Czy to jest dziedziczna nietolerancja? raczej, nie bo taka jest bardzo rzadka i wtedy nie ma mowy o nawet malutkiej…
Akademik Bołotow to bardzo leciwy biolog, chemik, fizyk, który poświęcił ponad 40 lat życia na badania naukowe. Autor intrygującej i pomocnej książki Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie.
Mleko dla dorosłego ssaka jest beee, no i tyle w temacie, ale…
Lecz oskarżając mleko zawierające stront, różnorodne resztki herbicydów, pestycydów, nawozów, metali ciężkich, radionukleotydów oraz infekcje ropne, Bołotow uważa, że powinniśmy nauczyć się WYODRĘBNIAĆ Z MLEKA CZYSTĄ PAŁECZKĘ KWASU MLEKOWEGO, najważniejszego przedstawiciela naszej mikroflory symbiotycznej.
Należy wyodrębniać i hodować ją w zwykłych warunkach domowych, codziennie wprowadzać do układu pokarmowego w celu walki z dysbakteriozą. Doświadczenie Bołotowa w regeneracji zdrowej błony śluzowej i mikroflory przewodu pokarmowego przekonująco wpływa na zdrowie każdego, kto wykorzystuje pałeczkę znaną obecnie (w pewnych wtajemniczonych kręgach) pod nazwą „kwasów Bołotowa”.
Z czego?
3 litry przegotowanej schłodzonej wody i 1 szklanka cukru
Jedna łyżka stołowa śmietany (kwaśnej)
1 szklanka ziela glistnika (jaskółcze ziele – łatwe do kupienia) w postaci świeżej lub suszonej
Sposób
Glistnik jako najbardziej TRUJĄCE zioło w farmakopei unieszkodliwi w ciągu 28 dni wszystko co niesie z sobą jedna łyżka stołowa śmietany.
W ciągu 2-3 tygodni w naczyniu powstaną bardzo silne jednostki kwaśnych bakterii mlecznych.
Produkt sfermentowany w obecności glistnika dysponuje właściwościami oczyszczającymi przestrzenie nosogardzieli, uszu, płuc. Oczyszczeniu podlega przewód pokarmowy, macica, wagina i drogi moczowe. Enzymy te dysponują silnymi właściwościami stymulującymi.
Jeśli kwas nr 1 będzie się spożywać przez dwa tygodnie po pół szklanki na pół godziny przed jedzeniem, to praktycznie w pełni zostaną odbudowane powierzchnie nabłonkowe żołądka i jelit. (Bołotow)
Pod wpływem kwasu nr 1 nabłonek jelita cienkiego pozbywa się soli metali ciężkich – rtęci, ołowiu, talu i bizmutu. Chlorki tych metali wydalane są przez enzymy glistnika. W celu ich wydalenia należy wywołać wydzielanie wolnego enzymu – pepsyny, przy pomocy soli kuchennej. Mała grudka soli do ust przed i po posiłku (jakiś kwadrans)
Sole cezu i strontu dzięki enzymowi żołądkowemu – pepsynie, również nie wchłaniają się do organizmu dzięki powstaniu nierozpuszczalnych kompleksów na bazie soli radionukleotydów i pepsyny.
w didaskaliach
Oto dlaczego wg Bołotowa nie wolno wykluczać z pożywienia soli. Sól kuchenna stymuluje w żołądku wydzielanie pepsyny! Jest to ważne dla mieszkańców miast atomowych (miast, w których znajdują się elektrownie atomowe) i stref, które ucierpiały w wyniku awarii elektrowni atomowych.
Wystarczy utrzymywać stężenie wolnej pepsyny w normie, a ochrona przed dostawaniem się radionukleotydów do organizmu będzie zapewniona.
Kwas uważamy za gotowy 28 dnia
Potem woreczek z glistnikiem można wyrzucić, a krzemień pozostawić na dnie naczynia
Ważne
W celu przygotowania kwasu nr 1 można wykorzystywać wyłącznie źdźbło i liście glistnika. Poziom radiacji w nich jest znacznie mniejszy niż w korzeniach.
Pałeczka kwasu mlekowego, którą wprowadzamy do układu pokarmowego przy pomocy kwasu nr 1 jest biologicznym, elektrycznym dipolem i dysponuje wysokim stopniem ruchliwości. Łatwo migruje z układu pokarmowego do śluzówki i pod śluzówkę jelit oraz z powrotem. Swoimi czułkami pałeczka kwasu mlekowego przejmuje fitonycydy z ziół i wprowadza pod śluzówkę oraz do krwi, „wymienia ładunek” – przejmując metale ciężkie, nukleotydy, czynniki chorobotwórcze i wyprowadza je z przewodu pokarmowego całkowicie. W ten sposób zwiększa efekt leczniczy wielu fitopreparatów o kilkaset razy.
Kwas mlekowy jest najbardziej swoistą postacią mikroflory dla układu pokarmowego. Jest to „transport biologiczno-elektryczny” dla wszystkich substancji leczniczych, wchodzących z pokarmem, i dla wszystkiego co należy wydalić z organizmu spośród substancji, które dostały się do niego z pokarmem.
Amen
Powiązane artykuły
Komentarze
A czy można kupić „gotowca”? Jest odpowiednik lub coś zbliżonego w kapsułkach? ? czy to nie przypadkiem maślan sodu? Istnieje to w netach w kapsułkach, może u Was też będzie?
na razie z pewnością nie, my skupiamy się na jedzeniu i będzie duużo więcej pokarmów organicznych This is BIO, kasze, mąki, orzechy etc i superfoodsy ;d <3
Robię zakwas Bołotowa od kilku lat śmietana musi byś wiejska lub bio ze sklepu ekologicznego. Z Lidla bio nie nadaje się.
Jakie efekty zauważasz?
Urszula – jak efekty?
Chyba poeksperymentuję z Bolotowem. Zrobię ten przepisik. Zobaczymy co to. Thanks za informację. Pozdrowionka
to jest baza i można na tej bazie robić jeszcze 2 kwasy, podam w krótce Nr2
Tylko w Rosji śmietana kwasna to podejrzewam ze coś innego niż w Polsce, trzeba będzie się rozejrzeć.
za komuny były, to może wrócą 😀 😀
Czy w ciąży można stosować ?
Tego nie wiem,
ale po ciąży Bołotow twierdzi, że można pobudzać Kwasem nr 3 wydzielanie pokarmu dla matek karmiących.
Środowisko odżywcze: 3 litry zagotowanej, schłodzonej wody, 1 szklanka cukru.
Zakwas: 1 szklanka kwasu nr 1.
Wypełniacz na 14 dni: 1 szklanka kwiatów krwawnika.
Umieścić kwiaty krwawnika w woreczku z gazy z czarnym krzemieniem, zawiązać i umieścić na dnie słoika z roztworem, przykryć 2-3 warstwami gazy i zostawić do fermentacji na 14 dni w ciemnym, ciepłym miejscu. Kwas przyjmować po 1-2 szklanki dziennie, dodając do słoika środowisko odżywcze (słodką wodę) codziennie. Po 10-12 godzinach kwas odzyskuje swoje lecznicze właściwości. Przygotowując się do bycia matką należy przygotować kwas i już na oddziale położniczym przyjmować go, aby nie było problemu z pokarmem (mlekiem).
I jeszcze jeden bardzo ważny kwas:
Kwas nr 4. Lecznicza serwatka dla osesków
Najbardziej podatne na zakłócenia mikroflory układu pokarmowego i rozwój dysbakteriozy z ciężkimi postaciami skazy białkowej są dzieci karmione piersią. Najlepiej zatroszczyć się o rozwój mikroflory przewodu pokarmowego dziecka celowo umieszczając w jego jelitach najsilniejsze formy kwaśnych bakterii mlecznych z serwatki mleka rodzonej matki. Jak ją uzyskać?
Zlać 100 ml mleka z piersi. Dodać do niego 3-5 kropel kwasu nr 1, zakwasić mleko. Odfiltrować serwatkę, rozlać ją do buteleczek penicylinowych.
Jak ją stosować?
Zagotować wodę do picia dla dziecka. Najlepiej jeśli doda się do niej nasiona kopru na końcu noża (w celu zapobieżenia wzdęciom brzuszka), ochłodzić do temperatury pokojowej i kapać do odwaru 1-2 krople serwatki na pół szklanki odwaru. Napoić dziecko. Jego mikroflora otrzyma szczepy silnego, zdrowego, czystego kwasu mlekowego, wzmocnionego energią i informacją organizmu rodzonej matki.
Uzyskaną serwatką można zakrapiać uszka, oczka, nosek. Serwatka wzmacnia obronne właściwości mleka matki i przynosi silny efekt uzdrawiający.
Nie jestem lekarzem, to przepisy akademika Bołotowa
Kochana Pepsi.
Zawsze coś ciekawego nam wynajdziesz, zaproponujesz.Czytam i wiele stosuję od 3 lat. Niedługo minę 50-kę, a zdrowie lepsze niż jak byłam młoda.
Bardzo wiele Ci zawdzięczam.
Kochana Małgosiu, wysyłam miłość
Witam bardzo cieplutko.
Czy mogę zrobić kwas Bołotowa z glistnika, który jest jeszcze do dzisiaj na mojej działce. Czy mogą być listki i łodygi zebrane w listopadzie ? Śmietanę też będę miała z mleka krowiego z gospodarstwa. Dawno szukałam przepisu i sposobu na wykonanie tego preparatu. Bardzo dziękuję za informację.
Bołotow określił jedynie, żeby nie był to korzeń
„Produkt sfermentowany w obecności glistnika dysponuje właściwościami oczyszczającymi przestrzenie nosogardzieli, uszu, płuc. Oczyszczeniu podlega przewód pokarmowy, macica, wagina i drogi moczowe. Enzymy te dysponują silnymi właściwościami stymulującymi.” Fajny artykuł, ale tak z czystej ciekawości jakie to enzymy i co stymulują, ale nie ogólnie „enzymy pałeczek kwasu mlekowego, tylko konkretnie. I druga sprawa jak ma się komuś oczyścić macica albo drogi moczowe? Pałeczki tam dopełzną czy też dotrą tam te enzymy? Dzięki za odpowiedz, pozdrawiam:)
Artykuł ma charakter ogólny, informacyjny, że takie rozwiązanie ktoś zapodał, jeśli interesuje Cię dogłębnie ten problem dotrzyj do informacji źródłowych, do opracowań Bołotowa. Mnie ten temat nie wciąga. Pozdrawiam