Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 979 050
160 online
39 045 VIPy

Jeśli palisz papierosy, to świetny czas żeby przestać

Byłym palaczom 15 lat zajmuje cofnięcie ryzyka choroby sercowo-naczyniowej do takiego stanu jakby nigdy nie palili. Tak przynajmniej donosi zaprezentowane niedawno w Chicago badanie.

W Polsce według statystyk po papierosy sięga co 4 osoba powyżej 15 roku życia

Dotychczas naukowcy uważali, że zwiększone ryzyko choroby sercowo-naczyniowej u palaczy znika już po kilku latach od rzucenia papierosów, jednak badania te nigdy nie przyglądały się bliżej historii palenia, włączając w to zmiany w nawykach takie jak różna ilość papierosów spalanych w ciągu dnia na przestrzeni lat. W tym badaniu naukowcy przeanalizowali wszelakie informacje dotyczące 8700 palaczy, którzy na początku badania nie cierpieli na chorobę sercowo-naczyniową. Punkt środkowy obserwacji wśród uczestników wynosił 27 lat, podczas których ryzyko chorób sercowo-naczyniowych porównywano pomiędzy obecnymi i byłymi palaczami oraz osobami niepalącymi.

Długoterminowe skutki palenia (nawet po rzuceniu)

Więcej niż 70% przypadków choroby sercowo-naczyniowej dotknęło badanych palaczy, którzy palili co najmniej paczkę papierosów przez 20 lat. Byli użytkownicy tytoniu, którzy rzucili palenie, po pięciu latach doświadczają zmniejszenia ryzyka choroby sercowo-naczyniowej o 38% w porównaniu do tych, którzy nie przestali palić. 16 lat od rezygnacji z papierosów zajęło byłym palaczom wrócenie do ryzyka choroby porównywalnego do ryzyka u osób, które nigdy nie paliły. Te badania podkreślają zalety rzucenia palenia występujące już po 5 latach, czyli 38% niższe ryzyko ataku serca, zawału i innych form chorób serca. Całkowite „wyzerowanie” ryzyka następuje jednak aż po 16 latach. Jeśli więc jesteś palaczem, im szybciej zrezygnujesz z palenia, tym szybciej Twój organizm wróci do normy.

Inne korzyści rzucenia palenia

Natychmiast przestajesz narażać swoich bliskich i osoby w Twoim otoczeniu na szkodliwe działanie dymu tytoniowego. Po 20 minutach układ krążenia zaczyna się uspokajać. Po 24 godzinach wyostrzają się Twoje zmysły: smak i zapach. Po tygodniu Twoja skóra zaczyna się regenerować. Po dwóch tygodniach zaoszczędzasz nawet 220 złotych. Po około 3 miesiącach pojemność Twoich płuc zwiększa się o 30%. Po 5 latach ryzyko wystąpienia u Ciebie zawału zmniejsza się o około 38%.

Jak wesprzeć organizm podczas i po rzuceniu palenia

1. Witamina C

Witamina C jest antyoksydantem równie bezpiecznym co efektywnym. Wspiera ona układ odpornościowy i układ krążenia, a także pomaga chronić organizm przed nowotworami i zawałami. A to dopiero wierzchołek góry jej zalet i zastosowań. Aby poznać ich więcej, przeczytaj bardzo grzeczny wpis o tym, co jeszcze może zrobić dla Ciebie witamina C.

2. Resveratrol

Ten doskonały suplement chroni przed szkodliwymi skutkami stresu oksydacyjnego, który powstaje pod wpływem wolnych rodników i toksyn przyczyniających się do powstania chorobotwórczych stanów zapalnych. Resweratrol blokuje produkcję szkodliwych czynników prozapalnych i wzmacnia śródbłonek (tj. wyściółkę) tętnic. To nie wszystko: resweratrol odmładza i regenruje komórki ciała, stanowiąc zarazem silnik dla mechanizmów metabolicznych organizmu i wspiera spalanie tłuszczu.

3. Kurkumina

Kurkumina może modulować szlaki sygnalizacji wielu komórek. Ma także liczne właściwości przeciwzapalne. Niezwykle zwiększa zdolność przeciwutleniającą ciała i wspiera zdrowie mózgu. Kurkumina wspomaga także zdrowie układu krwionośnego, zmniejsza ryzyko chorób serca i chorób nowotworowych oraz stanowi wsparcie przy leczeniu tych i wielu innych kondycji zdrowotnych. Przykład? Poznaj historię kobiety, która pokonała nowotwór jedną, naturalną substancją.

4. Zielona herbata

Zielona herbata jest pełna przeciwutleniaczy i ma wiele niezwykłych korzyści zdrowotnych, włączając w to przeciwdziałanie demencji i stanom zapalnyn, ochronę komórek mózgu przed stresem oksydacyjnym i wzmacnianie serca. Może pomóc zbilansować stosunek cholesterolu LDL i HDL, obniżyć stany zapalne, obnżyć ryzyko nowotworów i poprawić pamięć. Spróbuj wypić 5 kubków dziennie!

5. Glutation (najlepiej liposomalny!)

Kiedy Twoje ciało jest narażone na działanie dużej ilości toksyn, potrzebuje ono zazwyczaj do oczyszczenia się wielkich pokładów glutationu. Glutation znany jest jako główny „czyściciel” i przeciwutleniacz w ciele i potrzebny jest w dużych ilościach, ponieważ codziennie eliminuje toksyny i rtęć. Ponieważ trudno się wchłania, przyjmuj go w postaci liposomalnej (lub przez nebulizator).


6. Terapia 4 szklanek

Ostatnia rzecz, choć wcale nie najmniej ważna, to witaminy i codzienne oczyszczanie Włącz do codziennej rutyny prostą „terapię 4 szklanek”. Oczyszcza ona wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało. Ciało, które jest dotlenione już ma przewagę nad innymi ciałami, którym nagminnie brakuje tlenu!

Każdy dzień zaczynasz od „terapii 4 szklanek”

1 szklanka

Proszek z tej kurkumy This is BIO (1/2 łyżeczki) zmieszaj ze szklanką czystej wodą i sokiem z połowy cytryny, oraz szczyptą czarnego pieprzu BIO i pij codziennie

2 szklanka

Do dobrej wody dodaj płaską łyżeczkę chlorku magnezu TiB (jeśli masz skłonności do rozwolnień, niech będzie płaska łyżeczka 3,5 grama jabłczanu magnezu TiB i sok z 1/2 cytryny. Odważni mogą dorzucić szczyptę grubej soli morskiej, lub himalajskiej.

3 szklanka

Do czystej i dobrej wody dodaj szczyptę kwasu askorbinowego TiB lub askorbinianu sodu TiB (wówczas możesz nie dodawać już soli do szklanki 2, abyś nie dostarczyła za dużo sodu) i łyżkę stołową octu jabłkowego BIO. Najlepiej niepasteryzowanego i z matką, jakbyś miała.

4 szklanka

Do czystej i dobrej wody dodajesz sporą garść zielonych liści jarmużu, szpinaku, czy łodyg selera naciowego, fenkuła, czy brokuła, oraz 1 łyżeczkę lekko wypukłą 4 Greens This is BIO i dokładnie miksujesz. Możesz dodać jeszcze kopiatą 1 łyżkę stołową Hemp Protein This is BIO. Mocno miksuj i wypij (nie jest to pyszny napój, ale rozwala system).

uściski:)

Źródło:  eurekalert.org/pub_releases/2018-11/aha-iys102618.php gis.gov.pl/wp-content/uploads/2018/04/Postawy-Polak%C3%B3w-do-palenia-tytoniu-Raport-2017.pdf

(Visited 3 696 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar lilkamilka 7 listopada 2018 o 05:34

    Wpis pojawia sie w dniu w ktorym postanowiłam nie palić? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum