Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 339
95 online
39 239 VIPy

Jeżeli masz posprzątane w głowie będziesz stosowała naturalne metody obniżania ciśnienia

Ten gościu niejednej podniósł ciśnienie:)

Leki na obniżenie ciśnienia krwi robią więcej szkód niż pożytku?

Co faktycznie mogą zrobić beta-blokery i diuretyki dla zdrowia serca?

No i poznasz trick z potasem

Amerykańskie raporty pokazujący trendy w braniu leków na receptę nikogo nie zaskakują. Fakt, że ponad połowa mieszkańców Stanów bierze leki na receptę jest oczywiście niepokojące, ale nie zdziwko. Jednak w tym raporcie było coś jeszcze.

Można się było spodziewać, że grupą leków stosowaną najczęściej przez pacjentów będą statyny obniżające cholesterol. Okazało się, że nie.

Bo chociaż branie statyn wzrosło w ostatniej dekadzie dwukrotnie, to jednak najczęściej stosowaną klasę leków stanowią te na obniżanie ciśnienia krwi. W Polsce jest pewnie podobnie.

Można się więc pozastanawiać co beta-blokery i diuretyki faktycznie robią dla zdrowia serca?

Nie jestem zszokowana tymi wieściami, ale jednak zdziwiona, bowiem co jak co, ale wysokie ciśnienie krwi można stosunkowo łatwo kontrolować naturalnymi metodami, w tym dietą. Natomiast wspomniane leki wyrządzają sercu sporo szkód. W rzeczywistości wiele beta-blokerów może pogorszyć kontrolę glikemii, i zwiększyć stężenia trójglicerydów, co oczywiście zwiększa ryzyko chorób serca.

W wyniku stosowania beta-blokerów można poczuć się osłabionym, mieć zawroty głowy i uczucie duszności, a wszystkie te objawy mogą oznaczać yyy … niewydolność serca.

A co z diuretykami?

Ta klasa leków obniża ciśnienie krwi poprzez zwiększenie ilości wody, która ma niejako przepłukiwać układ krwionośny. Mówiąc bardzo z laicka.

Z tym, że LEKI MOCZOPĘDNE WYPŁUKUJĄ RÓWNIEŻ MAGNEZ I POTAS, a także mają wpływ na profil trójglicerydów, a to już nie jest dobre.

Utrata magnezu i potasu, oraz podniesiony poziom trójglicerydów będzie bezpośrednio osłabiać serce.

A więc któryś z tych leków może poprowadzić pacjenta ścieżką pełnoobjawowej choroby serca, co automatycznie skłoni go do brania kolejnych leków, oraz tym razem jeszcze statyn.

Tymczasem mogłoby być całkiem inaczej

10 naturalnych sposobów na obniżanie ciśnienia krwi.

W rzeczywistości ciśnienie tętnicze krwi można obniżyć już w ciągu najbliższych 3 godzin

Tak przynajmniej twierdzi wielu naturopatów i przedstawicieli zaawansowanej medycyny naturalnej, w tym dr. David Blyweiss:

Wszystko co musimy zrobić, to zwiększyć poziom tlenku azotu.

Przypominam dobry wpis 12 sposobów na zwiększenie poziomu tlenku azotu

Tlenek azotu (NO) pomaga się relaksować i rozszerza naczynia krwionośne.

Pozwala krwi płynąć prawidłową falą dokładnie tak, jak powinna, bez zmuszania się „przeciskania” przez naczynia krwionośne.

Można zwiększyć poziom NO przez jedzenie zielonych warzyw liściastych, takich jak rukola, jarmuż, szpinak i kapusta.

Te produkty zawierają azotany, które w organizmie zamienione są na NO. Jednak, aby uzyskać rodzaj trwałego pobudzenia na wielu poziomach, które będą faktycznie i trwale sprawiać pożądaną dla Ciebie różnicę w ciśnieniu krwi, trzeba coś mocniejszego.

Jak przez 10 dni oczyścić ciało surową dietą roślinną?

Doskonały e-book detoks hormonalny z tygodniowymi przepisami na każdą (polską!) porę roku i z listami zakupów może być również dla Ciebie wstępem do nowego stylu życia!


Są na to sposoby bez skutków ubocznych:

  • Zaledwie 250 ml soku z buraków dziennie może obniżyć ciśnienie krwi o około 8/4 mm Hg (o 8 punktów górnego skurczowego, i o 4 punkty dolnego rozkurczowego).
  • Sok zmniejsza również sztywność i zgrubienie tętnic.

Przy okazji staje się jasne, że ludzie o niskim ciśnieniu krwi nie mogą ot tak sobie żłopnąć szklanki soku z buraków. Może bardzo zakręcić się w głowie.

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, spróbuj dodać więcej czosnku do swojej diety.

Skutki działania tego dość kontrowersyjnego, ze względu na zapach z ust, a nawet ciała pokarmu/przyprawy są jednak porównywalne do niektórych beta-blokerów, tyle, że bez skutków ubocznych. No chyba, że rzuci nas narzeczona. Czosnek może również oczyszczać tętnice i poprawiać krążenie.

Wystarczą tylko dwa ząbki dziennie, aby wykonać to zadanie. Jeżeli nie chcesz jeść czosnku, należy przyjąć go w postaci suplementu diety w ilości 600 mg dziennie.

6 naturalnych szam, które pomagają utrzymać ciśnienie w ryzach i uniknąć pułapek zdrowotnych związanych z długotrwałym nadciśnieniem tętniczym

1. Surowe migdały

Jedzenie tylko garści migdałów naprawdę surowych każdego dnia może sprawić znaczącą różnicę w utrzymaniu ciśnienia krwi w ryzach.

2. Pieprz Cayenne

Ta przyprawa, to prawdopodobnie jeden z najszybciej działających produktów żywnościowych, które można stosować do obniżenia ciśnienia krwi.

Mieszanie jednej lub dwóch łyżeczek pieprzu cayenne ze szklanką ciepłej wody, czy nawet herbaty z dodatkiem miodu i aloesu jest potężnym domowym środkiem na złagodzenie nadciśnienia.

uważka

Dodaj pieprz Cayenne do pierwszej szklanki zamiast czarnego pieprzu. Kurkuma i pieprz cayenne bardzo do siebie pasują.

3. Woda kokosowa

Bogata w potas, elektrolity i inne ważne składniki odżywcze, woda kokosowa ma właściwości obniżania ciśnienia krwi u osób, które ją żłopią. Badania opublikowane w West Indian Medical Journal potwierdziły, że picie wody kokosowej pomogło 71% uczestników badania osiągnąć znaczne zmniejszenie ciśnienia skurczowego i u 29 % uczestników znaczne zmniejszyć ciśnienie rozkurczowe.

4. Raw cacao, czyli surowe

Bogate w flawonoidy i inne składniki odżywcze, o właściwościach przeciwzapalnych, surowe kakao jest kolejną bronią z ramienia żywności na nadciśnienie, w którą łatwo możesz zaopatrzyć swój arsenał zdrowia.

Nie tylko flawonoidy zawarte w surowym kakao mają dobroczynne działanie na prawidłowe ciśnienie, ale także kakao pomaga radzić sobie ze stresem, który często jest przyczyną nadciśnienia tętniczego.

Stres ma być rozładowany, to pewnik, gdyż stresu nie unikniesz. Hormony stresu w organizmie odgrywają kluczową rolę w regulacji ciśnienia krwi, a raw kakao potrafi regulować ich poziom.

LIiczne badania wykazały również, że flawonoidy zawarte w kakao zmniejszają ciśnienie krwi w trakcie konsumpcji, co powoduje zmniejszenie średniego ciśnienia tętniczego 4.7/2.8 w milimetrów słupa rtęci ( mmHg ).

Kakaowe flawonoidy pomagają również chronić organizm przed udarem mózgu i chorobami serca, często powiązanymi z wysokim ciśnieniem krwi.

5. Kurkuma

Faktycznie współczesna nauka ledwo liznęła czubkiem góry lodowej swój kadłub, w kwestii kurkumy, gdyż jest to jeden z najpotężniejszych super foofdsów na świecie.

Kurkuma posiada wśród dziesiątków swoich zalet umiejętność znacznego zmniejszania stanu zapalnego w organizmie, co jest główną przyczyną wysokiego poziomu cholesterolu, a także wysokiego ciśnienia krwi. Poprzez aktywne zmniejszenie stanu zapalnego, kurkuma pomaga poprawić czynności układu krążenia i utrzymuje zdrowy przepływ krwi.

6. Czosnek

Czosnek jest potężnym fundamentem medycznym w walce z wysokim cholesterolem i nadciśnieniem tętniczym.

Jeżeli obawiasz się wydzielania nieprzyjemnego zapachu podczas całowania, albo tylko w sklepie, dobrym sposobem jest przyjmowanie kapsułek z czosnkiem, które rozpuszczą się dopiero w jelitach. Nie śmierdzisz.

Trick

Dr. David Blyweiss zaleca też pewien trick, co do którego nie zajmuję stanowiska, bowiem moim zdaniem wszelkie samodzielne „zabawy” z wyizolowanym potasem mogą być bardzo niebezpieczne (szczególnie przy pewnych schorzeniach nerek).

Jednak naturopata dr. Blywiss ma taką poradę/trick dla tych, którzy bardzo lubią jeść wszystko słone.

I gdy ci sami należą do grupy ludzi, u których sól istotnie zatrzymuje wodę w organizmie, powinni dodawać 4700 mg potasu i 400 do 800 mg magnezu do swojej regularnej diety.

Bowiem potas o wiele szybciej tracimy niż sód

Wtręt

  • Jeść należy dużo bananów, i pić sok pomidorowy, również ze względu na likopen.
  • Tak czy siak, owe minerały nie tylko będą miały pozytywny wpływ na ciśnienie krwi, ale również dają szanse na uniknięcie choroby wieńcowej, jak i udaru mózgu.
  • Jednak nie zapominaj nigdy o badaniu homocysteiny i uzupełnianiu braków B12 i kwasu foliowego!

Ale uwaga! Oświadczenie!

NIKT TUTAJ NIE NAMAWIA do niechodzenia do lekarzy, do niesłuchania lekarzyAni niczego NIE DORADZA!

Artykuł ma charakter czysto informacyjny! Jeżeli chcesz skorzystać z informacji w artykule, robisz to na własną odpowiedzialność!

Zanim cokolwiek przedsięweźmiesz zalecam: UDAJ SIĘ DO LEKARZA! Takie jest prawo!


owocek

Referencje:


  • 411-8.Webb AJ, et al. Acute blood pressure lowering, vasoprotective, and antiplatelet properties of dietary nitrate via bioconversion to nitrite. Hypertension. 2008 Mar;51
  • 320-7. Ashraf R, et al. Effects of Allium sativum (Garlic) on systolic and diastolic blood pressure in patients with essential hypertension. Pak J Pharm Sci. 2013 Sep;26
  • 784-90. Kapil V, et al. Dietary nitrate provides sustained blood pressure lowering in hypertensive patients: a randomized, phase 2, double-blind, placebo-controlled study. Hypertension. 2015 Feb;65
  • 309-17. L Kass, et al. Effect of magnesium supplementation on blood pressure: a meta-analysis. Eur J Clin Nutr. 2012 Apr;66
  • 859-63. Houston MC. The importance of potassium in managing hypertension. Current Hypertension Report. 2011 Aug;13

(Visited 3 549 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TWOJA ODPORNOŚĆ

Greens & Fruits TiB masa dóbr minerałowo witaminowych

oraz wyciągi z ponad 50 owoców, warzyw i ziół

Witamina D3 z K2 w lepiej przyswajalnej formie do ssania

smak wiśniowy:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum