Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 971 893
42 online
39 001 VIPy

Jod dla tarczycy. Ile go właściwie potrzebujesz żeby nie zrobić sobie krzywdy?

Twoja tarczyca jest gruczołem produkującym hormony, znanym jako gruczoł wydzielania wewnętrznego, a usytuowany w przedniej części szyi. Jej rola jest bardzo istotna dla Twojego zdrowia, gdyż produkuje 2 hormony zwane tyroksyną (T4) i trójjodotyroniną (T3),  niezbędne, aby jakakolwiek komórka w ciele mogła pracować normalnie. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja tarczyca produkuje za mało lub za dużo tych hormonów, wtedy zwykle doświadczasz problemów zdrowotnych. Co ma do tego jod?

Co może znaczyć jod dla Twoich hormonów?

Niedoczynność, nadczynność i inne problemy z tarczycą są problemem mnóstwa osób. Wystarczy zerknąć na statystyki: około 200 milionów osób na świecie cierpi na jakąś formę problemów z tarczycą. Dodatkowo liczy się, że poza tą liczbą około 12% osób rozwinie tę chorobę w trakcie swojego życia, a 60% z nich nie będzie tego świadomych. Szczególnie narażone są kobiety: te chorują 5 do 8 razy częściej niż mężczyźni.

Co ma do tego jod?

Jod jest pierwiastkiem naturalnie występującym w środowisku. Znajduje się w żywności i wodzie pitnej. Jest wyjątkowo istotny dla zdrowia tarczycy, ponieważ produkuje niezbędne do zawiadowania jej zdrowiem hormony. Obecnie, ponieważ tak wiele osób cierpi na problemy tarczycy, szuka się nie tylko przyczyn chorób, ale także sposobów na ich prewencję i odwrócenie. Suplementacja jodu zdaje się być jedną z najbardziej wartych polecenia. Przyczyna jest prosta: tego pierwiastka brakuje w ziemi, a przez to w pokarmie.

Metoda leczenia z podawaniem jodu ma swoje źródło w badaniach, w których zakładano, że ludność Japonii ma dietę ekstremalnie bogatą w jod.

Ten miałby być źródłem nie tylko zdrowia i długowieczności, ale także wyjątkowo niewielkiej zachorowalności na choroby tarczycy. Istnieją jednak badania, które wskazują, że te wyniki nie oddają rzeczywistości, a spożycie jodu w kraju kwitnącej wiśni to tylko 1-3 mg dziennie, czyli znacznie mniej niż 12 mg dziennie rekomendowane przez wielu naturopatów. Pepsi dopisałaNatomiast w stosunku do oficjalnych zaleceń wydaje się wyższa nawet 30 krotnie, o czym była mowa w tym poście.


The American Thyroid Association i wątpliwości na temat jodu

The American Thyroid Association, organizacja mająca na celu badania tarczycy, wydała oświadczenie, w którym sugeruje, że suplementacja wysokich dawek jodu może powodować dysfunkcje tarczycy i powinno się jej unikać. W USA sugeruje się, że spożycie jodu powinno wynosić 150 mcg dziennie u dorosłych niebędących w ciąży. To co najmniej 80 razy mniej niż rekomendowane niekiedy wysokie dawki! Także w chińskich badaniach nad spożyciem jodu odnotowano, że większe niż zalecane lub nadmierne spożycie jodu może prowadzić do niedoczynności tarczycy i autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Warto napomknąć, że w Chinach, tak jak w Polsce i wielu miejscach na świecie, joduję się sól. Ma to na celu zapewnienie odpowiedniego spożycia pierwiastka. Tyle tylko, że w Chinach rozważa się zaprzestanie tej praktyki ze względu na potencjalne ryzyko chorób tarczycy. Czy może być to wynikiem tendencji do solenia wszystkiego na potęgę?

Suplementować w takim razie jod?

Jod jest niezbędny, szczególnie u osób cierpiących na choroby tarczycy i tu nie ma z czym dyskutować. Szkodliwy może być jednak jego nadmiar. Szczególnie ostrożne powinny być osoby z Hashimoto. Wynika to z faktu, że nadmiar tego pierwiastka zaburza równowagę przeciwciał tarczycy podwyższając je, co w następstwie szkodzi temu gruczołowi. Bezpieczna zawsze będzie suplementacja jodu z alg, na przykład regularne spożycie Kelpu. Może pomóc także zewnętrzne stosowanie płynu Lugola. Rób na skórze nadgarstka, czy brzucha plamkę o średnicy 2-3 cm. Powtarzaj codziennie lub po zniknięciu zabrązowionego śladu. Pepsi dopisała Miej też na uwadze fakt, że dr Simoncini, który specjalizuje się w podobno skutecznym leczeniu raka piersi za pomocą aplikacji płynu Lugola na skórę nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia takiego jodu w postaci dawek ustnych, nie mówiąc już o wysokich dawkach, o których mówią naturopaci.

uściski:)

Źródła: rawsomehealthy.com/iodine-thyroid/

(Visited 8 333 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Nieziemska Ula 10 sierpnia 2019 o 16:46

  Pepsi a co z kobietami karmiacymi piersią i w ciąży? Czy powinny suplementować jod? Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 10 sierpnia 2019 o 18:25

   przez skórę tak, jak dobrze tolerują wodorosty, to także np Kelp, no i mieć dobrego lekarza, który podpowie coś sensownego, w ciąży tarczyca jest zawsze trochę „zagrożona”

 2. avatar Kamyczek 10 sierpnia 2019 o 20:05

  A co zrobić jeżeli ma się niedoczynność tarczycy oraz Hashimoto?Podobno osoby z Hashimoto powinny unikać jodu ?.Z drugiej strony to jod jest potrzebny nie tylko tarczycy ale także innym organom. Co zrobić w takim przypadku????

  1. avatar Jarmush 11 sierpnia 2019 o 05:29

   ogromna ilość niedoczynności to Hashimoto, jod przez skórę tak jak zawsze mówię, a jak dobrze znosisz wodorosty np w sushi, to dodałabym jeszcze trochę Kelpu This is BIO

 3. avatar janK 11 sierpnia 2019 o 06:40

  Antagonistami jodu są m. in. chlor i fluor. Z tym, niestety, ludzie mają kontakt na co dzień. Odstawić pastę do zębów z fluorem i kupić dobry filtr do kranówy.

  1. avatar Jarmush 11 sierpnia 2019 o 07:41

   jeszcze brom, który można dzisiaj znaleźć nawet w chlebie

  2. avatar Niki 11 sierpnia 2019 o 13:28

   Nawet nie trzeba kupować filtra do armatury – szungit doskonale oczyszcza wodę z kranu z tych zanieczyszczeń: chlor i pochodne, fluor, bakterie patogenne, metale ciężkie, pestycydy, ksenoestrogeny, sztuczne hormony (one też dostają się do wody, przecież ludzie oddają mocz z nimi, z własnymi hormonami też), wszelkie farmaceutyki i inne cywilizacyjny syf. Szungit to najstarsza odmiana węgla, prawdziwy ma brudzić skórę, papier i wszystko z czym się zetknie, przed pierwszym użyciem należy go przepłukać pod bieżącą aż przestanie brudzić i osadzony na nie szklanego dużego dzbanka wraz z krzemieniem i kryształem górskim (lub szungit solo) zalać wodą z kranu – oczyści ją, filtruje, strukturyzuje, mineralizuje, a pozostałe kamienie energetyzują, tak jak światło słoneczne, które ma padać na dzban z tą wodą.
   Metaliczny posmak i wapniowy osad znika, staje się smaczna, lekka, prawdziwie nawadnia, znika też strach przed piciem wody z kranu, gdyż… ona nie jest już tą samą wodą po przefiltrowaniu przez Kamienie Mocy. Ma już inny energetyczny kształt, doskonałą strukturę. Anatomię wody szungitowej porównuje się do cząsteczek płatków śniegu. I jak łatwo ją zmienić z kranówy w dobrą dla organizmu wodę. W przeciwieństwie, niestety, do choćby najlepiej przebadanej wiodącej wody na polskim czy europejskim rynku, tej a jakże w plastikowych PETach noszącej ślad z przetwórstwa plastiku (kupowanie w szkle dużej ilości wody nie kalkuluje się, to bezsens), to najwyżej oceniana gatunkowo woda. Pierwsze zalanie – 3 dni musi odstać, kolejne już tylko 3godziny i gotowa 🙂

   1. avatar Grzesiek 12 sierpnia 2019 o 22:08

    Witam,
    Mam 2 pytania: czy szungit na pewno usuwa fluor z wody? W żadnym artykule nie mogłem znalezć potwierdzenia. Interesuje mnie również, czy butla szklana z kranikiem u dołu (2-3 cm od dna) spełni swoje zadanie, gdyż czytalem żeby raczej nalewac od gory, nie przez szungit (brak w tym logiki ale gdzies tak wyczytałem…), pozdrowienia

    1. avatar Niki 13 sierpnia 2019 o 09:03

     Grześku 🙂 por favor, jak wszystko to wszystko. Fulereny w szungicie wciągają to, co w wodzie się znajduje, badania naukowe to potwierdziły, mało tego, zaskoczenie – medycyna akademicka poświadczyła jego właściwości. O oczyszczaniu ze związków chloru i fluoru można przeczytać w wielu artykułach (wpisz w google hasło szungit fluor) nie każdy autor artykułu umieścił w nim wszystkie zanieczyszczenia, indywidualna kwestia wyboru, niektóre bardziej oczywiste pomijano dodając inne o elektryzujących nazwach. W jednym z kolei znalazłam taki zapis, że nie poleca się go do usuwania fluoru z wody, gdyż szybko staje się nim bardzo obciążony, jednak po to oczyszczamy szungit po tygodniu/dwóch tyg. solą oraz energią słońca czyli jego promieniami, aby nabrał znów swej mocy uzdatniania wody. W kwestii usuwania fluoru szungitem: czy w wodzie znajduje się wyłącznie fluor. No nie. Jeśli użyć w eksperymencie wody wyłącznie zanieczyszczonej silnie fluorem, a nie związkami fluoru w lekkim stopniu (woda z wodociągu w Polsce nie jest silnie nasycona fluorem, w zdecydowanej większości województw nie fluoryzuje się jej, wyjątkiem może być jeszcze obecnie woj. pomorskie, ale nie sprawdzałam na mapie fluoryzowania wody, może i tam z czasem zaprzestaną tego niszczącego działania) prawdopodobnie szungit zareagowałby zbytnim nasyceniem.

     1. avatar Grzesiek 13 sierpnia 2019 o 17:54

      Dzięki za odpowiedz,
      Przebywam ostatnio w Irlandii, jednym z nielicznych krajów gdzie dalej ładują fluor do wody; mam nadzieje, że szungit sobie z tym poradzi! może trzeba go wrzucić trochę więcej niż się zaleca? pozdrowienia

    2. avatar Niki 13 sierpnia 2019 o 21:21

     Przeoczyłam drugie pytanie 😀 więc zrób wodę szungitową w zwykłym dzbanku co kilka godzin świeżą lub w kilku naraz i po prostu zlej ją do tej dużej butli z kranikiem, wtenczas unikniesz przelewania jej od dołu od szungitu – na wys. 2-3 cm kraniku właśnie znajdują się kamienie, pamiętając, że na kamieniach siłą rzeczy powstaje osad z zanieczyszczeń i jest to naturalne, na dnie również znajdują się ewentualne drobinki szungitu. Masz pewnie butlę taką jak na wino. Chcąc nalewać wprost z butli bez przelewania do innego naczynia, najlepiej użyć butli z kranikiem przystosowanej do filtrowania szungitem, już takie są, gdzie kran umieszczono wyżej nad 3 cm. Pozdróweczka

    3. avatar Niki 14 sierpnia 2019 o 08:17

     wrzuć więcej, nie zaszkodzi, dołóż też krzemień i kryształ górski dla synergii

     1. avatar Grzesiek 14 sierpnia 2019 o 16:10

      jeszcze raz wielkie dzieki za porady!

 4. avatar Ania 11 sierpnia 2019 o 07:54

  A jeśli ktoś ma guzy na tarczycy natomiast wyniki hormonów tarczycy w normie, powinien przyjmować jod/smarować się płynem Lugola?

  1. avatar Jarmush 11 sierpnia 2019 o 11:16

   jakie CRP?

 5. avatar Andy 12 sierpnia 2019 o 01:52

  Czy te jednostki wagi sa dobrze podane? „…spożycie jodu w kraju kwitnącej wiśni to tylko 1-3 mg dziennie, czyli znacznie mniej niż 12 mg dziennie rekomendowane przez wielu naturopatów.” 1mg=1000mcg.

  1. avatar Jarmush 12 sierpnia 2019 o 05:50

   wg mnie dobrze, przecież ludzie piją kroplami płyn Lugola, a to przecież prawie czysty jod.

   1. avatar mymy 14 października 2019 o 21:40

    I jak tak właśnie piję.
    Wzoruję się na G. Abrahamie i D. Brownsteinie.
    Zalecają po 50 mg Lugola doustnie.
    Przekonuje mnie to o tyle że Lugolem dokładnie wymierzam dawkę. Jod szybko sublimuje, smarując skórę nigdy nie wiadomo ile się wchłonęło a ile wyparowało.
    Dobową zbiórkę moczu na jod ktoś robił?
    Oczywiście robię cały protokół z Zn, Mg, B2, B3 itp itd

 6. avatar Ania 13 sierpnia 2019 o 00:08

  Dołączam się, ja także wyniki w normie tsh 1,5 cały panel w laboratoryjnych normach choć u mnie ft4 na wiosnę było w dolnej granicy, guz koloidowy II stopnia czyli jak u setek kobiet (zdaniem endokrynolog), crp poniżej 5 i co suplementowac/smarować czy nie? Wg mojej oceny plama znika prawie natychmiast po zrobieniu płynem lugola.
  Pozdr

  1. avatar Jarmush 13 sierpnia 2019 o 05:10

   kuracja 4 szklanek, do 4 szklanki Kelp This is BIO

 7. avatar Ola 28 stycznia 2020 o 19:14

  Jakie kompleksy witamin polecacie, bez jodu?…mam lekką niedokrwistość, niski poziom hemoglobiny poniżej 12 i MCHC poniżej normy, a TSH 4,78…chciałabym poprawić morfologię, ale jednocześnie chcę ograniczyć suplementację jodu.

  1. avatar Jarmush 28 stycznia 2020 o 20:58

   Dlaczego nie chcesz jodu, algi byłyby bardzo wskazane, masz Hashimoto?

  2. avatar Asp 14 lutego 2020 o 08:15

   A ja mam takie pytanie. Kelp This is Bio dostarcza tylko 350 mcg w kapsułce. Ile musiałabym wziąć takich kapsułek dziennie, żeby sobie dostarczyć odpowiednią ilość jodu? Bo ta zalecana jedna kapsułka to nic przecież.

   1. avatar Jarmush 14 lutego 2020 o 10:56

    Dlaczego nic? zalecana w Polsce dzienna dawka to 0,15 mg jodu na dobę, czyli 150 mcg.
    W różnych krajach określone są różne dawki maksymalne, ale generalnie w granicach od 0,5 do 1 mg na dobę.
    Czyli 2 kapsułki Kelp G&G to masz 700 mcg, a jak dołożysz do tego kartofle, szarą sól morską, zielonki, zapewne chodzisz od czasu do czasu na sushi, i masz całkiem sporą pulę jodu zapewnioną.

 8. avatar Ola 29 stycznia 2020 o 16:57

  Lekarka powiedziała, że jak na mój wiek (36 l.) mam za wysokie TSH (4,78) i mam za dwa mies zrobić szczegółowe badania hormonów w kierunku właśnie Hashimoto, czy przypadkiem się coś nie zaczyna. Radziła żebym do tego czasu nie suplementowała jodu. Przez ostatnie 1,5-2 mies odczuwałam ciągły stres nawet rano po przebudzeniu, skutkiem czego glukoza z 86 skoczyła mi w przeciągu miesiąca do 99,1. Nie wiem czy to wysokie TSH nie jest właśnie wynikiem stresu. Stąd te dwa mies, przez które tarczyca ma się niby uspokoić i wtedy mam zrobić badania hormonalne. W każdym razie zależy mi bardzo na poprawieniu morfologii ale czytałam, że nadmiar jodu może przyczynić się do rozwoju niektórych chorób tarczycowych. Przed paroma miesiącami suplementowałam przez pół roku non stop chlorelle i bardzo dobrze się po niej czułam, ale nie wiem czy w tej sytuacji powinnam, w algach jest ponoć duże stężenie tego pierwiastka.

  1. avatar Jarmush 29 stycznia 2020 o 20:24

   W algac nie duże, nawet osoby z Hashimoto zwykle dobrze reagują, w Kelpie jest duże i bierze się go głównie dla jodu.

 9. avatar Anigabi99 10 lutego 2020 o 16:29

  Witaj Pepsi, a co z grotą solną? Czy przy niewielkiej niedoczynnosci tarczycy ( bez Hashi), można korzystać? Nie biorę hormonów, ale moja tarczyca idzie w kierunku niedoczynnosci. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 10 lutego 2020 o 21:34

   Zalecania suplementacja
   Przed śniadaniem:
   Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
   https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

   Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6

   opcjonalnie
   Do 4 szklanki kopiatą łyżeczkę Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca/101-maca-100-organic-110g-this-is-bio-5905344040178.html?search_query=maca&results=13

   Drugą szklanką popij 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html?search_query=foliany&results=1

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 1-2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   Na marginesie.
   Jeśli masz zaparcia wg Lasta i dr Sircusa możesz użyć do drugiej szklanki chlorku magnezu , pomimo, że ma przeznaczenie do użytku zewnętrznego. Łyżeczka do 2 szklanki wody z cytryną, dawkowanie dobierz do siebie, czy pełniejsza, czy mniej pełna. Nie jestem lekarzem i to nie jest porada, tylko sugestia ww naturopatów.

   Do śniadania:
   1-2 kapsułek cynku do śniadania  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3929-cynk-60kaps-tib–5905344040741.html?search_query=cynk&results=31  wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html
   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Po śniadaniu:
   Bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułkami K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Chodzi o to, aby szybko podbić metabolit D do górnej granicy. Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw suplementy!

   Popołudniu:

   Selen 1 kapsułka https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3930-selen-60kaps-tib–5905344040772.html?search_query=selen&results=20 (po zbadaniu poziomu selenu być może należy brać 2 kapsułki), nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.htmljest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
   i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

   KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
   kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
   albo bardzo dobra opcja co już doradziłam wyżej, bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
   dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek 

   Bierz probiotyki
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
   Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. Jeśli obawiasz się goitrogenes w krzyżowatych, nie jedz jarmużu i brokułow surowych, tylko lekko sparowanaych.

   Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

   Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku

   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym właśnie Hashimoto.
   Nie jestem lekarzem, nie mogę radzić, należy więc wszystko skonsultować z pracownikiem służby zdrowia
   <3

 10. avatar Kruszek 10 maja 2020 o 13:39

  Hej Pepsi. A slyszlaas może o nano koloidalnym jodzie….? Zaleca się 3 krople dziennie. Czytałam mnóstwo pozytywnych komentarzy na jego temat. Co sądzisz?

  1. avatar Jarmush 10 maja 2020 o 15:08

   Przede wszystkim tutaj nie spamujemy, Jestem za dosustnym przyjmowaniem Kelpu , natomiast rpzez skórę jodu. 1 na 10 osób jest uczulona na jod

   1. avatar Przemko :-) 10 maja 2020 o 20:34

    To z tym uczuleniem jest bardzo ciekawe. Wydaje się, że można by ten fakt bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczyłoby pojechać nad morze i stanąć na plaży. W czasie sztormu nawet nie trzeba być super blisko morza. Jeśli czujemy się źle, to bardzo duża szansa, że faktycznie mamy uczulenie na jod.
    Bardzo wiele osób za to nad morzem czuje się fantastycznie. A to z kolei korelowałoby z faktem, że w całym społeczeństwie występują powszechne niedobory jodu. I temu nikt nie zaprzecza. Włącznie z oficjalnymi organami i ich zapleczem medycznym. Kontrowersje są tylko w sposobie suplementacji jodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum