logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 268 829
390 online
32 640 VIPy
Reklama

BIKINI BURN TiB
SPALACZ TŁUSZCZU ODCHUDZI 
KAŻDEGO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Jesteś bardzo początkująca, ale chcesz się odchudzić treningiem obwodowym?

Czyli jak ładnie i zdrowo schudnąć w Nowym Roku za pomocą 6 prostych ćwiczeń.

Do tego z powodów osobistych, nieprzystawania kształtem do wyobrażeń o możliwych formach, które byłyby (dla Ciebie) natenczas do przyjęcia. A więc, że Twój awatar, do którego (przypomnijcie mi dlaczego) zalogowałaś się, jest za gruby, za nieproporcjonalnie gruby w jednym  miejscu, a w innym (ewentualnie) schudnięty od aerobów bez żadnej kontroli i, że Ci się to niepodoba, chociaż masz wyjść podobno od akceptacji.

Ale jak tu zaakceptować nadal słoniogę, oraz ponton w pasie, przy jednoczesnej utracie objętości, oraz ciężaru właściwego (niepokojącej wiotkości) jakby co, nowego biustu. Co niespodoba się człowiekowi, z którym dzielisz talerze, garnki, oraz bez jego wiedzy, podomkę, i to ponoć w różnych korelacjach (syn, pociotek, matka, brat, sąsiad) od setek wcieleń.

Gdzie tu logika, gdzie fizyczna kwantowość sytuacji, skoro gołą gałką (podobno gałka muszkatołowa to halucynogen, ale nie o nią chodzi) widać, że to nie kwanty, tylko przypadkowe zlepki brył (kalafioren?!), czy grudek (skórek pomarańczy tym razem).

Reklama

men/ pepsieliot.com

Tu znajdziesz SHAPE SHAKE TiB, zero laktozy, kazeiny, tłuszczu, sztucznych słodzików (słodzony stevią) 100% izolat serwatki CFM, wszystkie aminokwasy esencjonalne
Ten szejk bardzo odchudza!
Dostarczy maksymalnie 300 kalorii, a do strawienia go będzie potrzebne 700, czyli bilans na minus jest oczywisty. Dlatego, gdy mamy problem z „robieniem masy’, czyli gdy nie chcemy chudnąć szejka wypijmy tuż po jakimś posiłku. Nie będzie wtedy odchudzał, tylko budował i odżywiał.
Z kolei, gdy wręcz przeciwnie chcesz stracić kilogramy i 500 KALORII!!  o każdym szejku (czyli tyle co na dobrym treningu biegaczym) to wypij go zamiast kolacji.


Zatem  chcesz mieć proporcjonalnie zwartą (precz z wylaszczonością) sylwetkę, a nie masz ochoty kupować karty na siłownię? Nawet teraz w zimie? Nie ufasz aerobom, czujesz do nich w styczniu abominację? Więc chcesz mieć szejpy, a bez cienia ochoty kupowania karnetu na paczkę? Już kończę. Naprawdę nie chcesz patrzeć na tych uwikłanych w postanowienia noworoczne? Tych z brakiem sukcesów? Nie chcesz się zarazić mumsem nieschudnięcia w talii? Ospą grubych ud? Dobra.

Uwaga, teraz powiem coś szajbniętego, że trening cardio jest jednym z najmniej skutecznych treningów do spalania kalorii, i że w tym samym czasie można uzyskać znacznie więcej co do kształtów sylwetki.

Trening cardio, jak sama nazwa wskazuje, ma zmusić krwiobieg do przepompowania krwi. Nasza pompa, czyli serce oczywiście musi być zdrowa. Trening cardio, na którego czele stoi bieganie, owszem powoduje spalanie kalorii, ale yyy … powolne. Do tego trzeba biegać długo, albo krócej, tyle, że wycieńczającymi interwałami.

Bieganie nie kształtuje sylwetki w ładny sposób. Szybkie bieganie „zajeżdża” mięśnie, czyli pozbawia je glikogenu, stają się zbyt suche, płaskie i twarde, a powolne bieganie musi trwać bardzo długo, aby została uruchomiona tkanka tłuszczowa jako źródło energii.

Bieganie natomiast wzmacnia wytrzymałość i niezwykle pozytywnie wpływa na psychikę. Jak nic innego na świecie, o czym zapominaj, w końcu biegasz, bo nic nie musisz.

Jednak, gdy chcesz poprawić  kształty, czyli nabić mięśnie, a wypalić fat, powinnaś zdecydować się na trening obwodowy ciała, zwany inaczej stacyjnym.

Co sprawia, że trening obwodowy (stacyjny) ciała działa tak skutecznie?

W każde ćwiczenie zaangażowane jest wiele grup mięśniowych, tętno zostaje napompowane jak przy bieganiu i spala się mnóstwo kalorii. Gdy zapalona biegaczka starannie  wykona trening obwodowy, następnego dnia nie może się ruszyć, tyle mięśni użyła, które przy bieganiu leżą odłogiem.

And!?

Zasadniczo obwodowy trening siłowy spala więcej kalorii niż trening interwałowy, który z kolei spala więcej kalorii niż monotonne cardio. Jednak pisałam już o tym 100 razy, że trening interwałowy i tak nie jest dla wszystkich, a z pewnością nie dla początkujących biegaczy.

Zasadniczo, jeśli starasz się po prostu ładnie schudnąć, to spędzanie czasu na bieżni jest naprawdę brzydko wykorzystanym czasem

Podam dzisiaj przykład treningu obwodowego dla początkujących, który możesz wykonać w garażu, w pokoju, we własnej sypialni, czy w salonie swoich Les Parents. Bez względu na wiek i płeć awatara (zresztą starsi szczególnie powinni ćwiczyć obwodówkę), bez względu na stan portfela, upodobania seksualne, stopień przebudzenia,  i cokolwiek innego, wskazane jest, aby chronić swoje mięśnie, budować je, natomiast spalać tłuszcz.

Szczególnie ten na brzuchu będący nieprzyjemnym składnikiem fatalnego zespołu metabolicznego. Nie dotyczy to kobiet, które właśnie planują zajść w ciążę, bowiem taki tłuszcz, to wysoki poziom estrogenów, co zwiększa szansę na zaciążenie.

Zaryzykuj i zrób sobie trening obwodowy Workout, oczywiście wcześniej upewnij się, co sądzi o tym Twój lekarz. Takie są zasady tej gry.

w didaskaliach

Zdjęcia do tego treningu zrobiłam już trochę temu, i ważę na nich 10 kilo więcej niż obecnie, ale idea pozostała bez zmian. Nadal ćwiczę obwodówkę, obok gonienia i oczywiście rytuałów tybetańskich.

czajnikok

Kettlebell, no dobra, czajnik z wodą już przygotowany na „ławeczce”(do dzisiaj nie dorobiłam się kettlebell’a, ten się spalił:), ani ławeczki, a krzesła straszą gdzie indziej)

Zasada jest taka, że każde kolejne ćwiczenie powinnaś robić bez przerwy przed następnym, chyba, że nie jesteś w stanie, to 25 sekund masz na wytchnięcie. Bowiem ważniejsze jest, żeby zrobić ćwiczenia dokładnie, niż koniecznie nie zrobić żadnej przerwy pomiędzy nimi.

Na szczęście ponieważ jedno ćwiczenie następuje zaraz po drugim nie możesz się nimi znudzić. A nawet jakby, to nie bardzo masz na to czas. Po zakończeniu wszystkich ćwiczeń w jednym obwodzie, możesz zrobić 2 minutową przerwę, a następnie wykonać wszystko jeszcze raz, a jak masz siłę, to najlepiej dwa razy.

Bowiem ćwiczenia obwodowe robi się właśnie w 3 turach i tak jest git

Zanim zaczniesz swój workout, nigdy nigdy nigdy, ale to przenigdy nie zapomnij się rozgrzać.

Trzeba podnieść swoje tętno i upewnić się, że mięśnie zostały dobrze ukrwione, czyli że są ciepłe. Uwaga, nierozgrzanie ciała przed ćwiczeniami, to po prostu proszenie się o kontuzję. Do rozgrzewki świetna jest skakanka, przelecieć się po schodach w dół i z powrotem, albo wskoczyć na parę minut na rowerek stacjonarny, na którym zwykle wieszasz swoje ubranie.

Oto Twój trening obwodowy podsumowawszy w 6 ćwiczeniach:

1.

20 przysiadów (do pozycji krzesełka, najlepiej ręce założone za głowę)

przykuc

20 przysiadów/krzesełek, plecy jak najbardziej wyprostowane

2.

10 pompek (gdy nie dajesz rady, mogą być na kolanach), lub 10 kangurków (obecnie kangurkuję)

pompka12

10 pompek (leszcze robią z kolan)

3.

20 wykroków  z „przykucem” z rękami za głową, po 10 na każdą nogę

wykrokok

Po 10 wykroków na każdą nogę  z rękami za głową 

4.

10 ćwiczeń na ławeczce (2 krzesła obok siebie) na triceps z obciążeniem (na przykład czajnik/kettlebell, ciężarek/hantla, lub po prostu kanisterek z wodą, lub płynem do prania, ma się rozumieć eco).

Po 5 na każdą rękę.

tricepsok

10 ćwiczeń z czajnikiem na triceps na „ławeczce” 

5.

15 sekund deski (plank)

plank

deska, czyli plank

6.

30 Pajacyków

pajacyk2

na koniec 30 pajacyków z klaśnięciem nad głową przy rozkroku

Robisz takie 3 rundy, a następnie zaczynasz się rozciągać

Trening wykonujesz 3 razy w tygodniu, ale nie dzień po dniu

W tym czasie stosujesz jak zwykle codzienną oczyszczającą, odżywiającą, nawadniającą kurację 4 szklanek, zdrową antyzapalną dietę bez liczenia kalorii z jednym, góra dwoma posiłkami.

Jednak koniecznie z przerywanym postem, bowiem nie daj się nabić w butelkę, że 5, czy 6 mikro posiłków w ciągu dnia pozwoli Ci lepiej schudnąć i urosnąć. To jest mitologia.

Tutaj program Jem i chudnę z przerywanym postem. W ciągu pół godziny po treningu, czyli w tak zwanym oknie anabolicznym właśnie możesz wypić porcję tnącego fat, Shape Shake na wodzie.

owocek

(Visited 6 955 times, 2 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Keyt 3 stycznia 2019 o 22:15

  Trening fajny, warto spróbować, chociaż mój organizm jednak bardzo dobrze się adaptuje do treningów interwałowych, domowych (powrót w ramach trochę się mnie zrobiło za dużo), pozostaje tylko przestać się oglądać na obolałe łydy po gruubej przerwie 😀
  Tę opcje wykorzystam jako urozmaicenie 🙂

 2. Gabi Orchita 4 stycznia 2019 o 02:02

  Nic tak nie poprawilo mojej sylwetki jak dzwiganie na silce (pod okiem trenera) i
  dlugie powolne wybiegania, posilki w maxymalnie 8 godzinnym oknie.

  1. Magda 4 stycznia 2019 o 10:01

   Jak długie wybiegania?

   1. Gabi Orchita 4 stycznia 2019 o 16:08

    18km do 22km ale wolno. Średnia na 1km- 7,5min, szybciej na początku, wolniej pod koniec, stąd ta średnia. Gdy oddech unormowany i nic nie boli można tak frunąć przez godziny

 3. The.red.ann 4 stycznia 2019 o 07:56

  A jak się wykonuje kangurki?

  1. Pepsi Eliot 4 stycznia 2019 o 08:12
 4. anka 4 stycznia 2019 o 08:56

  Bardzo dobrze, że to poruszyłaś Peps, bieganie nie wykształtuje fajnie kobiecej sylwetki chociaż ją wyszczupli- to fakt . Ja ze swojej strony dodałabym jeszcze delikatny / albo i nie/ trening siłowy na ujędrnienie ciała i fajną pupę :), kobiety naprawdę nie muszą się zaraz martwić, nie będą wyglądały jak terminatory :))

  1. Pepsi Eliot 4 stycznia 2019 o 11:46

   wystarczy ta obwodówka, można wprowadzić hantle, i prawdziwy czajnik 4 kilowy.

 5. Ewa 4 stycznia 2019 o 09:44

  Pepsi rewelacyjnie tu wyglądasz!! Aż trudno uwierzyć, że można ‚mieć’ jeszcze 10 kg mniej 😁😆

 6. Ania Gaj 4 stycznia 2019 o 13:14

  Pepsi, ostatnio u jednego z amerykańskich przebudzonych „guru zdrowia” natknęłam się na prosty i ciekawy sposób na poprawę trawienia i stwierdziłam, że się podzielę, bo brzmi sensownie. Otóż tenże pan (przepraszam, nie pamiętam nazwiska bo mi filmik sam wskoczył po czymś z Wimem Hofem, ale się dokopię jeśli komuś będzie zależało) bezpośrednio przed każdym konkretniejszym posiłkiem wykonuje przez 30 sekund jakieś ćwiczenia typu pajacyki, żeby podbić tętno a już po zjedzeniu idzie na spokojny 20-sto minutowy spacer, albo chodzi tyle na bieżni. Brzmi nieinwazyjnie i jeśli miałoby pomóc w zachowaniu fajnej sylwetki i usprawnieniu trawienia, to chyba warto spróbować. Co sądzisz?

  1. Pepsi Eliot 4 stycznia 2019 o 17:25

   nic

 7. Aneta 8 stycznia 2019 o 08:30

  Hej Eliot mam pyt. W ksiazce natknelam sie na przepis na miksture z cebuli na siwe wlosy . Mozesz mi przyblizyc temat I przepis . Pozdrawiam serdecznie I dziekuje.

  1. Pepsi Eliot 8 stycznia 2019 o 08:44

   Owszem, cebula jest w stanie wzruszyć każdego z nas, ale mówią, że potrafi „leczyć” siwiznę. Należy papką cebulową (utrzeć/zmielić po obraniu z łupin) natrzeć głowę i po kilku dniach kolor włosów podobno zmieni się na zdecydowanie ciemny, czyli bez oznak siwizny.

   Jednak jeżeli zrobisz to raz w tygodniu, to nie zobaczysz postępów. Należy to robić codziennie. Cebulową pastę trzeba trzymać na głowie przez 30 minut, a następnie zmyć organicznym szamponem o intensywnym zapachu. Nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego.

   Dodatkowy bonus z masażu cebulową miksturą jest taki, że przy okazji wzmocni włosy, odżywi i zapobiegnie łysieniu.

   Ale wciąż trochę śmierdzi głowa, właściwie trudno zmyć 🙂 Natomiast trawa pszeniczna This is BIO, nawet jak nie pozbawi Cię całkowicie siwizny, to zadziała na wielu polach prozdrowotnie, no i chlorofil.

 8. Calibra 23 stycznia 2019 o 20:16

  Pani Kasiu-obala Pani wszystko co umiejscowiło mi się w łepetynie przez wyczytane inne artykuły 😊
  Poćwiczyłam-zajęło mi to 24 minuty – i to wystarczy żeby spalić stary tłuszcz z brzucha? 🤔 Byłoby super bo nie cierpie ćwiczyć a ta obwodówka jest do zrobienia 😊
  Dziękuję 😚

  1. Pepsi Eliot 23 stycznia 2019 o 20:42

   próbować należy, różnimy się Pani Calibro 🙂

   1. Calibra 23 stycznia 2019 o 21:08

    Różnimy się bardzo ale chciałabym choć troszkę tak jak Pani 😁 Moczę tyłek w magnezie,piję wasz magnez,omega zielone i fruty też,d3 jest -nie wszystko co kazałaś bo dużo tego jest 😁szklanki rano ciężko idą a i o bieganiu narazie tylko myślę ale już myślę bo do tej pory wypierałam 😉
    Ale że za szybko czy za wolno mi to poszło z tymi 24 minutami? 🤔

    1. Pepsi Eliot 24 stycznia 2019 o 08:01

     Calibro droga, nie jestem pani 🙂 jestem duszą zalogowaną do awatara Pepsi, cząstką tej samej świadomości, którą Ty jesteś.Po prostu działaj, nie kommbinuj, ruszyłaś ze skrzyżowania, i to jest świetne, ciesz się, ćwicz, nawadniaj, rob tyle szklanek ile możesz na dany moment, ćiwcz tak, jak Ci na dany moment najlepiej wychodzi, nie bądź leniwa, a jak Ci się przydaży to nic takiego, obserwuj siebie leniwą i śmniej się z siebie. Z miłością

 9. Calibra 24 stycznia 2019 o 08:56

  Dziękuję 😍😍😍😚😚😚
  W ile minut Twój Avatar robi obwodówkę? 😂

  1. Pepsi Eliot 24 stycznia 2019 o 10:40

   ja nie robię już tej obwodówki, biegam, robię rytuały tybetańskie, a jak chcę się zmęczyć obwodówką, to mam taki inny własny trening 40 minutowy KapsiX007 🙂 mam do niego specjalny podkład muzyczny i komendy.

 10. Karioka 13 marca 2019 o 11:49

  Ćwiczenia spoko ale szacun że w takim rynsztunku ja się tak grzeje przy kangurach i bsrpisach że w prawie w samych majtorkach ćwiczę jak ty dajesz radę w tej czapce pomysl o morsowanie lub zimnych prysznica h ale spoko jest git

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *