Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 978 783
149 online
39 044 VIPy

Jeśli masz Hashimoto na 100% gluten będzie Ci szkodzić! Nawet bez nadwrażliwości!

Hashimoto to autoimmunologiczna niedoczynność tarczycy, ale to wiesz

Obraz tkanki tarczycy na USG wykazuje przekrwienie, czyli zapalenie, co w połączeniu z podwyższonym poziomem przeciwciał tarczycowych przesądza o diagnozie, masz Hashimoto.

Szacuje się, że 90 % (sic!) ludzi, którzy doświadczają niskiego funkcjonowania tarczycy w rzeczywistości ma Hashimoto.

Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym. W normalnych warunkach układ immunologiczny chroni organizm przed zakażeniami. W tym przypadku natomiast w wyniku nieprawidłowego pobudzenia układu immunologicznego dochodzi do powstawania przeciwciał przeciwko własnej tarczycy.

Powoduje to przewlekłe, niebolesne zapalenie tarczycy, powoli (przez lata) niszczące ten gruczoł i prowadzące do zmniejszenia produkcji hormonów.

Pogłoski są takie, że tylko 10% niedoczynności tarczycy spowodowanych jest niedoborem jodu. Pozostałe przypadki powiązane są z Hashimoto.

Jednak objawy niedoczynności tarczycy są takie same, a do najczęstszych należą:

 • nieuzasadnione zmęczenie, spadek energii (nawet po przespanej nocy),
 • trudności w utracie wagi,
 • przybieranie na wadze bez zmiany diety, czy ćwiczeń fizycznych,
 • wypadanie włosów i utrata ich połysku,
 • trudności z dogrzaniem kończyn,
 • zaparcia,
 • depresja,
 • mgła mózgu,
 • zatrzymanie płynów (obrzęk),
 • złe odruchy skokowe kostki
 • i sucha skóra

Znacząca różnica między Hashimoto, a niedoczynnością tarczycy spowodowaną niedoborem jodu jest taka, że w przypadku Hashimoto, niektórzy ludzie doznają huśtawki, tam i z powrotem pomiędzy niedoczynnością tarczycy, a hiper nadczynnością tarczycy.

Diagnoza może być taka, że jest to niedoczynność tarczycy, a tymczasem w niektóre dni chorzy doświadczają nadpobudliwości, lęków, i mogą mieć palpitacje serca.

Ten stan hiper jest oznaką nadmiaru hormonów tarczycy we krwi ze względu na zwiększony autoimmunologiczny atak na tarczycę.

Jak można zrobić test?

Badania tarczycy obejmują pełną gamę laboratoryjnych badań krwi, lub badanie temperatury ciała, co wiąże się z wykonaniem testu. Mierzysz swoją temperaturę ciała prze kolejne trzy dni w godzinach porannych, a następnie określasz średnią. Jeśli jest to mniej niż 36,6, prawdopodobnie masz niedoczynność tarczycy.

Jeśli chodzi o prace laboratoryjne, to ważne jest, aby interpretację wyników badania przeprowadzić u kogoś kto zna się na tarczycy, kto ma doświadczenie.

TSH jest wprawdzie hormonem stymulującym tarczycę, ale w rzeczywistości ujawnia niewiele w ogólnym funkcjonowaniu tarczycy. Żyjemy w czasach, gdy ludzie wierzą tylko cyferkom, że niby liczby nie kłamią.

Tymczasem w przypadku tarczycy wcale tak nie musi być. Tarczyca funkcjonuje optymalnie, gdy czujesz się dobrze. Gdy masz objawy choroby, pomimo dobrych wyników TSH i innych, prawdopodobnie Twoja tarczyca nie pracuje prawidłowo.

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?

Doskonały e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku i z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Czy to jest moja wina, że zachorowałam?

U 10 % osób z niedoczynnością tarczycy jest to po prostu niedobór jodu. To łatwo naprawić.

Natomiast dla pozostałych 90% ludzi z niedoczynnością, czyli z autoimmunizacją, jest to bardziej skomplikowane.

Istnieje długa lista chorób autoimmunologicznych, w tym toczeń, stwardnienie rozsiane, cukrzyca typu1, celiakia, reumatoidalne zapalenie stawów, czy nawet endometrioza. Jeden na dwunastu obywateli wysoce cywilizowanego świata ulegnie którejś chorobie autoimmunologicznej, co sprawia, że owe choroby stają się bardziej powszechne niż choroby serca i choroby nowotworowe.

Jednak o tym rzadko mówi się jako o epidemii

Drastyczny wzrost chorób autoimmunologicznych (w tym predyspozycje genetyczne) spowodowany jest zatrutym środowiskiem, stresem i nade wszystko skandaliczną dietą, czyli jedzeniem i piciem zapalenia.

Jakie jest z tego wyjście?

 Autoimmunizacja, czy nie autoimmunizacja, leki na tarczycę lub żadnych leków dla tarczycy, jednak istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy Twoja tarczyca działa niemrawo, a chcesz zacząć łagodzić objawy.

Dieta jest pierwszą linią obrony

I nie mam tutaj na myśli, żeby ludzie, którzy przytyli z powodu niedoczynności, teraz weszli na dietę odchudzającą, i zaczęli restrykcyjne cięcie kalorii. Zupełnie nie o to  chodzi.

W rzeczywistości nie ma dobrego lekarstwa od farmaceuty dla żadnej choroby autoimmunologicznej, a zarządzanie autoagresją powinno być wieloaspektowe.

 • Ogólnie rzecz biorąc, musisz niezwykle krytycznie podejść do tego co jesz.
 • Musisz zrezygnować z fabrycznie przetworzonej żywności, omijać żywność z przemysłowego chowu, i musisz jeść jak najmniej przetworzone i najlepiej organiczne pokarmy.
 • Unikać chemikaliów w życiu codziennym, na ile się da,
 • Oraz zacząć już od teraz niwelować stresy, czyli przestań się zamartwiać

Jakich pokarmów należy unikać?

To zależy od poziomu niedoczynności tarczycy i zmęczenia nadnerczy, które zazwyczaj towarzyszą niedoczynności tarczycy.

 • Ale generalnie i zawsze będzie dobrym pomysłem, gdy ustawisz się z dala od cukru z cukierniczki i kofeiny.
 • Bowiem mogą wywołać nadprodukcję hormonów stresu, zarówno adrenaliny, jak i kortyzolu, a wiadomo, że to utrudnia funkcjonowanie tarczycy.
 • Goitrogensy w brokułach, brukselce, kapuście czerwonej, kapuście, kalafiorze, kalarepie, czy rzepie mogą również utrudnić działanie tarczycy, powodując powiększenie tarczycy lub wole. Pod warunkiem, że zjadasz ich bardzo duużo, i to na surowo.
 • Są też pechowcy, na których zadziała wolotwórczo sałatka z czerwonej kapusty.

Jeśli masz Hashimoto na 100% gluten będzie Ci szkodzić!

Ponieważ struktura molekularna glutenu jest niemal identyczna do molekularnej struktury tkanki tarczycy

Tak, to dziwne.

Dlatego jedzenie glutenu może sprawić, że ciało odbierze to jako inwazję!

Atak!

Atak! I paradoksalnie zwiększasz autoimmunologiczny atak na własną tarczycę.

Węglowodany dla Hashimotki?

Zdania są bardzo podzielone co do ilości węglowodanów w diecie. Niektórzy mówią, że powodują mgłę mózgową, inni, że trzeba odróżnić węglowodany od węglowodanów. Cukier w cukiernicy, to także węglowodan.

Jednak jest dzisiaj pewne, i o tym mówią światli lekarze i lekarze naturopaci, węglowodany powinnaś jeść!

Białko

Dostarczaj białko w każdym posiłku. Białko pomaga zwiększyć T3, aktywny hormon tarczycy i pomaga w konwersji T4 do T3.

Przy czym białko roślinne nie zakwasza ciała!

Selen, jod, cynk, miedź (tak naprawdę wystarczy bransoletka z miedzi) i żelazo (4 Greensy są dobrym rozwiązaniem), D3

Selen (polecam Selen TiB) pomaga zwiększyć produkcję T3


Selen w pokarmach, można znaleźć głównie w orzechach brazylijskich.

Cynk, miedź i żelazo są również ważne, ponieważ jest to gama zależna od witamin z grupy B, czyli witamin antystresowych.

Witamina D jest szczególnie ważna, a u większości ludzi poziom metabolitu D jest niewystarczający. Szczególnie, gdy przybierasz na masie.

Nie tylko, że witamina D jest pomocna przy transporcie hormonów tarczycy do komórek i przyczynia się do wyrobienia odpowiednich ścieżek hormonalnych (w rzeczywistości witamina D nie jest witaminą, tylko hormonem), ale również jest modulatorem odpornościowym.

Co oznacza, że może pomóc modulować i regulować krnąbrne funkcje układu immunologicznego.

Dla tych, którzy nie mają autoimmunologicznej niedoczynności tarczycy, wielu lekarzy naturopatów zaleca spożycie jodu z owoców morza i morskich warzyw, jako najlepszych źródeł.

Natomiast niekoniecznie polecają suplementację jodu, chyba że jest wyciągiem z naturalnej żywności, w tym wodorostów.

Czy można ćwiczyć, jeśli masz Hashimoto?

Absolutnie tak

Choć poważne zmęczenie jest częste w przypadku osób z niedoczynnością funkcji tarczycy, okazuje się, że ważne jest, aby próbować jednak pokonać je. Nie daj się.

Chociaż raz w tygodniu porządnie się spoć! A najlepiej 2, albo 3 razy.

Dla tych z bardziej zaawansowanym zmęczeniem, spacery i joga będą wystarczające.

w didaskaliach

Niektórzy lekarze medycyny radzą, aby ludzie, którzy mają poważne zaburzenia nadnerczy i zmęczenie w formie kalectwa, NAJLEPIEJ NIE RUSZALI SIĘ AKTYWNIE W OKRESIE ZDROWIENIA.

Później mogą przejść na regenerującą i delikatną jogę, tai chi, czy spacery.

Trudno, aby zbielałymi palcami zaciskali pięści: „muszę to zrobić, bo utyłam bardzo”, gdyż taka postawa może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego.

Wielu osobom, które zgłosiły się do mnie (nie udzielam porad medycznych, bo nie jestem lekarzem i nie mam uprawnień) dałam uprawnienia (to mogę rozdawać:) do podjęcia przerwy od ćwiczeń i dzięki temu pękł OBOWIĄZEK odchudzania. I ludzi puściło.

Dlaczego wrzucić na luz? Ponieważ cierpienie ciała wymaga regeneracji

Gdy nie damy sobie trochę wypoczynku, nasze ciała zaczną reagować stresem, czyli nadprodukcją adrenaliny i kortyzolu.

Kortyzol jest nazywany hormonem otyłości brzusznej, a niedoczynność tarczycy utrudnia spalanie tłuszczu, więc mamy błędne koło.

Z drugiej strony, gdy damy sobie trochę czasu na regenerację, RUCH JEST POWAŻNYM CZYNNIKIEM LECZĄCYM i sprawia, że ludzie czują się o wiele lepiej.

Jakie zmiany w stylu życia mogą wspierać zdrowie tarczycy?

Istotnym elementem Twojego zdrowego ciała i umysłu, jest aby Twoja tarczyca była zdrowa.

Tarczyca odpowiada za piątą czakrę, czyli czakrę gardła, a znajduje się pomiędzy szóstą i czwartą, które są odpowiednio czakrami głowy i serca.

Czakra oznacza po hindusku”koło” lub „obracanie się”, a czakry stanowią energetyczne centra w organizmie.

Czakra gardła jest związana ze zdolnością do jasnego i efektywnego komunikowania się.

Gdy pojawia się konflikt między głową i sercem, możesz mieć zaburzenia równowagi tarczycy.

Serce chce tego, a głowa odpowiada, to bez sensu i jeb: pojawia się konflikt.

Dla wielu z nas taki konflikt jest czymś pozytywnym, włączasz argumentację, rozwijasz umysł, logikę etc.

Jednak:

 • gdy twoja wątroba niedomaga, nie pomagasz jej w oczyszczaniu np 4 szklankami, a wręcz przeciwnie zatruwasz
 • gdy śpisz, a powinnaś być aktywna i odwrotnie, bo się naoglądałaś seriali, i złych wiadomości
 • gdy jesteś odwodniona
 • gdy Twoje jelita przeciekają z powodu długotrwałego jedzenia złomu
 • gdy jesz alergeny

Wówczas jakikolwiek konflikt wewnętrzny powoduje jeszcze większy brak zdrowia i wybicie z równowagi.

Najlepszym sposobem, aby pracować nad tym konfliktem jest własna kreacja. Praca nad swoim projektem, co wpłynie najlepiej ze wszystkiego na Twoją wewnętrzną zmianę.

A co to jest Twój projekt? To aktualne marzenie.

To, plus zmiana stylu życia (DIETA! 4 szklanki!) pomoże rozwiązać ten brak równowagi.

Dr Richard, autor książki „Władza tarczycy” mówi sporo o wpływie uzdrawiania ciała i umysłu dla zdrowia tarczycy. Mózg wciąż przemawia do naszego układu odpornościowego, a z kolei nasz system immunologiczny stale dostarcza istotnych informacji do mózgu. taka wymiana.

W rzeczywistości poprzez łagodzenie stresów jesteśmy w stanie wyleczyć się z Hashimoto!

Ożesz!

Regularne praktyki głębokiego oddychania mogą zdziałać cuda, nie tylko dla obniżenia poziomu stresu, ale również oswajając reakcję autoimmunologiczną, co powoduje ustąpienie choroby.

ważne wpisy

Możliwość samoistnej regeneracji tarczycy i cofnięcie się Hashimoto jest pomijane
Hashimoto, czyli kolejna ściema i dlaczego wciąż zakwaszasz się jedzeniem?

owocek


Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


 

(Visited 3 202 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar anna 16 sierpnia 2022 o 18:51

  Pytanie o książkę SUROWY DETOKS HORMONALNY:
  czy jest też wychodzenie z detoksu?
  Chciałabym wrócić do gotowanych pokarmów i produktów, które spożywam poza detoksem.

  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 16 sierpnia 2022 o 21:22

   to nie jest detoks taki jak myślisz, to po prostu naiuka nowego stylu żywienia, wychodzenie to po prostu zaprzestanie <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama
 

Najbadziej upiększa dobrze nawodniona i odżywiona skóra!

Dodaj łyżeczkę doskonałego Kolagenu TiB do 4 szklanki!

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum