logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 916 822
170 online
27 376 VIPy
Reklama

TWOJA IDEALNA WITAMINA D3+K2 TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak zrzucić męskie cycki, czy soja jest najbardziej niebezpieczną żywnością dla mężczyzny?

  scena z filmu „Liberator”:)

  Jak zrzucić męskie cycki, czy soja jest najbardziej niebezpieczną żywnością dla mężczyzny?

  Czy istnieje ukryta ciemna strona soi, która może podkopać ego samca?

  Uwaga, historia z dreszczykiem

  Biust James’a Price był bolesny i spuchnięty. Wyglądało to tak, jakby kulki gumy wszczepiły mu się pod każdą brodawkę. Najmniejszy dotyk wywoływał pulsujący ból.

  W przypadku Price’a, emerytowanego oficera Wywiadu armii Stanów Zjednoczonych, który niegdyś pilotował helikoptery w Wietnamie, zmiany te były czymś więcej niż tylko fizyczną niedogodnością.

  „Mężczyźni nie powinni mieć piersi” – jak sam stwierdził czując że jego ciało zaczęło nadawać na bardziej kobiecych falach. Niezbyt ciekawa perspektywa do życia w Teksasie.

  Od zawsze szczupły i żylasty facet, u którego rozwój piersi stanął w kompletnym przeciwieństwie do reszty ciała. Ale to nie był jedyny podejrzany symptom u Price’a. Broda przestała rosnąć, stracił włosy z ramion, klaty i nóg, a rano przestał budzić się jego mały przyjaciel. Pragnienie seksualne wcięło, penis w pół zaniku, nawet jego własne emocje uległy zmianie.

  Pierwsi trzej lekarze zdiagnozowali u niego ginekomastię – nieprawidłowe powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn.

  Badania wykazały ponadto, że poziom estrogenów w jego krwiobiegu był ośmiokrotnie wyższy niż normalnie przewidziane granice dla faceta, wyższy niż poziomy zwykle występujące u zdrowych kobiet. Jeden ze sfrustrowanych lekarzy stwierdził że Price musiał potajemnie przyjmować estrogen.

  Zażenowany i zreygnowany postanowił wypróbować jeszcze jednego lekarza. Spotkał się z podpułkownikiem Jack’iem E. Lewi, szefem endokrynologii w San Antonio Military Medical Center. Podczas pierwszego spotkania ani lekarz ani pacjent nie wiedzieli, jak skomplikowana tajemnica medyczna kryje się przed nimi.

  TU KUPISZ białko roślinne HEMP PROTEIN 100 % ORGANIC This is BIO (dużo Omega 3)

  Dr Lewi początkowo sprawdzał czynniki stylu życia, które powodują ginekomastię, od alkoholizmu do niektórych składników ziołowych, takich jak oleje z drzewa herbacianego i lawenda. Gdy te zostały wykluczone, dr Lewi podejrzewał coś dużo groźniejszego: guza wydzielającego estrogeny.

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy dr Lewi prowadził wiele testów, sprawdzając różne możliwości: raka jądra, gruczołów nadnerczy, klatki piersiowej i płuc. Nie znalazłwszy rozwikłania tej zagadki dr Lewi postanowił zastosować się do własnej rady: jeśli nie znajdujesz właściwych odpowiedzi, to znaczy że nie zadajesz odpowiednich pytań.

   

  Zapytał Price’a po raz kolejny o styl życia i nawyki żywieniowe starając się zadać pytania tak szczegółowo, jak to tylko możliwe. Śniadanie? – „płatki zbożowe”, co do nich? – „mleko sojowe”.

  Hmmm

  Price wyjaśnił, że z biegiem lat wykształcił nietolerancję laktozy i przeszedł wyłącznie na mleko sojowe. W rzeczywistości stało się jednym z jego ulubionych napojów, którym mógł do woli gasić pragnienie w texańskim upale.

  Na pytanie, ile mleka sojowego przeciętnie wypijał każdego dnia, odpowiedział że prawdopodobnie około 3 litrów.

  Dr Lewi zapaliła się lampka

  W ciągu ostatniej dekady żywność sojowa i zdrowie stały się pojęciami nierozerwalnie związanymi ze sobą w społecznej świadomości.

  Ponadto w ostatniej dekadzie pojawiły się badania, sugerujące, że spożywanie soi może odgrywać aktywną rolę w przedłużeniu naszego żywota. W 1999 r. białko sojowe otrzymywało wysoce pożądane oświadczenie zdrowotne: Diety, które zawierają w sobie 25 gramów tofu dziennie mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca! Do tego liczne badania wskazujące, że białko sojowe może również pomóc w ochronie przed rakiem prostaty.

  Mroczna strona soi

  Jednak soja ma też swoją mroczną stronę. Kiedy spożywasz białko sojowe, łaczysz w sobie kombo genisteiny & daidzeiny. Obydwa działają podobnie do estrogenu, i są znane jako fitoestrogeny (estrogeny produkowane przez rośliny).

  W momencie gdy ludzie spożyją te związki w wystarczająco dużych ilościach, mogą doświadczyć koszmarów gender, takich jak w przypadku James’a Price’a.

  Co więcej, badania tych fitoestrogenów w czasopismach medycznych sugerują, że nawet niższe dawki, takie jak ilość zawarta w 25-gramowym białku sojowym, mają potencjalny wpływ na hormonalne spustoszenie.

  kadr z „Liberatora”:)

  W 2005 r. Ministerstwo zdrowia w Izraelu zaleciło, aby produkty sojowe były ograniczone dla małych dzieci i w miarę możliwości unikało się ich w przypadku niemowląt. Wkrótce do Izraela przyłączyły się Francja, Nowa Zelandia i Australia, oficjalnie zajmując stanowisko przezornego podejścia niż robienia przykrości następnemu pokoleniu.

  Większość aktywnych fizycznie osób, niezależnie od tego, czy są ciężarowcami czy okazjonalnymi szczurami w siłowni, rozumie znaczenie białka w budowaniu i naprawie mięśni. Sam ten fakt stworzył rynek łatwych do spożycia suplementów białkowych.

  Ponieważ trudno wrzucić stejka tuż przed lub zaraz po treningu siłowym, suplementy białkowe pozwalają na zrzut łyżeczki proszku z preferowanym płynem, który daje Ci to czego potrzebujesz, kiedy tego potrzebujesz.

  Kanistry tego rodzaju produktów (często wątpliwej jakości) zapełnieją półki w sklepach z artykułami spożywczymi i suplementami w całej Polsce i na świecie. Najczęściej spotykanymi źródłami białka są soja, serwatka (w tym najlepsze są czyste izolaty CFM) i zwykła odżywka białkowa, czyli koncentraty z kazeiną.

  Te ostatnie, które pochodzą od zwierząt, są znacznie droższe w produkcji niż soja.

  Trenerzy i naukowcy zajmujących się tymi sprawami zadają pytanie: Czy tańsza soja jest faktycznie lepsza dla Twoich mięśni , a przy okazji zdrowia?

  W badaniu z 2005 roku w Journal of Nutrition naukowcy porównując soję z kazeiną stwierdzili, że „biologiczna wartość białka (BV) sojowego musi być uznana za niższą niż białka kazeiny”.

  mała dygresja  o kazeinie:

  Cokolwiek nie powiedzieć o kazeinie, rzeczona jest klejem. Krowa jest dużym zwierzęciem, w jej mleku znajduje się dużo białka zwanego kazeiną, i to białko spełnia rolę budulca rogów, kopyt, etc. Kazeina jest kleistym budulcem, mało przydatnym przy budowie mięśnia, wręcz przeciwnie, może Ci poważnie zaszkodzić. Jest kancerogenna.

  Wśród innych wad badacze wskazali, że znacznie większa porcja soi jest rozkładana na odpadowy mocznik. Ponadto przyczynia się do mniejszej syntezy białek w organizmie.

  Białko takie jak serwatka ma dużo silniejsze efekty biologiczne niż soja. Athlette Protein ULTD, czy Shape Shake TiB są 100% izolatami serwatki CFM o najwyższej wartości biologicznej (BV – Biological Value 159).

  Kiedy Price odkrył, że nie toleruje laktozy przerzucił się się na mleko sojowe, które wkrótce stało się stałym elementem jego listy zakupów, kupowanym na autopilocie.

  z filmu „Austin Powers i złoty człowiek”

  Ginekomastia, która rozwinęła się u Price’a, stała się dla niego dość upierdliwa. Przestał nosić koszulki nawet w najgorętsze dni, obawiając się, że jego przyjaciele i sąsiedzi mogą wypatrzeć oznaki metamorfozy spod tkaniny. Jego piersi przypominały pąki dojrzałej dziewczyny.

  Nikt nawet przy kolejnej próbie testów medycznych nie wpadł na pomysł, że przyczyną może być mleko sojowe!

  W chwili, w której dr Lewi zalecił mu, aby odstawił ulubiony napój dnia Price posłusznie się zastosował. Zaczął też sprawdzać etykiety składników na wszystkich innych produktach, które regularnie spożywał. Jeśli dr Lewi miał rację, to zimny wafel na soję powinien uruchomić proces odwracania objawów.

  W ciągu następnych kilku miesięcy testy krwi wykazały, że stężenie estrogenów u Price’a zaczęło stabilnie spadać w kierunku normy. Ponadto, skrajna czułość sutka zaczęła się zmniejszać. W końcu jego piersi przestały boleć całkowicie, a on stopniowo poczuł się bardziej dawnym sobą.

  W raporcie Harvardu, opublikowanym w czasopiśmie Human Reproduction, stwierdzono silne powiązanie między konsumpcją soi przez mężczyzn i zmniejszeniem liczby plemników.

  U mężczyzn którzy zgłosili spożycie 15 różnych produktów na bazie soi, poddano analizie nasienia. Ci w najwyższej kategorii codziennego spożycia soi zanotowali średnio 32% mniej plemników na mililitr ejakulatu niż ci, którzy ją odstawili.

  Ponadto rezultat innych przeprowadzonych badań wykazał o 10% wyższą częstotliwość występowania zaburzeń erekcji u chińskich mężczyzn, którzy spożywali duże ilości soi w porównaniu z Amerykanami, którzy nie jedli soi.

  Autorzy badań zalecają, aby unikać soi u pacjentów z dysfunkcją erekcji. A ponieważ dysfunkcja ta wzrasta wraz z wiekiem, sugerują również, aby mężczyźni w wieku 40 lat i powyżej ograniczyli spożycie soi, i najlepiej fermentowanej.

  To samo tyczy się związku pomiędzy spożywaniem produktów sojowych i otępieniem.

  Badacze skoncentrowali swoją uwagę na starszych Indonezjanach, członkach kultury, w której tofu od dawna jest dietetyczną żywnością. Badania nad wpływem związków estrogenu miało wykazać w jaki sposób ich działanie chroni mózg.

  U starszych mężczyzn i kobiet okazało się coś wprost przeciwnego: Uczestnicy powyżej 68 roku życia, którzy regularnie jedli najwięcej tofu, zwiększyli ryzyko otępienia i upośledzenia pamięci dwukrotnie bardziej niż osoby przyjmujące mniejszą ilość.

  Obecnie zaczyna się kształtować nowy konsensus – hormony i produkty hormonopodobne nie są dobre dla osób powyżej 65 roku życia.

  Sam dr Lewi uważa jednak, że produkty sojowe wprowadzane z umiarem mogą nadal stanowić element składowy zdrowej diety człowieka.

  Problem pojawia się wtedy, gdy takie rzeczy jak soja uważane są za wspaniałe panaceum na zdrowie.

  ekipa „Sąsiadów”:)

  Co do Price’a – powrócił do niskich zakresów poziomu estrogenu właściwych dla zdrowych mężczyzn. Pozostały jednakże fizyczne zmiany jego penisa, utrata pożądania seksualnego i stany wachania emocji. I chociaż cały ból związany z jego nabrzmiałymi piersiami zniknął, zmiany które zaszły w tkance włóknistej, w konsekwencji długotrwałej ginekomastii były nieodwracalne.

  Price’a radzi facetom których pewnego dnia miałby spotkać podobny problem: idź do lekarza po pierwszym oznaku bólu lub obrzęku. Objawy wykryte i leczone wcześniej są często odwracalne.

  Zdaje sobie sprawę również z tego, że jego ciało może mieć ponadprzeciętną wrażliwość na fitoestrogeny sojowe.

  Doświadczenia nauczyły go, że żywność, którą jemy, nie zawsze jest taką, za jaką ją uznajemy. Białko sojowe jest wszechobecnym, dochodowym i często gęsto ukrytym składnikiem w oszałamiającej ilości produktów spożywczych. Price robi wszystko, aby go unikać.

  Ale jak sam przyznaje w dzisiejszych supermarketach ciężko o produkty niezawierające w sobie choć odrobiny soi.

  Źródło: 1

  Piona:)


  Przemysław vel dr Pompa, wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.

  Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.

  Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).


  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to: Dobre suplementy, pokarmy i kosmetyki  znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 3 310 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. Tatuszka 12 czerwca 2017 o 14:08

   Znów mega wpis 🙂 masz bardzo dużą wiedzę <3
   Pepsi znajomej córka ma Mononukleozę ,dziewczynka leży w szpitalu ma powiększoną wątrobę i śledzionę .Jak rodzice mogą pomóc małej ? podawać witaminę c ?
   Pozdrawiam i ściskam mocno

   1. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 10:42

    Po wyjściu ze szpitala na cito wizyta w gabinecie z Bicom i usuwanie, kilka sesji powinno wystarczyć.
    To nie jest choroba, to wirus!

  2. Ala 12 czerwca 2017 o 16:35

   Ciekawe czy u kobiet zwiększenie podaży fito- i estrogenów spowodowałoby wzrost piersi? ;). Aha i btw, Indonezyjczycy :).

   1. Niki 12 czerwca 2017 o 20:06

    Masz na myśli HTZ? uhh… Kuracje fitoestrogenowe niestety również rozleniwiają ludzkie estrogeny do pracy.
    Działając mieszankami ziołowymi antyandrogenowymi naturalnie stymuluje się wzrost estrogenów i takie działanie lekko powiększające biust wykazuje m.in. lukrecja, o tym już było na tym blogu i na innych też, tylko że silnie wpływa na hormony więc nie mozna z nią przesadzać, trzeba robić przerwy

  3. Niki 12 czerwca 2017 o 21:01

   oraz uwaga na plastikowe opakowania, butelki na wodę (butelki dla niemowląt na 100% go nie zawierają, inne nie wiadomo, niekoniecznie choćby się zarzekali) i nie tylko, zawierają bisfenol A (chyba że producent sumiennie pod wpływem przebadania zastrzega że nie) a tenże wynalazek matrixu silnie negatywnie wpływa na hormony, zaburza ich gospodarkę, ta samo mężczyzn (zniewieścienie, zewnętrzne objawy) jak i kobiet, choroby (onko)ginekologiczne, bezpłodność itd

  4. Paulinaify 12 czerwca 2017 o 21:09

   Czyli zakupiona sojowa odżywka białkowa moze iść w odstawkę

   1. Przemysław vel dr Pompa 13 czerwca 2017 o 08:46

    Niekoniecznie, białko sojowe może być stosowane przede wszystkim przez kobiety, z uwagi na niską kaloryczność & zwiększoną ilość fitoestrogenów. Za to faceci powinni mieć się na baczności biorąc pod rozwagę przyswajane ilości.

  5. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 10:40

   Mononukleoza
   –> wywołuje ją wirus Epsteina-Barra ( EBV). (!)
   http://www.pepsieliot.com/pocalunki-moga-powodowac-hashimoto-wirus-epsteina-barra-takiego/

   Początek infekcji daje kontakt ze śliną chorego. U większości osób dorosłych (96-99 proc.) stwierdza się przeciwciała świadczące o kontakcie z EBV. Wirus EBV jest sprawcą jednego z nowotworów układu krwionośnego – chłoniaka Burkitta.
   —> Nie ma specjalnych leków przeciwko mononukleozie.
   ale:
   J. Zięba, w książce „Ukryte Terapie” twierdzi, że mononukleozę można wyleczyć w ciągu kilku dni podając choremu: 150 do 200 gram askorbinianu sodu na dobę, w podzielonych 12 – 25 dawkach.)”

   Dodałbym MSM:
   http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

   Inhalacje:
   http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

   Nie musi być tak prosto, jak mówi Zięba, mamy jeszcze metody biorezonansowe, niezwykle skuteczne!
   Wlewy dożylne mogą pozamiatać EBV w krótkim czasie, tylko nie ma procedur 🙁

  6. grzegorzadam 13 czerwca 2017 o 10:43

   100% soi GMO.
   z ”mleczkiem sojowym” zastosowano totalne pranie mózgu 🙂
   Wegetariańskie cudo..

  7. Zyraffa 13 czerwca 2017 o 11:17

   I dlatego soi nawet kijem z daleka nie tykam

  8. Piotrdivine 13 czerwca 2017 o 19:01

   Już dawno to mówiłem – żeby rzadziej jeść.

   1. Pepsi Eliot 13 czerwca 2017 o 19:39

    Od 6 lat na tym blogu propaguję post przerywany, 1, 2, duże posiłki , jest o tym obszerna mowa w mojej rewolucyjnej książce „Leczenie dobrą dietą”, naprawdę nie musisz spamować

  Dodaj komentarz