Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 415 234
68 online
35 538 VIPy

Jakiej naturalnej diety życzyłaby sobie Twoja wątroba?

Wątroba jest największym organem wewnętrznym. Przede wszystkim jest ona odpowiedzialna za utrzymanie krwiobiegu wolnego od toksycznych trucizn. To potężny filtr, ale także odgrywa kluczową rolę w trawieniu, zarządzaniu gospodarką tłuszczową, tworzeniu krwi, oraz broni (jak rycerz) naszego ciała przed zakażeniem. Właściwie ma ona aż 500 funkcji, co czyni ją niezbędną dla prawidłowej pracy Twojego organizmu Skrótowo i dosadnie: wątroba odpowiada za Twoje zatrucie się (lub nie) i za poziom Twojego odżywienia.

Zdrowie Twojej wątroby leży na talerzu

Problemy z wątrobą, takie jak niealkoholowe stłuszczenie wątroby, zwłóknienie wątroby i alkoholowa choroba wątroby, często mają związek z wyborami jedzeniowymi. Z tego powodu wprowadzenie do diety zmian i zadbanie o siebie naturalnymi metodami mogą być wielkim krokiem w stronę zdrowia. Jakie są najlepsze pokarmy pozwalające zadbać o zdrowie wątroby?

Najlepsze pokarmy wspierające zdrowie wątroby

Kurkuma

Korzeń ten bogaty jest w szczególną formę przeciwutleniaczy, czyli kurkuminoidów, które silnie hamują rozwój stanów zapalnych i wspierają oczyszczanie ciała. Kurkuma może także wspomagać leczenie chorej i nadwyrężonej wątroby oraz pozytywnie wpływać na zdrowie nerek i produkcję żółci.

Liściaste zielonki

Liściaste zielonki typu szpinaku czy jarmużu są bogate w siarkę, której wpływ na zdrowie wątroby jest nieoceniony. Mogą one także pomóc oczyścić Twoją krew z toksyn i zneutralizować pestycydy, metale ciężkie i inne szkodliwe substancje w ciele.

Matcha

Zawarte w tej herbacie w ogromnej ilości przeciwutleniacze wspierają pracę wątroby i chronią ten organ przed działaniem szkodliwych substancji. Dodatkowo matcha zapobiega kumulacji tłuszczu, co może być szczególnie pomocne u osób cierpiących na stłuszczenie wątroby.


Brokuł

Poprzez zwiększenie produkcji lipidów i utrudnianie wychwytu tłuszczu, brokuły służą jako kolejny dobroczynny pokarm dla stłuszczonej wątroby. Jako roślina krzyżowa, brokuł zawiera fitoskładniki takie jak indole i flawonoidy, które mają udział w neutralizowaniu działania szkodliwych substancji, w tym toksyn, leków i substancji kancerogennych.

Ananas

Ten super odżywczy tropikalny owoc jest źródłem magnezu, potasu, witamin C oraz B1. Dzięki temu działa on przeciwzapalnie. Zawartość enzymów trawiennych z kolei pomaga odciążyć wątrobę i wspomóc metabolizowanie żywności.

Jagody

Owoce jagodowe bogate są w fitochemikalia, czyli odżywcze substancje roślinne, które mają właściwości ochronne i zapobiegają chorobom. Bogactwo tych substancji niesie za sobą także korzyści dla zdrowia, ponieważ chronią one wątrobę przed stresem oksydacyjnym i wolnymi rodnikami. Z kolei polifenole i antocyjany zawarte w owocach jagodowych mogą hamować wzrost komórek nowotworowych w wątrobie.

Czosnek

Spożycie nawet niewielkiego ząbka może nieść ze sobą szczególne korzyści zdrowotne. Allicyna, związek na bazie siarki znajdujący się w czosnku, odtruwa z rtęci, pomaga oczyścić wątrobę z nadmiaru estrogenu i niektórych dodatków do żywności. Przy okazji czosnek ma działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne i przeciwutleniające.

Zjedz zdrowie swojej wątroby

Wspieranie zdrowych nawyków żywieniowych może wzmocnić zdrowie Twojej wątroby. W zasadzie wszystko co jemy jest filtrowane przez wątrobę, dlatego żywność wysoce przetworzona, pełna rafinowanych tłuszczy i cukru, wzbogacona dodatkami, może poważnie wpłynąć na zdrowie tego organu. To samo dotyczy używek, na czele z alkoholem. Przy okazji warto wspierać wątrobę w jej codziennym oczyszczaniu pijąc dużo wody, nie jedząc przed snem aby dać jej czas na regenerację i oczyszczając się codziennie, na przykład z genialną terapią 4 szklanek. Zdrowie Twojej wątroby jest na talerzu, więc zjedz je!

uściski:)

Źródła: blueberries.news/2017-04-20-8-easy-ways-to-reduce-the-toxic-load-on-your-liver.html

(Visited 4 679 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Viola 26 lutego 2019 o 15:57

  Ja mam pytanie, jak powinna oczyszczać się osoba, która pracuje przy chemikaliach, np. przy produkcji materiałów budowlanych czy w warsztatach samochodowych i wdycha codziennie jakieś opary chemiczne. Co powinna stosować?
  i kolejne pytanie o Omega3, czy wystarczy jeść np. kilka łyżeczek oleju czy siemienia lnianego lub chia czy należałoby to suplementować?

  1. avatar Jarmush 26 lutego 2019 o 19:11

   omega 3 roślinna, siemię ma dużo fitoestrogenów do tego, zdania są podzielone, ja biorę z ryb Omega 3 TiB, https://www.pepsieliot.com/dlaczego-omega-3-ze-stworzen-morskich-a-nie-roslinna-oto-jest-pytanie/

   Codzienna kuracja 4 szklanek, do śniadania jakiś dobry preparat witaminowo minerałowy typu Greens & Fruits TiB, a po sniadaniu D3 z K2 TiB, jaki ma poziom 25(OH)D i własnie Omega 3, dużo się dotleniać, ćwiczenia, potem sauna.

 2. avatar Anna 27 lutego 2019 o 10:20

  Skoro wątroba to organ oczyszczający organizm, pytanie czy jedzenie wątróbki jest zdrowe? Wszędzie czytam, że jest zdrowa, że ma dużo witamin z różnych grup. Ale skoro oczyszcza, czy nie zjadamy jednocześnie toksyn?

  1. avatar Jarmush 27 lutego 2019 o 11:42

   zjadamy, bywa, że chorzy na raka, wycieńczeni, powinni zjeść wyciąg z wątroby zwierzęcia hodowanego w sposób organiczny, lub dzikiego

   1. avatar Anna 27 lutego 2019 o 12:25

    Czyli lepiej nie jeść wątróbki, chyba, że jest to mięso wyłącznie dzikie lub organiczne.

    1. avatar Jarmush 27 lutego 2019 o 13:47

     tak i nie tylko wątróbki

 3. avatar yellowfin38 12 maja 2019 o 08:11

  Pepsi. Kupiłam dla Mamy omega3 TiB – ma otłuszczoną wątrobę, czy przy takim stanie wątroby powinna zażywać? wczoraj wzięła pierwszy raz i miała dość silną reakcję – intensywne odbijanie się.

  1. avatar Jarmush 12 maja 2019 o 11:06

   to jest tłuszcz rybi, antyzapalny, ale gdy totalnie źle trawi tłuszcze, jest problem

 4. avatar yellowfin38 12 maja 2019 o 11:19

  ona konsumuje tłuszcze zwierzęce, tylko tak zareagowała na omega-3 (to intensywne odbijanie się); czyli powinna brać i to może pomóc?….czy jeśli się odbija to odstawić?

  1. avatar Jarmush 12 maja 2019 o 11:33

   brałabym, to tylko 9 kalorii z tłuszczu

 5. avatar yellowfin38 12 maja 2019 o 15:48

  Dziękuję <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum