Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 322 667
137 online
35 520 VIPy

Jedz zielono i gorzko, czyli codzienne wspieranie wątroby

To co siedzi w prawym górnym kwadracie Twojego odwłoka, bardziej wyrafinowanie, abdomena, jest Twoją wewnętrzną rośliną, żywym minerałem, synonimem życia, ciałem eterycznym wewnątrz Ciebie. Ten organ odpowiedzialny jest za detoksykację, kontrolę cukru we krwi, syntezę czynników krzepnięcia krwi, równowagę osmotyczną w tkankach, i wiele innych funkcji życiowych. Nawet za skuteczne odchudzanie.

Rudolf Steiner, ojciec medycyny antropozoficznej, teoretyzował, że w wielu językach słowo wątroba brzmi identycznie jak słowo życie, i że jest to ciało eteryczne, coś jak roślina żyjąca w każdym z nas.

Ta wewnętrzna roślina kontroluje także płyny krążące w organizmie, zapobiegając obrzękom lub odwodnieniu. Rola ta jest odrazu widoczna w przypadkach ciężkiej patologii wątroby, takich jak rak lub marskość wątroby, gdzie jednym z częstych objawów jest obrzęk, zwłaszcza nóg, lub brzucha w wyniku gromadzenia się płynów w jamie brzusznej. W takich przypadkach wątroba nie jest w stanie zarządzać płynami, następuje stagnacja i zbieranie się płynów, co objawia się obrzękiem.

Obrzęki ciała a zdrowa praca wątroby

W zasadzie każda niezdrowa stagnacja płynów w dowolnym miejscu w organizmie wskazuje na osłabienie wątroby. Przykładowo katar sienny lub zapalenie ucha środkowego (infekcja ucha środkowego) to dwa przykłady wymagające odpowiedniej pielęgnacji wątroby ze względu na brak porządku w płynach.

Innym metaforycznym połączeniem wątroby ze światem roślin jest obserwacja pacjenta z ostrym wirusowym zapaleniem wątroby. Pacjent doświadcza wówczas głębokiego zmęczenia, ponieważ jego „siły życiowe” słabną. Podobnie jak u słabo odżywionej rośliny żółkną liście, zwiastun zapalenia wątroby to zażółcenie pacjenta, szczególnie białek ocznych.

Lekarze zwykle angażują się w leczenie wątroby, gdy pacjent ma trudności z detoksykacją ciała. Jest totalnie zmęczony, niezdolny do tolerowania żywności a nawet zapachów, jakiejkolwiek ekspozycji na chemię. Kredowo białe stolce są klasycznym objawem bardzo słabej pracy wątroby, ponieważ to żółć zmienia kolor stolca na brązowy i żółć jest głównym elementem zdolności detoksykacji wątroby. Oczywiście przeciekające jelito wzmaga zmęczenie wątroby.

Wspomaganie wątroby zawsze musi rozpocząć się od diety, a codzienne 4 szklanki to priorytet

Spożywanie tylko żywności organicznej lub biodynamicznej, dieta z naciskiem na warzywa, gorzkie i kwaśne smaki oraz zdrowe tłuszcze nasycone, olej rybi, bio masło klarowane. Jeśli chodzi o zioła to ostropest, oraz HepaticaSchisandra czyli cytryniec chiński. Wyciąg z ostropestu plamistego (zwany sylimaryną) jest stosowany jako lek dożylny w europejskich szpitalach w leczeniu ostrych zatruć, podobnie jak w przypadku przedawkowania Tylenolu.

Ciepłe okłady z oleju rycynowego 2 godzinny dziennie, od 1 do 7 razy w tygodniu działają wspierająco, gdyż olej rycynowy stymuluje obie fazy detoksykacji wątroby i jest wypróbowanym lekiem wszystkich czynności wątroby. W przypadku dużych detoksykacji wątroby, jak metoda Gersona w leczeniu raka, stosowanie lewatyw z kawy jest stałym elementem protokołu.

Patrząc na to co wyprawia nasza aura i to w całej Europie, padają jak muchy inwestycje zakredytowane na wyciągi, orczyki i te sprawy. Pierwszy raz w historii francuskich kurortów zimowych Meribel i Capcir śniegu nie widać od miesiąca, i część stoków jest kompletnie goła, a hotele świecą pustkami. Do czego zmierzam, żebyś nie przegapiła młodego mniszka lekarskiego, który w związku z sytuacją może pojawić się lada dzień.

A ta gorzka zieleń zielonych listków mniszka dodanego i zmiksowanego z 4 szklanką dodatkowo zadziała jak balsam na Twoją wątrobę.

To jeszcze jedno ładne skojarzenie wątroby z wewnętrzną rośliną, bowiem zielony kolor chlorofilu jest najbliższym odzwierciedleniem życia rośliny. Okazuje się, że zielony pokarm w 4 szklance jest tym najbardziej stymulującym procesy detoksykacji wątroby.

owocek

Źródło: westonaprice.org/health-topics/ask-the-doctor/support-for-the-liver/

(Visited 5 085 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar monia 20 lutego 2020 o 08:24

  Droga Pepsi do jakiego wieku można brać macę ?(mam 46 l.), zauważyłam, że mi podkręca metabolizm, który siadł niesamowicie, wiec z tej strony jest ok. Z drugiej strony zwiększa łojotok na głowie, wiecznie mi się z głowy sypie :(, ale znowu lepiej śpię 🙂 Menopauza jako taka już u mnie zagościła, dlatego robiłam próby z macą i takie mam spostrzeżenia, te hormony…. daj plis znać czy w mojej sytuacji lepiej mace stosować czy nie..??? Usciski

 2. avatar joanna 20 lutego 2020 o 15:58

  Pepsi, nowa strona wyglada super, juz od dawna wydawalo mi sie, ze jest na twojej stronie too much information, a teraz wszystko takie klarowne i przejrzyste.

  1. avatar Jarmush 20 lutego 2020 o 16:18

   nie wreszcie dobre słowo <3

   1. avatar KasiaK 20 lutego 2020 o 19:50

    Też to wczoraj chciałam napisać, ale mnię się nie udało 🙁

 3. avatar Diana 20 lutego 2020 o 16:22

  Droga Pepsi a co radzisz na guzy tarczycy? Biopsja – zmiana łagodna, tsh, ft3, ft4 itp. w normie, wszystkie wyniki idealne. W ubiegłym roku miałam termin na usunięcie ale w ostatniej chwili zwiałam spod skalpela ?Cóż dalej począć?

  1. avatar Jarmush 11 marca 2020 o 13:33

   Jakie TSH i przeciwciała tarczycowe?

 4. avatar Edyta 12 listopada 2020 o 16:04

  Witam serdecznie. W jakiej formie najlepiej spożywać ostropest plamisty i mniszek lekarski?

  1. avatar Jarmush 12 listopada 2020 o 17:47

   to zależy, ale nie specjalizuję się w ziołach, tu masz trochę rozjaśniający wpis https://www.pepsieliot.com/oczyszczanie-ciala/13555/jedz-zielono-i-gorzko-czyli-codzienne-uzdrawianie-watroby.html

  2. avatar Przemko :-) 12 listopada 2020 o 18:03

   Ja ostropest kupuję w ziarnach i mielę krótko w młynku, a później sypię do jakiejś sałatki. Choć przyznaję, że to mielenie jest nieco męczące i czasami mnie się nie kce już tego robić 😉
   Natomiast mniszek to wyrywam z ogrodu liście oraz kwiaty gdy są, myję i blenduję w szejku owocowo liściastym.
   Fajnie też smakuje kawa z korzeni mniszka ale tego to już nie robię samodzielnie tylko kupuję kupne.
   🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum