Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 049
107 online
41 797 VIPy

Jak zrobić prewencyjne, antyrakowe śniadanie z pomarańczy? DIY

Meritum, witamina C i rak jelita grubego, trzustki, nerki, oraz pęcherza moczowego.

Na szczęście witamina C, oraz inne przeciwutleniacze wracają zza kurtyny w światła reflektorów. To zaczyna się dziać teraz, jak w rodzinie Adamsów (Będę mieć dziecko. Kiedy? Teraz.), nie da się ukrywać korzyści z witaminy C. Ludzie zdrowieją w oczach, sami to widzą, gadają o tym na lewo i prawo. Żona lekarza też wyleczyła pęcherz kwasem askorbinowym. Lekarz musiał to zauważyć, bo znowu odżyło domowe coitus! Dr. Ronald Hunninghake jest dobrze znany jako ekspert od witaminy C. Już ponad dwadzieścia lat temu prowadził badania w słynnej klinice zmarłego przed dziesięciu laty dr Hugh Riordan’a na temat dożylnego podawania witaminy C chorym na raka.

Nowe badanie opiera się na wcześniejszej pracy dr Hunninghake i potwierdza, że witamina C jest kilerem komórek rakowych jelita grubego!

Stwierdzono, że równoważność witaminy C zawartej w 300 pomarańczach jest w stanie pokonać raka jelita grubego.

Jest to trzeci najczęściej występujący rak w krajach wysoko cywilizowanych. Około 50% przypadków tego nowotworu jest bardziej agresywnych i nie reaguje na leczenie konwencjonalne. Najnowsze badania z Weill Cornell Medicine w Nowym Jorku potwierdziły, że w takich przypadkach wysokie dawki witaminy C powodują dotlenianie komórek rakowych i zahamowanie wzrostu guzów.

Stężenie witaminy C będące odpowiednikiem 300 pomarańczy jest skutecznym środkiem powodującym utlenianie komórek raka jelita grubego i osłabienie wzrostu guza! Witamina C generalnie jest w stanie opóźnić, albo całkowicie naprawić niektóre rodzaje uszkodzeń komórek. Okazało się, że wyniki badań mogą również być pomocne w leczeniu raka nerki, pęcherza moczowego, oraz trzustki. Autorzy w raporcie z badań zaznaczyli, że prawdopodobnie trzeba będzie stosować dawkowanie wlewami dożylnymi, bowiem zwykła witamina C podana doustnie nie będzie na tyle skutecznie wchłaniana z przewodu pokarmowego.

Wysokie dawki witaminy C nie wchłaniają się skutecznie przez jelita i powinny być podawane dożylnie (askorbnianb sodu) TYLKO W WARUNKACH HOSPITALIZACYJNYCH!

W tym badaniu naukowcy nie badali wysokich możliwości wchłaniania się liposomalnej formy witaminy C. Jeśli cierpisz z powodu przewlekłych zakażeń, lub zmęczenia należy stopniowo zwiększać dawkę witaminy C stosując proces kalibracji wg protokołu witaminowego dr. Catharta, a więc zwiększać do stanu tolerancji jelit. Proces kalibracji wykonujemy nie częściej niż raz na miesiąc, a w bardzo uzasadnionych sytuacjach raz na 2 tygodnie.

Jeżeli ktoś jest poważnie i przewlekle chory bardzo ważny będzie ozdrowieńczy pokarm, ale należy też szukać możliwości wzięcia witaminy C dożylnie, pod okiem doświadczonego lekarza i w warunkach klinicznych. Alternatywą jest witamina C w postaci liposomalnej, ale nie było takich badań klinicznych. Jest to tylko podejście logiczne i zdroworozsądkowe, bowiem wchłanialność takiej dobrze zrobionej witaminy C sięga powyżej 95%.

Dla dociekliwych z beczki SERCA

Naukowcy z Kolorado w swojej prezentacji na 14 Międzynarodowej Konferencji Patofizjologii i Terapeutyki, wykazali, że przyjmowanie 500 mg witaminy C codziennie może mieć podobne korzyści sercowo-naczyniowe, jak regularne ćwiczenia. Zauważono, że naczynia krwionośne ludzi z nadwagą, lub otyłych charakteryzują się podwyższonym działaniem białka o nazwie endoteliny-1 (ET-1). Białko to obkurcza drobne naczynia krwionośne, dzięki czemu są mniej wrażliwe na żądanie przepływu krwi, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Na szczęście odkryto, że witamina C zmniejsza działanie ET-1, czyli nie pozwala na zwężenie naczyń, w taki sam sposób, jak robią to ćwiczenia fizyczne. Okazało się więc, że suplementacja witaminy C stanowi skuteczną strategię lifestylową redukcji ET-1, czyli pośredniczy w zapobieganiu zwężania się naczyń krwionośnych u ludzi grubych. W dużym badaniu 800 osób, które już doznały ataku serca, pacjenci otrzymywali spore dawki witaminy C (1200 mg na dobę) i witaminy E. Po zaledwie jednym miesiącu ilość ataków serca i innych poważnych powikłań zmniejszyła się 20%.

Prewencja

Jeżeli po prostu chcesz spożywać więcej żywności zawierającej witaminę C i arcy ważny d-limonen, jeżeli marzysz o tym, aby pokarm stanowił jednocześnie prewencję przed groźnymi chorobami, rozważ śniadanie w postaci szejka pełnego witaminy C, magnezu, potasu, aminokwasów, jednym słowem bombę tlenową, oraz odżywczą.

Pomarańczowy DIY, czyli śniadanie dla 2 osób

Co kupić?

 • 10 pomarańczy Bio
 • 10 bananów Bio
 • 1 paczka szpinaku Bio
 • 1 cytryna Bio

banany powinny być dojrzałe

Greg Sportello ściera skórkę z cytryny, będzie dodana do szejka, to D-Limonenn!

teraz szpinak poszedł w ruch

wszystko już gotowe do blendowania

najpierw należy bardzo dobrze zmiksować pomarańcze z białymi elementami i ze skórką z cytryny, potem dodajemy szpinak, a na końcu banany

produkt końcowy:)

Dla każdego wypada po 3 szklanice szejka, Greg Sportello dołożył jeszcze po kawałku kiwi.

owocek

Źródła:

www.naturalmedecina.blogspot.com/2012/11/experience-with-vitamin-c-for-cancer.html www.medicalnewstoday.com/articles/302220.php www.myfooddata.com/articles/vitamin-c-foods.php

(Visited 41 279 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Agnieszka 6 grudnia 2015 o 11:52

  Cześć,
  skoro o witaminie C, to postanowiłam odważyć się i poprosić cię o komentarz, może jakieś wskazówki.
  Moja mama od września jest w trakcie chemioterapii (rak jajnika). Równocześnie, co dwa dni dostaje dożylnie wlewy 100 ml Pascorbinu. Czy w jakiś sposób możemy jeszcze poprawić wchłanialność/aktywność tej witaminy w jej organizmie? Przy chemioterapii onkolodzy odradzają cytrusy.
  Pozdrawiam!
  Agnieszka

  1. avatar AAA 6 grudnia 2015 o 15:29

   No naturalne bioflawonidy są konieczne by lepiej przyswajać C. Papryka ma więcej wit C od cytryny.

   1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 16:28

    Tak, ale papryka to psiankowate

    1. avatar Agnieszka 6 grudnia 2015 o 17:14

     Okej, czyli musimy dbać o podaż kwercetyny, tak? W jakimś poprzednim wpisie znalazłam, że to głównie czerwona cebula (będzie trochę słabo, bo mama ma nacieki na jelitach=trudności z trawieniem wzdymających pokarmów), skórki winogron (to spoko, tylko czy te zza oceanu nadają się? bo na tutejsze to już chyba nie sezon), pomidory (też już po sezonie na te „naturalne” 🙁 ), szałwia i herbata (to spoko, mama pija), czerwone wino (słabo). Co jeszcze ze źródeł dostępnych o tej porze roku w mniejszym mieście?
     No i pytanie lajkonika – czy witamina C z wlewów dożylnych „znajdzie” się jakoś z tymi flawonoidami, żeby razem zadziałać?

     1. avatar grzegorzadam 7 grudnia 2015 o 11:16

      @Agnieszka

      Kup książkę W. Lasta, polecam:
      Walter Last ”Jak wyleczyć się z raka”
      http://www.nexus.media.pl/files/jak_wyleczyc_sie_z_raka_fragment.pdf

     2. avatar grzegorzadam 7 grudnia 2015 o 11:20

      Dr Last pisze baaardzo dużo o chemii na raka…
      O jej wątpliwej skutecznosci, o potrzebie podwyzszania pH (do nawet 8.5),
      Polecałbym preparaty krzemowo-borowe.

 2. avatar CIEKAW 6 grudnia 2015 o 11:54

  Musi być pyszne!

  1. avatar Agnieszka 7 grudnia 2015 o 17:25

   grzegorzadam – bardzo dziękuję!

 3. avatar Kalis 6 grudnia 2015 o 12:12

  Szpinak bio tez z lidla? Podziekowania przy okazji za bloga i poZdrowienia serdeczne 🙂

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 15:01

   Nie w Lidlu niestety nie ma, kupiłam w Organicu, pozdrawiam 2 🙂

 4. avatar Niki 6 grudnia 2015 o 12:39

  Nie jemy skórki z pomarańczy? Ale takiej surowej? Bo ususzoną o ile sobie dobrze przypominam dodaje się do tzw. wypieków…
  A tak w ogóle – podobno – więcej wit. C niż w samym cytrusie jest w jego białej piankowej osłonce, albedo, tej spod skórki, którą zwyczajowo przy obieraniu się wyrzuca, bo niby gorzkawa, a ja się tym zajadam.

  BTW, jest fajny patent obierania kiwi, trzeba odciąć z góry kawałek skórki, włożyć łyżeczkę pomiędzy skórkę a miąższ i obracać łyżeczką dookoła aż skórka się oddzieli od miąższu, po czym go wyjąć łatwo i przyjemnie nie tracąc na odkrawaniu cennych wartości spod skórki. Prosty jak wyjadanie łyżeczką.

  Takie 100 g pomelo ma o 11 mg więcej wita C niż 100 g pomarańczy. A to ta sama witamina, smak pomelo inny łagodniejszy grejpfrutowy słodszy, tylko dostać bio pomelo to trzeba się naszukać, a i nie wiadomo czy nie zmajstrowane, bo ono najczęściej z Chin sprowadzane…

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 15:01

   No właśnie jak trzemy cytrynę to z tym białym, a z pomarańczy też to białe nożna jeść na surowo, a nawet jest wskazane bardzo

 5. avatar Gosia 6 grudnia 2015 o 13:17

  Peps dlaczego nie jemy skórek z pomarańczy? A jak wysuszę i w młynku zetrę na puder to będzie ok? To nie działa tak samo w przypadku wszystkich cytusów? Cytryna ok a inne cytusy nie? Bo już sama nie wiem 🙁

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 14:59

   podobno n ie jest ostatecznie jadalna, więc ostrożnie, ale wszyscy obżeraliśmy się w dzieciństwie pomarańczową skórką, tyle, że gotowaną w lukrze, Co innego cytryna i limonka

 6. avatar Alex 6 grudnia 2015 o 13:21

  Banany, cytryny, pomarańcze na luzie można z Lidla ale nie wiem gdzie kupić szpinak bio bo u mnie nie ma żadnych sklepów eko były kiedyś ale padły 🙁

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 14:58

   Będziemy wysyłać świeże paczki, ale póki co szukaj w necie, albo jak masz gdzieś w pobliżu duży hipermarket z siecią Organic to chociaż nie lubię tej firmy, bo nie ma pojęcia co robi i co sprzedaje, ale oni mają zawsze w piątki dostawy, albo jarmuż, albo szpinak, albo rukolę można kupić

  2. avatar Piotr 4 kwietnia 2016 o 05:29

   Nie każdy miał słodkie dzieciństwo.
   Mało kto wtedy jadł takie słodkie pomarańczowe skórki.

   1. avatar pepsieliot 4 kwietnia 2016 o 08:55

    Piotrze, Ty napewno jadłeś

 7. avatar Jolka Karcz 6 grudnia 2015 o 13:37

  Super, to już wiem co mi było po ananasie.. za dużo na raz, P:))

 8. avatar d 6 grudnia 2015 o 13:47

  pepsi a co myślisz o pyłku pszczelim? stosujesz?

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 14:54

   w sumie czasami myślę o pyłku, ale nie stosuję, jest to bardzo silny alergen, jednak chyba nadszedł czas napisać coś o pyłku pylastym

   1. avatar Dam 27 lutego 2017 o 00:55

    Pyłek kwiatowy jest świetny, bardzo wzmacnia odporność mojemu dziecku i mnie, polecam

    1. avatar ALYNA 5 listopada 2017 o 13:11

     A ja pije pyłek i nie widzę różnicy.. zastanawiam się czy wArto pić dalej..

 9. avatar harMonia 6 grudnia 2015 o 14:02

  Pepso, super sprawa z vipami, haslami..sprzedawaj moje dane, zasypuj mnie reklamami..to dla mnie czysta przyjemnośc, dzięki Tobie zmienillam swoje zycie i ozdrowiewam z gówna zwanego miastenią i basedovem..rób mi tak jeszcze. Kocham Cie i uwielbiam 🙂 Monia

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 14:54

   Lovciam Monię

   1. avatar Zancia 5 lipca 2016 o 14:02

    harMonia Jak udało Ci sie pokonać miastenię?

  2. avatar d 6 grudnia 2015 o 21:26

   czekam z niecierpliwością na info o pyłku, zaskoczyłaś mnie że to silny alergen, i nie dodałaś przy tym żadnego pozytywu na jego temat :p uczuli albo nie uczuli, co nie?
   podałam roczniakowi który z pierwszym dniem przeziębienia po dwóch dniach żółty glut a na piąty po chorobie. pierwszy raz tak szybko, no i było też dużo witaminy c.

 10. avatar Beata Małgorzata 6 grudnia 2015 o 14:12

  Droga Pepsi Eliot twój blog bawi mnie do łez,oczywiście pozytywnie.Od lat zajmuję się zdrowym odżywianiem i preferuję je na o wiele mniejszą skalę niżTy ,ale i tak spotykam się z ostracyzmem,więc don`t worry….wspieram CIĘ całym sercem..POZDRAWIAM. /A tak na marginesie ,co to była za machina do szpinaku?Jak ma na imię?najlepiej w wersji angielskiej./WSZYSTKIEGO DOBREGO.Beata.

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 14:50

   Beato bardzo ths za miłe słowa, to jest suszarka (dość duża) do wszelkich sałat, szwajcarska, marki Zyliss, chyba, bo pudełko wywaliłam

 11. avatar Gosia 6 grudnia 2015 o 14:59

  Pepsi, gdzie kupujesz te wszystkie produkty Bio?

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 15:17

   W sklepach ze zdrową żywnością i w Lidlu

 12. avatar baca 6 grudnia 2015 o 15:40

  Hej Pepsi!
  Wspólna kolacja- brzmi ciekawie 🙂
  A co na to Pan G?
  Pozdrawiam po silnym spacerze.

 13. avatar Czytelniczka 6 grudnia 2015 o 16:07

  Droga Pepsi,

  chcialam wyprobowac na rownowage hormonalna naturalny Progesteron w kremie, w celu podwyzszonych androgenow ( hirsutyzm, wypadanie wlosow etc.) Z kolei przeczytalam na Twojej stronie, iz nie zalecasz bio-identycznych hormonow. Co robic ? Jak zyc ? Peosze o podpowiedz. Pozdrawiam

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 16:27

   W szczególnych przypadkach można, a nawet należy to zrobić, nie zalecam, żeby traktować jakąkolwiek kurację hormonalną z przymrużeniem oka, bo to są naturalne hormony.

 14. avatar Czytelniczka 6 grudnia 2015 o 16:58

  Czyli jednak lepiej tak sprobowac, niz odrazu decydowac sie na syntetýczne hormony ?

  1. avatar pepsieliot 6 grudnia 2015 o 19:54

   na syntetyczne hormony raczej nie powinno się decydować

 15. avatar Jolanta Palka 6 grudnia 2015 o 17:27

  Droga Pepsi tez wyleczylam przewlekly pecherz wit C ,a juz myslalam ,ze taka moja uroda i bede cierpiec ciagle,a tu patrz CUDA !

 16. avatar Nan 7 grudnia 2015 o 01:07

  Dzień dobry. Wpisałam mój adres mailowy w pole „subskrypcja” , wyświetlił się komunikat „Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click activate to start subscribing ” – jednakże w skrzynce odbiorczej nie znalazłam potwierdzenia (w spamie również nie). Donoszę uprzejmie 🙂

  1. avatar pepsieliot 7 grudnia 2015 o 07:40

   Droga Nan Informatyk siedzi pod adresem kontakt@pepsieliot.com wysyła nowe hasło, no i stara się naprawić skrypt, bardzo przepraszam

 17. avatar natalia 7 grudnia 2015 o 07:41

  ja tez wyleczylam! bralam fruits & greens przez miesiac 3×1 i potem przez kolejne 2 miesiace po 1 +vitc 1000, wg podpowiedzi Pepsi, a naprawde mialam baaaardzo duze problemy z pecherzem, teraz juz nie:) dziekuje!

 18. avatar perlchen1 7 grudnia 2015 o 07:43

  Pepsi, czy przed obieraniem pomarańczy szorujesz i sparzasz im skórkę?

  1. avatar pepsieliot 7 grudnia 2015 o 09:08

   organicznych ? nie,bo nie są pryskane, tylko je myję

 19. avatar Marta 7 grudnia 2015 o 08:37

  A czy kwas askorbinowy wchłania się przez skórę?

 20. avatar Matt 7 grudnia 2015 o 09:46

  dla wszystkich, którzy maja problem z rejestracja, zastosowalem taki work-around i dziala 🙂
  Rejestrujesz sie, niestety wiadomosc nie dochodzi…Ale na szczescie Twoj email jest w bazie, zatem klikasz „zapomnialem hasla” czy cos takiego, tym razem link z resetem hasla juz dochodzi, wiec mozna zmienic haslo i sie zalogowac 🙂

  1. avatar Yonkee 26 lutego 2017 o 20:05

   Mam zmikronizowany, który się wchłania również przez skórę…

 21. avatar anamarka 7 grudnia 2015 o 10:04

  No ja tam chętnie się zarejestrowałam z tym, że skoro tego wymagasz, wypadałoby, aby wszystko działało sprawnie, bo ja nie otrzymałam maila aktywacyjnego, a drugiego maila nie mam (zresztą, po co mam próbować milion razy) no i dupka z tej całej rejestracji 😀

  1. avatar pepsieliot 7 grudnia 2015 o 12:55

   Anamarko to że nie zadziała nie było wiadome, nie działa tylko u 10% rejestrujących się, dopiero jak wystąpił problem można go naprawić, skrypt jest Wosrdpressa, a teraz poprawia go nasz Informatyk, przepraszam za kłopot

 22. avatar AniaS 7 grudnia 2015 o 10:21

  Chyba juz wszystko w porzadku z logowaniem .. 🙂 Mam troche naiwne pytanko – jak sie zasuskrybowalam juz dawno temu, gruuubo przed rejestracja, to tez wszystko ok?

  Przy okazji chcialam napisac ze jestem wierna czytelniczka blogu:)

  1. avatar pepsieliot 7 grudnia 2015 o 12:53

   Będzie się trzeba jeszcze zalogować,ale subskrypcja tamta wystarczy, dziękuję Aniu 🙂

 23. avatar EWA 7 grudnia 2015 o 14:49

  Witam a jak ktoś ma nietolerancję histaminy i po cytrusach bananach ma pokrzywkę i niskie ciśnienie czym może to zastąpić ? Dziękuję za odpowiedź

  1. avatar Ann 4 sierpnia 2017 o 08:45

   Też bym chciała to wiedzieć.
   Jak rozłożyć histaminę przy zaburzeniach detoksu. Na pewno wit B, C- antyhistaminowa.

 24. avatar martusiaar 7 grudnia 2015 o 17:48

  Hejka. Widzę na zdjęciu najlepszy blender Vitamix .. czy ktoś może polecić tańszy ale równie dobry zamiennik? Pozdrawiam, u nas już też kolorowo na śniadanie 😉

 25. avatar ajustyna 7 grudnia 2015 o 20:38

  Pepsi, jak zaczynam się mądrować na temat związków jedzenia ze zdrowiem przy okazji rodzinnych spotkań okołojedzeniowych, patrzą na mnie jak na dziwoląga i już od dawna ochrzczono mnie mianem, cytuję, „specjalistka od wszystkiego, ku…a”. Daj spokój. Jesteś wspaniała. I taka pozostań.

  Poradź mi, proszę, w jednej sprawie. Miksy owocowo-liściowe piję od maja tego roku, ale z wielu powodów chciałabym też zacząć pić siemię lniane, czy raczej ten glutek z siemienia. Ktoś mi powiedział, że on raczej na czczo ma iść. Więc jak radzisz, najpierw szejk czy raczej siemię?

  1. avatar pepsieliot 8 grudnia 2015 o 06:16

   nigdy tłuszcz przed owocem, więc albo musisz dłuuugo poczekać aby napić się szejka, albo siemię zjeść po

   1. avatar ajustyna 8 grudnia 2015 o 11:06

    dziękuję, wszystko wiem 🙂

 26. avatar Aga 7 marca 2016 o 15:35

  Jeśli chodzi o witaminę C to polecam czarną porzeczkę. Jest jest znacznie więcej w porzeczce niż w pomarańczach. Ja mrożę jej 10kg w małych porcjach i mam na całą zimę do koktajli. Praktycznie nie choruję.

 27. avatar stops 26 lutego 2017 o 18:31

  Poproszę Cię jednak o dokładniejsze wyjaśnienie: dlaczego nie możemy jeść skórki z pomarańczy i grejpfruta, a możemy z cytryny i limonki?

 28. avatar Magda 26 lutego 2017 o 19:34

  Ile taki koktajl może postać? I czy wieczorem można zrobić na następny dzień?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2017 o 22:22

   nie, wypić do 15 minut po zrobieniu

 29. avatar agaaga 27 lutego 2017 o 20:28

  Taka szklanka koktailu ma 250ml przypuszczam, razy 3 to robi się tak gigantyczna objętość, że nie jest możliwością wypicie tego jednorazowo. Żołądek ludzki ma określoną pojemniść…

  A teraz pytanie, czy nie można po prostu do szejka dać całą cytrynę bez tarcia skórki?

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2017 o 21:02

   ja piję 4 takie szklanki małymi łyczkami co rano, to się zaraz trawi

 30. avatar karol 27 października 2017 o 13:53

  pepsi czyli to nie prawda : „Organizm jest tak skonstruowany, że przerwy pomiędzy posiłkami dłuższe niż trzy godziny spowalniają przemianę materii. Organizm samoczynnie zaczyna produkować tkankę tłuszczową, i to ze wszystkiego, nawet z produktów typu light.” tak po p[rostu było uważane kiedyś tak? i to przezytek ?

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 14:54

   zapomnij, przeczytaj o niesamowitych właściwościach napędzania metabolizmu postem przerywanym

 31. avatar ANGELIKA JUSTYNA Kaczmarczyk 27 października 2017 o 14:48

  A bio szpinak mrożony?

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 14:53

   ostatecznie użyj, ale lepszym rozwiązaniem jest BIO szpinak This is BIO https://thisisbio.pl/szpinak/3287-spinach-szpinak-100-organic-110g-this-is-bio–254475917602.html, albo inne zielonki, jak jarmuż https://thisisbio.pl/jarmuz/3286-kale-jarmuz-100-organic-110g-this-is-bio–254475917619.html, czy brokuł., lub jakiekolwiek liście, jak bio pietruszka, czy bio seler naciowy (często jest w Oszonie), możesz też dodać pół łyżeczki chlorelli this is BIO, albo hemp protein This is BIO

 32. avatar Gabi Orchita 27 października 2017 o 15:13

  Hej Peps, czemu znikł wpis o macierzyństwie?

 33. avatar Avokado 27 października 2017 o 16:02

  Pepsi czy mogłabyś polecić suplement który według Ciebie najbardziej wpływa na koncentrację i pamięć? Ogólnie czasem mi się styki w pracy palą więc potrzebuje „wsparcia”. Bo chciałam kupić shape shake i myślałam co tu dorzucić.

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 17:03

   Fighter ULTD https://thisisbio.pl/energia/38-fighter-60kaps-unlimited-nutrition-254475918166.html, to też nasza marka, tyle, że skierowana bardziej do sportowców

 34. avatar Karola 27 października 2017 o 16:25

  Pepsi, jak duża jest tabletka Vitamin C 1000+? Czy trzylatek da radę ją przełknąć?

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 17:01

   mowy nie ma , jest ogromna. Podawaj mu kwas askorbinowy TiB z sokiem pomarańczowym świeżo wyciśniętym

 35. avatar Gabi Orchita 27 października 2017 o 16:50

  I tak uwielbiam Cię czytac bo dużo się uczę o setkach spraw , xxx

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 16:57

   <3

 36. avatar Joanna 27 października 2017 o 18:04

  co się stało z wpisem o posiadaniu dzieci? weszłam, żeby poczytać komentarze i nie ma.

  1. avatar Jarmush 27 października 2017 o 20:46

   nie ma go z powodu niezrozumienia

 37. avatar Darp 27 października 2017 o 18:37

  Jemy z synem witaminę Ć regularnie i nam choroba szybciej mija, polecam przy pryszczach , szybciej znikają.

 38. avatar Okoń 29 października 2017 o 06:08

  Szpinak poszedł w ruch… Co to za urządzenie i do czego ?

  1. avatar Jarmush 29 października 2017 o 06:09

   Vitamix blender, a to zielone to osuszacz do sałat, zielonych liści etc

  2. avatar Izka 29 października 2017 o 14:26

   Ta suszarka do zielonych jest firmy Zyliss i występuje w dwóch wielkościach 😉 całkiem zmyslna

   1. avatar Jarmush 29 października 2017 o 14:48

    pierwsza, która się nie psuje, jest szwajcarska, może dlatego 🙂

  3. avatar Izka 29 października 2017 o 14:27

   Pepsi pytanko: jak myślisz czy można zjadać przeterminowana chlorelle? Pozdrawiam 😉

   1. avatar Jarmush 29 października 2017 o 14:48

    This is BIO?

 39. avatar Andzia 29 października 2017 o 15:14

  Pepsi, która lepsza Vitamin 1000+ czy kwas askorbinowy TiB? i napisz proszę, w jakich ilościach na początek i później, przy przewlekłych problemach z pęcherzem?

  1. avatar Jarmush 29 października 2017 o 17:01

   do tego akurat będzie o wiele wygodniejsza i do kalibracji niezbędna C w postaci kwasu askorbinowego TiB, nie zapomnij dodatkowo o kuracji wzmacniającej odporność Greens & Fruits TiB, oraz codziennie oczyszczanie kuracją 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/. Przeczytaj też to: http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/, przydałby się MSM TiB

   1. avatar Andzia 29 października 2017 o 17:14

    Ok, to zamawiam w takim razie, a MSM biorę codziennie, na co moje włosy zareagowały cuuuudownie:).

    1. avatar grzegorzadam 29 października 2017 o 20:45

     Brakowało siarki 😉

 40. avatar Marta 11 grudnia 2017 o 16:18

  Pepsi, jestem załamana, moja mama trafiła do szpitala z powodu pęcherzyka żółciowego, okazuje się, że to rak dróg żółciowych 🙁 lekarz nie mówi że jest źle, wycieli jej pęcherzyk a guza nie ruszyli. Leczenie – chemia. Pytam lekarza jaka dieta i słyszę wątrobowa ale ŻADNYCH WITAMIN bo komórki rakowe odżywiają się witaminami… nieśmiale więc pytam a witamina c? I tu już ostro: „Tego od witaminy C to powinni rozszarpać bez znieczulania” Co radzisz? Bo ja już nie wiem nic tylko płacze 🙁

  1. avatar Jarmush 11 grudnia 2017 o 18:14

   nie płacz, bo szkodzisz mamie. Raz się wypłakać, dobrze, a potem działanie.
   Protokół Budwigowej, ale zmodyfikowany z liposomalem kurkuminy (jakby co, to mamy TiB)
   Rozważ również: kwas elagowy , koenzym Q10 ( CoQ10 mamy liposomal), witamina D3 – obowiązkowo, powinna mieć poziom 25(OH) D – 100 ( w protokole z K2) , IP6 ( inozytol sześciofosforanowy)

  2. avatar grzegorzadam 11 grudnia 2017 o 18:29

   wątrobowa ale ŻADNYCH WITAMIN bo komórki rakowe odżywiają się witaminami…”

   Szkoda, że nie odżywiają się głupotą, bo przy takim fachowcu komórki rakowe od razu byłyby w remisji.
   Ignorancja porażająca.

   ”„Tego od witaminy C to powinni rozszarpać bez znieczulania” ”
   Ma na myśli setki lekarzy amerykańskich czy inżyniera-hipnotyzera?

   1. avatar Marta 11 grudnia 2017 o 19:31

    Pewnie tego naszego, tematu nie ciągnęłam, nie wiem czy wiedza, którą zdobywa o ile zdobywa wybiega za Ocean. Ja w każdym razie będę działać. Dzięki Peps 🙂

   2. avatar Marta 11 grudnia 2017 o 19:53

    A gdzie znajde IP6 ( inozytol sześciofosforanowy) i kwas elagowy ?

    1. avatar Jarmush 11 grudnia 2017 o 20:16

     my nie mamy, poszukaj w necie

 41. avatar Renata 16 lutego 2018 o 20:31

  Marta, co u Twojej mamy słychać? Jak sobie radzicie z rakiem? Zdobyłas te specyfiki?

  1. avatar Marta 17 lutego 2018 o 11:52

   Wszystko zdobyłam, mama czuje się dobrze, ale zaczęła cykl chemii, więc może być gorzej, tak przypuszczam. W marcu dopiero zrobią dokładne badania po chemii. Musiałam mamie zrobić rozpiskę, co kiedy i jak ma brać, bo z tym było kiepsko, muszę też dzwonić i sprawdzać czy jej się przypadkiem nie zapomniało… W ogóle to mam wrażenie, że tylko ja chcę, żeby wyzdrowiała, reszta mojej rodziny ślepo ufa tylko lekarzom, którzy na dzień dobry powiedzieli, że jej nie wyleczą (ale chemią szprycują ?) więc tym bardziej jestem zła, jestem jak Cerber pilnujący i motywujący, zabraniający, źle mi z tym. Rodzina „jest dobrej myśli” mówią „będzie dobrze” Tak, ale to może być za mało, to ja rozkmniniam czytam, szukam, kupiłam wyciskarkę do soków, kupuje bio marchewki i jabłka i wszystko inne, podsyłam mamie linki, głównie do tego bloga, czyta na telefonie i nie jest w sumie źle, dużo już wie co i jak oraz, że dużo zależy od niej samej, ale mogło by być lepiej. Zastanawiam się czy nie kupić jej jeszcze omega 3, narzeka na ból pleców a mnie właśnie po tym przestały boleć plecy po tygodniu zażywania – czy to możliwe? Bolały mnie ciągle, raz bardziej, raz mniej a teraz nic, odpukać.
   Chciałabym też jej kupić książkę „Leczenie dobrą dietą” kiedy będzie dostępna ? 🙂

   1. avatar Jarmush 17 lutego 2018 o 12:39

    podobno w marcu, Omega 3 TiB jak najbardziej na bóle stawowe też

   2. avatar grzegorzadam 18 lutego 2018 o 06:30

    Jkai poziom wit.D u mamy?
    Jak z jodem, selenem, magnezem?

    1. avatar Marta 21 lutego 2018 o 11:11

     Poziomu wit D jeszcze nie sprawdzałyśmy jeszcze :/ ale suplementujemy, o selenie zapomniałam, wiem, że to ważne, wiem, zamówię na pewno, magnez jak najbardziej. Tyle tego wszystkiego… A powiedzcie proszę co według Was tak na pierwszym miejscu, może być najbardziej pomocne przy raku (dróg żółciowych)? Mama strasznie schudła i nie ma sił za bardzo ani apetytu – czy Hemp protein mogę jej kupić? A z niusów to napiszę, że lekarze zalecają mamie jeść winogrona ciemne, szpinak i buraki! Może idzie ku lepszemu 🙂
     Ps. Mam już książkę, ale to nie książka a prawdziwa encyklopedia, moja biblia. Uwielbiam <3

     1. avatar grzegorzadam 21 lutego 2018 o 12:21

      Sircus wymienia 17 elementów antyrakowych- ”Filary zdrowia”
      Pepsi zamieściła wpis, dobre.

 42. avatar Anja 17 lutego 2018 o 16:43

  Ksiazke „Leczenie dobra dieta” dostalam, calkiem normalnie, w ksiegarni, co prawda, dopiero w czwartej, ale jak sie kto uprze, to jak widac, ma efekty.

  Ach, jaka bylam (i jestem) zachwycona ksiazka – wszystko na miejscu, nie trzeba do szkatulki o kazdy drobiazg pytac.

  No i do tego codziennie czytam blog. I ciagle cos nowego odkrywam.

  1. avatar Jarmush 17 lutego 2018 o 18:56

   <3

 43. avatar Marta 17 lutego 2018 o 21:35

  a ja nie wpadłam, żeby szukać gdzieś indziej 😀 myślałam, że jak u Pepsi nie ma to nigdzie nie ma 🙂

 44. avatar Chmurka 17 lipca 2018 o 11:51

  Pepsi co robić, gdy w lidlu są tylko bio cytryny i banany? U nas nie ma innych sklepów z bio owocami i warzywami. Dzięki za wskazówki

  1. avatar grzegorzadam 18 lipca 2018 o 04:31

   kUpić zamrażarkę i mrozić to co można kupić na wioskach, porzeczki, jagody, maliny, itd.-
   producent sprzeda tanio wobec cen skupowych,
   zamówić jabłka w okolicznych wioskach, trzeba ruszyć w teren, na giełdach,
   wszechobecny pestycydowy szit.

   1. avatar Chmurka 18 lipca 2018 o 08:26

    no dobra, a szpinak/jarmusz do codzinnych szejków? Tyle co mi na ogródku wyrosło to juz jadłam 🙂 Poza tym Pepsi zawsze pisze, że mrożone to już nie to, że swieże kupować

    1. avatar grzegorzadam 19 lipca 2018 o 18:38

     w naszym klimacie mrozimy, albo jeszcze lepiej robimy zimowe kiszonki.

     Nie ufam jakości sklepowych, korporacyjnych cudactw.

 45. avatar sylwia 8 lutego 2019 o 13:03

  Pepsi i Grzegorzuadamie Proszę pomóżcie. Mojej Przyjaciółki ciocia ma raka trzustki, mieli jej wyciąć, ale okazało się, że ma naciek i nie mogą. Czy da się to wyleczyć? Co powinna zażywać i co zakupić u Cb Pepsi?

  1. avatar Jarmush 8 lutego 2019 o 15:02

   oczyści się z pasożytów, do tego gorzki melon This is BIO, i ta kuracja https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/

 46. avatar Dominika 6 października 2019 o 17:02

  Pepsi Mam 2 pytania . Pierwsze to czy do tego szejka dodajemy tylko startą skórkę z cytryny czy cała cytrynę ? I drugie pytanie to czy takie wypasione śniadanie może jeść codziennie ?
  Pozdrawiam cię serdecznie?

  1. avatar Jarmush 6 października 2019 o 18:47

   kiedyś jadłam przez rok, jest tylko jedno ale, to dużo fruktozy, Jeśli łączysz z bananami, trzeba pilnować tłuszczu w diecie (mało) i dużo pić wody i badać kwas moczowy i trójglicerydy, jak się je więcej tłuszczu i więcej słodkich owoców
   Skórkę tylko, bo byłoby za kwaśne, sok z cytryny użyj do wody <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum