logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
64 281 639
291 online
28 222 VIPy

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jaką wybrać spirulinę?

  Czy jest  taki pokarm, który mógłby rozwiązać problem głodujących ludzi, w tym wszystkich afrykańskich dzieci? Również tych zarażonych wirusem HIV?

  Eksperci tacy jak badacz Jacque Simporez z Uniwersytetu w Wagadugu twierdzi, że owszem tak. Tym pokarmem mogłaby być spirulina.

  Dlaczego mam kupić akurat Spirulinę 100% Organic This is Bio, a nie innej marki?

  Przede wszystkim dlatego, że wiem i mówię o tym, iż jest to produkt najwyższej jakości, który sama jem i moi najbliżsi.

  A do tego ile razy macie szansę porozmawiać z kimś kto poleca produkt, dobrze go zna i zawsze można się z tą osobą skontaktować?

  Czy to nie ma żadnego znaczenia, że codziennie możecie mnie tutaj spotkać?

  Dlaczego w produkcie Spirulina 100% Organic This is Bio użyto organicznej spiruliny z wyspy Hajnan?

  Dlaczego zdecydowano się akurat na chińską spirulinę, skoro można było kupić komponent w każdym innym miejscu świata?

  Z kilku powodów:

  Pierwszy i bardzo ważny, to taki, że skutki Fukushimy ominęły Chiny. Natomiast zatrucie środowiska poszło w kierunku zachodniego wybrzeża USA. Osławiona dotychczas hawajska spirulina, czy chlorella była naszym zdaniem najgorszym na ten moment wyborem.

  Drugim równie ważnym, o ile nie najważniejszym elementem, który przeważył szalę, było zapoznanie się z wyspą Hajnan.

  Wyspa Hajnan jest unikatem na skalę światową i jest znana na całym świecie. I pomimo, że to chińska wyspa, to jest całkowicie odizolowaną enklawą od przemysłu.

  Takie są ścisłe priorytety. Teren jest mocno zalesiony i dziewiczo czysty.

  Wszystkie farmy ekologiczne, które działają na tym terenie są małe. I z założenia mają wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

  Co to w ogóle jest spirulina i od kiedy jest znana?

  Spirulina to są algi używane przez wiele osób od bardzo dawna, i w wielu krajach. 

  Natomiast ogromne korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania spiruliny zostały odkryte przez badacza Pierre Dangearda, który zauważył, że flamingi były w stanie przetrwać bardzo niesprzyjające okoliczności życiowe, tylko przez spożywanie sinic.

  Botanik Jean Leonard zainteresował się opracowaniami Dangearda i właśnie w 1969 roku powstała pierwsza sztuczna francuska hodowla spiruliny Sosa Texcoco.

  Dlatego Francuzi pierwsi, poza afrykańczykami i meksykańczykami zaczęli korzystać z dobrodziejstw spiruliny.

  Jakie są korzyści zdrowotne ze spożywania spiruliny?

  Spirulina, jako  bardzo silny konglomerat przeciwutleniaczy, chroni przed rakiem, infekcjami, stanami zapalnymi, cukrzycą i chorobami serca.

  Ma również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, niszczące bakterie i wirusy, takie jak HIV-1, enterowirusa, wirus cytomegalii, odry, świnki, grypy A i herpes simplex. 

  Może wzmocnić układ odpornościowy organizmu przez co produkować więcej monocytów, komórek NK i makrofagów. Monocyty, komórki NK i makrofagi potrafią niszczyć inwazję patogenów w organizmie.

  Wpływa na czyszczenie krwi i transport tlenu do komórek. Za pomocą bio dostępnego białka buduje masę mięśniową, a pozwala na pozbywanie się masy tłuszczowej.

  Posiada wysoki poziom L-tryptofanu, aminokwasu wytwarzającego w mózgu neuroprzekaźniki w postaci serotoniny i melatoniny, przez co jest bezprecedensowym stabilizatorem chemii mózgu, poprawia nastrój, poprawia pamięć, daje uczucie spokoju i szczęścia.

  Pielęgnuje skórę i włosy, zapobiega utracie włosów i skutkom starzenia, odmładzając organizm od wewnątrz.

  Detoksykuje organizm i oczyszcza z metali ciężkich. Wnika w głąb i wiele innych rzeczy świetnych potrafi zrobić dla naszych organizmów.

  Jakie są właściwości odżywcze spiruliny?

  Badania Simpore potwierdzają jednoznacznie, że te mikro algi są ​​także bogate w pełnowartościowe białko, w tym wszystkie aminokwasy egzogenne, w tym walinę, leucynę i izoleucynę (słynną trójcę znaną pod nazwą BCAA), omega- 3, omega – 6, witaminę B1, cynk, witaminę B2, żelazo, Beta -karoten, mangan, miedź i wiele innych składników odżywczych.

  Co wyróżnia spirulinę od wielu innych roślin?

  Spirulina ma jeszcze jedną właściwość różniącą ją od wielu innych roślin, bowiem jest w stanie wytrzymywać znaczne wahania temperatury i nadal się rozwijać. Przez tysiące lat stanowiła ludzki pokarm i chroniła ludzi, po to, żeby dopiero współcześnie została na nowo odkryta.

  Oczywiście największą atrakcją Spiruliny są jej niezrównane poziomy składników odżywczych. To zadziwiające, profil odżywczy Spiruliny sprawia, że jest niemal idealnym jedzeniem.

   

  Czy spirulina może być stosowana w profilaktyce raka?

  Najważniejszym jednak dla współczesnych, wystraszonych ludzi i każdego dnia zatruwanych przez środowisko i przez siebie samych są poważne właściwości spiruliny w profilaktyce raka.

  Według badań z 2004 roku opublikowanych w Biochemical Pharmacology, spirulina zawiera białko C-fikocyjaninę, które może znacznie zmniejszyć proliferację hodowanych komórek białaczkowych, powodując, że komórki ulegają apoptozie/śmierć komórki.

  Czy spirulina ma wpływ na pracę naszej wątroby?

  Spirulina może zwiększyć poziom zdrowia wszystkich naszych narządów, ale badania wykazały, że jest szczególnie korzystna dla naszej wątroby.
  (na przykład Indian-Malezyjskie badania na myszach, opublikowane w numerze z grudnia 2008 roku w International Journal of Integrative Biology, potwierdzają tę właściwość)

  Czy spirulina poprawia pracę mózgu?

  Spirulina zwiększa funkcjonalność mózgu. Co zostało już wykorzystane w akcji z dziećmi afrykańskimi, ale też ludzie starzy mogą czerpać profity z jej właściwości.

  Badacze potwierdzają połączenie pomiędzy poprawą funkcji mózgu, a tym bogatym w przeciwutleniacze i przeciwzapalne fitochemikalie pokarmem.

  tib-spirulina_resize_157_250_762901button5
  Kupon rabatowy 5%: pepsi5eliot

  Czy spirulina odwraca trwałe uszkodzenie nerek indukowane rtęcią?

  Okazuje się, że właśnie spirulina chroni nerki przed trwałym uszkodzeniem rtęcią.

  Przez dłuższy czas sądzono, że rtęć na tyle trwale uszkadza nerki, że jest to nieodwracalne, ale nowe badania dają nadzieję, że można nie tylko zabezpieczyć się przed szkodami, ale również je odwrócić.

  Badanie na Uniwersytecie Rjasthan, Indie, informuje, że spirulina może chronić nerki przed toksycznym działaniem rtęci i odwrócić szkody wyrządzone tym narządom.

  Szkody obejmowały również zmiany patologiczne kłębuszków nerkowych, kanalików proksymalnych i dystalnych, które uległy degeneracji wewnątrz nerek, a spirulina byłą w stanie je cofnąć.

  Czy spirulina może pomóc kobietom w ciąży chronić nienarodzone jeszcze dzieci od toksycznego działania kadmu?

  Badania opublikowane w Journal of Medicinal Food pokazują, że spirulina chroni nienarodzone jeszcze dzieci przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kadm.

  Jest to niezwykle ważne odkrycie, ponieważ kadm, wysoce toksyczny metal ciężki występuje nagminnie w naszym pożywieniu i nie tylko. Wręcz rutynowo można go znaleźć w ryżu i innej popularnej żywności. Nawet organiczny brązowy ryż często zawiera aż 3 ppm kadmu.

  Jeśli spirulina może pomóc kobietom w ciąży chronić nienarodzone jeszcze dzieci od toksycznego działania kadmu, to znaczy, że spirulina może pomóc w zapobieganiu wad wrodzonych i jednocześnie znacząco zmniejszyć koszty leczenia związane z zatruciem metalami.

  Czy spirulina ma pozytywny wpływ na raka trzustki?

  Najnowsze badania opublikowane w USA na przełomie marca i kwietnia 2014 roku w annałach Hepatologii, mówią, że spirulina zawiera wiele aktywnych biologicznie związków, które mogą pomóc w leczeniu jednego z najbardziej agresywnych raków, jakim jest rak trzustki.

  Wyniki badań okazały się niezaprzeczalne. W porównaniu do grupy kontrolnej, która nie przyjmowała spiruliny wszystkie osoby, które zostały poddane działaniu spiruliny, lub jej związków tetrapyrrolic wykazały znaczącą aktywność anty-proliferacyjną. Zaś fikocyjanobilina z chlorofilu okazała się najbardziej skutecznym związkiem.

  Podsumowując, spirulina i jej związki tetrapyrrolic miały znaczący wpływ na proliferację raka trzustki.

  Czy spirulina ma wpływ na szybkość uczenia się dzieci w wieku szkolnym?

  Jeżeli chodzi o spirulinę, jest to najlepsza forma białka dla człowieka. Masa chlorofilu, 15 aminokwasów, masa witamin i minerałów, w tym najlepiej przyswajalne żelazo, a białka 14 razy więcej niż w wołowinie.

  Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko szybko się uczyło i zapamiętywało mądre informacje, które mu przekazujesz, i lepiej kojarzyło fakty, przydatna w życiu umiejętność, to podawaj mu spirulinę. Są na to dowody potwierdzone badaniami. 

  Czy jeszcze chcesz coś wiedzieć o spirulinie?

  Oczywiście spirulina jako super antyoksydant, czysty chlorofil, jest bardzo korzystna dla wszystkich grup wiekowych.

  Znalazłam bardzo poważne opracowanie, jak działa spirulina na osoby starsze, które mają problemy z przyswajaniem witamin i minerałów z jedzenia.

  Klinicznie udowodnione właściwości spiruliny znacznie przekraczają nawet te wymienione niezwykłe korzyści.

  Wykazano, że pomaga organizmowi zwalczać zakażenia, schudnąć, obniżyć poziom cholesterolu, a nawet zapobiec zapaleniom związanym z chorobami serca.

  Walczy z niedokrwistością (ma szczególnie dużo żelaza), oczyszcza krew i usuwa metale ciężkie i inne substancje toksyczne z organizmu.

  Wykazano również, że spirulina zwiększa energię, pomaga kontrolować głód, a raczej apetyt, łagodzi niepokój, depresje, zmęczenie, stres i zespół napięcia przedmiesiączkowego.

  Jest też jednym z najbardziej skutecznych naturalnych sposobów, aby złagodzić objawy alergii i kataru siennego. Spirulina jest również pomocna w walce z zapaleniem stawów, alkoholizm, opryszczką.

  Spirulina pozwala wyłapać metale ciężkie, które dostały się do organizmu, a także uratowała wiele dzieci po Czernobylu, ale też w obecnej sytuacji, kiedy cały świat jest narażony na skutki zniszczenia elektrowni jądrowej w Fukushimie, a więc spirulina działa na korzyść wielu ludzi na świecie, nie wyłączając również dzieci.

  Wszystkie te korzyści mogą już mieć miejsce przy spożyciu zaledwie 2-3 gramów spiruliny dziennie.

  Gdzie spirulina występuje naturalnie ?

  Spirulina występuje naturalnie zarówno w wodzie słonej, jak i słodkiej. Ze względu na zatrucie dzisiejszego środowiska (przykład najbardziej drastyczny Fukushima) ważne jest, żeby spirulina była ekologiczna, dlatego z tych powodów musi być obecnie hodowlana.

  Czy spirulina może uczulać?

  Spirulina nie zawiera alergenu, ale zawsze spożywając nowy pokarm, czy to truskawki, czy spirulinę należy obserwować swoje ciało.

  Czy 100% organik Spirulina This is Bio nie jest zbyt droga?

  Cena Spiruliny This is Bio wynosi za 230 tabletek 49 złotych, a za 410 tabletek 79 złotych i jest ściśle związana z ceną tak dobrego surowca.

  Wszystkie inne elementy  marketingowe, w tym kampania reklamowa zostały celowo pominięte, aby cena produktu po prostu odzwierciedlała jego jakość i nic więcej.

  Cała reklama, oprócz małej ulotki, to marketing szeptany i ten blog. 

  Jak szybko otrzymam towar po zakupie?

  Każdy produkt, który zakupujesz w sklepie thisisbio.com jest towarem, który leży w magazynie sklepu. W związku z czym wysyłka następuje tego samego dnia roboczego, lub najpóźniej następnego, gdy zostanie odnotowana wpłata na konto.

  W przypadku pobrania, przesyłka wychodzi jeszcze tego samego dnia roboczego, lub najpóźniej następnego. Masz do wyboru trzy opcje dostarczenia produktu: kurier, poczta, lub odbiór osobisty.

  Czyli otrzymasz produkt jak najszybciej jak to tylko jest możliwe. Zostaniesz też powiadomiony na jakim etapie jest obecnie dostarczana Ci przesyłka. 

  tib-spirulina_resize_157_250_762901button5Kupon rabatowy 5%: pepsi5eliot

  Powiązane artykuły