Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 877 629
online
42 358 VIPy

Jeśli jesteś kobietą, chcesz schudnąć i w ogóle, zrezygnuj z diety ketogenicznej, a wygrasz w tej grze

kobieta na keto dieta

Kobieta na keto diecie.

Jeśli jesteś kobietą, to jednocześnie jesteś absolutną postacią do której można się zalogować w grze zwanej „to wcielenie”

Pilch miał tego absolutną jasność, KOBIETA:

 • Ekspresyjna, aż do bólu, empatyczna, jak Atisha (dla jasności, Atisha był facetem, poznajemy go w Księdze mądrości wg Osho).
 • Epicka jak wszystkie dziwne istoty razem do kupy
 • I mogąca się rozmnożyć nawet z użyciem tylko własnej komórki (klonowanie)
 • Trajkotka, lub milcząca koronczarka.
 • Osobnik słabszy fizycznie, którego świat co jakiś czas (przeplatając rzecz niestałą miłością) pragnie stłamsić, wykorzystać, udupić, zaszufladkować, zgwałcić, i/albo okraść.
 • I ten ktoś żyjący w nieustającej huśtawce hormonów zgubiwszy się w wirtualnej grze, je z żalu.
 • Lub ze słabszej woli, na pokuszenie matriksu i własnego ego.
 • Grubnie gdzie popadnie, spowalnia mu tarczyca, rosną narośla, zaciemnia mu się obraz.
 • I z tego chwilowego braku jakiegoś ogarka pod ręką, oświetlenia, oświecenia, postanawia wejść na dietę … keto.
 • Gdyż bracia Rodzeń i inni w internetach to doktorowie przykładowo.

Powiało chłodem? Czujesz opowieść z krypty?

6 dość grubych zakonnic, 6 białych koni, jeden rycerz z nieprawidłowym zgryzem, nagle przeszli obok Ciebie. A Ty nie zdążyłaś złapać za guzik? Będzie się działo …

Kobieta na keto diecie – historia przypadku

Dr Turner, autorka popularnej The Hormone Boost (1) wspomina rozżaloną kobietę, która z powodu nadwagi, z dobrym skutkiem weszła na keto dietę, by po pewnym czasie zacząć tyć. Co nie zaskoczyło dr Turner gdyż.

Odkąd dieta ketogeniczna stała się tak popularna, regularnie słyszała podobne skargi, głównie od swoich pacjentek. Widziała wielu pacjentów, którzy w efekcie keto diety, jednak przybierali na wadze, tracili mięśnie i rozwijali oznaki zmęczenia nadnerczy podczas swojego intensywnego planu żywieniowego.

Dr Turner, to nie typ epickiej psycholki, która nienawidzi żrących tłuszcz zwierzęcy, albo sensu stricte ketodietę.

Badanie opublikowane nie tak dawno w czasopiśmie Diabetes (i prezentowane na konferencji (2 )) również wskazuje na tę potencjalną wadę. Badacze przyjrzawszy się wpływowi diety ketogenicznej na samce i samice myszy, odkryli, że owszem samce myszy tracą na wadze, jednak samice myszy przybierają na wadze. Pojawiła się również u panien upośledzona nietolerancja glukozy, oznaka stanu przedcukrzycowego.

Oczywiście myszy różnią się trochę od ludzi (za wyjątkiem Miki), więc te odkrycia nie oznaczają automatycznie, że dieta ketogeniczna zepsuje poziom cukru w krwi i wagę wszystkich kobiet.

Jednak eksperci hormonalni, tacy jak dr Turner i inni, twierdzą uparcie, że chociaż wiele kobiet może doświadczyć krótkotrwałego sukcesu na keto, potem się posypie, co ściśle wiąże się z yyy… płcią.

Dlaczego? Wiń swoje hormony.

Kobieta na keto diecie – kontrowersje

Drastyczne zmniejszenie spożycia węglowodanów może obciążać organizm i robi to

Węglowodany otrzymały mordę, pazury i penisa diabła. Jednak poważni eksperci mówią, że WĘGLOWODANY SĄ KLUCZOWE dla zdrowia kobiet.

Nie tylko zawierają ekstremalnie ważne witaminy i składniki odżywcze, takie jak błonnik, ale w szczególności kobiecy organizm potrzebuje dużej ilości zdrowych węglowodanów, oczywiście wraz z niezbędnymi tłuszczami i białkami, aby trzymać zdrowy poziom hormonów.

Gdy zabiorą Ci zdrowe węglowodany, nastąpi zmiana poziomu serotoniny, zmiana ilości progesteronu i zmiana metabolizmu insuliny.

Wszystko to z kolei wpłynie na Twoje zdrowie i może spowodować wzrost poziomu insuliny i tycie.

Twój kortyzol na keto diecie

Bardzo drastyczne ograniczenie węglowodanów może spowodować wzrost kortyzolu, czyli hormonu „stresu”, a tak naprawdę wylęknionego w najwyższym stopniu ego. Mając codziennie do dyspozycji zaledwie 30, góra 50 gramów węglowodanów z zielonych warzyw, może być trochę strasznie.

Bez węglowodanów skrobiowych i żadnych słodkich owoców (niektóre warianty, jak dieta ketotariańska, pozwalają na trochę owoców i są bardziej zrelaksowane co do makro węglowodanów) Twoje ciało podniesie poziom kortyzolu.

A dokładnie twoje nadnercza będą to robić, kosztem produkcji progesteronu, przykładowo.

Kobieta na keto diecie – białko

Chociaż teoretycznie na diecie ketogenicznej spalasz tłuszcz w celu pozyskania energii, w rzeczywistości ciało może sięgnąć po rezerwy białka Twojego organizmu.

Będąc kobietą prowadzącą siedzący tryb życia, będziesz potrzebowała około 46-60 gramów pełnowartościowego białka dziennie. Co odpowiada miej więcej 1 gramowi białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Chociaż bardzo aktywne fizycznie kobiety potrzebują więcej.

Spalanie białka, jako energii, zamiast tłuszczu lub węglowodanów, powoduje stres w organizmie, co podnosi poziom kortyzolu.

Jest strach, jest zabiedzenie, brakuje komórek mięśniowych, nie ma gdzie spalać tłuszczu, pojawia się yo-yo, lub zwyczajnie tyjesz.

Gdy poziom kortyzolu jest przez długi czas wysoki, ciało kompensuje to, produkując WIĘCEJ TESTOSTERONU I ESTROGENU, A MNIEJ PROGESTERONU. Ta zmiana hormonalna może powodować problemy, takie jak trądzik, miesiączki na chybił trafił, może też pogorszyć istniejące stany, takie jak endometrioza lub PCOS.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety odczuwają gwałtowny wzrost poziomu kortyzolu spowodowany ograniczeniem węglowodanów

Jednak dr Bhatia twierdzi, że kobiety są bardziej wrażliwe na zmiany poziomu kortyzolu, ponieważ nasza równowaga hormonalna jest bardziej złożona. Wiadomo, jesteśmy zaczarowane naszymi cyklami hormonalnymi.

Ponadto, stosując keto przez długi czas, dr Turner obawia się, że możesz narażać się na insulinooporność i stan przedcukrzycowy.

Co może ostatecznie doprowadzić Cię do cukrzycy typu 2 i innych problemów zdrowotnych.

Dlaczego? Gdyż podwyższony poziom kortyzolu jest właśnie powiązany z tymi problemami zdrowotnymi.

Podobnie, gdy budzisz się rano po nieprzespanej dobrze nocy. Brak snu zwiększa poziom kortyzolu. Udowodniono, że ci pacjenci są bardziej oporni na insulinę i mają większą nietolerancję glukozy.

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?

Wygodny e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku

i z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Kobieta na keto diecie – hormony

Dr Turner mówi, a mówi uczenie, że dieta bogata w tłuszcz pobudza zwiększoną produkcję estrogenu, co jest również powiązane z przyrostem masy ciała (nie tylko u myszy).

Bo jest tak, że wyższy poziom estrogenu hamuje pracę tarczycy u kobiet, co może prowadzić do przyrostu masy ciała.

Zasadniczo tarczyca kontroluje proces metaboliczny będący systemem kontroli wagi, poziomu energii, popędu seksualnego, koncentracji i nastroju.

Gdy poziom estrogenu wzrasta, aktywność tarczycy spada, próbując rzecz zrównoważyć.

To bardzo delikatny taniec.

To potrójne bzdury, nawet tak niegrzecznie wyraża się niegrzeczna dr Turner o diecie keto:

 • Po pierwsze, zwiększasz ryzyko wysokiego poziomu kortyzolu z powodu ograniczenia węglowodanów.
 • Po drugie, zwiększasz produkcję estrogenu z powodu diety wysokotłuszczowej.
 • I po trzecie, owe dwie zmiany, wysoki kortyzol i wysoki estrogen, HAMUJĄ PRACĘ TARCZYCY i zwiększają podatność na przyrost masy ciała.

Może być tak, że dziewczyna na meno, czy po meno postanawia się odchudzić keto, co jej się ostatecznie nie udaje. Za to rośnie mięśniak, który już był obkurczony, pogrubia się endometrium, albo/i pojawia się plamienie, oraz rośnie poziom insuliny na czczo.

Dr Bhatia mówi:

 • Że kobiece układy hormonalne są tak delikatne, że ekstremalne pozbawienie kobiety węglowodanów obciąża hormony.
 • Niezależnie od tego, czy powoduje to dominację estrogenów, czy problemy z tarczycą.
 • Potem i tak wszystko skończy się tyciem i zgrzytaniem zębów.

Chociaż zwolennicy keto często twierdzą, że plan odżywiania może pomóc zrównoważyć hormony i może być stosowany do leczenia chorób, takich jak endometrioza i PCOS.

Są nawet jakieś małe badania, które to potwierdzają, gdyż wszechświat, czyli internet zawsze powie Ci tak. Chociaż może to być opór w czystej postaci.

Aimee Raupp, autorka książek dla kobiet, w tym ku poprawie ich płodności mówi:

Jestem w praktyce klinicznej od 15 lat i jedyną rzeczą, jaką kiedykolwiek widziałem, ŻE DZIAŁA na równoważenie hormonów, jest dieta bogata w składniki odżywcze, PEŁNA ZDROWYCH WĘGLOWODANÓW, oraz odpowiedniej ilości niezbędnych tłuszczów i białka.

Oczywiście, niektóre kobiety przysięgają, że picie smalcu, chrupanie skwarów i siorbanie oliwy są dla nich debeściarską dietką. Że wyrwały te dziwne czynności je z choróbsk, w tym hormonozależnych, ale nie chcąc być złym prorokiem, powiem oględnie. Czas pokaże.

Dr Turner mówi, że ława przysięgłych wciąż nie wie, jak korzystny plan żywieniowy okaże się z czasem dla kobiet i mężczyzn.

Gdyż jak dotąd nie ma jeszcze żadnego badania, które dokładnie przyjrzałoby się potencjalnym różnicom między płciami w diecie ketogenicznej ludzi.

Nie ma też znaczących długoterminowych badań wpływu keto diety na ludzi.

Czas pokaże, oczywiście jeśli cała gromada zawiedzionych kobiet nie zrobi tego pierwsza.

Kobieta nie na keto diecie – jaka dieta najlepsza?

 • 4 szklanki,
 • dużo surowych roślin, w tym pyszne, organiczne owoce,
 • zielone liście koniecznie,
 • trochę złożonych, organicznych gotowańców (na parze gryczana, ciecierzyca, soczewica, a nawet little podprażone migdały, czy kalafioren z kurkumą),
 • bio ryby, lub blue gdy rezonujesz,
 • bio owoce morskie, gdy rezonujesz,
 • lub tylko rybi olej Omega 3,
 • no i wodorosty.
 • jeśli chcesz być 100% wege (odradzam, bo B12), dobre źródło Omega 3 to Hemp Protein This is BIO
 • jeśli nie chcesz ograniczać tłuszcz do 10%, aby zjadać dużo słodkich owoców, wejdź na dietę śródziemnomorską
 • przerywany post pomoże Ci się odnaleźć z kilogramami, autofagia to dopiero jest epicka 🙂

Kobieta jest absolutnie cudownym graczem w grze zwanej „to wcielenie”. Pilch miał tego absolutną jasność. Szkoda Pilcha.

owocek

Źródła:

 • (1) amazon.com/Hormone-Boost-Essential-Hormones-Strength/dp/1623366771
 • (2) abstractsonline.com/pp8/#!/5752/presentation/16639
 • wellandgood.com/keto-and-hormones-women/
 • medicalnewstoday.com/articles/324237#summary
 • wellandgood.com/foods-to-eat-for-hormone-balance/
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7018531/
 • amazon.com/Super-Woman-Rx-Secrets-Lasting/dp/1623368588/?ie=UTF8&amp%3Btag=wellgoodauto-20&tag=&asc_refurl=https%3A%2F%2Fwww.wellandgood.com%2Fketo-and-hormones-women%2F&asc_source=direct&asc_campaign=no-campaign
 • doctortaz.com
 • wellandgood.com/cortisol/
 • ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3602916/
 • wellandgood.com/how-much-protein-should-you-eat/
 • Która dieta jest lepsza dla tarczycy, niskotłuszczowa czy wysokotłuszczowa?

(Visited 12 879 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Nina Zagrodzka 18 sierpnia 2020 o 15:31

  Czy cynk można dawać dzieciom do soku?

  1. avatar Jarmush 18 sierpnia 2020 o 18:47

   Dziecim podawaj Vitek TiB i Omega TiB, a do skolu liposomal C TiB i D3 z K2 TiB <3

 2. avatar Hanka 18 sierpnia 2020 o 18:49

  Pepsi, dzięki za artykuł o keto. Czytałam o niej i już chciałam iść w nią, żeby schudnąć. Pozdrawiam?

 3. avatar Agnes 18 sierpnia 2020 o 19:22

  A awokado i jajka mozna dodac do listy?

  1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2020 o 07:35

   Myślę, że tak, ale świadomie, zobacz ile kalorii jest z czego, czyli ilość białka, tłuszczu i węgli(awokado)

   1. avatar Agnes 19 sierpnia 2020 o 11:57

    Super dzieki, a jakiej ilosci nie powinno sie przekraczac? 10% tluszczu? Bo Twoj artykul nie mowi o scislym witarianizmie, stad moje pytanie 🙂

    1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2020 o 16:03

     Co będziesz jadła? Jesli dieta śródziemnomorska to oscyluje około 20%

     1. avatar Agnes 21 sierpnia 2020 o 09:17

      Chcialam jesc wszystkie mozliwe warzywa w postaci salatek, zup i duszone, do tego slodkie ziemniaki, czasem i zwykle, quinoa i gryka, czarny i czerwony ryz w malej ilosci, z owocow to jagodowe przede wszystkim, cytrusy i czasem te slodkie (mam problemy z insulina); jesli jakis ser to kozi albo owczy, troche jajek i ryb (2-3 razy w tyg), straczki, no i czasem jakies dobre mieso w stylu jagniecina albo drob i 100 ml wina w weekend. Aha no i robie wlasne maslo migdalowe, do tego inne orzechy, pestki i awokado tez sie musza pojawic na codzien 🙂 Czy takie produkty moga byc uwazane za srodziemnomorska? Generalnie chcialam niskie wegle, 100, maks 150 g dziennie, owoce jesc z dala od tluszczu, bialka ok 60-80 g i reszta to zdrowe tluszcze, czyli sporo, ale jak na razie sluzylo mi ograniczanie wegli, choc nie wiem czy dla zdrowia jest to dobre rozwiazanie. Jesli jem te malo slodkie owoce a jesli juz to z dala od tluszczu, to moge jesc wiecej dziennie? Czy moze trzymac sie tych 20% ?

     2. avatar Jarmush 21 sierpnia 2020 o 09:37

      Tak, te produkty jak najbardziej można zaliczyć do środziemnomorskich, dobre ryby, oliwa, zioła, owoce morza, warzywa, sałaty i trochę dobrego chleba, oraz owoców.Na takiej diecie nie obowiązuje Cię liczenie tłuszczu. Dieta śródziemnomorska jest radosna. Produkty są wysokiej jakości, organiczne, świeże i niskoprzetworzone.

     3. avatar Agnes 21 sierpnia 2020 o 14:54

      To wspaniale, wlasnie radosnej diety mi trzeba, bez wiecznego stresu wokol liczenia makro. Moge wreszcie odetchnac i zapomniec o keto ktore jest mi doradzane na prawo i lewo przez wszystkich. Bardzo Ci dziekuje za potweirdzenie tego. Jeszcze chcialam tylko zapytac czy mozna stosowac post przerywany na diecie srodziemnomorskiej (w wersji lagodnej 16/8 albo dwa dni w tyg 500 kcal) czy lepiej bez? I czy posilki bialkowo tluszczowe typu pudding chia z orzechami i malinami albo salatka nicejska w wersji warzywa-awokado-jajko bez wegli moga sie pojawic, czy lepiej swobodnie komponowac z wszystkich grup na co sie ma ochote?

     4. avatar Jarmush 21 sierpnia 2020 o 20:58

      oczywiście, że można, jeśli nie „przebiałkowisz” jej, pojawi się autofagia. Im krótsze okno jedzenia, tym bardziej można sobie dogadzać

 4. avatar Malwa 18 sierpnia 2020 o 19:31

  Pepsi wiem ze nie na temat ale czy moglabys zinterptetowac badania ktore zrobilam tocznemu dziecku nie ma ich duzo bo byl problem z pobraniem krwi i zrobilam najwazniejsze dodam ze mala nie choruje nie kasxle bez kataru bez goraczki nie szczepiona jednak nie pokoi mnie ilosc neutrofili wypisze te ktore maja odchylenia ,mlode granulocyty 0.06 norma 0.00-0.03tys/ul, neutrofile 21.0 norma 30.0-70.0% ;limfocyty 66.0 norma 35.0-65.0%; neutrofile segmentowane 20 norma od 30-70%; limfocyty w ocenie mikroskopowej 66 norma 35-65 reszta morfologi w normue poza tym tsh1.268; ferrytyna 19.20 norma 8.40-181.90ng/ml; crp0.43 norma 0.00-0.60 dodam ze badanie bylo z okresu zabkowania

  1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2020 o 07:32

   tak, te neutrofile należy jak najszybciej wyjaśnić. A co na to pediatra? Trzeba będzie zrobić badania pomocnicze, jeszcze raz krew z rozmazem, aby ustalić co jest powodem. TSH nie świadczy o nadczynności. CRP jest w normie, ale bliiżej górnej i to rzeczywiście prawdopowodnie będzie miało związek z ząbkowaniem.

 5. avatar Malwa 18 sierpnia 2020 o 19:48

  Jaka suplememtacje polecasz dla rocznego dziecka zaczelam podawac jej chlorelle od ciebie na razie w malych dawkach 1/4 a pozniej ile jedna pastylke czy wiecej

  1. avatar Jarmush 19 sierpnia 2020 o 07:24

   1 roczne dziecko moze zjeść 1 gram chlorelli, czyli 2 tabletki Chlorelli This is BIO, ale zawsze zaczynamy u takiego malca od 1/4 tabletki i powoli zwiększamy. Karmisz dziecko piersią?

 6. avatar Karolina Kowalczyk 18 sierpnia 2020 o 20:40

  Hej Peps. Mój facet uważa się za życiowego nieudacznika. Twierdzi, że jest bezwartościowy, że niczego nie osiągnął, że dostał stary samochód od ojca za nic (choć siostry dostały mega dużo więcej i jakoś nie mają z tym problemu), że pracuje w call center i tak czy siak na nic go nie stać, nic co chciałby kupić sobie, nie może kupić, ciągle porównuje się ze znajomymi z fejsa, którzy wstawiają te swoje idealne focie z wakacji, itd., a on zaraz wpada wtedy w depresyjny nastrój, że on nic nie osiągnął, że nigdy nie miał więcej. Gadamy, tłumaczę mu, on zdaje sobie sprawę, że to tylko wyidealizowany wycinek ich życia, ale mówi, że nie może tego porównywania się, a potem gnojenia – powstrzymać. Są to naleciałości rodzinne, gdzie ciągle patrzy się, co ludzie powiedzą i co ludzie mają. Wie o co chodzi, ale ten mechanizm za każdym razem się u niego odpala. Dodam, że jest bardzo dobrym człowiekiem, kochanym, ma 24 lata, lubi mięso, alergik, kocha siedzenie na kompie i fajne gotuje (chociaż dla niego to nic, bo każdy by tak zrobił). Mówi, że nawet nie ma hobby. Pomocyyy. Niedługo się broni i chcemy wyjechać do większego miasta, chociaż on się baaardzo boi, a ja bardzo chcę bo tu skąd pochodzę, wszystko i wszyscy bardzo gniotą mojego ego. Pomocy, lovki

  1. avatar dorota 17 września 2020 o 06:25

   jak będziecie w duzym miescie , znajdzcie dobrego terapeutę . Twój facet tego potrzebuje …. zrozumienia skąd bierze się taki stan i przepracowania pewnych mechanizmów . Po terapii bedzie jak nowy . Wiem co piszę . Mój mąż miał tak samo , poniżany w dzieciństwie , porównywany z innymi , lekceważony, domagający się uwagi. To bardzo żle rzutowało na niego samego i oczywiście na nasze wspólne życie . Gdyby nie skorzystał z pomocy terapeuty dziś byłby juz przypuszczam psychicznym wrakiem , a juz na pewno miałby głęboką depresję . Dobrze że że dostrzegasz jego pozytywne cechy . Gdy był dzieckiem zapewne nikt tego nie dostrzegał , mało tego cokolwiek by nie robił i tak nikt tego nie docenił w przeciwieństwie do jego sióstr , które z tego co piszesz potraktowane zostały inaczej . Doceniaj go, chwal ,po prostu dostrzegaj każde jego starania . I najlepsze co możesz zrobić to namów na terapię . Zobaczysz co się stanie ……

 7. avatar POLAs 5 lutego 2021 o 12:49

  Hej Pepsi,
  jak interpretowac wyniki ft3 3,4 ft4 14,8 tsh 1,81/ słaba konwersja..
  Ketoza czy wysokoww?

  1. avatar Pepsi Eliot 5 lutego 2021 o 16:37

   Jeśli zadajesz takie pytanie, to prawdopodobnie jeszcze nie jesteś gotowa na niskotłuszczówkę. Keto diet to jest dieta wysoce odzwierzęca. A ta druga praktycznie wege. Tak naprawdę obie mogą zadziałać pozytywnie jeśli chodzi o zdrowie teraz. Ale na dłuższą metę kobieta nie może jeść tyle tłuszczu. Podkręcisz estrogeny, to nie nazywa się równowaga hormonalna, która tak bardzo jest Ci potrzebna. Możesz natomiast wejść na 10 dniowy detoks hormonalny surowym pokarmem roślinnym, zobaczysz jak się poczujesz psychicznie i zadecydujesz. Między „normalną” dietą, a dietą keto jest znacznie mniejsza fosa niż między raw food a tak zwaną „normalną dietą” szczególnie o tej porze roku. Marznie się na początku bardzo. <3

 8. avatar Kinia1980 18 grudnia 2021 o 23:58

  Witam, jestem tu nowa, trafiłam na te stronę wpisując zapytanie Hormony a dieta keto dla kobiet. Mam gruczolaka nadnerczy i czekam na laparoskopię. Z powodu covida wszystko sie przedłuża i w ciagu dwóch lat przytyłam 20kg. Staram sie nie podnosić kortyzolu, zmieniłam nawet intensywne ćwiczenia na pilates. Proszę mi powiedzieć na jakich produktach powinnam sie skupić a jakie wykluczyć? Po artykule wiem ze keto jednak odpada. Dziekuje i pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 19 grudnia 2021 o 09:05

   Masz jakieś badania z tej listy? Szczególnie TSH, przeciwciała tarczycowe, 25(OH)D, pH moczu, kreatynina, kwas moczowy, cukier i insulina na czczo, sód, potas, magnez, B12, kwas foliowy, homocysteina, lipidy? https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html
   Na jakiej teraz jesteś diecie?

   1. avatar Kinia1980 19 grudnia 2021 o 23:57

    Jestem w Anglii i nie mam bezpośrednio wglądu do wyników. Miałam badanie ostatnio tzw cushion day, czyli na jakim poziomie utrzymuje sie kortyzol w ciagu dnia. Cały czas jest na wysokim poziomie. Na ten moment nie mam żadnej diety bo nic nie działa. Staram sie jeść lekko. Raczej vegetarianskie plus ryby.

    1. avatar Pepsi Eliot 20 grudnia 2021 o 06:12

     to dieta, i raczej właśnie wskazana dla Ciebie, nie mieszaj cukru z tłuszczem

 9. avatar Basia 16 stycznia 2022 o 21:01

  No właśnie jestem na keto prawie rok. Przyznam, że ostatnio plamienia mam ciągle. Do tego doszły zawroty głowy i inne. Wszystko to zrzuciłam na wiek i meno.. ale to może brak węgli i rozchwiane hormony?

  1. avatar Pepsi Eliot 17 stycznia 2022 o 05:34

   to nie jest dieta dla kobiet na dłuższą metę <3

 10. avatar Ciaobella 19 czerwca 2023 o 13:48

  Temat ważny, ale przez post nie da się w ogóle przebrnąć – styl pisania bałaganiarski, trzeba się skupić żeby zrozumieć, co autorka miała na myśli.

  1. avatar Puntek 20 czerwca 2023 o 20:50

   Ja właśnie lubię ten styl. Inaczej bym nie czytała 😀 Pepsowy styl jest kwintesencja dla mnie <3 pozdrowienia

   1. avatar Pepsi Eliot 21 czerwca 2023 o 07:26

    🙂 <3

 11. avatar Ladyday 8 września 2023 o 18:15

  Mi na keto wszystko leci na lep na szyję..waga -10kg ,rozmiar z 40 na 36,insulina na czczo 4,cukier 88…ale estradiol…masakra
  I to jest najgorsze,bo mam 52 lata.
  Samopoczucie oprócz uporczywych potów w nocy,super,wyglądam świetnie…minęły migreny
  …Czyli nie zgadza się…
  Weszłam,aby czegoś się dowiedziedz co zrobić z estradiolem

  1. avatar Pepsi Eliot 9 września 2023 o 13:00

   Zrób kurację Maca This is BIO i zobacz (poty powinny minąć) https://thisisbio.pl/maca-100-organic-110g-this-is-bio/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

Ta piękna blond sierść od czego proszę Pani?

A jelita?

A pozostała tkanka łączna?:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum