Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
208 454 937
125 online
32 994 VIPy

Jaka chlorella jest najlepsza? Właściwości i zastosowanie

Chlorella właściwości

Do tego błonnik, chlorofil, na bogato więc. Oprócz żelaza zawiera też wapń, potas, magnez, cynk, mangan, fosfor, selen i jod. Spożywając ją dostarczasz ciału również witaminy A, C i E, witamin z grupy B (uważka, bez B12, bo ta witamina w roślinach to nieprzydatny dla człowieka analog), przeciwutleniacze, aminokwasy, chlorofil i kwasy nukleinowe.

Chlorella jest niemal tak stara jak planeta Ziemia, a jej struktura prawdopodobnie pozostaje niezmienną od tysiącleci. Odkryto ją jednak dopiero w okolicach XIX wieku, a kolejnych parę dekad zajęło określenie jej cudownych właściwości i potencjału.

Prawdziwym przełomem dla tej niepozornej algi była I wojna światowa i poszukiwanie alternatywnych źródeł pokarmu. Chlorella, ze swoim profilem odżywczym, była idealną kandydatką, więc Japonia rozpoczęła jej komercyjną produkcję, a lata później dystrybucję.

Chociaż na początku swojej kariery alga nie cieszyła się dużą popularnością, dzięki odczuwalnemu wpływowi na samopoczucie ciała i urodę, obecnie jest najprawdziwszym hitem i nie zanosi się żeby miała zniknąć z superfoodowej listy przebojów.

Polecam wysokiej  jakości Chlorellę This is BIO  (może być też w proszku)
z bardzo małą ilością feoforbidu
(uwaga, ten alergen jest w KAŻDEJ chlorelli bez względu na to, co o tym myśli, lub czego nie wie sprzedawca)


Chlorella jaka najlepsza?

To nie to, że artykuł cierpi na lokowanie produktu. Chodzi o to, że Chlorella This is BIO rzeczywiście należy do tych najlepszych i postaramy się tego dowieść, bo nie przez przypadek pojawiła się w ofercie.

Marketingowa ściema

Wielu producentów chlorelli reklamuje się tym, że ich chlorella ma tzw. rozbitą strukturę komórkową lub rozerwaną ścianę komórkową. Jest to jednak procedura, którą stosuje się w przypadku każdej chlorelli sprzedawanej jako suplement (przypominam, że w innym przypadku nie byłoby można jej po prostu strawić i przyswoić zawartych w niej substancji odżywczych).

Mało kto mówi natomiast o zawartości feoforbidów – alergenów, które znajdują się w KAŻDEJ chlorelli!

Ich dopuszczalna norma wynosi 60 mg – tymczasem 100% organiczna Chlorella This is BIO®, zawiera jej < 10,2 mg, przodując tym samym czystością pośród innych chlorelli na rynku. To po prostu możesz sama sprawdzić.

Miejsce pochodzenia

Jednym z czynników świadczących o wysokiej jakości chlorelli jest jej pochodzenie. Jeszcze do wybuchu w Fukushimie to chlorella z Hawajów uważana była za najbardziej godną polecenia, jednak mówi się, że to głównie w tamte rejony dotarło szkodliwe zanieczyszczenie.

Z tego powodu polecamy 100 % organiczną, certyfikowaną Chlorellę z wyspy Hajnan, na Morzu Południowochińskim.

Niektórzy producenci chlorelli tak bardzo boją się napisać, że ich Chlorella jest z Chin (ze względu na potężną, głównie amerykańską nagonkę) dlatego podają, że mają produkt z tajemniczej wyspy Hajnan.

Jednak produkt produktowi nie równy, dlatego nie obawiamy się powiedzieć, TAK 100% organiczny, TAK certyfikowany w Unii, TAK z Chin, TAK z wyspy Hajnan.

w didaskaliach

Nowoczesna organiczna architektura, wymagania ludzi, którzy zjeżdżają z całego Świata do najlepszych hoteli na Hajnanie, wymagania co do czystości pokarmów, powietrza, wody, zdecydowanie odbiegają od rozpowszechnionego wyobrażenia o Chinach, i zanieczyszczeniu.

W najnowszej „Abitare N.608” october 2021 znajdziesz miedzy innymi (jest też arcy ciekawy artykuł o Oscarze Niemeyer’ze) obrazowany wspaniałymi zdjęciami architektury, artykuł o Hajnanie (str 85)

w didaskaliach

W naszym sztandarowym 4 Greens This is BIO (ten, który idzie do 4 szklanki znajduje się spiralina i chlorella z Hajnanu (Chiny), ale już trawy (pszeniczna i jęczmienna) użyto nowozelandzkich, ponieważ słyną z największej czystości na świecie.

wracając do wyspy Hajnan

To zalesione, dziewicze tereny, na których w kontrolowanych warunkach, w krystalicznie czystych wodach śródkontynentalnych, uprawia się wysokiej klasy, organiczną chlorellę, z jakością popartą certyfikatami i badaniami.

Ważne! ECO? Serio?

Mimo, że w teorii tylko o prawdziwie ekologicznych produktach (czyli takich o czystości popartej odpowiednim certyfikatem i badaniami) można pisać, że są organiczne, wielu producentów (spotkasz ich nawet na najbardziej popularnym portalu sprzedażowym) sugeruje na swoich stronach, że ich produkty są organiczne, mimo że NIE MAJĄ na to ŻADNEGO potwierdzenia.

Jeśli zastanawiasz się jaka jest najlepsza chlorella, postaw na taką z certyfikatem Euroliścia. Wbrew temu co sądzą sceptycy, nie tak łatwo go zdobyć, co roku należy odnawiać spełniając wysokie warunki, oraz być przygotowanym na liczne kontrole w ciągu roku.

Nie muszę chyba dodawać, że Chlorella This is BIO posiada certyfikat unijny, i wszystkie pośrednie.

Chlorella jedzenie

dla dociekliwych

Chlorella ma właściwości podobne do yyy… cukru, można ją sprasować w kostki, nazwijmy je tabletkami, BEZ jakichkolwiek DODATKÓW. Dlatego nawet w tabletce nadal jest pokarmem, a nie suplementem.

Dlatego nie mówimy: chlorella dawkowanie, bo to odnosiłoby się do leku, a chlorella jest jedzeniem. Fakt, o silnie skoncentrowanych wartościach odżywczych, ale jedzeniem. Chociaż w domu dawkuje się dzieciom kostki czekolady:)

Rzuć też okiem na: Spirulina – jaka jest najlepsza

Chlorella w proszku lub tablektach

Stosowanie chlorelli w tabletkach należy zacząć od ½ tabletki Chlorelli This is BIO dziennie (dzieci od 1/4 tabletki) i stopniowo zwiększać porcję, dokładając raz w tygodniu kolejną ½ tabletki (dzieci 1/4 tabletki), aż do osiągnięcia dziennego pułapu około 3-4 gramów (dorośli), a dzieci w zależności od wieku. Przyjmuje się, że roczne dziecko może chrupać (tak, one naprawdę to robią:) 1 gram organicznej chlorelli.

W przypadku chlorelli w proszku zaczynaj od ⅛ łyżeczki do herbaty i stopniowo zwiększaj porcję do osiągnięcia jednej płaskiej (5 gramów) bądź troszeczkę bardziej “czubatej” łyżeczki. Dzieciom rozpoczynasz dawkowanie Chlorelli This is BIO w proszku od czubeczka łyżeczki (na dotknięcie).

Dobrym pomysłem jest dodanie sproszkowanej chlorelli do 4 szklanki, chyba, że stosujesz już 4 Greens (algi i trawy This is BIO).

Albo

Włącz chlorellę do śniadania, lub jedz na 15 minut przed posiłkiem i od rana ciesz się jej właściwościami.

Wieczorem staraj się nie przyjmować chlorelli, chyba, że 1-2 tabletki tuż po zjedzeniu ryby (rtęć!)

Chlorella działanie

Chlorella cieszy się popularnością ze względu na swoje detoksykujące właściwości. Odpowiada za nie twarda, nie trawiąca się, zewnętrzna powłoka chlorelli.

Kiedy chlorella jest przyjmowana regularnie, włóknista powłoka wiąże się z metalami ciężkimi i innymi toksynami i pomaga wydalać je z organizmu. Wiele osób na początku suplementacji chlorellą odczuwa częstsze ruchy jelit. Wynika to właśnie ze wzmożonego procesu oczyszczania zachodzącego w układzie pokarmowym.

Spożywając chlorellę, dzięki dużej ilości zawartego w niej chlorofilu, podnosisz też poziom hemoglobiny we krwi. Chlorofil i hemoglobina mają bardzo podobną strukturę cząsteczkową, jedyną różnicą jest to, że w miejscu, w którym hemoglobina zawiera żelazo, chlorofil zawiera magnez. Wraz ze wzrostem hemoglobiny wzrasta też dotlenienie krwi.1

Chlorella schudłam

To komentarz słyszany wśród osób, które jedzą chlorellę.

W podsumowaniu jednego z badań dotyczących chlorelli u wszystkich uczestników i uczestniczek zauważono zmniejszenie procentu tłuszczu w składzie ciała.2 Według innego badania zawarte w chlorelli substancje hamują wzrost komórek tłuszczowych.3

Co więcej, algi balansują poziom cukru we krwi, a dzięki temu, poza wspomnianym blokowaniem komórek tłuszczowych, potencjalnie zmniejszają poziom tłuszczu we krwi, zwiększając tolerancję glukozy i wrażliwość na insulinę.4

Zobacz również: Wszystko co musisz wiedzieć o spirulinie zanim zaczniesz ją stosować

Chlorella dla dzieci

Dr Mark Drucker, pediatra z Kalifornii i autorytet medycyny holistycznej, w wywiadzie dotyczącym odżywiania dzieci mówi, że zaczął podawać swoim dzieciom chlorellę gdy miały 8 miesięcy (aczkolwiek zaleca się podawanie tej algi dopiero od pierwszego roku życia – nie róbcie tego wcześniej na własną rękę, bez konsultacji z pediatrą lub wykwalifikowanym dietetykiem).

Bardzo szybko zauważył nie tylko pojedyncze ząbki wyszczerzone w zielonym uśmiechu, ale także dużo profitów. Jak zaznacza doktor Drucker, ten zielony pokarm NIE MOŻE ZASTĄPIĆ zdrowego odżywiania. Zawiera on jednak całe spektrum niezbędnych substancji zbilansowanych w naturalny sposób.

Chlorella dla dzieci to dobry dodatek do zbilansowanej diety niejadków

Podczas badań w Japonii podawano 22 chłopcom i 18 dziewczynkom po 2 gramy chlorelli dziennie przez 112 dni. Dla porównania wyników monitorowano 18 chłopców i 15 dziewczynek nie przyjmujących chlorelli.

Po zakończeniu badania chłopcy, którzy przyjmowali algę, urośli dwukrotnie więcej niż dzieci z grupy porównawczej. Nie tylko urośli szybciej, ale także podniosła się ich waga. U dziewczynek nie było widać dużych różnic we wzroście, jednak te, które przyjmowały chlorellę, nie miały problemu ze zdrowym przybieraniem na wadze, która wzrosła u nich niemal dwa razy bardziej w porównaniu do małych pacjentek, które nie dostawały algi.5

Chlorella i yyy… twój pies

Jeśli Twój pies ma braki odżywcze, oraz stresuje się podaj mu yyy… chlorellę

dla dociekliwych:

Ponieważ chlorella ma twardą ścianę komórkową, nie można jej po prostu strawić i zaabsorbować substancji odżywczych. W związku z tym jest zawsze przetwarzana przed sprzedażą – rozbija się jej strukturę komórkową, dzięki czemu składniki odżywcze mogą być prawidłowo wchłaniane.

Zależnie od rodzaju alg, może ona zawierać różne ilości białka, tłuszczu, kwasów tłuszczowych, węglowodanów, minerałów lub witamin, jednak najczęściej nie są to znaczące różnice.

Profil odżywczy chlorelli plasuje się zatem mniej więcej na poziomie 45% białka, 20% węglowodanów, 20% tłuszczu i 5% błonnika. Pozostałych 10% to bogactwo cynku, żelaza, magnezu, wapnia, fosforu i witamin A, C, D, E oraz witamin z grupy B.

Chlorella – objawy oczyszczania

Na początku stosowania chlorelli pojawiają się objawy oczyszczania – w niektórych przypadkach, za sprawą swoich detoksykujących właściwości, chlorella może wywoływać częstsze wizyty w toalecie, lekką nadwrażliwość na słońce, wzdęcia i mdłości.

Właśnie dlatego poleca się przyzwyczajać do niej ciało stopniowo.

W przypadku alergii, szkoda, ale należy bezzwłocznie odstawić ten superfood!

Gdzie więc kupić najlepszą chlorellę?

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, gdzie?:)

Rynek surowców jest bardzo bogaty i pełen wariantów, a rozpiętość cenowa (i związana z tym jakość, której na pierwszy rzut gałki nie widać) stanowi sporą pokusę dla producenta, aby jego produkt mógł konkurować z innymi dostępnymi na rynku.

Niestety właśnie konkurencja cenowa, nie jakościowa, to podstawowy marketing, jakim operują producenci i dystrybutorzy.

A przecież to nie cena algi powinna być decydującym czynnikiem wyboru jaka chlorella jest najlepsza.

PS

Będąc dorosłym (dzieci zupełnie co innego) trudno w jednym zdaniu umieścić słowo chlorella i smaczny (widocznie nie miałeś w ustach kelpu:), jednak chlorella this is bio jest dziwnie przyjemna w odbiorze organoleptycznym.

Jest niejako yyy… smaczna.

Źródła:

 1. pkdiet.com/pdf/HemeVsChlorophyll.pdf
 2. liebertpub.com/doi/abs/10.1089/jmf.2006.0180
 3. wellnessresources.com/studies/chlorella-helps-reduce-fat-cells
 4. healthline.com/nutrition/benefits-of-chlorella
 5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8989136/ – strona 30

(Visited 28 902 times, 32 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Gosia 4 października 2021 o 08:02

  Pepsi, czym się różni chlorofil od chlorofilu A i czy to znaczy że odpowiedzią na pytanie ile jest chlorofilu w 100 gramach Twojej Chlorelli jest sumą tych dwóch chlorofilów? Czy tylko liczyc jeden z nich?

  1. Pepsi Eliot 4 października 2021 o 17:09

   i A i B jak wszystkie algi, a różnice polegają na tym, że A jest w roślinach zielonych więcej (3/4) a B mniej i ten B to pigment dodatkowy, który pomaga w fotosyntezie , ogólnie mówi się po prostu chlorofil, https://www.vedantu.com/biology/difference-between-chlorophyll-a-and-chlorophyll-b

 2. Sprite 1 sierpnia 2022 o 18:01

  a jak to jest, ze Twoja chlorella posiada znacznie mniej alergenu niż inne
  kiedyś o tym wspominałaś chyba, ze coś źle zrozumiałam
  pytanie ważne, bo w domu uczuleniowcy w tym na chlorellę też ale po dłuższej przerwie od odstawienia chciałabym spróbować jeszcze raz ostrożnie wprowadzić i sprawdzić efekt

  1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2022 o 04:53

   po prostu szukamy takiego surowca, najlepszego, przy okazji jest też najdroższy, o zbadanej ilości feoforbidu. Gdyby ludzie wiedzieli jaką chlorellę można nasypać do pojemników, zapewne kupowaliby głownie w This is BIO:) My ją jemy,nasze rodziny etc.

 3. Izabela 12 września 2022 o 00:40

  A czy nie masz do polecenia jakiejś chlorelli z Hiszpanii 🙈 potrzebuje na szybko a niedlugo bede juz na wyspach Kanaryjskich, a tam poczta dziala tak, ze z Polski paczke zobacze moze po miesiacu, jak dobrze pójdzie 😅 Na kontynencie jestem do 19 i moze jeszcze udaloby mi sie tutaj zamowic cos dobrego. Potrzebuję przede wszystkim do oczyszczenia rodziny z pasozytow 😜 ewentualnie bede szukac wyngla na ten czas a od Was zamówię na pozniej, tylko czy na wyspy wysyłacie? 😁
  Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 12 września 2022 o 08:56

   wysyłamy wszędzie, po prostu kup jakąś organiczną koniecznie z certyfikatem unijnym

 4. Ewa Mierwald 4 listopada 2022 o 20:52

  Dzień dobry, czym się różni chlorella vulgaris od chlorelli pyrenoidosa?

 5. Beata 20 grudnia 2022 o 12:24

  Dzień dobry, jak obniżyć podwyższoną bilirubinę u 12 letniego dziecka? Standardowe wyniki krwi poza bilirubiną całkowitą i związaną są w normie, crp i ob w normie (OB 3 mm po 1 h, CRP 0,15 mg/l ), brak bilirubiny w moczu, Hbs- antygen poniżej 0,030 czyli w normie niereaktywny. Jedynym objawem były delikatnie zażółcone białka i kilkudniowy brak apetytu (teraz wszystko w normie). Białka teraz mniej zażółcone. Czekamy na badanie USG- termin w styczniu. Bilirubina całkowita 46,63 (norma 3,40-21.00) a bilirubina związana 0,66 mg/dl (norma 0-0,30). Proszę o jakąś wskazówkę co mogłoby pomóc obniżyć poziom bilirubiny. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 20 grudnia 2022 o 13:42

   U dorosłych, aby obniżyć poziom bilirubiny, należy pić dużo wody (4 szklanki na rozpoczęcie dnia), unikać alkoholu, jeść owoce i warzywa oraz zwiększyć spożycie błonnika.
   Wysoki poziom bilirubiny często wskazuje na zły stan wątroby, były symptomy.
   Ale to może być też zespół Gilberta, wszystko wygląda groźnie, ale tak naprawdę nie jest: https://diag.pl/pacjent/bez-kategorii/zespol-gilberta/

 6. Beata 20 grudnia 2022 o 15:33

  Dziękuję. Lekarz również wspomniał, że należy sprawdzić czy nie jest to zespół Gilberta, więc jeszcze trochę diagnostyki przed nami. Od paru dni bardzo ciągnie moje dziecko do owoców, więc spelniamy tym samym jedno z zaleceń powyżej i jemy ich ile się da plus soki wyciskane warzywno-owocowe. 😀 Dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

  1. Pepsi Eliot 20 grudnia 2022 o 15:56

   uściskaj go ode mnie <3

 7. Justyna 2 stycznia 2023 o 23:05

  Witam. Jeśli chodzi o chlorelle w tabletkach to do jakiej ilości dziennie jeśli chodzi o spożycie u osoby dorosłej?

  1. Pepsi Eliot 3 stycznia 2023 o 12:57

   To jest jedzenie, ale super pokarm, czyli wystarczy mało zjeść, żeby skutki były duże. 3 gramy chlorelli this is BIO i 5 gramów spiruliny this is bio dziennie jest profilaktycznie ok, ale przy wielkich chelatacjach jedzą znaczeni więcej.

 8. Sylwia 10 stycznia 2023 o 20:37

  Pepsi sprawdzałam poziom żelaza i jest 25 ug/dl (37-145) i ferrytyny 25.2ng/ml (13-150) jakieś 2 miesiące temu. Teraz jestem w ciąży czy 3g chlorelli i 5g spiruliny dziennie wyrówna mi braki?

  1. Pepsi Eliot 10 stycznia 2023 o 22:18

   w ciąży to trzeba będzie wziąć dodatkową kurację 1 opakowaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/4484-ironchel-90kaps-amix–8594060007793.html i foliany TiB po 1 kapsułce https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html
   a algi też, jeśli nie jadłaś wcześniej alg, to zacznij od mikro dawki chlorelli <3 nie jestem lekarzem

   1. Sylwia Popis 14 marca 2023 o 21:15

    Dziękuję za odpowiedź. Żelazo bardzo ładnie się podniosło na 122, a ferrytyna na 50. Ale robiłam badania krwi i obniżyła mi się hemoglobina, hematokryt i erytrocyty nieco poniżej normy, gdzie przy poprzednich zbyt niskich poziomach żelaza były ok. Z czego to może wynikać? Teraz przyjmuje już tylko algi

    1. Pepsi Eliot 16 marca 2023 o 07:49

     Masz obfite menstruacje? Jakie masz MCV? a może badałaś B12, kwas foliowy i homocysteinę?

 9. len 22 lutego 2023 o 22:06

  a z Niemiec? … czy to dobra firma jeżeli chodzi o zakup chlorelli?

 10. Wojtek 26 lutego 2023 o 20:05

  Witam chciałbym spróbować kuracji i przede wszystkim oczyścić organizm, od czego powinienem zacząć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

4 Green This is BIO, te zielonki (również z chlorellą) idealne do szejka, lub 4 szklanki (ale Ty to wiesz:)

Do biegania bez przeziębiania się nadaje:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum