logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
88 141 651
297 online
31 738 VIPy
Reklama

PIĘKNA SKÓRA BEZ WZGLĘDU NA WIEK
KOLAGEN TiB®

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Kakao i korzeń maca. Ten duet czyni cuda!

kakao, maca, pepsi eliot, this is bio

Badanie opublikowane w magazynie Pharmacognosy Communications wykazało, że zarówno kakao, jak i korzenia maca mają potencjał przeciwbakteryjny i przeciwnowotworowy. Z pomocą prób in vitro dowiódł tego zespół naukowców z australijskiego Uniwersytetu Griffith i chińskiego Uniwersytetu Chińskiej Medycyny Nanjing.

Konsumpcję tych pokarmów o działaniu przeciwutleniającym powiązano ze zmniejszeniem ryzyka chronicznych chorób takich jak nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego, degeneracja neuronów, cukrzyca i otyłość.

Jak to działa?

Stres oksydacyjny, wynikający z zaburzeń równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami i przeciwutleniaczami w ciele, prowadzi do rozwoju licznych chorób, w tym nowotworów. W badaniu wykazano tymczasem, że połączenie korzenia maca i kakao wykazało działanie hamujące wobec patogennych bakterii oraz działanie silnie przeciwutleniające.

Oznacza to, że spożywanie żywności wysoce antyoksydacyjnej może mieć udział w leczeniu nowotworów i licznych chorób, w tym tych autoimmunologicznych, związanych z występowaniem stanów zapalnych w ciele.

Reklama

Tu znajdziesz energię, oraz wyjątkowy regulator hormonów MACA 100% ORGANIC Thisis BIO®, dobry dodatek do 4 SZKLANKI


Kakao i korzeń maca. Duet doskonały?

Kakao jest bogate w polifenole, szczególnie procyjanidyny, które wykazują silną aktywność przeciwutleniającą. Dodatkowo okazuje się, że spożycie kakao redukuje koncentrację szkodliwych substancji prozapalnych w ciele.

Maca jest znana ze swoich właściwości przeciwoksydacyjnych. Przyczyniają się one do jej zdolności podnoszenia poziomu energii i modulowania odpowiedzi komórkowej na stres oksydacyjny.

Aby określić zdolność przeciwutleniającą kakao i korzenia maca naukowcy zastosowali test wychwytu wolnych rodników. Ich aktywność przeciwdrobnoustrojową określono natomiast z użyciem pałeczek zapalenia płuc (Klebsiella pneumoniae), bakterii odmieńca dziwacznego (Proteus mirabilis) oraz pałeczek ropy błękitnej (Pseudomonas aeuroginosa).

Naukowcy ocenili również potencjalne działania przeciwnowotworowe i antyproliferacyjne przeciw komórkom raka jelita grubego i szyjki macicy.

Wyniki tych eksperymentów pokazały, że kakao i maca mają silne działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe, co dowodzi, że można potencjalnie wykorzystać je jako naturalny element terapii przeciwnowotworowej i przeciwzapalnej. Dla zwiększenia mocy spróbuj używać ich w duecie!

Przepis na Macaladę, czyli gorącą czekoladę z kakao i korzeniem maca

Potrzebujesz:

– 2½ szklanki niedosładzanego mleka roślinnego (na przykład owsianego),
– 4 łyżeczek sproszkowanego surowego kakao,
– 2 łyżeczek korzenia maca,
– 4 łyżeczek nasion chia,
– 6-8 daktyli bez pestek,
– kilku kropli organicznego ekstraktu z wanilii (opcjonalnie),
– szczypty soli morskiej.

W misce zmieszaj nasiona chia, wydrążone, posiekane daktyle i pół szklanki mleka roślinnego. Odstaw na 30 minut.
Po tym czasie dodaj pozostałe składniki i zblenduj na gładką masę. Wlej do garnka i podgrzej aż będzie ciepłe. Nie doprowadzaj do wrzenia, ponieważ super pokarmy stracą wówczas swoje właściwości odżywcze. Pij z ulubionego kubka.

uściski:)

Źródło: superfood.news/2019-01-08-cacao-and-maca-are-powerful-superfoods-against-cancer.html

(Visited 4 229 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

  1. Hanna 1 marca 2019 o 21:06

    Świetny przepis🤩

  2. Kaja 13 marca 2019 o 08:08

    Hej! Mam pytanie, czy macaladę mogę wypijać zaraz po czterech szklankach, czy przerywa post? I jak często ją pić, np. codziennie do wyczerpania opakowania?
    Wczoraj spróbowałam pierwszy raz i jest genialna! Nareszcie sposób na okropny dla mnie smak macy! Dziękuję 😚🍓

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *