Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
209 888 795
38 online
33 558 VIPy

Jesteś konserwą? Dobra, ale tych 5 surowych pokarmów koniecznie włącz do swojej diety

I takie tam.

Nawet jakbyś była sto razy bardziej pociągająca niż jesteś, to i tak każdego interesuje przede wszystkim on sam, a dopiero potem inni pozostali. Ludzie są bardziej zainteresowani, jakie na Tobie wywrą wrażenie, niż Twoją osobą. A kto może tak bardzo zainteresować się Tobą? Tak naprawdę tylko Ty. Ludzie, owszem interesują się znanymi osobami, gwiazdami filmowymi, ale to innego rodzaju zainteresowanie. Jeśli nie jesteś gwiazdą będziesz postrzegana jako potencjalna partnerka do spraw zawodowych, koleżeńskich, czy miłosnych. W codziennych kontaktach nie będzie miało znaczenia jak bardzo jesteś interesująca, tylko w jakim stopniu odpowiadasz danemu człowiekowi jako partner do kontaktów. I to właśnie będzie oceniał. Jeśli będziesz potwierdzała jego ważność, człowiek będzie lubił z Tobą przebywać. Pomyśl teraz co możesz zyskać okazując drugiem człowiekowi zainteresowanie, a co narzucając się? Czy jesteś laską, która interesuje się tym co robi Twój partner, czy tylko narzucasz się, bo Ci się wydaje, że jesteś za mało ważna dla swojego faceta?

Ale kurde flaczek, co to ma wspólnego z surowymi pokarmami? To proste, surowe jest dobre. Nie jesteś wprawdzie witarianką i nie zamierzasz nią być, ale chcesz coś prozdrowotnego uszczknąć dla siebie z tej diety świrów? Podaję 6 najlepszych i łatwo dostępnych surowych pokarmów wegańskich, które możesz i powinnaś zacząć dodawać nawet do swojej konserwatywnej diety już od dzisiaj. Korzyści zdrowotne żywienia się dietą witariańską stanowią naprawdę bardzo długą listę. Chociaż trzeba przyznać, że gdy wykluczysz tych, którzy nawet o niej nie słyszeli, czyli ariergardę poznawczą, oczywiście raw food ma również sporo przeciwników. Nawet wśród klasycznych wegan. Przeciwników zostawmy jednak psom na pożarcie, no dobra żartuję. Są ważni, jak się okazuje, głównie dla siebie.


Tak czy siak z punktu widzenia zdrowotnego najbardziej sprawdza się dieta, która pozwala mieć poziom insuliny na czczo najlepiej między 2 a 4, przy jednoczesnym poziomie cukru w granicach normy. Jest to też dieta antynowotworowa. Poziom kwasu moczowego powinien siedzieć w dolnej granicy, podobnie jak prozapalne żelazo, jednak oczywiście bardzo niezbędne do prawidłowej gospodarki tlenu we krwi. Homocysteina powinna plasować się w widełkach pomiędzy 6, a 8 milimoli/litr, jeżeli jest wyżej, to już wymaga interwencji i odpowiedniej suplementacji. Obniżenie poziomu homocysteiny jest banalnie proste: Potrzebujemy 3 witamin: witB12, witB6 i kwasu foliowego. w didaskalach Poziom homocysteiny jest znacznie bardziej istotnym wskaźnikiem wystąpienia problemów miażdżycowych, niż cholesterol. Jeżeli przyjmiemy za punkt odniesienia poziom czy stężenie cholesterolu we krwi, jako możliwy wskaźnik wystąpienia choroby miażdżycowej, to palenie papierosów jest czynnikiem ryzyka 6. krotnie większym, niż poziom cholesterolu, a podwyższony poziom homocysteiny jest czynnikiem ryzyka 40. razy wyższym niż poziom cholesterolu.


Poziom B12 powinnaś mieć nawet powyżej norm, z kolei 25(OH)D przynajmniej w drugiej połowie norm z labu. Osoby bardzo chore (rak), też z chorobami autoimmunologicznymi, dzieci zawijające nóżkami (krzywica) nawet powyżej normy (100). Dieta powinna być też taka, aby pH moczu rano na czczo było lekko kwaśne, ewentualnie zasadowe, a o 12 w południe zasadowe 8-8.5. W uzasadnionych przypadkach jak stan zapalny pęcherza (bakterie e-coli) dobrze jest celowo zakwasić mocz żurawiną. Nie można zapominać o odpowiedniej podaży antyzapalnej Omega 3, ale też prozapalnej Omega 6 (na przykład hemp protein), której zwykle w diecie jest o wiele więcej niż Omegi 3, ale rękę na pulsie trzeba od czasu do czasu położyć.

Reklama 

Twój mocz jest rano na czczo zbyt zasadowy? Obawiasz się bakterii w pęcherzu? Sproszkowane 100% organiczne Cranberry (Żurawiny) This is BIO będą ratowały sytuację, świetny dodatek do 4 szklanki w KURACJI 4 SZKLANEK


Aby móc utrzymać te warunki jedząc dużo owoców, czyli węglowodanów prostych (szczególnie mówię tutaj o fruktozie) jesteśmy zmuszeni ograniczać spożycie tłuszczu do maksimum 10% udziału kalorycznego dziennie. I póki co od tego nie ma odwołania.

Oto 5 najlepszych pokarmów surowych i wege, które powinnaś zacząć dodawać do swojej diety już od dzisiaj

1. Liściasta zielenina

Jest to praktycznie niemożliwe, aby zjeść zbyt wiele zielonych warzyw liściastych, tutaj mój wpis o szczawianach, co oznacza ładowanie się nimi wszystkimi przez cały dzień, a każdy dzień przyniesie tylko pozytywne korzyści dla zdrowia. Zielone warzywa liściaste są bogate w chlorofil. Szpinak, jarmuż i boćwina są kluczowymi elementami dla wzmocnienia jakości diety. Dodawaj je do zielonych szejków na śniadanie. Stosuj codzienną  kurację 4 szklanek i do 4 szklanki ładuj tyle zielonych ile masz pod ręką. Sproszkowane zielonki This is BIO mogą być bardzo pomocne na bezrybiu. Zielone warzywa liściaste odtruwają wątrobę, inne organy też, w tym czyszczą przewód pokarmowy. Jedz więc zielone warzywa na surowo, nawet gdy masz gdzieś witarianizm, a może właśnie szczególnie wtedy, jedz jedz dużo zielonego, pij z nich sok, bierz sproszkowane, w tym trawy pszeniczne, czy jęczmienne. To naprawdę działa.

2. Fermentowane warzywa

Surowe owoce i warzywa uprawiane ekologicznie bez użycia środków chemicznych są niezwykle zdrowe same w sobie, ale mogą stać się jeszcze zdrowsze, kiedy podda się je fermentacji. Kiś wszystko co Ci przyjdzie do głowy, nawet skórki z bio bananów, cytryny, czy rojnik (taka roślina z przydomowych skalnych ogródków, okazuje się pomocna przy torbielach piersi). Obok kapusty, marchwi i ogórków, kiś też jabłka, buraki, rzepę, rzodkiewkę, nawet ziemniaki, kukurydzę, groch, fasolę, jęczmień, topinambur, grykę, ryż, orzechy, pokrzywy, łopian, szczaw, cebulę, czy czosnek. Te pokarmy mają silne właściwości antynowotworowe. Kiszenie sprawia, że ​są łatwiejsze do strawienia, co oznacza, że ​​organizm jest w stanie odblokować i uzyskać dostęp do składników odżywczych w znacznie prostszy sposób. Sfermentowane warzywa mają również więcej witamin, idealnych enzymów i bakterii probiotycznych, które razem budują odporność i poprawiają wchłanianie składników pokarmowych.

3. Orzech kokosowy

Jednym z najmocniejszych pokarmów naszych czasów jest surowy odżywczy kokos. To jest potęga. Naturalna woda z młodego kokosa, stanowi surowiec naładowany witaminami, minerałami i elektrolitami w tak świetnych proporcjach, że potrafi jednocześnie idealnie nawodnić jak i odżywić nasze ciało. W połączeniu z 4 szklankami, osiągasz wręcz idealne rezultaty. Surowe mięso kokosowe (miąższ), znajdujące się po wewnętrznej stronie skorupy orzecha kokosowego, jest również bardzo korzystne, zawiera bowiem duże ilości kwasu laurynowego. Jest to tłuszcz nasycony chroniący przed szkodliwymi wirusami, bakteriami i grzybami, a także próchnicą. Kwas laurynowy sprzyja również zdrowiu mózgu. Dodatkowo, regularne jedzenie miąższu surowego kokosa i picia jego soku może pomóc zrzucić nadmiar kilogramów, uniknąć rozwoju chorób serca i zachować odpowiedni pro zdrowotny poziom cholesterolu. Surowy kokos może również przyczynić się do zwiększenia poziomu energii, promowania zdrowego funkcjonowania tarczycy i poziomu hormonów. Olej kokosowy dodatkowo odmładza skórę i leczy uszkodzone jelita. Bez względu czy lubisz witarianizm, koniecznie włącz surowy organiczny olej kokosowy, a także kupuj orzechy kokosowe, są tanie i popularne i wkrótce rozpocznij ich szamkę. Jedząc dużo owoców, musisz jednak kontrolować ilość oleju kokosowego, jeśli nie chcesz mieć problemów z cukrem i yyy … kwasem moczowym. Nie tylko mięsożerni (puryny) zapadają na dnę moczanową.

4. Awokado

Co do awokado nie będę Rejtanem, jest to tłuszcz i na witariańskiej diecie 811 praktycznie świetnie się bez niego obchodzę, ale. Owoc awokado, znany również jako śliwka smaczliwka należy do żywności mającej podobno ogromny wachlarz świadczeń zdrowotnych wykraczających daleko poza ich wartości odżywcze jako pożywienie. Działa przeciw starzeniu się. Zawiera zdrowy kwas oleinowy, jednonienasycony kwas tłuszczowy pomagający zwiększyć metabolizm tłuszczów. Jest także bogate w karotenoidy, przeciwutleniacze luteinę i zeaksantynę, witaminę E (tokoferol). Zmniejsza stres oksydacyjny, pomaga buforować kwaśne odpady zgromadzone w tkankach i krwi, mocno alkalizuje dzięki swoim kluczowym składnikom jonom potasu i kwasu foliowego. Awokado może uzupełnić posiłek na bazie warzyw, gdyż większość warzyw, zwłaszcza w stanie surowym, zawiera właśnie dużą ilość karotenoidów, przeciwutleniaczy. Badania wykazały, że te przeciwutleniacze są lipofilowe, czyli kochają tłuszcz i w związku z tym są najlepiej wchłaniane w organizmie w połączeniu ze zdrowym tłuszczem, takim jak kwas oleinowy wypełniajacy awokado. Badania opublikowane w Journal of Nutrition w marcu 2005 wykazało, że dodanie awokado do sałatki spowodowało istotny wzrost wchłaniania alfa- karotenu ponad 7 razy, beta-karotenu ponad 15 razy i luteiny ponad 5 razy, odpowiednio od średniej wartości tych karotenoidów wchłoniętych podczas jedzenia sałatki bez awokado. Jeżeli chodzi o karmienie dzieci już odstawionych od piersi, to ze względu na ich małe żołądki, bardzo ważne jest, aby karmić dzieci pokarmami o jak największej kondensacji środków odżywczych i prozdrowotnych zawartych w jak najmniejszej objętości i awokado, obok banana zajmuje właśnie pierwsze miejsce wśród takich pokarmów.

w didaskaliach Ale i tak w to miejsce (zamiast awokado) wsadziłabym marchewkę bio, codziennie szklana soku (wyciskana najlepiej na wolnoobrotowej machinie), a osoby chore na raka, sok z 5 kilogramów, ale nie więcej niż 1.5 – 2 litrów

ale o makaronikach zapomnij do świąt

5. Migdały surowe, czyli takie, które mogą wykiełkować

Kiełkujące orzechy i nasiona, albo tylko takie, które mogą wykiełkować, zawierają wiele ważnych witamin, minerałów, składników odżywczych, enzymów i białek, które nie zostały uszkodzone lub nie uległy denaturacji pod wpływem ciepła. Surowe, kiełkujące migdały są jednym z najzdrowszych pokarmów, które można spożywać, ponieważ zawierają zdrowe tłuszcze, kompletne białka, aminokwasy i niezbędne mikroelementy. Generalnie kiełkujące orzechy i nasiona wspomagają odporność, regulują poziom cholesterolu, wspierają zdrowie mózgu i serca. Orzechy więc moczysz i to długo. Migdały około 6 h, orzechy włoskie 12 a nawet niektóre źródła podają 24. W trakcie moczenia 2 razy zlewasz wodę i zmieniasz na świeżą.

Ale nic nie pomoże, jak jesz złom i robisz flaszki w nadmiarze, nie mówiąc o darciu faj.
owocek

 

(Visited 9 185 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Migdałek 13 sierpnia 2018 o 22:05

  Lecę moczyć migdały na jutrzejszy dzien !

 2. avatar yhyjasne 13 sierpnia 2018 o 23:36

  Ale ładna ta z obrazka. Hej pepsi, bywam nieco zdezorientowany ostatnio. Bardzo dużo czytam na twoim blogu, a wiadomości jest niemiara. Wychodzi na to, że jednak dużo dobrego tutaj piszesz, albo po prostu z tym rezonuje. Zazwyczaj godzinę przed wpisem o niedooborze czegoś właśnie zajadam się czymś co jest związane z wpisem. To strasznie budzi. Mam nadzieję, że da się na tych informacjach przetrwać zimę, bo lato oraz wiosnę w bardzo przyjemny sposób przeżyłem. Mam dużo do powiedzenia na temat wedy ale jeśli możesz mi wskazać coś co by pomogło mi zarobić przez internet, byłbym wdzięczny wiesz jak. Czy takie migdały że sklepu które wydają się niezywe mam namoczyć po prostu? Oraz czy kupować l-glutamine i kolagen w plastikowym kubelku czy da się to dostarczyć z pozywienia?

 3. avatar yhyjasne 13 sierpnia 2018 o 23:48

  Co ja gadam, przecież to żebranie. Już się kapnalem. No ale jest 2 w nocy to luz. Wstydzę się i śmieje z siebie.

 4. avatar Aneta D Falkiewicz 14 sierpnia 2018 o 07:33

  Te migdały, mam awersję do nich (na zasadzie przeróbki i pochodzenia, laskowe najgorsze), ale czytając, że są jeszcze jakieś żywe, surowe to poszperałam w necie. Europejskie (raw i organic) 1kg za 17-20 funtów… Kalifornijskie nieco tańsze, ale gdzieś tam coś czytałam/pisałam, ze Kalifornia taka kontrowersyjna. Włoskie, polskie ino tylko jem.
  I wody kokosowej z kartonów nie cierpię, a do rozłupywania nie mam logiki 😀

  1. avatar Jarmush 14 sierpnia 2018 o 09:49

   Kalifornijskie nawet BIO, nie są już żywe, nie kiełkują, hiszpańskie zawsze kiełkują, nawet nie bio.

 5. avatar Madchen 14 sierpnia 2018 o 09:50

  Z innej beczki: jesli nie zrobilam przerwy 5 dni w braniu wit.d3 k2 to jak bardzo zaklamany jest wynik, wyszlo 53.

  1. avatar Jarmush 14 sierpnia 2018 o 09:53

   po prostu zawyżony, ale skąd mam wiedzieć jak bardzo

   1. avatar Madchen 14 sierpnia 2018 o 15:53

    OK Pepsiku, buzi 🙂

 6. avatar bega 14 sierpnia 2018 o 10:34

  moje dziecko 14 miesięczne jest karmione piersią, a poza mlekiem godzi się tylko na szejki szpinakowo/jarmużowe z bananem i mlekiem migdałowym, banany w ogromnych ilościach jak na takie maleństwo, brokuły kalafior , borówki i kasze jaglana, czasami domowego kubusia z marchewki i malin. Dziecko wie co dobre….

  1. avatar Jarmush 14 sierpnia 2018 o 12:49

   pewnie że wie, dopóki mama nie poda pierwszej frytki i torciku, potem następuje absolutny zwrot upodobań dziecka

 7. avatar Aneta D Falkiewicz 14 sierpnia 2018 o 10:52

  No właśnie, jak już mam tę grubą kasę wydawać to lepiej bym wiedziała, że dobrze biorę. Dzięki Pepsi 🙂

 8. avatar In 14 sierpnia 2018 o 14:57

  Hej Pepsi , a jak wygląda Twoje jedzenie na codzień? Codziennie te same owoce, czy np. mango tylko w czwartki itp.?? Czy jesz też warzywa typu marchewka, pietruszka, pomidory?
  Gdybyś chciała się podzielić informacją myślę, że Twój tygodniowy jadłospis byłby bardzo inspirujący ?

  1. avatar Jarmush 14 sierpnia 2018 o 15:01

   jem to co jest pod ręką 🙂 jak kupię bio winogrona jem, jak mam dobrą marchew robię sok, pietruszki nie jem, ale seler naciowy często, jarmuż rośni mi pod oknem. Przede wszystkim nie robię z jedzenia problemu, no i lubię wszystkie owoce. 🙂

 9. avatar Jakub 15 sierpnia 2018 o 05:38

  Z tymi kokosami( świeżymi) to bym się wstrzymał trochę, bo bardzo często a albo spleśniałe, albo nawet nie widać pleśni, a czuć, taką stęchlizną. A sprawdzanie czy chlupie, nic nie daje, trzeba go dobrze obwąchać, zobaczyć czy jest ładny i kupować te najświeższe. Szkoda, że sklepy/ doatawcy nie wiedzą jak się z nimi obchodzić. Bo jednak olej kokosowy a świeży kokos to ogromna różnica. Nawet w smaku. Pozdrawiam

 10. avatar Anka 17 sierpnia 2018 o 15:54

  Moje 1,5 roczne dziecko odstawia się od piersi i uwielbia awokado. Jaki jest limit dzienny dla takiego dziecka? Jedno całe awokado to nie za dużo? Pozdrawiam 🙂

  1. avatar Jarmush 17 sierpnia 2018 o 18:04

   czego za dużo? jak chce, to niech je, w tym czasie inne dzieci jedzą już paczkę frytek w zestawie dziecięcym w mcdonaldzie

 11. avatar OlaS 26 kwietnia 2019 o 13:31

  Pepsi kochana, przeszukalam blogu i znalazlam wpisy z 2012 odnosnie witarianizmu jak zaczac itp. zrobilam sobie weekendowe sokowanie i sie bardzo dobrze czulam, chcialabym sporobowac przez jakis czas jesc tylko surowe. Chcialabym to jednak zrobic z glowa i nie ukrywam ze mam obawy ze cos sknoce. Zaczynam dzien od 4 szklanek, w ciagu dnia roznie jem zdarza sie maly zlomik, ale przewazaja owoce i warzywa. mam niedoczynnosc i hashi. Czy moglabys wrzucic zaktualizowany post o witarianizmie jak zaczac krok po kroku dla laika? chyba ze juz jest i nie widze. dziekuje i pozdrawiam serdecznie 😉

  1. avatar Jarmush 26 kwietnia 2019 o 13:50

   nic się nie zmieniło Kochana w tym względzie <3

 12. avatar viktia 12 czerwca 2019 o 14:15

  Pepsi, zalecasz aby jeść na surowo przynajmniej w 51%.
  Pytanie brzmi, czy musi być ponad połowa surowego pokarmu w jednym posiłku czy to bez różnicy?

  1. avatar Jarmush 12 czerwca 2019 o 14:21

   nie bez różnicy, w każdym posiłku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum