Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 441
88 online
42 339 VIPy

Te 3 typy ludzi powinny codziennie przyjmować kolagen

Jaki kolagen wybrać?

Uwaga, w tym wpisie lokuję produkt (świetny)!

Kolagen – Twój tajny składnik

Zastanawiałaś się może, dlaczego tyle się mówi o kolagenie? Jak o jakiejś gwieździe rocka w świecie suplementów!

Zanim przejdę do rzeczy szybko wyjaśnię, że każdy może odnieść korzyści ze stosowania kolagenu (5). Jeśli myślisz, że możesz być dobrą kandydatką? Zgadnij! Prawdopodobnie nią jesteś.

Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w organizmie człowieka. Masz go w ścięgnach, więzadłach, skórze, mięśniach, kościach i naczyniach krwionośnych. Nic nie trwa wiecznie, a więc jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem. Dlatego uzupełnianie naturalnych rezerw jest zdecydowanie dobrym pomysłem.

Są jednak ludzie, którzy NAPRAWDĘ WIDZĄ REZULTATY dodawania suplementu kolagenowego do swojej codziennej rutyny.

Oto 3 typy osób (mam na myśli przede wszystkim urodę, ale nie tylko), które powinny wzbogacić kolagenem swój codzienny rytuał:

1. Masz niegłębokie drobne linie

Znak rozpoznawczy, że powinieneś zacząć stosować kolagen. Drobne linie, szczególnie „wygniotki”, które nie znikają po uszczypnięciu skóry.

„Drobne linie są często uważane za zmarszczki dziecięce”, co mówi certyfikowany dermatolog Joshua Zeichner. Te słabsze delikatne fałdki mogą później przekształcić się w głębsze zmarszczki, dlatego tak ważne jest, aby je wcześnie wykryć.

Jaki kolagen wybrać?

Peptydy kolagenowe

Badania dowodzą, że peptydy kolagenowe są w stanie wspierać elastyczność skóry i gęstość kolagenu w skórze (1). Robią to poprzez promowanie naturalnej produkcji kolagenu (2) i innych cząsteczek tworzących skórę, takich jak elastyna i fibrylina. Zaś te krytyczne dla skóry białka są nieodłącznie związane z jej elastycznością i gładkością. Badania wykazały również, że nawet mogą poprawiać poziom nawilżenia skóry. Jest to niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, że na odwodnionej skórze jeszcze szybciej mogą pojawiać się drobne zmarszczki .

morski Kolagen Peptan F TiB

2. Jesteś w okresie menopauzy

Technicznie rzecz biorąc, każdy w każdym wieku może rozpocząć przyjmowanie kolagenu. Na przykład dzieci po urazach kości, albo z problemami trawiennymi. Naturalna produkcja kolagenu spada średnio o 1% każdego roku (2) po osiągnięciu około 20 lat. Dlatego uważa się skończoną dwudziestkę za punkt wyjścia. I tak sobie tego kolagenu ubywa.

Jednak osoby, które doświadczają menopauzy (nazywam ją dla oswojenia Panną Meno Meno), zauważają w tym czasie dramatyczny spadek (około 30%) produkcji kolagenu. Dlatego wiele kobiet z niedowierzaniem wgapia się pewnego ranka w lustro, w swoje nowe poważne zmiany na skórze. Dzień dobry siatce linii i zwiotczeniom, zaraz wpłynę na was kolagenem (i witaminą C)

Pomijając korzyści dla skóry, branie kolagenu (wskazane z MSM) poprawia również komfort stawów. Wiemy przecież, i lekarz medycyny funkcjonalnej Bindiya Gandhi też wie, że stawy w naturalny sposób tracą wiotkość wraz z wiekiem. Dotyczy to każdego, ale według badań kobiety częściej doświadczają tego w okresie menopauzy (3)

Dodatkowe punkty, jeśli do kolagenu dodasz jeszcze kwas hialuronowy. Odgrywa on kluczową rolę w zapewnianiu poczucia nawilżenia stawów (4).

Ponieważ kwas hialuronowy jest intrygująco nie tani, dlatego doradzam oprzeć się na kiszonych skórkach bananów, które Ci go także dostarczą.

3. Pragniesz jędrnej, nawilżonej skóry

Wreszcie, jeśli zależy Ci na jędrnej, sprężystej i nawilżonej skórze (zakładam, że wszystkim tutaj zgromadzonym), to z pewnością powinnaś rozważyć branie kolagenu.

W rzeczywistości spożywanie kolagenu ma kluczowe znaczenie dla uzyskania NIE ŁATWO odkształcającej się skóry. 

Kiedy kosmetyczka uszczypnie Cię w policzek, powinien natychmiast zachować swój kształt. To dowodzi, że masz pod spodem wystarczającą poduszkę podpierającą. Jeśli skóra szybko się odbija po uszczypnięciu, oznacza idealną konsystencję.  To doskonały znak, że masz wysoki poziom kolagenu w skórze.

Jaki kolagen wybrać?

I choć możesz jeść bogatą w kolagen żywność (bulion z kości, białka jaj itp.), zyskasz znacznie więcej korzyści stosując wysokiej jakości suplement kolagenowy.

Kolagen możesz dodawać do 4 szklanki, ale możesz robić sobie do śniadania KOLAGENOWE LATTE MATCHA

Mieszasz łyżeczkę kolagenu (polecam Kolagen Peptan F TiB)
Z łyżeczką proszku zielonej herbaty matcha (polecam Matcha This is BIO),
A następnie zalewasz dobrym mlekiem roślinnym, np migdałowym.

Migdałowe mleko łatwo zrobisz sama*DIY. Polecam użyć migdałów This is BIO!


Każdy może odnieść korzyści ze stosowania kolagenu, ale zdecydowanie powinny skusić się osoby, które martwią się drobnymi zmarszczkami, zmianami skórnymi w okresie menopauzy lub po prostu chcą zapewnić sobie jędrniejszą, bardziej nawilżoną cerę.

Wiedz też, że nie każda formuła kolagenowa jest sobie równa. Potrzebujesz wysokiej jakości hydrolizowanych peptydów kolagenowych w klinicznie potwierdzonej dawce. Niektóre mieszanki nie zawierają wystarczającej ilości peptydów kolagenowych, aby naprawdę coś zmienić. Dlatego polecam Ci wysokiej jakości KOLAGEN MORSKI z opatentowaną formułą: Kolagen Peptan F TiB.

DIY *Jak zrobisz migdałowe mleko?

  • Najpierw organiczne migdały moczysz przez 8 godzin, co pozwala uwolnić się ich dobroczynnym enzymom.
  • Po 8 godzinach moczenia w czystej wodzie migdały będą znacznie bardziej strawne.
  • Następnie wyjmujesz je z wody, przepłukujesz czystą, a następnie miksujesz w blenderze z potrzebną Ci ilością świeżej wody.
  • Później filtrujesz przez bawełnę, albo jakiekolwiek inne narzędzie filtracji i masz enzymatyczne mleko migdałowe. Idealne do KOLAGENOWEJ MATCHA LATTE.

Badania/Źródła

  • (1) jddonline.com/articles/dermatology/S1545961619P0009X
  • (2) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583892/
  • (3) journals.sagepub.com/doi/10.1177/2053369118757537
  • (4) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7149899/
  • (5) mindbodygreen.com/articles/guide-to-collagen-supplements

(Visited 3 160 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Kolagen

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum