Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 979 132
102 online
39 046 VIPy

Jakie są przyczyny skurczów żołądka, oraz 10 sposobów ich eliminacji

Skurcze żołądka objawiają się jako ból o różnym nasileniu lub po prostu dyskomfort odczuwany w brzuchu. W większości przypadków nie jest to wielki problem, ale może być przejawem bardziej poważnej choroby. Często manifestującej się ostrymi naprzemiennymi skurczami z bolesnym uczucime uciskania. Skurcze mogą oddziaływać tylko na niewielką część brzucha lub mogą powodować ból na całej jego powierzchni.

Czynniki żołądkowo-jelitowe

Zapalenie wyrostka (często towarzyszy gorączka około 38 stopni, nasilenie bólu przy przyciąganiu prawego kolana do brzucha, a także wodowstręt) Zaparcie Nieżyt żołądka Infekcja wirusowa Zespół jelita drażliwego (przy IBS zwykle obok skurczów i wzdęć pojawia się biegunka) Zapalenie trzustki Alergia na niektóre rodzaje żywności Zatrucie pokarmowe Problemy z wątrobą

w didaskaliach

Problemy z nerkami mogą dawać nieprzyjemne objawy ucisku w pasie, właśnie na brzuchu, ale jednak nie nazwalibyśmy to skurczami żołądka.

Czynniki ginekologiczne

Miesiączka Wysiłek w czasie porodu, poronienie lub inne powikłania ciąży Endometrioza Zapalenie narządów miednicy mniejszej

Inne

Forsowne ćwiczenia Zakwasy, patrz wyżej Problemy z pęcherzem Urazy lub kontuzje Nowotwór (przy podejrzeniu zrób badania markerów żółciowych i żołądka)


10 sposobów łagodzenia skurczów żołądka

Przestrzegaj obiektywnie zdrowej, ale przede wszystkim dla Ciebie zdrowej diety. Pij dużo wody przy zaparciach, jedz pokarmy bogate w błonnik, a codzienna nawadniająca i oczyszczająca kuracja 4 szklanek okaże się tutaj niezwykle pomocna. Zastąp produkty przemysłu mleczarskiego, które mogą powodować nietolerancję laktozy, na fermentowane kefiry, jogurty, najlepiej kozie, gdyż  mają mniej kazeiny. Wyluzuj się jakoś, stres również przyczynia się do skurczów żołądka. Stosowanie ciepłego kompresu może również zdziałać cuda. Uwaga na ciepły kompres przy skurczach miesiączkowych połączonych z obfitym krwawieniem. Ćwiczenia mogą sprawdzić się u niektórych osób, szczególnie w przypadkach, gdy to mięśnie brzucha są źródłem skurczów żołądka. W wyniku poniższego ćwiczenia mięśnie stają się rozluźnione lub rozciągają się, co uśmierza ból: Połóż się na plecach i potrząsaj rytmicznie brzuchem w górę i w dół. Pij ziołowe płyny lub herbaty, które wspomagają trawienie i odprężają ciało. Najlepiej mogą się sprawdzić herbaty miętowe, rumiankowe i imbirowe. Przespaceruj się do toilet. Oddychaj nabierając powietrza i wydychając je powoli, jednocześnie rozciągając mięśnie brzucha. Pij dobrą wodę naturalnie gazowaną, która uruchomi przepływ gazów w ciele. Konkludując Nie bagatelizuj skurczów żołądka zwłaszcza tych dających Ci się we znaki, gdyż jest to sygnał od Twojego ciała, koniecznie udaj się do dobrego dochtore.

owocek

(Visited 5 191 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Kokowidz 16 grudnia 2017 o 16:58

  A co sądzicie o naczyniakach wątroby? Ostatnio zmagałam się z dolegliwościami bólowymi brzucha wiec od razu usg, przypadkowo na usg wyszedł także mały naczyniak 12x12mm, czy faktycznie żyje się z nimi i nie ma żadnych naturalnych sposobów na pozbycie się cholerstwa ? W czerwcu miałam usg brzucha przed laparoskopia torbieli jajnika i naczyniaka jeszcze nie bylo… niedługo mam TK brzucha w celu potwierdzenie czy to na pewno naczyniak czy cos innego ale lekarze sugerują naczyniaka. Enzymy wątrobowe i trzuskowe w normie, morfologia pełna książkowa, mocz ok, usg prócz naczyniaka w porządku (nie licząc trzustki bo nie było jej widać przez zagazowane jelita które ja przysłoniły – niestety mam z tym problem.)

  1. avatar Kokowidz 16 grudnia 2017 o 16:59

   już siedząc w lekarza wiedziałam ze na pewno poradzę się Pepsi 🙂

  2. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 09:05

   o naczyniakach wątroby?”

   Patogeny lub niedobory w tkance łącznej, a więc trawienie (kwas), braki kolagenu i pozostałych

 2. avatar Kokowidz 18 grudnia 2017 o 09:49

  Grzegorzadam czy zatem jest szansa na pozbycie się ich ? Co należałoby sprawdzić i ewentualnie naprawić ?

  1. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 11:13

   Zawsze jest szansa.
   Sprawdzić, wykluczyć lub potwierdzić, trzeba pasożyty (przywry i inne) biorezonansem dobrym
   i zrobić pozostałe testy i badania z tej listy
   http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   To jest objaw niedomagania organizmu, to ma swoją przyczynę.

  2. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 11:18

   naczyniak -najczęściej spotykany niezłośliwy guz wątroby, zmiana nowotworowa o niezłośliwym charakterze.”
   http://www.pepsieliot.com/co-jeszcze-dzisiaj-mozesz-zrobic-dla-swojej-watroby/
   Spokojnie to zbadaj, a potem zaczniesz działać skutecznie.
   Oczyszczanie organizmu, uzupełnienie niedoborów.

 3. avatar Kokowidz 18 grudnia 2017 o 10:22

  Mam Hashimoto, wydaje mi się ze siedzi we mnie borelioza lub niestety toczeń, na moja prośbę zrobiono mi badania ale pomimo złych wyników reumatolog i lekarz chorób zakaźnych uważają ze skoro nie mam problemów ze stawami to jestem zdrowa. Reumatolog tylko na mnie spojrzała i powiedziała ze nie mam ani tocznia ani boreliozy a wyniki to może błąd w laboratorium. Wyniki sprzed roku:

  P-ciała p/Borelia IgM Western Blot- wątpliwy
  (Dodatnie P31, OspA i P25, OspC)
  P-ciała p/Borelia IgG Western Blot dodatni
  (Dodatnie P31, OspA i P25, OspC)

  Antykoagulant toczniowy ujemny

  P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA 2):
  Stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych dających na komórkach Hep-2 obraz świecenia: ziarnisty z dodatnimi chromosomami w mianie 1:1000, nuclear dots w mianie 1:100. Przeciwciała przeciw dsDNA (test Crithidium luciliae): ujemnie. Badanie wykonani metoda immunofluoresencji pośredniej IIF. Metoda Elisa nie stwierdzono obecności przeciwciał przeciw rozpuszczalnymi antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, nRNP, Sm, Scl-70, Jo-1) interpretacja wyniku badania uzależniona jest od całości obrazu klinicznego pacjenta.

  1. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 13:46

   reumatolog i lekarz chorób zakaźnych uważają ze skoro nie mam problemów ze stawami to jestem zdrowa. Reumatolog tylko na mnie spojrzała i powiedziała ze nie mam ani tocznia ani boreliozy a wyniki to może błąd w laboratorium.”

   I właśnie to są ci ”fachowcy”, jak boli a te ”wyniki” są ”dobre” to damy pani skierowanie do psychiatry..
   I latami zasilamy kiesę aptek, a możemy mieć boreliozę, o której pojęcia nie mają, zielonego.
   Te ”badania”, często tak wygląda niestety, są robione pod konkretne ”leki”.
   To jest biznes, brudny, ale biznes.

   Wykonaj sobie biorezonans dobry i pozostałe badania z listy-linku powyżej.

  2. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 13:49

   Potrzebnych badań nie robią, bo jeszcze , uchowaj panie, mogłabyś się wyleczyć, a tak
   hashimoto można ”leczyć” do końca życia.
   Które może być zakażeniem borelią, Yersinią, EBV w jednym z 4 stadiów, czy podobnymi.
   http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

 4. avatar Kokowidz 18 grudnia 2017 o 14:27

  Grzegorz Adam a czy mógłbyś polecić dobry biorezonans w Warszawie ? Jak sądzisz, Czy wyniki wskazują na toczeń ? Nie ukrywam ze tego najbardziej się boje. Mi zasugerowano ze mogę mieć fibromialgie i dostałam receptę na psychotrop której oczywiście nie zrealizowałam. Trzy lata temu ugryzło mnie coś po czym pojawił się rumień. Lekarz powiedział ze skoro w skórze nic nie ma to nie ugryzł mnie kleszcz wiec nie mam boreliozy no bo jak to. Pomijając ze borelioza mogą zarazić przecież tez meszki. Dostałam antybiotyk tzw trzydniowy i się ze mną ładnie pożegnano.
  Zaraz po samym ugryzieniu (dokładnie pod kolanem) przestała mi doplywac krew do palcow tej właśnie nogi, palce były bielutkie. Epizod tez powtarzał się codziennie lub co drugi dzień przez Ok dwa tygodnie. Nie wiem czy to ma związek ale zaczęło się od ugryzienia. Potem zaczęły się wszystkie moje problemy łącznie z wykryta niedoczynnością, hashimoto, okresowymi bólami stawów, trądzikiem różowatym. Miałam tez kleszcza w wieku 6 lat. Ostatecznie nie wiem co mi dolega dlatego chętnie zrobię polecany biorezonans

  1. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 15:41

   siedzi we mnie borelioza lub niestety toczeń,”

   dlaczego niestety?
   To taka sama zaraza jak inne, akurat ten może być skutkiem mykoplazmy, czyli
   grzybów bez otoczki komórkowej, okropne ścierwo, trudne do wytępienia, ale jest parę sztuczek na to.

   ”to nie ugryzł mnie kleszcz wiec nie mam boreliozy no bo jak to. ”
   😀

   ”Nie wiem czy to ma związek ale zaczęło się od ugryzienia.”
   Leśnicy mają z tym wielokrotnie problem, ugryzienia.

   ”Potem zaczęły się wszystkie moje problemy”
   Właściwy kierunek.

   1. avatar maggie 9 sierpnia 2019 o 11:05

    bardzo proszę o więcej informacji jak ogarnąć temat mykoplazmy – bo to może być u mnie źródłem między problemów o podłożu autoimmunologicznym 🙁

  2. avatar grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 15:42

   Gabinety w Wawie polecaliśmy już kilka razy.

 5. avatar Solinka 13 listopada 2020 o 12:51

  Witaj Pepsi dostałam od Ciebie zalecenia odnośnie zapalenia żołądka i grzybicy 4 szklanki, nikotynamid i Bcomplex i mam pytanie czy te witaminy brać razem do głównego posiłku czy np jedna rano druga po południu. Pytam bo chce żeby wszystko grało 🙂

  1. avatar Jarmush 13 listopada 2020 o 22:16

   do śniadania, jeśli masz B complex z nikotynamidem, to jedz co drugi dzień, po 1 do śniadania, raz Bcomplex, raz nikotynamid. Jeśli z niacyną, a nigdy wcześniej nie brałaś niacyny, to lepiej wysypać kapsułkę i brać na 3 razy w ciągu dnia, żeby nie mieć flesza, nie mówiąc o alergii na niacynę. <3

   1. avatar Solinka 13 listopada 2020 o 22:22

    Dzięki Pepsi. Jak narazie brałam do śniadania Bcomplex a do obiadu nikotynamid i flesza nie mam więc chyba źle nie jest poza tym zawsze miałam straszny trądzik a teraz buzia jak u niemowlaka nie wiem czy po tym czy po 4 szklankach ale dzięki Twoim radom jest coraz lepiej Dziękuję

 6. avatar MS 14 kwietnia 2021 o 07:48

  Witaj Pepsi, od jakiegoś czasu czuje ból pod lewym żebrem. W gastroskopii stwierdzono w żołądku jeziorko obfite ze śladami żółci. Zalecono mi częstsze ale mniejsze posiłki, picie mięty dwa razy na dobę i picie naparu z siemienia lnianego na noc przez miesiąc. Ale dowiedziałam się ze taki wyrzut żółci z dwunastnicy powoduje stan zapalny żołądka. Co robic? Czy mięta i siemię wystarczą?

 7. avatar gosiaochman 9 maja 2021 o 04:41

  Pepsi podejrzewam u córki lat 17zapalenie wyrostka co robić potrzebuje twojej pomocy

  1. avatar Pepsi Eliot 9 maja 2021 o 12:27

   Natychmiast do lekarza na USG, natychmiast <3

   1. avatar gosiaochman 9 maja 2021 o 13:25

    Pepsi córka zaczęła stosować dietę i treningi rozpisane przez trenera i wczoraj kiedy zjadła sałatkę ze szpinakiem z mozzarellą i pomidorami z octem winnym popila jeszcze zimną wodą i po kilku godzinach rozbolał ja brzuch dziś brzuch nie boli ale okolice prawego biodra bolą więc nie wiem czy to zakwasy

 8. avatar waraszka 9 grudnia 2022 o 18:02

  Pepsi, możesz pomóc?? moja 10-letnia córka wymiotowała 4 dni temu, od tej pory, do dzisiaj boli ją brzuch, mało je, a jak już to boli ją bardziej, więc nie chce. nie zmuszam jej też. nie ma innych objawów. byłyśmy w szpitalu (mieszkamy w UK) lekarz stwierdził odwodnienie (chociaż pije) i przepisał omeprazone jeden raz dziennie. dzisiaj wzięła drugą tabletkę, ale dużo nie pomaga, dalej nie je i boli żołądek. zdarzały jej się wcześniej takie bóle, ale następnego dnia było ok. nie ma żadnych alergii, ogólnie jest zdrowa. czy mam dawać jej ten lek, on hamuje wydzielanie kwasu..nie wiem czy to jest „dobre”.

  1. avatar Pepsi Eliot 9 grudnia 2022 o 20:23

   Ważne żeby podawać jej cały czas wodę, możesz zaparzyć świerzy bio imbir, malutko, żeby ją nie drażnił ostrością, wymioty BARDZO odwadniają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum