Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 846 296
47 online
35 407 VIPy

Co zrobić żeby zupa była zdrowa i super sycąca?

Aromatyczna, rozgrzewająca zupa to jedna z pierwszych rzeczy, które przychodzą do głowy kiedy człowiek pomyśli o jesiennym menu. No bo jak to tak, bez gęstego, aromatycznego kremu z dyni albo buraka! Zupy mają jednak pewien mankament: na dłuższą metę nie sycą wystarczająco długo. W chłodnych miesiącach tymczasem mamy skłonności do tycia, a zjedzenie takiego posiłku jest o tyle niebezpieczne, że sprzyja późniejszemu podjadaniu, więc proponuje się jedzenie „cięższych” posiłków. Są jednak sposoby, dzięki którym zupy nie tylko rozpływają się w ciele ciepłą falą, ale przy okazji na długo zaspokajają nawet największy głód? Jakie to sposoby?

Białko konopne

Szczególnie sprawdza się we wszelkiej maści kremach, którym nadaje cudowną konsystencję i tonę substancji odżywczych. 2-3 łyżki białka konopnego (30g) mają aż 11 gramów białka zawierającego aminokwasy niezbędne do optymalnego funkcjonowania całego ciała. Do tego są źródłem zdrowych tłuszczy pełnych przeciwzapalnej omegi-3! Twoja zupa będzie nie tylko sycąca, ale też super lekkostrawna, w porównaniu do tych z dodatkiem strączków, które potrafią przyczynić się do wzdęć i uczucia ciężkości. Zupsko z takim dodatkiem nie tylko zapełni Cię na długo, ale też będzie super zdrowe, ponieważ: 1. Nasiona konopi mają 20 aminokwasów, łącznie z 9 najważniejszymi, czyli więcej niż mleko, mięso lub jajka. Do tego łatwo się wchłaniają i trawią. 2. Nasiona konopi są pełnowartościowym białkiem, zrównoważonym i lekkostrawnym (w porównaniu do mięsa, soi, etc).

3. 86% ich zawartości stanowi kwas Omega-3 co oznacza, że jest go więcej niż w rybie!

4. Nasiona konopi zawierają żelazo, wapń, witaminy E i C, witaminy z grupy B, witaminę D i A, a także potas i fosfor. 5. Nasiona konopi nie zawierają glutenu i nie uczulają osób z alergią na orzechy i nabiał. 6. Nasiona konopi nie mają kwasu fitynowego, który zawarty jest w soi i produktach mącznych i który jest roślinnym składnikiem anty-odżywczym blokującym wchłanianie zdrowych witamin i minerałów.

7. Nasiona konopi są naturalnym źródłem roślinnych kwasów tłuszczowych – zawierają ich więcej niż len i jakiekolwiek orzechy.

8. Nasiona konopi zawierają składniki odżywcze, które podkręcają układ odpornościowy. 9. Nasiona konopi zwiększają wchłanialność wielu substancji odżywczych. 10.  Twoja przemiana materii znacząco się poprawi dzięki zawartemu w konopiach błonnikowi. 11. Konopie poprawiają zdrowie układu pokarmowego. Wierzy się, że to kombinacja cudownie zdrowych kwasów tłuszczowych, minerałów i naturalnych składników odżywczych, które wpływają na uczucie pełności w żołądku bez obciążania go. Do tego zawarty w nich naturalny roślinny błonnik wspomaga i reguluje pracę jelit. 12. Nasiona konopi mogą też znacznie obniżyć szansę zawału serca! Udowodniono naukowo, że wszystko zależy od zoptymalizowania stosunku Omega 6 do Omega 3. Generalnie poleca się aby wynosił on 3:1. Zgadnij co ma ich idealny stosunek i stanowi najczystsze źródło Omega 6 i Omega 3? Tak jest, konopie.


Zielonki i zioła

Wiesz doskonale co dzieje się z zieleniną duszoną albo przyrządzoną  saute. Jej ilość się kurczy, kurczy i kurczy, aż w końcu z wielkiej michy zostaje porcja o równowartości dziecięcej piąstki. Nie szczędź swoim zupom listowia. Rozważ na przykład jarmuż, który jest super źródłem magnezu, witamin A i C, błonnika, żelaza, aminokwasów, przeciwutlenających flawanoidów, białka i wielu innych substancji odżywczych, a przy okazji cudownie wypełnia i odżywia na długie godziny. Całość potraktuj solidną porcją świeżych ziół.

Strączki

Strączki mają najróżniejsze postaci i formy, od soczewicy, przez fasolę, groch i inne warianty. Do tego mają mnóstwo kolorów i właściwości. Blendując je stworzysz super kremową zupę, pełną błonnika i białka, które sprawią, że poczujesz się najedzona na długie godziny. Uwaga: aby pozbyć się części rafinoz przyczyniających się do wzdęć, dokładnie opłucz i namocz (w zimnej wodzie na 6-12 godzin, w gorącej na 2-3) strączki.

Coś na wierzch

Jedzenie smakuje lepiej i satysfakcjonuje na dłużej kiedy jest piękne podane. Dlatego na wierzch zupy pokrój trochę awokado, użyj sproszkowanych grzybów reishi, prażonych nasion lub orzechów. O! Albo „makaronu” z surowej marchwi lub buraka, ziół, czy innych, ulubionych dodatków. Takie jedzenie to dopiero frajda! Przy okazji przypominam leczący jelita, prosty przepis na alternatywny bulion z kości yyy … wegańskich.

uściski:)

(Visited 3 918 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar Sylvix 15 października 2019 o 06:17

    Pepsi, co powiesz o tych wynikach:
    D3 66,00
    B12 777,91 (189-883)
    Kw.foliowy 11,32 (3,10-20,50)??? Chyba nisko
    Mg 0,90 (0,66-1,07)
    DZM mg 4,32 (3,00-5,00)
    Ca całkowity 2,32 (2,10-2,55)
    DZM Ca 5,18 (2,50-7,50)
    K 4,10 (3,60-5,60)??? chyba nisko i ciągle mam problem z podbiciem poziomu
    TSH 0,76 (0,35-4,940)

    Walczę z tężyczką utajoną, skóra ciągle mrowi. Mg biorę doustnie i kąpię się w nim.

    1. avatar Jarmush 15 października 2019 o 10:08

      a jaka homocysteina?

  2. avatar Sylvix 22 października 2019 o 13:37

    Moja homocysteina 7,41. Lekarz stwierdził u mnie poza tężyczką lęk uogólniony. Zalecił antydepresant i pramolan na lęki. Brać ten lek przeciwlękowy? Jak widzisz moje wyniki?

    1. avatar Jarmush 22 października 2019 o 14:51

      homocysteina dobra, ale zaczęłabym od oddechów, biegania i przed snem ashwagandha This is BIO, magnez TiB, cynk TiB i B6 G&G

  3. avatar Sylvix 22 października 2019 o 15:53

    Pepsi, a jak poprzednie wyniki? Co zrobić z tą nerwicą przy tężyczce, wziąć pramolan, jak radzisz?

    1. avatar Jarmush 22 października 2019 o 18:01

      nie znam się na tym leku, pomaga Ci?

  4. avatar Sylvix 22 października 2019 o 19:31

    Biorę antydepresant, a lek przeciwlękowy dodała mi psychiatra oo zdiagnozowaniu nerwicy lękowej przy tężyczce. Wolałabym zioła albo niacynę zamiast psychotropy – co o tym myślisz?

    1. avatar Jarmush 23 października 2019 o 04:58

      nie wiem jak byś zniosła ewentualnego flesza, a próbowałaś ashwagandha wieczorem przed snem?

  5. avatar Sylvix 23 października 2019 o 07:17

    Peps, flasha zniosę, już brałam kiedyś niacynę. Do jakiej dawki dojść? Ashwagandy nigdy nie brałam. Myślisz, że tężyczka może mi aż tak nakręcać lęki?

    1. avatar Jarmush 23 października 2019 o 07:22

      oczywiście, to jest stały punkt tężyczki, bierzesz wlewy magnezu?

  6. avatar Sylvix 23 października 2019 o 07:29

    Niestety, byłam u tylu lekarzy i nikt nie chce mi dać wlewów:-( Biorę mg doustnie, kąpię się w nim, zrobiłam oliwę. Chce mi się płakać, jestem tak zmęczona tymi lękami, drżeniem mięśni. W ubiegłym tygodniu psychiatra powiedziała mi, że w ogóle nie powinnam się przejmować tężyczką i zaakceptować ją. SIC! Mg biorę 8 miesięcy, a mam takie zjazdy, że brak słów. POOOOMÓŻ! Wyniki z ostatnich badań wysłałam Ci kilka dni temu. Wczoraj dorobiłam homocysteinę – pytałaś mnie o nią.

    1. avatar Jarmush 23 października 2019 o 15:53

      Kochanie, jak wysłałaś, to z pewnością przeczytam, na mejlu jest spora kolejka. Martwię się Tobą, tak naprawdę chodzi o magnez. Jaki masz poziom potasu? Ty nawet D3 nie powinnaś przyjmować na własną rękę.

    2. avatar Edyta 14 września 2020 o 20:44

      Polecam skorzystać z wlewu z magnezu i potasu w jakiejś klinice. Wlewy witaminowe w okolicy.

  7. avatar Sylvix 23 października 2019 o 16:25

    Pepsi, potas we krwi 4,10; D3 66. Pooooomóż, te lęki i drżenia tężyczki we wykańczają mnie :-((

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum