Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 494 399
59 online
35 133 VIPy

Jeden liść na odchudzanie i spowolnienie niszczenia skóry

Uważa się szpinak za jeden z najzdrowszych pokarmów na Ziemi

Naukowcy wyodrębnili w jego składzie ponad tuzin rodzajów flawanoidów i przeciwutleniaczy, nie wspominając już o innych substancjach.

Szpinak ma silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające, a do tego bardzo mało kalorii, co czyni go doskonałym pokarmem i świetnym dodatkiem do diety odchudzającej.

Szpinak zawiera specjalne ochronne związki karotenoidów (jak chociażby beta-karoten, luteina, zeaksantyna), które łączą się z obniżaniem ryzyka wielu chorób, w tym nowotworów, chorób serca, cukrzycy, chorób neurodegeneracyjych i otyłości.

Na składniki odżywcze szpinaku składają się także bioflawanoidy, których prozdrowotna moc jest właściwie nieoceniona. Te składniki czynią szpinak doskonałą żywnością spowalniającą starzenie się organizmu!

Poza ogromną ilością substancji przeciwutleniających i przeciwzapalnych, szpinak imponuje ogólną ilością witamin i minerałów. To świetne źródło witaminy C, witaminy A, manganu, cynku i selenu.1

Szklanka surowego szpinaku (30g) zawiera:

 • 7 kalorii,
 • 1g białka,
 • 1g błonnika,
 • 1g węglowodanów,
 • 145mg witaminy K1,
 • 141 mg witaminy A,
 • 58 mg kwasu foliowego,
 • 27 mg manganu,
 • 8.4 mg witaminy C,
 • 0.8 mg żelaza,
 • 24mg magnezu,
 • 30 mg wapnia,
 • 167 g potasu.1

Szpinak urody doda?

Dzięki swojemu wypasionemu profilowi odżywczemu szpinak jest rośliną wyjątkowo prourodową i wspomagającą pozbywanie się niechcianych kilogramów. Dowiedz się dlaczego.

Upiększanie

Zawarta w szpinaku witamina A jest przeciwutleniaczem, który eliminuje szkodliwe dla komórek skóry wolne rodniki. Wolne rodniki, które są zdolne do uczestniczenia w reakcjach chemicznych odgrywających znaczącą rolę w metabolizmie i starzeniu się organizmu.

Oznacza to, że mogą osłabiać ściany komórkowe, zakłócać DNA i upośledzać mitochondria, czyli centra energetyczne komórek ciała. Uszkodzenie to, nazywane stresem oksydacyjnym, prowadzi do zmian takich jak powstawanie zmarszczek, spadek zdolności poznawczych i przewlekłe choroby. Niestety wolne rodniki są generowane przez wszystko, od zanieczyszczeń powietrza do promieni słonecznych. Nawet oddychanie przyczynia się do ich powstania i nie da się ich uniknąć.2

Z kolei zawarta w szpinaku witamina C jest niezbędna do produkcji kolagenu, białka które jest budulcem tkanek ciała, w tym skóry. Jeżeli komórki nie mogą być efektywnie odnawiane,skóra wygląda na suchą i łuszczącą się.

Szpinak zawiera też żelazo, niezbędne dla hemoglobiny transportującej tlen przez całe ciało. Niedotlenienie organizmu sprawia, że skóra jest blada i pozbawiona życia.

Niedobór witaminy K1, której szpinak zawiera sporo, może z kolei wpływać na pojawianie się cieni pod oczami.

Na koniec warto napomknąć, że szpinak ma dużą zawartość wody, która pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.3

Odchudzanie

Szpinak to niby zwykły liść, a jednak jest doskonałym towarzyszem diety odchudzającej. I to nie tylko dlatego, że ma mało kalorii i dużo substancji odżywczych. Zawiera także magiczny składnik wspierający pozbywanie się niechcianych kilogramów: tylakoidy.

Tylakoidy, czyli ekstrakt ze szpinaku (zasadniczo z błony chloroplastów liścia) zmniejsza apetyt i to w sposób spektakularny! Niech się schowa chrom, czy zapychacze żołądka w postaci chia. Badania przeprowadzone przez Szwedów dowodzą, że hedonistyczny głód po regularnym zażyciu szpinaczych tylakoidów został zmniejszony u badanych aż o 95%, co pociągnęło za sobą lawinowe spadki masy ciał aż o 43%.

Wykazano, że tylakoidy zmniejszają głód i zachcianki, przyczyniając się do wydzielania hormonów odpowiadających za uczucie sytości, dzięki którym spowalnia trawienie tłuszczu.4

I jak, sięgniesz po ten liść?

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

 1. healthline.com/nutrition/foods/spinach
 2. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3249911/
 3. pattmd.com/dr-patts-blog/anti-aging-skin-care/spinach-leafy-greens-aging-skin
 4. sciencedaily.com/releases/2015/07/150731111343.htm

(Visited 3 248 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum