logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
81 429 516
283 online
31 071 VIPy
Reklama
shape shake, odchudzanie, this is bio, pepsi eliot

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jak żyć żeby schudnąć? – w poszukiwaniu odpowiedzi

  odchudzanie, pepsieliot,thisisbio

  Zapytaj kogokolwiek kto stracił na wadze jak tego dokonał a otrzymasz milion odpowiedzi od całkiem sensownych po totalnie idiotyczne. Czy zrzucanie kilogramów to naprawdę podróż w nieznane na Tajemniczą Wyspę?

  Jeśli jesteś na początku swojej przygody, nie trać głowy.

  Oto kilka prostych zasad, o których warto pamiętać, aby skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów:

  Ile kalorii przyjmować każdego dnia?

  Pytanie doniosłe jak Stary Testament dla każdego, kto stara się stracić na wadze. Z morza (Czerwonego) odpowiedzi wyłania się jedyna prawda: ilość spalonych kalorii musi być większa od ilości jaką konsumujesz. Każda nadwyżka prowadzi do przyrostu masy ciała, a każdy deficyt powoduje utratę wagi.

  Ale skąd masz wiedzieć, jaka powinna być Twoja odpowiednia ilość spożywanych kalorii? Pomocny może być kalkulator spalania kalorii oraz kalkulator BMR (Basal Metabolic Rate), czyli wskaźnik podstawowej przemiany materii. Kalkulator który znajdziesz online pozwala określić minimalną ilość kalorii niezbędnych do zachowania podstawowych funkcji organizmu, przy uwzględnieniu aktywności fizycznej.
  Dostarczając więcej kalorii niż wynosi BMR zwiększymy wagę, jeśli zmniejszymy podaż kaloryczną poniżej BMR stracimy zbędne kilogramy.

  Jeśli chcesz rzucić kilogramy, musisz zafundować sobie odpowiedni deficyt kalorii każdego dnia, albo mniej jedząc, albo więcej ćwicząc.

  I opcja z … nieliczeniem kalorii wcale

  Są też nowe wytyczne, jak odchudzający program Pepsi Jem i … chudnę, gdy nie tylko, że nie liczysz kalorii, a wręcz przeciwnie, możesz w ogóle nie myśleć o kaloriach. Jednak jest jeden haczyk, czyli post przerywany. Każdego dnia jesz to co chcesz, ale w krótkim oknie, przez resztę doby pościsz. Oczywiście nawadnianie ciała zalicza się do postu.

  Dodatkowo wymuszasz spalanie dużej ilości energii (kalorii) za pomocą porcji szejka Shape Shake z izolatu białkowego CFM, który pobiera 50o kalorii na samo strawienie się.

  odchudzanie, pepsieliot, thisisboi

  Jem co chcę, dopóki lecą kalorie?

  Utrata wagi jest ściśle związana z deficytem kalorii, albo z przyspieszonym metabolizmem na przykład z powodu biegania długodystansowego. Oczywiście jedzenie mniejszych ilości nie zawsze równa się zdrowszemu odżywianiu. Teoretycznie możesz stracić wagę na diecie z pączków, pod warunkiem, że wcinasz poniżej zalecanego dziennego spożycia kalorii.

  Należy pamiętać, że przykładowe pączki składają się głównie ze skrobi rafinowanych, mnóstwa cukru i dużej ilości oleju. Nie dostarczają Ci żadnych witamin i minerałów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co więcej, rafinowane cukry i skrobie powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi, co z czasem może prowadzić do chorób metabolicznych, takich jak cukrzyca.

  Ciekawostka

  Maratończycy bawili się od czasu do czasu w bieg pączkowy, który polegał na tym, że po intensywnym bieganiu wpadali do cukierni, objadali się pączkami i ruszali w dalszy bieg, a potem ponownie pączki.  Okazało się po czasie, że owszem nie tyli, jednak ich zdrowie i wyniki zaczęły mocno szwankować. O czym można przeczytać w „Biegaczu niezłomnym” poznając koncepcję treningu Briana MacKenziego.

  Krótko mówiąc, liczy się nie tylko ilość kalorii, które spożywasz, ale ich jakość.

  Albo, gdy nie chcesz liczyć kalorii, liczy się nie tylko ich jakość, ale także długość okna, w którym codziennie pościsz. 

  odchudzanie, pepsieliot, thisisboi

  Zjadłam obiad ale wciąż umieram z głodu!

  Tak Ci się tylko wydaje. Twoje ciało jest po prostu nakręcone na przyjęcie jak największej ilości kalorii, dlatego masz chrapkę na dokładkę. Rozwiązanie tego jest bardzo proste: wypij szklankę wody.

  Niejednokrotnie Twoje ciało myli pragnienie z uczuciem głodu, a przez wypełnienie żołądka, poczujesz się dużo bardziej syto. Nie musisz czekać do końca posiłku, aby napić się wody. Wielu ekspertów ds. dietetycznych zaleca wypić szklankę wody przed jedzeniem, aby zmniejszyć potrzebę „nażarcia się”.
  Możesz także swobodnie wypić wodę w czasie posiłku, aby przepłukać podniebienie i zwiększyć uczucie sytości.

  Nie obawiaj się, że woda rozcieńczy kwas żołądkowy i zaczniesz gorzej trawić białka, ponieważ Twój żołądek będzie dobrze zakwaszony wodą z octem jabłkowym BIO (na kwadrans przed posiłkiem) i ewentualnie niewielką grudką soli morskiej, lub himalajskiej (nie białej jodowanej!) zjedzonej tuż po posiłku, lub/i godzinę później. Patrz Bołotow.

  odchudzanie, pepsieliot,thisisbio

  Trenuję jak dzika 5 razy w tygodniu, ale waga stoi w miejscu!

  Chociaż Twoje zaangażowanie jest godne podziwu, warto przyjrzeć się stylowi życia jaki prowadzisz. Możesz odkryć drobne rzeczy, które sabotują postępy w odchudzaniu. Najprawdopodobniej nadal jesz zbyt dużo kalorii, gdyż jesz zbyt często.

  Albo nie stosujesz odpowiednio długiego postu przerywanego. Najczęściej zbyt późno zjadasz ostatni posiłek, przez co Twoje ciało w nocy nie regeneruje się, tylko z trudem trawi kolację. Ciało w nocy przestawia się na rytm spowolniony, wyluzowany, regeneracyjny właśnie. Żołądek w nocy powinien być jak najbardziej pusty. Możesz go co najwyżej „oszukać” porcją szejka białkowego na wodzie, aby lepiej zasnąć nie odczuwając głodu.

  thisisbio, pepsieliot, bikini burn

  TU KUPISZ spalacz tłuszczu BIKINI BURN z jagodą acai, zieloną herbatą, octem jabłkowym i kelpem

   

  Często ludzie padają ofiarą rzekomo „zdrowego” pożywienia. Jedną z największych pułapek są sklepowe sałatki. Warzywa które w nich znajdziemy, bywają w porządku, gdy są organiczne i surowe, ale dodatki, które im towarzyszą niekoniecznie. Najczęściej są to składniki niejadalne jak majonez.

  Złota zasada: nie jedz niczego bez sprawdzenia informacji żywieniowych. W ten sposób możesz dostarczać sobie szkodliwe składniki, wręcz opóźniające Twój metabolizm. Kalorii już nie licz, bo ostatecznie nie o to chodzi przy odchudzaniu.

  odchudzanie, pepsieliot, thisisbio

  Czy rezygnować z przysmaków, gdy jestem na diecie?

  Jednym z największych wyrzeczeń związanych z prawidłowym odżywianiem i utratą wagi jest poświęcenie ulubionego pożywienia. Nie oznacza to jednak, że od czasu do czasu nie można się poczęstować. W rzeczywistości jesteś bardziej skłonna podjadać, jeśli nie dasz sobie trochę swobody.

  Jest też opcja, że Twoja przemiana sięgnie na tyle głęboko i po prostu zmienisz styl życia. Rzeczy, które do tej pory uważałaś jako pyszne, obecnie  stają się pokarmem nie do jedzenia. Z powodu oczyszczonego ciała, urodzą się nowe apetyty, na przykład na poranne zielone szejki.

  Przy czym post przerywany pozwala na o wiele więcej. Jednak wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Gdy należysz do tych osób, które przed wybiciem „godziny zero”, po której już nic nie można zjeść, do następnego, późnego poranka otwierają lodówkę i czyszczą półki, może się zdarzyć, że Twój metabolizm spowolni, a ciało zbyt mało skorzysta z cudownego wręcz działania  postu przerywanego.

  Utrata wagi to długa podróż, która stanie się znacznie łatwiejsza, gdy posiądziesz wszystkie niezbędne informacje. Mam nadzieję, że powyższe odpowiedzi pomogą Ci w przygotowaniu solidnego planu i ruszeniu ze skrzyżowania.

  Odchudzanie może stać się impulsem do wielkiej przemiany, również na płaszczyźnie duchowej. Wraz z utratą kilogramów zanurzysz się w teraźniejszość, przypłyniesz na Tajemniczą Wyspę, zwaną „Nie karmię matrixu”.

  Piona!

  (Visited 6 876 times, 1 visits today)
  Przemysław vel dr Pompa - wyznawca treningu w starym, dobrym stylu. Oddany sztuce kształtowania ciała, ducha i umysłu.Z wykształcenia prawnik, z zamiłowania sportowiec, zwolennik filozofii harmonijnego rozwoju, adept wschodnich sztuk walki.Na blogu Pepsi zmierzy się z problemami współczesnego samca (i nie tylko;).
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Robert 15 lipca 2017 o 10:43

   Witam, a co zrobić w sytuacji, gdy pijąc samą wodę w ciągu dnia, normalnie się załatwiając – waga wzrasta z 82 kg do 84? taka sytuacja powtarzała się już kilkanaście razy, znajoma też zaczyna tyć w czasie postu o wodzie. Gdybym nie znał tego z własnego doświadczenie to bym nie uwierzył.

   1. Pepsi Eliot 15 lipca 2017 o 11:46

    no ale nie przybyło tłuszczu przecież, nie pość długo, jak już to maks 1 dzień, a najlepiej stosować post przerywany

    1. Robert 15 lipca 2017 o 19:37

     Chyba w końcu tak zrobię, bo kilkudniowe posty przynosiły mizerne efekty, które i tak neutralizowały się w ciągu następnych 1-2 dni:)

   2. grzegorzadam 15 lipca 2017 o 17:21

    A jak nerki?
    Kolor i pH moczu?
    Stężenie witaminy D?

    1. Robert 15 lipca 2017 o 19:43

     Z nerkami nie miałem problemu, kolor moczu dość jasny – dużo piję, ph moczu było w dolnej granicy skali, od kilku tygodni piję sodę plus kwasek cytrynowy i jest książkowe. A witaminę D od roku biorę 4000 jm, więc nie powinno być bardzo źle;)

     1. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 12:51

      4 tysie nie musi być dobrą dawką, zbadaj to i napisz, dobiorę dawkę.
      PH świetnie, utrzymuj.
      Mocz musi być docelowo przezroczysty, organizm się odwdzięczy.
      Do wody magnez, sól i odrobinę, dosłownie szczyptę sody.
      Zastap kwasek prawdziwym sokiem cytrynowym lub mętnym OJ albo
      innym octem owocowym.
      Jak z jodem, robiłeś choćby próbę na skórę?
      http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

      1. Robert 16 lipca 2017 o 18:38

       Dzięki za odpowiedź:)
       Myślałem o badaniu żywej kropli krwi (od 100zł) – biorąc pod uwagę cenę (100-180zł) to o wiele więcej można się dowiedzieć.
       Jeżeli lepiej witaminę D to ok, tylko którą?

       Witamina D3 metabolit 1,25(OH)2 80 zł
       Witamina D 60zł(25OH) 60 zł, choć i za 260zł znalazłem jedno z tych badań w Warszawie;)

       Mocz tylko rano żółty albo jak biorę witaminy (naturalne, poza D3 i C). Chlorek magnezu biorę półtora roku,
       podobnie askorbinian sodu (na zwykłą wit C nie reagowałem, może poza rozwolnieniem:)
       szczyptę soli himalajskiej do wody również stosuję, poza tym boraks (odczuwalna różnica na plus zawsze po ok. 4-5 dniach stosowania).
       Ocet jabłkowy często do potraw dodaję, kwasek zastąpiłem dziś cytryną. Sól himjalajska poza tym przed i po posiłku do ssania w niewielkich ilościach – miałem problemy z trawieniem i żołądkiem.

       Jod – to jedna z przyczyn dla których zacząłem pić sodę (pomijając duże zakwaszenie jak się okazało) – wchłania się bardzo szybko, ale skoro ph musi być powyżej chyba ok. 6,5 to pomimo stosowania nie korzystałem w pełni. A z tego linka od Pepsi kilka razy już robiłem płyn Lugola w ciągu ostatniego roku;)

       Poza niemożnością nawet niewielkiego schudnięcia – choć to akurat sprowokowało mnie do napisania – od kilku lat mam problem ze skaczącym ciśnieniem (140-180 w ciągu 2-3 minut bez widocznego powodu) – myślę że pierwotną przyczyną jest stres. Od tej wiosny nadmierna potliwość – wystarczy minimalny wysiłek, nawet podbiegnięcie do autobusu i potem powinienem mieć coś na zmianę do przebrania;)

       A tak na marginesie, to kupujemy chyba w tej samej hurtowni niektóre rzeczy:)
       Pozdrawiam!

      2. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 16:30

       Witamina D 60zł(25OH) 60 zł”
       Tak, to zrób.

       ”od kilku lat mam problem ze skaczącym ciśnieniem (140-180 w ciągu 2-3 minut bez widocznego powodu)”
       Zawsze jest powód, pH podwyższyłbym do 7.5 przez jakiś czas.

      3. Robert 21 lipca 2017 o 17:32

       Poza porankiem ph już jest już powyżej 7,5. Wynik witaminy D: 66,2 ng/ml.

      4. grzegorzadam 22 lipca 2017 o 08:41

       Ładnie, przyzwoity wynik, ale podwyższyłbym do 100 ng, przez jakiś czas, jaką masz wagę?

    2. Robert 22 lipca 2017 o 17:11

     47 lat, 182 cm, waga od kilku lat waha się (przez moment 95 kg), ale udało mi się zbić i od dłuższego czasu 81-87 kg. A moja „normalna” waga przez całe dorosłe życie około 73 kg. Jeszcze nie wyrzuciłem starych ubrań;) Myślę że duży udział ma w tym stres, Niestety mamie zostało pewnie kilka miesięcy, a patrząc jak jej się pogarsza z tygodnia na tydzień niewiele potrafię zrobić ze stresem, Z jej zdrowiem zresztą też, skoro ona nie chce…

     1. Pepsi Eliot 22 lipca 2017 o 18:04

      no to wykorzystaj ten czas na własną zmianę, zacznij pisać bloga, o tym co się dzieje z Tobą, i jak zaczynasz zrzucać kilogramy w ramach obrony własnej <3

      1. Robert 23 lipca 2017 o 07:23

       Zmiana już jest, mam nadzieję że będzie trwała. O blogu myślałem, choć niekoniecznie o tej tematyce. Natomiast muszę przyznać, że oprócz tego miejsca jest tylko jedno więcej, gdzie zaglądam od chyba 3 lat. Gratuluję!

     2. grzegorzadam 22 lipca 2017 o 20:17

      Robert, jesteś młodym facetem.
      Dla Hunza młodzieniaszkiem 🙂
      nie koncentruj się na wadze, to zła dróżka, unormuje się sama jak dojdziesz do równowagi.
      W Twoim wieku zaczynałem rozkminiać, musisz duuużo czytać i wyciskać wnioski.
      ”Jeszcze nie wyrzuciłem starych ubrań;)”
      To nie są stare ubrania, to są Twoje ubrania.
      Trzymam takie sprzed 15 lat, nei jest to moim celem, niech sobie leżą.
      ”Niestety mamie zostało pewnie kilka miesięcy, ”
      Mogę polecić tę pozycję, poczytaj uważnie:
      PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH Hulda Clark
      Rewelacja.

      1. Robert 25 lipca 2017 o 14:53

       Co by nie powiedzieć czuję się młodo:)
       Zaczynam czytać „Kurację życia”, potem przejdę do polecanej przez Ciebie (jeszcze jej nie mam).Dzięki za porady!

   3. Zyraffa 16 lipca 2017 o 10:28

    Kwasek cytrynowy???? Oj ,yyy może jednak cytryna

    1. Robert 16 lipca 2017 o 18:40

     Od dziś już zmieniłem na cytrynę:)

  2. vivienne 15 lipca 2017 o 16:21

   Hej, czy mogę pić wit C+ MSM razem z chlorkiem magnezu? Sam chlorek Mg z wodą jest dla mnie nie do przełknięcia niestety, a z suplementacji magnezu nie zrezygnuję. Oczywiście pomijając oliwę magnezową, którą stosuję codziennie.
   Pozdrawiam ciepło! <3

   1. Pepsi Eliot 15 lipca 2017 o 16:41

    dodaj soku z cytryny, witamina C jak najbardziej, czy MSM jeszcze nie wiem

    1. vivienne 15 lipca 2017 o 17:00

     Dziękuję za info Pepsi 🙂

   2. grzegorzadam 15 lipca 2017 o 17:20

    Bez obaw, lubią się 😉

    1. Blue 15 lipca 2017 o 17:42

     Pyt do GA: piję 1,5 l wody z 5 g askorbinianu sodu + 5 g MSM + sok z połowy cytryny, czy mogę dodać do tej mieszanki jod – płyn lugola, zeby wspomóc głównie tarczycę? nie pogryzie się to? dziękuję GA

     1. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 12:30

      Jeżeli jod ma mieć działanie antyseptyczne nie łącz.
      Po posiłku kwadrans krople na 100 ml, wystarczy.

    2. vivienne 15 lipca 2017 o 20:46

     gracias señor! 😉

    3. Carrie 15 lipca 2017 o 23:14

     A można tak samo dodać do MSM i witaminy C jabłczan magnezu?

     1. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 13:30

      Można.

      1. Carrie 16 lipca 2017 o 14:26

       GrzegorzAdam
       Dziękuję 🙂 jak zawsze 🙂

  3. Andrzejos 15 lipca 2017 o 16:46

   Borykam się z dobraniem diety od kiedy zacząłem pracować w systemie 3-zmianowym, okazuje się, że zdrowa zbilansowana dieta nie jest tu kluczem do redukcji (ale zdrowie numero uno, tak się pocieszam gdy głaskam brzuszek). Czy przy poście przerywanym można zmieniać okno żywieniowe co tydzień? Albo czy carb-backloading ma szanse działać w moim trybie pracy? W książce autora jest przedstawiona jako dieta współpracująca z układem hormonalnym, który to bywa różny w ciągu dnia i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym jak zmienia się ten układ hormonalny jeżeli co tydzień wstaje się o innych godzinach.

   1. Pepsi Eliot 15 lipca 2017 o 17:28

    można, chodzi po prostu o długi post i krótkie żarcie

   2. grzegorzadam 15 lipca 2017 o 17:31

    o tym jak zmienia się ten układ hormonalny jeżeli co tydzień wstaje się o innych godzinach.”

    Kiedy masz kontakt ze słońcem?
    To jest klucz do wszystkich hormonów.
    Poziom wit. D?

  4. grzegorzadam 15 lipca 2017 o 17:19

   Rozwiązanie tego jest bardzo proste: wypij szklankę wody.”

   Jeszcze stworzyć imitację wody morskiej dodając soli, magnezu i sody 😉

  5. Dajspokoj 15 lipca 2017 o 18:55

   Pepsi, Grzegorzuadamie podpowiedzcie co poradzić na nawracające anginy, płukanie gardła wodą utlenioną i płynem lugula, witamina c szczerze mówiąc nie za specjalnie dają radę… Pepsi mam Twoje super witaminki i probiotyki, ale chyba na czas choroby odstawić? organizm był oczyszczony „salvią” z pasożytów i toksyn, a może to efekt uboczny i anginy trzeba przechorować?Pomożcie otoczenie i lekarze zalecają coraz silniejsze antybiotyki…

   1. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 12:47

    a może to efekt uboczny i anginy trzeba przechorować?”

    Ładnie to ujęłaś, są poglądy, ze anginy to efekt zdrowienia organizmu.
    Nie panikowałbym.
    Jeżeli nie oczyszczałaś jelit i nerek poczytaj tutaj:
    http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/
    Bołotow wini za anginy nerki, chyba lewą.

    1. Dajspokoj 16 lipca 2017 o 15:01

     Dziękuję Grzegorzu, jelita oczyszczone, nerki jeszcze nie, poczytam:)

  6. kobitka 15 lipca 2017 o 19:27

   Pepsi, od którego wieku brwi i rzesy nie rosna już tak jak w mlodosci ? Czy istnieje jakas granica wiekowa ( 40, 50 lat ?)

   1. Pepsi Eliot 15 lipca 2017 o 23:29

    nie mam pojęcia

   2. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 12:32

    Holistyczni twierdzą, że tą granicą jest wiek 45 lat.
    Tzn. od tego momentu należy uzupełniac naturalnie ubywających
    składników.
    Można tę granicę przesunąć czyniąc to umiejętnie.
    Dbać o ph, wit.D, magnez, jod, sól itd.

    1. Kobitka 16 lipca 2017 o 14:01

     Dziekuje. Móje zapytanie bierze się stad, iż mam problem z tarczyca. Wloski leca mi bardzo już teraz (jestem po 30). Z natury mam bardzo mocne owłosienie, nigdy nie musiałam się malować , tak mnie natura hojnie obdarzyla 🙂 Duzo wloskow na buzi i glowie stracilam przez hormony. Dodam, ze jestem uczulona na wszelkie rodzaju malowidla typu tusz, farby i inne (natychmiast lzawia mi oczy, skora robi się czerwona). Dlatego zainteresowalo mnie, czy z wiekiem wszystko się sypie i nie mamy na to wpływu, czy nie da się tego procesu zatrzymać do 60? Witamnie D zazywam.

     1. Pepsi Eliot 16 lipca 2017 o 14:10

      60 lat nie jest żadnym wyznacznikiem. Nie ograniczaj się takim myśleniem, ponieważ nie należy myśleć o swoim ciele, oceniając go, porównując. Włosy nie wypadają bez powodu. Najczęściej jest to spowolnienie metabolizmu, lub/i braki składników odżywczych. Każdą sytuację możemy polepszyć bez względu na wiek.

      1. Kobitka 16 lipca 2017 o 14:41

       Dziekuje Peps za mile słowa <3

      1. kobitka 16 lipca 2017 o 17:50

       Dzieki za linka, przeczytałam. Irytuje mnie nie picie kawy, herbaty….tego nie mogę sobie odmowic. Czy woda przygotowana/gotowana na herbate, kawe tez jest zla ?

      2. Pepsi Eliot 16 lipca 2017 o 19:30

       jak ma w sobie chemię to jest zła, a ta z kranu ma

      3. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 20:03

       Czy woda przygotowana/gotowana na herbate, kawe tez jest zla ?”

       Ważna jest jakość wody w ogóle, gotowanie ma tu niewielki wpływ.

      4. kobitka 16 lipca 2017 o 22:06

       Trudno mi powiedzieć, jaka ta z kranu jest. A jeśli jest zla, to trzeba zakupić drogie filtry ? Nie ukrywam, ze to duzy wydatek, ale chyba nie ma innej opcji tak ogolnie pisząc ? Trudno zrezygnować z picia cieplych napoji ..

     2. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 17:27

      Z natury mam bardzo mocne owłosienie,”

      A wiesz, ze mocne owłosienie na plecach u faceta to działanie wirusa Herpes, chyba 6? 😉
      i tarczyca może mieć związek z wirusem np. EBV?
      Sprawdzałaś to? polecam:
      http://www.pepsieliot.com/jak-pozbyc-sie-niedoczynnosci-tarczycy-naturalnie/

      Zrobiłbym biorezonans w tym zakresie z jednoczesnym zdiagnozowaniem boreliozy i innych patogenów.
      Może to zmienić wzystko zasadniczo… 😉

      1. kobitka 16 lipca 2017 o 21:59

       pierwsze slysze, poczytam – mocne owłosienie mam od najmłodszych lat, co akurat mnie cieszy/lo, ponieważ jak wspomniałam nie musze się malować/farbować (przyczyna jest uczulenie). Zaczelo się to mocno zmieniac , z pojawieniem się probelmow zdrowotnych już wspomnianych.

     3. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 17:28

      Witamnie D zazywam.”

      Jaki masz poziom obecnie?

      1. kobitka 16 lipca 2017 o 21:54

       Obecnie cos około 30, było juz grubo poniżej 10.

      2. grzegorzadam 17 lipca 2017 o 00:31

       Obecnie cos około 30, było juz grubo poniżej 10.”

       Trzeba mocno podnieść do góry, jaka waga?

      3. kobitka 17 lipca 2017 o 19:21

       Waga 68

      4. grzegorzadam 20 lipca 2017 o 19:41

       Jaki chcesz mieć poziom?

   3. grzegorzadam 16 lipca 2017 o 12:39

    Mniej jeść, to aktywuje hormon wzrostu i pozostałe,
    nie jeśc dużo wapnia, szczególnie z ”mleka” krowiego,
    pamiętać o magnezie i soli w wodzie., oczyszczać dietą (soki) organizm.

  7. Asia 17 lipca 2017 o 13:39

   To ja się może podzielę moim doświadczeniem… Od dawna jestem na poście przerywanym, trochę nieprzepisowym bo jem między 8-17, a powinnam ten czas skrócić. W każdym razie dzięki temu i zrezygnowaniu z jedzenia śmieci udało mi się nieco schudnąć a potem waga się zatrzymała na bardzo długo. Samopoczucie mi się bardzo poprawiło, pewnie też dzięki chlorelli i wit d&k2, ale chciałam schudnąć jeszcze trochę bez większego wysiłku. Ćwiczę tez co drugi dzień (jeśli mi się chce) jakieś podstawowe wygibasy przez 20-30 minut + kręcę hula hoop prawie codziennie, czyli nic niezwykłego. Jedyna rzecz jaką zmieniłam, to dodanie lekkich ćwiczeń w ciągu dnia. Staram się więcej chodzić, wspinać na palce kiedy stoję a kiedy idę do WC to zawsze wykonuję przed wyjściem serię unoszeń nóg, rozciąganie (nikt nie widzi, więc spoko). I dzięki temu straciłam już 1,5 kg w dwa, czy trzy tygodnie. Wagę jaką mam teraz ostatnio miałam chyba 10 lat temu… Zwiększyłam po prostu delikatnie wydatek energetyczny i powolutku tracę wagę a jem tyle samo, choć zupełnie inaczej, niż jadłam jeszcze dwa lata temu. Zobaczymy co będzie dalej. Wiem jednak, że nie wolno za żadne skarby wracać do starych nawyków, kiedy już się je porzuci. Nie ma nic gorszego… W sumie te i inne zmiany zawdzięczam Pepsi, której bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ!!

   1. Gosialavenda 10 sierpnia 2017 o 23:10

    Gratuluję Asiu. Stare nawyki, brrrrr, nawet o nich nie myśl. Pozdrawiam Gosia.

  8. Gosialavenda 10 sierpnia 2017 o 23:06

   Myślę, że, aby zacząć stosować post przerywany najpierw trzeba się doksztalcic się w sprawach tych i owych czyli żywieniowo -psychologicznych. I nie ma do tego lepszego miejsca niż ten blog. No bo jak nie, jak tak, skoro o każdej porze dnia i nocy mamy dostęp do szukałki, i to całkiem za darmo. O wiele łatwiej wprowadzać zmiany kiedy się w pełni rozumie jakie będziemy mieli z nich korzysci. W ogóle nie tęsknię za dawnymi przysmakami, a wręcz przeciwnie, kojarzą mi się one tylko źle, z etapem w swoim życiu do ktorego nie chcę wracać. Uściski zasylam. Gosia.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *