logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
77 592 753
423 online
30 583 VIPy
Reklama

100% ORGANICZNY TWÓJ JARMUŻ

KALE This is BIO

   

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Kapusta i inne proste metody pozbywania się cyst, czyli torbieli z piersi

  Cysty, czyli torbiele to struktury wypełnione płynem, które mogą pojawić się na większości tkanek w ciele. Cysty w piersiach są dolegliwością medyczną dotykającą wielu kobiet, jednak nie wszystkie laseczki wiedzą czym one właściwie są.

  W piersiach może pojawić się jedna lub więcej cyst.

  Cysty, znane także jako torbiele, nie są groźnym schorzeniem. Torbiele piersi są zwykle okrągłe lub owalne, z krawędziami o różnym kształcie. Chociaż jest to choroba łagodna w przebiegu, informacje na jej temat są właściwie niezbędne.

  Czy czujesz się zaniepokojona z powodu cyst? Nie wiesz jak im zapobiegać, ani jak je leczyć?

  Czym są cysty?

  Z definicji, cysty w piersiach są torbielami położonymi w tkance piersi, które zawierają pewną ilość płynu lub innych substancji (jak powietrze). Zdarzają się cysty strukturą przypominające winogrono i takie, które są nieco twardsze i mają mniej regularny kształt. Zazwyczaj da się je delikatnie przesuwać pod skórą.

  W przeważającej większości cysty na piersiach pojawiają się u kobiet, aczkolwiek torbiele same w sobie mogą pojawić się także u mężczyzn, w każdym miejscu ciała, włączając kości i tkanki miękkie.

  W przypadku torbieli piersi, rosną one u kobiet wraz ze wzrostem tkanki piersi. Wszelkie anomalia związane z powstaniem torbieli mogą wiązać się z powstaniem guza. Cysty najczęściej powstają u kobiet pomiędzy 30 a 40 rokiem życia, ale dolegliwość ta może pojawić się właściwie w każdym wieku, najrzadziej jednak u kobiet w okresie postmenopauzalnym.

  Reklama


  TU ZNAJDZIESZ W 100% ORGANICZNY SZPINAK (SPINACH) This is BIO idealny do czwartej szklanki w KURACJI 4 SZKLANEK


  W istocie torbiel jest wypełnioną płynem tkanką i należy do łagodnej grupy nowotworów, które zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla pacjenta. Torbiele mają niewielką szansę by przekształcić się w nowotwory, więc nie szkodzą one zdrowiu posiadających je osób, jednak dość istotne jest ich położenie. Na przykład mogą pojawiać się w ciałach jeszcze nienarodzonych dzieci.

  Zmiany tego typu u kobiet często są przyczyną zmian hormonalnych. Powodować je mogą jednak także zewnętrzne czynniki związane z trybem życia oraz czynniki genetyczne. Zważywszy na to, że z natury torbiele w piersiach nie są szkodliwe (przynajmniej dopóki wewnątrz cysty nie rozwinie się złośliwy guz), nie ma potrzeby ich leczenia. Jednakże, jeśli cysty wykazują objawy komplikacji, dochtore może zalecać zabieg ich usunięcia.

  W przypadku dużych guzów, dochtore mogą wykonywać aspirację (odessanie) guza w celu jego wyrównania, ale jeśli guz po zabiegu nadal będzie się rozwijać, istnieje wysokie ryzyko zachorowania na raka. Już samo wbijanie igły w cystę, gdy jest dość podejrzana, moim zdaniem jest złym pomysłem. Ale medycyna alopatyczna bardzo lubi biopsje, które w razie czego mogą rozsiać guza. Pisałam już w tym temacie sporo, też w mojej książce Leczenie dobrą dietą.

  Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania torbieli w piersiach?

  Przerost gruczołów i tkanki łącznej z kanałami mlecznym

  Każda strona klatki piersiowej zawiera 15-20 płatów tkanki gruczołowej, ułożonych, mówiąc obrazowo, jak płatki stokrotki. Płaty te dzielone są na mniejsze płatki (pęcherzyki) podczas ciąży i laktacji.

  Płatki te przechodzą w kanały wyprowadzające, które rozszerzają się tworząc tym samym w okolicach brodawki zbiorniki mleka gotowego do wydalenia. Cysty na piersiach mogą pojawić się kiedy przerost gruczołów i tkanki łącznej blokuje kanały mleczne, powodując, że puchną od nadmiaru płynów.

  Nadmiar estrogenu w ciele.

  Jakie są symptomy cyst na piersiach?

  Odczuwalne guzki w piersiach,

  Odczuwalna bolesność klatki piersiowej, szczególnie w obszarze piersi,

  Brodawka jest ciemnobrązowa lub delikatnie żółta,

  Zwiększa się rozmiar piersi,

  Odczuwalna jest bolesność piersi podobna do tej występującej przed menstruacją,

  Po menstruacji rozmiar piersi odczuwalnie się zmniejsza.

  Czy cysty wpływają na jakość pokarmu matek karmiących?

  Zależnie od właściwości guzów i stanu zdrowia ciała chorej osoby, objawy i stopień nasilenia torbieli mogą się różnić. Torbiele mogą więc powodować różne efekty u różnych kobiet. Czy w takim razie torbiele wpływają na pokarm karmiących kobiet?

  Jeśli torbiel jest duża, może ona wywołać ból i uczucie „sztywności” w piersiach. Wówczas torbiel naciska na kanały mleczne, co zmniejsza ilość pokarmu. U wielu kobiet dodatkowym objawem w tym przypadku jest podwyższona temperatura ciała.

  Zdarza się też, że torbiele blokują kanały mleczne uniemożliwiając karmienie.

  W trakcie karmienia piersią nie można stosować radykalnych terapii torbieli, ponieważ mogą one spowodować utratę lub zmniejszenie ilości pokarmu.

  Komu grozi wysokie ryzyko posiadania torbieli i nowotworów piersi?

  – kobietom pomiędzy 30 a 40 rokiem życia,

  – kobietom, które mają menopauzę po 55 roku życia (niestety tutaj rzadziej cysty, częściej nowotwory),

  – kobietom, u których menstruacja zaczęła się wcześnie (to jest przed 10 rokiem życia),

  – kobietom, które nie mają dzieci, urodziły po 35 roku życia lub nie karmiły piersią,

  – kobietom, które są narażone na działanie chemikaliów i promieniowanie,

  – kobietom, które mają niezdrową dietę bogatą w mięso, niezdrowe tłuszcze i przetworzony pokarm,

  – kobietom, które regularnie piją alkohol i palą,

  – kobietom, które są otyłe.

  Kiedy wybrać się do lekarza?

  Jeśli pojawią się jakiekolwiek zmiany, lub zmiany, które już pojawiły się w piersiach rozwiną się lub zmienią, warto zbadać i zdiagnozować problem.

  Jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z cystami?

  1. Biustonosz

  Nie noś zbyt ciasnego biustonosza. Ciasny biustonosz powoduje uciskanie mięśni klatki piersiowej, a co za tym idzie uciskanie tkanki piersiowej. Sprawia to, że skóra na klatce piersiowej nie oddycha. Zbyt mały biustonosz po czasie przyczynia się do bólów ramion, deformacji piersi i trudności z oddychaniem.

  Co prawda nie jest to bezpośrednia przyczyna powstawania torbieli, ale noszenie dobrze dobranego biustonosza to dobry i zdrowy dla piersi nawyk, który zmniejsza ryzyko pojawienia się problemu.

  Zawsze powinnaś nosić odpowiednio dobrany biustonosz, o strukturze odpowiadającej budowie Twojego ciała. Istotne jest także zdejmowanie biustonosza w trakcie snu. No i najlepiej biustonosze bez fiszbinów.

  Zwężenia limfatyczne w piersiach spowodowane są ciągłym noszeniem biustonoszy, które przeszkadzają w skutecznym oczyszczaniu z toksyn i innych odpadów, co prowadzi do akumulacji w piersiach smutnych substancji.

  Tutaj, główne przyczyny raka piersi.

  2. Ciepłe kompresy

  Jednym z najprostszych sposobów pozbywania się cyst na piersiach jest używanie gorących kompresów. Ciepłe kompresy pobudzają cyrkulację krwi, zmniejszając kompresję cyst do otaczających gruczołów tkanki piersi i wspomagając cyrkulację pokarmu u kobiet w okresie laktacji.

  Stosując tę metodę możesz skorzystać z naturalnych substancji wspomagających:

  Kompres z olejkami eterycznymi:

  Zmieszaj 10-15 kropli olejku z lawendy, 3-5 kropli ulubionego olejku i 2 szklanki ciepłej wody. Zmieszaj substancje, zamocz w nich dokładnie ręcznik i nałóż bezpośrednio na piersi. Pozostaw na 20 minut.

  Upewnij się, że kompres nie jest za gorący, ale też że nie ostygnie zbyt szybko. Nie trzymaj go na piersiach zbyt długo. Powtarzaj do dwóch razy dziennie.

  Kompres z ryżem

  Przygotuj pół szklanki białego, nieugotowanego ryżu i materiałową torebkę. Umieść w środku ryż i podgrzej na patelni bardzo często obracając torebkę. Zwracaj uwagę na temperaturę aby nie przypalić ryżu w środku torebki (i samej torebki). Połóż torebkę na piersi (upewnij się, że nie jest zbyt gorąca). Stosuj do dwóch razy dziennie, po nie więcej niż 20 minut.

  3. Kapusta

  Liście kapusty są jak magnesy, które całkowicie wysysają chorobę z organizmu. Zmniejsza ona ból oraz redukuje stany zapalne klatki piersiowej. Wynika to z wysokiej zawartości przeciwzapalnych polifenoli, które czynią kapustę bezpieczną, nietoksyczną i efektywną metodą.

  Wybierz raczej zieloną kapustę (czerwona może zabarwić skórę). Włóż liście kapusty do lodówki na 20 minut. Weź dwa liście i umyj je zimną wodą. Ostrożnie przytnij „ogonek” i upewnij się, że kształtem liść pasuje do piersi. Połóż liście na piersiach i delikatnie owiń bandażem lub ubierz na nie sportowy biustonosz. Po około 20 minutach, kiedy liście kapusty są nagrzane, a ból ustępuje możesz się ich pozbyć. Jeśli nadal odczuwasz ból lub dyskomfort wymień liście na nowe i powtórz cały proces.

  Możesz używać tego sposobu właściwie bez ograniczeń.

  4. Masaż piersi

  Zgodnie z badaniami Uniwersytetu Kalifornijskiego, ucisk klatki piersiowej może przywrócić gruczoły sutkowe do normalnego wzorca rozwoju i pomóc zapobiec powstawania torbieli na piersiach.

  Zsuń palce i wykonuj delikatny masaż piersi od brodawek w dół. Z piersi przejdź do masażu klatki piersiowej wywierając nieco większy nacisk i delikatnie przyśpieszając. Wróć do masażu piersi. Zmniejsz nacisk. Masuj każdą pierś w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie w przeciwnym kierunku.

  Powtarzaj masaż raz dziennie przez kilka do kilkunastu minut.

  5. Zimny kompres

  Zimne kompresy łagodzą skurcze mięśni tym samym poprawiając krążenie, dzięki czemu łagodzą ból spowodowany torbielami piersi. Zimne kompresy kurczą naczynia krwionośne i zmniejszają przepływ krwi, więc zmniejsza retencję płynów w uszkodzonych obszarach. Dzięki temu zmniejszają one stany zapalne i obrzęk.

  Pamiętaj jednak, że zimne kompresy przynoszą ulgę jednak nie są lekarstwem redukującym cysty.

  Najlepiej jest wykonywać okłady z pomocą ręcznika zamoczonego zimną wodą lub, przy wysokiej tolerancji na zimno, woreczka lub ściereczki wypełnionej lodem. Nigdy nie kładź lodu bezpośrednio na piersi!

  Najlepsze rezultaty osiągniesz stosując kompres dwa razy dziennie po 20 minut.

  hormonów nie jedz

  6. Zrezygnuj z herbaty i napojów z kofeiną

  Istnieją naukowe dowody wskazujące, że konsumpcja herbaty i napojów z kofeiną zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia cyst. Co prawda napoje te nie wpływają bezpośrednio na ich powstanie, ale utrudniają proces leczenia, zwiększają stany bólowe i przyśpieszają wzrost torbieli.

  7. Zmniejsz ilość soli w swojej diecie

  Mechanizm działania jest tu następujący: sól jest bogata w sód. Spożycie sodu powoduje, że w organizmie zatrzymuje się nadmiar wody. W konsekwencji konsumpcja mniejszej ilości sodu może zmniejszyć tworzenie się płynów w cystach.

  Ograniczenie soli bezpośrednio przyczynia się do zmniejszenia bólu wywołanego przez cysty, a jednocześnie przyśpiesza ona proces leczenia.

  Nie tylko ogranicz ilość soli w swojej kuchni podczas gotowania, ale także zwracaj szczególną uwagę na przetworzone produkty, z których korzystasz (w tym chociażby warzywa w zalewie ze słoików, jak oliwki, kukurydza, ciecierzyca i tym podobne).

  Tak naprawdę chodzi o właściwą gospodarkę wodną, nawodnienie, oraz stosunek sodu do potasu.

  Reklama

  TWÓJ WYJĄTKOWY REGULATOR HORMONÓW MACA 100% ORGANIC THIS IS BIO


  8. Jod

  Badania sprawdzające działanie jodu wykazały, że ciało nie wykorzystuje tego pierwiastka wyłącznie do produkcji hormonów tarczycy, ale także jako substancji niezbędnej dla zdrowia piersi.

  Gdy ilość jodu w organizmie jest niska, tarczyca może się powiększać i rozwijać guzki lub pęcherzyki na tarczycy objawiające się jako niedoczynność tarczycy. W tym przypadku ciało skupia się na wychwytywaniu jodu dla tarczycy, co prowadzi do niedoboru tego pierwiastka w całym ciele. W wyniku tego procesu w piersiach mogą rozwijać się torbiele i guzki.

  Liczne badania ekspertów dowodzą, że suplementacja jodu jest niezbędna dla osób z cystami na piersiach.

  Przy okazji przepis/cytata na kurację jodem (płyn Lugola) doktora Simoncini przy raku piersi:

  Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersiJeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
  na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
  równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)

  Dr Simoncini stwierdza, że ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
  powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy) pociągnięciu pędzelka.
  Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
  traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.

  Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
  Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.

  W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, że środek ten może wywołać podrażnienia ze względu na żrący charakter, jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
  Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych, i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.

  W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo. Może być balsam z oleju konopnego.

  9. Dieta bogata w roślinną żywność

  Banał? A jednak! Roślinna dieta to źródło licznych przeciwutleniaczy, witamin jak C i E, czy beta-karotenu, który jest prekursorem witaminy A. To także źródło błonnika, który wspiera trawienie i zwiększa ruchliwość jelit, dzięki czemu pozwala zawiązać i skuteczniej wydalać z organizmu toksyny.

  10. Spożywaj ziarna i yyy … zboża oraz strączki

  To może być zaskakujące, ale pomocnymi dla osób z torbielami piersi mogą być zboża i strączki, takie jak na przykład ryż, jęczmień, kukurydza, fasola i maniok, a także niemodyfikowana, ale koniecznie fermentowana soja. Wszystko to ze względu na zawarte w nich izoflawony, które pomagają uchronić się przed efektem nadmiaru estrogenu w organizmie.

  Nadmiar estrogenu może przyczynić się do zaburzeń równowagi hormonalnej, których rezultatem mogą być cysty na piersiach.

  Wspomniane powyżej remedia powinny zredukować symptomy cyst na piersiach. Pamiętaj jednak, że istotna jest obserwacja i diagnoza problemu.

  Źródła: 1

  owocek

  (Visited 5 906 times, 6 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Komentarze

  1. Yestemin 4 czerwca 2018 o 21:19

   Potwierdzam. Kapusta jest najlepszym przyjacielem piersi. Tylko dzięki niej udało mi się karmić piersią przez 14 mies, kiedy nawracały zastoje, a z nimi stany zapalne (kapusta likwidowała je w jedną noc). Ale nie tylko… Od zawsze miałam też problemy z mastopatią. Przed ciążą nie wiedziałam o kapuście, przez co byłam cięta i nakłuwana. Po kp już zawsze kapucha na jakąkolwiek bolesność czy zgrubienie w piersi – schodzi po jakichś dwóch dniach. Ale oczywiście warto też ogarnąć przyczyny tworzenia się tych zmian. Ja zabrałam się za odżywianie, oczyszczanie i suplementację i od kilku miesięcy spokój. Owocki wszystkim kobietkom :*

  2. Mimi 5 czerwca 2018 o 06:24

   Stres też bardzo przyczynia się do powstawania torbieli

  3. Karo 5 czerwca 2018 o 08:49

   Kochana Pepsi , syn 3,5 lat ma jakiegoś rota , biegunka plus wymioty w nocy się zaczęło , pije po troszku , zero apetytu co normalne , brak gorączki jak doraźnie pomóc ?

   1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2018 o 09:18

    dać mu się przegłodzić, i niech pije może delikatny rumianek, lub wodę z listkiem mięty.

  4. malina 5 czerwca 2018 o 12:34

   Pepsi brzuszki masują hare?

   1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2018 o 15:46

    też, ale przy 6 weidera, musi być bardzo dużo brzuszków, średni trening biegaczy to mniej więcej 10 000 kroków/podskoków.

  5. Sarsi 5 czerwca 2018 o 13:40

   Pepsi, tylko Ciebie mogę zapytać, wiesz jacy są lekarze, unikam ich od dziecka.. od bardzo długiego czasu jestem na poście przerywanym, suplementuję się u Ciebie, 4 szklanki, zerowa soda, chlorella, b complex, d3 +k2, do tej pory jadłam dwa posiłki, przeszłam na jeden i… wspaniale się czuję!!! Mnóstwo energii, jeszcze bardziej czuję swoje ciało ALE jestem w ciąży, II trymestr… czy nie zaszkodzę tym dziecku? Dla innych to jest głodówka i fanatyzm.. mi naprawdę z tym dobrze, co Ty uważasz? <3

   1. Pepsi Eliot 5 czerwca 2018 o 15:45

    kochana, masz jeść pożywnie i kalorie, jak dobrze przybywasz i czujesz się świetnie, jest dobrze. Jakbyś wymiotowała rano, to oczywiście, trzeba zjeść później, ale to zdrowy rozsądek mówi. W nocy wszyscy źle trawią, nawet ciężarne 🙂 zdrówka.

  6. Sarsi 5 czerwca 2018 o 15:58

   🙂 DZIĘKUJĘ

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *