logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
103 089 202
158 online
32 884 VIPy
Reklama

TWOJE MEGA ODŻYWIANIE
GREEN & FRUITS TiB

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jeśli sądzisz, że suplementy to niezła ściema, nie opuszczaj tego wpisu

Ubawisz się setnie.

Istnieje wiele sprzecznych informacji na temat suplementacji odżywczej. Pytanie koronne jest takie, czy musisz brać witaminy, aby być zdrową, lub czy możesz dostać wszystko, czego Twój awatar potrzebuje z papu, które szamiesz?

No i otrzymasz różne odpowiedzi w zależności od tego kogo zapytasz. A chociaż sama doradzam Ci, żebyś nie pytała sprzedawcy odkurzaczy, czy jest Ci potrzebny odkurzacz, to jednak postaram się jakoś rozwiać Twoje wolty.

Kto nie musi się suplementować?

Po pierwsze, nie uważam, że każdy musi brać suplementy. Jeśli mieszkasz nad Morzem Śródziemnym, lub innym ciepłym morzem, jeśli masz dobre nawyki żywieniowe, jeśli codziennie wychodzisz się plażować w pełnym słońcu chociaż na 20 minut (im masz ciemniejszą karnację tym potrzebujesz więcej słońca, nie mniej), jeśli zjadasz pokarmy odzwierzęce, a jak nie, to chociaż trochę brudu (B12).

Jesz sporo owoców, w tym bio cytrusów, oraz dużo zielonych liści, jeśli nie przeziębiasz się częściej niż 2 razy w roku i nie przechodzisz tego przeziębienia lekko, łatwo i przyjemnie, jeśli nie czujesz się zestresowana, a środowisko, którego dotykasz, zjadasz i wdychasz jest czyste, jeśli nie łupie Cię w kościach i nie masz skurczów łydek, jednym słowem czujesz się świetnie i tryskasz energią, moja odpowiedź brzmi jednoznacznie: nie musisz się suplementować niczym.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ SPROSZKOWANE ORGANICZNE JAGODY CAMU CAMU This is BIO superfoods z masą naturalnej witaminy C, beta carotenu i przeciwutleniaczy


Co nie znaczy, że nie powinnaś korzystać radośnie z wszelkich możliwości odżywczych super foodsów, jak zielone od chlorofilu organiczne algi, czy trawy, a także sproszkowane camu camu, czy owoce dzikiej róży.

Inna sprawa, gdy nie czujesz się świetnie i nie tryskasz energią.

Jak sprawdzić, czy masz niedobory odżywcze?

Są choroby, które ewidentnie świadczą o niedoborach pewnych składników odżywczych, jak choćby ciężki niedobór witaminy C powodujący szkorbut, albo Beri-beri w wyniku ciężkiego niedoboru tiaminy, czy też Pellagra, będąca ciężkim niedoborem niacyny i teoretycznie są dzisiaj rzadkie w krajach tak zwanych wysoko rozwiniętych.

Jednak to też można poddać pod wątpliwość, bo takie spektakularne braki, że ludzie plują zębami, to może nie, ale nawet stosunkowo niski poziom niedoborów, jednak utrzymujący się przez długi czas przyczyni się do wielu problemów zdrowotnych.

I można śmiało do tego zaliczyć problemy z tarczycą, jako braki selenu i jodu, depresję jako braki D3, czy kwasów tłuszczowych Omega 3, ale też z powodu nieprawidłowego cyklu metylacji spowodowanego brakami witamin z grupy B, w tym rzeczonej niacyny.

Bezsenność jako oznaka braku magnezu, cynku i witaminy B6, czy też wysokie ciśnienie krwi spowodowane zbyt gęstą krwią, której brakuje witaminy C, magnezu i kwasów tłuszczowych. Ale lista jest bardzo długa.

Homocysteina

Wciąż nikt nie bada poziomu homocysteiny, wszyscy uczepili się poziomu cholesterolu, który jak w tej chwili już wiemy, nie był przyczyną miażdżycy, natomiast wysoki poziom homocysteiny jak najbardziej tak. Z tym, że homocysteina to jest taki aminokwas, który jest konieczny, bo jeżeli jest za mało homocysteiny to też nie jest dobrze.

A więc tutaj chodzi o to, żeby ta homocysteina była w pewnym zakresie. Jeżeli to stężenie jest zbyt wysokie, wtedy w naszym organizmie nie jest problemem sama homocysteina (badania nadal trwają), ale że tworzą się związki powodujące miażdżycę.

Czytałam kiedyś takie opracowanie, że jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia poziom czy stężenie cholesterolu we krwi, jako możliwy wskaźnik wystąpienia choroby miażdżycowej, to palenie papierosów jest czynnikiem ryzyka sześciokrotnie większym, niż poziom cholesterolu, a podwyższony poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka czterdzieści (sic!) razy wyższym niż poziom cholesterolu.

Dlaczego homocysteina jest tak istotna w przypadku miażdżycy tętnic wieńcowych, w ogóle tętnic? Dlatego że doprowadza do powstania stanów zapalnych tętnic, a zasada jest bardzo prosta, że nie ma stanu zapalnego w tętnicach, a więc nie ma miażdżycy.

Prawidłowy poziom homocysteiny powinien wynosić maksymalnie 6-8 milimoli/litr. Jeżeli jest wyżej, to już wymaga interwencji i odpowiedniej suplementacji. Obniżenie poziomu homocysteiny jest banalnie proste, bowiem potrzebujesz 3 witamin: B12, B6 i kwasu foliowego (B9).

Złe trawienie

Upośledzenie trawienia jest kolejną częstą przyczyną niedoborów składników odżywczych. Żołądek musi mieć odpowiednią ilość kwasu solnego, a także enzymów trawiennych, aby rozbić żywność na składniki odżywcze, które żywią Twoje komórki.Szczególnie trudno jest trawić białko, czyli rozbijać pokarm białkowy pochodzenia zwierzęcego na aminokwasy bez dobrze zakwaszonego żołądka. To prowadzi paradoksalnie najszybciej do zakwaszenia  (tym razem) ciała.

IPP i takie tam

Nie tylko kwas żołądkowy w zaniku i produkcja enzymów mają tendencję do zmniejszania się wraz z wiekiem, ale również ulubiony przez dochtore, zapisywany na lewo i prawo wszystkim kogo tylko zapiecze zgaga i nie tylko (a zgaga piecze bardzo często też przy niedokwasocie, a o refluksie żółciowym dochtore nie słyszało?).

A więc zapisywanie leku zobojętniającego kwas i yyy …  blokującego jego wytwarzanie, nasze słynne IPP zatrzymuje ludziom starszym trawienie na amen w pacierzu.

Suplementy, które pomagają trawić, uzdrawiają jelita, scalają tkankę łączną wyściółki jelit mogą okazać się wręcz życiodajnymi.

Do tego większość typowych leków dostępnych zarówno na receptę, jak i od łapki, w tym kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, antybiotyki, inne leki zobojętniające sok żołądkowy, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne i tak dalej, faktycznie wyczerpują awatary z ważnych składników odżywczych.

Takie wyprane ciało z tego co jest mu niezbędne do życia, otrzymuje kolejną porcję leków, bo jest przecież chore, chociaż w ani jednym miniprocencie nie składa się z leków, tylko wyje o swoje składniki odżywcze. Odżywcze, czyli życiodajne.

Z biegiem czasu te braki przybierają postać ulubionych przez matrix medyczny chorób przewlekłych.

Czy suplementy są bezpieczne?

Jednak z drugiej strony połykanie losowych suplementów, bo się zobaczyło pana w telewizorze, czy monitorze, bez zastanowienia, jaka jest klasa tych suplementów, oraz czy nie będą wchodzić w interakcje z lekami, które bierzesz.

Bardzo często chodzi tutaj o leki rozrzedzające krew, które biorą prawie wszyscy starsi ludzie, po czym rzucają się na suple z telewizora i to może nie być bezpieczne. Też przed spodziewanymi zabiegami, nawet przed ekstrakcją zęba, wzięcie kurkuminy może spowodować zbyt wartki strumień krwi.

Reklama

Tu znajdziesz 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny do oczyszczającej wątrobę, nerki, ciało, odtruwającej z pasożytów, nawadniającej  kuracji 4 szklanek


Pamiętasz o kofaktorach witaminy D3?

Jeśli chcesz na własną rękę brać duże dawki pewnych witamin, nawet takich jak popularna teraz witamina D3 (bo prawie wszyscy dorobili się braków), to raz, że musisz ją przyjmować w protokole z K2, o czym dzisiaj już wszyscy wiedzą, ale jak 6 lat temu napisałam jeden z pierwszych (może nawet pierwszy?) artykułów w języku polskim w naszej blogosferze, to był cytowany na profi forach farmaceutycznych jako absolutny news (jest gdzieś na blogu screen, bo się wtedy tym jarałam, gdyż spałam).

A więc jeśli chcesz brać większe dawki pewnych witamin, trzeba znać kofaktory, które są niezbędne, aby dana witamina pracowała dla Ciebie jak najlepiej. Jednym z kofaktorów dla witaminy D3 jest magnez.

Przyjmowanie dużych dawek witaminy D3, bez K2, to wiadomo, że zawiadowanie wapniem zostanie zachwiane (wapń popłynie zamiast do kości i zębów, do tkanek miękkich), ale mam teraz na myśli magnez, co może powodować już po 2 miesiącach kołatanie serca, bowiem witamina D będzie wyciągać magnez z tkanek, a jak nie dostarczysz go w postaci suplementacji mogą być właśnie takie skutki.

Innym kofaktorem jest witamina A, którą dla bezpieczeństwa w preparatach wyizolowanych najlepiej przyjmować w postaci Beta Karotenu, czyli prowitaminy witaminy A, której nie przedawkujesz.

Dlaczego Greens & Fruits TiB oraz 4 szklanek łaknie Twój awatar?

Z tego powodu bardzo często polecam obok suplementów wyizolowanych, jak D3+K2, również bardzo złożony, idealnie zbilansowany suplement minerałowo-witaminowy Greens & Fruits TiB, gdyż dodatkowo pełni rolę buforu bezpieczeństwa, np jakby ktoś chciał pożerać tylko cynk, a nie zadbał o adekwatnie dobraną (malutko) miedzi.

Reklama

Tu znajdziesz DUŻY PAKIET idealny do KURACJI 4 SZKLANEK


Prawie wszystkim również zalecam codzienną, oczyszczającą kurację 4 szklanek, ponieważ zakwasza żołądek (ocet jabłkowy, cytryna, witamina C), jednocześnie tonizuje błonę śluzową (chlorek magnezu, kolagen, MSM), dostarcza też magnez i wiele witamin z grupy B również w 4 zielonej szklance, no i oczyszcza wątrobę i jelita dzięki dobrze wchłanianej kurkumie z czarnym pieprzem.

Czwarta szklanka może być modyfikowana w zależności do Twoich potrzeb. Możesz dodawać Kelp, gdy obawiasz się braków jodu, czarną porzeczkę, gdy dużo trenujesz wytrzymałość (odciąża serce), żurawiny, gdy bakterie e-coli namnożyły się w Twoim pęcherzu, jagody acai, gdy potrzebujesz mega antyoksydantów, brokuły gdy sulforafanu, jarmużu też, baobabu, gdy C i jeszcze paru jego innych zalet, etc etc.

Nie mówiąc o obowiązkowym codziennym nawadnianiu z elektrolitami (potas tracisz o wiele łatwiej niż sód, i potas jest też trudniej uzupełnić z wiecznie przesolonej diety), które jest Ci niezbędne.

owocek

(Visited 18 291 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Kami 30 października 2018 o 17:19

  Pepsi a Ty ile i jakie suplementy spożywasz ????

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 18:29

   Pełny duży zestaw do 4 szklanek, z kolagenem, Kelpem, żurawiny, róża, etc
   do śniadania 1 g&F, po śniadaniu 2 D3+K2 i 1 Omega 3 TiB. Co 2-3 dzień biorę koło 17 1 selen G&G, 1 EG& i 1 C TiB.
   To traktuję jako profilaktykę.

   1. Amelia 28 marca 2019 o 15:30

    Pepsi G&F biezesz codziennie po jednej tab czy robisz przerwy ?

    1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 15:47

     w tym okresie codziennie, w lecie, co drugi dzień

 2. Migotka 30 października 2018 o 17:22

  Akurat wczoraj na blogu dentystki,podobno bardzo dobrej ,przeczytalam o tym, i mysle sobie ze nigdy tego U Ciebie nie bylo ,a tu prosze jest dzis.

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 18:23

   tyle że bardzo dobra dentystka uważa,że inne rzeczy z apteki są bardzo dobre

 3. Migotka 30 października 2018 o 17:24

  Dla malych dzieci jaki magnez oprocz oliwki i kapieli?jablczan magnezu?

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 18:22

   Chlorek magnezu też może być, ale dzieciom najlepiej przez skórę, bo jednak magnez rozwialnia, do moczenia nóżek, pół kieliszka 50 ml do miski z ciepłą wodą, albo do kąpieli. Jakbyś chciała jednak jeszcze doustnie, tu masz dawkowanie: https://www.pepsieliot.com/jak-po-co-i-ile-brac-magnezu-czyli-mega-wazne-porady-doktora-sircusa/

  2. Migotka 5 listopada 2018 o 23:22

   Nie to jest gabinet stomatologii biologicznej,nie stosują fluoru. Kanalowe leczenie odbywa sie pod mikroskopem.jedt tez ozonowanie i aparat Vieva. Wiesz cos na temat tego aparatu?czy warto skorxystac?czy lepiej zrobic biorezonans?

 4. Dudek 30 października 2018 o 18:02

  ,, Ubawisz się sssssetnie..” Dudek odchodzi, trochę to trwa i boli, boli i trwa, i najmocniej boli, bo trwa.,
  ,, Gdybyśmy mogli tak najmilsza wpaść na dzień to Tomaszowa..” To nie tak miało być, czego jednak można się spodziewać, kiedy brak scenariusza, podziału na role,wszelkich impoderabiliów. Zawsze miałem pewność, świadomość drogi a jednak Coś,Ktoś, Świadomość lub ego,w końcu zadaje pytania, wręcz stawia warunki. Pytania – po chuj – przecież nawet Bóg jest subiektywny, wybiera, i ma wyjebane na kryteria. Można oczywiście pójść w dywagacje, ale czy to powstrzyma proces degrengolady. Czy moje odejście kogoś dotknie, zaboli ? Peps, Twoja, Twój, Twoje, jest ogromne
  Co więc zamiast obrzydliwego samobójstwa
  Może jakiś suplement, coś w rodzaju autoeutanazji? Liczę na Ciebie, nigdy mnie nie zawiodłaś.

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 18:20

   Dudek gdy teraz wylogujesz się sam, może okazać się, że w następnych wcieleniach też będziesz korzystał z tej drogi ucieczki. Nic się nie dzieje złego, bo jesteś Ty. Puść se jakąś muzę, Korę, Osjan (a propos on się bardzo zestarzał, widziałam go w zeszłym tygodniu, ma bardzo duży brzuch, tylko medytuje). Z miłością

   1. Dudek 30 października 2018 o 20:52

    Kochanie Ty Moje, nie podkręcaj. , Puść se Korę….” Myślałem, że stać Cię na więcej…. A propo.. ,, trzeba wiedzieć kiedy z szatni, płaszcz odebrać przedostatni..”. Żyję ….
    Przyjedź, potrzymaj mnie za rękę. A może, po prostu zamień się miejscami..

    1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 22:23

     Co ja Ci mam powiedzieć, nie możesz tego zrobić i już. Jesteś tutaj niezbędny.

     1. marfig 31 października 2018 o 13:43

      No i co z tym Dudkiem? Nie ukrywam, ze mnie przestraszył..

     2. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 16:00

      Nie wyloguje się, bo tam też jest póki co chujowo

     3. Dudek 31 października 2018 o 17:12

      Dzięki.Szczególnie za prostotę.Wiem, że to co jest teraz, jest po coś, kiedy jednak czujesz, że tracisz coś najważniejszego,czyli SIEBIE…Kurwa nawet słów nie masz w głowie, nie potrafisz umiejscowić bólu…

   2. Renata 2 listopada 2018 o 21:17

    Dudek a co jeśli się to wszystko okaże dniem świstaka? Że jest tam jakaś nieskończona pętla i będziesz to wszystko musiał od nowa mielić? Czego chcesz uniknąć?

  2. Robaczek 31 października 2018 o 15:09

   Dudek, nie wygłupiaj się do cholery.

   1. Dudek 31 października 2018 o 16:55

    Gupi Dudek sie wygupia, w dodatku ,,do cholery”.
    Wymyśliłem, wykreowałem sobie ten stan, tę każdą chwilę umierania, bolesną, beznadziejną pustkę…
    Weź się w garść Dudek, popatrz inni mają gorzej, tą mantrą karmiono mnie od dziecka..,
    Spoko, jeszcze żyję, tzn. oddycham. Innych czynności życiowych nie stwierdzono.

    1. malena 31 października 2018 o 22:07

     Dudek, nie pierdol nic póki co. Po prostu bądź sobie. To też minie. Pozdro ?

     1. marfig 2 listopada 2018 o 13:59

      ufff.. nie strasz nas niedobry Dudku 😀

  3. A 1 listopada 2018 o 20:13

   Hej Dudek, może utrata siebie to coś dobrego? Może proces przez który przechodzisz dzieje się właśnie po to? Sama czuję się od dłuższego czasu „nierealnie”, jakbym widziała wszystko z boku, ale to nadal jestem ja, ja podejmuje decyzje i czuje emocje związane z moim zachowaniem…ehh ciężko to opisać, ale myślę, że powinieneś dać sobie szansę na zrozumienie tego co się dzieje. Może po prostu to jeszcze nie jest ten moment? Daj sobie czas na poznanie prawdy i zaakceptuj SIEBIE takim jakim jesteś właśnie teraz 🙂

   1. Dudek 2 listopada 2018 o 10:04

    Dzięki. Ja wiem, od początku odbieram to jako,
    ,,nowe narodziny”, ale najpierw muszę przejść –
    auto czyściec. Od wczoraj dostaję masę sygnałów Miłości, od moich dzieci. Wy też jesteście cały czas że mną. Dzięki.
    ?

   2. Dudek 10 listopada 2018 o 19:07

    Czy ludzie jeszcze nie zrozumieli, że minął czas zajmowania się inteligentnie sprawami powierzchownymi, że nieporównanie ważniejszy od sylogizmu jest problem cierpienia, że krzyk rozpaczy objawia nam nieskończenie więcej aniżeli najsubtelniejsza dystynkcja i że łza ma zawsze korzenie głębsze niż uśmiech?
    E. Cioran – Na szczytach rozpaczy…

    1. Ania 28 marca 2019 o 10:27

     A czy Ty od siebie coś dajesz? Tym dzieciom swoim choćby? One okazują Ci miłość. Jak piszesz, inni też. A Ty komu ostatnio pokazałeś, ze go kochasz? Jeśli tak, to nie było pytania 🙂 <3

     1. Dudek 28 marca 2019 o 23:12

      Pokazuję codziennie bezpańskiemu psu, samotnemu jak ja. 😞

     2. Ania 30 marca 2019 o 19:22

      Widziałeś Green Book? Czy filmów nie oglądasz? Tam jest sporo o samotności. Ale też taka obserwacja, że sami sobie te samotność stwarzamy, nie chcąc jako pierwsi wyciągnąć ręki do drugiego człowieka. Dobrze, że chociaż po psią łapę sięgnąłeś.
      Uśmiechnij się 🙂

 5. Da-kota 30 października 2018 o 18:47

  Pepsi, z czego te elektrolity do nawadniania najlepiej?

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 20:27

   w 3 szklance masz potas, sód jest wszędzie (szara sól), magnez masz w drugiej szklance, wapń w 4 (zielonki)

 6. Marta 30 października 2018 o 20:06

  Pepsi Kochana, problem mam. Hashi mam i walcze z nim. Dzieki poscie … zwalilam 3 lata temu 18 kilo, jestem wege i nawet z tendencja do vegan. Duzo warzyw to norma, wszystko bio itd. Rano 4 szklanki, suplementuje D3z K2, wit.C, Selen, Biotyn, Wit.E, cynk, wit.B. Teraz pausuje, ale jeszcze wieczorem Ashwaganda. No i jem miedzy 11.30, a maksymalnie 18 z niestety malymi skokami w bok. Ale generalnie staram sie bardzo i nieduzo jem. I tu ostatnio waga mi znowu rosnie i codziennie rano patrze i za glowe sie lapie. Z czego to??? Znowu skok Hashi? Nie chce znowu postu bo mnie wykancza mocno. Jak inaczej przeciwdzialac???

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 20:22

   jedz dużo, kończ o godzinę wcześniej, co jesz? masz tę moją rozpiskę przy Hashi?

   1. Marta 31 października 2018 o 17:22

    Chleba malo. Tylko na zakwasie sama pieke. Maksymalnie kromka dziennie. O ile w ogole.
    Pasty z fluorem od lat nie uzywam.
    Jem glownie warzywa. Do tego kasze i owoce. Niewielkie ilosci sera.
    Niestety popijam popoludniami filizanke kawy i jakis daktyl z maslem orzechowym do tego. Czasem kostka gorzkiej czeko. Rzadziej jakis ciastek.

  2. Piotr 30 października 2018 o 21:52

   Przestań się truć pastą do zębów z fluorem i chlebem z glutenem , bo nic z tego nie będzie , jeżeli jeszcze tego nie robisz . Problem może być z przysadką zatrutą aluminium . Jeżeli waga lata to pewnie jest problem z białkiem i hormonami .

  3. Marta 31 października 2018 o 16:26

   Chleba malo. Tylko na zakwasie sama pieke. Maksymalnie kromka dziennie. O ile w ogole.
   Pasty z fluorem od lat nie uzywam.
   Jem glownie warzywa. Do tego kasze i owoce. Niewielkie ilosci sera.
   Niestety popijam popoludniami filizanke kawy i jakis daktyl z maslem orzechowym do tego. Czasem kostka gorzkiej czeko. Rzadziej jakis ciastek.

 7. Temida 30 października 2018 o 21:20

  Pepsi, powiedz proszę, ile dni przed planowanym zabiegiem -powinnam odstawić kurkumę? (jestem sumiennym i regularnie „przyjmującym” (oczywiście kurkumę zamawianą w Waszym sklepie This is Bio). Dziękuję!

  1. Pepsi Eliot 30 października 2018 o 22:21

   tydzień, a najbezpieczniej 10-14 dni

   1. Temida 31 października 2018 o 17:31

    Dziękuję! zatem 14:)

 8. Aga 31 października 2018 o 02:40

  A ja mam pytanie odnośnie soli magnezowych kwasów tluszowych (które są m.in. w Tib 50G&F). Jak to z nimi jest, bo ostatnio czytałam, że właśnie często dodawane są do suplementów a przez nie w rzeczywistości ograniczone jest wchłanianie wszelkich witamin i minerałów?

 9. Ulla29 31 października 2018 o 04:21

  Witam, tez mam Hashi i,wrodzoną niedoczynnosc . Nie daje juz rady,codzienny bol miesni, zmeczenie, wzrost wagi, depresja,szkoda gadac…znikad pomocy.U mnie w miescie, jeden endokrynokog -wszechwiedzacy i koniec,jak zyc.. Blagam o pomoc

 10. Ulla29 31 października 2018 o 07:15

  Witam choruje na wrodzona niedoczynnosc tarczycy ,bol mięsni jest dla mnie codziennoscia, sennosc ,ociezalosc,depresja.. Brak mi juz sil,mamy jednego endokrynologa-wszechwiedzacego w miescie?….

  1. Ag E 31 października 2018 o 22:16

   Kochana, w miarę swoich sił i możliwości staraj się robić coś, żeby twoje zdrówko miało się lepiej. Jak nie zaczniesz dziś, to nie przejmuj się, może jutro będzie lepszy dzień. Pepsi tak dużo pisze o niedoczynności tarczycy. W swoim tempie wprowadzaj w życie jej zalecenia. Cokolwiek, a zawsze będzie to już krok naprzód. Nie napisałaś, czy czytasz tego bloga od dawna, czy zajrzałaś tu pierwszy raz, ale uwierz, warto rozczytywać się we wszystkich artykułach i komentarzach. Coś dla siebie wyciągniesz. Chcielibyśmy może jakiegoś cudownego środka – jednej tabletki, po której wszystkie dolegliwości miną. Zapewne nie ma czegoś takiego. Zobacz, ile lat organizm dostawał w kość, żeby w końcu odpowiedział chorobą. Trochę czasu musi upłynąć, zanim się zacznie polepszać. Doceń każdą drobną rzecz, którą dla siebie zrobisz. Czy to będzie nasmarowanie ciała oliwą magnezową, czy też kąpiel w sodzie i soli epsom, czy też wypicie ziół. Mnie bardzo służy DMSO oraz MSM+wit.C jako środki przeciwbólowe/ przeciwzapalne. Bardzo doceniam też sodę do alkalizacji organizmu. Wiele się z bloga Pepsi nauczyłam, ale też dużo przede mną. Nie potrafię jeszcze stosować postu przerywanego, nie umiem biegać itd. No ale z drugiej strony o wiele więcej robię dla siebie dobrego niż np. 2 lata temu. I mimo, że nie stosuję jakieś szczególnej diety, waga mi powolutku spada. Czasami się zatrzyma na miesiąc, czasami ciut pójdzie do góry, niemniej w sumie, w ciągu roku, zupełnie niespodziewanie, zgubiłam z 8 kg. Może stany zapalne się zmniejszają, być może coś się pomalutku normuje. Taką mam nadzieję przynajmniej. Tak więc Ulla, do dzieła. Wszystko przed tobą i pamiętaj, że będzie dobrze. Poczytuj, wybieraj dla siebie, co najlepsze w danym momencie. Dużo dobrej energii i zdrówka!

 11. Paweł 31 października 2018 o 11:08

  A ja mam pytanie dotyczące mojej dziewczyny. Co powinna sprawdzić. Generalnie chodzi o to że ma bardzo mało energii, szybko się męczy i bardzo łatwo ją „przewiewa”, przebiegnie się na tramwaj i potem się źle czuje. Generalnie odżywia się spoko, bez szału ale nie jest świństw, pije soki, jest w miaaaarę ok, bo je troszkę za mało… choć uważa że je dużo. Daje jej czasem kropelkę Lugoli, dostaje D2 K2 ode mnie na śniadanie, czasem wypije Chlorelle i Mace… pije dużo herbatek ziołowych także coś tam działa… i nie bardzo wiem co jej doradzić… idzie do pracy na 4h, wraca i musi się drzemnać bo pada… a śpi ponad 8h codziennie także wątpie by była przemęczona…

  1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 16:22

   niech zrobi te badania: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ to może być niedoczynność tarczycy, zmęczone nadnercza, włosy jej nie wypadają? jakie ma ciśnienie krwi?

   1. Paweł 31 października 2018 o 21:38

    włosy to chyba wszystkim wypadają no ale mam wrażenie, że jej szczególnie 🙂 a co ?

    1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 21:53

     niedoczynność tarczycy

     1. Paweł 31 października 2018 o 22:17

      I co z tym.?

 12. Asia 31 października 2018 o 11:29

  hej. mam 2 latka kąpiel bierze jeszcze w wanience dla dzieci nalewam cała wodą. ile dawać magnezu jakiego i jak często?

  1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 16:18

   50 ml, możesz codziennie, ale obserwuj dziecko, nie zostawiaj go samego w wanience.

 13. Gosik 31 października 2018 o 12:21

  Witam mam wysoka homocysteine az16, 31 witaminę D 24,40 chciała bym znaleźć lekarza ktory leczy naturalnie by mnie poprowadził ale nie wiem gdzie szukać mieszkam we Wrocławiu proszę o radę sama nie potrafię dziękuję

  1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 16:14

   Bierzesz jakieś leki? np rozrzedzające krew?

 14. Eli 31 października 2018 o 13:38

  Pepsi, kiedys mi sie snilas jako stara indianka. Ostatnio zobaczylam w pociagu taka kobieta, mysle, ze Ty pochodzisz z Peru i bylas inka. Czy wybierasz w czyim snie sie pojawiasz?

  1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 16:12

   idę do tych, którzy chcą mnie spotkać 🙂

   1. Dudek 31 października 2018 o 20:14

    Czekam. Przyjdź.,

    1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 22:12

     🙂

   2. malena 31 października 2018 o 22:13

    Tak, mi też się śniłaś jakiś czas temu. Położylaś się do snu, koło mnie na łóżku. Czułam, ze nie odrobiłam jakiejś lekcji i było mi głupio ?

    1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 11:00

     dużo osób już odwiedziłam 🙂

 15. Sarsi 31 października 2018 o 16:25

  Pepsi, takie pytanko… Ja używam kwasu l-askorbinowego, syn askorbinianu sodu TIB, ja biorę łyżeczkę kopistą do drugiej szklanki, Młody pół łyżeczki (6lat), coś mi mówi, żeby sprobowac Aceroli, czy dawkowwc tak samo? Tyle samo jest w niej Wit C? Ja łyżeczkę on pół?

  1. Pepsi Eliot 31 października 2018 o 16:35

   on też może płaską łyżeczkę, z takimi pokarmami jest jednak inaczej z wchłanianiem, tam jest błonnik, i inne dobra

   1. Sarsi 31 października 2018 o 17:18

    Grazie Signora ?

 16. Tysia 31 października 2018 o 23:00

  Pepsi, koszyk owocków dla Ciebie <3<3<3

  1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 10:55

   <3

 17. Ewka 1 listopada 2018 o 00:29

  Pepsi, jak obnizyc poziom selenu. Wynik ponad 200, norma do 108? Dodam że się nie suplementowalam selenem I prowadzę dietę bezglutenowa. Co może oznaczać tak wysoki poziom selenu?

  1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 10:52

   Bierz cynk G&G, Omega 3 TiB i złoto koloidalne, którego nie mamy jeszcze na stanie. Wypadają Ci włosy, masz białe plamy na paznokciach, problemy żołądkowe i rozdrażnienie?

   1. Ewka 1 listopada 2018 o 11:09

    Włosy wypadają strasznie i do tego jakieś deprechy mnie łapią. Mam nadzieję, że cynk i omega pomoże… dzięki

 18. A. 1 listopada 2018 o 07:25

  Dzień dobry. Mam tatę po zawale, bajpasach, pęknięciu naczynia ka w głowie, obecnie walczy z nowotworem niestety chemia…ponieważ bierze lek na rozrzedzenie krwi podsunelam mu Wit. D3 ale bez K2, czy jednak może nie ma to związku i lepiej z? Bierze też Wit. C w kapsułkach, myślę o liposomalu, ale tata jest generalnie sceptycznie nastawiony na naturalne metody leczenia, nie mam zbyt wielkiego wpływu na niego, podejmuje decyzje ze swoją kobieta… Będę wdzięczna jednak za jakiekolwiek wskazówki chociażby w kwestii Wit. D3… Przepraszam, że tak trochę ni do ładu ni do składu. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 10:40

   ma związek z lekami na rozrzedzenie krwi, nie więcej niż 40 mcg K2, ale jest niezbędne przy D3, oraz konieczny jest magnez. I jeszcze jedno, nikogo nie da się na siłę przekonać, ale jak są braki w ciele , to czy gość w to wierzy, czy nie, to i tak będą uzupełnione i mu się może polepszyć.

   1. A. 1 listopada 2018 o 11:57

    Dziękuję pięknie za odpowiedź. Serdeczności

   2. A. 4 grudnia 2018 o 09:38

    Po cyklu chemii stwierdzono, że nie ma zbytniej poprawy i zalecono tacie kolejny cykl silniejszej. Nie ma wpływu na jego decyzje, ale chciałabym wspomóc na ile da się namówić…protokół antynowotworowy ze względu na kurkumę chyba odpada – za wielkie ryzko…(tata bierze leki rozrzedzające krew, jest po zawale, bajpasach, pęknięciu naczyniaka w głowie) W jaki sposób mogłabym mu alternatywnie pomóc…?Obecnie są przerzuty z jelita na wątrobę i otrzewną…W płucach podobno guzki znikły.

 19. Karolka 1 listopada 2018 o 08:28

  Pepsi mam problem który mnie strasznie meczy. Za młodu nosiłam aparat na zębach i pojawiły mi się po nim odwapnienia. Zrobiła się lawina próchnicy, wszystkie były wyleczone i teraz po pół roku znowu się na zębach pojawiła. Co robić? Myje żeby po każdym posiłku, nitkuje, irygatorem przeplukuje, płukam olejem herbacianym i olejem kokosowym. Już nie mam na prawdę siły bo co wyleczę zęba to się zaraz pojawi znowu próchnica…

  1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 10:37

   ssij olej kokosowy, zdaje się Grzegorzadam podawał niedawno jakąś metodę naturalną, wpisz w szukałkę próchnica, koniecznie suplemnyacja D3+K2 TiB, jaki masz poziom 25(OH)D? Bierzesz K2?

  2. Ag E 1 listopada 2018 o 20:03

   A próbowałaś mycia zębów sodą z wodą utlenioną?

   1. Pepsi Eliot 1 listopada 2018 o 20:08

    mogą też być skutki ujemne tej czynności

    1. Marcheweczka 2 listopada 2018 o 21:45

     Peps czym myjesz kly i wlosy?

     1. Pepsi Eliot 2 listopada 2018 o 22:52

      bio coś tam

 20. Ulla29 1 listopada 2018 o 12:37

  Dziekuje A ge za slowa wsparcia. Nie mam jednego plata tarczycy od urodzenia, (poprostu sie nie wytworzyl)do 28roku zycia moj jeden plat dawal.rade pozniej przez czysty przypadek trafilam do endo i wlepila mi tabletki. Od tej chwili zaczely sie moje problemy? teraz przyjmuje 100 eythyroxu dziennie i jest zle, kołatania sreca (trafilam nawet na pogotowie sadzac ze to zawal),ból miesni,sennosc ,zmeczenia, ale to jeszcze nic ,napbardziej dokucza mi chustawka nastrojow(cierpia przez to moje dzieci i mąz).
  Jak widzisz, nie jest latwo. Przyjmuje spiruline od niedawna moze to mi jakos pomoze, dodam ze staram.sie odzywiac zdrowo,bez bialego pieczywa, duzo warzyw i owocow… Jednak.cos robie źle…

  1. Ag E 1 listopada 2018 o 20:21

   Rozumiem. Czasami mamy takie dni / tygodnie, kiedy wydaje się, że w naszych kłopotach jest jakiś koniec świata. Też tak mam. No, ale cóż. Nie jest to koniec świata. Więc korzystajmy z okazji i cieszmy się tym. Nie ma końca świata, to działamy – robimy swoją robotę, czyli dbamy o swoje ciało. Moim zdaniem priorytetem jest codzienne pilnowanie prawidłowego ph moczu, podnoszenie poziomu wit. D3, nasycanie organizmu magnezem i zakwaszanie żołądka. Wszystko, co nam się przydarza, widać ma się przydarzać. Czemuś to ma służyć. Nie ma rozwoju bez jakiś potyczek, bólu, schodów po drodze. Głowa do góry Ulla. Bedzie dobrze. I jak to Pepsi mówi: owocek.

  2. Ag E 1 listopada 2018 o 20:47

   Ulla, zdobądź jak najwięcej wiedzy na temat swojej choroby i tabletek, które zaczęłaś przyjmować. Jest ci po nich gorzej, ale to może jakiś stopień do wzrastania. Wraz ze wzrostem wiedzy będziesz pewniej się czuć. Życzę ci zebys stałą się ekspertem w tym temacie. Kto wie, może za kilka lat napiszesz ksiązkę i bedziesz dawać przykład innym osobom z podobnymi problemami. Nie łam sie, że w tej chwili jest gorzej. Zycie falą się toczy. A to „gorzej”, to z pewnością jakiś stopień do rozwoju. Usciski.

 21. Ala 1 listopada 2018 o 19:40

  Pepsi, troche w innym temacie, ale czy jest w Twoim archiwum cos o zakrzepicy żył glebokich?. Ja sama nie choruje, ale ktoś bliski. Twierdzi że nie może pić żadnych soków z natki, szpinaku, jarmużu…lekarz zabronił. Choruje już 4lata. Był na Heparynie, teraz jest na Xalerto…jak dobrze pamietam

 22. Ulla29 2 listopada 2018 o 07:13

  Dziekuje za te slowa otuchy,starac sie bede, obecuje.. ?sciskam mocno

 23. Zanetas 2 listopada 2018 o 15:22

  Pepsi, ujęłaś w artykule o bakterii e-coli. Co warto suplementowac przy nawrotach tej bakterii ? Żurawina czy coś jeszcze polecisz ?

  1. Pepsi Eliot 2 listopada 2018 o 16:53

   Potężna kuracja uodporniająca perzede wszystkim Greens & Fruits TiB 1 do śniadania, trzymać poziom 25(OH)D minimum 50-60, czyli suplemntacja D3+K2 TiB, Omega 3 TiB (opcjonalnie, bo można dodawać hemp protein do 4 szklanki), no i właśnie 4 szklanki. I z czasem rzecz stanie się absolutnie sporadyczna. Przed seksem wypić 2 szklanki wody i oddać dokładnie mocz.

 24. Marta 28 marca 2019 o 09:27

  Pepsi, stosuję codziennie 4 szklanki, do tego Omega 3, D3+K2 i od 4 miesięcy Greens &Friuts, jedna tabletkę dziennie. Powiedz czy można brać ciagle G&F czy może zrobić jakąś przerwę? Ogólnie czuję się po tym wszystkim świetnie:)

  1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 15:42

   przerwa 10 dni – 2 tygodnie, albo brać co drugi dzień po 1

 25. maggie 28 marca 2019 o 13:14

  czyli dobrze zrozumiałam ze przechodzenie przeziębien łatwo i przyjemnie jest złe?

  1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 13:32

   jak już przechodzić, to tylko tak

 26. Magda 28 marca 2019 o 14:16

  Pepsi, czy chlorek magnezu, po którym mnie mdli przez cały dzień, można zastąpić cytrynianem magnezu w terapii 4 szklanek?

  1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 15:29

   może po jabłczanie TiB będziesz się lepiej czuła, możesz też wziąć cytrynian G&G, a chlorek użyć jako oliwa magnezowa i do wieczornej kąpieli

   1. Magda 28 marca 2019 o 15:41

    Dziękuję!

 27. Ewi 28 marca 2019 o 23:01

  Pepsi, pomóż proszę 🙁 od około tygodnia okropnie swędzi mnie skóra. Głównie tułowia. Nie zmienialam zadnych kosmetyków, jem to co zwykle. Piszac to drapie sie na zmiane w szyje, nagarstek i głowę… Na ręce mam takie male jakby pęcherzyki, krostki? W tym miejscu czuje takie pulsujace cieplo, tutaj nie swedzi – raczej lekko piecze. Pepsi nakieruj mnie co zrobić, testy uczuleniowe? Jakies badania? Ufam Ci bardziej niz lekarzom, którzy mają na wszystko magiczne pigułki..

  1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 23:13

   wygląda na uczulenie? Woda?Siarka? Lek?

   1. Ewi 29 marca 2019 o 22:32

    Napisałam że jem to co zwykle ALE całkiem zapomniałam że włączyłam do diety Chia. Dodawałam codziennie do śniadania 1-2 łyżeczki. Dzis nie jadlam. Nic mnie nie swędzi a o tej porze przez ostatnie dni była masakra. Czy to chia mogla mnie uczulic?

    1. Pepsi Eliot 29 marca 2019 o 23:52

     oczywiście

     1. Ewi 29 marca 2019 o 23:59

      Dziękuję za odpowiedz <3

 28. Punk 31 marca 2019 o 10:59

  Pepsi, choruje na sm prosze powiedz jakie suplementy mam brać oprocz lęków na sm. Bo teraz troche dokuczaja mi nogi i w jaki sposob moge to poprawic? Z góry dziękuje

  1. Pepsi Eliot 31 marca 2019 o 11:30

   Kochana, zacznij od pobrania darmowego e-booka, ale trzeba będzie się zapisać do strefy ViP. Witamina D w protokole z K2 będzie z pewnością strategią. Wszystko Ci rozpiszę w razie potrzeby, ale najpierw sobie go przeglądnij https://pepsieliot.com/download/s273efv743d/ebooksm.pdf

 29. gosia 1 kwietnia 2019 o 21:43

  Pepsi,
  od kiedy włączyłam G&F TiB mój mocz zabarwia się na seledynowo/jasno zielony kolor. To musi być od G&F bo parę razy robiłam próbę i odstawiałam (wtedy mocz wracał do białego lub słomkowego odcienia). Stosuję 4 szklanki, witaminę D3+K2 i Omegę 3. Czy to normalne?
  Drugie pytanie – przeszłam na dietę bezmięsną i eliminacyjną (gluten, nabiał, jajka, orzechy). Czy suplementując G&F muszę dodatkowo brać jeszcze B12? Na opakowaniu jest napisane, że z G&F dostarczam aż 1320% normy dziennej tej witaminy. To chyba w zupełności wystarczy, prawda?

  1. Pepsi Eliot 2 kwietnia 2019 o 11:27

   I bardzo dobrze, że się zabarwia, bo oznacza to, że jest tam odpowiednia ilość B2, czyli ryboflawiny, która wywołuje efekt transparentnie żółtego moczu, jest to zjawisko optyczne i polega na załamaniu światła w kryształkach moczu.
   To zależy od tego jaki masz poziom B12, ale też kwasu foliowego i homocysteiny (bardzo ważne badania obok 25(OH)D)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *