logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 711 819
193 online
29 887 VIPy
Reklama

leczenie-dobra-dieta

MOJA REWOLUCYJNA KSIĄŻKA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jakie zrobić obowiązkowe badania?

  pani z chłopakiem

  Jakie zrobić obowiązkowe badania?

  Dlaczego ludzie zgłaszają się po pomoc do felczerki Pepsi?

  Z dwóch powodów, z których tylko jeden jest właściwy.

  Gdy jesteś bezwolną łupiną orzecha, w razie poważnej choroby będziesz oczekiwał, że lekarz za Ciebie wszystko obmyśli, postanowi i zrobi, a Ty jedynie udostępnisz swoje ciało do eksperymentów.

  Gdy coś idzie nie tak, a coś obiło Ci się o uszy, to udasz się do znachora, czyli naturopaty z taką samą chęcią oddania się w jego ręce. Ale to też jest tylko człowiek, który tak jak wszyscy czasami we własnym plecaku ma śmierdzące skarpetki. 

  Witamina B12 TiB

  TU KUPISZ WITAMINĘ B12 TiB w dużych dozach

  Owszem, po poradę zgłoś się na blog felczerki pepsi, ale miej na uwadze, że tylko Ty siebie znasz, a raczej swoje ciało (odradzam gadania z ego) i tylko Ty ostatecznie musisz podjąć decyzję. 

   

  Jakie więc badania należy zrobić?

  Będziesz potrzebował do własnej rozkminy pewnych informacji, czyli trzeba wykonać badania.
  Pytacie, więc powiem co zalecam:

  Raz w roku:

  Morfologia
  Uwaga:
  Gdy często zapadasz na choroby, w tym zdarzył się nawet półpasiec, chudniesz, bo masz słaby apetyt, a jednocześnie masz uczucie opuchniętego brzucha, koniecznie zdecyduj się na poszerzone badanie krwi, czyli z rozmazem. Trzeba wykluczyć to i owo.
  OB
  cholesterol całkowity (uwaga, nowe spojrzenia na cholesterol, wkrótce opracowanie/wpis)

  póki co:
  HDL-cholesterol „dobry”
  LDL-cholesterol „zły”

  Stosunek cholesterolu całkowitego do cholesterolu HDL, czyli „dobrego” ma być mniejszy od 3,4. Nie musisz płacić za ten  wskaźnik aterogenności, czyli wskaźnik miażdżycowy, sam sobie zrób go kalkulatorem. Alopacja uważa, że wskaźnik 2,5 to supcio, ale witarianie mają jeszcze lepsze.

  Triglicerydy
  glukoza na czczo
  insulina na czczo
  mocznik
  kreatynina
  białko całkowite
  kwas moczowy
  sód
  potas
  magnez
  chlorki
  wapń
  kobalt – prawie nigdzie go nie robią i patrzą jak na wariata
  cynk – podobnie jak kobalt
  fosfor
  CK
  ck-mb (opcjonalnie, gdy już były jakieś kłopoty z sercem)
  biliburina całkowita
  aminotransferaza AsPAT
  aminotransferaza ALAT
  fosfataza alkaliczna
  GGTP
  Kinaza kreatynowa
  amylaza
  żelazo
  Ferrytyna
  TIBC
  CRP
  Fibrynogen

  Kortyzol
  Prolaktyna

  ASO, lub wybrać jakieś inne badanie na stawy, ja robię ASO

  Witamina B12
  kwas foliowy
  homocysteina (mocz) to też da pogląd na B12, ale w niewielu laboratoriach prywatnych robią to badanie
  jod w moczu, też patrzą na Ciebie jak na wariata
  analiza moczu
  ph krwi

  Witamina D, a dokładnie 25(OH)D (uwaga, gdy wyszło słabo, a wyjdzie, to szybko bierzesz D3+K2 TiB i jeszcze trochę samej D3 TiB(w ilości 40-60 jerdnostek na kilogram masy ciała), oraz magnez, gdy wyszło gorzej niż słabo, badasz się za kilka miesięcy, najpóźniej za pół roku, aby dobrać odpowiednią dawkę)
  Hormony – estradiol, testosteron, progesteron – laski, zaś testosteron – osoby z penisami
  TSH i całą resztę hormonów i przeciwciał tarczycowych

  dodatkowo można zrobić, dla świętego spokoju:

  Markery nowotworowe, niektóre wspólne dla wszystkich, jak drogi żółciowe, żołądek, jelito, a inne rozbieżne, co tam kto ma, czyli jajniki, sutek i prostata

  Gdy nie chcesz użerać się z alopacją, po prostu samemu fundujesz sobie badania, a że jesteś/będziesz wkrótce bogaczem  fundujesz również badania wszystkim, którzy akurat przebywają pod Twoimi skrzydłami.

  To jest przywilej bogacza.

  Interpretacja tych badań wymaga pewnej biegłości i wtedy warto jest zwrócić się do uczonego w tej dziedzinie, albo samemu posiąść wiedzę.

  Wyrywkowo, skupię się teraz na anemii, bo właśnie na stronach o podobnej do mojej, tematyce, sporo jest osób anemicznych, też w związku ze źle zarządzaną dietą roślinną. Co nie znaczy, że mięsożercy są dobrzy w te klocki.

  Pisałam już kiedyś jak można zinterpretować anemiczne wyniki, na podstawie wielkości krwinki MCV, która daje nam istotną informację o przyczynach prowadzących do niedokrwistości, czyli właśnie anemii:

  Skrótowo podpowiem, że skojarzenie niskich wartości RBC, HGB i HCT (typowe dla niedokrwistości) z niską wartością MCV pozwala zakwalifikować anemię do tak zwanej niedokrwistości mikrocytarnych, czyli z małą krwinką. Najczęstszą przyczyną (poza talasemiamii, czyli chorobą występującą w basenie morza śródziemnego), prowadzącą do takiego obrazu krwi jest niedobór żelaza.

  Trzeba zawsze dobrze się zastanowić, dlaczego jest tego żelaza mało. Czy faktycznie chodzi tylko o słabą dietę, czy nie ma jakiegoś krwawienia? W tym groźnego, utajonego?

  Wiadomo, że obfite okresy, często związane z mięśniakami macicy, mają wpływ na poziom żelaza, albo traci się krew w wyniku wypadku czy operacji. Jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, jakieś utajone krwawienie, z jelit, żołądka, narządów rodnych, czy układu moczowego.

  To o takich brakach żelaza, czytamy na stronach Terapii Gersona. To na to są wyczuleni lekarze zajmujący się leczeniem terapią Gersona, bowiem właśnie taka postać anemii może być ważnym symptomem poważnych chorób.

  Nigdy nie należy podawać żelaza jeśli wcześniej nie ustalono przyczyny jego niedoboru.

  Warto wzbogacić naturalną dietę spiruliną i chlorellą, wiadomo, że only This is Bio, szybko świetne rezultaty, ale być może trzeba będzie zdecydować się na badania uzupełniające.

  Na przykład gdzie indziej można kupić testy, na badanie krwi utajonej w kale. W aptekach polskich raczej patrzą na mnie jak na wariata. I tak dalej, i tak dalej.

  Z kolei anemia z wysokimi wartościami MCV to anemia makrocytarna. Niewielki wzrost MCV (do około 110) może towarzyszyć przypadkom ze zwiększeniem liczby retykulocytów, które jako większe krwinki zawyżają średnią wartość MCV. Poza tym taką anemię, czyli makrocytozę stwierdza się w chorobach wątroby i u osób nadużywających alkoholu.

  Jednak główną przyczyną znacznej makrocytozy jest niedobór kwasu foliowego, bądź witaminy B12. 

  Inne przyczyny wzrostu wskaźnika MCV to hematologiczne zespoły mielodysplastyczne, czy przykładowo niedoczynność tarczycy.

  Natomiast niedokrwistość z prawidłową wielkością krwinki MCV występuje w wielu przewlekłych chorobach jak zakażenia, nowotwory, czy niewydolność nerek.

  Może też wystąpić przy skojarzeniu niedoborów prowadzących do niedokrwistości mikro i makrocytarnej (np. jednoczesny niedobór żelaza i witaminy B12). Typowy jest też dla niedokrwistości aplastycznych (związanych z pierwotną chorobą szpiku prowadzącą do jego niewydolności).


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


  (Visited 23 442 times, 3 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. fanta zja 10 stycznia 2015 o 17:46

   Pepsi Droga, a dlaczego z Twojej listy zniknęło PH krwi ? To jedyne badanie z Twojej poprzedniej listy które wychodzi mi źle /ph z żyły 7,345/, czyli poniżej zakresu referencyjnego (7,35-7,45)
   Cała RKZ (równowaga kwasowo zasadowa) wskazuje (wg mej pobieżnej interpretacji na kwasicę oddechową), znacząco za mało pO2, trochę za dużo pCO2; tyle, że jeszcze nie trafiłam do kompetentnego lekarza, który potrafi interpretować to badanie… 🙁 żadnej informacji, tylko wielkie gały, że po co robić to badanie… i póki co nie wiem o co chodzi, bo wg spirometrii z moją wydolnością oddechową wszystko ok…
   I trochę zbaczając z tematu, pozwól że zapytam tu na forum:
   Czy znacie jakieś dobre blendery dorównujące do Vitamixa tyle że ze szklanym kielichem ? Od dłuższego już czasu marzy mi się marchewka albo inne twarde warzywo w szejku… O ile dobrze pamiętam Pepsi Ty też rozglądałaś się chyba za czymś dobrym do blendowania… /a ja jakoś trochę się stracham, może niesłusznie, tworzyw nawet tych z wyższej półki i BPA FREE; ponoć te kielichy matowieją wskutek użytkowania, czyli chyba konsumujemy ich śladowe ilości w szejku…/

   1. fanta zja 10 stycznia 2015 o 18:43

    /ps. trochę nieprecyzyjnie napisałam, wynik ph miałam nawet 7,344, a zakres referencyjny to 7,350-7,450, poza tym sorki za prywatę, to tak z rozpędu… ;)/

   2. pepsieliot 10 stycznia 2015 o 18:45

    blender z Carrefour’u marki Carrefour za poniżej 100 zeta ma kielich ze szkła, ale też blender Artisan Kitchen Aid za 800 zeta ma kielich ze szkła i jest dizajnerski, ale pierwszy nie zmieli łatwo marchewki raczej, a drugi nie wiem. Ph mi umknęło

    1. fanta zja 12 stycznia 2015 o 18:44

     w sumie wydaje mi się, że to badanie ph z krwi żylnej w laboratorium szpitalnym nie jest zbyt miarodajne (już samo podejrzenie budzi fakt, że zakres referencyjny jest jak dla krwi tętniczej a nie żylnej, wg wujka google dla krwi żylnej powinien być mniejszy tj. 7,32-7,42). Chcąc mieć pewność wyniku może należałoby zbadać ph w krwi tętniczej (?)

   3. grzegorzadam 17 stycznia 2016 o 22:49

    Każdy blender jest dobry, jeżeli ma min. 700 Watt i więcej..
    PH krwi powinno być constans, inaczej można wykonać ‚wywrotkę’..

  2. fanta zja 10 stycznia 2015 o 20:36

   zachęcający ten blender Artisan KitchenAid, jednak również mam wątpliwości czy poradzi sobie z twardym warzywem

  3. Asia Bed 10 stycznia 2015 o 21:22

   Jestem za prostotą i minimalizmem ale daleko mi od ascezy 🙂 Nic złego nie widzę w tym by zarobić kaskę, którą potem mogę wydać na swoje i mej rodziny zdrowie. Niektórzy minimaliści nie przywiązują na przykład wagi do tego co spożywają… Moim zdaniem to już właśnie objaw ascezy, albo robienia z siebie ofiary w celach pewnie wyższych… może dla przekupienia losu. Ja jednak uważam, ze nic złego w tym by mieć kasę, być minimalistą i mądrze ową kasą zarządzać z korzyścią dla siebie, bliskich a także i dalszych – bo czemu nie. Przecież mnóstwo bogatych ze szczerego serca pomagać chce i to robi, tak samo jak wielu bogaczy mądrych nie wydaje kasy na pierdy..
   W temacie anemii nie będę pisać może, bo ja na tę przypadłość stosuję niemalże wampirze metody 😉 Ale badania rzecz ważna, zgodzę się, warto zrobić. Byle potem nie wpaść w tylko w lekarskie szpony, bo może to się skończyć statynami albo zatwardzeniem od końskiej dawki wyizolowanego żelaza w tabletce. Choć mądrych lekarzy na szczęście przybywa, co mnie cieszy. Ale jeszcze ze świecą trzeba ich szukać…

   1. Not Milk 21 stycznia 2015 o 20:30

    Życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia Asiu!!! Czy mógłbym się zapytać, co się Tobie stało, że byłaś w szpitalu? Mam nadzieję, że nie było to nic zbyt poważnego. Serdecznie pozdrawiam!!!

  4. zolo du 10 stycznia 2015 o 22:38

   Ponieważ cyt.:
   „Stosunek cholesterolu całkowitego do cholesterolu HDL, czyli „dobrego” ma być mniejszy od 3,4. Nie musisz płacić za ten wynik, sam sobie zrób go kalkulatorem
   Triglicerydy
   wskaznik aterogenności”

   wskazuje, że „wskaźnik aterogenności” to jeszcze jakieś inne badanie, mimo wcześniejszego użycia kalkulatora,
   podaję:
   http://www.farmacjaija.pl/zdrowie/profilaktyka/jak-rozszyfrowac-lipidogram.html

   Dzięki za spis badań – większość robię od lat, choć parę muszę dołożyć dzięki Pani.
   – ale to ASO „na stawy”?
   I „ck-mb” (Pepsi jest po zawale?) – CK rozumiem, za dużo biega 🙂
   A HOMOCYSTEINA powinna być DUŻYMI LITERAMI 🙂
   Pozdrawiam owocowo.

   1. pepsieliot 11 stycznia 2015 o 09:38

    To badanie robi się nie tylko po zawale

  5. Tomek43 11 stycznia 2015 o 00:18

   A co daje badanie ASO w przypadku stawów.Jest jakis sens robienia tego badania?

   1. pepsieliot 11 stycznia 2015 o 09:41

    Po prostu jak jest niższe niż 200 to oznacza, że wykluczasz reumatyzm i takie rzeczy, to tak bardzo oględnie tłumaczę

  6. Hanna 11 stycznia 2015 o 02:22

   Pepsi, czy moglabys napisac na temat skazy krwotocznej (przyczyny, leczenie)? bardzo bylabym wdzieczna.

  7. colalife 11 stycznia 2015 o 09:09

   Ale zaraz, jak to? Dieta taka że zęby odrastają, a mimo to badania co pół roku, jak ksiądz i rodzinny konował przykazał robić trzeba? Może zamiast do laboratorium na tacę w niedzielę tą kasę zanieść w intencji o większą wiarę, w wybraną drogę i styl życia. 🙂

   1. pepsieliot 11 stycznia 2015 o 09:44

    nie rozumiem, ale udostępniam szerszej publiczności

    1. anonimka 12 stycznia 2015 o 17:55

     colalife ma chyba na mysli, z czym zreszta sie zgadzam, ze skoro ta dieta jest tak zdrowa i korzystna dla organizmu (duzo bardziej ze tradycyjna) – to po co te wszystkie badania? czy naprawde trzeba co pol roku upewniac sie, ze wszystko jest ok? widze tu jakies zaprzeczenie.

     1. pepsieliot 12 stycznia 2015 o 18:12

      Anonimko to Twoja sprawa

  8. simi 11 stycznia 2015 o 10:24

   Pepsi chciałabym wyrazić prośbę wpisową, może inni się dołączą. Udało mi się zeszczupleć przy zdrowym odżywianiu i teraz chciałabym się skupić bardziej na budowaniu mięśnia, żeby to jako tako wyglądało.

   Czy mogłabyś umieścić wpis na taki właśnie temat, co jeść, przed czy po treningu siłowym, a co najlepiej i kiedy przy aerobach.

   Chyba, że już jest gdzieś w czeluściach bloga, ale nie znajduję:(

  9. fanta zja 11 stycznia 2015 o 15:24

   … i jeszcze Toxoplazmoza dla kobiet które planują ciążę, lub nie wykluczają, że zajdą… Ważne badanie a nie każda o tym wie, i lekarze sporadycznie informują.

  10. Gosia 11 stycznia 2015 o 23:29

   Pepsi, pisałam Ci już o tym w jakimś innym komentarzu. Że nie wzięłam żelaza, bo wiem, że mi nie służy, ale sprawdziłam dokładnie wyniki badań i zaaplikowania sobie B12, do tego codziennie mocna pokrzywa mnóstwo surowego szpinaku. Wyniki poszybowały w górę dość szybko. To, co piszesz o anemii,jest więc szczerą prawdą, i jeszcze to, że trzeba słuchać swojego organizmu. Czy to, że tak mi się udało oznacza, że zaczynam stawać się bogaczem p.p.? Dzięki za wszystko!

  11. Matt 12 stycznia 2015 o 10:26

   Od dluzszego czasu mam w swojej morfologi nizszy poziom neutrocytow a podwyzszony limfocytow (w sensie od zawsze tak mam) Czym to moze byc spowodowane?

   Liczba Neutrocytów 1,76 gdzie norma to x10´3/ul 1,80 – 7,70
   % neutrocytów 32,6% gdzie norma to 45,0% – 70,0%
   % limfocytów 57,6% gdzie norma to 20,0% – 45,0%

   jak neutrocyty sa wyzej, to limfocyty sa nizej…gdy czytam o neutrocytach, to znajduje same przerazliwe info, ze odechciewa sie czytac dalej..jakies wskazowki ?

   1. pepsieliot 12 stycznia 2015 o 10:42

    może jakaś ukryta infekcja wirusowa? może zęby?

  12. misspolimer 16 stycznia 2015 o 14:55

   Pepsi bardzo dziekuje za liste 🙂 wyniki zrobione i okazuje sie ze mam zdecydowanie za duzo zelaza (ok 180), ale ferrytyna jest OK. Czytam i czytam i sie okazuje ze to bardzo zle jak sie ma za duzo zelaza.. Czy mam po prostu ukrocic zielenine zeby zbic to zelazo?

   1. pepsieliot 16 stycznia 2015 o 16:44

    absolutnie nie, pomyślę i napisze Ci

    1. misspolimer 17 stycznia 2015 o 17:30

     Aha, no i wyczytalam jeszcze ze to moze byc dziedziczne ale raczej w mojej rodzinie takiego problemu nie bylo, raczej odwrotnie, zawsze byl problem z anemia.. W czwartek umowiona jestem u lekarza zobaczymy co powie, ale wiadomo jak to z lekarzami jest, pewnie mi jakies medykamenty przepisze a ja wolalabym wiedziec dlaczego tak sie dzieje…

    2. anonimka 4 kwietnia 2015 o 23:48

     Peps, a mogłabyś napisać na forum? albo chociażby do mnie też? 🙂 mój chłopak ma dokładnie taki sam wynik żelaza, a nie je mięsa i nie przepada za zieleniną, więc nie wiemy skąd tego żelaza tyle. do tego ASPAT i ALAT ciągle podwyższone, i podwyższone wartości MCV. nie wiemy jak interpretować te wyniki.

   2. pepsieliot 17 stycznia 2016 o 17:37

    po pierwsze to niezbyt duże podwyższenie leukocytów, dla wielu laboratoriów jeszcze w normie, ale dobrze, rozumiem niepokój. Ponieważ masz takie niskie CRPO raczej można wykluczyć wszelkie obawy o białaczkę i tego typu schorzenia. Leukocyty są w stanie podwyższyć niektóre lekarstwa, a także stres. Ludzie, którzy palą papierosy też mogą mieć leukocytozę.

    1. pepsieliot 17 stycznia 2016 o 20:08

     To jest bardzo częste, że właśnie wtedy rośnie liczba leukocytów, tak właśnie jak u Ciebie, nie jakoś przesadnie

   3. J Asia 6 sierpnia 2016 o 11:29

    Może to być wirus Hcv,zrób badanie na przeciwciała..

   4. gosc 30 sierpnia 2016 o 11:41

    przy podwyzszonych asat i alat w innych krajach lekarze badaja na zoltaczke i przy okazji od razu hiv. Lepiej to sprawdzic.

    1. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 12:50

     Nie ma takiej choroby jak hiv-aids.
     To jest ewidentny farmaceutyczny szwindel.

     Ludzie umierają z zatrucia wątroby ”lekami”.
     A zaczyna się od ”właściwych” diagnoz.

     Z resztą wit.C, WU i MMS doskonale sobie z tym wirusem radzą.

    2. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 12:57

     To jest kryminalna patologia:

     ==https://www.youtube.com/watch?v=ccbvfkxMbQU
     Jest to tłumaczenie z konferencji prasowej Roberta Willnera, na której wstrzykuje sobie krew od mężczyzny, którego wynik testu na HIV jest pozytywny.
     Konferencja ma już swoje lata, bo odbyła się w 1994 roku. Materiał daje odniesie do tego, co zmieniło się w medycynie, polityce i mediach od tamtego czasu. Willner opisuje swoje przygody z HIV i AIDS oraz jak stała się medialną epidemią, w którą pompowane są miliardy dolarów rocznie. Opisuje niedorzeczności jakie miały miejsce jak na przykład to, że wirus HIV ma uprzedzenia, bo w jego czasach w Ameryce i Europie wolał mężczyzn niż kobiety w stosunku 9 do 1, a w Afryce kobiety były tak samo zagrożone, jak mężczyźni. Wiedział, czy jesteś homoseksualny czy hetero, czy jesteś stanu wolnego czy w związku małżeńskim, czarny czy biały.
     Willner mówi, że AIDS to nowa nazwa na 25 chorób, które występowały od zawsze, a zespół nabytego niedoboru odporności jest opisywany w książkach już od 90 lat, a jego główne przyczyny to:
     * Niedożywienie i głód
     * Leki i narkotyki
     * Promieniowanie
     * Chemioteria ==

     Dlaczego testy na HIV dają wynik pozytywny?

     Testy, to kolejny szwindel karteli medycznych.
     Okazuje się, że testy na HIV opracowane są przez kilku producentów, którzy nie dają żadnej gwarancji na ich poprawność. W instrukcji nakazują robić ponowne testy, ponieważ nie są pewni wyników. Często na pięć prób, trzy wykazują „pozytywny”, a dwa „negatywny” wynik lub odwrotnie.
     Lekarz w takiej sytuacji przepisuje leki na wirusa HIV, który niszczy nie tylko wątrobę, ale na przykład wysysa tkankę tłuszczową.
     Pamiętasz, jak po takiej kuracji wyglądał Patrick Swayze?
     System, który czerpał olbrzymie zyski z wystylizowanego aktora, nie miał dla niego litości. Nie dość, że umarł, to końcówkę życia miał morderczą. Wyglądał jak upiór.
     Czy było to efektem działania wirusa HIV?
     Nie, ponieważ takiego wirusa nie ma.
     Naukowcy zbadali siedliska występowania chorych na AIDS. Idealnie pokrywają się z terenami biedoty, gdzie nie ma zagwarantowanych podstawowych warunków do życia, czyli podstawowej opieki medycznej, czystej wody i jedzenia. Do weryfikacji osób służył im jeden test na HIV, a w niektórych regionach nie było testów, tylko chorobę orzekano na podstawie utraty wagi ciała.
     Najciekawsze jest to, że dopiero po zażyciu leków, chorzy mają większość opisanych symptomów AIDS: choroby przewlekłe, zapalenie płuc, gruźlica, harpes, neurologiczne, rak, reumatyzm itd.
     A gdy, osoba już zarażona HIV ma chociaż jedną z tych objaw, kompletnie nie związaną z AIDS, to natychmiast aplikują jej leki-toksyny mające zwalczyć HIV. Po ich zażyciu chory ma całą gamę chorób „eidsowych”… ==

     1. pepsieliot 30 sierpnia 2016 o 13:01

      uważaj GA z takim tekstem, bo mnie za „coś podobnego” wrzucono do lochu na wykopie i nie tylko …

      1. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 13:13

       Prof. I. Nieumywakin:

       ==”Do jakich skrajnośći doszedł Nieumywakin Iwan Pawłowicz, że w listopadzie ubiegłego roku gazeta „Argumenty i Fakty” opublikowały artykuł z nim, gdzie takimi literami stało (jeśli ktoś czytał)
       Rak i AIDS nie istnieje.
       Przy czym ta informacja poszła w świat.
       Nikt do sądu mnie nie podał, gdyż racja jest po mojej stronie.
       Nie ma takiej choroby. Stany człowieka istnieją, lecz on o tym nie wie.
       Dlaczego człowiek zachorował? A lekarzom jest wszystko jedno.
       Oni przy pomocy lekarstw przykrywają symptomy. Dadzą Państwu pigułkę i w mig lepiej się czujecie.
       Toć to przestępcy, którzy są zainteresowani tym, by kupowali Państwo te tabletki. (….)

      2. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 13:16

       A co to ten wykop?

      3. pepsieliot 30 sierpnia 2016 o 13:26

       lepiej nie wiedzieć

      4. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 13:33

       Od razu widać kto sponsoruje 😉

      5. grzegorzadam 30 sierpnia 2016 o 13:37

       Obecne testy na ”raka” to też często kryminał.
       Prawie 100% ”złośliwych”.

       Potem strach, chemia i rach ciach ciach.

  13. Barbara Foldzińska 3 lutego 2015 o 19:17

   pepsi w tym wykazie badań do zrobienia zapomniałaś chyba o ferrytynie.

   1. pepsieliot 3 lutego 2015 o 20:21

    nie zapomniałam, nie jest taka konieczna, można zrobić

    1. Barbara Foldzińska 4 lutego 2015 o 15:00

     pepsi zapytałam, bo z tego co czytałam, wynika, że powinno się badać ferrytynę, a nie żelazo.

     „Dlaczego lepiej badać ferrytynę zamiast żelaza?
     Można mieć normalny poziom żelaza we krwi (informujący o braku problemów z jego wchłanianiem) ale niską ferrytynę (sygnalizującą początek problemów z brakiem żelaza lub niedoczynność tarczycy). To ferrytyna odzwierciedla zapotrzebowanie organizmu na żelazo. Żelazo we krwi informuje tylko o ilości żelaza, jaka niedawno została dostarczona w posiłku.

     Bardzo często można zaobserwować normalny albo wręcz wysoki poziom żelaza we krwi, podczas gdy ferrytyna jest bardzo niska lub wręcz poniżej normy.”

     https://docs.google.com/document/d/1_eOPQq0HwG1Gsc84Om29vPMXXRFibsyQiRpGOok_-zM/preview#heading=h.70e76602f6e3

     1. pepsieliot 4 lutego 2015 o 19:08

      no to badajmy ferrytynę, ja podałam wskażnik wątrobowy, który mówi niby to samo

  14. Justyna 11 lutego 2015 o 17:40

   Hej, cieszę się, że zamieściłaś takiego posta z listą badań, ale zastanawiam się czy jest jakaś opcja minimum, czy są badania ważne i ważniejsze? 😉
   Wiek 25 lat, dieta z przewagą surowego, ćwiczący ok. 5 razy w tygodniu. 🙂
   W przyszłości będziemy robić całe pakiety, no ale od czegoś trzeba zacząć.
   Pozdrawiam:)

   1. pepsieliot 11 lutego 2015 o 18:09

    no morfologia, cukier, lipidy, O25(OH)D

    1. Justyna 11 lutego 2015 o 18:49

     Dzięki za odpowiedź.
     Noo to są podstawowe badania, robimy je regularnie + mocz, b12.
     Nie sprecyzowałam, więc jeszcze raz czy z tej całej masy innych są jakieś ważniejsze? W szczególności pod kątem sprawdzenia diety czy jest odpowiednia.
     Pierwiastki w pierwszej kolejności, coś jeszcze?

     1. pepsieliot 11 lutego 2015 o 20:04

      Jak jesteś zdrowa, nie zapadasz na jakieś dziwne infekcje ewidentnie wskazujące na poważny spadek odporności to to wystarczy

      1. Justyna 11 lutego 2015 o 22:21

       ok, dzięki 🙂

  15. Anna Podsiadło 16 marca 2015 o 17:15

   Ciekawa jestem, jaki jest orientacyjny koszt tych badań (zestaw cały)

   1. pepsieliot 16 marca 2015 o 18:19

    około 800 zło

    1. Hubert 25 marca 2015 o 14:19

     O rety. A dałoby się z tego zrobić jakiś zestaw minimum za powiedzmy nie więcej niż 200? Co tutaj kosztuje najwięcej?
     Ja muszę koniecznie zrobić badania, zwłaszcza że chciałbym rozpocząć (choć niechętnie, bo to ostateczność) suplementację paroma specyfikami. Poza tym chyba mam niedobór magnezu, co trochę mnie dziwi z uwagi na przebyty post i jedzenie w ostatnim czasie sporych ilości bananów, zieleniny, owsa… W każdym razie dzisiaj po godzinnej, średnio intensywnej (ale wystarczająco, żeby po zejściu z roweru nieprzywykłe mięśnie nóg były zwiotczałe) przejażdżce rowerowej, podczas rozciągania złapał (tzn. łapał, ale na szczęście walczyłem z nim i się nie dałem) mnie skurcz w śródstopiu, bliżej małego palca prawej stopy. Wydaje się, że organizm jest wciąż nie dość dobrze odżywiony…

     1. pepsieliot 25 marca 2015 o 17:44

      Hubert, to może być takie miejscowe zakwaszenie, a badanie podstawowe to morfologia, lipidy, cukier, mocznik, kreatynina, kwas moczowy, potas,sód,żelazo
      No bo sama witamina D , czyli 25(OH)D kosztuje 100 zeta około, a w sumie jest bardzo wazna

      1. Hubert 2 kwietnia 2015 o 15:41

       No i zrobiłem badania. Wariant gdzieś pomiędzy tym maksimum podanym w tekście a minimum w komentarzu powyżej. Wyniki nie są chyba rewelacyjne, przede wszystkim daje do myślenia bardzo wysoki poziom żelaza, ale też inne parametry. Niestety nie wiem za bardzo ani co z tym zrobić, ani jak całą resztę interpretować (większość nic mi nawet nie mówi), więc bardzo liczyłbym na to, że ktoś będzie chciał i potrafił cokolwiek mi doradzić.

       Żałuję tylko ogromnie, że nie zrobiłem badań przed odejściem od poprzedniej diety, czyli też przed rozpoczęciem postu Dąbrowskiej, oraz po jego zakończeniu (miesiąc temu). No ale trudno się mówi.

       Podaję tutaj wybrane parametry, w nawiasie wskazując zakres referencyjny (normę).

       1. Morfologia:
       – Leukocyty 2,5 (3,8 – 10)
       – Hemoglobina 13,7 (14 – 18)
       – Hematokryt 40 (40 – 54)
       – Płytki krwi 128 (140 – 440)
       – PCT 0,13 (0,17 – 0,35)
       – Neutrofile 0,98 (2,5 – 7)
       – Eozynofile 0,05 (0,10 – 0,50)
       – Neutrofile 38,8 (40 – 70)
       – Monocyty 15,5 (2 – 10)

       2. Mocz
       – Ciężar właściwy 1,007 (1,015 – 1,030)
       – pH 7 (5 – 7)
       – Bakterie 21,5 (0 – 11,40)

       3. Wit. D3 25(OH) 10,30 (ciekawe ile by było po lecie, ale chyba nie będę czekał i zacznę suplementację, a w ostateczności solarium i trudno, nie dowiem się na ile pomogły suple, a na ile słońce).

       4. Sód 145 (136 – 145), Potas 3,53 (3,50 – 5,10)

       5. Żelazo 237 (61 – 157)

       6. Kreatynina 0,65 (0,70 – 1,20)

       7. Próby wątrobowe
       – ALT 59 (0 – 41)
       – AST 39 (0 – 40)

       Cholesterol super (115: HDL 60, LDL 45), Glukoza na czczo super (80), tarczyca super (TSH 2,91, FT3 2,79, FT4 1,15). To tyle z najważniejszych rzeczy.

      2. pepsieliot 2 kwietnia 2015 o 17:54

       Wedlug mnie Hubercie masz słabe wyniki, spadek odporności, zatrważającą ilość D, natychmiast zacznij supelemnentację, 60 jednostek na kilogram ciała D3, pewnie wyjdzie z jakieś 5000 i 100 mcg witaminy K2. Zrób badania dodatkowe krwi poszerzone z rozmazem, na wszelki wypadek. Nie podałeś jakie masz OB.

  16. Hubert 2 kwietnia 2015 o 18:26

   Słabe, słabe, tylko co z tym zrobić! Wit. D to wiadomo, ale najbardziej mnie zastanawia to żelazo, a z nim też próby wątrobowe (wysokie ALT, AST w górnej normie). No i za niskie leukocyty… Co ciekawe czuję się nieźle, tzn. bez rewelacji, ale patrząc z perspektywy ostatnich miesięcy, to chyba lepiej niż dotychczas. Najgorsze, jak już wspominałem, że nie mam porównania z badaniami z innego okresu (jedynie z lata 2013, ale to zbyt dawno było, zresztą praktycznie sama morfologia wówczas – co ciekawe płytki krwi też były poniżej normy), wtedy można by stwierdzić, czy było jeszcze gorzej i idzie ku dobremu, czy jednak nie i trzeba by podjąć jeszcze jakieś inne zmiany choćby w diecie. Na pewno ograniczę zielonolistne, brokuły i inne takie produkty, które zawierają żelazo (sól himalajska?), no ale kurczę, nie wiem czy to wystarczy, chyba będzie trzeba iść na upuszczanie krwi :).

   Rozmaz robiłem, ale wszystko w normie, więc nie pisałem (może tylko limfocyty w górnej normie można by odnotować: 44 przy zakresie 20-45). Z OB podobnie, nie pisałem, bo jest w porządku (3). No i dziw, że stosunek sodu do potasu taki kiepski – przy tego typu żywieniu? Może trzeba więcej czasu jeszcze, żeby to się wyrównało, zobaczymy.

   Jeszcze co do suplementacji, to za mało ważę, żeby wyszło 5000 – raczej koło 4000 :). No ale mam pytanie, bo nie chcę dwukrotnie płacić za wysyłkę: myślałem też wcześniej o braniu spiruliny, ale czy ona czasem nie wpływa na wzrost tego nieszczęsnego żelaza?

   Moja znajoma miała ostatnio badanie u jakiejś wrocławskiej dietetyczki aparatem o nazwie Metatron, czy jakoś tak. Z reguły jestem bardzo nieufny do tego typu aparatury i w ogóle działalności, ale ona była zachwycona: wyniki pokrywały się z posiadanymi przez nią dolegliwościami, w tym dość poważnym nowotworem, i mało tego pozwoliły sięgnąć głębiej, do przyczyny niektórych jej problemów (jakieś robactwo w trzewiach między innymi). Szkoda tylko, że najbliższy termin dopiero na sierpień, bo chyba bym zaryzykował i poszedł, zwłaszcza mając świeże wyniki badań, które można by z tamtejszą diagnozą skonfrontować.

   1. pepsieliot 2 kwietnia 2015 o 18:51

    tak nie bierz ani spiruliny, ani chlorelli

    1. J Asia 6 sierpnia 2016 o 11:42

     Hubercie,czy robiłeś badanie na przeciwciała Hcv..?

   2. Hubert 2 kwietnia 2015 o 18:58

    I jeszcze co do D3: czy takie uderzeniowe dawki prosto z mostu są bezpieczne? Czy nie lepiej organizm stopniowo przyzwyczajać zaczynając z mniejszym rozmachem? I jak to w końcu jest z tą K2, czy naprawdę jest niezbędna, czy zwykła D3 też zadziała? Pytam bo po pierwsze u was w sklepie jest na razie tylko D3, a po drugie mam akurat w domu suplement D3, którego jednak nigdy nie używałem. Nazywa się Vitrum D3 forte, zawiera 2000 j. w jednej kapsułce, a w składzie ma olej z krokosza barwierskiego, żelatynę, glicerol i wit. D3 (cholekalcyferol). Brać to na razie?

    No i co do żelaza, to może to hemochromatoza? Tu jest na temat odmiany dziedzicznej: http://chorobyrzadkie.blogspot.com/2014/08/hemochromatoza-dziedziczna.html. Tak czy inaczej muszę chyba iść z tym do lekarza.

    1. pepsieliot 2 kwietnia 2015 o 21:13

     cokolwiek to nie jest, to z kazdym razem jest groźne dla wątroby, bardzo

    2. pepsieliot 2 kwietnia 2015 o 21:16

     sskończ tę, którą zacząłeś brać, jeszcze zdążysz kupić w naszym sklepie, a co do dawek witminy D3, przy takich brakach trzeba brać dużo i to zaraz, lekaarz, który tutaj się prę dni temu wypowiedział, przepisuje swoim pcjentom, ma praktyk w Niemczech, na wstępie 4000 jednostek, a Ty masz duże braki

  17. Anna Podsiadło 4 kwietnia 2015 o 22:30

   Słyszałam, że bardziej miarodajny wynik daje CRP zamiast OB. A co z badaniem cebulki włosa na obecność pierwiastków w organiźmie? Nie będzie lepszy niż z krwi?
   P.S. Dzięki za wpisy 🙂

   1. pepsieliot 5 kwietnia 2015 o 09:02

    na diecie i suplach, które polecam raczej to nie jest potrzebne

    1. Anna Podsiadło 8 kwietnia 2015 o 22:01

     Myślałam o badaniu przed wprowadzeniem suplementacji, a potem w trakcie, żeby porównać i – ewentualnie – zmodyfikować.

  18. Hubertt 8 kwietnia 2015 o 15:33

   Nie wiem dlaczego nie chce mi dodać komentarza, przepraszam jeśli wyśle się nagle kilka razy.

   Jestem po badaniu wspomnianym aparatem. Wyniki są ciekawe, bo pokrywają się nie najgorzej (a w każdym razie można je nieźle dopasować) do z moimi dolegliwościami. Pozwolę sobie wymienić diagnozę oraz zalecaną terapię (nie licząc zaleceń żywieniowych, całkiem rozsądnych moim zdaniem, choć szczegółowy jadłospis dopiero dostanę – ale i tak nie zamierzam się nim specjalnie sugerować). Niektóre punkty niewiele mi mówią, no ale są:

   1. Diagnoza:
   – narządowa infekcja adenowirusem
   – kandydoza jelita, zw. cienkiego(z tego co pamiętam dość okazała); była też wspomniana grzybica w czaszce, czy jakoś tak, ale niestety nie pamiętam o co chodziło
   – nietolerancja: glutenu (b. silna – wyszła mimo że jem raczej bezglutenowo), aspiryny, białka jaja kurzego, mleka i przetworów m.
   – węgorczyca przełyku
   – przywrzyca wątroby
   – deficyt B12 i żelaza (a więc jednak: nadmiar w badaniu krwi wynika z niedoboru ustrojowego – zbadam jeszcze ferrytynę i te dwa parametry na „I” – nie pamiętam jak się nazywały – i zobaczymy, ale ponoć „aparat się nie myli” :); w sumie z dwojga złego lepszy niedobór niż hemochromatoza…)
   – kamica prawej nerki (chyba w bardzo wstępnej fazie, ale zamierzam to jeszcze sprawdzić na USG)
   – deficyt krzemu (sugestia, że to możliwa przyczyna, jedna z kilku w każdym razie, hemoroidów).

   2. Suplementacja:
   – Krzem Orsi
   – Pau d’Arco
   – Vermox (na te robaki chyba)
   – Biopron (probiotyk)
   – wit. B-complex (podobno te od Swansona i wiele innych mają jakiś składnik, na który wiele osób ma uczulenie – ten, który daje zawartości kapsułki taką żółtą barwę – pierwsze słyszę), no ale w ostateczności może być, a docelowo Solgar
   – chlorofil do picia
   – zastrzyki z wit. D3 – Vitacord (przy tak silnym deficycie i osłabionej wątrobie tabletki to podobno gorszy pomysł; jeden zastrzyk to jakieś 100 tysięcy jednostek (sic)
   – wit. K2 MK7 (100 mg/dzień), Ca/Mg (700 mg Ca/dzień)
   – mieszanka ziołowa na nerki
   – wit. C (1-2 g w zależności od przyswajalności – ale coś czuję, że może być potrzebne sporo więcej)
   – łyżka oleju lnianego + słonecznikowego lub z krokosza (ale to tak trochę na marginesie).

   Aha, no i skierowanie (tzn. rekomendacja raczej) na badanie poziomu B12, ferrytyny i tych dwóch na „I” oraz sugestia, że można zbadać gen odpowiedzialny za nietolerancję na gluten (bo zwykłe badanie nie wyjdzie z uwagi na dietę bezlglutenową – choć i tak mam ponoć dużo antygentów w organizmie.

   Nieźle co? Co myślicie o tym przypadku? Ja jakiś zachwycony nie jestem, ale z drugiej strony jeśliby się okazało, że tu leży przyczyna moich różnych dolegliwości i złego samopoczucia, to warto chyba spróbować. Choć obawiam się, że wdrożenie tego wszystkiego (albo prawie wszystkiego) doprowadzi mnie do bankructwa, no ale jakoś trzeba dać radę.

   1. Anna Podsiadło 8 kwietnia 2015 o 22:06

    A gdzie robiłeś badanie? hm…, ta grzybica czaszki dziwnie wygląda w tym opisie… – no i sporo tego. Daj znać, co się sprawdziło w innych badaniach. I co na to Twój lekarz?

    1. Hubert 9 kwietnia 2015 o 10:08

     Robiłem tu: http://www.znanylekarz.pl/aleksandra-praszczyk-2/dietetyk-alergolog-diagnostyk/wroclaw
     „Mój lekarz” – nie ma czegoś takiego, więc ciężko powiedzieć. Ale przypuszczam, że gdybym miał lekarza, to niezbyt bym się takimi badaniami przed nim chwalił, bo wiadomo, jakie lekarze zwykli mieć podejście.

   2. misspolimer 8 kwietnia 2015 o 22:53

    Hubertt tez bylam badana takim urzadzeniem i wydaje mi sie ze to wszystko sciema. Akurat poszlam tam zaraz po badaniach krwi i Pani sie dopytywala jak wyszly to jej pokazalam i potem zalowalam ze to zrobilam bo ona potem wszystko komentowala jakby pod te badania. Mi tez wyszedl adenovirus 😀 potem o tym czytalam i infekcje adenovirusem sa bardzo rzadkie i trwaja jakies 2 tyg max wiec watpie ze to mam. Tak samo niby wyszla mi jakas dziwna candida (nie ta albicans) ktora w ogole sie do niczego nie ma. Cos mi sie tam na zatokach w jej komputerze pokazalo wiec moze az takie bezpodstawne to badanie nie jest, ale ja bym tego na 100% nie brala na serio. Szczegolnie jak potem mi zaproponowano BARDZO drogie suplementy, strasznie droga (i o niskiej dawce) vit C i jakies peptydy rybie za 400zl (miesieczna kuracja) i to wszystko w systemie MLM czyli wiadomo ze ceny sa bardzo rozdmuchane i zalezy im na tym zeby sie ludzie zapisywali.. A wiec ja jestem tym badaniem rozczarowana i moim zdaniem to strata pieniedzy.
    Prosze daj znac jak z ta ferrytyna wyszlo. Ja tez mialam ostatnio wysokie zelazo (ok 185 jakos) ale ferrytyna byla w porzadku wiec lekarz powiedzial ze nie mam sie czym przejmowac, ale to jest bardzo zastanawiajace na mojej diecie surowo weganskiej..

    1. Hubert 9 kwietnia 2015 o 10:00

     Ja specjalnie raczej nie chwaliłem się wynikami badań przed samą diagnozą, podobnie ze swoimi dolegliwościami (i tak bym wszystkich nie spamiętał nawet, a co dopiero wymieniać w pośpiechu). Dlatego wyniki wydają mi się całkiem wiarygodne, tzn. na tyle, żeby uznać, że nie jest to chyba jakaś pełna hochsztaplerka. Z biorezonansem mam już pewne doświadczenia, bo jako dzieciak trafiłem z bardzo silną alergią do specjalisty korzystającego z podobnej (choć wtedy trochę mniej zaawansowanej chyba) technologii i po odczulaniu oraz wykluczeniu na jakiś czas pewnych produktów (z jedzenia i otoczenia) pozbyłem się tamtych problemów.

     Co do supli, to na całe szczęście nikt nic z szuflady nie wyciągał. Zasugerowano jedynie możliwość zaopatrzenia się w co niektóre produkty w pewnej hurtowni, a w zasadzie sklepie internetowym, ale nawet jeśli jest to jakiś ukryty interes przeprowadzającej badanie (lub po prostu reklama kogoś znajomego), to w końcu ma do tego pełne prawo i nie znaczy, że jest w tym co robi nieuczciwa.

     Nie wiem. Byłem z drugą osobą, której postawiono inną diagnozę, żadnych adenowirusów nie było (nawiasem mówiąc tam chyba wyszło, że mam przebytą taką infekcję, może nawet jako małe dziecko, a nie że wirus jest; no albo chodzi o to, że jest w jakiejś zarodnikowej czy jakiejś tam innej formie), za to wyniki dość dobrze pokrywały się z aktualnymi i przebytymi dolegliwościami.

     Zobaczymy, mam zamiar poddać się proponowanej kuracji, za pół roku pójść na kontrolę i wtedy ocenić cały ten proces. O wynikach badań poinformuję, myślę, że zrobię je w przyszłym tygodniu (i znowu będą mnie kłuli, ech!).

     Nawet jeśli to wszystko humbug, to chyba taka suplementacja, jaką mi zaproponowano, wielkiej krzywdy mi nie wyrządzi. Trochę na to wydam, ale może warto. I tak przy okazji mam pytanie: czy zamiast pić chlorofil mogę zastosować np. spirulinę? Czy to jednak zupełnie inna dawka wyjdzie i taka substytucja nie ma sensu? Orientuje się ktoś?

  19. Karolina 10 września 2015 o 00:41

   przeszukuję Twojego bloga w poszukiwaniu wielu odpowiedzi na wiele zdrowotnych problemów mojej rodziny, teraz doszło do mnie, że przyczyną anemii moich 16 miesięcznych córek może być niedobór B12 (MCV w normie), cały czas są głównie na piersi, ja się nie suplementowałam, pewnie ciąża spowodowała jeszcze większe ubytki.. czekam na przesyłkę z B12, mam nadzieję, że w końcu morfologia im się poprawi. Pepsi, czy jeżeli faktycznie mają niedobór B12 od urodzenia to mogły zajść jakieś negatywne nieodwracalne procesy w ich organizmach?

  20. Karolina 17 kwietnia 2016 o 00:10

   Pepsi a co sadzisz o analizie pierwiastkowego włosa?

   1. pepsieliot 17 kwietnia 2016 o 13:32

    zrób

  21. i-mama 18 kwietnia 2016 o 11:19

   zrobiłam badanie krwi swojemu 6 letniemu synkowi i nie wiem co oznaczają te wyniki. Ma przekroczone normę dla monocytów ma 19 a norma jest 2-7, granulocyty kwasochłonne 10 norma 1-5 (jest alerginkiem pyłkowym trawy, bylica), płytki krwi 485 norma do 440, rozmaz-mixy 20,9 norma do 12 ?

  22. MoMotek 8 sierpnia 2016 o 11:11

   Halo, ktoś tu jeszcze zagląda? Mam wielką prośbę – o złożenie do kupy idealnych wyników badań. Jestem w fazie lekkiej paniki na okoliczność nieogarniania nowego lepszego ja, więc nie idzie mi wyszukiwanie na własną rękę. O co chodzi z tymi idealnymi? Proste: w labo podają zakres wartości referencyjnych, ale weźmy takie TSH – norma do 5, tymczasem najlepiej celować w 1, góra 1,5-2. Zwłaszcza gdy człek chce zajść w ciążę. No ale w swoim czasie żaden ginekolog ani endo-gin tego mi nie powiedział, musiałam se sama wyczytać w hamerykańskiej literaturze (Mary Shomon dla zainteresowanych) i potwierdzić na forum niepłodnościowym. Teraz wypłynął temat wit. D. W najnowszym badaniu wyszło mi 46 ng/ml, więc alleluja, bo 30-100 to wg labo ilość wystarczająca. A tu zonk, bo gdzieś w Waszych komentarzach wyczytałam, że ideał to 50-70 albo i 80-90. Itede itepe z żelazem, ferrytyną, magnezem i spółką. Pomożecie?

   1. pepsieliot 8 sierpnia 2016 o 12:58

    pomożemyyyyy, żelazo dół normy, D góra normy, hormony tarczycy taj jak tu: http://www.pepsieliot.com/nie-mysl-ze-gdy-twoje-tsh-jest-w-normie-to-na-pewno-nie-masz-problemow-z-tarczyca/ witamina B12 absolutnie górna norma, a nawet wyżej/ponad, chlorki dość wysoko, homocysteina zdecydowanie niiiisko (5) , glukoza na czczo w normie, insulina na czczo 2-4 najlepeiej, kwas moczowy zdecydowanie niżej, ale nie całkim nisko, bo nie wszyscy wiedzą, że to obok glutationu naturalny antyoksydant, niezbędny do walki z wolnymi rodnikami tlenowymi.

    1. MoMotek 9 sierpnia 2016 o 10:35

     Dzięki przeogromne, zwłaszcza za te hormony tarczycy. Moja endo w życiu tak na to nie patrzyła (a może patrzyła, tylko mnie nie informowała, w jakie wartości celujemy). Zonk z wit. D wielki, bo właśnie doczytałam, że przed badaniem powinno się zrobić 5 dni przerwy w suplementacji. Oczywiście nie zrobiłam (endo nic o tym nie mówiła, zresztą zapisywała mi samą wit. D, konkretnie Vigantoletten, co i tak uważam za postęp w stosunku do endogina z czasów ciąży, który strzelał tylko euthyroksem), więc te moje 46 mogę sobie wsadzić. Swoją drogą, to dość przerażające: suplementuję wit. D3 od lat, od 2 mcy w protokole z K2, wystawiam się na słońce, a tu guzik.

  23. grzegorzadam 10 sierpnia 2016 o 14:23

   Bardzo ważna uwaga.
   przy D3 trzeba stosować takie dawki, tu ilość ma znaczenie.
   Z 2 lata temu brałem łyżeczkę Vigantolu, koło 40 tys I.U.
   Inaczej nie przekraczamy 50 tys.

  24. joey 12 sierpnia 2016 o 17:09

   hej, mam nadzieje że i mi coś podpowiecie. Zrobiłam badanie krwi na ferrytyne, wapń, magnez, żelazo i witamine d3 (niestety zapomniałam o witaminie b12, ale z racji, że wyjeżdzam na wakacje jutro, będę miała możliwość zrobić we wrześniu). Magnez, ferrytyna i wapń w normie (chociaż magnez jest od miesiąca teraz suplementowany ponieważ zauważyłam, że po zażyciu jestem mniej nerwowa, zwłaszcza przed okresem, więc nie wiem jaki wynik byłby gdybym tego magenzu nie łykała zapewne niższy), ale witamina d3 na poziomie 28 – moje labolatorium określiło normę od 30 i lekarz który oglądał wyniki powiedział, że poziom jest dobry. Nie wiem czy suplementować ponieważ jutro na ponad 2,5 tygodnia wyjeżdżam na słoneczną sycylię, więc czerpać ze słońca tam jak najwięcej i sprawdzić po prostu za jakiś czas profilaktycznie jaki ten poziom sie utrzymuje? Dwa, żelazo wyszło mi 178 a górna granica była ok 150. Lekarz też stwierdził, że by się nie czepiał skoro ferrytyna w normie. Myślę, że będę po prostu powtarzać za jakiś czas, ale mam mały dylemat. Łykam od ok 1,5 miesiąca chlorellę ponieważ jestem w trakcie wyciągania amalgamatów (i jeszcze to trochę potrwa jakoże nie mam ich…. 10. Poszły 4 i jeszcze 10 do usunięcia. Nie pytajcie jak to sie stało, że mam ich aż tyle, bo nie wiem. Mam 28 lat aktualnie i nawet cieżko mi srebro nosić czasami, a jak byłam mała i chorowita to wypchali mi tym całą buzię….) więc mam mały problem z odstawieniem chlorelli, czy ew mogę ją czymś zastąpić? Nie wiem jak u mnie normalnie wygląda poziom żelaza i czy akurat tak podskoczył, bo zaczełam łykać chlorelle i wcinać codziennie pestki dyni, ponieważ sprawdzałam poziom tych pierwiastków pierwszy raz w życiu. Robiłam też badanie moczu miesiąc temu i okazało się, że ph było na poziomie 4,0… po miesiącu wcinania kasz i warzyw mam na poziomie 7,0. Organizm się odkwasił czy będzie się odkwaszał jeszcze długo? Tyle pytań na prędce, bo jakbym miała mówić po co te badania i co się dzieje to książka to by było za mało. Dzieki wielkie za pomoc!

   1. pepsieliot 12 sierpnia 2016 o 22:30

    magnez zawsze wyjdzie w normie, bo braki we krwi oznaczałyby raczej zgon, natomiast w komórkach ciała może go bardzo brakować i brakuje najczęściej, stąd skurcze, drżączki i inne

   2. grzegorzadam 12 sierpnia 2016 o 23:07

    ==ale witamina d3 na poziomie 28 – moje labolatorium określiło normę od 30 i lekarz który oglądał wyniki powiedział, że poziom jest dobry.==

    Nie jest dobry, podwyższaj do 70-90.

    Bez zrobienia porządku z rtęcią te badania mają sens ‚orientacyjny’..
    Zbadaj D3 po powrocie, wtedy podejmiesz decyzję.
    Zrobiłbym też APW.

    PH było fatalne, staraj się utrzymywac na tym poziomie.

  25. overthemoon 15 września 2016 o 13:08

   Pepsi, a co myślisz o badaniu żywej kropli krwi? Warto?
   Czy szkoda pieniędzy? Różne są opinie na ten temat, ja się nie znam.
   Może Ty mi podpowiesz? Pozdrawiam Cię 🙂

   1. pepsieliot 15 września 2016 o 20:10

    interpretacja tego badania jest baaardzo trudna, badanie ma sens, ale mało jest ludzi, którzy się na tym znają

  26. Edyta 19 września 2016 o 13:57

   Co to jest APW?

   1. pepsieliot 19 września 2016 o 19:17

    Analiza pierwiastkową włosa

  27. Ola 23 listopada 2016 o 09:37

   Cześć podbijam pytanie MoMotek – jak patrzeć na badania :/ niby mamy podane normy laboratoryjne, ale jak człowiek patrzy na jakiś wynik i widzi, że nie jest „pomiędzy” tylko np. bliżej dolnej albo górnej normy to czy to ma zacząć się martwić (np. OB 2 u mnie)? Gdzie można poczytać o idealnych normach, że tak powiem?
   Zrobiłam badania, niby wszystko „w normie”, poza MCV – 95 (zupełnie nie wiem jak to czytać, nawet po przeczytaniu Twojego wpisu Peps o MCV :/ ). Cholesterol masakra 🙁 całkowity 201, HDL 91, LDL – 95,76.

   1. Pepsi Eliot 23 listopada 2016 o 09:39

    no to zbadaj B12, kwas fliowy, żelazo, ferrytynę, i homocysteiną, a jakie masz ciśnienie tętnicze?

   2. grzegorzadam 23 listopada 2016 o 09:45

    Cholesterol masakra całkowity 201, HDL 91, LDL – 95,76.==

    Dlaczego masakra?
    Normalny prawidłowy wynik.

    1. Olla 23 listopada 2016 o 19:29

     No właśnie znowu zasugerowałam się normami laboratoryjnymi i dopiero później przewertowałam stronę Pepsi i już wiem, że jest ok. Ciężko samemu interpretować te wyniki :/ wg.opisu z laboratorium wychodzą, że ok, a potem człowiek doczytuje, że jednak nie do końca i odwrotnie :/

  28. Ola 23 listopada 2016 o 10:48

   Właśnie doczytałam u Ciebie inny wpis, że podwyższone MCV to jednak B12. Ciśnienie raczej mam zawsze 120 i niższe, ważę 63 kg na 170 cm wzrostu, więc jakby ok 😉 Nie będę ci opisywała tu całej historii co jem i jak się prowadzę 😉 bo pewnie i tak nie masz czasu czytać 😉 w każdym bądź razie jestem stałą czytelniczką od jakiegoś czasu, radziłam się swego czasu w sprawie gruczolako-włókniaka w piersi, czy wycinać czy nie (byłam na m-c przed terminem wycięcia). Nie wycięłam 😉 Mam się dobrze, gruczolak pod stałą obserwacją, nie urósł ani o mm od roku.

   1. Pepsi Eliot 23 listopada 2016 o 15:59

    nie zginał komć, tylko nie było mnie i nie miał kto go wpuścić

   2. grzegorzadam 23 listopada 2016 o 16:07

    w sprawie gruczolako-włókniaka w piersi, czy wycinać czy nie (byłam na m-c przed terminem wycięcia). Nie wycięłam==

    Logiczne, jak powstał, to trzeba znaleźć sposób żeby zniknął.
    Oczyszczanie z obciążeń, dostarczenie brakujących elementów robi swoje.
    Gratuluję, choć jeszcze jest co robić 😉

    1. Olla 23 listopada 2016 o 19:22

     Dzięki Grzegorzadam 🙂 jest jest co robić 😉 zaraz po tych Twoich postach drążyłam temat, zaczęłam baczniej się przyglądać co jem, wit c i d3 towarzyszy mi od tamtej pory, dzięki temu nie pamiętam kiedy miałam jakąkolwiek infekcję.
     Wszyscy lekarze mówią mi, że nie ma opcji aby gruczolak zniknął :/ ale ja i tak robię swoje 😉

     1. grzegorzadam 23 listopada 2016 o 21:00

      Jest opcja, że zniknie.
      Ciekawe co wtedy powiedzą.

  29. Ola 23 listopada 2016 o 11:48

   Dzięki Peps, doczytałam już u Ciebie o tym MCV.
   Nie wiem czemu nie pojawił się mój poprzedni post :/
   Ciśnienie mam raczej w stronę niskiego, max 120, ale raczej częściej poniżej (waga 63 kg, 170 cm, więc chyba ok 😉 Mięsa prawie w ogóle nie jem, jak zjem raz na 2 mce kawałek indyka to już mi wystarcza, nie jestem wege, tylko po prostu mięsa nie lubię i je źle trawię. Nie będę Ci tu opisywała jak się prowadzę 😉 bo nie masz czasu na czytanie elaboratów 😉 staram się prowadzić dobrze jak na kobitkę w wieku prawie czterech dych 😉 Pisałam/radziłam się tu już w kwestii gruczolako – włókniaka, czy wycinać, byłam wtedy m-c przed terminem zabiegu. Wypisałam się, nie wycięłam, mam się dobrze, gruczolak mniej, bo przestał rosnąć 🙂

  30. Ewa 25 lutego 2017 o 22:31

   Witam, mam pytanie odnośnie wyników badań a konkretnie norm, które podaje lab a które to rozbieżne są z prawdziwą interpretacją, skąd w takim razie mam wiedzieć czy wyniki z poszczególnych badań są ok czy jednak nie są? Wg lekarza 25(OH) D na poziomie 31,7 miesci się w normie więc uznaje, że jest spoko – a wiemy, że nie jest.. Może ma ktoś ściągawkę jakie wartości wymienionych przez Pepsi badań są zadowalające i jak duże znaczenie ma wiek i masa ciała badanego ;)?

   1. Pepsi Eliot 25 lutego 2017 o 22:59

    co do spraw tarczycowych podałam gdzieś najlepsze zakresy, 25(OH)D dla dzieci około 50, dorośli 60-70, chorzy poważnie na przykład na raka 90-100

    1. Ewa 26 lutego 2017 o 15:44

     ok, a wyniki morfologii, sodu, potasu, chlorki itd,? skoro choćby wit. D ma przekłamane normy to jak zinterpretować mam pozostałe wyniki do wskazanych badań, np B12 rzędu 317 pg/mL przy MCV 84,5?

     1. Pepsi Eliot 26 lutego 2017 o 16:29

      Należy wiedzieć w którym zakresie należy się plasować tylko w niektórych przypadkach. Nie jest to regułą, wiele zakresów jest ok, ale przecież i tak jak pewne wyniki znajdujesz w granicach zakresów, to pewnie się zastanawiasz. Po to są takie blogi jak ten. Mówimy o tym, pomagamy interpretować pewne wyniki, np sporo jest nieporozumień przy tarczycy itd. Robisz badania, pewne rzeczy już wiesz, a pewne sobie wyszukujesz i sprawdzasz, szczególnie jak Ci wyszły graniczne wyniki. Bierzesz po prostu swoje zdrowie w swoje ręce, zamiast narzekań.
      Zresztą, gdy posiedzisz w temacie, zobaczysz, że w medycynie zarówno alopatycznej, czy naturalnej wciąż pojawiają się nowe pytania. Oni nie mają wątpliwości w kwestii leków, bo mają zdeformowane myślenie odgórnie, już od studiów, ale naturopaci też się miotają. Człowiek jest skomplikowany. i zdarza się, że leczy go coś irracjonalnego zarówno dla alopaty, jak i naturopaty. Roskminiaj

      1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 18:47

       Tak, jesteśmy różni, nie musimy mieć tych samych zakresów.

       ”Człowiek jest skomplikowany. i zdarza się, że leczy go coś irracjonalnego zarówno dla alopaty, jak i naturopaty. Roskminiaj”

       Włąśnie tak.

   2. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 11:59

    Podciągnij ten wynik do 70 i będzie dobrze.
    Przy większej wadze wit.D gorzej wchłąnia, potrzebne większe dawki

  31. Ewa 26 lutego 2017 o 13:44

   a morfologia, sód, potas, chlorki itd? np u mnie witamina b12 na poziomie 317 pg/mL zakres laboratoryjny jest baardzo szeroki i oczywiscie się mieszczę ale wiem już, że dopiero razem z MCV 84,5 da mi obraz 🙂 tylko nie wiem jaki – wyszło mi, że w środkowej wartości się mieszczę więc chyba będę żyć ;)..ale brakuje mi takiego zestawienia jakie wartosci są optymalne dla wymienionych na blogu „zalecanych” badań, pozdrawiam

   1. grzegorzadam 26 lutego 2017 o 18:58

    Szukasz norm, czy zdrowia i dobrego samopoczucia?

    1. Ewa 26 lutego 2017 o 23:59

     Grzegorzadamie, chciałabym wiedzieć jakie dawki suplementować by osiągnąć constans. Badania zrobione, medyk mówi, że są ok więc wiedząc, że niekoniecznie dobrze się czuję uzupełniam co się da tylko zagadka „ile czego” by żyć pełnią życia 😉 ?

     1. grzegorzadam 27 lutego 2017 o 08:48

      Masz podane dawki orientacyjne, resztę, docelowo, musisz dobrać sama
      na podstawie reakcji i doświadczeń.
      Żaden nawet najlepszy lekarz tego nie stwierdzi.

  32. Milena83 30 marca 2017 o 23:21

   Hello! potrzebuję pomocy w interpretacji moich wyników i jakiegoś kierunkowskazu bo wyniki badań mam jeszcze cieplutkie a dobrego lekarza i zaufania do tych których znam niestety brakuje..
   Od początku.
   W lutym 2015r zrobiłam kompleksowe badania.. wszystko w normie poza tarczycą (o badaniu wit D i kortyzolu wtedy jeszcze nie wiedziałam)
   Wyniki TSH – 7,12 (0,55 – 4), FT3 – 5.39(3,5-6,5), FT4 – 14,9 (11,5-22,7) anty TG – 52,91 (0 – 4,11) anty TPO 115.39 (0 – 5,69)
   nie wiedziałam co to oznacza.. wizyte u endo miałam 3 tyg póżniej a dzień przed wizytą dowiedziałam sie ze jestem w 5tym tygodniu ciąży. Diagnoza oczywiscie niedoczynność i Hashimoto, przepisany vigantol + jodek potasu w tabletkach i letrox 75…
   TSH po miesiącu było ok 2 i tak się utrzymywało, na ostatni miesiąc ciązy endo podniosła mi letrox do 100mg i zaleciła po porodzie i połogu obniżyć dawkę do 50mg.. 3tyg przed porodem przeprowadziłam sie do Niemiec i tam moja tarczycę kontrolowała ginekolog która po badaniach powiedziała ze mogę brac letrox 50mg..
   Ostatnie badania robiłam w marcu 2016r..pozniej w życiu nastapiły zawirowania i na początku sierpnia 2016 odstawiłam letrox z myslą ze po powrocie do pl przebadam sie i pewnie endo ustali odpowiednią dawke. Wróciliśmy 06 września, pod koniec września całą rodzina zrobilismy badania biorezonansem , wyszło sporo pasożytów, grzyby i wirusy u mnie, męża i dziecka.., przeszlismy kurację zapperem czy czyms podobnym i wspomagająco wszyscy bralismy zioła,ale niestety powtórnego badania nie udało nam sie wykonac. Póżniej trafiłam do naturoterapeutki homeopatki która na podstawie wyników z biorezonansu przepisała nam kuracje, ja z mężem odrobaczylismy się zentelem, a synek miał leki homeo na 4tyg kuracji..
   Od kilku miesięcy starałam się też skupić na odpowiednim żywieniu. mięsa praktycznie nie jemy ( raz na kilka tygodni jak zdazy nam sie zjesc na miescie albo u znajomych) cukru białego ani białej mąki nie ma w naszym domu, jemy duzo warzyw , owoców i kasze jaglana, komosa i gryczana.pare miesiecy temu odstawiłam nabiał, dodawałam tylko mleko do kawy ale ostatnio i to zamieniłam na ryzowo kokosowe bio.
   Synek ma 16 miesięcy i poza stałymi pokarmami cały czas jest na piersi. a poza tym nie zna smaku słodyczy ani zadnej przetworzonej zywnosci ze sklepu za to chętnie wcina warzywa gotowane na parze, kasze jaglaną , jajka. i od 6 miesiąca życia pije ze mną koktajle warzywno owocowe zawsze z dodatkiem chlorelli, spiruliny, młodego jęczmienia wit c albo innego super proszku…
   Ja staram się suplementować ale różnie mi to idzie.. noce mam totatlnie pozarywane, w dzień skupiam się zeby wszystko ogarnąc i o suplach czasem pamiętam czasem nie ale ogólnie staram się brać wit d3 2000 + k2, …selen+cynk, biokaroten, jodavit, B compleks i ostatnio zestaw witamin …,
   No i w końcu postanowiłam się zbadać.. przypominam ze od sierpnia nie biorę letroxu.. i oto moje wyniki:
   TSH 4.55 , FT3 – 5.14 , FT4 16.65, anty TG 3,15 anty TPO 16.51 – super w porównaniu do 2015r
   i reszta – podam tylko pozycje które wyszły poza zakres norm ..w nawiasach podaję normę:
   Kortyzol – 268,5 ng/ml ( rano : 43 -224 ng/ml), D3 25OH – 55,7, AST – 37 u/l (14- 36) Bilirubina całkowita – 1,7 mg/dl (0,2 – 1,3) , AST wynik surowicy 37 (14-36)
   NEU% neutrocyty – 42,2 % ( 50 – 70) , LYM% limfocyty – 45,8% (25 – 45) retikulocyty :Ret M% o średn,zaw.RNA – 4,4% (5-20), Ret-He ekw. Hb w ret – 35,4 pg (28 – 35)
   Przy wzroście 164cm wazę 47kg, pomimo totalnie przerywanych nocy czuję się wypoczęta, nie mam ewidentnych objawów niedoczynności tarczycy…. Szukam naturoterapeuty który pokieruje mnie z żywieniem i ustawi suplementację bo sama działam zupełnie po omacku i teraz naprawdę potrzebuje pomocy.. nie wiem juz sama czy cieszyc sie z wyniku czy jest on niezbyt zadowalający, czy mam isć do Endo po letrox czy próbować z dietą i suplami.. proszę o poradę. przepraszam za ten elaborat ale stresciłam jak tylko mogłam :/
   pozdrawiam serdecznie!

  33. Maja Gie 15 sierpnia 2017 o 07:38

   hej Peps, czy przejmować się wynikiem bazofile 0,01 µl – norma 0,0-0,1 i monocyty 13 – norma2-10%. Dodam, że koleżanka ma depresje i bierze leki na nią.

  34. Alicja 9 września 2017 o 00:34

   Ja mam pytanie odnośniePSA, mąż ma 5,14 a moj brat 0,22 co to oznacza? Wprowadziłam już wszystkie suplementy ale słyszałam , że szczególny nacisk to powiniem być jod i selen. Jakie dawki powinni przyjmować? Ile kropli płynu Lugola?

    1. Alicja 9 września 2017 o 10:36

     Dziękuję za odpowiedz,ale co oznacza PSA 0.22 nigdzie nie znalazłam odpowiedzi? Czy ma może ktoś LINK ( angielskiego nie znam, ale niemiecki) Chciałabym bardzo pomóc mojemu bratu , bo na lekarza nie ma o liczyć. Ten mu Prostamix przepisał i za pół roku do kontroli!

     1. Pepsi Eliot 9 września 2017 o 10:43

      „Badanie” prostaty poprzez wyznaczenia antygenu PSA

     2. grzegorzadam 9 września 2017 o 11:21

      Zbadał rzęsistka i chlamydię?

  35. grzegorzadam 9 września 2017 o 08:15

   PSA to wkręt-fejk, Już w USA sie połapali, a u nas jeszcze ze 30 lat będą facetów na to nabierać:
   http://drsircus.com/cancer/prostate-cancer-treatment-choices/

  36. Alicja 9 września 2017 o 18:15

   Chyba nie poprawnie sformułowałam! Co oznacza Antygen PSA 0,22 a PSA 5,14? Gdzie tkwi różnica, albo który wynik stwarza zagrożenie poważnej choroby?

  37. Madzia2014 8 października 2017 o 15:02

   Pepsi, poradz co robic :

   Leukocyty 4,2 tys./ul 4,2 11 ~
   Erytrocyty 4,6 mln/ul 4 5,2 ~
   Hemoglobina 14,5 g/dl 11,8 15 ~
   Hematokryt 36 % 36 46 ~
   MCV 79,0 fl 80 100 L
   MCH 31,6 pg 27 35 ~
   MCHC 39,9 g/dl 32 37 H
   RDW-CV 14,2 % 11,5 15 ~
   Płytki krwi 202 tys./ul 130 400 ~
   PDW 40,8 % 25 65 ~
   MPV 9,4 fl 5 10 ~
   PCT 0,19 % 0,12 0,36 ~
   Granulocyty (Neutro-,Eo-,Bazofile) 2,0 tys./ul 1,8 8 ~
   Granulocyty (Neutro-,Eo-,Bazofile)% 48,3 % 40 70 ~
   Limfocyty 1,9 tys./ul 0,9 5,2 ~
   Limfocyty % 45,0 % 20 45 ~
   Monocyty 0,3 tys./ul 0,2 0,8 ~

   Żelazo 47,5 ug/dl 50 170 L
   Witamina B12 866 pg/ml 180 914 ~

   Niby anemia ale wysoki poziom B12, MCV tez nie najlepsze czy skad ta anemia?

   1. Pepsi Eliot 8 października 2017 o 19:06

    ja tu anemii nie widzę, jaka jest ferrytyna, i przede wszystkim jak Ty się czujesz?

    1. Madzia2014 8 października 2017 o 20:14

     Hej,
     no właśnie nie mam sie najlepiej. zmęczenie i zapominam się cały czas.

    2. grzegorzadam 8 października 2017 o 23:50

     i przede wszystkim jak Ty się czujesz?”

     łotóż to 🙂
     wyniczki wyniczkami, a jak u pani/pana?

  38. Madzia2014 9 października 2017 o 09:24

   Chce mi sie nieustannie spać, jestem osłabiona, zmęczona. Dużo spie.
   Brakuje mi energii do dnia codziennego.
   Jestem też rozdrażniona i zakłopotana.
   Nerwowa i wystraszona.

  39. bea 12 listopada 2017 o 20:32

   Pepsi, a co sądzisz o czynniku reumatoidalnym mój to 99 przy normie do 20, lekko panikuje

   1. Pepsi Eliot 12 listopada 2017 o 22:18

    zrób jeszcze ASO, CRP i OB

  40. bea 12 listopada 2017 o 22:26

   Dziękuję za odpowiedź.aso 170,crp0,1 ob nie robiłam, od sierpnia dziwny ból krawędzi stopy, czy ten czynnik to coś groźnego, w odstępie miesiąca robiłam dwa razy, cały czas taki sam

  41. Aleksandra 28 grudnia 2017 o 14:17

   witajcie 🙂 no to dziś ja pozwolę sobie wstawić na blog moje wyniki badań z prośbą do P. Eliot i GrzegorzaAdama o komentarz czy wskazania. robiłam badania między innymi dlatego że jestem „zagrożona” udarem, miażdżycą. pod tym kontem głównie robiłam, choć nie zdecydowałam sie na wszystkie badania….
   i tak :

   -25-OH D3 – 96,19 (chyba odstawie lub co drugi dzień bedę jeść)
   -homocysteina – 12,20 mikromol/l (kurcze trochę za dużo,,,) i co ? stan zapalny ? za dużo kawy? przy tym stężeniu może już być uszkodzenie tkanek podobno… czy wit B complex dobrej jakości jak w sklepie Pepsi wystarczy aby obniżyć ? jak myślicie ?
   – żelazo 46,1 ug/dL ( zakres 37-158). mogło by być wiecej…. pasożyty ? wątroba ?
   ale fibrynogen 236,73 mg/dl (zakres 180-350) – to chyba tu ok z tą wątrobą ??
   – Mg 2,3 mg/dl ( 1,7-2,6). suplementuję codziennie chlorek magnezu

   FT3 – 3,41 ( normy 2.50-3.90)
   FT4 – 0,77 (0.61-1.12)
   TSH- 1,344 (0,550- 4,780). miesiąc temu miałam powyżej 2,5….więc się to zmienia….

   glukoza 80 mg/dl (70-99)
   APTT – 31,9 sek (26-36)
   PT – czas protrombinowy – 10,99 sek (9,28-13,92)
   wskażnik protrombinowy 101,90% ( 78-120)
   INR -0,98 (0,9-1,2)
   AST -24 (10-31)
   ALT -20 (10-31)
   CRP < 0,4 mg/dl (zakres 45)
   triglicerydy 60 ( < 150)
   LDL-wyliczany 156 mg/dl
   Nie-HDL 168 mg/dl
   i tu jest dopisane m.inn że LDL < 115 a nie- HDL < 145 – dla umiarkowanego lub małego ryzyka sercowo-naczyniowego ??

   nie wim cholera jak to potraktować ?
   uwielbiam tłuszcz- oliwa na surowo, masło, olej kokosowy

   wskaźnik aterogenności – 2,9 (zakres = 60 ml/min/1,73m^2

   do tego z morfologii to trochę za mało erytrocytów bo 3,71 (4,0-5,0)
   i hematokrytu 36,4 (37-47)
   hemoglobina w normie, ale w dolnej granicy….
   jakby mała anemia?

   akurat byłam świeżo po okresie to raz, a dwa że po leczeniu oczu….2 razy antybiotyk do oczu brałam (zapalenie spojówek ropne) i jeczmień, zrobiłam odstęp ale i tak moze wpłynęło trochę na badania….
   jakby tu te badania poprawić ? chlorelle ??
   jeśli idzie o mocz to wygląda ze ok, oprócz tego ze zakwaszenie bo 5,5 ph
   ale bez leukocytów, białka itp. bakterii też w posiewie nie stwierdzono

   Wielka prośba o komentarz, sugestie
   pozdrawiam !

   1. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 08:54

    Do kompletu brakuje pozostałych testów:
    http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    ”jeśli idzie o mocz to wygląda ze ok, oprócz tego ze zakwaszenie bo 5,5 ph”
    Dla mnie nie bardzo, jak było badane?

  42. Aleksandra 28 grudnia 2017 o 14:23

   oczywiście coś źle sie wpisało

   CRP < 0,4 ( 45)
   triglicerydy 60 (<159)

  43. Aleksandra 28 grudnia 2017 o 14:24

   ciekawe jak po akceptacji sie wyswietli bo teraz też się wydaje ze część tekstu zjedzona….

  44. Aleksandra 28 grudnia 2017 o 14:58

   patrzę czytam, że Eliotta pisze też o MCV… ja mam 98 fl (80-97). jakby troszki za dużo….

  45. Aleksandra 28 grudnia 2017 o 20:09

   zjadło część parametrów…. mimo ze 2 razy pisałam
   i CRP pisze inaczej a jest inaczej

  46. Aleksandra 29 grudnia 2017 o 16:19

   Wszystkich testów świata teraz nie zrobię :)). To co jest daje już chyba pogląd
   Stale nie chce się wpisać co do cholesterolu. Całkowity mam 256 . Jak badalam rok temu miałam 212.
   Co to znaczy jak było badane ??. Ogólne moczu i posiew
   :))

   1. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 19:38

    Nie wszystkich na raz, domowe testy kwasowości moczu i żołądka i biortezonans uważam za podstawowe.
    Reszta może poczekać.

    Całkowity choilesterol ładny, homocysteina za wysoko teoretycznie, wit. D3 bardzo ładnie,

    ”Co to znaczy jak było badane ??. ”
    To znaczy , że jednorazowy pomiar nie wiadomo kiedy z całodziennych zlewek moczu jest kompletnie
    niemiarodajny i do bani 🙂
    Piszemy tu kilkukrotnym dziennie pomiarze paseczkami ph lub pH metrem, poczytaj:
    Dr Young:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    Jakie masz objawy oprócz tych ”dramatycznych” wyników?

  47. Aleksandra 29 grudnia 2017 o 17:15

   ale co Grzegorzu nie bardzo tam widzisz. ? ja się zdziwiłam ze nie mam w moczu nic. wczesniej miewałam i leukocyty w moczu i w mikroskopowym osadzie tez leukocyty i nabłonki płaskie. a teraz nic.

   co do cholesterolu to mam obawy bo LDL wyliczany jest chyba za wysoki bo 156 i Nie-HDL aż 168.
   to mnie martwi i ta homocysteina wysoka
   a Ciebie co ? ;))

   1. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 20:23

    Jakie masz objawy oprócz tych ”dramatycznych” wyników?

    co cię boli oprócz wyników?
    Jaśniej się nie da 😉

   2. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 20:29

    LDL wyliczany jest chyba za wysoki bo 156 i Nie-HDL aż 168.”

    ”Zgodnie z nową medycyną mamy jeden rodzaj cholesterolu.
    Niski jego poziom ma negatywny wpływ na nasze zdrowie!
    Im więcej cholesterolu w diecie, tym mniej go wątroba produkuje.
    I odwrotnie.
    Im mniej cholesterolu w diecie, tym wyższy mamy jego poziom.”

    W ostatnim czasie zaistniała rewolucja w postrzeganiu tłuszczów jako ogniwa wiodącego do poważnych schorzeń. Badania naukowe dowodzą nieszkodliwość tłuszczu i cholesterolu – a nawet jego pożyteczność! Pomimo, że cholesterol jest nadal bardzo źle postrzegany przez farmakologię medyczną, w rzeczywistości jest niezbędny dla zdrowia, w wielu różnych aspektach. Nasz mózg i komórki potrzebują go, aby prawidłowo funkcjonować.
    Nasze organy używają go do syntezy hormonów stresu i hormonów płciowych.
    To właśnie cholesterol pozwala pozyskiwać cenną witaminę D, kiedy mamy kontakt ze słońcem (w przypadku braku jej odpowiedniego poziomu nigdy nie uzyskamy odporności).
    Cholesterol także pełni wiele innych pozytywnych funkcji w organizmie, między innymi wzmacnia system odpornościowy, wręcz jest niezbędny do jego działania – osoby ze zbyt niskim poziomem – cholesterol LDL poniżej 70 mg/dl mają nawet kilkukrotnie wyższe ryzyko zgonu z powodu sepsy.
    Odpowiada on także za stan skóry, regenerację uszkodzeń, w tym uszkodzeń naczyń krwionośnych, a nawet walkę z nowotworami.”

    W rzeczywistości to nie wysoki poziom cholesterolu, lecz zupełnie inna substancja – homocysteina decyduje o miażdżycy tętnic. Homocysteina jest to produkt uboczny przemian w organizmie i jednocześnie niezależny czynnik ryzyka rozwoju m.in.: zmian miażdżycowych, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu i zmian zakrzepowych! ”

    Walcz z homocysteiną, jeżeli już.

   3. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 20:33

    Jeden cholesterol.
    Zacznijmy od tego, że cholesterol jest jeden i istnieje w 1 formie.
    Sam jest jednak transportowany przez 2 różne molekuły białkowe: LDL – białko niskiej gęstości (tzw. zły), w nim jest zamknięty cholesterol wychodzący z wątroby do całego organizmu.
    Powracający do wątroby cholesterol jest transportowany przez HDL – białko wysokiej gęstości (tzw. dobry).

    Są to tylko transportery cholesterolu, więc nie bardzo wiadomo dlaczego mówimy o dobrym i złym?
    Nie ma w tych substancjach nawet użytego słowa cholesterol!
    A to nie cholesterol w LDL powoduje, że naczynia krwionośne się zapychają ”

    Wapń jest elementem ”blaszki ” miażdżycowej, główny szkodnik organizmu po wypłukaniu z kości.

  48. Aleksandra 29 grudnia 2017 o 17:19

   a HDL w surowicy 89

  49. unimed 29 grudnia 2017 o 18:52

   Dobry pomysł. W sumie obecnie słyszeliśmy, że nawet jak lekarze przypisują badania okresowe część osób się na nie nie stawia.

  50. Aleksandra 29 grudnia 2017 o 19:50

   Paski do pomiaru mam. Mocz kwaśny. Badam co jakiś czas. Kupiłam za duże spectrum od 1 do 10 i nie jest dokładnie….żołądek zakwaszam choć nieregularnie. Rezonans na wiosnę. Boję się. Mam pewnie wszystko bo z kropli krwi tak kilka lat temu wyszło. Choć może części pasożytów się pozbylam. Na pewno candida. Objawy nieszczegolne. Badanie okresowe i w kierunku jak pisałam na początku ewentualnego udaru w przyszłości. W innym wątku pisałam że RM wykazał zamiany w istocie białej chyba. Zimne ręce. Stropy. Nuacyna nie pomogła. Może niedoczynnośc tarczycy ?

   1. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 22:46

    Badanie okresowe i w kierunku jak pisałam na początku ewentualnego udaru w przyszłości.”

    EWidentnie sie nakręcasz, dalej nie wiem, co Cię boli, jakie masz objawy, poza jakimiś
    wskazaniami badań.

    1. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 09:31

     No pisałam co mnie boli _ zimne kończyny. Marzne. Stany obnizonego nastroju można tu dodać. I nie chcę bagatelizować tych badań rezonansu_ drobne ogniska podwyższonego sygnału_ możliwe w chorobie drobnych naczyń. Znaczy że muszę dbać o te sprawy z naczyniami wszelkimi. Nie nakrecam się akurat. :))). Ok witamina b na obniżenie homocysteiny póki co i powtórka badan . Inne suplementy i dobra dieta. Dziękuję za poświęcony mi czas.

     1. grzegorzadam 30 grudnia 2017 o 12:11

      Zimne kończyny.. Jak z jodem np. ?
      Jak pracują nerki?

      Na krzepkość naczyń jak zawsze antyoksydanty, kolagen, krzem, bor.
      Zastosowałbym zioła na te ”zimnice”

      ”ziele jemioły, kwiatostan głogu, ziele arniki, miłorząb japoński, kasztanowiec.
      Są to rośliny, które wzmacniają naczynia krwionośne, a jednocześnie wpływają korzystnie na krążenie krwi. Możesz przygotować z nich napary albo sięgnąć po gotowe preparaty”

      Na pewno dołączyłbym zdecydowaną suplementację niacyną (kwas nikotynowy)
      http://www.pepsieliot.com/dlaczego-szpitale-psychiatryczne-milcza-na-temat-niacyny-czyli-witaminy-b3-2/
      http://www.pepsieliot.com/tag/niacyna/

      1. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 17:53

       Te zioła to dobry pomysł. Lubię bardzo zioła. Woda z cytryną do przyjęcia ;). Czasem piję. A jak sprawdzić jak działają nerki??. Mam wskazówki z różnych źródeł że moje, szczególnie prawa nie działają bez zarzutu…..chciałabym to potwierdzić.

      2. grzegorzadam 30 grudnia 2017 o 19:14

       Mam wskazówki z różnych źródeł że moje, szczególnie prawa nie działają bez zarzutu”

       BO NA POCZĄTKU ZAWSZE SIADAJĄ NERKI, a potem jak po sznureczku…
       dlatego spytałem.

       Rób sprawdzenie pH systematycznie, zrób hydratację Siemionowej (książka) lub choćby
       prosty test dr Mercoli:

       ”Kilka sposobów na ocenę poziomu nawodnienia

       Poza poleganiem na objawach, istnieje kilka testów które mogą nam pomóc ocenić poziom odwodnienia.
       Po opróżnieniu pęcherza moczowego wypijamy 11 ml wody na 1 kg masy. Czekamy godzinę i opróżniamy pęcherz do kubeczka. Jeżeli oddamy dużo mniej moczu niż całkowita ilość wypitej przez nas wody, oznacza to że ciało ją zatrzymuje, ponieważ jesteśmy odwodnieni.

       Zwróćmy uwagę na częstość oddawania moczu. Większość z nas robi to 4-7 razy dziennie, w zależności od wielkości pęcherza moczowego i ilości moczu jakiej musimy się pozbyć. Jeżeli oddajemy go mniej niż 4 razy – lub w ogóle – prawdopodobnie musimy pić więcej wody.”

    2. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 09:34

     Dodam że dr 1go kontaktu uwAża że połowa populacji po RM miałaby takie wyniki ale to nie jest badanie z podstawowego pakietu. Ponoć takie zamiany w istocie białej mózgu są popularne , szczególnie wraz z wiekiem

     1. grzegorzadam 30 grudnia 2017 o 12:24

      Ponoć takie zamiany w istocie białej mózgu są popularne ”

      ciekawe 😉

     2. Aleksandra 1 stycznia 2018 o 20:51

      dziękuję 🙂

   2. grzegorzadam 29 grudnia 2017 o 23:10

    Paski do pomiaru mam. Mocz kwaśny.”

    Masz pierwszy wskaźnik, znaczący- do poprawy.
    poziom kwasu żoładkowego ?

  51. Aleksandra 29 grudnia 2017 o 19:57

   Będę brała wit b complex aby obniżyć homocysteine. Powtórzę za 2 msc. Jak myślisz ? . Tego cholesterolu do końca nie rozumiem. Te frakcje mnie niepokoją. Muszę poszperać o tym. A ba anemie lekką to więcej zielonych warzyw co ?. Mięsa prawie nie jem. Soki.

   1. Pepsi Eliot 29 grudnia 2017 o 22:17

    B12, B6 i B9 czyli kwas foliowy

  52. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 09:36

   Poziom kwasu zoladkowego zmienny. Pijam gorzkie zioła itp

   1. grzegorzadam 30 grudnia 2017 o 12:13

    Zmienny tzn. jaki?

  53. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 09:53

   Kolana mi chrupia od paru lat a po fitnesie pobolewaja. Muszę wątek zgłębić. Jest u Was artykuł o tym. Borax piję.

  54. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 09:55

   Natomiast nie znoszę wody. Jest niesmaczna dla mnie i nudna. Nie umiem pić wody. Musi mi się bardzo chcieć pić. Nie piję prawie wody czystej

   1. Pepsi Eliot 30 grudnia 2017 o 11:02

    Twój cyrk Twoje małpy 🙂

  55. Aleksandra 30 grudnia 2017 o 10:07

   Hehehe i prążki na paznokciach wzdłużne mam. Jak poszukać to się trochę znajdzie. ;;))). I dość spore te prążki. Krzem ? Witamina b ?

   1. grzegorzadam 30 grudnia 2017 o 12:20

    Krzem także
    http://www.pepsieliot.com/krzem-czyli-niedoceniany-klucz-zdrowia-ziemianki-czesc/

    wit. B2, B3, B6, B komleks dobry, np ten https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html?search_query=B+comple&results=10 stosuj.
    Poza tym wit.A (sprawdź poziom).

    Jak można nie lubić wody? jest doskonała w smaku, szczególnie lekko osolona z dodatkiem soku cytrynowego.
    pij w takim razie napary owocowe, czy wywary z lekkich ziół.

  56. Melasa 25 stycznia 2018 o 23:55

   Pepsi bardzo proszę o interpretacje moich wyników badań i dobranie suplementów,które oczywiście zakupię u ciebie.Badania zrobiłam bo czuję się jakbym nic już nieczuła oprócz beznadziei kazdego dnia, bezsennej nocy, i ciągłym uczuciem głodu.Potrzebuje twojej pomocy….Wierze,że nie zostawisz mnie bez odpowiedzi.
   Leukocyty 8,34tys/ul—-3,98-10,o4
   Erytrocyty 4,72mln/ul—-3,93-5,22
   Hemoglobina15,4g/dl—–11,2-15,7
   Hematokryt 46,85%——-34,1-44,9
   Mcv 99 fl —–79-95
   MCH 33—pg——-26-32
   MCHC 32,9G/dl—–32,2-35,5
   Płytki krwi 272tys/ul—-150-400
   RDW-CV 13,7%—–11,7-14,4
   PDW 13,3fl—9,8-16,2
   MPV 11,3 FL—9,4-12,5
   P-LCR 34,0%—19,1-46,6
   Neutrofile 5,21 tys/ul—–2,00-7,00
   Limfocyty 2,48 tys/ul—-1,00-3,00
   Monocyty 0,52tys/ul—0,20-1,00
   Eozynofile 0,10tys/ul—-0,02-0,50
   Bazofile o,01tys/ul—-0,02-0,10
   Neutrofile 62,6%—–40,0-80,0
   Limfocyty 29,7%—–20,0-40,0
   Monocyty 6,2%—–2,0-10,0
   Eozynofile 1,2%—-1,0-6,0
   Bazofile 0,10%—–0,00-2,00

   Ob 44mm/h——0,12
   Mocznik 33mg/dl—-17-49
   Azot mocznika 15,42 mg/dl-
   kwas moczowy 4,3 mg/dl—-2,4-5,7
   Kreatynina 0,57 mg/dl—0,50-0,90
   eGFR>90 ml,min/1,73m
   Kwas moczowy 4,3 mg/dl—-2,4-5,7
   Glukoza 93 mg/dl —-70-99(nie na czczo)
   Trójglicerydy 287 mg/dl—-0-150

   CHOL 243 mg/dl—115-190
   HDL 59 mg/dl
   nie-HDL 184,00 mg/dl
   LDL 127 mg/dl—0-130

   AST 15 U/L—0,32
   ALT 21 U/L—-0-33
   Bilirubina całkowita 0,2 mg/dl—-0,0-1,2
   Fosfataza zasadowa71 U/L 35-105
   GGTP 25 U/L 5-36

   SÓD 142 mmol/l—136-145
   POTAS 4,8 mmol/l—-3,5-5,1
   Wapń całkowity 8,8 mg/dl —–8,4-10,2
   Fosfor nieorganiczny 2,4 mg/dl—–2,5-4,5

   Magnez 2,18mg/dl—-1,60-2,60
   Żelazo 128 ug,dl—33-193
   CRP 1,9 mg/l–0,0-5,0

   TSH 1,4200 ulU/ml—-0,2700-4,2000
   FT3 2,81 pg/ml—2,00-4,00
   FT4 0,97 ng/dl—0,93-1,70

   Estradiol 112,0 pg/ml
   Progesteron 0,05 ng/ml
   Testosteron 0,31 ng/ml—0,08-0,48

   WIT B12 353,00 pg/ml —197,00-771,00
   KWAS FOLIOWY 8,29 ng/ml —3,89-26,80
   HOMOCYSTEINA 9,35 umol/l
   WIT D 25(OH) 12,3 n/g/ml

   ph moczu (paski) rano 6,2
   kwas żołądkowy słabo

   Pepsi jak zadziałać szybko? Mam 49 lat,,wnuki rodzą się,a ja jestem bez sił.Z czym jest największy problem oprócz wit d3.Do lekarzy nie chodzę,jestem z wami już długo,wiem ze wszystko jest opisane,ale nie potrafie ułożyć wszystkiego w całość.

   1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2018 o 00:19

    z trójglicerydami, potem z homocysteiną, niskie B12 i kwas foliowy , zbadaj przeciwciałą tarczycowe i USG tarczycy

    6 tabletek D3 TiB po śniadaniu razem z 2 K2 TiB i 1 Omega 3 TiB.Badanie 26(OH)D za 2 miesiące na 5 dni porzed badaniem odstaw D3.

    Do śniadania Greens & Fruits TiB 1 tabletka, 1 kwas foliowy G&G i 1 B6 G&G.

    Około 17 1 Selen G&G, 1 E G&G, i 1 C TiB. W tym czasie rób na nadgarstklu plamę na nadgarstku z jodu (płyn Lugola z apteki) o śrenicy ok. 3 cm i ponawiaj suplemntację jo]dem przez skórę jak tylko poprzednia plama zniknie.

    Przed śniadaniem kuracja 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, do 4 szklanki dodawaj łyżeczkę kolagenu TiB.

   2. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 08:24

    ph moczu (paski) rano 6,2
    kwas żołądkowy słabo”

    Od tego zacznij , nawodnienia itd., oraz tych testów:
    http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    ”Podejrzewam,że coś nie dobrego dzieje się z krwią?Czy możę tarczyca lub wątroba jest tego przyczyną?”
    Z krwią, LIMFĄ, spokojnie, zrób testy i napisz.

  57. Melasa 26 stycznia 2018 o 00:17

   Dodam, że pamięć i koncentracja bardzo słaba,wzrok słabnie,meczę się szybko,czasem brakuje mi powietrza,Od łokci do ramion mam czerwone plamy,układają się jakby w pierścienie.Na słońcu są bardzo czerwone a jak zmarzne,są sine.Podejrzewam,że coś nie dobrego dzieje się z krwią?Czy możę tarczyca lub wątroba jest tego przyczyną?Jak długo zadaje to pytanie,,tak każdy mówi coś innego ale nikt nie doradzi jak zadziałać,żeby plamy zniknęły.
   Może pomożesz również w tym,?

  58. Melasa 26 stycznia 2018 o 08:51

   Dziekuję za odpowiedż.Pepsi,mam problem z dobranie diety dla siebie.korzystałam z dietetyków,ale niestety nie znalazłam odpowiedniego,nie mają podstawowej wiedzy.Mleko,jogurty 3 razy dziennie,pierś z miodem,biały makaron….Ja wyrzuciłam już dawno produkty,które trują,ale nie wiem już co mam jeść,co byłoby dla mnie odpowiednie i zazwyczaj jem żeby po prostu nie być głodna i tyje.Zdecydowałam zająć się sobą na poważnie a bez dopasowanej diety to nie wyjdzie..Czy w tej sprawie również moge liczyć na pomoc?
   Suplementy zamówię wieczorem po pracy.Jeszcze raz Dziękuję.

   1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2018 o 09:32

    Oczywiście, jest mój program Jem i chudnę, z przerywanym postem.

    1. Melasa 26 stycznia 2018 o 19:39

     Pepsi,myśle o zakupie ksiązki,ale tam nie znajde diety specjalnie dla mnie,chyba.Nie wiem czego mi nie wolno jeść.Na diecie warzywnej czułam się całkiem bez sił.Potrzebuje specjalisty,który potrafi na podstawie badań ułożyć mi diete.Wiem,że potrafisz.Więc bardzo prosze.
     Czy wit d3 w kroplach jest lepsza od tej w tabletkach,bardziej wchłaniana?

     1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2018 o 19:45

      W mojej książce nie ma żadnej konkretnej diety.

  59. Melasa 26 stycznia 2018 o 09:08

   USG TARCZYCY.nie pamietam dokładnie opisu,ale jest w normie.Przeciwciała też ok.3 LEKARZY przepisało mi hormony,brałam3 msc,nic nie pomagały więc poszłamdo inneo.Ten na PODSTAWIE TYCH SAMYCH WYNIKÓW STWIERDZIŁ,że TARCZYCA JEST OK.więc zaczęłam szukać przyczyn.Biorezonans,usuwanie patogenów.Oczyszczanie jelit,wątroby.Jakiś czas było lepiej ale wszystko wraca.Byłam u Pani ANI Mikulskiej.Po tej wizycie śpie jeszcze gorzej.Trudno mi stosować jej zalecenia bo stwierdziłam,że na początek muszę uzupełnić braki,odżywić się.Silniejsza łatwiej zmienia siebie.

   1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 11:02

    Byłam u Pani ANI Mikulskiej.Po tej wizycie śpie jeszcze gorzej.”

    Co poleciła?

    Zrób te testy, inaczej nie ruszysz.

    ”Ten na PODSTAWIE TYCH SAMYCH WYNIKÓW STWIERDZIŁ,że TARCZYCA JEST OK.więc zaczęłam szukać przyczyn”
    Zgaduj zgadula, a ludzie dziesiątki lat biorą chemię na te ich zgadywanki:

    A. William – 3 miotły 😀
    ”……..Jeśli odwiedzimy specjalistę od tej choroby, uskarżając się
    na dowolne objawy, albo z objawami zdiagnozowanej choroby:
    stwardnienia rozsianego, tocznia, fibromialgii, reumatoidalnego
    zapalenia stawów czy zespołu chronicznego zmęczenia
    – mowa tu o takich symptomach, jak zmęczenie (łagodne/
    silne, utrzymujące się), bóle mięśni, osłabienie, drgawki/skurcze,
    zespół niespokojnych nóg, zamglenie umysłu, ból stawów
    albo obrzęk, mrowienie w dłoniach i stopach – usłyszymy, że
    cierpimy również na boreliozę, i to niezależnie od tego, czy
    badania potwierdzą tę teorię.

    Z kolei lekarz niespecjalizujący
    się w chorobie z Lyme postawi całkowicie odmienną diagnozę.
    Wszystko zależy od sfery zainteresowań danego specjalisty.

    Często powtarzam moim pacjentom, że szukanie pomocy
    u lekarza zajmującego się boreliozą przypomina pod pewnymi
    względami wizytę w sklepie ze szczotkami.

    Tłumaczymy sprzedawcy, że chcemy kupić coś do czyszczenia kafelków w łazience,
    plam na podłodze w kuchni i zacieków na szybach w pokoju
    gościnnym.
    Fakt, że każda z tych czynności wymaga zastosowania
    odmiennego sprzętu –

    i tak wyjdziemy ze sklepu zaopatrzeni w trzy miotły. ”

    1. Melasa 26 stycznia 2018 o 19:32

     A.MIKULSKA sprawdziła moją energie,wahadełko nawet nie drgnęło,zero energii.Wszystko miałam zablokowane,ruszyła moją energie,ale ja nic nie czułam,więc potwierdzić nie mogę.Stwierdziła,że mam duże traumy z siedmiu pokoleń,,zranienia,poczucie winy itd.Pozdejmowała,oczyściła,usunęła liczne złe byty…..również nic nie czułam.Radziła uciekać od męza,bo jest wampirem energetycznym,emocjonalnym…..Pokazała jak modlić sie do jażni,rozmawiać z duszą.Niestety jestem zawiedziona.Od tego czsu bardzo żle sypiam,mam koszmary a energii jeszcze mniej.

     1. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 21:14

      Niestety jestem zawiedziona.Od tego czsu bardzo żle sypiam,mam koszmary a energii jeszcze mniej.”

      nie pomogę w tych subtelnych obszarach.
      Spróbuj z tymi testami z listy.

  60. Melasa 26 stycznia 2018 o 09:14

   Przepraszam za błędy.To z pośpiechu.

  61. Lukasz 1 marca 2018 o 14:49

   Bardzo proszę o jakąś interpretację takich wyników krwi…, lekarze ogolnie nie wiedzą co mi jest…., ale mowią, że coś sie dzieje :/ chodze od lekarza do lekarza.

   Ponizej skany morfologii

   http://s1.fotowrzut.pl/969RLDKN6X/3.jpg

   http://s1.fotowrzut.pl/969RLDKN6X/2.jpg

   1. grzegorzadam 6 marca 2018 o 23:38

    Jakie masz objawy?

  62. Olla 12 marca 2018 o 03:29

   Pepsi kochana, ratuj plisss!
   Wyszło mi mega dużo bakterii w moczu, leukocyty i obniżony lekko ciężar właściwy. Ponadto trochę za mało mocznika, a kwas moczowy w dolnej granicy.
   Leukocyty w krwi podwyższone, CRP 3,4. Badania robiłam 2 tyg. po przeziębieniu, więc może leukocyty od tego.
   Czy na te bakterie skuteczny jest tylko ten monural, który czasem polecasz? Nie obędzie się bez antybiotyku?
   Naprawdę nie wiem skąd takie dziadostwo, robię terapię 4 szklanek, biorę pełno supli od Ciebie, a tu taki kwiatek…
   Z góry dzięki za pomoc!
   Papa, bananków 22!

   1. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 09:16

    masz białko w moczu? bolą Cię nerki? Nie polecam, żadnego antybiotyku, ale jak jest sytuacja awaryjna, czyli białko w moczu, trzeba zadziałać. Ale trzeba zrobić posiew, czy to e-cola.
    Kalibracja witaminą C, MSM, żurawiny

  63. Olla 12 marca 2018 o 09:31

   Dziękuję Ci za odpowiedź!
   Nie, ani nie mam białka, anie nie bolą mnie nerki.
   Czyli posiew mam zrobić i jak to e-cola, brać antybiotyk? Jak nie, wit. C, MSM i żurawinka?
   A o czym świadczy za mało mocznika?
   Owocek🍌🍊🍎

   1. Pepsi Eliot 12 marca 2018 o 10:04

    Jak e-cola ale nie ma białka, też dasz rady bez antybiotyków ! Za mało mocznika jest ok.

    1. Olla 13 marca 2018 o 10:49

     Thank you, dobra duszko ☺

   2. grzegorzadam 13 marca 2018 o 15:19
    1. Olla 13 marca 2018 o 15:51

     Dziękować Wam z całego serducha, dobre duszki:))

     1. grzegorzadam 13 marca 2018 o 16:23

      jeszcze jod w kroplach na 1/2 szklanki wody, ani e.coli ani salmonella
      nie ma prawa przeżyć.

      ”Płyn Lugola (patrz Receptury) szybko likwiduje salmonellę.

      Stosujemy 5 kropli (z dozownika kropli do oczu) na półszklanki wody, cztery razy dziennie.
      Jeśli nie dopuścimy do dalszej
      inwazji salmonelli, powinniśmy wygrać batalię w ciągu dnia lub dwóch.

      W przypadku gorączki również stosujemy płyn Lugola.”
      https://www.pepsieliot.com/20-powodow-dlaczego-jod-dla-mega-wazny/

      I to:
      ”Amerykańscy Indianie cenili sobie
      Echinaceg. Znany też był Goldenseal (Hydrastis canadensis).

      Kurkuma zabija pałeczki okrężnicy (E. coli) i Shigellę.

      Koper wioski również działa podobnie, ale pojedyncza dawka nalewki z łupin orzecha
      czarnego jest najlepsza (patrz Receptury).
      Jeśli możesz, przygotuj ją sam.

      Jeśli organizm stracił zdolność zabijania salmonelli i Shigelli, żadne antybiotyki, zioła czy regularne
      wypróżnianie nie uchronią od tych wszechobecnych bakterii.
      Rodzi się pytanie: w jaki sposób organizm
      utracił swoją naturalną zdolność obrony? Dane wskazują na to, że główna przyczyna to nagminne przepisywanie
      popularnych antybiotyków przeciw infekcjom wywoływanym przez szczepy paciorkowców
      i gronkowców.
      Pożytecznymi frakcjami bakterii jelitowych są paciorkowiec mleczny (lactis) i gronkowiec
      skóry (epidermidis).
      Przy powtarzających się kuracjach pochodnymi penicyliny (stosowanymi np. przy
      infekcjach gardła, które wywołują paciorkowce), zostają one wyeliminowane na równi ze szkodliwymi paciorkowcami zapalenia płuc.
      żaden preparat leczniczy zawierający aktywne kultury bakterii mlekowych
      nie zastąpi usuniętych, pożytecznych paciorkowców”

      1. Olla 13 marca 2018 o 22:28

       Dzięki wielkie, Grzegorzu! Z piciem lugoli u mnie niestety słabo, bo mam hashi i tylko przez skórę stosuję.
       Kurkumę biorę codziennie rano w terapii 4 szklanek, a raczej 6, bo jeszcze soda i sama woda z cytryną:)
       A nalewkę z orzecha mam w domu, tylko ile jej wziąć na tę pojedynczą dawkę? Masz jakieś info? To samo jeśli chodzi o echinaceę – też w nalewce? I jaka dawka?
       Antybiotyków nie stosuję od co najmniej 10 lat, więc i tym razem chcę się przed tym obronić, bo doktorek będzie pewnie wciskał:)
       Z góry dzięki wielkie za radę!
       Pozdrowionka

      2. grzegorzadam 14 marca 2018 o 09:41

       Z piciem lugoli u mnie niestety słabo, bo mam hashi”

       Sprawdź poziom wapnia i szczawianów, np. analizą włosa,
       badania labowe o niczym nie mówią.

       ”A nalewkę z orzecha mam w domu, tylko ile jej wziąć na tę pojedynczą dawkę?”
       Dawki trzeba sobie dobrać, zaczynamy od kropli pojedynczych.
       W necie jest książka Clark free, tam poszukaj:
       https://www.powrotdonatury.net.pl/czytelnia/Czytelnia/Apteka%20natury%20-%20ksi%C4%85%C5%BCki/Kuracja%20%C5%BCycia%20dr%20Clark%20.pdf/download.html

      3. Olla 15 marca 2018 o 15:19

       Grzegorzu, chyba zorganizuję zrzutę na pomnik ze złota dla Ciebie za życia:) Jest tylu czytelników bloga, że na pewno będzie zacny:D
       Co masz na myśli pisząc, że mam sprawdzić poziom wapnia i szczawianów? Czy to ma związek z hashi? Sorki, ale nie bardzo rozumiem.
       Kurację życia mam, więc zgłębię temat.
       Dzięki za wszystkie cenne rady!

      4. grzegorzadam 16 marca 2018 o 09:20
      5. Pepsi Eliot 16 marca 2018 o 09:23

       już mu zgłaszam.

  64. mondas 2 maja 2018 o 08:34

   Hej Pepsi,

   Co byś powiedziała na temat tego: PDW i MPV lekko podwyzszone. Płytki w dolnej granicy. Lekko podwyzszone monocyty. Reszta ok. W necie nie mogę sie do niczego dokopać.

   1. Pepsi Eliot 2 maja 2018 o 08:37

    Zbadaj B12, żelazo, kwas foliowy i homocysteinę, jaki masz hematokryt

    1. mondas 2 maja 2018 o 09:11

     Hematokryt 44,2%

    2. mondas 2 maja 2018 o 21:07

     Pepsiaku,

     Lecę, biegnę zrobić badania. Coś byś jeszcze radziła?

      1. mondas 8 lipca 2018 o 10:06

       Pepsi. Wykonalam badania. OB – 2. plytki krwi 130. H
       Zelazo – 113. B12 – 998. Kwas foliowy – 12,24. Homocysteina – 9. PDW – 17,7. Bazofile – 0,01. Monocyty – 10,5. Co o tym myslusz?

      2. mondas 10 lipca 2018 o 20:48

       Pepsi. Co myślisz o tych moich wynikach?

  65. Karollamaja 24 maja 2018 o 18:03

   Pepsi jesteśmy po badaniach nastki z niedowaga i ospaloscia. Limfocuty podwyższone – 60 (norma 15-45), WBC leukocyty obniżone 3.7 (norma 3.8-10), RDW obniżone 10.8 (norma 11-15), GRA 1.3 ( norma 1.5-6). Zelazo, glukoza, CRP prawidłowe. Co może być przyczyną tych wahań ? ;**

   1. Pepsi Eliot 24 maja 2018 o 20:24

    To może oznaczać przewlekły proces zapalny, jakie jest OB i homocysteina? B12, kwas foliowy, ferrytyna, 25(OH)D, pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Co je? Poziom insuliny na czczo?

   2. mondas 8 lipca 2018 o 09:15

    A mój ojciec choruje na szpiczaka…

    1. Pepsi Eliot 8 lipca 2018 o 11:11
    2. grzegorzadam 8 lipca 2018 o 11:24

     natychmiast zbadajcie biorezonansem organizm rzęsistka, mykotoksyny, chlamydie. wirusy
     i inne.
     Jeżeli zaatakowały szpik, będą takie efekty.

  66. Karollamaja 24 maja 2018 o 20:33

   OB 6, na wynik ferrytyny czekamy

  67. Karollamaja 24 maja 2018 o 20:35

   nie OB a CRP 6 ,błędnie napisałam

  68. Pepsi Eliot 24 maja 2018 o 20:40

   CRP 6 jest za wysokie, ma być poniżej 5, ewidentny stan zapalny.

  69. Karollamaja 24 maja 2018 o 22:14

   W styczniu pod koniec była tez szczepionka na 13 lat, na dur brzuszny, tezec ..

   1. grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 23:25

    tężec to choroba koni.
    Ludzi nie trzeba na to szczepić- dr Jaśkowski.

  70. Karollamaja 25 maja 2018 o 07:48

   A jeśli chodzi o odżywianie spożywa bardzo mało owoców i warzyw, ciężkie dziecko pod tym kątem… Gdzie teraz szukac przyczyny stanu zapalnego bo od lekarza pewnie usłyszę że to niewielkie wahania

   1. Pepsi Eliot 25 maja 2018 o 09:12

    skądże niewielkie, zaczęłąbym od zbadania krwi z rozmazem

  71. Karollamaja 25 maja 2018 o 10:11

   tak to była morfologia z rozmazem

   1. Pepsi Eliot 25 maja 2018 o 12:58

    dobrze, potrzebny byłby biorezonans i jak najwięcej badań z tej listy https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

  72. gosza 3 sierpnia 2018 o 18:51

   Pepsi Eliot, może Ty pomożesz. Od dwóch lat czuję się kiepsko. Mam stałe uczucie skarpetki na lewej połowie ciała, zaczynając od głowy do kostki. Rok temu doszły rwące bóle po lewej stronie, a to biodro, a to kostka, pod łopatka. Mam niski poziom wit. d – 9 jednostek. Neurolog po wielu badaniach, w tym rezonansie głowy (czysto) stwierdził tężyczkę utajoną. Zauważyłam że od tych dwóch lat stale mi się podnosi poziom neutrocytów (obecnie 74,43%) a obniża limfocytów (obecnie 14,84%). Już wstydzę się chodzić do lekarza, bo mówi że to po prostu dyskopatia szyjna i brak wit. d, a w krwi widzi niewielkie odchylenia od normy. Pozostałe wskąźniki krwi w normie. OB 2. Pomóż. Gdzie szukać przyczyny tężyczki.

   1. Pepsi Eliot 3 sierpnia 2018 o 19:04

    zaburzenia gospodarki wapniowej są powodem, ale co dokładnie zaburza, są różne możliwości. Wapń całkowity jak i zjonizowany jest w porządku? Często hipokalcemia jest przyczyną.

    Suplementacja doustna magnezu w przypadku tężyczki często to o wiele za mało. Większość z neurologów nie bardzo będzie wiedziało cokolwiek o tężyczce utajonej. Kumaty neurolog zrobi test obciążenia kroplówką z siarczanu magnezu i zaleci dobową zbiórkę moczu-wszystko najlepiej w warunkach szpitalnych. Wtedy można ocenić stopień hipomagnezemii. Później najskuteczniejsze i najszybsze są wlewy z siarczanu magnezu. Po drodze trzeba wykluczyć wszystkie inne przyczyny utraty magnezu. I tyle, po wlewach powinno być dobrze. Trzeba dojść do momentu, kiedy po podaniu kroplówki organizm przyjmie góra 20% z podanej dawki, wtedy można uznać, że organizm wysycił się magnezem. Po uzupełnieniu magnezu, trzeba pilnować, żeby dieta była bogata w magnez, lub brać co jakiś czas suplementy doustnie, aby nie dopuścić więcej do takiej sytuacji. Z witaminą D podczas hipomagnezemii trzeba bardzo ostrożnie, gdyż witamina D rzeczywiście zwiększa wchłanianie magnezu, ale jednocześnie dużo go zużywa, co może doprowadzić np do arytmii serca i zaostrzenia objawów hipomagnezemii. U pacjenta po dwóch wlewach 2g siarczanu magnezu, przykładowo drżenia mięśni zmniejszyły się o jakieś 90%, zostały jeszcze drętwienia i mrowienia i wiele innych objawów braku magnezu, ale trzeba cierpliwości, gdyż zwykle zaleca się 10 wlewów, po 2 wlewy w tygodniu przez 5 tygodni.
    Sircus poleca do wlewów roztwory chlorku magnezu, a nie sól Epsom.

    Przy arytmii i zaostrzeniu objawów hipomagnezemii oprócz magnezu warto pamietać o dostarczeniu wody z solą.
    Sa synergiczne, nawodnienie (i pH) to podstawa.

    1. grzegorzadam 4 sierpnia 2018 o 13:41

     zaburzenia gospodarki wapniowej są powodem, ale co dokładnie zaburza, są różne możliwości.”

     Przy takim poziomie D3, nic dziwnego, że wapń się panoszy.
     Do tego pewnie braki magnezu i boru i mamy efekty.

   2. grzegorzadam 4 sierpnia 2018 o 13:39

    Mam niski poziom wit. d – 9 jednostek”

    na co czekasz w takim razie?!

   3. grzegorzadam 5 sierpnia 2018 o 11:50

    poziom wit.D możesz uzupełnić dosłownie w 7 dni.

    1. gosza 5 sierpnia 2018 o 13:43

     Jak? Suplementuję rok, staram się przebywać na słońcu i nic.

     1. grzegorzadam 6 sierpnia 2018 o 14:18

      podaj wagę i aktualny poziom,. to policzę.

      ”Nic nie mówił o magnezie.”

      Bo ma luki w wiedzy i to poważne
      nie można pobierać wit.D bez magnezu, bo sobie można kuku zrobić.

  73. gosza 3 sierpnia 2018 o 19:08

   Dziękuję za mega szybką odpowiedź. Pierwiastki typu magnez i wapń miałam badane we krwi. Neurolog kazał mi suplemetnować wit. D 2.000 dziennie i tyle. Nic nie mówił o magnezie. A czy te neutrocyty i limfocyty są niepokojące?

   1. Pepsi Eliot 3 sierpnia 2018 o 19:53

    to bardzo mało 2000 dziennie

   2. grzegorzadam 6 sierpnia 2018 o 14:20

    A czy te neutrocyty i limfocyty są niepokojące?”

    I tak i nie, uzupełnij brakujące elementy, organizm sam to poustawia.
    Nie można mieć takich braków bez skutków ubocznych!

  Dodaj komentarz