logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
84 595 899
192 online
31 431 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Jem i … chudnę, mejbi Hashimoto, oraz historia jednego przypadku

  sierotkaJem i … chudnę, mejbi Hashimoto, oraz historia jednego przypadku

  Joł,joł

  Jest późno, więc nawijam z mostu.

  List dostałam pocztą mejlową taki:

  Dawno dawno temu jak miałam lat 10, może 11, zaczęły się moje migrenowe bóle głowy. Byłam normalnym dzieckiem, szczupłym zdrowym i w ogóle git.

  Poszłam do lekarza który stwierdził, że mam niedobór jodu, generalnie coś z tarczycą, bez badań na oko i podał mi jod 100 w tabletkach. Po miesiącu przytyłam 10 kg, równe, i zrobiłam się grubym dzieckiem. Lekarz polecił odstawienie jodu natychmiast, bóle głowy się nasiliły i zostałam grubasem (…)

  (…) Później długo nic się nie działo, jadłam normalnie, raczej zdrowo, oczywiście standardowe jedzenie, chociaż z przewagą zielonego, owoców i kiełków. Ale uwaga co?

  Zaczęłam mieć duże zapotrzebowanie na cukier w każdej postaci.

  I tak sobie po trochę tyłam i tyłam, aż zostałam dość ruchliwą nastolatką o wzroście 160 cm i wadze około 65 kilogramów, czyli dość dużo, z migrenowymi bólami głowy, ostrą anemią, oraz uczuleniem na wszystko.

  Liceum jakoś tam przeszłam bez wzrostów wagi, ale dalej byłam grubasem

  Studia, doszło wypadanie włosów- MAKABRA, i zaczęły się moje eksperymenty.

  Najpierw siłownia i fitness w ilości hurtowej po 2-3 godziny treningów dziennie przez 3 lata – efektów odchudzających żadnych, biorę tabletki więc puchnę, zatrzymuje mi się woda, mam cellulit, podejrzewam tarczycę, przy czym TSH, FT3, FT4 w normie.

  Dostaję hipochondrii i badam wszystko.

  Okazuje się że mam niski poziom albumin (naruszenie poziomu albumin w osoczu zakłóca wszystkie procesy związane z filtracją i przenikaniem wody przez ściany naczyń krwionośnych, dodała peps, a stężenie albuminy obniża się w przypadku wielu chorób) bardzo i aldosteron (aldosteron, dodała peps, to hormon steroidowy wytwarzany przez nadnercza, biorący udział w regulacji gospodarki wodno-mineralnej, odpowiadając za wydalanie odpowiednich ilości potasu z moczem, oraz wchłanianie zwrotne jonów sodu w nerkach, zapobiegając ich wydaleniu i nadmiernej utracie, co wiązałoby się z odwodnieniem i spadkiem ciśnienia tętniczego krwi) na poziomie stokrotnie przekraczającym normy.

  Później w różnych badaniach wychodzi przekroczony np. Pięciokrotnie, albo czterokrotnie.
  Zaczynam diety.

  Dietę Montignaca kończę bez efektu odchudzającego ale ze zwiększoną alergią na gluten od zeżartych pełnych ziaren. Później dieta wegetariańska, bez efektów, dieta wegańska, bez efektów, chociaż trzeba przyznać, że po testach na nietolerancje pokarmowe, immuno pro 300 i odstawieniu tabletek, schudłam … dwa kilo.

  Jak się to odbyło?

  Po testach następuje drastyczna zmiana diety, bo się okazuje, że nie wolno mi, uwaga:
  glutenu, jabłek, pomidorów, maku, kapusty, białej fasoli, sezamu, mleka w żadnej postaci i żadnego rodzaju produktu mlecznego i jaj jakichkolwiek. Tam by się coś znalazło jeszcze, ale to nieistotne.

  Wyobraź sobie Pepsi, że moja dieta jest już naprawdę mocno ograniczona.
  I co? DWA KILO!!!

  Ćwiczę jak wściekła bo jestem uzależniona od interwałów, głównie Insanity na wszystkich poziomach.

  Pewnego pięknego dnia przychodzę do lekarza i ważę … 77 kg!!!???
  Jestem wielce nieszczęśliwa i błagam o jod.

  Ryzykowne, bo ostatnio przytyłam, gdy brałam jod jako dziecko ale rozwalają mi się paznokcie dramatycznie, włosy wypadły w ilości dużej, spać mi się chce, mam obdrapane łokcie.

  Dostaję bez recepty w aptece jod spod lady.
  CUDOWNE ULECZENIE, 7 kg w dwa miesiące mniej na wadze.
  Jestem w szoku, że wpadłam na trop, zaczynam czytać Twojego bloga, zwiększam ilość surowego, kupuję D3 i B12 i zaczynam faszerować się większą dawką jodu.

  Generalnie nie ma efektów chociaż jakby odrobinę mniej puchnę i trochę lepiej wyglądam. Lekarz zwiększa mi dawkę jodu do 200 i tak sobie go jem, jem i ćwiczę. Jednak dalej efektów brak.

  W grudniu mój mąż uznaje, że on ma mnie jednak w dupie i się wyprowadza. Przestaję jeść na tydzień, piję tylko wodę, soki marchwiowe i co któryś dzień zjadam banana.
  UWAGA CHUDNĘ.

  I zaczynam kumać.

  Przestaję jeść w rytmie 5 posiłków dziennie, przestaję jeść śniadania.

  Zaczynam jedzenie o 12-13, gdy już naprawdę jestem głodna, zjadam owoce na chybił trafił, takie na jakie mam ochotę, później jeśli jestem głodna to zjadam coś na obiad, jakieś sałaty, czasem z ziemniakiem, jak jestem na dużym głodzie czegoś gotowanego, albo z ryżem, ale zazwyczaj sałatki z zielonego i wszystkiego innego byle surowego, bez dressingów.

  Idę do pracy, po pracy robię trening interwałowy i coś zjadam. Albo jakąś sałatę, albo owoce – zazwyczaj jakieś owoce. Codziennie piję sok z marchwi, ale że na Placu Matejki moi byli sąsiedzi właśnie otworzyli wyciskarnię soków i mają tam wyciskarkę ze ślimakiem, to korzystam z ich usług ( jutro kupuję własną ile można przepłacać za sok?!).
  Voila.

  Od grudnia do stycznia chudnę jakieś 5 kilo. Jestem w szoku.

  Dzisiaj ważę 56 kg.
  Mam muskulaturę konia pociągowego. Nie mam czego masować na zabiegu endermomasażu. Skóra mi się zregenerowała w takim tempie, że biust z rozmiaru 70 FF do 60 (może już 55) F się skurczył i tylko pod światło widać na nim zmarszczki. Wszystko się jakby samo robi i samo wchłania.

  Teraz będę robić eksperyment z witaminą C. Dalej wpieprzam B12 i D3 i jod.

  Jem sobie te owoce i warzywa (czasem coś wpieprzę na głodzie np kawałek chałwy, ale bardzo rzadko). Boję się tylko codziennie, że wstanę i się okaże, że znowu jestem grubasem.

  No i włosy.

  Włosy mi odrastają, mam ich dużo, dużo nowych, są błyszczące i ładne. Paznokcie niestety dalej w dramacie.

  Czekam co się będzie działo po witaminie C.

  Mam świra na punkcie tycia. Tyle razy, ile dziennie oglądam, czy nie przytyłam to pewnie trędowaci nie kontrolują swojego trądu.
  Jestem świrem to na pewno. (…)

  Jestem przekonana, że miałam niedoczynność tarczycy Hashimoto. Ponieważ wszystkie, ale to absolutnie wszystkie objawy na to wskazywały. Jednak za nic w świecie nie byłam w stanie znaleźć nieprawidłowości w wynikach. Miałam palpitacje serca, napady niepokoju, jakieś niewyjaśnione pobudzenie i zaraz później spadek możliwości robienia czegokolwiek. Ja wiem, że przy Hashimoto nie zażywa się jodu. (Ja tego nie powiedziałam, dodaje peps)

  Ale wiesz co?

  Nawet skórę miałam żółtą na dłoniach i stopach. Jestem z Krosna. Urodziłam się w 85 roku. Dużo z tego co mi się dzieje pewnie dałoby się zwalić na Czarnobyl.
  Generalnie jem same węglowodany. Z Hashimoto chyba nie powinnam.

  Dziwaczne to wszystko z tą tarczycą. Żadnych wyników, które mogłyby sugerować, że coś jest nie tak i większość objawów wskazujących na to, że jednak było źle. Jakieś małe guzki na tarczycy po USG endokrynolog uznał że ich nie ma prawie wcale. Generalnie CRP nisko. Dziwaczne to. Czasem się budziłam bo się dusiłam na wysokości tarczycy, jakby mnie ktoś trzymał za gardło.

  Więc nie wiem kochana Pepsi co mi było. Ale mi zniknęło.

  Obecnie jem tylko przez 4-6 godzin na dobę.

  Czary mary, z rozmiaru 44 do 34 w 4 miesiące.

  Będę Cię Pepsi wielbić do śmierci i sławić imię Twe. Do tego, chyba wyleczyłam tarczycę, coś tak czuję.

  Czekam na witaminę C z niecierpliwością. Zobaczymy, co się będzie działo teraz. Obym tylko nie wróciła do stanu poprzedniego, o to drżę codziennie patrząc na swoje szczupłe już nogi i włochatą głowę

  Alina

  Yyy … słusznie z tym wielbieniem. No dobra żartuję.

  Bardzo ciekawa historia przypadku. Jeżeli chodzi o schudnięcie, zapewne Anula zleciała z wagi, bowiem zaczęła stosować program Jem i … chudnę, oparty na surowych węglowodanach. Zajebistą dietę przerywaną postem.
  Nie ma mocnych na przerywany post 811.

  Natomiast historia z ewidentnymi kłopotami z tarczycą, a wynikami TSH, T3 i T4 w normie jest znaną sprawą dla wielu osób. Być może wszystko sprowadza się do tego, że nie bada się rutynowo rT3. Czyli rewersu T3, czyli „odwrotnej” trójjodorytoniny.

  Trochę nudnych wieści

  Rewers T3 w wystarczająco wysokich stężeniach może działać jako konkurencyjny inhibitor T3, blokując jej wejście do komórek.
  RT3 spowalnia metabolizm, a także hamuje konwersję T4 do T3.
  Wysoki poziom rT3 może spowodować objawy niedoczynności tarczycy, nawet gdy TSH i inne badania laboratoryjne są w normie. Stan taki nazywa się funkcjonalną niedoczynnością tarczycy, albo komórkową niedoczynnością tarczycy.

  Nie można tego zdiagnozować z TSH, i jest trudne do wykrycia przez lekarzy

  Ci co wiedzą, co w trawie piszczy proszą o zrobienie badań rT3, a następnie analizują stosunek T3 do rT3. T3 powinien stanowić 20 do 24, a nawet więcej. Im jest niższy, często w granicach 8 do 18, ale zdarza się jeszcze niższy, a to świadczy o dominacji rT3, czyli w rezultacie o zaburzeniach nierównowagi hormonalnej tarczycy.

  Czasami wyleczenie kłopotów z tarczycą wiąże się tylko z odpowiednim zarządzaniem „odwrotnej” T3 i wystarczy wtłoczyć do organizmu energię i wszystko się polepsza.

  Można uznać, że wskaźnik o którym pisałam poniżej 12 oznacza, że trzeba już konkretnie leczyć tarczycę, a dajmy na to 14 oznacza, że taka osoba tego nie potrzebuje.

  Oczywiście każdy jest inny i trzeba brać pod uwagę cały obraz kliniczny choroby, a nie tylko stosunek T3 do rT3, ale bardzo często jest tak jak napisałam.

  Ponieważ TSH, nie wszystko nam powie, a niekiedy bardzo niewiele, to patrząc na swoje badania należy spodziewać się następujących prawidłowości, aby T3 było w górnej granicy widełek, a rT3 powinno być w dolnej. I wtedy na gałkę będzie wiadomo, że jest dobrze.

  W wielu przypadkach należy zrobić bardziej zaawansowane badania, na przeciwciała tarczycy, które mogą mieć zarówno skutki stymulujące, jak i tłumiące pracę tarczycy.

  Badania, które powinno się jeszcze wykonać to:

  B12 i ma być na poziomie około 800, lub więcej (czyli widzimy, że to raczej górna kreska normy)

  Żelazo ( ferrytyna, TIBC) przy czym nie powinno być niedoboru, ale raczej poziom powinien utrzymywać się w niższej połowie zakresu referencyjnego.

  Serum miedzi i cynku w surowicy krwi, cynku około 100 ug / dl i cynku powinno być nieco więcej niż miedzi.

  RBC magnezu (sam magnez w surowicy nie ma znaczenia), powinien się plasować w górnej ćwiartce zakresu odniesienia.

  Upewnij się, aby utrzymać równowagę wapnia i potasu.

  Selen musi być w normie, bowiem niedobór selenu przeszkadza w przekształcaniu T4 do T3.

  Witamina D (25 OH D i 1,25 OH D, ktoś mnie pytał ostatnio o tę drugą), 25 OH D powinno być około 50-60, a obecnie mówi się, aby była nawet na poziomie 80-90. Natomiast wysokie 1,25 OH w połączeniu z niską 25 OH może być wskaźnikiem zapalenia ogólnoustrojowego.

  Badanie śliny na poziom kortyzolu, jest sprawdzeniem funkcjonowania nadnerczy. Rano poziom powinien być wyższy, wieczorem niższy.

  Nie wiadomo, czy Anula faktycznie cierpiała na Hashimoto, jak widzicie nie wszystko jest oczywiste, tym bardziej, że Hashimoto z wysokimi przeciwciałami aTPO musi być traktowane bardziej agresywnie.

  Cokolwiek nie powiedzieć, w e-booku, który jest do pobrania na stronie wyraźnie napisałam, że jod może być kluczem do wszystkich schorzeń tarczycy.

  Rozróżnienie, czy jest to autoimmunologiczna, czy nie autoimmunologiczna choroba tarczycy odbywa się przez oznaczenie przeciwciał dla receptora TSH.

  Wyeliminowanie glutenu i mleka mogło bardzo pozytywnie wpłynąć na ewentualną chorobę autoimmunologiczną.

  Gluten, mleko, jaja i soja, czasami psiankowate (około 10% populacji może mieć nadwrażliwość na psiankowate) bywają istotne przy uleczaniu, ale nie zawsze niestety.

  Przewlekłe zatrucie rtęcią bywa przyczyną, więc odtruwanie wykonane środkiem chelatującym może przynieść bardzo dobre rezultaty.

  Jeżeli chodzi o suplementację jodem w przypadku chorób autoimmunologicznych, czyli Hashimoto, albo nadczynności Gravesa, należy to robić pod ścisłą kontrolą kogoś, kto się zna, czyli nosi kitel i jednocześnie specjalizuje się w naturopatii, ponieważ receptory jodu są zapchane antagonistami jodu, jak chlor, fluor, czy bor.

  Cieszę się, że się tak Anuli poszczęściło i trzymam kciuki


  ljp
  czyli lovciam, jor peps, czyli nikt nie zgadł idealnie, ale wylosuję nagrodę wśród kilku osób, które były najbliżej

  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Może rzuć też gałką na to:

  Wiesz, że jeżeli masz niedoczynność tarczycy, to na 90% masz Hashimoto?

  Hormony, jod, oraz sól z solniczki, czyli wszystko o leczeniu chorób przewlekłych, darmowy e-book

  Program „Jem i … chudnę”

  (Visited 29 540 times, 2 visits today)

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. Kalis 1 kwietnia 2015 o 21:42

   Pepsi, ja tez Cie wielbie – za to ze Twój blog mnie ruszył – a jak? – ano tak :6 razy w tygodniu siłownia i cardio – szejki rano- organic zielenina pózniej – w międzyczasie te tabletki rożne – no i rano woda woda woda – dziękuje Pepsi !

   1. pepsieliot 1 kwietnia 2015 o 23:17

    Kaalis lowciam 2

  2. agnieszkaanka 1 kwietnia 2015 o 21:49

   Anula czy Alina?

   1. pepsieliot 1 kwietnia 2015 o 23:17

    Anula

  3. Ewa 1 kwietnia 2015 o 21:59

   Mi tez bardzo lecą włosy a o paznokciach już nie wspomnę i w gardle zawsze mam gluta w ciągu dnia często muszę go odkaszliwać bo mnie zatyka . Idę jutro zrobić wyniki , wcześniej TSH było w normie.

  4. atqa 1 kwietnia 2015 o 21:59

   ..Pepsi ależ z Ciebie biurokratka no…wszak nie mój to cyrk ale grubasna B12 należy się Uli…-to tylko jedna literka no.

   1. atqa 1 kwietnia 2015 o 22:19

    ..a ok.
    Ula gratuluję!

   2. pepsieliot 1 kwietnia 2015 o 23:16

    Atqa następnym razem zrobię konkursik pod Ciebie :DD

    1. atqa 2 kwietnia 2015 o 08:50

     .. pode mnie? w jakim sensie?

     1. pepsieliot 2 kwietnia 2015 o 09:08

      żartuję 😀

  5. Czarna 1 kwietnia 2015 o 22:22

   O kochana Pepsi dobrze, że pokazałaś tego maila. Ja przytyłam ponad 15 kg ale 10 z tego wydaje mi się, że po lekach psychotropowych na nerwicę. Obecnie odstawiam te leki i zobaczymy. Być może tez, że moje przytycie wzięło się z mega efektu jojo, bo całe życie się odchudzałam i to niekoniecznie w ten mądry sposób…czyt. nie jadłam…czego skutkiem prócz nerwicy żołądka jest lekko podniszczona jego śluzówka. Ale do czego dążę. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że rzeczywiście z tą moją tarczycą może być coś nie tak choć własnie tydzień temu odebrałam wyniki ale samych tsh i są okej. No i mam w związku z tym pytanko, do jakiego momentu mogę posunąć się sama w suplementacji jodu, bo mój lekarz rodzinny nie wierzy w nic co nie jest medycyną konwencjonalną więc nie wiem czy mogę liczyć na dodatkowe badania tym bardziej jeśli są droższe. Mam ten spadek aktywności fizycznej, mam to ciągłe uczucie zmęczenia i potrzebę spania po 12 h na dobę. Mogłabym spróbować coś po czym byłyby jakiekolwiek efekty?

  6. kaja 1 kwietnia 2015 o 23:17

   co z tymi żółtymi stopami? Mam takie ale lekarze tego nie widzą, a ja mam pomarańczowe wręcz stopy

  7. Wero 1 kwietnia 2015 o 23:22

   A co oznacza żółta skóra na stopach i dłoniach bo ja żółta jestem od dawien dawna? I jeszcze na twarzy w okolicach nosa:/

   1. pepsieliot 2 kwietnia 2015 o 09:08

    na przykłąd braki żelaza

  8. Magmarjo 2 kwietnia 2015 o 00:48

   Ja dzisiaj byłam po wyniki u endo bo w październiku TSH 4 a w marcu 2,8 i bądź tu mądra i pisz wiersze!? Ft 4 w normie czyli 12 ech :/

  9. June 2 kwietnia 2015 o 16:30

   Żeby dowiedzieć się, czy ma się Hashi czy nie, można wykonać USG tarczycy u lekarza, który w miarę ogarnia.

   Ja wiem, że mam je, wg słów lekarki, „na 200%, można by studentom pokazywać”, koniec cytatu. Ale: dzięki roślinnemu żarciu, może dzięki suplementowaniu D3 (aczkolwiek tutaj nieprawomyślnie napiszę, że używam roślinnej z Viridiana, a nie lanolinowej) i może odrobinie szczęścia nie mam żadnych objawów, może lekko zmatowiałe włosy (aczkolwiek mąż i znajomi twierdzą, że sobie to wkręcam). Dodam jeszcze, choć już niezbyt na temat, że w moim przypadku odstawienie produktów mlecznych spowodowało koniec problemów z zatokami i zmniejszenie się częstotliwości obrzęków naczynioruchowych i pokrzywek, więc zawsze warto trochę wyjść ze strefy kulinarnego komfortu i eksperymentować z wywalaniem śmieci z żarcia i w ogóle swego życia 🙂

   A teraz mam wielką ochotę zregenerować sobie tarczycę na dobre 🙂 Mam nadzieję, że to możliwe, bo zostało z niej może 30% (mimo tego Euthyrox 25 mg, ten najmniejszy mi wystarcza).

  10. kbudzisz 10 kwietnia 2015 o 16:11

   ja też tak chcę…. !!!

  11. Ania A 21 kwietnia 2015 o 13:24

   też niedługo zaczynam eksperyment z wit. C, już zamówiona 🙂

   Pepsi, a na co zwrócić uwagę, jak ktoś serio je dużo i mimo to chudnie (lub nie tyje)? Badania tarczycy przede mną (wyniki nigdy nie były dobre, ale podobno proporcje między nimi były ok), ale może coś jeszcze przy okazji dorzucić?

   1. pepsieliot 21 kwietnia 2015 o 13:38

    Jak nie masz nadczynności, to może po prostu masz szybką przemianę materii, tak też bywa, albo tylko wydaje Ci się że masz naddatek kaloryczny w stosunku do zapotrzebowania

    1. Ania A 23 kwietnia 2015 o 00:16

     Dziękuję bardzo za odpowiedź!

     Właśnie wyniki pokazywały niedoczynność, ale „ukrytą”, bo jeszcze w górnej granicy normy. Teraz w końcu chcę się przebadać w kierunku hashi.
     Rzeczywiście kalorii mogłabym spożywać więcej, ale ciężko mi przekroczyć magiczną liczbę 2000kcal.

  12. 2xA 28 maja 2015 o 20:45

   Pepsi, a może ktoś inny tu coś wie, gdzie można zrobić badania RT3? Lekarze na temat rt3 nie wiedzą, na zasadzie ‚pierwsze słyszę’, laboratoriach też nie, nie wiem gdzie mogłabym takie badanie wykonać (trójmiasto)

   1. pepsieliot 28 maja 2015 o 21:07

    może ktoś będzie wiedział

    1. 2xA 28 maja 2015 o 22:11

     Przeszukuję internety i wychodzi na to, że w Polsce tego nie robią (są testy które można zamówić i wysyła się próbkę do laboatorium w Niemczech -są oczywiście cholernie drogie -prawie 200zł) za to w publikacjach zagranicznych trochę o tym jest, chociażby tu: http://www.holistic-hypothyroidism-solutions.com/reverse-t3.html ale i wielu innych miejscach. Martwi to, że faktycznie w Polsce lekarze o tym nie wiedzą, (aktualni studenci medycyny z którymi mam kontakt również nie słyszeli, a przecież tam powinno być więcej o ‚nowinkach’ w wykrywaniu chorób i leczeniu) więc pewnie nawet z wykonanym badaniem, lekarz powie żem heretyk, jeśli takie badania mu pokażę. A tak już poza tym to dzięki Pepsi, dzięki Twojemu wpisowi zwróciłam uwagę na to, że pomimo, że mam rutynowe ‚zwykłe’ wyniki w normie (TSH, ft4, ft3, i te na przeciwciala) (ale za to zmiany na usg są widoczne), mam wiekszosc objawow niedoczynnosci w zaawansowanym stadium, uniemożliwiających normalne funkcjonowanie -to może faktycznie z tarczycą moją jest coś nie tak, a nie, że sobie chorobę wymyśliłam. Pozostaje znależć otwartego na postęp nauki lekarza!

     1. pepsieliot 29 maja 2015 o 08:00

      2xA zdrówka

      1. 2xA 29 maja 2015 o 19:20

       dzięki Pepsi : )

  13. Silvia 17 sierpnia 2015 o 10:28

   Hi Pepsi, gratuluje bloga, czytam go systematycznie! Mam pytanie: to jak to jest z tym jodem? Mam Hashimoto udowodnione specjalistycznymi badaniami i substytuuje hormonami 25/50 l-Tyroxin (Niemcy). Od czasu kiedy zaczelam brac te sztuczne hormony wlosy zrobily mi sie bardzo cienkie i matowe i mimo tego wypadaja jak szalone (jak zawsze zreszta). Chcialabym zrezygnowac z tych sztucznych hormonöw i spröbowac te metode z jodem, ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac….

   Bardzo prosze o rade, za co z göry bardzo serdecznie dziekuje….

   Pozdrawiam

   Silvia

   1. pepsieliot 17 sierpnia 2015 o 11:42

    Silvio hej, będzie poważny wpis na temat jodu, robieniu samemu odpwiedniego preparatu, nie tylko w kontekście chorób tarczycy, ale nawet mięśniaków macicy, czy innych schorzeń, jak zatkane uszy u dzieci. Artykuł pojawi się we wrześniu, piszemy go właśnie wraz z Grzegorzem, który ma nie tylko wiedzę,ale już doświadczenie w takim leczeniu

    1. Madziulinka0504 15 sierpnia 2018 o 15:10

     Witaj Pepsi, przepraszam że tak się podpinam, ale mam pytanie (a właściwie to kilka), a mianowicie co w sytuacji kiedy już wyjdzie że mamy komórkową niedoczynność tarczycy, a także w jaki sposób mogę usprawnic/ poprawić konwersje? Bo niestety ale zarówno Ft3, jak i Ft4 wyszło mi na poziomie ledwie 40%, oczywiście jak moznaby się tego spodziewać, endokrynolog twierdzi ze mam bardzo dobre wyniki, dodam tylko ze TSH mam na poziomie 2,22, o którym tez wypowiedział się, jako o wyniku idealnym, nie wiem co robić, już nie mam gdzie sie leczyć, to mój trzeci endokrynolog, chciałabym sama jakoś sobie pomoc (bo jak wiadomo na większość lekarzy niestety nie można liczyć) chociażby przez usprawnienie tej nieszczęsnej konwersji. Bardzo mi na tym zależy, ponieważ jeszcze 4 lata temu ważyłam 50kg przy wzroście 167cm, czułam się świetnie, miałam dużo energii do wszystkiego, włosy były gęste, lśniące, skóra gładka No i…jak można się domyślić konwersja była wtedy na poziomie 95%, później przytyłam w ciągu 10 miesięcy 20kg (i nadal tyje), poziom Ft3 i Ft4 musiałam robić prywatnie, bo oczywiście po co lekarz ma zlecać, żeby później (o zgrozo!) musieć interpretować…i bum-konwersja spadła do poziomu 40% i niestety na takim poziomie się utrzymuje, jak można się domyślić lekarz twierdzi, ze to bardzo dobry wynik, bo jest prawie w połowie ‚widełek’ (cud ze w ogóle zechciał rzucić okiem na wyniki, które swoją drogą musiałam zrobić w swoim zakresie), ale ja jak można się domyślić, odczuwam wszystkie objawy niedoczynnosci, już nie mam siły i nie wiem co robić. Dlatego Pepsi kochana proszę cie o odpowiedz i z góry za nią dziękuje.

     1. Pepsi Eliot 15 sierpnia 2018 o 17:27

      przede wszystkim nie napinaj się tak, dobrze, że jesteś mądra, kontrolujesz zdrowie, ale daj na luz:
      Zalecania suplementacja

      Przed śniadaniem:

      Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek
      https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

      Do śniadania:

      1 cynk https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html

      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
      czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

      Po śniadaniu:

      Bierz D3 w protokole z K2
      Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej).

      Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html

      i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

      Popołudniu:

      Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
      i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

      Zamiast witaminy A, polecam Betacaroten, bezpieczniejszy, a jak wiesz jest to prowitamina witaminy A , mamy naturalny firmy G&G https://thisisbio.pl/antyoksydanty/3598-natural-beta-carotene-15mg-120kaps-gg–5060040826027.html

      Jeśli decydujesz się na Greens & Fruits to już zawiera witaminę A w obu formach.

      KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

      kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.

      Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5, lub w postaci sproszkowanego Kelpu This is BIO, wtedy dodajesz płaską łyżeczkę do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio–5905344040581.html

      Bierz probiotyki
      https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2

      Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

      Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
      Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO.

      Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

      Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
      WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
      Czasy „odbicia”:
      Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
      Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
      Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
      Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
      Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
      Co robić więc?
      PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

      Zbadaj może też poziom kortyzolu, albo test na zmęczenie nadnerczy, podałam ostatnio,

     2. Madziulinka0504 15 sierpnia 2018 o 21:12

      Jeju dziękuje Ci bardzo za tak wyczerpującą i bardzo pomocną dla mnie odpowiedź, właśnie złożyłam zamówienie, mam nadzieje, że wreszcie wszystko będzie dobrze 🙂
      A jeszcze mam do Ciebie dwa pytania, a mianowicie -czy w mojej sytuacji polecasz przejście na dietę surową, czy może to pomóc i polepszyć stan mojego zdrowia? I czy branie Euthyroxu rano na czczo nie zaburza wchłaniania np cynku? Kiedyś czytałam ze Euthyrox i selen, bądź tez cynk działają na siebie antagonistycznie, jeśli są przyjmowane w odstępie czasu nie krótszym niż 4h i nie wiem co o tym myśleć :/ Pozdrawiam Cie i z góry dziękuje za odpowiedź!

      1. Pepsi Eliot 15 sierpnia 2018 o 23:36

       przejście na dietę surową to wyzwanie, ale wprowadzać powoli coraz więcej pokarmów nieprzetworzonych, jak najbardziej, niech połowa będzie surowa, a już reakcja leukocytozy pokarmowej nie ma miejsca.

  14. selay 16 września 2015 o 19:48

   znalazlam Was/Wasze historie przez przypadek….szukajac informacji o rt3. Mam niedoczynnosc i hashimoto od prawie 4 lat. co roku mam 10kg wiecej i obecnie waze ponad 90! lekarze lecza mnie t4 dochodzac do dawki 175, a mimo to niepomoglo na moje problemy jak ospanie, tycie mimo diet i bycie nerwowa. zaczelam czytac duzo na ten temat na forach i blogach amerykanskich…tak trafilam na informacje o rt3. niemieszakm w Polsce i przepraszam za literowki;) bedac na wakacjach w TR nabylam hormon t3, jakby ktos potrzebowal to kosztuje to naprawde grosze i jest bez recepty wystarczy pojsc do apteki w wiekszym miescie w Turcji. co do tego hormonu, dowiedzialam sie ze przyjmujac go mozna sie pozbyc wlasnie rt3 z naszego roganizmu, a rezygnujac na min. kilka tygodni z t4 (8-12 tygodni organizm tyle potrzebuje aby sie go pozbyc). jestem sfrustowana podejsciem endo…kilkow nawet, iz majac wartosci tsh, ft3 i ft4 w normie…jestem zdrowa i jest ok….zalamana sama soba jak wygladam i jak sie czuje postanowilam sama sobie byc lekarzem i dlatego zaczelam przyjmowac t3 … sily worcily, libido tez 😉 i nie spie jak popadnie. przeprawszam iz tyle pisze ale potrzebuje kogos z kim moge o tym pogadac. pisalyscie bosko …lacznie z autorka jak to udalo wam sie schudnac. potrzebuje porady odnoscie co i jak moge jesc. jesli bylaby taka mozliosc prosze napiszcie co jadlyscie i ile w jakim czasie udalo sie wam schudnac majac problemy z tarczyca. pozdrawiam wszystkich

  15. Malka b-k 24 kwietnia 2016 o 22:57

   1. JAk się bada poziom kortyzolu że śliny, w laboratorium tam gdzie się krew oddaje?
   Od trzech dni szejk z l-glutamina według przepisu pepsi. Bieg z wózkiem w między czasie albo przekonywanie ogródka czy przemieszczanie kupy ziemi grabiami z miejsca na inne miejsce. W nocy plery bola mnie po takim „dzialkowaniu”.
   2. Czy ktoś może wie co może oznaczać mrowienie prawej dłoni.
   3. A bóle palców u dłoni jaka może być przyczyna?
   4. Czy ktoś miał może zapalenie korzonek? Jak to można samemu wyleczyć?
   Czytałam gdzieś ze bóle pleców i mrowienie dłoni jest w zapaleniu korzonek.
   5. Sorki jeszcze a jak można pomóc dziecku w poprawieniu suchych cienkich włosów czy to też może być brak jodu?
   Pepsi z twoich blogów próbuje pomóc rodzinie m.in. w odżywianiu prawidłowym i zmienianiu światopoglądu na żarcie.
   Moje najmniejsze 7 miesięczne jutro będzie jadło kaszkę z twojego sklepu.
   Fajny artykuł, jak zawsze.
   Pozdrawiam.

   1. Malka b-k 28 kwietnia 2016 o 22:13

    Dziękuje za podpowiedź!! Pozdrawiam serdecznie

   2. Malka 4 lipca 2016 o 00:34

    Odwiedziłam Provita” Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne w Żorach.
    Siedem wizyt i ręķa mi minimalnie dretwieje i potrafię wstać z pozycji leżącej. Coś miałam z biodrem(wmasowali mi je na odpowiednie miejsce).
    Teraz nieznacznie czuje ból w kregosłupie jak wstaje.
    Dziękuję za podpowiedź

  16. ehghhhh 25 lipca 2016 o 16:06

   Popelniłaś tu błąd merytoryczny. MASZHhashimoto jeśli je miałaś. Ta choroba nie mija. To autoagresja układu odpornościowego.

   1. pepsieliot 25 lipca 2016 o 16:28

    to medycyna alopatyczna uważa że nie można się wyleczyć a choroby autoimmunologicznej, można, a w przypadku Hashi 30% może całkowicie dietą, suplami i aktywnością

  17. wingunia 19 stycznia 2017 o 19:00

   Witam 🙂 jestem już batdzo długo po operacji tarczycy, wczesniej miałam nadczynność, usunięto mi jeden płat. po operacji przez 17 lat wszystko było ok, wyniki w normie, ale niestety w tym roku zaczeła się niedoczynność, nie brałam jeszcze żadnych leków, czy mam sznsę na poprawienie swojego stanu? zaczęłam stosować jod i zioła, bronię się przed hormonami ze wszystkich sił, biorę też selen, B12, cynk, mam wrażenie że czuję się troszkę mniej zmęczona, ale nie dużo, ostatnio zaczęłam bardzo przybierać na wadze, przypisywałam to wiekowi, mam 51 lat, ale po obejrzeniu wyników gdzie Ft4 jest poniżej normy0,91 i TSH 4,140 zrozumiałam dlaczego tyję i jestem ciągle zmęczona. Pozdrawiam 🙂

  18. Anna 26 października 2017 o 12:18

   Pepsi poradz mi cos na wzdecia, ostatnio niemal codziennie walcze ze wzdetym brzuchem i przelewaniem w jelitach (mam Hashimoto od daaawna). Gluten odstawiony, nabial tez, ostatnio odstawilam tez warzywa psiankowate, biore letrox na czczco, pozniej mieszanka l glutaminy z octem jablkowym eko plus jakies suple z firmy solgar? czy jakos tak, jest bardzo dobra… i problem wciaz jest..nie wiem czy to jest mozliwe, aby stres tak na mnie dzialal? Plus mam podejrzenia co do mydla w pracy..czy nie ma tam glutenu (wiem, ze dla niektorych to absurdalne, ale wyczytalam ostatnio ze do niektorych mydel moze byc dodawana przenica w skladzie). Problem przelewania zawsze powtarza sie rowniez przed okresem (ktory jest nieregularny, jak to przy Hashimoto..). Teraz planuje jeszcze bardziej wziac sie za siebie..joga, zmieniam prace, bo codziennie mecze sie z dojazdami i jestem wyczerpana psychicznie, moze wiecej burakow..niby zelazo i ferytyne mam w porzadku, ale zauwazylam, ze buraki czesto mnie ratuja..jesli chodzi o wywolywanie miesiaczki. Jak myslisz czy te wzdecia, przelewanie i nieregularny okres maja cos wspolnego ze soba? Jakie badania Twoim zdaniem powinnam zrobic?

   1. Pepsi Eliot 26 października 2017 o 13:34

    oczywiście, to złe trawienie i przeciekanie jelit:

    Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

    Witamina D3 (w protokole z K2)
    Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
    Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib—254475917497.html, ale na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3
    Selen
    SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
    Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

    Cynk
    1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

    cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

    Jod
    Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
    Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

    Magnez
    MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
    np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
    magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

    B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
    a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
    Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

    Zbadaj też przy okazji prolaktynę

    Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
    (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
    Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
    jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

    Nieszczelność jelita:

    Domowy test kwasowości żołądka:
    WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
    Czasy „odbicia”:
    Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
    Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
    Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
    Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
    Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
    Co robić więc?
    PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
    Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

    Glutamina
    Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
    albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

    1 opcja

    Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
    JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
    Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
    TEST:
    Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
    Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

    JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
    Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

    2 opcja

    ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
    https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

    GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

    Kolagen
    https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

    Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
    Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB

    Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
    Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

    Kwas askorbinowy TiB

    KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
    Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
    Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

    Chlorella 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

    Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

    3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

    Kurkuma
    Kurkuma 100% Organik This is Bio
    https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
     
    1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
    Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
    Używamy bio olej kokosowy surowy

    Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

    Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
    https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

    Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
    Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

    Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
    1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2)

    Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

    Witamina E (naturalna) jw

    Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

    Ogólne zalecenia uzupełniające:
    Zero cukru z cukiernicy
    Zero kazeiny
    Zero glutenu
    Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
    Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
    Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
    Długo śpij
    Całkowicie odstaw kofeinę

    1. Anna 26 października 2017 o 15:14

     Pepsi ślicznie dziękuje za odpowiedź, zdaję sobie sprawę, iż masz niewiele czasu, dlatego tym bardziej jestem wdzięczna. Badania na poziom witaminy D oraz prolaktynę mam juz zlecone przez endo, wiec za 2 tygodnie będą zrobione. Ostatnio przed pierwsza wizyta u nowego endo robilam badania zelaza, ferrytyny, magnezu, tsh, t4,3 i antyTPO. Selen przyjmowałam juz kiedyś, spiruline, witamine d i wiele innych supli, pamietam ze wtedy faktycznie polepszyl sie moj stan jelit, ale niestety stres i brak czasu spowodowaly ze wrocilam do dawnych nawykow, nie zawsze mialam czas przestrzegac diety i przyznam szczerze ze momentami pozwolilam sobie na odrobine laktozy (np jedzac bezglutenowa pizze). Większość tych suplementow ktore polecasz mam juz w domu, bo od dawna sledze Twojego bloga, musze dokupic jeszcze witamine C, plyn lugola, selen i SHAPE SHAKE. Opocz wymienionych przez Cb supli mam jeszcze Chelat magnezu i wapnia z D3 i K2 (lacznie), Babka jajowata, olej konopny, olej z oregano, kapsulki jelitowa Flora Bakteryjna z Solgara, zelazo, olej z wiesiolka i lniany..to chyba nie powinno szkodzic? Bardzo dziekuje za odpowiedz jeszcze raz i postaram sie dokupic brakujace rzeczy jak najszybciej. Dam znac czy jest lepiej, wysylam w zamian pozytywna energie! 🙂

     1. Pepsi Eliot 26 października 2017 o 16:23

      olej lniany wyrzuć, bardzo często jest zjełczały, a to fatalne w skutkach, olej z wiesiołka z jakich źródeł? jak świeży?

      1. Anna 30 października 2017 o 11:20

       juz wywalony, olej z wiesiolka ten w kapsulkach z apteki w zielonym opakowaniu

      2. Anna 6 listopada 2017 o 18:16

       Pepsi mam wyniki badan
       Poziom witaminy D przerazil mojego endo:

       D3 metabolit 25 (OH) (ICD-9:091)

       Moj wynik: niedobor <10ng/ml 7,52 ng/ml (
       Zakres: poziom niewystarczajacy 10-30 ng/ml, p.wystarczajacy 30-100 ng/ml)

       problem jest rowniez z prolaktyna..

       prolaktyna: 508 mIU/l
       prolaktyna po MCP: 4098 mIU/l

       zakres: 102-496

       Kortyzol:

       MOJ WYNIK: 19,50

       Zakres (godziny poranne: 4,82-19,5)

       ORAZ DORZUCAM JESZCZE badania z poprzedniej wizyty

       FERRYTYNA:

       MOJ WYNIK- 28,12
       ZAKRES-13,00-150

       ZELAZO

       MOJ WYNIK-75
       ZAKRES-33,193

       ANTY-TPO

       MOJ WYNIK-68,20
       ZAKRES- 00,0-34,00

       TSH

       MOJ WYNIK 0,084
       ZAKRES- 0,270-4,200

       FT3

       MOJ WYNIK- 3,48
       ZAKRES-2,00-4, 40

       FT4

       MOJ WYNIK- 1,05
       ZAKRES- 0,93-1,70

       MAGNEZ

       MOJ WYNIK- 0,90
       ZAKRES- 0,66-1, 07

       Witamine d3 slyszalam ze po miesiacu mozna uregulowac, ale ta prolaktyna….Pepsi pomoz mi co robic..co moze byc tego przyczyna? Jakie suplementy zamowic pod tym katem, moze jeszcze cos oprocz tego co mi wczesniej zlecilas..jestem troche zalamana.

      3. Pepsi Eliot 6 listopada 2017 o 21:46

       Bierz Liposomal D3 +K2 TiB, 5 miarek dziennie, czyli 5000 jednostek D3 i 1000 mcg K2, oraz 1 D3+k2 TiB po śniadaniu razem z 1 Omega 3 TiB.

       Prolaktynę zbijesz B6, tu masz aktywną formę witaminy B6 to 5′-fosforan pirydoksalu (P5P) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2524-vitamin-b6-complex-30kaps-gg-5060040820223.html?search_query=b6&results=43
       na podstawie tego mojego wpisu http://www.pepsieliot.com/naturalnie-obnizyc-prolaktyne-dieta-oraz-witaminami/

       Kontroluj nadnercza. Zrób badanie B12, kwasu foliowego i homocysteiny. Robiłaś USG tarczycy?

      4. Anna 7 listopada 2017 o 19:47

       Okej zamowie ta witamine B6, endo przepisal mi lek i dzisiaj wydalam okolo 40 zl na marne..kazal mi brac bromergon, ja madra kupilam a tam w skladzie laktoza..no oszalec idzie..nie mam zamiaru brac tego dziadostwa bo nie dosc ze ma laktoze to jeszcze jest to dosyc powazny lek z tego co wytczytalam w necie..moge zrobic te badania, tyle ze to za jakis czas, teraz wydalam mase kasy na te dotychczasowe badania i suplementy plus wizyty u lekarza ;/ To hashimoto mnie wykonczy pod kazdym wzgledem ;/ Teraz mam zlecone badania na glukoze oraz insuline

      5. Anna 7 listopada 2017 o 19:48

       Zrobie wszystko za jednym razem zeby sie nie kloc 100 razy 🙂

  19. Anna 11 stycznia 2018 o 02:19

   Mam witamine D3…5,000 IU oraz K2, MK7- 100 mcg czy moge brac po jednej tabletce tego i tego?

   1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2018 o 09:59

    nie znam klasy tych witamin, ale ilości tak, możesz, jak skończysz kupuj nasze witaminy, a my odwdzięczamy się kontentem 🙂 love

  20. Anna 11 stycznia 2018 o 12:12

   Jasne, ze będę. Obecnie zaczęłam prace, wiec czekam ma wypłatę i zawiam cały pakiet przy hashimoto, muszę się w koncu tego pozbyć. Teraz zrobiłam tylko jednorazowe zakupy wit d3, k2 i b6, ale jeszcze sporo mi brakuje..te suple są z nów foods

   1. Pepsi Eliot 11 stycznia 2018 o 12:15

    dziękuję <3

  21. Magda 19 maja 2018 o 20:55

   Witam proszę Cię pomóż.Mój problem polega na tym że miałam silne bóle pleców aż na nogi.Lekarz ogólny stwierdZił że mam nadwagę i stąd ból kupowałam plastry na przemian ketonal z pyralginem i dietetyka.Ale od marca nie schudłam ani kę więc usg i panel tarczycowy.Kwitnie hashimoto odp i enthyrox 25.dalej waga nie drgnie w pasie mam 107 i waga 80 kg i ciągle słyszę że schudnę a tu nic Tsh 3678 i triglecyrydy 236 podniósł euthyrox do 50 ale taki silny ból głowy karku podwójne widzenie jakbym była.naćpana więc wróciłam do dawki 25 niewiem czy całkowicie go nie odstawić .Pomóż co brać by waga ruszyła w dol

   1. Pepsi Eliot 19 maja 2018 o 21:19

    spróbuj zacząć od postu przerywanego, kończ jedzenie załóżmy o 17. Jaki masz poziom 25(OH)D? Bierzesz selen, D3 z K2?

  22. Magda77 20 maja 2018 o 20:55

   Nic. z tego nie biorę a co znać to 25 OH

   1. Pepsi Eliot 20 maja 2018 o 21:10

    na stronie w strefie VIP jest bardzo dobry e-book darmowy o witaminie D, przeczytaj go sobie na spokojnie i podejmiesz wtedy decyzję zgodą z Twoim przekonaniem, na razie jeszcze nie wiesz dużo o witaminie D

  23. Magda77 20 maja 2018 o 20:59

   Nie mam takich wyników robione tylko Tsh i morfologia oraz usg

  24. georginka 11 sierpnia 2018 o 07:45

   Droga Pepsi
   Stosuje twoj program jem i chudne -kupilam pakiet Gold. I mam kilka pytan. Biegam rano ale 4 szklanki wody leca dopiero po treningu. Rano niestety ‚ musze’ kawe ( gorzka bez cukru). Czy to bardzo źle? Dodatkowo kilka razy jakos wyszlo tak ze zjadlam tylko sniadanie a potem na obiad tylko szejka i czulam sie wtedy rewelacyjnie. Czy moge jesc jeden mega posilek dziennie ( wielki i zdrowy) a na obiad tylko szejk? – mam hashimoto i stad te obawy…. Z drugiej strony naprawde czuje sie bardzo dobrze przy takim rytmie. No i jak wtedy brac suementy nie jedzac drugiego posilku? Razem z szejkiem w porze obiadu?
   Bede wdzieczna za odpowiedź

   1. Pepsi Eliot 11 sierpnia 2018 o 14:47

    tak możesz to wszystko robić, uważaj tylko z kawą i magnezem, rozrób sobie przed treningiem trochę chlorku magnezu TiB i zmieszaj z wodą, i taką oliwą nasmaruj łydki kostki i śmigaj na trening.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *