Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 350 057
69 online
42 206 VIPy

Jeśli złożyłaś postanowienie, że chcesz schudnąć w tym roku

Chcesz schudnąć?

Zdrowie to luksus, a większość prowadzących do niego środków możesz mieć na drzewie, teraz w lodówce, czyli w kuchni.

Od spełnienia postanowienia noworocznego dzielą Cię tylko 3 warunki:

 1. Oczyść i nawodnij ciało. 4 szklanki się kłaniają.
 2. Odżyw go odpowiednio dietą antyzapalną, bez złomu. I suplementacją, gdy masz braki, mieszkasz w naszej szerokości geograficznej (D3), spowolnił metabolizm, słabo wchłaniasz składniki odżywcze
 3. Zacznij codziennie pościć

Niech dieta nie będzie katorgą, wyrzeczeniami i restrykcjami, z którymi się kojarzy, tylko zwykłą higieną osobistą, troską, którą pakujesz w swoje ciało, jak to, co robisz, by uniknąć próchnicy.

Jeśli wejdziesz na dietę restrykcyjną w styczniu, już pod koniec lutego (albo wcześniej) pojawią się symptomy zniechęcenia, potem yo-yo.

Wejdź w swój rytm

Na regulację rytmu składa się:

 • sposób jedzenia posiłków, np z postem przerywanym
 • wstawanie z brzaskiem, co też przekłada się na sukcesy finansowe, jak twierdzą miliarderzy, dobry sen, to wstawanie z brzaskiem słońca, a w porach dżdżystych i śnieżnych znacznie przed
 • codzienne nawodnienie i oczyszczanie. 4 szklanki się kłaniają.

Codziennie nawadniaj się, oczyszczaj i zaczynaj dzień na zielono, dlatego 4 szklanki niechrządzą.

Zasada deficytu 3500 kalorii tygodniowo, co ma odpowiadać pół kilograma ciała z wozu, nie sprawdza się z powodu wielu różnych czynników, jak zachwianie równowagi hormonalnej, nadmiar stresu, niewyspanie, odwodnienie, chorób i innych. Sposób tymczasem jest zupełnie inny!1

Post przerywany

W ostatnich czasach na Google IF (Intermittent fasting, czyli post przerywany) jest numerem 1. w kategorii diet!

Nie musisz obniżać poziomu kalorii, żadnej drastycznej presji na psyche, ale złomu się nie je. Złom na złomowisko. Trzeba za to wejść na post przerywany. Otrzymasz efekt odchudzający i regenerujący. Możesz połączyć go, przynajmniej na początku z ustawiającym na torach programem Jem i… chudnę..

w didaskaliach

Jakbyś jeszcze nie wiedziała, post przerywany to sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero).

Odpowiednio krótkie okno kiedy jesz (nie więcej niż 8 godzin) i odpowiednio długa przerwa pomiędzy kolejnymi oknami (co najmniej 16 godzin) pozwalają organizmowi na regenerację, regulację zachodzących w nim mechanizmów i samoleczenie.

Śpij

Śpij po prostu dobrze. W badaniu akademickiego centrum medycznego uniwersytetu Columbia przeprowadzonym na kobietach między 20 a 75 rokiem życia wykazano, że niska jakość snu jest powiązana z obniżeniem jakości diety.2

W prawdzie w tym badaniu rzecz dotyczyła ilości kalorii i niemożności snu, co i bez badania wiesz, że kto się nafutruje żarciem przed snem, to nie może spać. Jednak na diecie z ostrym cięciem kalorii, też nie można usnąć. Z głodu.

Jeśli wskoczysz w ten prosty schemat, Twoje postanowienia noworoczne w końcu się ziszczą.

owocek

Źródła:

 1. mindbodygreen.com/0-14576/7-weight-loss-myths-why-theyre-wrong.html
 2. msn.com/en-my/health/nutrition/women-who-struggle-to-get-to-sleep-tend-to-overeat/ar-BB1069sL
 3. healthline.com/nutrition/green-coffee
 4. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18326618

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO

Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy

(Visited 118 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar weronika 18 stycznia 2021 o 09:47

  Pepsi jak być zdolną? Mam 25 lat na karku i szczerze mówiąc jakoś przykro mi, że jak byłam mała to rodzice się mną nie zajmowali, nie interesowali się czy się uczę czy nie, czy nie pchali mnie do tego, żeby się rozwijać i powstał ze mnie taki nijaki, głupi człowiek. A chciałabym być utalentowana wszechstronnie, mądra, inteligentna, no taka zdolna, lecz nie wiem jak się za to zabrać i czy jest możliwe by stworzyć 'nową ja’. Czy poradziłabyś mi coś?

  1. avatar Pepsi Eliot 18 stycznia 2021 o 15:17

   Napiszę wkrótce posta <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum