardzo silne jednostki kwaśnych bakterii mlecznych. Produkt sfermentowany w obecności glistnika dysponuje właściwościami oczyszczającymi przestrzenie nosogardzieli, uszu, płuc. Oczyszczeniu podlega przewód pokarmowy, macica, wagina i drogi moczowe. „Enzymy te dysponują silnymi właściwościami stymulującymi. Jeśli kwas nr 1 będzie się spożywać przez dwa tygodnie po pół szklanki na pół godziny przed jedzeniem, to praktycznie w pełni zostaną odbudowane powierzchnie nabłonkowe żołądka i jelit”.

     Może to się przyda, warto zrobić :<3 <3

 2. avatar Radek 20 lipca 2020 o 18:12

  czesto ogladam Twoje live jak sobie biegasz 🙂 lubie Cie sluchac.
  Pozwolisz, ze dodam 3 grosze od siebie. Od dłuższego czasu w moim zyciu zagościły olejki eteryczne i teraz bez nich nie wyobrazam sobie normalnie fukcjonowac, uzywam ich na kazdym kroku ! 🙂 a na grzyba pieknie sprawdza sie drzewo herbaciane
  caluje Was i z calego serca polecam olejki eteryczne

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2020 o 19:59

   Dzięks, tak właśnie powstają nasze dwa olejki 100% Organic, drzewo herbaciane i oregano na początek 🙂 Pozdro i też Cię ściskamy <3

   1. avatar ChaiMate 6 marca 2021 o 22:12

    O jak super, czekam! 🙂

  2. avatar Ania Sz. 21 lipca 2020 o 19:54

   Olejki wymiatają, jestem od nich uzależniona 😉

 3. avatar Edyta 20 lipca 2020 o 21:13

  Czy mogłabyś mi powiedzieć kiedy (choć w przybliżeniu) będzie dostępna w Waszym sklepie WITAMINA B12 liposomalna? Bardzo mi zależy a produkt jest cały czas niedostępny

 4. avatar Laura 21 lipca 2020 o 08:39

  Pepsi czy wiesz kiedy będzie dostępna na stronie VITAMIN B3 NICOTINAMIDE 500MG?
  Pozdrawiam

 5. avatar Arabela 21 lipca 2020 o 12:34

  Pepsi, tak z innej beczki.

  Kilka lat temu wypadł mi dysk na odcinku miedzy C5 a C6. Czy bieganie w związku z tym mi nie zaszkodzi?

  1. avatar Jarmush 21 lipca 2020 o 15:18

   a wszystko jest w porządku? robisz ćwiczenia izometryczne, które wzmacniają kręgosłup? Coś Cię boli? Uprawiasz jakiś sport?

 6. avatar Paulina87 21 lipca 2020 o 15:32

  Kochana czy możesz cos poradzić dla 10 latka, dziś wyszło mu -3,75 wady- całkiem sporo jak na takiego małolatka. Niestety tryb życia – komputer całe życie , lekka otyłość . Ja staram się jego mamie mówić o tym żeby jeść lepiej, żeby schudł ale teraz tymi oczami się trochę przejęła to może będzie motor zmian:) czy masz jakis good adwajs ❤️ Czy to tv poza tym ze nic fajnego nie przekazuje to psuje wzrok takiemu małolatowi ? Low low U❤️

  1. avatar Jarmush 21 lipca 2020 o 16:38

   To duża wada, rady jak zawsze te same, generalnie dziecko ma problemy, ale nie ma gwarancji co do wzroku, Na pewno witamina A, najzdrowiej prowitamina witaminy AS, czyli beta caroten, niech pije dużo soku zbio marchwi, masło bio, najlepiej klarowane, Hyperfoods This is BIO, 2 Vitek TiB, 2 Omega 3 Kids TiB, D3+K2 TiB do ssania. Rodzice noszą okulary? <3

   1. avatar Paulina87 22 lipca 2020 o 14:52

    dziękuję

   2. avatar Paulina87 23 lipca 2020 o 17:06

    ucieło mi mojego komentuśka, napisałam coś więcej niż dziekuję 😉 piszę to czysto informacyjnie

 7. avatar Smutna6 21 lipca 2020 o 22:02

  Pepsi jak sie pozbyc tradziku (cyst) na dole plecow (na kazdym boku) :((((((( Jestem weganka gluten free

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2020 o 08:23

   jest smażone papki wege?

   1. avatar Smutna6 22 lipca 2020 o 12:40

    Nie ma 🙁 Nawet soja beee (organiczna rowniez). Dbam o higiene i jem mace codziennie. Do tego 4 szklanki

 8. avatar Anna* 28 lipca 2020 o 19:22

  Dobry wieczor
  Zrobilam synowi badanie krwi bo w okresie 10 tygodni schudl 13 kg byl za okragly do swojego wieku ale w takim tepie spadla waga ze nie dalo mi to spokoju
  Zukier wyszedl 490 na czczo wiec polecialy nastepne kroki wyladowal w szpitalu I beda ustawiaja go na insuline
  Poziom witaminy D w krwi wykazal 19 wiec jest tragedia ale nie suplementowalam go ostatnie tygodnie zeby sprawdzic czy sa jakies Rezerwy a tu taka tragedia
  Stwierdzili mu cukrzyce typ 1 chlopak ma 11 lat
  Zostanie w szpitalu w Monachium 2 tygodnie tak mi dzis oswiadczyli
  Jestem zalamana
  Prosze o wskazowki od czego zaczac zeby bylo przynajmniej lepiej
  Jest szansa na calkowity odwrod choroby?
  Wiem ze w szpitalu beda mi pieknie opowiadac o insuline jakie to dobrodziejstwo ale ja wiem co z tym idzie w parze
  Prosze o wskazowki
  Z gory dziekuje
  Anna

  1. avatar Jarmush 29 lipca 2020 o 05:06

   Z cukrzycą typu 1 jest inaczej niż z cukrzycą typu 2, właściwie tę pierwszą zalicza się do chorób autoimmunologicznych. Na tym filmie jest jeden facet, który ma 1, chociaż w tym przypadku nie udaje się:

   youtube

   Przeczytaj też mój artykuł: https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8762/cukrzyca-typu-1-kolejne-rewolucyjne-wprowadzenie.html

 9. avatar Anastacia D 30 lipca 2020 o 13:38

  Czesc Pepsi
  Mam pytanie co do 4 szklanek – ostatnio zaczelam stosowac codziennie czasowe glodowki, 20 godzin, jedzienie w okienku 4 godzin,
  Czy w tych 20tu godzinach moge pic te 4 mikstury?
  Zaczelam ta diete stosowac poniewaz zaczely puchnac mi stawy u rak, czasowe glodowki wyciszaja te dolegliwosci, jednak sa dni kiedy nastepuje wzmozenie…. zauwazam ze ze smakiem pije wode z octem jablkowym, po ktorym sie dobrze czuje, pije jednakze tylko jedna szklanke dziennie przed posilkiem I zastanawiam sie czy moglabym czesciej to robic
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 30 lipca 2020 o 22:14

   3 szklanki w oknie, ale 4, szczególnie gdy ma więcej składników otwiera okno z jedzeniem

 10. avatar Agnes 6 marca 2021 o 20:06

  Czy mogę prosić więcej informacji na temat tego zdania: „…jeśli ktoś już bierze leki rozrzedzające krew, nie może ot tak sobie jeść dużo tych naturalnych pokarmów.”
  Chciałabym doradzić ojcu .
  Bardzo fajny artykuł , pozdrawiam:)

  1. avatar Pepsi Eliot 6 marca 2021 o 21:14

   wiele naturalnych pokarmów, superfoodsów (to pokarmy) i suplementów (np witamina C, Omega 3) rozrzedza krew, bo na tym polega zdrowie, na wartkiej krwi. Ale niektóre pokarmy/przyprawy rozrzedzają bardziej i należy mieć to na uwadze, gdy bierze się jeszcze leki na rozrzedzenie krwi. Do tych pokarmów należy kurkuma. <3

 11. avatar Małgosia 6 marca 2021 o 20:14

  Cześć Pepsi
  Po wielu wizytach u lekarza,włącznie z testem na Covid19(negatywny),i własnej obserwacji wzięłam skierowanie do Gastroentologa.Podejrzewam ,że mam H.Pyroli.??.We wtorek idę na test,bo termin u Gastrologa dopiero w Lipcu.Kłujące bóle już w całym brzuchu i palenie w klatce piersiowej.Napewno zapiszą mi antybiotyk.I tu mam pytanie.
  Jak się ratować bez antybiotyków?
  Mogę liczyć na jakąś podpowiedź?
  Z góry bardzo dziękuję.
  Pozdrawiam z Oldenburga

 12. avatar Monika 6 marca 2021 o 21:30

  A ja mam trochę nietypowe pytanie, bo o psa – leczenie podobne do naszego, więc może przyjdzie Ci coś do głowy ❤️ Jak wyleczyć alergię u psa? Katar sienny dokładnie. Po lekach antyhistaminowych śpi cały dzień, a na pewno jest jakieś inne rozwiązanie.

  1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2021 o 07:04

   surowa dieta roślinna 😀 <3

   1. avatar Renata 7 marca 2021 o 08:01

    Raczej BARF. Surowe mięso. Żadnych karm.

    1. avatar Pepsi Eliot 7 marca 2021 o 11:10

     nie żartuję, pies nie musi jeść mięsa, surowy pokarm roślinny organiczny, chlorella i spirulina This is BIO, i minie mu, ale teraz może być ciężko z przestawieniem psa na zdrowie

  2. avatar Przemko :-) 7 marca 2021 o 10:17

   Spora część alergii to są problemy jelitowe. Może spróbuj probiotyki mu podawać. No i odrobaczenie. W sumie to powinien być standard u psów. Ale nadal wielu ludzi nie ma o tym pojęcia.

 13. avatar Elżbieta 7 marca 2021 o 15:25

  Na pozbycie grzyba, najlepsze jest moczenie w wywarze z liści orzecha włoskiego. Pozdrawiam

 14. avatar Gosia 5 lipca 2022 o 23:38

  ILE WODY zmieszać z solą morską, wodą utlenioną i boraksem do moczenia stóp na grzybicę paznokci?

  1. avatar Pepsi Eliot 6 lipca 2022 o 07:25

   miedniczka , no nie wiem ile tam wejdzie, 5 litrów?

 15. avatar Kinga 18 lipca 2022 o 14:39

  Cześć Pepsi, jaki probiotyk oprócz saccharomyces boulardii polecisz przy biegunce (wzjg)?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 lipca 2022 o 18:32

   ten jest dedykowany, nie mam na uwadze innego przy biegunce. A co, nie zadziałał?

   1. avatar Kinga 18 lipca 2022 o 18:34

    Nie zadziałał. Może ja nie zadzialalalam wystarczająco też

 16. avatar Dikanda546 19 lipca 2022 o 11:51

  Na grzybicę paznokci pomaga długotrwałe stosowanie kremu olej kokosowy z soda oczyszczona.Laczymy płynny olej z soda do konsystencji kremu i smarujemy min.2 razy dziennie,można częściej.

 17. avatar Joanna Scalzi 25 lipca 2022 o 12:24

  Witaj Pepsi!
  Poradź, poratuj! W wielkim skrócie: rok temu byłam na właściwej drodze, zaczynałam czuć się świetnie, mój organizm dochodził do cudownego stanu równowagi co znalazło przełożenie na samopoczucie psychiczne: czułam energię, moc i miłość.
  Nie dane mi było cieszyć się tym stanem zbyt długo, bowiem zaszłam w ciąże. Pomimo tego, że przez 9 miesięcy (może bez pierwszych 2 , kiedy byłam w stanie jeść tylko chałkę z masłem – tak, wiem: jadłam i płakałam) nadal robiłam 4 szklanki. Moja aktywność fizyczna mocno się ograniczyła. Z codziennego zastrzyku endorfin jaki fundowałam sobie poprzez bieganie, trening fitness lub jazdę konno, udało mi się do 6 miesiąca wytrwać przy fitnessie i spacerach, coraz krótszych z uwagi na lędźwia, które dawały mi w kość wprost proporcjonalnie do wielkości brzucha.
  Urodziłam, w depresje poporodową nie wpadłam chyba tylko dzięki żarciu Twoich supli i mentalnym uczepieniu się myśli, że w momencie kiedy „odzyskam swoje ciało” wszystko wróci do stanu sprzed roku. Okazało się, że Córeczka ma bardzo wrażliwy brzuszek, nie mogłam jeść nic surowego, musiałam zrezygnować z 4 szklanek, przejść na martwy, ugotowany pokarm, zapychający ryż, kartofle, mięso ogólnie kaplica. Wpadłam w jadłowstręt. Zaczęłam rozważać porzucenie karmienia piersią, ale podawanie mleka modyfikowanego nijak nie wpisuje się w moją filozofię życiową. Stanęłam przed wyborem między dobrym samopoczuciem moim a dziecka. Oczywiście dochodzi do tego zmęczenie, brak snu i czasu na cokolwiek innego.
  Aktualnie codziennie staram się wyważyć nasze potrzeby, tak żeby całkowicie nie rezygnować z siebie i swojego dobrego samopoczucia. Na powrót robię 4 szklanki, do 4 bardziej owocowej, staram się stopniowo przemycać pojedyncze zielone listki. Jest lepiej. Nie wiem też jak rozegrać kwestie diety: przygotowanie sałatki w zaistniałej sytuacji jest dość czasochłonne, na dodatek karmiąc piersią nie najadam się nią, a jeśli już to na bardzo krótko. Ograniczeń dietetycznych jest sporo: na nabiał jest alergia, strączkowe wywołują wzdęcia i ryk, surowa papryka – dramat. Nie chce się zapychać chlebem, zaklejać ryżem więc chodzę głodna. Czasami pocieszenia szukam w cukrze. Więcej grzechów nie pamiętam. W zeszłym tygodniu dostałam zielone światło od fizjo i zrobiłam pierwsze marszobiegi, lecz energii brak, waga leci. Jak w tej sytuacji odnaleźć równowagę Pepsi? Co jeść żeby nie rezygnować z karmienia i żeby jednak małymi kroczkami wspomagać swoje ciało w powrocie do dobrostanu?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 lipca 2022 o 12:53

   Omega 3 TiB, awokado, banany, Łyżkę Hyperfood This is BIO do 4 szklanki,albo do koktajlu owocowego, Kuracja Greens & Fruits TiB po 1 do śniadania przez 3 miesiące, soczewicę This is BIO, kolagen TiB kuracja, witamina C, D3+K2 i MAGNEZ!!! (cytrynian magnezu TiB) <3

   1. avatar Ola 12 sierpnia 2022 o 13:54

    Droga! Karminie piersią to poważna sprawa, odżywiaj się porządnie! Pij rosoły, rób gulasze mięsno warzywne. Ja podczas karmienia piersią popełniłam kilka błędów i przypłaciłam to problemami ze stawami, bo też próbowałam zielono itp. To był błąd.

    1. avatar Pepsi Eliot 12 sierpnia 2022 o 14:11

     yyyyy ….

     1. avatar Jo.scalzi 7 września 2022 o 08:10

      Cześć Olu, dziękuje również za Twój komentarz. Dopiero teraz się na niego natknęłam! No właśnie ja też próbuje zdrowo, surowo i zielono i jestem cały czas głodna, a i kolana zaczęły mnie boleć…

     2. avatar Pepsi Eliot 7 września 2022 o 11:15

      na takiej diecie trzeba jeść 10 gramów węglowodanów na kilogram ciała, codziennie uprawiać sport, oraz jeść 20 dkg zielonych warzyw liściastych , no i nigdy nie zapominać o dostarczeniu sobie B12

 18. avatar Kamila 12 sierpnia 2022 o 14:39

  Pepsi moja córka (7 lat) ma ogromne problemy z próchnicą. Wizyty u dentysty co 3 miesiące i zawsze kończy się wierceniem, już nawet w stałej 6 zrobił się ubytek. Stomatolog stwierdziła wadę mineralizacji szkliwa, z życia płodowego i że z tym już nic się nie da zrobić tylko higiena i fluor, zaleciła tez fluoryzację i lakierowanie. Na nic się nie zgodziłam, ale już sama zaczynam wątpić. Szorujemy, nitkujemy (co jest bardzo trudne w małej buzi) i codziennie wcieramy w zęby pastę musse z wapniem i fosforem. Wyniki: wapń zjonizowana 1,29 trochę podniesiona (przedział 1,17-1,25), witamina 25OH D – 44,6, tsh 4,610, czy trochę nie za wysoko? (norma 0,300- 5,000). Proszę poradź, jak jej pomóc bo każda wizyta to ogromny stres i nie wiem co dalej będzie jak każdy nowy ząb zaraz jak wyrośnie trzeba już leczyć.

  1. avatar Pepsi Eliot 12 sierpnia 2022 o 16:34

   wapń podniesiony, bo pewnie podajesz D3? Ile podajesz D3? a K2? a magnez? A Beta karoten? Pije sok z marchwi? Czarne zęby u dzieci to często brak A, pół litra soku z bio marchwi dziennie, albo je klarowane masło?, albo albo

   Ja bym fluoryzowała w takim wypadku, ale wcześniej rozwiązać problem z tarczycą, bo jeśli to niedoczynność z braku jodu, to fluor zajmie miejsce jodu.
   Nie jestem lekarzem, odpowiedz na moje pytania

   1. avatar kamila 25 października 2022 o 13:26

    D podaję 2000, ale latem zrobiłam przerwę. Rodzinny kazał powtórzyć TSH po 2 miesiącach. Najnowsze wyniki TSH: 2,170, FT3: 4,37 (norma 3,2-7), FT4: 1,38 (norma 0,8-1,8). Przez ten czas robiłam córce plamkę z płynu Logola. Nie wiem, czy ten spadek TSH to dzięki Lugolowi, czy jak twierdzi lekarz, TSH się zawsze waha i dlatego trzeba powtarzać badania. Z usg tarczycy: brak stanu zapalnego, nie ma guzków, ale objętość narzadu jest pomniejszona, względem wieku powinna być dwa razy większa. I teraz nie wiadomo, kiedy coś się zaczęło dziać, czy jest tak od urodzenia, nie badałam wcześniej tarczycy, nie było wskazań. Rodzinny dał skierowanie do endokrynologa, mamy termin na za rok, a na razie wyniki do powtórzenia za trzy miesiące i usg za pół roku. Pepsi, czy jest szansa, że tarczyca jeszcze „urośnie”. Do tej pory córka jadła gluten, czy powinnam wprowadzić dietę, ewentualnie suplementy?

    1. avatar Pepsi Eliot 25 października 2022 o 19:10

     Na razie wszystko robisz dobrze, powt®z TSH za 2 miesiące jak powiedział lekarz. Ile dziecko ma lat? Jaki ma poziom 25(OH)D?

     1. avatar Kamila 26 października 2022 o 10:51

      lat 7,5; witamina D 25OH – 44,6

     2. avatar Pepsi Eliot 26 października 2022 o 12:45

      Dla zdrowego dziecka ok, gdyby zaciągała nóżką np, trzeba wyżej.
      Zdrowa dieta zawsze wskazana, natomiast suplementacja dla 7,5 latki, o ile lekarz pediatra nie zaleci inaczej:
      Odporność

      Dziecko lat 7,5

      Przed śniadaniem, lub przed lanczem 1,5 grama chlorelli This is BIO https://thisisbio.pl/chlorella/21-chlorella-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040062.html (należy zacząć od 1/4 tabletki chlorelli i powoli zwiększać dawkowanie, po czym dopiero w następnej kolejności wprowadzić spirulinę też od małej dawki), oraz 2 gramy spiruliny This is BIO https://thisisbio.pl/spirulina/20-spirulina-100-organic-230tabl-this-is-bio-5905344040055.html

      Zamiast tych alg możesz podać dziecku HyperFoods This is BIO https://thisisbio.pl/superfoods/4099-hyperfood-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040826.html
      łyżka stołowa zmiksowana z bananem, mlekiem migdałowym bio i garstką jakichś owoców kwaskowych (jagody, maliny, teraz mogą być mrożone)

      Hyperfood zawiera Kelp (jod)

      Jednak HyperFood również zawiera algi, które mają alergen (feoforbid) dlatego ZAWSZE należy zaczynać przygodę z nowym pokarmem od mikro dawki i powolnego zwiększania dawkowania.

      ——————————————-
      Do śniadania 2 kaps Vitek TiB https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3693-kids-vitek-120kaps-tib—5905344040680.html

      Po śniadaniu dziecko 1 tabletkę D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib–5905344040154.html (na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw dziecku suplementację(

      oraz też po śniadaniu 2 Omega 3 TiB Kids https://thisisbio.pl/dla-dzieci/3692-kids-omega-3-120kaps-tib–5905344040673.html

      W razie potrzeby kapsułki Vitek i omega 3 można przecinać i wysypywać/wylewać zawartość i mieszać z czymś pysznym.

      Bardzo istotną rzeczą jest magnez,
      Przypominam ten artykuł: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa

      Zalecenia dziennego spożycia magnezu w sumie, czyli z pokarmami:
      Od narodzin do 6 miesięcy 30 mg
      Niemowlęta w wieku 7–12 miesięcy 75 mg
      Dzieci 1–3 lata 80 mg
      Dzieci w wieku 4–8 lat 130 mg
      Dzieci w wieku 9–13 lat 240 mg
      Nastolatki 14–18 lat 360 mg
      Nastolatkowie 14–18 lat 410 mg
      Kobiety 310–320 mg
      Mężczyźni 400–420 mg
      Nastolatki w ciąży 400 mg
      Kobiety w ciąży 350–360 mg
      Nastolatki karmiące piersią 360 mg
      Kobiety karmiące piersią 310–320 mg
      ————————————————————————–
      Uwaga przy problemach z wypróżnieniem u dziecka 7,5 roku!
      ————————————————————————–
      Można zastosować płaską łyżeczkę chlorku magnezu na szklankę wody z cytryną i dziecko niech wypija pół szklanki.
      Jednak nie jestem lekarzem, dlatego wszystko należy konsultować z lekarzem prowadzącym.

      Jednak przy unormowanych stolcach sól Epsom TiB, czy chlorek magnezu TiB tylko do kąpieli stóp lub do wanny, nie należy zostawiać dziecka samego w wannie.

      PROBIOTYKI!!!!

      Probiotyki, kiszonki, jogurty bio bardzo ważny kwas mlekowy. Doskonały probiotyk opatentowany Probiotic This is BIO, niech zjada codziennie tuż przed śniadaniem 1 żelkę.
      https://thisisbio.pl/dla-dzieci/4154-kids-probiotic-30-zelek-this-is-bio–5905344040840.html

      No i dziecko trzeba odrobaczać, masz przepis na odrobaczanie pestkami z dyni?

 19. avatar Kamila 4 listopada 2022 o 12:26

  Hej, przepis na odrobaczanie już sobie znalazłam, witaminy zamówione, tylko mam jeszcze pytanie, czy smarować skórę dodatkowo Lugolem (zamówiłam HyperFood i Vitka tam jest jod, ale czy to nie za mało?)
  Pozdrwiam i dziękuję i jestem bardzo wdzięczna za pomoc i wszystkie instrukcje!

  1. avatar Pepsi Eliot 5 listopada 2022 o 06:50

   gdy jesz kelp, nie smaruj Lugolem, potem sobie wrócisz do smarowania <3 nie jestem lekarzem

 20. avatar kasia.i 19 listopada 2022 o 13:01

  A gdzie kupic perhydrol 30proc bo wszedzie tylko dla przedsiebiorcow…

  1. avatar Pepsi Eliot 19 listopada 2022 o 16:17

   niestety nie doradzę, może dla bezpieczeństwa poprzestań na wodzie aptecznej 3%?

  2. avatar Przemko :-) 19 listopada 2022 o 22:27

   Kiedyś był dostępny. Teraz już faktycznie nie kupisz.

   Ale to nawet lepiej. Kiedyś trzeba było kombinować ze żrącym perhydrolem, który dodatkowo trzeba było trzymać w zamrażarce. Poza wodą z apteki nic innego po prostu nie było.

   Teraz można zakupić bardzo dobrej jakości wody utlenione 3%, 6% i 12%. Być może nawet i inne stężenia. Kup 6% i rozrób pół na pół i gotowe. Albo 12% i robisz 1:3. Im większe stężenie tym ostrożniej trzeba się obchodzić. Przede wszystkim trzymać z bardzo dala od dzieci i w ogóle.

   Jeśli szukasz na bardzo znanym portalu, to i tak się tam ciągle zmienia oferta. Ale i tak obecnie jest lepiej niż kiedyś. Mniej kombinowania i łatwiejsza dostępność różnorodnych nomen omen wód 🙂

   1. avatar kasia.i 20 listopada 2022 o 12:13

    Tak, 3%mozna kupic normalnie, wiec tak zrobie i zobacze, czy nuzeniec sie wyniesie…ze mnie

 21. avatar Mings 26 maja 2023 o 10:21

  Droga Pepsi, czy znasz kogos kto stosowal ten boraks na grzyba pazurów u stopy? Jest jeden bardzo dorosly czlowiek plci m., ktory ma to i dodatkowo peknete miejsca na stopach i nie wiem czy mozna cos takiego polecic takiej osobie. Dodatkowo ta osoba ma jakby braki paznokci u rąk, nie to ze poobgryzane, ale nie rosną tam, są bardzo cienkie..

  <3

  1. avatar Pepsi Eliot 27 maja 2023 o 16:28

   To nie są moje metody, podaję do wiadomości, bo znalazłam taki przepis i to wszystko. Zastosuj płyn Lugola z apteki, o ile osoba nie jest uczulona na jod.

  2. avatar Przemko :-) 27 maja 2023 o 23:07

   Boraks bezapelacyjnie działa antygrzybiczo! Jego zażywanie doustne może być kontrowersyjne. Ale stosowanie zewnętrzne praktycznie nie niesie ryzyka. Na pewno nie większe niż umycie się byle jakim mydłem czy szamponem. Oczywiście jeśli skóra jest pęknięta, to warto najpierw sprawdzić czy rana się nie podrażni. Przede wszystkim warto też wiedzieć, że boraks jest słabo rozpuszczalny w wodzie. Więc nawet jeśli wsypiemy go dużo do wody, to on i tak się rozpuści w niewielkim procencie. Mówiąc inaczej dość szybko otrzymamy roztwór nasycony. Cała reszta pozostanie w formie kryształków. I to ewentualnie one mogą zadziałać na otwarte rany jeśli są głębokie. Trochę na przekór artykułowi śmiem twierdzić, że już po pierwszym dniu stosowania prawie cały grzyb powinien zniknąć. A nawet jeśli nie, to ulga będzie niesamowita. Oczywiście swędzenie może być odczuwalne tak długo dopóki rany się nie zasklepią. Natomiast w pełni zgadzam się, że jeśli przyczyny grzybicy nie pochodzą z zewnątrz. Np. z powodu kąpania się w miejscach publicznych typu prysznic na siłowni. Ale są wynikiem grzybicy np. candidy wewnątrzustrojowej. To efekty na pewno, choć widoczne, nie będą jednak trwałe. I trzeba będzie sięgnąć do istoty problemu.

   1. avatar Pepsi Eliot 28 maja 2023 o 07:04

    🙂 dzięks

 22. avatar Mings 28 maja 2023 o 08:21

  Dziekuje za odpowiedz Pepsi i dziekuje Przemko za rozwinieta odp. Ja bym stosowala gdybym sama miala to cos, skoro ktos odkryl, ze to dziala na grzyba. Juz bym leciala do laba po to !! Ale tez zauwazylam, ze ludzie albo nie wiedza(nie szukaja odp)/ nie chca usunac/lub po prostu polubili miec takie stopy. Nie wiem co dokladnie.. A wyglada to niefajnie..Pozdrawiam <3

  1. avatar Przemko :-) 28 maja 2023 o 22:00

   Niemniej boraks nie naprawi samego paznokcia. Jeśli np. jest zmieniony kolor, pęknięta płytka, pofalowany czy coś innego. Natomiast pozbycie się grzybicy na pewno pomoże zapoczątkować proces leczenia. Z całą pewnością boraks lepiej się sprawdzi niż gdyby lekarz przepisał jakąś maść typu Triderm itp..
   Czasami mogą być też prozaiczne przyczyny jak nie dopasowane odpowiednio obuwie.
   Można również próbować moczenia w ciepłej wodzie ze zwykłym szarym mydłem.
   🙂 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum