logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
93 171 525
180 online
32 333 VIPy
Reklama

100% ORGANICZNY
JARMUŻ IDEALNY DO 4 SZKLANKI

KALE This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jeśli myślisz, że jesteś zasiedziana jakiegoś rodzaju drobnoustrojstwem …

Zaciekawi Cię zapewne kilka sposobów na pozbywanie się pasożytów.

Załóżmy, że zaczęłaś się zdrowo odżywiać, dbać o siebie, chuchać, dmuchać, a tu nic.

Robisz badania i masz braki, gdyż coś kradnie Ci substancje odżywcze, a co gorsza wydala toksyczne odpady? Ale Ty mieszkasz w mieście, nie w dżungli, to o co kaman? Bo one są teraz wszędzie, te bakterie, pasożyty, grzyby, drożdże, wirusy i przyczyniają się do wielu przewlekłych schorzeń i alergii.
Podobno 85% dorosłej populacji krajów wysoko uprzemysłowionych hoduje w sobie conajmniej jedną formę pasożytów. W sumie nie wiem skąd biorą się takie statystyki, ale mam wrażenie, że rzeczywiście takie mikroorganizmy zostały ostatnio zdecydowanie wybudzone ze stanu uśpienia.
Mogły sobie przebywać w ciele przez wiele lat, ale dopiero „wybudził” je do życia styl życia ich właściciela, pewne produkty żywnościowe, leki, substancje chemiczne lub zaburzenia immunologiczne.
Najbardziej prowokujące to jedzenie niedogotowanego mięsa, zwłaszcza wołowiny, wieprzowiny, no i surowe ryby. Zanieczyszczona woda, jednak też podróże do krajów słabo rozwiniętych, niemyte owoce i warzywa, oraz bliskie kontakty ze zwierzętami. W tym z komarami, które stanowią bardzo częste źródło zakażeń wirusami, lub bakteriami.
Dobrą wiadomością jest to, że są naturalne sposoby, aby nasze awatary nie stawały się wygodnym domem dla tych mikro kreatur.
Na czołowe miejsce wysuwa się utrzymywanie swojego grubego jelita w zdrowiu. A coś takiego, jak zaparcia, co prowadzi do narastania fekaliów na ścianie jelita grubego, stanowi idealny grunt dla tych nieprzyjemnych pomyłek bytów. Wysokiej jakości probiotyk, no i kiszonki, kiszonki, kiszonki, są w stanie dobrymi bakteriami przytłoczyć te złe.
Dużo błonnika w diecie jest również bardzo skuteczne (nie wszyscy niestety mogą kontaktować się z dużą ilością błonnika) w utrzymywaniu tych facetów na dystans. Psyllium huskjest do tego wręcz stworzone, dlatego pięciodniowe oczyszczanie jelit z Candidy wg Waltera Lasta już dawno zostało tutaj wrzucone.

Jeśli podejrzewasz, że jesteś zakażona wszelkiego rodzaju drobnoustrojstwem, rozsądnie byłoby unikać cukrów, oraz oczyszczanie i odciążanie wątroby. Eliminacja robienia flaszek i substancji chemicznych. Mniej jedzenia złomu, z powodu którego wątroba musi odfiltrowywać badziew przez cały dzień, tracąc pokłądy energii na Twoje pomyłki żywieniowe.

Reklama

100% ORGANICZNA BABKA PŁESZNIK, czyli PSYLLIUM HUSK This is BIO


Dobrą metodą na wprowadzenie zmiany, jest parodniowy post na wodzie, potem na sokach warzywnych, oraz wprowadzenie lewatyw z kawy, które jednak też mają swoje przeciwskazania, jak uchyłki, wewnętrzne hemoroidy (wtedy dobrze działają lewatywy z własnego moczu, można pozbyć się hemoroidów), guzy w jelicie i okrężnicy, niedawno po operacji, osoby z chorobą serca (chociaż tutaj są zdania podzielone) i niewydolnością nerek. Lewatywy pozbawiają wyściółkę jelit sodu, miej to na uwadze. 

w didaskaliach

Jeśli chcesz zrobić lewatywę z kawy zagotuj 2 litry wody, dobra byłaby destylowana (możesz użyć przegotowaną, którą zamrozisz i ponownie odmrozisz), dodaj 4 łyżki kawy (zmielonej, nie że bezkofeinowej, nie że rozpuszczalnej), gotuj przez 15 minut. Odcedź, a kiedy płyn osiągnie temperaturę około 40 stopni Celsjusza można wlewać do jelita. Taki płyn należy postarać się przetrzymać 10 do 15 minut, a jak ktoś potrafi nawet dłużej. Robi się ją przez 3 tygodnie 3 x dziennie, potem 2 tygodnie przerwy i ponownie przez 3 tygodnie 3 x dziennie.

Ale skąd masz wiedzieć, że te przybłędy, nieproszeni goście zamieszkali w Twoim ciele?

Poznasz to po kilku objawach takich jak wzdęty brzuch, niezdolność do schudnięcia, cienie pod oczami, szlifowanie zębów w nocy (bruksizm), nieświeży oddech lub zapach ciała, świąd odbytu, przekrwienie zatok, zmęczenie, zły humor, biegunka lub zaparcia.

Owszem te objawy mogą się pokrywać z innymi sprawami, żeby nie było zbyt prosto. Ale od tego jest dobry biorezonans, gdy masz bardzo duże wątpliwości co Cię gryzie, co zjada Twoje żelazo, i dlaczego masz nieustające alergie na wszystko?

Ale gdy dbasz o własną okrężnicę, jesz zdrowo, unikasz wysoko przetworzonych pokarmów, zjadasz odpowiednio dużo błonnika, stosujesz co rano oczyszczającą kurację 4 szklanek pełną chlorofilu w czwartej szklance, którego pasożyty po prostu nie znoszą, jesz probiotyki w szamie, czy w suplementach wówczas może być tak, że nie będziesz miała problemów z pasożytami.

Jednak scenariusze są różne, szczególnie, gdy chorujesz przewlekle, albo po prostu jesteś chora, wówczas trzeba podejść do zagadnienia pasożytów bardziej radykalnie i konsekwentnie oczyszczać swoje jelito.

Lista  bardziej popularnych niszczycieli pasożytów

Czarny orzech

Wysuszony i zmielony zielony kadłub czarnego orzecha zawiera taniny, czyli jod organiczny, jak również juglandin, substancję ekstrahowaną z soku z zielonej skóry orzechów włoskich. Czarny orzech przez wieki służył do wydalania różnego rodzaju robaków, w tym pasożytów powodujących podrażnienia skóry, typu grzybice.

Jest bardzo skuteczny przeciwko tasiemcowi, owsikom, Candidzie albicans (drożdżycy) i malarii. Jest również skuteczny w obniżaniu poziomu cukru we krwi i pomaga pozbywać się toksyn. Z goździkami i piołunem można się nim pozbyć przywry jelitowej i toksoplazmozy.

Piołun jest świetny, ale ma też w sobie łyżeczkę gorzkości, bo nie wolno go stosować zbyt długo. Istotna jest też dozwolona ilość zioła, jaką można przyjąć w ciągu dnia. Średnia dawka dobowa u dorosłych i osób w wieku podeszłym wynosi 1 do 1,5 g surowca na 150 ml wody w postaci wodnego wyciągu i nie dłużej niż przez 4 tygodnie.

Piołun

Jest to jeden z najpotężniejszych oręży prosto z królestwa ziół do wykańczania pasożytów. Najlepiej skutkuje w zwalczaniu glist, tęgoryjców, włosogłówki i owsików. Zawiera silne związki chemiczne tujon i isothujon zwalczające pasożyty.

Piołun pomaga również produkować żółć, co z kolei przyczynia się do uzdrawiania wątroby i woreczka żółciowego.

Goździki

Goździki zawierają eugenol (olejek goździkowy) i taniny będące silnymi środkami przeciwdrobnoustrojowymi. Składniki te przemieszczają się w krwiobiegu, zabijając mikroskopijne pasożyty, pasożytnicze larwy, oraz jaja.

1 kropla olejku goździkowego na 250 ml wody i jest remedium.

Ciekawostką jest że ząbki goździków są również skuteczne w zabijaniu bakterii gronkowca i paciorkowca. Należy o tym pamiętać, podobnie jak o miodzie Manuka, gdy słyszysz o bakteriach opornych na antybiotyki.

 

w didaskaliach

Przepis na kurację pestkami z dyni dla dorosłych i dla dzieci:

Aby zwalczyć pasożyty, należy na czczo spożyć 25-30 gramów (średnio 2 łyżki) świeżych, pozbawionych łupin, silnie rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach od spożycia należy przyjąć środek przeczyszczający, w przypadku dorosłych łyżkę oleju rycynowego. Dla pewności kurację można powtórzyć po 2 dniach.

Aby zabieg był bardziej efektywny, pestki z dyni można połączyć z innym naturalnym lekiem na pasożyty, czyli marchewką. Wymieszaj 3 łyżki startej marchwi, 25-30 g potłuczonych, świeżych pestek dyni i 2 łyżki oleju. Tak przygotowaną miksturę należy zjeść na czczo.

Po 3 godzinach należy spożyć łyżkę oleju rycynowego, aby wywołać efekt przeczyszczający i wydalić pasożyty. Podczas kuracji nie można nic jeść.

Pestki z dyni na odrobaczanie dzieci:

Zmiksuj z mlekiem ryżowym 15-30 g (im młodsze dziecko, tym mniejsza dawka) świeżo wyłuskanych pestek dyni i podaj je dziecku na czczo. Zamiast mleka możesz wymieszać pestki z miodem. Następnie dziecko może zjeść śniadanie.

Po 3 godzinach podaj dziecku 1-2 łyżeczki oleju rycynowego (u bardzo małych dzieci lub u tych z problemami jelitowymi olej można zastąpić oliwą z oliwek), aby wywołać efekt przeczyszczający.

W razie potrzeby kurację można powtórzyć po 2-3 dniach.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ PODSTAWOWY PAKIET IDEALNY DO OCZYSZCZAJĄCEJ KURACJI 4 SZKLANEK z KURKUMĄ This is BIO


Kurkuma

Jak wiesz kurkuma ma ogromną ilość zastosowań leczniczych (kilkaset) ii może być stosowana również do leczenia zakażeń pasożytniczych. Pierwsza szklanka w kuracji 4 szklanek bardzo ułatwi Twojemu awatarowi organizmowi pozbycie się pasożytów.

Tymianek

Tymianek zawiera flawonoidy, które są powszechnie znane z ich aktywności przeciwutleniającej. I tymol i karwakrol są skuteczne w zabijaniu bakterii, infekcji grzybiczych, oraz zakażenia drożdżami. Tymianek jest szczególnie skuteczny w niszczeniu robaków, glist, owsików i pasożytów skórnych.

Niszczy także Cryptococcus neoformans, Aspergillus Saprolegnia, Salmonella typhimurium, Staphylococcus aureus i Escherichia coli.

Czosnek 

Czosnek znany jest z tego, że powoli potrafi wykończyć ponad 60 rodzajów grzybów i 20 rodzajów bakterii, jak również pewne z najsilniejszych wirusów występujących u ludzi. Ma właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu chroni komórki przed utlenianiem spowodowanym toksynami wydalanymi przez  przez pasożytoświnię.

Udowodniono, że czosnek potrafi eliminować przerost drożdży Candida albicans.

Pieprz Cayenne

Kapsaicyna w papryczce chili pomaga w gojeniu się urazów i ran, poprawa krążenie, obniża ciśnienie, leczy niestrawność, przeziębienia, drogi oddechowe, grypy i robi jeszcze wiele dobrych rzeczy, w tym niszczy pasożyty.

Imbir 

Gingerol aktywny składnik imbiru niszczy pasożytyi włącznie z robakami obłymi, nicieniami, wirusami, oraz bakteriami z rodzaju Salmonelli.

owocek

(Visited 5 782 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Agata 5 listopada 2018 o 23:44

  Mam pytanie, czy kuracje 4 szklanek i post przerywany można stosować karmiąc piersią? Karmie dopiero od miesiąca i chciałabym się wspomóc tymi metodami, tylko nie wiem, czy nie zaszkodzę nimi dziecku

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 08:50

   dżizas, a co tu może zaszkodzić?

   1. Agata 6 listopada 2018 o 12:07

    Ponieważ z każdej strony słyszę, ze karmiąc, ani będąc w ciazy nie można oczyszczać organizmu,bo podobno cały syf może przejść do dziecka… jeżeli nie ma przeciwwskazań to biore się za siebie ?

    1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 12:11

     jakieś potężne detoksykacje odpadają, a w ciąży nie można brać octu jabłkowego, więc nawet kuracja 4 szklanek odpada, ale karmiąc jest to delikatne odtruwanie,z odżywianiem i nawadnianiem, to nie jest detox z herxami etc. Chyba że jesteś totalknie zatruta, albo gdy nigdy nie brałaś alg, to zacznij od 1/4 łyżeczki 4 greensa w 4 szklance.

     1. Agata 6 listopada 2018 o 12:28

      Przed ciąża brałam chlorelle TiB, wybrałam jedno opakowanie, zamówiłam kolejne opakowanie i chlorelli i spiruliny TiB dla córki, ale jej się odechciało zażywać po tygodniu i mam od czerwca prawie pełne opakowania, mogę to tez brać? Czy jest jakiś okres ważności? 🙂

     2. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 13:00

      jak najbardziej możesz, jest przecież podany na opakowaniu

 2. Joanna 6 listopada 2018 o 08:27

  dzień dobry mam pytanie czy oczyszczenie organizmu solą z wodą przez 7 dni o której tu czytałam też ma działanie likwidacji pasożytów? Ale na jakiej zasadzie jeśli tak? sól je też niszczy?
  pozdrawiam 🙂

  1. grzegorzadam 6 listopada 2018 o 11:52

   oczywiście , że je też niszczy, pierwsze z brzegu to tzw. kurzajki (odwirusowe)

   ”- ale sól jest potrzebna, spójrzcie na morze Martwe, tam nie żyje żaden pasożyt, żaden wirus ani
   komórka rakowa, żaden wirus opryszczki, (….)
   – wszystkie byty chorobotwórcze są słodkowodne..
   – przede wszystkim należy przywrócić sól limfie (białej krwi), starożytni lekarze mawiali, że limfa musi być słona,
   Trzeba ją dosalać, jak należy to robić.. woda ma być gorąca (40-42 st.), na ciało sypie się sól….
   10-15 minut i człowiek nie może na nic zachorować.

   Ja, pomimo, że w tym roku będę miał 84 lata, na nic nie choruję, na nic nie chorowałem, i niestety nie jestem w stanie
   na nic zachorować… Lekarze nie chca mnie wysyłać na leczenie (sanatorium ?)
   .. 😀

   Trzeba się kąpać w słonej (osolonej) wodzie.. Bardzo proste.

   Nie należy, leczyć chorób, tylko usuwać przyczyny, jest ich 9, nie 12, ja sam znalazłem jeszcze trzy.

   Jedną z nich jest brak soli w białej krwi, biała krew to limfa, człowiek się poci, a pot jest słony, w ten sposób tracimy

   sól , a mówi się, że soli nie wolno jeść, do tego jeszcze słuchamy bredni białych fartuchów, żeby nie jeść soli, bo sól
   to biała śmierć, że jak będziecie jeść sól, to jutro umrzecie przed obiadem.
   Wyobraźcie sobie jacy są bezczelni, nawet nie pozwalaja zjeść obiadu..”

   Tyle dr Bołotow 😉

  2. grzegorzadam 6 listopada 2018 o 12:02

   Przy ciężkiej walce (zwykle) z grzybicą bardzo pomocny jest jod w kroplach doustnie
   (4-6 kropli 3 x dziennie) oraz

   molibdenian sodu. (ok 50 mg na 1-2 razy na dobę)
   To łatwo przyswajalna sól, jedno z lepszych źródeł molibdenu.
   Redukuje zatruwanie organizmu przez candida.
   Chodzi wyłącznie o molibdenian sodu, a nie jakiś inny preparat molibdenowy

 3. Madzia 6 listopada 2018 o 09:38

  Pepsi przeczytalam twoje wpisy odnosnie nerek ,pecherza od lat sie syplementuje wit. C komplex b ,d3 z k2 magnez ,omega,3 plus zywnosc raw spiruline ,maca ,kakao raw etc.
  Kiedys,mialam problemy z pecherzem od 4 lat byl spokoj mysle ze to dieta…Ale na wakacjach kapalam sie duzo w morzu troche bylo alko I klops cierpie juz trzeci miesiac coraz mnie rzadziej ale jednak, lekarz dal mi antybiotyk ktory tylko zaszkodzil pije tyle wody I wit c ze mocz to woda,ale I tak miewam ataki, mysle ze odczuwam tez nerki … jestem juz tym zmeczona poradz cos, po wit c bol przechodzi od razu .Ale boje sie o te nerki…

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 12:06

   Kuracja Greens & Fruits TiB, a do 4 szklanki (bo kuracja 4 szklanek obowiązkowa) łyżka żurawin This is BIO

   1. Madzia 6 listopada 2018 o 12:45

    Jus bylam kilka razy na 4 szklankach mialam dosc duze bole glowy az mi bylo niedobrze I odpuszczalam moze przestane z ta soda przed …???

    1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 12:59

     stawiałabym na algi w 4 greensie, jadłaś kiedyś wcześniej algi? Zrób 4 szklankę tylko na trawach i innych zielonkach This is BIO i świeżych liściach

 4. pbas4 6 listopada 2018 o 10:03

  Chodzę na biorezonans już 3 miesiąc i jakoś chciałabym przyspieszyć leczenie. Kobieta od biorezonansu kazała nie stosować kuracji piołunem do czasu zakończenia karmienia piersią, ale czy ten czarny orzech będzie ok? Pierwszy raz się z nim spotykam:)

 5. Kate 6 listopada 2018 o 10:30

  Pani Pepsi Kochana powiedz jak żyć?
  Ostatnio mnie olsniło i zauważyłam,ze jestem w ciągłym napięciu i stresie.
  Smutna,niespełniona. Jestem martwa.Nie żyję,nie ma mnie teraz 🙁
  Pojawiam sie za to w dalekiej przyszłości,wtedy to a jakże jestem,żyję.Jestem bezpieczna, zakochana,spokojna i spełniona.
  Tymczasem żeby tam dojść musze przeczytać jeszcze tylko 73 książki,odpocząć,zrelaksować sie oraz zrobić tylko jeszcze jeden kurs.Jeden jedyny kurs po którym będe wystarczająca.
  Wtedy to już na pewno będe na tyle kompetentna,doskonała,że będę mogła
  wreszcie zarabiać dobre pieniadze.Wtedy będę bezpieczna,szczęśliwa i własnie sobie uświadamiam,że… przestane się bać.No wlasnie! W przyszłosci nie bedę sie bać.Bedę mogła odpuścić i sie zrelaksować.
  Aż mi szkoda samej siebie 🙁
  Tak sie nie da żyć,nie chce zmarnowac sobie życia czekając na kiedyś a jednoczesnie nie wiem jak to zmienić 🙁
  Bedę wdzieczna jak pokażesz mi Twój punkt widzenia.
  Z miłością.

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 12:04

   odpowiem w poście <3

   1. Małgosia 6 listopada 2018 o 16:53

    Odpowiedz Pepsi, bo to problem większości człowieków

  2. Domiii 6 listopada 2018 o 14:57

   Wiem, że pytanie było do Pepsi, ale jeszcze niedawno miałam to samo i wiem o co kaman.
   Wstań o świcie, umyj zęby, załóż sportowe buty i wyjdź z domu i idź i idź a jak lubisz to truchtaj przez godzinę. A gdy wrócisz do domu wypij cztery szklanki. Od tego zacznij i konsekwentnie się tego trzymaj. A potem wróć tu za miesiąc i napisz nam jak Ci jest cudownie :*

 6. Joanna 6 listopada 2018 o 12:29

  dziękuję za odpowiedź. ostatnio stosuje kąpiel pół kg soli i 2 opakowania sody podobno oczyszcza organizm. tylko nie wiem jak często brać taka kąpiel by były efekty i by nie przedobrzyc 😉

  1. grzegorzadam 11 listopada 2018 o 22:25

   na pewno oczyszcza, terminu nie ma, sprawdzaj pH, będzie jasność.
   Dodałbym magnez bez zwłoki do kąpieli.

   Polecam:
   https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

 7. Paulina87 6 listopada 2018 o 13:05

  Czy jest sens odrobaczania się pestkami dyni zapobiegawczo? W sytuacji kiedy nie czuję żadnych czytelnych objawów pasożytów, albo zrobienie kuracji oczyszczajęcej psylium czy 4 szklanki mi wystarczą ?
  🙂

  1. Paulina87 6 listopada 2018 o 13:10

   teraz znalazłam jeszcze na blogu oczyszczanie dietą jabłkową

   https://www.pepsieliot.com/jak-w-tydzien-pozbyc-sie-osobistych-pasozytow-2/

   to mogę sobie zrobić od tak ?

  2. Pepsi Eliot 6 listopada 2018 o 17:29

   gdy masz w domu zwierzę jak najbardziej, gdy nie wystarczy 4 szkl i od czasu do czasu babka płesznik

 8. beata 6 listopada 2018 o 20:02

  Tez czytałam ze kobieta w ciąży i karmiąca nie powinno się odrobaczac.
  Problemem są toksyny.

 9. Renata 7 listopada 2018 o 17:10

  „Eliminacja robienia flaszek i substancji chemicznych.”

  Oj tam oj tam – kto pije i pali te nie ma robali! 😀

 10. elso 11 kwietnia 2019 o 21:55

  Grzegorzu czy klebsiella pneumoniae i escherichia coli hemolit./liczne/ to już wyrok.
  Tylko dwa antybiotyki dożylnie w szpitalu podobno mogą pomóc/antybiogram/
  Czuję się słabo. Może jednak coś jeszcze jest
  oprócz tobramycyny i chloramfenikolu. Proszę odpisz ,po tych wynikach jestem sparaliżowana ze strachu

 11. Elso 12 kwietnia 2019 o 07:47

  Zapomniałam jeszcze candida glabrata b.liczne. Co robić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *