logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
86 197 308
254 online
31 590 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
RÓWNIEŻ TĘ SYTUACJĘ

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jeśli chcesz zmienić życie na lepsze… Po prostu przestań

Życie nie działa jak w poradniku, z prostego i łatwego do wykoncypowania powodu: człowiek niekoniecznie działa logicznie. Gdyby było inaczej, gdyby nie kierowały nami instynkty i emocje, sprawa byłaby znacznie łatwiejsza. Po przytyciu paru kilogramów przechodziłoby się z łatwością na dietę, w związku z przemocowcem odchodziłoby się od niego natychmiast, nie wchodziłoby się w kolejną romantyczną relację będąc już w jednej, zwalniałoby się od szefa tyrana i nie traktowano innych z protekcjonalną wyższością ze strachu przed tym, że ktoś zauważy naszą słabość.

Ale oto i jest człowiek. Stłamszony, egotyczny, podatny na autosugestię i przerażony. Nie chce przecież taki być, bo nikt z własnej woli nie wybrałby nieszczęścia. To nielogiczne… No właśnie!

Trudno jest zmienić swoje życie ot tak. Można uciec od problemów ale nie można ich wykasować. Można zmienić dane, ale nie można stracić tożsamości. W obliczu tych niesnasek losu nasuwa się pytanie „jak zmienić swoje życie” i, nieśmiertelne, „jak być szczęśliwym”.

Odpowiedzi, mogłoby się zdawać, nigdy nie szukało się łatwiej niż teraz. Ot, wystarcza wpisać w google, nie trzeba nawet iść do księgarni po odpowiedni poradnik, a odpowiedzi pojawiają się same. Zazwyczaj są one podobne, w najróżniejszej konfiguracji i formie. I czyta się te porady, czasem z entuzjazmem i szybciej bijącym sercem, a czasem z poczuciem rezygnacji. Tylko że jakoś tak wychodzi, ukradkiem i niby z przypadku, że życie wcale nie zmienia się na lepsze.

Wiadomo, łatwo zwalić to na słomiany zapał i niesprzyjające warunki życiowe, trudniej na siebie. Przecież zmiany powinny przychodzić łatwo! Bez tych całych gierek ego, bez jakiegoś wysiłku, bez wywracania do góry nogami żyćka wygodnego i powszedniego jak bułka z masłem.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SPROSZKOWANE ORGANICZNE JAGODY CAMU CAMU This is BIO superfoods z masą naturalnej witaminy C, beta carotenu i przeciwutleniaczy


Wydaje Ci się, że po prostu nie nastał Twój czas i musisz poczekać?

A może wciąż szukasz swojego niezwykłego sposobu na ruszenie ze skrzyżowania? Niektórym zdarza się także, że próbują wielu rzeczy, ale to zawsze nie jest to. Może byłaś już w tym roku na 10 dietach, ale zawsze zawalałaś i ostatecznie rezygnowałaś?

A może by tak po prostu przestać?

Nie to, że przestać i olać to co się będzie działo. Nie to, że przestać i zrezygnować. Poddać się ale w specyficzny sposób, taki zgoła logiczny.

Jeśli myślisz dziewczyno, że jeszcze kiedyś wejdziesz w te spodnie, ale od dwóch lat nie wyszło, czemu ich nie wyrzucisz? Jeśli marzysz o podróży życia, ale w głowie wciąż wymieniasz powody, dla których tego nie zrobiłeś, dlaczego sobie nie odpuścisz? Jeśli chcesz wreszcie ogarnąć swoje zdrowie, ale na czuja nic ci nie wychodzi, czemu się nie zbadałeś? Jeśli chcesz się rozstać, bo od lat jesteś nieszczęśliwa w związku, ale nie potrafisz, dlaczego nie odpuścisz i nie pokochasz tej osoby taką jaka jest?

Czasem trzeba odpuścić sobie i całemu światu

Akceptować swoje błędy i bez postanowień, bez przymusu, bez napinki zupełnie, po prostu sobie odpuszczać. Dlaczego tak bardzo się wszystkim emocjonujesz? Dlaczego kiedy zgubisz dwa kilogramy oczyma wyobraźni już myślisz o tym jak wszystkim opadną szczęki kiedy zrzucisz dziesięć?

Spójrz na siebie teraz, w tej chwili

Jesteś szczęśliwa? Kiedy ostatni raz robiłaś coś po raz pierwszy? Kiedy całkiem szczerze śmiałeś się do rozpuku? Z czego? Kiedy ostatni raz poszłaś spać zadowolona z minionego dnia?

Nieważne jakie są odpowiedzi na te pytania. One nie mają ani Cię zmotywować do ruszenia się, ani zdołować ani sprawić satysfakcji. Mają pomóc Ci określić Twój stan, znaleźć się bliżej siebie, zrzucić z siebie błędne wyobrażenia sterowane ego.

W zmianie najważniejsze nie jest to co masz zmienić tylko Ty, po prostu

Dlatego przestań. Przedefiniuj swoją zmianę. Spraw żeby to była zmiana skrojona na Twoją miarę, czyli taka, która jest realna, bo cię nie obciąża i pozwala realnie działać. Każda zmiana to proces. Co z tego, że potrwa dłużej? Jeżeli zaczniesz dziś, za miesiąc, dwa czy rok osiągniesz upragniony efekt. On po prostu do Ciebie przyjdzie, bo będziesz go kreować, podwyższać swoje wibracje i z nim zarezonujesz. Zmiana ma to do siebie, że nagle przestaje być stanem obcym, to przychodzi całkiem naturalnie, jakbyś wcale nie musiała nic zmieniać i jakby zawsze było tak jak powinno.

Buduj swoją drogę będąc w kroku, tak jak czujesz, że sprawia Ci to radość, nie tak, jakbyś musiała za wszelką osiągnąć cel, czymkolwiek by nie był.

Na zawsze Twój
Horry

 

(Visited 6 289 times, 1 visits today)
Horry-Porttier Horry Porttier - Nius pojawił się niespodziewanie na stronie i nie wiadomo kto go napisał … Nie znamy Horrego Porttiera.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. goni 4 września 2018 o 11:58

  dziekuje. poczułam te słowa sercem. <3

  1. Horry Porttier 4 września 2018 o 17:02

   <3

 2. Paulina 4 września 2018 o 12:21

  Dziękuję za ten wpis….

 3. Tysia 4 września 2018 o 12:22

  „Zmiana ma to do siebie, że nagle przestaje być stanem obcym” – piękne!

 4. Karolina 4 września 2018 o 12:35

  Ładnie napisane 😉

 5. Madchen 4 września 2018 o 13:29

  Horry, nie jestem zamezna i jest teraz tak, ze utrzymuje relacje z 3 mezczyznami…o roznej intensywnosci…KochaM KAZDEGO JAKI JEST::

  1. Horry Porttier 4 września 2018 o 17:02

   no to fajnie

 6. Olivka 4 września 2018 o 16:44

  SUPER! DZIEKUJE !

 7. Carrie 4 września 2018 o 19:58

  Horry
  doprowadziłeś mnie do łez.
  Dziękuję <3

 8. Sańka 5 września 2018 o 19:49

  Masz rację, Horry 🙂 Realizowanie zmiany dla samego poczucia bycia w drodze, jest jedyną forma, która nie zetnie z nóg. Na luziku sobie iść, nawet jak nastąpi stan apatii, nadal przebierać nogami. Prędzej czy później staniemy się tym, czym chcemy 🙂

  A jak zabójczy jest nadmierny potencjał to wiem sama. Wynalezienie statusu „deadlinu” ciągnie energię, że hoho! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *