logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 005 333
198 online
32 620 VIPy
Reklama

PODNIEŚ NATURALNIE TESTOSTERON
Z TRIBULUS TERRESTRIS This si BIO

MIĘŚNIE POWINNY ROSNĄĆ, NIE ZANIKAĆ:)

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jakie hormony tak naprawdę dodają urody i młodości kobiecie? Możesz się bardzo zdziwić

bikini/ pepsieliot.com

Czyli szalenie ważne żeńskie hormony, podpalam knota świecy z mieszanką estradiolu, estronu, estriolu, progesteronu, oraz yyy … testosteronu.

Posłaniec nigdy nie miał dobrej prasy, bo zawsze znalazł się ktoś, kto posłańca obwinił za złą, czy też fałszywą wiadomość jaką otrzymał. Na tym polegała inkwizycja. Niekiedy nie udaje się oddzielić ziarna od plew, ale moim zdaniem na tym etapie poznawczym lepsze to niż ewentualne wylanie dziecka z kąpielą.

Hormony napełniają nasze życie muzyką, a gdy w Twoim ciele panuje równowaga hormonalna, możesz naprawdę poczuć się wspaniale. Gdy obok równowagi panuje również obfitość hormonów, Matka Natura wręcz wielbi te kobiety, bowiem w tym momencie prawdopodobnie są w szczytowej formie rozrodczej.

Gdy hormony zaczynają spadać, zdolność reprodukcyjna staje się coraz mniejsza, aż teoretycznie hormony stają się nieprzydatne. Oczywiście z punktu widzenia rozrodczości tak, ale czy w ogóle?

Dr Tomas Campbell (ten od wielkiego badania China Study, nie od kwantowej teorii wszystkiego) uważa, że w pewnym wieku estrogeny kobiecie nie są jakby potrzebne, trochę upraszczam, a przynajmniej, że przeważają korzyści z ich nikłej ilości, w postaci zmniejszenia prawdopodobieństwa raka.

Dlatego, skoro na diecie wegańskiej następowała szybsza menopauza, dr Campbell widział w tym dobrodziejstwo prozdrowotne dla kobiet.  Porównując częstotliwość występowania raka piersi u kobiet z dużą ilością estrogenów w wyniku diety pełnej białka zwierzęcego (prze-białkowanej) w krajach wysoko rozwiniętych. Estrogeny zakwaszają organizm, podobnie jak białko zwierzęce (100 % izolat serwatki jest wyjątkiem).

Jest jeszcze problem nadmiernej suplementacji wapnia, o czym już była mowa w kontekście osteoporozy.

Zdania w temacie żeńskich hormonów są podzielone i w zależności od zawirowań ekonomicznych głównych nurtów, a to straszy się kobiety hormonami, a to każdej pannie z trądzikiem, czy uprawia seks, czy nie, podaje się środek antykoncepcyjny.

Ale, pomimo, że od miesiąca stosujesz 4 szklanki i jesz żywność ekologiczną, uzupełniasz niedobory odpowiednią suplementacją i regularnie ćwiczysz, to i tak sprawa hormonów na najbardziej optymalnym, zrównoważonym poziomie może Ci się wymknąć spod kontroli.

Podobno w Stanach biohormony zostały z premedytacją wyparte przez wielką farmację, ponieważ nudy na pudy, nie można natury opatentować. Ale w Europie bio-identyczne hormony (bioidentical) pochodzenia roślinnego, będące jednocześnie cząsteczkowo identycznymi kopiami hormonów naturalnie wytwarzanych przez organizm ludzki, mogą być przepisywane na receptę każdemu pacjentowi, który tego potrzebuje. Należy mieć jednak na uwadze, że fitohormony będą działały podobnie do syntetycznych, i gdy masz mięśniaka, albo zagrożenie estrogenowym rakiem, nie powinnaś brać również hormonów roślinnych.

Spadki hormonalne zaczynają się na długo przed menopauzą. Istnieje błędna tendencja do myślenia, że ​​poziom hormonu reprodukcyjnego jest w porządku, dopóki nie dobrniemy do menopauzy w wieku około 52- 55 lat.

W rzeczywistości, poziom hormonów u kobiet zaczyna spadać już w wieku 30 lat

Po czym następuje ruch jednostajnie przyspieszony.

W pierwszej kolejności spada poziom testosteronu (sic!)

Okresy stają się mniej regularne, przez co bardziej nieprzewidywalne, pojawiają się coraz częściej zmiany nastroju, rozwijają się na całego objawy PMS, włosy stają się cieńsze, a przyrost masy ciała zaczyna być problemem. Jedną z najpewniejszych oznak, że poziom testosteronu jest niższy, jest spadek libido.

Aktywność seksualna, która bywała piękna, poetycka, wręcz transcendentna w dzieleniu się z drugim człowiekiem może stać się prawie uciążliwa, zamienić się w odwalanie pańszczyzny, czyli obowiązkiem.

Ze spadkiem poziomu testosteronu niejako żywotność kobiety skupionej na swoim ciele zaczyna zanikać

Kiedy nierównowaga hormonalna jeszcze bardziej przyspiesza, to jej objawy łączą się z nocnymi potami, niepokojem, depresją, zmęczeniem, dalszą utrata energii, bólami głowy, utratą koncentracji i uwagi, słabym napięciem mięśni, zmniejszeniem tolerancji na wysiłek, no i osteoporozą. Wzrasta też poziom cholesterolu, występują zaburzenia czynności serca, niezdolność, albo tylko obniżona zdolność tolerowania stresu, pogarsza się pamięć i występują zaburzenia funkcji poznawczych.

Szczególnie, gdy od zawsze wiedziałaś, że coś takiego nastąpi, wypatrywałaś oznak menopauzy, czytałaś magazyn Twój Styl i Zwierciadło, śledziłaś Google, faktycznie w tej nowej sobie pełnej usterek z satysfakcją dowodzisz, że menopauza istnieje i jest ohydnym faktem. I dla takiej Ciebie pewnie może być dobra bio-identyczna hormonalna kuracja zastępcza.

Estrogen jest hormonem, który produkuje istotę kobiecości awatara, kształtuje osobowość kobiety, też jej umysł i emocje. Szczególnie, gdy kobieta jest głęboko uśpiona i identyfikuje się ze swoim ego i ciałem.  Właśnie wtedy estrogen sprawia, że kobiety czują się zmysłowe, piękniejsze, inteligentniejsze i z wilgotnymi pochwami.

Estrogen stanowi niejako podstawę dumy uśpionej kobiety, jej witalności i zmysłowości. Intelekt ceniony na naszej matrycy również wymaga większej gimnastyki, gdy spadają estrogeny. Estrogen ma istotny wpływ na ponad 300 systemów działania awatara, w tym na wiele tkanek i narządów, takich jak mózg , wątroba, kości, skóra, drogi moczowe i układ krążenia.

Niedobór estrogenów jest często przyczyną tych okropnych migren u kobiet, które cierpią na nie już od późnych dwudziestek, czyli dwadzieścia osiem, dziewięć i tak dalej. Estrogen bezpośrednio zmniejsza stan zapalny, blokując cząsteczkę zwaną NFkB (czynnik jądrowy kappa beta). NFkB jest w dużym stopniu odpowiedzialny za stan zapalny w organizmie, a gdy poziom estrogenów jest niski nie ma niczego, aby zablokować tę cząsteczkę i kobiety stają się podatne na migreny.

Estrogen pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera i demencji, co również dowodzi, że estrogen przydaje się kobietom tu i ówdzie.

Biodentyczne hormony podane kobiecie po menopauzie, wg opublikowanych badań na pawianach, działają jako inhibitor aromatazy, czyli wyłącza wzmożoną produkcję estrogenów w piersiach przez kobiety w okresie menopauzy. Kobiety z grupy wysokiego ryzyka, już po wycięciu guzów, które przyjmowały bioidentyczny estrogen wraz z progesteronem i testosteronem czuły się znacznie lepiej i zmniejszały ryzyko zachorowania.

a imię jej 44/ pepiseliot.com

Estrogen jest szeroką kategorią składającą się z trzech elementów: estradiolu, estronu i estriolu

w skrócie dla ciekawskich

Estradiol jest wytwarzany w jajnikach przez proces aromatyzacji, w którym hormon androgenowy androstendionu jest przekształcany do estronu, który jest następnie przekształcany do estradiolu.

Mniejsze ilości estradiolu wytwarza się przez korę nadnerczy, mózg i ściany naczyń krwionośnych. Testosteron w ciele może być również przekształcony do estradiolu.

Estradiol jest hormonem wzrostu odpowiedzialnym za powiększenie piersi, a także za zmiany kształtu ciała, kości, stawów i odkładania tłuszczu. Modyfikuje strukturę i skład tłuszczu w skórze i odgrywa znaczącą rolę w kobiecym zdrowiu psychicznym. Dlatego nagłe spadki estradiolu, jego niskie poziomy korelują z depresją i lękami.

Wielokrotnie wykazano w badaniach, że estradiol jest odpowiedzialny za ochronę tkanek piersi, gdy zrównoważony zostaje progesteronem i testosteronem. Taka akcja dodatkowo hamuje utratę masy kostnej, poprawia pamięć i sen. Estradiol daje kobiecie miękką i jędrną skórę, głowę pełną lśniących włosów, a także blask związany z pojęciem piękna.

Estron jest wydzielany przez jajniki i korę nadnerczy. Jest to jedyna forma estrogenu, która jest naturalnie obecna w dowolnej ilości u kobiet po menopauzie, stąd jego przydomek „staruszka estrogenów”. Estron powinien występować w idealnym stosunku 1 do 2 z estradiolem. Kiedy u kobiety z powodu wieku, następuje spadek produkcji estradiolu wskaźnik ten staje się nieadekwatny do wzorcowego, co jest związane z rozwojem raka piersi. To jest główny powód, dla którego rak piersi zwykle nie rozwija się, aż do menopauzy kobiety.

Reklama

Tu znajdziesz polecane przez nas brokuły, 100% organiczne i sproszkowane BROCCOLI This is BIO, idealne do 4 szklanki pełne sulforafanu, oraz Indol-3-karbinolu (I3C) mającego świetny i zbadany wpływ na metabolizację estrogenów


W pre-menopauzalnym okresie testosteron może być także przekształcony do nadmiernego wzrostu estronu, stanu, któremu można łatwo zapobiec przez wyciąg z brokułów.

Estriol jest metabolitem estradiolu i estronu

Osobny rozdział, który dzisiaj tylko dotknę, jest estriol i ciąża, w tym łożysko

Już w 1987 roku w wyniku badań jednoznacznie stwierdzono, że estriol chroni kobietę przed rakiem piersi i macicy w badaniu klinicznym trwającym 5 lat. Ciąża podnosi poziom estriolu spektakularnie.

Według naukowców z UCLA Medical School u kobiet w ciąży ze stwardnieniem rozsianym (SM), estriol zauważalnie zmniejsza objawy choroby. MS jest chorobą, która uderza w kobiety, u których wystąpiły spadki hormonalne.

Progesteron ma uspokajający wpływ na organizm. Buduje kości i jest naturalnym diuretykiem i spalaczem tłuszczu. Przywraca właściwy poziom tlenu komórkowego, poprawia napięcie naczyń, normalizuje krzepliwość krwi i zapobiega cyklicznym migrenom i płytkom tętniczym.

Progesteron pomaga zrównoważyć działania estrogenu i działa wraz z estrogenem i testosteronem zapobiegawczo przeciwko rakowi, lub innym chorobom degeneracyjnym. Niski poziom progesteronu podczas badania krwi, jednocześnie objawia się drażliwością, lękami, zachowaniami obsesyjnymi, przyrostem masy ciała, wzdęciami, świądem, poceniem się, zaburzeniami trawienia, wzdęciami i utratą pamięci.

Reklama

Tu znajdziesz uważaną za najczystszą na świecie nowozelandzką trawę pszeniczną WHEAT GRASS 100% organic This is BIO, dobra opcja do protokołu antynowotworowego


Progesteron naturalnie występuje w organizmie tylko podczas drugiej połowy cyklu miesięcznego

Kiedy poziom progesteronu spada, piersi pęcznieją i stają się bolesne w tym czasie. Naturalny hormon progesteronu podaje się kobietom w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Podobno działa też zapobiegawczo na nowotwory powiązane z gospodarką hormonów rozrodczych. Ponieważ progesteron występuje naturalnie w organizmie przez 15 dni w miesiącu, podawanie bio-identycznego progesteronu powinno przebiegać zgodnie z tym schematem.

Dopiero podczas ciąży progesteron jest stale obecny w ciele przez dłuższy okres czasu.

Wiele kobiet doświadcza dominacji estrogenu

Ale termin ten nie znaczy, że występuje nadmiar estrogenów, ale że nie ma wystarczająco dużo progesteronu

Stan ten charakteryzuje się silnymi krwawieniami, które mogą zawierać skrzepy, niewyjaśnionymi wzrostami masy ciała, wzdęciami, oraz ciężkim przewodem pokarmowym, gdyż czują się jakby były wypełnione akurat betonem.

Kobiety przed menopauzą, które nadal produkują odpowiednią ilość estrogenów często mogą odzyskać równowagę hormonalną po prostu kupując tubkę progesteronu w kremie w sklepie ze zdrową żywnością. I stosowania go zgodnie z zaleceniami w drugiej części 15 dni cyklu miesięcznego.

Niedobór progesteronu następujący w ciąży jest winowajcą depresji poporodowej. Zamiast brać syntetyczne antydepresyjne specyfiki, zapewniające wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, najlepiej właśnie użyć krem z progesteronem, który może być bezpiecznie stosowany po porodzie dopóki nie wróci przyjemne uczucie normalności.

Reklama

Tu znajdziesz energię, oraz wyjątkowy regulator hormonów 100% Organic MACA This is BIO, dobry dodatek do 4 szklanki


Testosteron jest hormonem osobowości kobiety uśpionej

Dostarcza motywacji, asertywności, poczucia władzy i kontroli. Wpływa na ogólne samopoczucie. Z odpowiednim poziomem testosteronu kobiety są w stanie podejmować ryzyko, działać stanowczo i przeżywać swoje życie z zapałem. Kobiety bez odpowiedniego poziomu testosteronu działają, jakby tylko w szarościach. Testosteron sprawia, że ich życie nabiera żywych kolorów.

Testosteron przekazuje potężne efekty odmładzające kobietom, więc jak Ci na tym zależy to

Współpracuje z estrogenami, aby utrzymać skórę elastyczną, zwiększa gęstość mineralną kości, polepsza nastrój i zwiększa zdolność do odporności na stres. Kobiety, które mają większy poziom testosteronu łatwiej budują tkankę mięśniową, zaś niskie poziomy testosteronu są związane z zawałami serca, chorobą Alzheimera, osteoporozą i depresją. Testosteron poprawia wygląd ciała, rysunek mięśni, energię, chęć do korzystania z życia, seksapil i seksualne spełnienie.

Oczywiście co za dużo, to nie zdrowo.

Kobiety produkują zwiększone ilości testosteronu w okresie dojrzewania, szczytowe poziomy osiągają w okresie 20-25 lat. Wtedy też mają największy popęd płciowy. W okresie menopauzy kobieta ma zwykle połowę poziomu testosteronu ze swojego testosteronowego boomu.

Kobiety mające wysoki stosunek estrogenu do testosteronu, przy czym oba hormony są wysokie, bardzo dobrze wyglądają i mają dobre samopoczucie.

Testosteron jest wytwarzany w jajnikach i poprawia wrażliwość sutek i łechtaczki, podkręca libido i łatwość w osiąganiu i jakości orgazmu. Spadek testosteronu powoduje zmęczenie, utratę pamięci, przyrost masy ciała w postaci tłuszczu, a nie mięśni, ataki paniki i brak motywacji.

To właśnie testosteron wraz z progesteronem działają na korzyść kobietom, które mogą w pełni korzystać z estrogenów bez ryzyka raka piersi, zmniejsza zapalenia, chroni serce, obniża poziom utlenionego cholesterolu i normalizuje poziom glukozy we krwi.

Podobnie jak w przypadku innych hormonów, równowaga jest kluczem do tego, aby móc docenić ich korzyści

Objawami zbyt dużej ilości testosteronu są zarost, ciało porośnięte włosami, trądzik i agresja. Testosteron może być przekształcany do DHT (aktywna forma testosteronu) i w jej wyniku może nastąpić utrata włosów na głowie. Rozwiązaniem tego problemu może być korzeń Macy, naturalnie wyrównujący hormony.

Testosteron promuje rozwój mięśni, wiadomo, że bez niego kobieta może cały dzień siedzieć na paczce i machać ciężarkami i żaden mięsień jej nie przyrośnie. Ta funkcja umożliwia testosteronowi wspieranie lepszego funkcjonowania dwóch narządów krytycznych, takich jak mózg i serce. Bez testosteronu mózg traci zdolność do dobrego funkcjonowania, a serce traci swoją siłę

Konklużyn

Równowaga jest bardzo ważna, jak się okazuje również hormonalna

Przy objawach nierównowagi, a zdecydowanie najlepiej oprzeć się na badaniu krwi, możesz wspomóc się kremem z naturalnego progesteronu na wewnętrzną stronę ramion i ud, kupionego w sklepie ze zdrową żywnością, byle użyć go zgodnie z instrukcją na opakowaniu, albo jak zaleci lekarz.

Jeżeli masz jeszcze większą nierównowagę po menopauzalną być może jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wyrównanie hormonów używając też naturalny krem estriol na przemiennie z kremem progesteronem. Możesz też zwrócić się do lekarza po zapisanie jakiejś kuracji bio- identycznymi hormonami w kuracji zastępczej hormonalnej. Jedno jest pewne syntetyki całkowicie odpadają.

Jeśli masz mięśniaki dokonaj szczególnej analizy czy rozpoczynać jakąkolwiek kurację hormonalną, gdyż nawet bioidentyczna jest kuracją hormonalną. Ustal z mądrym ginekologiem jaki wpływ na poziom estrogenów będzie miała kuracja kremem progesteronowym.

Możesz, też nic nie robić i mieć to wszystko gdzieś i zacząć się budzić.

owocek

Na podstawie wypowiedzi:
Dr. Med Uzzi Reiss , Saldo Naturalnych Hormonów
Dr. Med Kathy Maupin , Założycielki BioBalance dla kobiet
Dr. Med. John Lee, Co lekarz może nie powiedzieć o raku piersi .
Dr. Med. Chalid Mahmud, Wywiad z Suzanne Summers, rozdział 22, Przełom (na margi, Suzanne aktorka, autorka i bizneswomen, była niejednokrotnie karcona przez wyznawców American Cancer, za promowanie alternatywnych metod leczenia raka).

(Visited 5 060 times, 6 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Aneta 9 lipca 2019 o 14:29

    Pepsi po przeczytaniu tego wpisa chcialabym zbadac sobie hormony, widze ze pakiety takich badan sa tworzone glownie w celu rozpoznawania przyczyn nieplodnosci, a ja w ciagu ostatnich 3 lat poczelam i urodzilam bez problemu dwojke dzieci wiec chodzi mi bardziej o kwestie zdrowotne. Mam ogromna nadzerke na te chwile, czekam na wyniki wycinka, odnalazlam tez objawy z powyzszego posta, takie jak oslabienie, brak sily, czuje jakbym nie miala miesni, depresja, problemy z pamiecia, motywacja do czegokolwiek gora 2 dni, bole glowy, pms doprowadza mnie do szalu poki nie pojawi sie krwawienie. Mam 29 lat. Jakie hormony powinnam zbadac?

    Aneta

    1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 16:00

      te wymienione w podtytule, a przy okazji TSH, pozostałe hormony tarczycy i przeciwciała tarczycowe, zrób jeszcze USG narządów rodnych

  2. Cóż 9 lipca 2019 o 15:16

    U mnie androsrendion 3 razy ponad normę, a niski estradiol. Zaniżone też shgb. Stosowałam już chyba wszystko oprócz diety witarianskiej – aktualnie moja dieta składa się w większości z surowych warzyw i owocow. Maca nie działa. Biorę dużo supli. Tradzik, męskie owłosienie – nie jest mi to obce. Eh…

    1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 15:43

      Brałaś naszą macę This is BIO?

      1. Cóż 9 lipca 2019 o 22:45

        Oj nie… jakąś przez internety zamawiałam dawno temu

        1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 23:00

          no to nie wiesz czy maca działa 🙂

          1. Cóż 11 lipca 2019 o 09:17

            kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana 😀 właśnie zamówiłam. buźki :*

          2. Pepsi Eliot 11 lipca 2019 o 09:36

            <3

  3. Kobietka 9 lipca 2019 o 16:03

    Pepsi a co jeśli mam zbyt mała ilość progesteronu w 2 fazie cyklu, natomiast testosteron jest wysoki ok 200 ,??

    1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 16:05

      Maca This is BIO do 4 szklanki i krem z progesteronem na uda od środka w drugiej części cyklu

  4. Paulina87 9 lipca 2019 o 16:50

    Czy mogę zbadać te hormony w dowolnym momencie i wszystkie jednocześnie czy mam to jakoś pod cykl dopasować? Mam wkładkę antykoncepcyjna,

    1. Pepsi Eliot 9 lipca 2019 o 18:20

      zapytaj ginekologa, bo te rozrodcze zależą od cyklu, tarczyca bez znaczenia, testosteron też

      1. Paulina87 10 lipca 2019 o 07:05

        dziekuje 😉

    2. Julia 9 lipca 2019 o 23:07

      Lekarze przeważnie chcą estradiol z 3ciego dnia cyklu. Testosteron obojętnie.

  5. Malena 9 lipca 2019 o 22:25

    Polecam macę . Mam 45 lat i zaczęłam odczuwać jakieś tam skutki nierównowagi hormonalnej. Maca uregulowała mi cykle, krwawienie jest mniejsze choć nadal ze skrzepami, owulacja odczuwalna w każdym cyklu, a wcześniej różnie bywało. Zostałam więc Macową Panienką i jest git 😉

  6. Julia 9 lipca 2019 o 23:05

    Ja mam testosteronu (wolnego) 0,36 i takie właśnie mam libido….. Natomiast zastanawia mnie to, co moja Mama mówiła mi o przekwitaniu, choć nie tylko Ona, bo kilka razy natknęłam się na podobne komentarze na forach, czy zdania w jakiś wywiadach: że takiego libido i takiego seksu, doznań erotycznych jak po menopauzie, to by mogła sobie tylko życzyć, kiedy jeszcze cała gospodarka hulała, jak trzeba. Jak to wykaśnić?

  7. KAISA 11 lipca 2019 o 08:58

    Ostatnio nie mam na nic siły, jestem zmęczona, zasypiam prawie na stojąco, powrócił problem z miesiączkami, bulami głowy i włosy wychodzą garściami. Endokrynolog skierowała na badania po czym stwierdziła ze nic nie odbiega od normy, ewentualnie powinnam skorzystać z wizyty u endokrynologa/ginekologa w celu uregulowania miesiączek. A co z samopoczyciem, pracuje w księgowości mam problem ze skupieniem sie na pracy, jakbym w ogóle nie myślała. Wcześniej sporadycznie piłam koktajle warzywne (szpinak/jarmuż/boćwina/jabłko) w ramach śniadania. suplementuje- wit- b, d3+k2, potas, magnez, nac, cynk, melatonine. Poniżej wyniki.:
    żelazo- 42,4 (33,00-193,00 ) tsh uUI/ml 1,690 (0,270-4,200 ) ft3 pg/ml -2,23 (2,00-4,40 ) ft4 ng/dl -1,17 (0,93-1,70 ) DHEA – SO4 ul/dl 485,10 ( 60,9-337,0) 17-hydroksyprogesteron ng/ml (02-1,3)
    kortyzol -10,60 ug/dl (4,82-19,5 )
    trochę sie pogubiłam, próbowałm już wielu diet z marnym skutkiem, chyba że kg + :/ jeszcze kilka miesiecy temu byłam bardzo aktywna, teraz nie mam siły juz po 1 km biegu., tętno podbija do 180 🙁
    Jestem załamana, proszę o pomoc.
    Mam 36 lat
    Kaisa

  8. Pepsi Eliot 11 lipca 2019 o 09:41

    potrzebuję takich informacji, przeciwciała tarczycowe, B12, kwas foliowy, homocysteina, ferrytyna, i sód z potasem, oraz mocz i 25(OH)D. Przed badaniem odstaw suple na 5 dni. Potem jeśli będziesz chciała zrobię Ci rozpiskę, ale przejdź potem na nasze suple

  9. sliff 11 lipca 2019 o 12:37

    ewidentnie nadnercza sa w problemie….insiline i cukier zbadaj i hormony zenskie…moze masz pcos….

  10. KAISAa 21 sierpnia 2019 o 10:47

    Zrobiłam badania, dodatkowo wyciągnełam od gin. skierowanie na LH, FSH, Estradiol, progesteron i prolaktynę. Większośc wyników mam. Wrzucam poniżej. Robiłam krzywą cukrową pół roku temu – glukoza 90/84/66 insulina 4,4/37,10/15,60, . Sama nie wiem co się dzieje. Wszyscy twierdzą ze jest ok, a ja mam wrazenie ze zaraz się skoncze. Jeszcze rok temu ptrafiłam 7 razy w tygoniu trenować. A dziś po niewielkim wysiłku jestem spocona jak norka, brak mi tchu i zapału,
    wyniki:
    LH 5,88 mIU/ml ( 4 dzień cyklu )
    FSH 10,60 mIU/ml (4 d/cyklu )
    Estradiol 30,60 pg/ml ( 4 d/cyklu )
    progesteron i prolaktyne mam zrobić między 21-23 d/c.

    Potas 4,11 mmol/l (3,5 – 5,1)
    Sód 140 mmol/l (136 – 145 )
    Homocysteina 7,70 µmol/l –
    Ferrytyna 22,50 ng/ml (13 – 150)
    Witamina B12 360,00 pg/ml (197 – 771)
    Kwas foliowy 14,30 ng/ml (4,6 – 18,7)
    anty-TG <10 IU/ml ( 0 – 115 )
    anty-TPO <9 IU/ml (0-34 )
    Witamina D3 metabolit 25(OH) 53,20 ng/ml –
    mocz :
    Nazwa badania wartość jednostka norma
    Przejrzystość przejrzysty –
    Barwa słomkowy –
    ciężar właściwy 1,017 g/ml 1,015 – 1,03
    pH 5,5 5 – 7
    Glukoza w moczu (pasek) nieobecna
    Ketony 0 mg/dl –
    Urobilinogen <1 mg/dl 0 – 1
    Bilirubina nieobecna –
    Białko w moczu (pasek) nieobecne –
    Azotyny nieobecne –
    Krew nieobecna –
    Leukocyty nieobecne –

    Kasia
    <3

    1. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2019 o 11:12

      Jakie TSH? Jakie ciśnienie krwi? ze zwykłej morfologii: jaka hemoglobina, jaki hematokryt i jaka wielkość płytki? To wygląda po prostu na anemię, może też zmęczone nadnercza. Jesteś zakwaszona.

      1. KAISAa 22 sierpnia 2019 o 14:44

        przepraszam, myślałam,że wrzucam komentarz a to wskoczyło jako oddzielny post :/
        żelazo- 42,4 (33,00-193,00 ) tsh uUI/ml 1,690 (0,270-4,200 ) ft3 pg/ml -2,23 (2,00-4,40 ) ft4 ng/dl -1,17 (0,93-1,70 ) DHEA – SO4 ul/dl 485,10 ( 60,9-337,0) 17-hydroksyprogesteron ng/ml (02-1,3)
        kortyzol -10,60 ug/dl (4,82-19,5 )

        morfologie mam sprzed pół roku , powtórze
        hemoglobina 13,2 g/dl ( 11,2 – 15,7 )
        hematokryt 40% (34,1 – 44,9)
        płytki krwi 214 tys/µl 150 – 400
        ciśnienie 120/80
        tętno spoczynkowe średnia -45

      2. KAISAa 23 sierpnia 2019 o 14:38

        dziesiejsze wyniki :

        hemoglobina 12,7 g/dl ( 11,2 – 15,7 )
        hematokryt 39% (34,1 – 44,9)
        płytki krwi 192 tys/µl 150 – 400
        progesteron 7,48 ng/ml (1,83- 23,9 )
        prolaktyna 193 mIU/l (102-496)
        Zaczełam stosować terapię 4 szklanek, mięsa ostatnio nie mam ochoty jesć, najgorzej, ze wsaje rano zmęczona, pół nocy potrafie sie kręcić. Biorę melatonine od niedawna może to pomoże.

        1. Pepsi Eliot 23 sierpnia 2019 o 21:24

          A jakie masz TSH? Ile masz lat KAISo?

          1. KAISAa 23 sierpnia 2019 o 23:55

            Tsh 1,690
            36 lat

  11. KAISAa 21 sierpnia 2019 o 11:47

    żelazo- 42,4 (33,00-193,00 ) tsh uUI/ml 1,690 (0,270-4,200 ) ft3 pg/ml -2,23 (2,00-4,40 ) ft4 ng/dl -1,17 (0,93-1,70 ) DHEA – SO4 ul/dl 485,10 ( 60,9-337,0) 17-hydroksyprogesteron ng/ml (02-1,3)
    kortyzol -10,60 ug/dl (4,82-19,5 )

    morfologie mam sprzed pół roku , powtórze
    hemoglobina 13,2 g/dl ( 11,2 – 15,7 )
    hematokryt 40% (34,1 – 44,9)
    płytki krwi 214 tys/µl 150 – 400
    ciśnienie 120/80
    tętno spoczynkowe średnia -45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *