Japońskie badanie potwierdza: witamina D zmniejsza ryzyko nowotworów! - Pepsi Eliot
logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
70 600 575
175 online
29 477 VIPy
Reklama

 

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Japońskie badanie potwierdza: witamina D zmniejsza ryzyko nowotworów!

   

  Witamina D jest niezbędną substancją odżywczą, która robi mnóstwo dobrego dla Twojego zdrowia. Naukowcy nieprzerwanie odkrywają jej właściwości zdrowotne.

  Nowe odkrycie jest obiecujące!

  Według Japońskich naukowców witamina D redukuje ryzyko nowotworów. Duże badanie kohortowe opublikowane w BMJ miało zdeterminować, czy witamina D jest powiązana z ryzykiem zachorowania na nowotwory i z określonymi nowotworami w ogóle.

  Naukowcy poprowadzili badanie korzystając z danych 33 736 uczestników w wieku pomiędzy 40 a 69 rokiem życia. Na początku eksperymentu zbadano stan zdrowia, historię medyczną, dietę i styl życia uczestników eksperymentu. Pobrano także próbki krwi i zbadano poziom witaminy D.

  Naukowcy podzielili badanych na cztery grupy, zależne od poziomu witaminy D i obserwowali uczestników badania przez 16 lat podczas których odnotowali ponad 3 300 nowych przypadków nowotworów.

  Po znanych czynnikach pro-nowotworowych takich jak wiek, waga, poziom aktywności fizycznej, używki i dieta, na liście najczęstszych przyczyn znalazł się poziom witaminy D we krwi.

  Dla raka wątroby na przykład witamina D obniżała markery nowotworowe o 30-55% (różnica u mężczyzn była większa niż u kobiet). Odkryto także, że witamina D obniża ryzyko nowotworów piersi (szczególnie po menopauzie).

  „Zaobserwowaliśmy, że wyższe stężenie witaminy D we krwi było powiązane z mniejszym ryzykiem zachorowania na nowotwory wśród japońskiej populacji. Nasze odkrycie wspiera hipotezę, że witamina D może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór” powiedział Sanjeev Budhathoki, pierwszy autor badania.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ D3+K2 TiB DO SSANIA O SMAKU WIŚNIOWYM (ze 100% naturalnym aromatem)


  Jak zapewnić sobie odpowiedni poziom witaminy D?

  Witaminę D zawsze należy przyjmować w protokole z K2, ponieważ nie tylko aktywizują się one wzajemnie, ale także pozwalają uniknąć groźnego w skutkach paradoksu wapnia. Skąd wziąć witaminę D?

  1. Ekspozycja na słońce

  Witamina D syntezuje się, kiedy skóra wystawiona jest na działanie promieni słonecznych. 20-25 minut ekspozycji na słońce dziennie to absolutne minimum.

  2. Suplementacja

  Na podstawie badań 25(OH)D dobierz odpowiednią dawkę. W naszym klimacie, w którym słońce nie jest dostępne cały rok, suplementacja jest obowiązkowa! Miej na uwadze, że przyswajanie witaminy D wspierają tłuszcze.

  uściski

   

  (Visited 3 020 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Okoń 17 kwietnia 2018 o 20:36

   Znaczną część swojego życie nie wiedziałem co to jest wit D i miałem się dobrze. Teraz to już nawet nie wypada nie brać , choć głównemu panu do tej witaminy nos się wydłuża coraz bardziej. Dobrze że lato i słońce idą , do nich nie trzeba nikogo przekonywać 🙂

  2. Agata 17 kwietnia 2018 o 21:40

   Hej! Badałam sobie poziom 25(OH)D. Mam poziom 27 (norma od 30) w jakich ilościach suplementować i za ile powtórzyć badanie?

   1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2018 o 22:35

    D3 TiB i 2 K2 TiB po śniadaniu razemn z 1 Omega 3 TiB, badanie za 2 miesiące na tydzień przed badaniem odstawić D3. D3 TiB już leci ze Stanów.

  3. Paweł 18 kwietnia 2018 o 07:01

   Czyli w okresie letnimi używamy mniej D3, po to żeby nie przedawkować. Natomiast korzystamy ze słoneczka.

   1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 07:23

    oczywiście, słońce podkręci jeszcze tę małą podtrzymującą dawkę

  4. Ola 18 kwietnia 2018 o 08:31

   Pepsi a co w przypadku hipomelanozy lub bielactwa? To schorzenia autoimmunologiczne i z jednej strony słońce bardzo istotne wit. D) a z z drugiej strony niewiadomo… Myślisz,że hipomelanozę można wprowadzić w stan remisji żywieniem? 🙂

   1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 10:11

    wszystko zależy od pokarmu/wody i biofotonów. A geny można zmienić intencją, tylko potrzeba żyć świadomie.

    1. Paula 18 kwietnia 2018 o 11:12

     Dziękuję.Buziaki za to co robisz:-)

  5. Paula 18 kwietnia 2018 o 10:56

   Hej Pepsi. Sorry że nie w temacie.Próbuję twoją autorską kurację 4 szklanek ale za każdym razem po wypiciu kilku szklanek na czczo mam zawroty głowy i puchną mi bardzo nogi.Co zrobić?Suplementuję się od niedawna i próbuję zmieniać złe nawyki żywieniowe ale to dopiero początek. Pozdrawiam.

   1. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 11:00

    Pewnie jesteś totalnie odwodniona. Pij po pół szklanki. Albo jeszcze mniej i małymi łyczkami.

  6. Mefisto 18 kwietnia 2018 o 16:23

   3 300/33 736 to prawie 10%. próby zachorowało na raka. A u nich chyba raczej zdrowy tryb życia prowadzą.To jak jest u nas….?

  7. Zbigniew Styn 19 kwietnia 2018 o 23:21

   Jestem tu w Niemczech tworca 2 malych patentow na temat syntetyzowania tzw. wit. D3. Chodzi o zegary sloneczne – kieszonkowy i stacjonarny, ktore pokazuja kiedy wystepuje promieniowanie sloneczne ultrafioletowe UV-B, bo tylko to promieniowanie syntetyzuje ten hormon – SECOSTEROID w skorze czlowieka. Nazwa wit. D to pomylka, ktora zostala przyjeta dla latwosci przekazu.
   Dohtory maja b. malo pojecia (Ahnungu) nt. wplywu tego Cholekalcyforolu (Secosteroidu) na zdrowie ludzi.
   To promieniowanie wystepuje w szerokosci geograficznej Polski od ok.15.04 do ok. 30.08. kazdego roku.
   Jego najdluzszy czas promieniowania wystepuje przy przesileniu letnim – 24.06 i obniza sie do ok.30.08.
   Promieniowanie UV-A wystepuje przez caly dzien i raczej zabiera tzw. wit. D3 z organizmu.
   Opalanie odkrytych 2 czesci ciala w w/w okresie w poludnie pozwala juz w ciagu 30 min. – „nalapac”
   nawet do 20 000 j.m. co w zupelnosci wystarczy, aby sie nie poparzyc i zabezpieczyc na dni pochmurne.
   I jeszcze jedna uwaga – w Polsce dostateczny poziom tej tzw. witaminy zostal ustalony w wys. 30 ng/mla tu w Niemczech 40 ng/ml krwi.Radze wszystkim utrzymywac w okresie 04-08. wartosci ok. 50 ng/ml.

  8. Lea 15 lipca 2018 o 14:32

   Cześć :)jestem w 12 tygodniu ciąży, wynik poziomu witaminy D (25 OH ) 35,5. Czy i jak się suplementować?

  Dodaj komentarz