logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
87 760 468
189 online
31 702 VIPy
Reklama

 

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jakie niedobory odżywcze ciało sygnalizuje swoimi zachciankami? (część 1)

jedzenie/ pepsieliot.com

Twoje ciało mówi do Ciebie wyraźnie, a jego zachcianki chcą Ci coś przekazać.

Tutaj część 2

Rozkodowanie sygnałów ciała w postaci chętek i ciągutek na określone pokarmy, pozwoli Ci odkryć jak skutecznie poprawić swoje zdrowie.

Wybierz powód, który pcha Cię do określonych pokarmów

Twój głód może wepchnąć Cię na ścieżkę ignorancji i stopniowej utraty zdrowia, lub wprost przeciwnie … może wesprzeć Cię w odpowiednich wyborach, które przełożą się na sprawne funkcjonowanie ciała i umysłu.

Jeżeli żywność może oddziaływać na zdrowie  jelit, równowagę hormonalną i fizjologiczną, to rozsądnie byłoby podrasować jej jakość i sposób dostarczania.

Opanujesz swoje pragnienia w skuteczny sposób przez dopasowanie składników odżywczych, żywnością bardziej przyswajalną czyli bioprzyswajalną.

Reklama

Tu znajdziesz polecany przez nas JABŁCZAN MAGNEZU TiB idealny do 2 SZKLANKI, gdy masz tendencję do rozwolnień, albo gdy szczególnie zależy Ci na oczyszczaniu się z aluminium (patrz chemitrails), a także gdy ciągle byś jadła CZOKOLEJT:)


Ileż można jeść na ostro i jakie ilości czekolady?

Czy wiesz, że pochłaniając to, co masz pod ręką tak naprawdę próbujesz dokonać samoleczenia?

Rzucając się na węglowodany możesz dawać światu znak, że jesteś przygnębiona.

Nie jest do końca oczywiste, czy spadek Twojego nastroju możesz podciągnąć pod obżarcie się śmieciowym jedzeniem, czy może odwrotnie. Z całą pewnością jednak wiemy, że konkretne składniki odpowiadają za faktyczne zachcianki.

Gdy już słyszysz „burczenie” swojego brzucha lub otrzymujesz „ten” szalony sygnał, tak naprawdę trudno jest określić, czy do sięgnięcia po określony produkt skłania Cię głód, czy może jakieś deficyty. W tym emocjonalne.

Wiele dietetyków twierdzi, że apetyt na określone produkty jest wyrazem słabości. Ale nie musimy się zgadzać z wieloma dietetykami.

Około 90% osób ograniczających dobową dawkę kaloryczną, przejawia takie chrapki i oskomy już na początku diety… a jeszcze więcej czuje łaknienie na określone produkty nawet po 6 miesiącach od rozpoczęcia życia w towarzystwie nowego menu. Ludzie najbardziej tęsknią za chlebem.

bułka/ pepsieliot.com

Ludzie cierpią ponieważ nie rozumieją czym jest pokarm. Nikt im nie dał niczego w zamian. Mają popsute apetyty, dlatego nie mogą do końca sobie ufać. Codzienny przerywany post uczy ich cieszenia się zarówno z obfitych posiłków, jak i daje wytchnienie od trudów trawienia wszystkim narządom.

Dla ludzi o popsutych apetytach, którzy wyrażają chęć jedzenia złomu w dużych ilościach, post przerywamy może być najważniejszym kołem ratunkowym, który odmieni ich życie. Z czasem ich apetyt naprawi się i będą mogli ponownie zaufać swojemu apetytowi, jak w czasach, gdy nasi przodkowie (nie tacy znowu odlegli), gryźli ścianę w dzieciństwie, gdy brakowało im wapnia (tak robił dzisiaj zaledwie 65 letni stryj Waldi).

Na co dziś masz smaka?

Nie tylko Ciebie nachodzi ochota na mega słodkie i tłuste. Wśród śmieciowych faworytów znajdują się : mleczna czekolada i słone przekąski jak frytki lub chipsy.

Chcesz czekolady?

Tak naprawdę łakniesz magnezu. Znajdź zdrowy odpowiednik, który ją zastąpi, na przykład surową, gorzką (80% i w górę) czekoladę. A idealną formę magnezu weźmiesz też z orzechów, nasion i strączkowych.

Jednak to wszystko i tak może być mało, bo nasze mięśnie naprawdę potrzebują sporo magnezu, dlatego nie zapominaj o drugiej szklance w kuracji 4 szklanek.

Może wolisz na tłusto?

Przekąski? Najprawdopodobniej brakuje Ci wapnia. Zjedz brokuły, czy jarmuż, możesz dosypać tym razem do 4 szklanki. Wypij jogurt kozi, gdy pijasz jogurt kozi. Od razu lepiej.

W Twoim organizmie zaczyna brakować żelaza?

Przy bieganiu zaraz puls skacze Ci do maksa? By nie dopadła Cię anemia, zwróć uwagę, czy ostatnio nie męczą Cię smaki na rodzynki, jaja, groch, fasolę i chleb pełnoziarnisty lub mięcho: ryby, drób, wołowinę.

Żelaza odradzam suplementować w formie suplementu, oprzyj się na algach i trawach, tym razem też w 4 szklance. Dołóż zielonych liści.

Węglowodany, słodycze, kofeina, czekolada, cukierki, ciastka …

To detekcja sygnału na wahnięcia poziomu cukru we krwi.

Chrom poprawia odpowiedź organizmu na insulinę. W praktyce oznacza to, że objawy niedoboru chromu, mogą być zbliżone do objawów osób z cukrzycą typu 2. Objawy niedoboru magnezu także.

Kobiety są głodne a mężczyźni … szczęśliwi@

Jakoś tak jest, że to kobiety doświadczają większego uczucia głodu i zachcianek niż mężczyźni, i to one zdecydowanie częściej przechodzą na dietę. Niestety, to kobiet dotyka częściej wahanie masy ciała i częściej chcą tracić kilogramy.

Twój nastrój ma też powiązanie z zachciankami. Jednak różni się on w zależności od tego czy fizjologicznie jesteś kobietą czy mężczyzną.

Gdy babka ma apetyt na określony rodzaj pokarmu w ciągu dnia, może to wskazywać na obniżony nastrój lub negatywne nastawienie powiązane z rozdrażnieniem lub znudzeniem.

Mężczyźni natomiast,  gdy miewają zachcianki, najprawdopodobniej jest to wyraz … zadowolenia (sic!).

Chcę Ci powiedzieć, że głodny mężczyzna będzie wściekły, ale nie zacznie wydziwiać, co by tu zjadł, zje wszystko. Zadowolony zaś zacznie przeszukiwać lodówkę w poszukiwaniu śledzika z tartym jabłkiem.

Skąd ta różnica?

Założenia kierują uwagę na standardy społeczne. Presja kładziona na wygląd zewnętrzny i masę ciała kobiet, skłania je do częstszego stosowania restrykcji w diecie. Ograniczenia z kolei, jak w badaniach wyżej przytoczonych, skutkują zachciankami. A przy okazji poczuciem frustracji.

Kolejną interpretacją może być to, że kobiety, zwracają uwagę na rodzaj żywności wiążąc go z nastrojem. A ma to silny determinant o podłożu biologicznym i psychologicznym.

Reklama

Tu znajdziesz wyjątkowo dobre BROKUŁY, 100% organiczne i sproszkowane This is BIO, idealne do 4 SZKLANKI


Zachcianki niekoniecznie są wyłącznie wyrazem zapotrzebowania na kalorie i energię. Jeżeli chcesz czekolady, brakuje Ci magnezu, a ponieważ pożądasz czekolady przed miesiączką, ma to powiązanie z Twoimi hormonami.

Zapewniając sobie stałą i odpowiednią ilość tego pierwiastka, pożegnasz się z zachcianką w danym momencie. Sprawdzi się również przed okresem.

(Lionel Lafay, z narodowego instytutu badań medycznych nad zdrowiem we Francji).

Osoby sygnalizujące głód, najczęściej decydują się na słone pokarmy.

Zachcianki na określony typ żywności mogą wskazywać nie tyle potrzebę ciała do koniecznego jej zaspokojenia a łaknienie, które można przełożyć na faktor psychologiczny. Jesz bo musisz, chociaż nie musisz.

cdn (wkrótce:)

Aloha!

źródło: thehealersjournal.com/2014/11/18/speaking-the-language-of-your-body-what-food-cravings-are-urgently-trying-to-tell-you/

(Visited 6 940 times, 1 visits today)
Justyna-Lichtenberg Justyna Lichtenberg analityk rzeczywistości, psycholog z otwartym podejściem do świata. Świadomość pochodzenia wprost z natury popycha ją do działań zgodnych z jej prawami. Wątrobę uważa za najpiękniejszy z narządów.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Ala 19 grudnia 2018 o 12:28

  A w średniowieczu kobiety też miały takie zachcianki?

  1. Emanuela Urtica 19 grudnia 2018 o 15:56

   Zapewne miewały zachcianki zależnie od niedoborów, to naturalna reakcja organizmu, ale przy okazji uzależnione od pokarmów jakie znały. Nie mogły mieć ochoty na solone orzeszki czy czekoladę, ale na przykład na podpłomyk z suszonym mięsem czy miodowy placek jęczmienny już jak najbardziej.

  2. Pepsi Eliot 19 grudnia 2018 o 15:57

   miały na kwaszeniaka, i ssanie narożnika poduszki nasączonego wodą z miodem 🙂

   1. Eli 19 grudnia 2018 o 16:59

    Hähä :)))))

 2. Gosialavenda 20 grudnia 2018 o 19:36

  Moje uzależnienie od pszenicy i cukru jest tylko uśpione. Nie mogę wziąć nawet gryza chlebka czy czekolady bo wpadnę w cug. Myślę, że podpłomyk czy róg poduszki nasączony miodkiem tak samo by zadziałał. Chyba powoli dochodzi do mnie, że z nałóg zostaje w człowieku na zawsze. Czy dobrze myślę?

  1. Pepsi Eliot 20 grudnia 2018 o 20:14

   nie, to przekonanie, ale łatwo nie jest

   1. Gosialavenda 20 grudnia 2018 o 21:04

    No to zamiast się zamartwiać to popracuję nad zmianą przekonania. Dzięki😁

 3. Nika 21 grudnia 2018 o 00:26

  Odnosnik do czesci 2 nie dziala, pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 21 grudnia 2018 o 08:35

   dzięki, już działa 🙂

 4. gosia 26 kwietnia 2019 o 21:45

  Coś w tym wszystkim jest, bo odkad stosuje 4szklanki, praktycznie przestałam mieć ochotę na czekolade, na ciastka i na cały złom, dużo łatwiej mi sie najesc, a mam za sobą epizody ED, więc tak naprawdę każda dawka żarcia była wporzo. 😀 czekolada może nie istniec, ale za to miewam ochotę na… pieprz czarny. I nie rozgryzlam o co ciału chodzi, że akurat pieprzu pragnie. Pepsi 4szklanki są przewspaniale <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *