logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 502 731
online
32 726 VIPy
Reklama

TO MOŻE BYĆ DOSTATEK 
CYTRYNIANU MAGNEZU TiB® 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
  Kategorie
  
  Archiwum

  Seler naciowy nie wszystkich podnieca, ale może pomóc unicestwić nowotwór

  celery/pepsieliot.com

  Wiele osób ma nawet pretensje do siebie, że kiedykolwiek kupiły seler naciowy. Skąd im w ogóle wpadło do głowy, że będzie im smakował?!  Jednak tak czy siak selerowi naciowemu należy się rispekt. Jeżeli potrzebujesz jakiegoś sensownego powodu dlaczego miałabyś przekąszać selerem naciowym, to mam bardzo dobry. Nazywa się apigenina

  Jest to naturalny związek, którego naukowcy zidentyfikowali jako rzecz o bardzo silnej aktywności przeciwnowotworowej. Do tego okazał się skuteczny dla wielu typów nowotworów, w tym trzustki, jajników, wątroby, jelita, żołądka, płuc i sutka.

  Badania wprawdzie dotyczą in vitro, ale jednoznacznie wykazano, że apigenina w znacznym stopniu hamuje proliferację komórek nowotworowych, a także dowiedziono korzystną roleą apigeniny w zapobieganiu i leczeniu raka poprzez indukcję apoptozy (Apoptoza (z gr. w tłumaczeniu dosłownym opadanie liści) – naturalny proces zaprogramowanej i podlegającej kontroli śmierci komórki w organizmie wielokomórkowym.

  Dzięki temu mechanizmowi z organizmu usuwane są zużyte lub uszkodzone komórki. i autofagii, znamy już ten proces z przerywanego postu, biologiczny proces kataboliczny polegający na kontrolowanym rozkładzie przez komórkę cząsteczek chemicznych, fragmentów komórki i organelli komórkowych, czyli wyżeranie resztek metabolicznych, toksyn.

  Wprawdzie apigenina należy do flawonoidów występujących w różnych owocach i warzywach, jednak właśnie seler naciowy jest szczególnie bogatym źródłem tego związku.

  Badania finansowane przez Światową Fundację (wspólne badania chińskie i amerykańskie) dotyczyły wpływu apigeniny na wzrost nowotworu. Wstrzyknięto komórki raka jajnika (OVCAR-3) do jajników testowanym myszom. Komórki OVCAR-3 posiadają silne działania rakotwórcze, dodatkowo są odporne na chemioterapię.

  W ciągu 4 tygodni od implantacji, wszystkie myszy miały guzy jamy brzusznej. Następnie podawano chorym myszom ekstrakt apigeniny w ilościach 75 mg/kg i 150 mg/kg, co odpowiadało odpowiednio 0,025 % i 0,05 % całkowitej dziennej racji pokarmowej myszy. Po zakończeniu badań, naukowcy odkryli, że doustne podawanie apigeniny hamowały rozwój guza, a także mikro przerzutów do wątroby, płuc, jelita cienkiego i żołądka

  Reklama

  Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO™, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do 4 szklanki™


  Naukowcy zaproponowali apigeninę jako bardzo uzasadniony związek w profilaktyce raka jajnika, jak również w jego leczeniu. Podobne wyniki osiągnięto przy raku trzustki (1).

  Badania wskazują, że związek unieruchamia wzrost komórek ludzkiego raka trzustki, a także wydaje się wywierać działanie hamujące na postęp cyklu komórkowego w innych przypadkach raka. Dodam tylko, że zarówno rak trzustki, jak i jajnika, to jedne z najgorzej rokujących nowotworów

  Nietoksyczne leczenie raka sutka za pomocą apigeniny

  Apigenina hamuje również agresywnego raka piersi, co odkryli naukowcy z University of Missouri. Okazało się, że związek zmniejszył nowotwory piersi stymulowane przez steroidowy hormon progesteron. Tak naprawdę, to są jedne z pierwszych badań dowodzących, że apigenina, którą można ekstrahować z selera naciowego, pietruszki i wielu innych naturalnych źródeł jest skuteczna w zwalczaniu komórek ludzkiego raka sutka.

  Salman Hyder, profesor z University of Missouri, podczas konferencji prasowej powiedział, że jest zadziwiająco skuteczna, gdy komórki ludzkie zostaną zaatakowane chemicznymi związkami hormonalnej terapii zastępczej. Jednak profesor Hyder uważa, że nie spodziewa się, żeby jakoś szybko zaczęto przeprowadzać badania na ludziach.

  A wszystko dlatego, że nie poznano jakiegoś konkretnego celu w komórce nowotworowej, do którego zmierzałaby niszcząca moc apigeniny. Agencje finansowe w takim przypadku nie wspierają podobnych badań. Dodatkowo, a może przede wszystkim, ponieważ apigenina jest łatwo uzyskiwana z roślin, ale nie siejmy teorii spiskowych. 

  Tak czy siak, po co wydawać pieniądze na badanie czegoś, co następnie ludzie wyhodują sobie we własnym ogrodzie?

  Widzisz więc, że dobrze byłoby przeprosić się z selerem naciowym, polubić jego smak i cieszyć się nim jak najczęściej. Jest tylko taka uwaga, seler naciowy musi być organiczny, należy do parszywej dwunastki i konwencjonalnie hodowany ma jeden z najwyższych wskaźników pestycydów ze wszystkich warzyw.

  A tutaj dla przypomnienia kuracja sokiem z selera naciowego, oraz najprostszy sposób na odbudowanie kwasu żołądkowego, również przy użyciu selera naciowego.

  celery/ pepsieliot.com

  owocek

  Źródła/ badania:

  (1) molecular-cancer.biomedcentral.com

  (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5207605/ , wnioski z tego badania mówią o korzystnej roli apigeniny w zapobieganiu i leczeniu raka poprzez indukcję apoptozy i autofagii. Dowody zarówno z badań in vitro, jak i in vivo sugerują, że apigenina może wywoływać apoptozę i / lub autofagię, które odgrywają kluczową rolę w promowaniu i hamowaniu karcynogenezy. Dowody dotyczące apigeniny są fascynujące i zasługują na większą uwagę.

  (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5791748/ to badanie uzasadnia rolę apigeniny jako środka przeciwnowotworowego. Fakt, że apigenina wpływa na wiele istotnych szlaków i celów związanych z rakiem, jest dobrze ustalony. W rzeczywistości obecne badania podkreślają również rolę apigeniny, jako modulatora epigenetycznego, mogącego działać dwojako, jako metylotransferaza DNA, oraz inhibitor metylotransferazy histonowej. Wykazano, że nanopreparaty apigeniny zwiększają biodostępność, prowadząc do jej możliwej akumulacji w tkankach. Jako najbardziej dostępny bioaktywny związek z różnych roślin, warzyw i owoców, suplementacja apigeniny w diecie jest wysoce zalecana. Zgłaszano biodostępność apigeniny po podaniu doustnym tych roślin szczurom i myszom.

  (Visited 11 033 times, 1 visits today)
  Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Sara 19 listopada 2019 o 19:24

   Pepsi kochana. Dzięki Tobie zaczęłam czytać Zelanda. Obecnie jestem na 4 tomie. Jednak wolę Twoją interpretację jego teorii. Powiedz proszę, skoro dzięki przestrzeni wariantów, sami tworzymy swoją rzeczywistość i praktycznie wszystko jest możliwe, to czy uda mi się załóżmy od jutra do tych świąt Bożego Narodzenia ( przez 5 tygodni) schudnąć 15 kilo, bez efektu ubocznego w postaci obwisłej skóry? Trenerzy i dietetycy uważają, że jest to nie możliwe, ale jeśli będę wiedzieć (nie wierzyć) , że się mi to uda i zastosuję zamiar zewnętrzny według zasad transferingu, to czy mogę mieć już do tej Wigilii o 3 rozmiary mniej? 🙂 Buziaki 😘

   1. Pepsi Eliot 19 listopada 2019 o 20:59

    Nie uda się <3 Widziałaś Prackiego, jaki gruby? 😀

  2. Sara 19 listopada 2019 o 21:10

   Nie widziałam. Przyznam, że nawet nie wiem kto to 🙂…. Dlaczego się Twoim zadaniem się nie uda? Przecież wierzysz w transefering i energię zamiaru i że nie ma żadnych ograniczeń, bo sami tworzymy swoją rzeczywistość. Może jest jakiś sposób? 🙂

   1. Pepsi Eliot 19 listopada 2019 o 22:37

    w nic nie wierzę, pewne rzeczy wiem 🙂

  3. Magdalena 19 listopada 2019 o 22:18

   Pepsi, bardzo Ci dziękuję za Twojego bloga i za Twój sklep – mieszkam na sąsiednim osiedlu i do twojego sklepu mam przysłowiowy „rzut beretem”. Czy na twoich ekologicznych sklepowych półkach znajdę jakąś miksturę na wodniaki jajowodów (wym. 58x33mm oraz 54x30mm)? Dostałam skierowanie do szpitala, ale najpierw szukam odpowiedzi i pomocy w naturze, więc jeśli istnieje jakaś naturalna metoda leczenia, proszę pomóż 🙂 Ściskam mocno do serca i ślę duuuuużo miłości :*

  4. Ziggy 21 listopada 2019 o 07:33

   Dzien dobry:)
   Czy mozna pic sok z selera codziennie (500ml) do konca swiata albo I dluzej 🙂 czy trzeba robic jakies przerwy?
   Ziggy

   1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 09:23

    nie widzę powodów żeby przerywać, ludzie codziennie przez całe życie jedzą chleb, ser i cukier, oraz kawę z mlekiem i żyją 😀

  5. cytrynka 21 listopada 2019 o 15:52

   Pepsi, dotąd „kapałam” seler naciowy w sodzie, co by pozbyc sie choć troche tych niedobroci. Mam zamiar zacząć kupowac bio, ale skąd wiedzieć, że kupujemy rzeczywiście zdrowsze to bio? Czy po prostu pozostaje nam wierzyć naklejce na towarze? Czy sa jakieś sprawdzone żródła?

   1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 17:07

    kupuj bio i nie siej teorii spiskowych. Może się zdarzyć oszust jak wszędzie, ale generalnie bio jest bio, to się czuje, to inaczej smakuje etc

    1. cytrynka 21 listopada 2019 o 20:19

     Tego mi było trzeba 🙂 drobny zimny prysznic i już jest ok, tak będę trzymać

  6. Kasiadavies 21 listopada 2019 o 20:25

   Ja właśnie odkurzyłam mojego ANGELA i przez tydzień piłam szklankę soku z brokuła, czerwonej kapusty i selera naciowego, przerwałam bo się rozchorowałam, mam wrażenie, ze to efekt picia tego soku, pozytywny oczywiście, jak tylko dojdę do siebie, wracam do sokowania egejn. Wszystkie warzywa pochodzą z farm organicznych.

   1. Pepsi Eliot 21 listopada 2019 o 21:21

    tak, ja dostałam gorączki już wieczorem po wypiciu wypasionego soku

    1. Kasiadavies 27 listopada 2019 o 21:19

     Czy do takiego soku mogę dodać Twój kolagen? Mam problem żeby go gdzieś przemycić.

     1. Pepsi Eliot 28 listopada 2019 o 07:57

      kolagen TiB albo do 4 szklanki, albo osobna szklaneczka soku pomarańczowego świeżo wyciskanego, ten kolagen można nawet do kawy dodać, ale chodzi teraz o to, że sok z selera powinien być wypity solo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *