Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
211 705 014
67 online
33 966 VIPy

Jaka chlorella jest najlepsza? Właściwości i zastosowanie

Chlorella właściwości

Do tego błonnik, chlorofil, na bogato więc. Oprócz żelaza zawiera też wapń, potas, magnez, cynk, mangan, fosfor, selen i jod. Spożywając ją dostarczasz ciału również witaminy A, C i E, witamin z grupy B (uważka, bez B12, bo ta witamina w roślinach to nieprzydatny dla człowieka analog), przeciwutleniacze, aminokwasy, chlorofil i kwasy nukleinowe.

Chlorella jest niemal tak stara jak planeta Ziemia, a jej struktura prawdopodobnie pozostaje niezmienną od tysiącleci. Odkryto ją jednak dopiero w okolicach XIX wieku, a kolejnych parę dekad zajęło określenie jej cudownych właściwości i potencjału.

Prawdziwym przełomem dla tej niepozornej algi była I wojna światowa i poszukiwanie alternatywnych źródeł pokarmu. Chlorella, ze swoim profilem odżywczym, była idealną kandydatką, więc Japonia rozpoczęła jej komercyjną produkcję, a lata później dystrybucję.

Chociaż na początku swojej kariery alga nie cieszyła się dużą popularnością, dzięki odczuwalnemu wpływowi na samopoczucie ciała i urodę, obecnie jest najprawdziwszym hitem i nie zanosi się żeby miała zniknąć z superfoodowej listy przebojów.

Polecam wysokiej  jakości Chlorellę This is BIO  (może być też w proszku)
z bardzo małą ilością feoforbidu
(uwaga, ten alergen jest w KAŻDEJ chlorelli bez względu na to, co o tym myśli, lub czego nie wie sprzedawca)


Chlorella jaka najlepsza?

To nie to, że artykuł cierpi na lokowanie produktu. Chodzi o to, że Chlorella This is BIO rzeczywiście należy do tych najlepszych i postaramy się tego dowieść, bo nie przez przypadek pojawiła się w ofercie.

Marketingowa ściema

Wielu producentów chlorelli reklamuje się tym, że ich chlorella ma tzw. rozbitą strukturę komórkową lub rozerwaną ścianę komórkową. Jest to jednak procedura, którą stosuje się w przypadku każdej chlorelli sprzedawanej jako suplement (przypominam, że w innym przypadku nie byłoby można jej po prostu strawić i przyswoić zawartych w niej substancji odżywczych).

Mało kto mówi natomiast o zawartości feoforbidów – alergenów, które znajdują się w KAŻDEJ chlorelli!

Ich dopuszczalna norma wynosi 60 mg – tymczasem 100% organiczna Chlorella This is BIO®, zawiera jej < 10,2 mg, przodując tym samym czystością pośród innych chlorelli na rynku. To po prostu możesz sama sprawdzić.

Miejsce pochodzenia

Jednym z czynników świadczących o wysokiej jakości chlorelli jest jej pochodzenie. Jeszcze do wybuchu w Fukushimie to chlorella z Hawajów uważana była za najbardziej godną polecenia, jednak mówi się, że to głównie w tamte rejony dotarło szkodliwe zanieczyszczenie.

Z tego powodu polecamy 100 % organiczną, certyfikowaną Chlorellę z wyspy Hajnan, na Morzu Południowochińskim.

Niektórzy producenci chlorelli tak bardzo boją się napisać, że ich Chlorella jest z Chin (ze względu na potężną, głównie amerykańską nagonkę) dlatego podają, że mają produkt z tajemniczej wyspy Hajnan.

Jednak produkt produktowi nie równy, dlatego nie obawiamy się powiedzieć, TAK 100% organiczny, TAK certyfikowany w Unii, TAK z Chin, TAK z wyspy Hajnan.

w didaskaliach

Nowoczesna organiczna architektura, wymagania ludzi, którzy zjeżdżają z całego Świata do najlepszych hoteli na Hajnanie, wymagania co do czystości pokarmów, powietrza, wody, zdecydowanie odbiegają od rozpowszechnionego wyobrażenia o Chinach, i zanieczyszczeniu.

W najnowszej „Abitare N.608” october 2021 znajdziesz miedzy innymi (jest też arcy ciekawy artykuł o Oscarze Niemeyer’ze) obrazowany wspaniałymi zdjęciami architektury, artykuł o Hajnanie (str 85)

w didaskaliach

W naszym sztandarowym 4 Greens This is BIO (ten, który idzie do 4 szklanki znajduje się spiralina i chlorella z Hajnanu (Chiny), ale już trawy (pszeniczna i jęczmienna) użyto nowozelandzkich, ponieważ słyną z największej czystości na świecie.

wracając do wyspy Hajnan

To zalesione, dziewicze tereny, na których w kontrolowanych warunkach, w krystalicznie czystych wodach śródkontynentalnych, uprawia się wysokiej klasy, organiczną chlorellę, z jakością popartą certyfikatami i badaniami.

Ważne! ECO? Serio?

Mimo, że w teorii tylko o prawdziwie ekologicznych produktach (czyli takich o czystości popartej odpowiednim certyfikatem i badaniami) można pisać, że są organiczne, wielu producentów (spotkasz ich nawet na najbardziej popularnym portalu sprzedażowym) sugeruje na swoich stronach, że ich produkty są organiczne, mimo że NIE MAJĄ na to ŻADNEGO potwierdzenia.

Jeśli zastanawiasz się jaka jest najlepsza chlorella, postaw na taką z certyfikatem Euroliścia. Wbrew temu co sądzą sceptycy, nie tak łatwo go zdobyć, co roku należy odnawiać spełniając wysokie warunki, oraz być przygotowanym na liczne kontrole w ciągu roku.

Nie muszę chyba dodawać, że Chlorella This is BIO posiada certyfikat unijny, i wszystkie pośrednie.

Chlorella jedzenie

dla dociekliwych

Chlorella ma właściwości podobne do yyy… cukru, można ją sprasować w kostki, nazwijmy je tabletkami, BEZ jakichkolwiek DODATKÓW. Dlatego nawet w tabletce nadal jest pokarmem, a nie suplementem.

Dlatego nie mówimy: chlorella dawkowanie, bo to odnosiłoby się do leku, a chlorella jest jedzeniem. Fakt, o silnie skoncentrowanych wartościach odżywczych, ale jedzeniem. Chociaż w domu dawkuje się dzieciom kostki czekolady:)

Rzuć też okiem na: Spirulina – jaka jest najlepsza

Chlorella w proszku lub tablektach

Stosowanie chlorelli w tabletkach należy zacząć od ½ tabletki Chlorelli This is BIO dziennie (dzieci od 1/4 tabletki) i stopniowo zwiększać porcję, dokładając raz w tygodniu kolejną ½ tabletki (dzieci 1/4 tabletki), aż do osiągnięcia dziennego pułapu około 3-4 gramów (dorośli), a dzieci w zależności od wieku. Przyjmuje się, że roczne dziecko może chrupać (tak, one naprawdę to robią:) 1 gram organicznej chlorelli.

W przypadku chlorelli w proszku zaczynaj od ⅛ łyżeczki do herbaty i stopniowo zwiększaj porcję do osiągnięcia jednej płaskiej (5 gramów) bądź troszeczkę bardziej “czubatej” łyżeczki. Dzieciom rozpoczynasz dawkowanie Chlorelli This is BIO w proszku od czubeczka łyżeczki (na dotknięcie).

Dobrym pomysłem jest dodanie sproszkowanej chlorelli do 4 szklanki, chyba, że stosujesz już 4 Greens (algi i trawy This is BIO).

Albo

Włącz chlorellę do śniadania, lub jedz na 15 minut przed posiłkiem i od rana ciesz się jej właściwościami.

Wieczorem staraj się nie przyjmować chlorelli, chyba, że 1-2 tabletki tuż po zjedzeniu ryby (rtęć!)

Chlorella działanie

Chlorella cieszy się popularnością ze względu na swoje detoksykujące właściwości. Odpowiada za nie twarda, nie trawiąca się, zewnętrzna powłoka chlorelli.

Kiedy chlorella jest przyjmowana regularnie, włóknista powłoka wiąże się z metalami ciężkimi i innymi toksynami i pomaga wydalać je z organizmu. Wiele osób na początku suplementacji chlorellą odczuwa częstsze ruchy jelit. Wynika to właśnie ze wzmożonego procesu oczyszczania zachodzącego w układzie pokarmowym.

Spożywając chlorellę, dzięki dużej ilości zawartego w niej chlorofilu, podnosisz też poziom hemoglobiny we krwi. Chlorofil i hemoglobina mają bardzo podobną strukturę cząsteczkową, jedyną różnicą jest to, że w miejscu, w którym hemoglobina zawiera żelazo, chlorofil zawiera magnez. Wraz ze wzrostem hemoglobiny wzrasta też dotlenienie krwi.1

Chlorella schudłam

To komentarz słyszany wśród osób, które jedzą chlorellę.

W podsumowaniu jednego z badań dotyczących chlorelli u wszystkich uczestników i uczestniczek zauważono zmniejszenie procentu tłuszczu w składzie ciała.2 Według innego badania zawarte w chlorelli substancje hamują wzrost komórek tłuszczowych.3

Co więcej, algi balansują poziom cukru we krwi, a dzięki temu, poza wspomnianym blokowaniem komórek tłuszczowych, potencjalnie zmniejszają poziom tłuszczu we krwi, zwiększając tolerancję glukozy i wrażliwość na insulinę.4

Zobacz również: Wszystko co musisz wiedzieć o spirulinie zanim zaczniesz ją stosować

Chlorella dla dzieci

Dr Mark Drucker, pediatra z Kalifornii i autorytet medycyny holistycznej, w wywiadzie dotyczącym odżywiania dzieci mówi, że zaczął podawać swoim dzieciom chlorellę gdy miały 8 miesięcy (aczkolwiek zaleca się podawanie tej algi dopiero od pierwszego roku życia – nie róbcie tego wcześniej na własną rękę, bez konsultacji z pediatrą lub wykwalifikowanym dietetykiem).

Bardzo szybko zauważył nie tylko pojedyncze ząbki wyszczerzone w zielonym uśmiechu, ale także dużo profitów. Jak zaznacza doktor Drucker, ten zielony pokarm NIE MOŻE ZASTĄPIĆ zdrowego odżywiania. Zawiera on jednak całe spektrum niezbędnych substancji zbilansowanych w naturalny sposób.

Chlorella dla dzieci to dobry dodatek do zbilansowanej diety niejadków

Podczas badań w Japonii podawano 22 chłopcom i 18 dziewczynkom po 2 gramy chlorelli dziennie przez 112 dni. Dla porównania wyników monitorowano 18 chłopców i 15 dziewczynek nie przyjmujących chlorelli.

Po zakończeniu badania chłopcy, którzy przyjmowali algę, urośli dwukrotnie więcej niż dzieci z grupy porównawczej. Nie tylko urośli szybciej, ale także podniosła się ich waga. U dziewczynek nie było widać dużych różnic we wzroście, jednak te, które przyjmowały chlorellę, nie miały problemu ze zdrowym przybieraniem na wadze, która wzrosła u nich niemal dwa razy bardziej w porównaniu do małych pacjentek, które nie dostawały algi.5

Chlorella i yyy… twój pies

Jeśli Twój pies ma braki odżywcze, oraz stresuje się podaj mu yyy… chlorellę

dla dociekliwych:

Ponieważ chlorella ma twardą ścianę komórkową, nie można jej po prostu strawić i zaabsorbować substancji odżywczych. W związku z tym jest zawsze przetwarzana przed sprzedażą – rozbija się jej strukturę komórkową, dzięki czemu składniki odżywcze mogą być prawidłowo wchłaniane.

Zależnie od rodzaju alg, może ona zawierać różne ilości białka, tłuszczu, kwasów tłuszczowych, węglowodanów, minerałów lub witamin, jednak najczęściej nie są to znaczące różnice.

Profil odżywczy chlorelli plasuje się zatem mniej więcej na poziomie 45% białka, 20% węglowodanów, 20% tłuszczu i 5% błonnika. Pozostałych 10% to bogactwo cynku, żelaza, magnezu, wapnia, fosforu i witamin A, C, D, E oraz witamin z grupy B.

Chlorella – objawy oczyszczania

Na początku stosowania chlorelli pojawiają się objawy oczyszczania – w niektórych przypadkach, za sprawą swoich detoksykujących właściwości, chlorella może wywoływać częstsze wizyty w toalecie, lekką nadwrażliwość na słońce, wzdęcia i mdłości.

Właśnie dlatego poleca się przyzwyczajać do niej ciało stopniowo.

W przypadku alergii, szkoda, ale należy bezzwłocznie odstawić ten superfood!

Gdzie więc kupić najlepszą chlorellę?

Jeśli jeszcze masz wątpliwości, gdzie?:)

Rynek surowców jest bardzo bogaty i pełen wariantów, a rozpiętość cenowa (i związana z tym jakość, której na pierwszy rzut gałki nie widać) stanowi sporą pokusę dla producenta, aby jego produkt mógł konkurować z innymi dostępnymi na rynku.

Niestety właśnie konkurencja cenowa, nie jakościowa, to podstawowy marketing, jakim operują producenci i dystrybutorzy.

A przecież to nie cena algi powinna być decydującym czynnikiem wyboru jaka chlorella jest najlepsza.

PS

Będąc dorosłym (dzieci zupełnie co innego) trudno w jednym zdaniu umieścić słowo chlorella i smaczny (widocznie nie miałeś w ustach kelpu:), jednak chlorella this is bio jest dziwnie przyjemna w odbiorze organoleptycznym.

Jest niejako yyy… smaczna.

Źródła:

 1. pkdiet.com/pdf/HemeVsChlorophyll.pdf
 2. liebertpub.com/doi/abs/10.1089/jmf.2006.0180
 3. wellnessresources.com/studies/chlorella-helps-reduce-fat-cells
 4. healthline.com/nutrition/benefits-of-chlorella
 5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8989136/ – strona 30

(Visited 35 163 times, 15 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosia 4 października 2021 o 08:02

  Pepsi, czym się różni chlorofil od chlorofilu A i czy to znaczy że odpowiedzią na pytanie ile jest chlorofilu w 100 gramach Twojej Chlorelli jest sumą tych dwóch chlorofilów? Czy tylko liczyc jeden z nich?

  1. avatar Pepsi Eliot 4 października 2021 o 17:09

   i A i B jak wszystkie algi, a różnice polegają na tym, że A jest w roślinach zielonych więcej (3/4) a B mniej i ten B to pigment dodatkowy, który pomaga w fotosyntezie , ogólnie mówi się po prostu chlorofil, https://www.vedantu.com/biology/difference-between-chlorophyll-a-and-chlorophyll-b

 2. avatar Sprite 1 sierpnia 2022 o 18:01

  a jak to jest, ze Twoja chlorella posiada znacznie mniej alergenu niż inne
  kiedyś o tym wspominałaś chyba, ze coś źle zrozumiałam
  pytanie ważne, bo w domu uczuleniowcy w tym na chlorellę też ale po dłuższej przerwie od odstawienia chciałabym spróbować jeszcze raz ostrożnie wprowadzić i sprawdzić efekt

  1. avatar Pepsi Eliot 2 sierpnia 2022 o 04:53

   po prostu szukamy takiego surowca, najlepszego, przy okazji jest też najdroższy, o zbadanej ilości feoforbidu. Gdyby ludzie wiedzieli jaką chlorellę można nasypać do pojemników, zapewne kupowaliby głownie w This is BIO:) My ją jemy,nasze rodziny etc.

 3. avatar Izabela 12 września 2022 o 00:40

  A czy nie masz do polecenia jakiejś chlorelli z Hiszpanii 🙈 potrzebuje na szybko a niedlugo bede juz na wyspach Kanaryjskich, a tam poczta dziala tak, ze z Polski paczke zobacze moze po miesiacu, jak dobrze pójdzie 😅 Na kontynencie jestem do 19 i moze jeszcze udaloby mi sie tutaj zamowic cos dobrego. Potrzebuję przede wszystkim do oczyszczenia rodziny z pasozytow 😜 ewentualnie bede szukac wyngla na ten czas a od Was zamówię na pozniej, tylko czy na wyspy wysyłacie? 😁
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 12 września 2022 o 08:56

   wysyłamy wszędzie, po prostu kup jakąś organiczną koniecznie z certyfikatem unijnym

 4. avatar Ewa Mierwald 4 listopada 2022 o 20:52

  Dzień dobry, czym się różni chlorella vulgaris od chlorelli pyrenoidosa?

 5. avatar Beata 20 grudnia 2022 o 12:24

  Dzień dobry, jak obniżyć podwyższoną bilirubinę u 12 letniego dziecka? Standardowe wyniki krwi poza bilirubiną całkowitą i związaną są w normie, crp i ob w normie (OB 3 mm po 1 h, CRP 0,15 mg/l ), brak bilirubiny w moczu, Hbs- antygen poniżej 0,030 czyli w normie niereaktywny. Jedynym objawem były delikatnie zażółcone białka i kilkudniowy brak apetytu (teraz wszystko w normie). Białka teraz mniej zażółcone. Czekamy na badanie USG- termin w styczniu. Bilirubina całkowita 46,63 (norma 3,40-21.00) a bilirubina związana 0,66 mg/dl (norma 0-0,30). Proszę o jakąś wskazówkę co mogłoby pomóc obniżyć poziom bilirubiny. Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 20 grudnia 2022 o 13:42

   U dorosłych, aby obniżyć poziom bilirubiny, należy pić dużo wody (4 szklanki na rozpoczęcie dnia), unikać alkoholu, jeść owoce i warzywa oraz zwiększyć spożycie błonnika.
   Wysoki poziom bilirubiny często wskazuje na zły stan wątroby, były symptomy.
   Ale to może być też zespół Gilberta, wszystko wygląda groźnie, ale tak naprawdę nie jest: https://diag.pl/pacjent/bez-kategorii/zespol-gilberta/

 6. avatar Beata 20 grudnia 2022 o 15:33

  Dziękuję. Lekarz również wspomniał, że należy sprawdzić czy nie jest to zespół Gilberta, więc jeszcze trochę diagnostyki przed nami. Od paru dni bardzo ciągnie moje dziecko do owoców, więc spelniamy tym samym jedno z zaleceń powyżej i jemy ich ile się da plus soki wyciskane warzywno-owocowe. 😀 Dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

  1. avatar Pepsi Eliot 20 grudnia 2022 o 15:56

   uściskaj go ode mnie <3

 7. avatar Justyna 2 stycznia 2023 o 23:05

  Witam. Jeśli chodzi o chlorelle w tabletkach to do jakiej ilości dziennie jeśli chodzi o spożycie u osoby dorosłej?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 stycznia 2023 o 12:57

   To jest jedzenie, ale super pokarm, czyli wystarczy mało zjeść, żeby skutki były duże. 3 gramy chlorelli this is BIO i 5 gramów spiruliny this is bio dziennie jest profilaktycznie ok, ale przy wielkich chelatacjach jedzą znaczeni więcej.

 8. avatar Sylwia 10 stycznia 2023 o 20:37

  Pepsi sprawdzałam poziom żelaza i jest 25 ug/dl (37-145) i ferrytyny 25.2ng/ml (13-150) jakieś 2 miesiące temu. Teraz jestem w ciąży czy 3g chlorelli i 5g spiruliny dziennie wyrówna mi braki?

  1. avatar Pepsi Eliot 10 stycznia 2023 o 22:18

   w ciąży to trzeba będzie wziąć dodatkową kurację 1 opakowaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/4484-ironchel-90kaps-amix–8594060007793.html i foliany TiB po 1 kapsułce https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html
   a algi też, jeśli nie jadłaś wcześniej alg, to zacznij od mikro dawki chlorelli <3 nie jestem lekarzem

   1. avatar Sylwia Popis 14 marca 2023 o 21:15

    Dziękuję za odpowiedź. Żelazo bardzo ładnie się podniosło na 122, a ferrytyna na 50. Ale robiłam badania krwi i obniżyła mi się hemoglobina, hematokryt i erytrocyty nieco poniżej normy, gdzie przy poprzednich zbyt niskich poziomach żelaza były ok. Z czego to może wynikać? Teraz przyjmuje już tylko algi

    1. avatar Pepsi Eliot 16 marca 2023 o 07:49

     Masz obfite menstruacje? Jakie masz MCV? a może badałaś B12, kwas foliowy i homocysteinę?

 9. avatar len 22 lutego 2023 o 22:06

  a z Niemiec? … czy to dobra firma jeżeli chodzi o zakup chlorelli?

 10. avatar Wojtek 26 lutego 2023 o 20:05

  Witam chciałbym spróbować kuracji i przede wszystkim oczyścić organizm, od czego powinienem zacząć?

 11. avatar Pytanie 28 marca 2023 o 10:19

  Czy chlorellę można brać na wiosnę i w lato, w sensie, czy nie będzie źle oddziaływać ze słońcem?

  1. avatar Pepsi Eliot 28 marca 2023 o 11:48

   jem okrągły rok, to jest pokarm, nie zioło jak np dziurawiec, którego nie można stosować w czasach plażowania

 12. avatar Marietta 4 kwietnia 2023 o 21:48

  Pepsi, jak produkowana jest wasza chlorella ? Czy jest typem vulgaris czy może pyrendoidosa?

 13. avatar Wanda 16 maja 2023 o 20:20

  Czy chlorellę i spirulinę w proszku można dokładać do owocowego szejka?

  1. avatar Pepsi Eliot 16 maja 2023 o 20:26

   można 🙂

 14. avatar Wanda 16 maja 2023 o 20:47

  Dziękuję pięknie za szybką odpowiedź. 🙂

 15. avatar Marietta 26 maja 2023 o 23:21

  Lubię czytać Twojego bloga, ale smuci mnie to ze mój poprzedni komentarz o zanieczyszczeniu wszystkiego co z Chin nie został zaakceptowany, ( pewnie zepsułby reklamę) nie ustosunkowalas się do tego. Tu możesz usunąć, ale na fb na licznych grupach ostrzegają przed chlorella i wszystkimi lekami z Chin. Świadomość rośnie.

  1. avatar Pepsi Eliot 27 maja 2023 o 16:26

   Wpis wszystko tłumaczy, właśnie świadomość NIE ROŚNIE, rośnie plotka. Na największych targach bio w Norymberdze gdzie nawiązujemy kontakty handlowe, tylko chińskie produkty mają certyfikaty nie tylko unijne, ale na każdy kraj UNII. Jem tę chlorellę ponad 10 lat, jest to cudowny pokarm o najniższej zawartości feoforbidu jaki kiedykolwiek udało nam się kupić i spotkać. Co nie znaczy, że nie zachwycamy się innymi lokalizacjami upraw, przykładowo trawy (wheat grass i barley grass) This is BIO ściągamy nowozelandzkie, bo są najlepsze!
   Jesteśmy weryfikowani unijnym liściem i badania próbek, które wykonuje niezależna firma badawcza nigdy nie podważyły składu tych produktów, a z pewnym polskim się zdarzyło.
   Skąd te straszne historie? Producent zamawiał w Chinach produkt i jeśli był/jest nieuczciwy i chciał/chce płacić grosze, to otrzymuje taki produkt. Ale nawet i to się zmieniło, gdyż Chiny JUŻ NIE SĄ FABRYKĄ ŚWIATA.
   Posłuchaj, poczytaj, zainteresuj się, nie plotkuj.

   Jesteśmy jako firma na rynku od 1 maja 2000 roku, czyli ponad 23 lata, jesteśmy prawą firmą, a nasze produkty to są PRODUKTY PREMIUM, dlatego też sami je jemy i nasi bliscy. A więc gdy piszesz coś takiego, to odbieram to, jak policzek.
   Po prostu nie odpowiadam już na takie zaczepki.
   Nie rośnie świadomość, jedź na Hajnan i zobaczysz jak to wygląda. Najbogatsi ludzie z całego świata przyjeżdżają do tej bio enklawy.Nie rośnie świadomość, za to plotki, zawiść, uwielbienie dla wszelkich spisków, tak.

 16. avatar BasiaWka 10 czerwca 2023 o 12:43

  Ta chlorella pochodzi z Chin. Czy rzeczywiście jest bezpieczna?

  1. avatar Pepsi Eliot 10 czerwca 2023 o 13:48

   Tak, z Hainanu. Mamy ją od 10 lat z tego samego źródła, (trawy wybraliśmy nowozelandzkie, bo miały najlepsze na świecie parametry) jest nawet czystsza niż to co o niej piszemy, bo była parę razy badana przy zatwierdzaniu corocznych certyfikatów organiczności. Jem ją i spirulinę codziennie, i tysiące ludzi naszych klientów. Nic więcej nie mogę dodać niż to co napisałam w artykule. Jeśli nie rezonujesz z tym, nie namawiam. Serdecznie Cię pozdrawiam.

 17. avatar Ewelina 9 sierpnia 2023 o 22:55

  A czy osoby mające niedoczynność tarczycy i Hasimoto moga przyjmować chlorelle ? Gdzieś czytałam że trzeba wybierać z nizsza zawartością jodu

  1. avatar Pepsi Eliot 10 sierpnia 2023 o 12:29

   W Chlorelli BIO zwykle nie ma więcej jodu, niż w ziemniakach, gdyż jest to alga słodkowodna
   Ale i tak każda chlorella (spirulina też, ale mniej)zawiera alergen, i należy zaczynać przygodę z algami od malutkiej porcji i powoli zwiększać dawkowanie.
   Jeśli chodzi o Kelp, to są to wodorosty morskie, – źródło jodu. Wiele osób z hashimoto jak najbardziej korzysta z kelpu. Jeśli natomiast Hashimoto przyjmuje fazę nadczynności, rzadko ale się zdarza, wtedy oczywiście jod absolutnie nie jest wskazany!/ Nie jestem lekarzem. Stworzyłam rozpiskę na Hashimoto (duża i mała) na podstawie opracowania dr Childa specjalisty od Hashinoto, jeśli chcesz mogę Ci wkleić. <3

 18. avatar Ewelina 10 sierpnia 2023 o 19:41

  Super .to poproszę 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 10 sierpnia 2023 o 20:41

   Zalecania suplementacja przy niedoczynności tarczycy (też dla Hashimoto) opracowane na podstawie zaleceń dr Westina Childs (specjalisty od problemów z tarczycą)
   ——————
   4 szklanki

   Przed śniadaniem:

   https://thisisbio.pl/4-szklanki-silver-z-jablczanem-magnezu/

   Zaczynaj dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek

   Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki możesz dodawać np. szpinak, czy sproszkowany brokuł This is BIO. Są też takie złote zestawy bogatsze i wtedy wychodzi korzystniej.

   ——————————-
   Jeśli wypadają WŁOSY

   Do 4 szklanki dodatkowo kuracja łyżeczka Kolagenu TiB https://thisisbio.pl/kolagen-peptan-f-150g-tib-/

   Chlorek magnezu TiB  https://thisisbio.pl/chlorek-magnezu-900g-tib-/ używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli.

   Wraz z drugą szklanką bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/jablczan-magnezu-90g-tib-/?fast_search=fs
   ———————————

   Do śniadania:

   Niedobór selenu upośledza pracę tarczycy! Selen pomaga zwiększyć produkcję T3.

   Bierz  2 kapsułki (w sumie 200 mcg) selenu TiB (idealna forma selenometionina) https://thisisbio.pl/selen-60kaps-tib-/

   Koniecznie zbadaj poziom selenu, na 5 dni przed badaniem nie bierz już selenu

   ———————————

   Witamina C

   Selen bierz z witaminą C https://thisisbio.pl/vitamin-c-1000-50tabl-tib-/ i naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg-/?fast_search=fs

   ——————————–

   B complex i reszta

   Też do śniadania:

   Do śniadania 1 tabletka Greens & Fruits TiBhttps://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib-/ zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

   ———————————–
   Jod

   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama). To Ci może dać też obraz, czy Ci brakuje jodu.

   I/albo (jeśli dobrze tolerujesz wodorosty) pół łyżeczki Kelp This is BIO do 4 szklanki https://thisisbio.pl/kelp-100-organic-180g-this-is-bio/
   ——————————–

   Magnez

   Magnez jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu

   Jeśli nie decydujesz się na 4 szklanki i tak bierz jabłczan magnezu TiB https://thisisbio.pl/jablczan-magnezu-90g-tib-/
   albo
   po 1 kapsułce cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/magnez-cytrynian-90kaps-tib-/?fast_search=fs, rano do śniadania i wieczorem przed snem wraz z 1 cynkiem TiB (należy zbadać również cynk) https://thisisbio.pl/cynk-60kaps-tib-/
   ———————————-

   Uwaga rozwolenienia!

   Jeśli masz częściej rozwolnienia, lub normalne wypróżnienia, do drugiej szklanki bierzesz albo jabłczan, albo cytrynian magnezu (linki do produktów powyżej), a chlorek magnezu używasz TYLKO jako oliwa magnezowa (1:1 z wodą i smarowanie łydek, nadgarstków, albo do kąpieli)

   Uwaga zatwardzenia!

   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie.
   ————————————

   D3 z K2

   Po śniadaniu:

   Bierz 2 tabletki D3 + K2 TiB do ssania, szybciej się wchłaniają https://thisisbio.pl/vitamin-d3k2-90tabl-tib-/?fast_search=fs

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy!

   ————————————-

   Omega 3

   Po śniadaniu wraz z D3 z K2

   1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/omega-3-60kaps-tib-/?fast_search=fs
   ———————————-

   Cynk

   Popołudniu, lub pod wieczór

   Opcjonalnie 1 kapsułka cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/magnez-cytrynian-90kaps-tib-/?fast_search=fs, rano do śniadania i wieczorem przed snem wraz z 1 cynkiem TiB https://thisisbio.pl/cynk-60kaps-tib-/

   Cynk jest też antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki dla równowagi

   Zbadaj cynk.

   —————————————-

   Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Szpinak This is BIO https://thisisbio.pl/spinach-szpinak-100-organic-110g-this-is-bio-/.
   Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułów surowych, tylko lekko sparowane. 
   —————————————–

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego proponowałam kuracji do śniadania 1 Greens & Fruits TiB  https://thisisbio.pl/greens-fruits-90tabl-tib-/ zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B.

   —————————————–
   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, bo to zwykle jest główna przyczyna problemów z trawieniem. Paradoksalnie nawet refluksu. Możesz spróbować zrobić domowy test na zakwaszenie żołądka.
   Nie jest to dowód naukowy, ale często się sprawdza. https://www.pepsieliot.com/prosty-test-czy-masz-nadkwasote-czy-raczej-niedokwasote/
   —————————————–
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny l (4 szklanki załatwiają sprawę), lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.

   —————————————–

   Probiotyki

   4 szklanka z 4 Greensem ma działanie prebiotyczne

   —————–

   Ogólne zalecenia uzupełniające:

   Ogranicz bardzo cukier z cukiernicy
   Bez kazeiny
   Bez glutenu, jeśli bardzo lubisz ciasto naucz się piec bułeczki gryczane, gluten zakazany 🙂 chyba, że masz ABSOLUTNĄ pewność, że nie jesteś nadwrażliwa, ale białko glutenu jest bardzo podobne do białka tarczycy.
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności – bieganie
   Codziennie dużo chodzenia
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij, liczy się bardzo prozdrowotnie sen przed 12 w nocy, śpij 7-8 godzin, jeśli możesz.
   Całkowicie odstaw kofeinę, zamiast tego możesz pić bardzo dobrą organiczną kawę bezkofeinową This is BIO (w ziarnach)
   https://thisisbio.pl/kawa-ziarnista-bezkofeinowa-bio-100-arabica-250g-this-is-bio-/
   Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia

   pozdrawiam Cię serdecznie
   ————–
   Trochę tego dużo, ale po pewnym czasie wszystko wyda się proste, tym bardziej, że nie wszystko będzie Ciebie dotyczyć. W razie wątpliwości pytaj 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

4 Green This is BIO, te zielonki (również z chlorellą) idealne do szejka, lub 4 szklanki (ale Ty to wiesz:)

Do biegania bez przeziębiania się nadaje:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum