Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 321 724
154 online
35 520 VIPy

Kelp nie dość, że yang to jeszcze idealne źródło jodu!

Kelp opinia lekarzy.

O tym, że niedobory jodu są nagminne, oczywiście wiesz. (1)

Jod kiedyś był, ale się zbył, no i wszechobecny chlor, brom, oraz fluor i stąd tak wiele niedoczynności tarczycy,  woli bez naszej woli i innych choróbsk.

Kelp (listownice) to bogaty rząd glonów, składający się z wielu gatunków. Kelp uważa się za najsilniejsze źródło naturalnie występującego jodu.

Niektóre gatunki były znane z koncentrowania jodu nawet do 30 000 razy więcej niż w wodzie morskiej.

Jest to doskonale odżywcza rzecz oraz suplement diety, występujący w formie sproszkowanej.

Właściwie wybrany produkt może być wręcz życiodajny.

Kelp opinia lekarzy

 • Reakcje odrzucające suplement są rzadkie (nie tak jak przy algach) i jak najbardziej można i jest wskazane przyjmować go przy niedoczynności tarczycy.
 • W niektórych przypadkach trzeba obniżyć dawkę, albo CZĘSTO CAŁKOWICIE ZREZYGNOWAĆ jeśli ktoś cierpi na chorobę Grave’a lub nadczynność tarczycy.
 • Jednakże, gdy występuje nadczynność tarczycy, wodorosty zwykle NIE SĄ DOBRZE TOLEROWANE, o czym mówi dr Lawrence Wilson w swoim uaktualnionym w 2023 opracowaniu (2)

Jest bardzo dobrym i wszechstronnym suplementem.

Oprócz jodu, którego zawiera wyjątkowo dużo, stanowi doskonałe źródło większości ważnych pierwiastków śladowych.

Oprócz dobrze znanych takich jak miedź, cynk, mangan, chrom i inne, kelp dostarcza wielu ultraelementów takich jak german, iryd, rubid i inne, o których wiemy mniej.

Mimo tego, mogą być niezmiernie istotne dla Twojego ciała zwłaszcza w tej grze, w tych czasach, gdy pożywienie i gleba są wyjałowione.

Kelp This is BIO® używa wyłącznie w 100% organicznego, sproszkowanego Kelpu (Ascophyllum nodosum) kanadyjskiego.

Nasz Kelp jest hodowany w KONTROLOWANYCH EKOLOGICZNYCH WARUNKACH.

Produkt jest całkowicie wolny od GMO, pestycydów oraz jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Dzięki temu masz pewność, że spożywasz produkt najwyższej jakości.

Uwaga

Nadczynność tarczycy lub choroba Grave’a.
Osoby cierpiące na tę chorobę CZĘSTO MUSZĄ CAŁKOWICIE UNIKAĆ wodorostów, dopóki stan nie ustąpi, stosując kompletny program równoważenia składników odżywczych.


Kelp opinia lekarzy – 5 głównych zalet kelpu

1. Kelp nie ma pewnych wad innych suplementów mineralnych

Kelp jest bogaty w żelazo, wapń, magnez, zawiera pewne ilości cynku i selenu oraz niewielką ilość miedzi. Jest to dość dobra kompozycja minerałów i jeden z głównych powodów, dlaczego kelp można przedkładać nad inne suplementy mineralne. Większość ludzi wręcz rozpaczliwie potrzebuje dodatkowych minerałów w postaci suplementów.

Jednak nie stosuj  produktów takich jak elektrolity, minerały morskie, fulwowe, humusowe i inne. Wszystkie mają jedną lub więcej wad: Nie zawierają ultraelementów. Mają złe proporcje minerałów.

2. Kelp jest zdecydowanie BARDZIEJ YANG niż inne zielone super pokarmy

Mimo, że jest to różnica natury bardziej ezoterycznej, jednak jest istotna.

Dzieje się tak, gdyż zawiera bardzo DUŻE ILOŚCI SOLI I NIE TRACI WŁAŚCIWOŚCI. Zawarta w nim sól to naturalny konserwant.

Wtrętka z Wiki:

Yang (dosłownie rozumiane jako „nasłonecznione miejsce, południowe zbocze (wzgórza), północny brzeg (rzeki), światło słoneczne”) reprezentowana przez biel i Słońce oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury, ekstrawersję. Odpowiada jej dzień, niebo oraz dusza hun. Yang symbolizuje ogień lub wiatr. Dawanie. Urodzeni w parzystych latach.

Yin (dosłownie rozumiane jako „zacienione miejsce, północne zbocze (wzgórza), południowy brzeg (rzeki), zachmurzenie, zaciemnienie”) reprezentowana przez czerń i Księżyc oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury, introwersję, odpowiada jej noc i dusza po. Branie. Yin symbolizuje woda lub ziemia. Urodzeni w nieparzystych latach.

3. Kelp to doskonały i wszechstronny suplement diety

Oprócz wysokiej zawartości pierwiastków śladowych:

 • 100 g kelpu zawiera 1,7 g białka i witamin A, B, C, D, E oraz K
 • Jest również szczególnie bogatym źródłem kwasu foliowego
 • Zawiera wiele innych fitoskładników, które odnajdziemy w produktach pochodzenia roślinnego, chociażby rozpuszczalny błonnik
 • Zawiera nawet kwasy tłuszczowe łącznie z niewielką ilością kwasów omega-3 i innych

4. Kelp jest źródłem pewnej formy przyswajalnego wapnia

Jest to dość skomplikowane, ponieważ wiele pokarmów zawiera wapń.

Tym niemniej, kelp, marchew, sok z marchwi, sardynki i surowe produkty mleczne (właściwie, gdy nie masz własnego zwierzęcia mlecznego, surowe mleko nie do kupienia dzisiaj) zawierają jego najlepszą formę.

Wapń zawarty w nabiale pasteryzowanym i homogenizowanym oraz nasionach i orzechach, jak również niektórych innych produktach żywieniowych nie jest dobrze przyswajany przez organizm, co nie do końca jest dla mnie jasne.

Kelp opinia lekarzy – i w końcu najważniejsze

5. Kelp to doskonałe źródło biodostępnego jodu

Jest to największa znana zaleta kelpu.

Dostarcza on dużej dawki jodu, minerału niezwykle dziś potrzebnego, z uwagi na wszechobecne substancje antagoniczne, takie jak brom, chlor i fluor. Zakłócają one zdolności przyswajania jodu normalnie dostarczanego organizmowi i powodują powszechne problemy z tarczycą oraz inne dolegliwości zdrowotne.

 • Nie poleca się spożywania dużych ilości owoców morza lub ryb, choć również są źródłem biodostępnego jodu. Zawierają jednak duże ilości rtęci wchłoniętej z wody morskiej.
 • Sól jodowana dostarcza pewnych ilości jodu, ale zazwyczaj niewystarczających. Ponadto jod z soli nie jest tak łatwo przyswajalny.

Niektórzy lekarze odradzają przyjmowanie kelpu, ponieważ zawartość jodu może się w nim różnić. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ jest to PRODUKT NATURALNY, POKARM! i z doświadczenia dr Wilsona wynika, że organizm sam reguluje dawkę pierwiastka jaki przyswoi z pokarmu.

Dodaj Kelp This is BIO do 4 szklanki z 4 szklanek!


Dlaczego kelp a niekoniecznie inne preparaty jodu (Iodoral, płyn Lugola, jodyna)?

Kelp nie jest toksyczny.

Wszystkie wymienione powyżej preparaty w pewnym stopniu odkładają się w wątrobie, wykazując nieco toksyczne właściwości. Produkt zawierający jeden minerał może zakłócać wchłanianie innych. W pewnym sensie wszystkie minerały konkurują o stopień wchłaniania. Spożywanie kelpu, jako sproszkowanego pokarmu w porównaniu z przyjmowaniem jednoskładnikowego suplementu diety, jest dużo bezpieczniejsze w ujęciu długoterminowym.


Ważne:

W kilku, nielicznych przypadkach z którymi miał styczność dr Lawrence Wilson należało podać płyn Lugol’a lub Iodoral by uniknąć powstania wola.

DrWilson nie wie, jaka była tego przyczyna.

Podejrzewał, że organizm potrzebował pewnej, określonej formy jodu.

Na koniec zadecydował, że płyn Lugol’a nie będzie już potrzebny, tym bardziej, że jest nieco toksyczny. Suplementacja przezskórna płynu Lugola wydaje się najbezpieczniejsza, ale ludzie uczuleni na jod, albo w fazie nadczynności tarczycy również mogą źle reagować.

Reakcje na kelp (zgodnie z obserwacją dr Lawrence Wilsona)

Sporadycznie obserwujemy reakcje organizmu na przyjmowane preparaty z kelpem.

Głównie są to podrażnienia, czasem nudności a w kilku przypadkach nastąpił ubytek włosów. Większość z nich jest w ocenie dr Wilsona krótkotrwała i SPOWODOWANA USUWANIEM PRZEZ ORGANIZM TOKSYCZNYCH ZWIĄZKÓW takich jak chlor, brom czy fluor.

Zazwyczaj wystarczy zmniejszenie przyjmowanej dawki kelpu a następnie stopniowe jej zwiększanie.

Zdarzyło się, że jednoczesne zażywanie kelpu i cynku WYELIMINOWAŁO niepożądane reakcje.

W zasadzie każdy może stosować suplementy diety z kelpem, jeśli sumienne stosuje się do założeń wytyczonego programu równowagi żywieniowej.

Tak jak w przypadku  chlorelli, gdy przy chlorelli należy to robić zawsze, do kelpu czasem też trzeba się powoli przyzwyczaić.

Ludzie biorący leki rozrzedzające krew, muszą skonsultować się ze swoim lekarzem, co do suplementacji kelpu. Zapewne chodzi o Omegą 3.

To także potwierdza zasadę, że praktycznie „wszystko, co zdrowe rozrzedza krew”.


Kelp bardziej YANG?

Ciekawe, że jest to cecha roślin morskich, której nie posiadają warzywa hodowane na lądzie.

Szczególnie zaś kelp wykazuje silny pierwiastek yang, dzięki wysokiej zawartości soli, intensywnej ekspozycji na światło słoneczne oraz zwięzłej i „suchszej” strukturze po usunięciu z niego wody.

W dzisiejszych czasach takie właściwości są niezbędne, ponieważ poprzez modyfikacje genetyczne oraz szerokie stosowanie pestycydów większość pokarmów stała się bardzo yin i zimna.

Cynk TiB

Cynk TiB Twoja przyjemna skóra, gęstsze włosy i Twoja odporność!


Kelp przywraca równowagę

Być może z tej przyczyny działa tak skutecznie, na tak wiele schorzeń i problemów.

Właściwości yang kelpu czynią z niego potężny składnik posiłków o znaczeniu terapeutycznym i być może ma to związek z silniejszymi rekcjami w porównaniu z cukinią czy brokułami.

Możliwe, że z tej przyczyny zawarte w nim ewentualne metale toksyczne, trudno się wchłaniają.

Właściwości te zostaną w przyszłości dokładniej zbadane.

Dobry wpis uzupełniający:

Co może zrobić dla Ciebie kelp? Czy istnieje lepsze źródło jodu?

Okłady z kelpu

 • Kelp można stosować do okładów na ciało, by umożliwić większe wchłanianie minerałów i fito-składników.
 • Owijanie ciała i kąpiele w kelpie mogą być szczególnie cenne dla osób, które nie tolerują pola elektromagnetycznego.
 • Ponadto, zabieg polecany jest dla osób, które rozpoczynają program równowagi żywieniowej.
 • Większość uczestników wymaga powtarzania go codziennie przez okres od 6 do 12 miesięcy.
 • Najlepiej byłoby nałożyć okład na całe ciało, jednak ponieważ sama procedura jest dość „brudna”, można więc owijać tylko stopy i nogi.
 • Nie przynosi to aż takich rezultatów, ale robimy mniej bałaganu i łatwiej jest wykonać zabieg samodzielnie.

No i ostatnia zmyłka, co do różnic między jodem organicznym, a nieorganicznym, bo tutaj jest na odwrót:

Różnica między jodem organicznym i nieorganicznym jest myląca dla wielu osób.

Kiedy słyszysz słowo „organiczny”, automatycznie myślisz o certyfikowanej żywności organicznej, a to zupełnie nie o to chodzi, wręcz przeciwnie. Kelp POWINIEN MIEĆ CERTYFIKAT BIO, a właściwie według mnie MUSI.

Tymczasem chemia organiczna dotyczy chemii związków węgla.

W przeciwieństwie do organicznych owoców i warzyw, jod organiczny jest radioaktywny, bardzo szkodliwy i niebezpieczny dla ludzi, może bowiem prowadzić do uszkodzenia tarczycy.

Jod działa nie tylko na ludzi, kelp działa bowiem na kelp sam w sobie!

„Kiedy wodorosty podczas odpływu są narażone na czynniki zewnętrzne jak działanie światła i ozonu, uwalniają jodki – pojedyncze, ujemnie naładowane jony – które pokrywają wodorosty i chronią je przed zagrożeniami chemicznymi, takimi jak naturalnie powstające nadtlenek wodoru i wolne rodniki. Jodki również tworzą jod w atmosferze.

Ta odpowiedź może być najprostszym chemicznie mechanizmem i pierwszym nieorganicznym (nieopartym na węglu!) kiedykolwiek znalezionym przeciwutleniaczem.

Ochrona wykracza poza wodorosty. (…)

Glony mogą przyczynić się do zmniejszenia akumulacji ozonu i utrzymania integralności atmosfery.”

Pepsi Eliot

 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
 • (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3752513/
 • (2) drlwilson.com/articles/kelp.htm

(Visited 9 055 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar kaj 20 lipca 2018 o 12:54

  Hejka Pepsi mam nadzieję, że kelp pojawi się niebawem, jadę na wakacje i choćby malutki ruch ku zdrowiu chciałabym zrobić wkręcając męża;) …ruszamy już z terapią 4szklanek (u nas dopiero 2) ale właśnie w trakcie urlopu liczę że 3 i 4 się uda…mając na uwadze, że mąż ma cukrzycę i nadwagę który z superfood najlepiej byłoby dosypać do 4 szklanki? myślałam o zestawie oczyszczającym ale czy to można razem? czy tylko samą babkę a może jagody ? poproszę o pomoc:)

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2018 o 14:32

   This is BIO jest, a G&G już dzisiaj przyleciał,
   można dosypać

   1. avatar kaj 23 lipca 2018 o 07:09

    Super – bardzo dzięki za informację i pomykam do M1;)

 2. avatar Aneta D Falkiewicz 20 lipca 2018 o 16:31

  „Ludzie biorący leki rozrzedzające krew, muszą skonsultować się ze swoim lekarzem, co do suplementacji kelpu.” – pytanie którym lekarzem. Bo nie sądzę, by któryś wiedział, co to jest w ogóle kelp.

  1. avatar Jarmush 20 lipca 2018 o 17:53

   ale ja muszę to napisać

  2. avatar Gonzo 20 lipca 2018 o 19:34

   ha ha A tak swoją drogą… Z moich obserwacji… Wszystkie osoby „za moment odchodzące z tego padołu” zastrzyki rozrzedzające krew. Wszystkie, bez wyjątku.

   1. avatar Gonzo 20 lipca 2018 o 19:35

    … dostawały zastrzyki… Sorry.

    1. avatar janK 22 lipca 2018 o 15:42

     Stężenia to w ogóle ciekawe zagadnienie (np. nie popijać jedzenia wodą – Bołotow).
     Leki rozrzedzające krew to zwieńczenie procedury (procedury) leczenia objawowego (opieka paliatywna). Kwas acetylosalcylowy (nie mylić z kwasem salicylowym – np kora wierzby) w formie jednej tabletki dojelitowej podawany przez cardiologów osobom podwyższonego ryzyka krążeniowego w celu uniknięcia „gwałtownego zejścia” (to prawdziwy cytat z gabinetu cardio).
     Otóż rozrzedzenie krwi to na dłuższą metę (krótko mówiąc) niedożywienie). Z dala od lekarzy.

    2. avatar Iza 23 września 2023 o 15:11

     Jeśli mam problem z zajściem w ciążę i przy in vitro za każdym razem biorę przeciwzakrzepowe, skoro są takie złe co zamiast nich ? Jod ? Witamina e w dużych ilościach ?

     1. avatar Pepsi Eliot 23 września 2023 o 19:44

      4 szklanki, kurkuma w pierwszej, Omega 3 – bardzo ważna, mogę dać Ci rozpiskę na ciążę. Nie jestem lekarzem, ale dzieci w kołyskach się pojawiają 😀 (rozpiska jest pewnego zaprzyjaźnionego ginekologa położnika)

 3. avatar Beata 20 lipca 2018 o 20:55

  Ci do utraty wlosow po kelpie. U mnie jest to samo. Mam arktyczny kelp wg producenta bez zadnego syfu a jednak jak tylk zaczynam go lykac po kilku tygodniach mam mega wypadanie wlosow, w badaniach takze obserwuje spadek ferytyny i to dosc znaczy. Czemu tak sie dzieje? Widzialam ze w ksiazce JOd leczy podobna reakcja moze byc po plynie lugola. Ale plyn lugola to jod w ilisciach rzrdu mili a nie mikro gramy jak w kelpie. Dodam ze mam hashi-jestem po protokole ai, ferrytyna przed kelpem 90. Po kelpie (choc juz pilam sok z pokrzywy) 20.czemu tak sie dzieje?

  1. avatar Jarmush 21 lipca 2018 o 11:06

   zaczniesz suplementować nasz, zobaczymy

 4. avatar Anka 22 lipca 2018 o 06:19

  Ponadto słyszałam że raz w miesiącu przez 3 dni warto wcierać w pięty jodynę zwłaszcza przy problemach z tarczycą.
  Czy przy kelpie należy suplementować cynk i selen jak przy lugoli ?

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2018 o 07:28

   ja polecam jodynę przez skórę , plama na nadgarstku, pięta ma za grubą skórę,

   nasz kelp jest bio, ma wszelkie certyfikaty unijne i pochodzi ze szkockiego zimnego morza Północnego/atlantyk
   zresztą poczytaj ten wpis
   Jod powinien iść w parze z selenem i magnezem, świetnie wchłania się z C iE

 5. avatar Anka 22 lipca 2018 o 06:32

  Pepsi napisz jeszcze ile Was kelp ma mcg jodu, G&G ma 350 w jednej kapsułce, a gdyby Wasz przesypać do takiej samej kapsułki to jaka byłaby różnica? Napisane jest 1 łyżeczka 3g a ten drugi 1 kapsułka dziennie 500mg? Kiepska jestem z matmy, możesz tu takie podsumowanie napisać czy w przypadku hashimoto trzymać się tej dawki 1800mg? Próbuje ustalić który bardziej ekonomiczny :p jak się ma mały budżet

  1. avatar Jarmush 22 lipca 2018 o 07:25

   nasz kelp to pokarm, nie określa się dokładnej ilości, kapsułka to zupełnie co innego. Przy Hashi zaczęłabym od płynu Lugola na nadgarstek.

 6. avatar Elle 22 lipca 2018 o 16:29

  Pepsi czy ALGINIAN SODU jest zdrowy?

 7. avatar George 26 lipca 2018 o 05:53

  dlaczego nie można stosować kelpu przy lekach przeciwzakrzepowych? czy przy polimorfizmach mthfr kelp jest wskazany?
  czy 3g podane jako dawka na opakowaniu są ok czy lepiej brać więcej, 18 dniowa kuracja wystarczy czy traktować jako szamę i jeść codziennie?
  strzała 🙂

  1. avatar Jarmush 26 lipca 2018 o 06:14

   szama, nie zwiększaj dawki, a kwestia kurkumy, kelpu, witaminy C i tak dalej przy lekach przeciwzakrzepowych, chodzi o to, że te pokarmy rozrzedzają krew i to się sumuje z lekami.

 8. avatar Nina 27 lipca 2018 o 10:33

  Czy mozna miec oczyszczanie po kelpie? Wysypalo mnie na bokach brody i za uszami takie gule..auc??

  1. avatar Jarmush 27 lipca 2018 o 12:03

   możesz być nadwrażliwa, ile dni brałaś, i tylko kelp?

   1. avatar Danuta Janas -Sitkowska 22 września 2023 o 20:30

    Ja mam plamy na piersiach. Na początku były swędzące. Przyjmuje jod G&G, zakupiony u Was
    Czy to możliwe, by była taka reakcja?

    1. avatar Pepsi Eliot 22 września 2023 o 20:47

     Ale tego Kelpu nie mamy od dawna, po pierwsze sprawdź datę ważności, po drugie dlaczego nie przerwałaś przyjmowania mając na coś alergię, aby sprawdzić. Wszystko może uczulać, jabłka, gruszki, cytryna, wszystko, nie tylko popularne alergeny, jka gluten, czy laktoza

 9. avatar Nina 27 lipca 2018 o 12:08

  Ze 2 tyg moze..bralam tez d3 k2..selen i B komplex?

 10. avatar Ania 2 sierpnia 2018 o 14:12

  Pepsi jeżeli cynk i selen mam lekko ponad normę( od sierpnia robię przerwę w suplementacji ) to czy można brać nadal sam KELP?

  1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2018 o 16:19

   oczywiście, zrób sobie plamę płynem lugola (z apteki) na ręce i zobacz kiedy zniknie, będziesz miała wskazówkę o jodzie.

   1. avatar Ania 2 sierpnia 2018 o 16:52

    Niestety płyn lugola bardzo podrażnia mi skórę Po podaniu kropli, na drugi dzień miejsce mam oouchniete, czerwone i swedzace. Więc zostaje tylko KELP. Mam ten w kapsułkach. Biorę 1szt dziennie.

 11. avatar Asiay 18 października 2018 o 10:05

  Pepsi jak to w końcu jest z tym jodem i kelpem? Czytam na Twoim blogu rożne posty i komentarze pod nimi i jest duza rozbieżność w tym co piszesz w komentarzach. W jednych zalecasz stosowanie kelpu jako dobre źródło jodu przy niedoczynności (bez Hashi) w innych, ze nie. Ja stosuję cały protokół suplementacyjny zalecany przez Ciebie przy niedoczynności i dodatkowo chlorella, spirulina oraz kelp do 4 szklanki. Natomiast zbierając w całość wszystkie stosowane suplement gdzie jest jod to jest ich sporo (wszystko TiB), G&F, Kelp, Spirulina i Chlorella i wszędzie jest jod + plama na skórę. Zdarza się, ze dodaję również algi np. wakame do dań gotowanych Czy nie jest to za dużo? Suplementację zgodnie z Twoimi zaleceniami prowadzę od przeszło 3 miesięcy i od 2 nasiliło mi się wypadanie włosów. Jakos tego nie kojarzyłam z suplementacją ale po przeczytaniu artykułów dotyczących jodu i komentarzy widzę, ze takie skutki mogą być również po kelpie. Sądziłam, ze taki negatywny skutek może mieć suplementacja płynu Lugola czy faktycznie kelpu też?

  1. avatar Jarmush 18 października 2018 o 17:06

   Kelp albo jod na skórę, taka alternatywa. Odstaw kelp jeśli masz problemy z włosami.

 12. avatar Asiay 19 października 2018 o 10:11

  Czy przy suplementacji przez skórę również trzeba stosować suplementy selenu, cynki itd? Znajoma dostałą zalecenie od swojej naturoterapeutki aby smarować jodyną szyję od przodu i boki na wieczór przed snem tak długo aż jodyna przestanie się wchłaniać. Zrobiłam taką próbę, szyja po smarowaniu cała żółta a rano śladu nie było. Czy to bezpieczna suplementacja? Jak długo stosować suplementację na niedoczynność tarczycy i co jaki czas powtarzać?

 13. avatar Edyta 6 stycznia 2019 o 22:26

  Matka karmiąca… I chcąca zajść w ciążę. Nie biorę jodu. Jem sporo warzyw i owoców. Czy tu nie jest za duża jego dawka? Czytalam o protokole jodowym… Co z potasem i sodem?

  Można jod brać.sobie ot tak oddzielnie?

  1. avatar Jarmush 6 stycznia 2019 o 22:35

   jeśli się obawiasz bierz jod przez skórę

   1. avatar Edyta 6 stycznia 2019 o 22:36

    No ale to nadal będzie oddzielnie… W sensie że bez potasu i sodu. A kiedyś pisałaś mi prywatnie w wiadomości że powinnam brać też magnez bo on musi iść w parze z jodem. Wiec jak to jest?

    1. avatar Jarmush 7 stycznia 2019 o 06:25

     tak to jest, że w 4 szklankach masz to wszystko

 14. avatar Edyta 7 stycznia 2019 o 06:50

  No ale jeśli ja nie chcę robić tych 4 szklanek? To jak wtedy?

  Trochę za dużo supli do naukopowania. Nie każdego stać aby co chwilę kupować. Zwłaszcza jak ma się dziecko i się nie pracuje.

 15. avatar Edith 31 maja 2019 o 11:01

  6 miesiąc ciąży. Do tej pory biorę d3k2. Omegi od was. B12 600j i folian 600. Brałam jod dodawany do napojów czy zup ale niecodziennie, bo zapominam często o nim.

  Co zalecasz żeby było bezpiecznie? Nigdy nie brałam kelp itp. a w nim piszesz też jest folian to by było za dużo na raz z tym co biorę.
  Ginka chce bym brała też magnez i żelazo :/

 16. avatar My nameiscalla 18 czerwca 2019 o 05:02

  Z czym to sie je?
  Bo tak jak maca i zen szen sproszkowane mi w banankowym smoothie nie wadzi, tak ten rybi kelp wypijam, choc mnie nie cieszy.

  1. avatar Jarmush 18 czerwca 2019 o 05:24

   do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek, wypić zapomnieć, a nie psuć sobie śniadanie

 17. avatar Gabii 7 stycznia 2021 o 22:10

  Pepsi, a ten Twój kelp w czasie ciąży bierze się po łyzeczce przez 9 miesięcy czy robi się przerwy?

  1. avatar Pepsi Eliot 8 stycznia 2021 o 07:06

   To jest pokarm, po prostu wodorosty. Możesz brać po pół łyżeczki. Kup płyn Lugola w aptece (taki na wodzie nie na alkoholu) i zobacz jak szybko plama ulatnia się na nadgarstku. <3

 18. avatar Iza 18 marca 2023 o 19:27

  Mam do czynienia ze znachorem bądź bioenergoterapeutką (każdy zwie inaczej ) która mówi żeby kupić ozonator, że będzie na mnie stosować kamertony, żeby pić srebro koloidalne w dużych ilościach i zrobiony przez nią specyfika na alkoholu na robaki Podobno jestem zarobaczona a to ma pomóc. Podobno jak są ezofile w krwi to znaczy że są robaki. Wydawać kasę na dojazdy na wizyty czy samej się leczyć witamina c od Pepsi i jedząc owoce i same warzywa ? Proszę o pomoc. Mam problemy z jelitami i z zajściem w ciążę.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 marca 2023 o 13:47

   ozonator może być bardzo szkodliwy, sama możesz posłuchać np Mozarta. Gdy poziom eozynofili jest podwyższony, faktycznie może to oznaczać zakażenie pasożytnicze, grzybice, ale również poważne problemy z jelitami wliczając Crona, jak i zwykły katar sienny, alergie i są też poważniejsze przyczyny, jak zwykle. Srebro koloidalne naprawdę chcesz pić?! Serio? Zapoznaj się z tymi informacjami na PubMedzie https://www.nccih.nih.gov/health/colloidal-silver

   Oczyszczanie bezszokowe, spokojne z pasożytów, codzienny rytuał 4 szklanek, alkalizujący, nawadniający, dotleniający, wspierający w pracy wątrobę.
   Usunięcie alergenów z diety, jak gluten i kazeinę.
   Być może wprowadzenie protokołu glutaminowego, jest na blogu.

   Czy problemy z jelitami zostały jakoś zdiagnozowane? Np SIBO? Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka?
   Mam dobrą rozpiskę suplemntacyjną dla przyszłych mam i „tatów” od pewnego współpracującego z nami ginekologa, który ma dobre wyniki w postaci dzieci w kołyskach u swoich pacjentów, napisz na mesendżera pepsi eliot na FB, to Ci ją dam, ale dopiero, gdy uporamy się z problemami jelitowymi. <3

 19. avatar Iza 19 marca 2023 o 15:22

  Mam polipy na jelicie cienkim. I tyle. Problemy z wchłanianiem, ferrytyna na poziomie 10, dokładnie rok temu było jej około 5. Żelazo też poniżej normy zawsze ale ostatnio mierzone w styczniu jest w normie, wit D3 teraz już prawie 50. Biorę od Pani wit D3+K2 z Tib, complex B, jabłczan magnezu, kwas askorbinowy.
  Odrzuciłam nabiał i słodkie choć walka z chęcią na słodkie jest prawie jak walka z wiatrakami. Staram się urwać też gluten. Z 4 szklankami różnie to bywa, ale już lepiej, do czwartej spirulina też od was.
  Wiem, że sama nie dam rady więc chciałam, żeby pomógł ktoś z zewnątrz ale zanim się zaangażuję chciałam poznać Pani opinię, bo wszystko co dotąd tu czytałam ma sens i jest zgodne z moimi poglądami. Może nie wszystko rozumiem, dlatego pytam, żeby nie błądzić.
  Jeśli oczyszczam organizm z pasożytów, to żeby wspomóc ich wydalanie to używać ziemi okrzemkowej czy zeolitu ? Czy to nie ma znaczenia. Lewatywy na pewno odpadają. O nie.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 marca 2023 o 16:00

   4 szklanka powinna już pomagać, 4 Greens ma masę chlorofilu, możesz dołożyć kurację pestkami z dyni, ale muszą być świeżo obrane. Natomiast należy zrobić badanie kału na pasożyty i zrobić ukierunkowaną akcję nawet z pomocą środka farmakologicznego w razie potrzeby, Podpowiem, ale wiedzmy jakie pasożyty. Czy pojawiają się powracające zakżenia pochwy, pęcherza? Być może wystarczy, że odrzucisz kazeinę, czyli możesz jeść bio jogurty kozie, czy owcze, ewe sery kozie lub owcze bio. Pij sok z czarnej rzodkwi na polipy w jelicie. Jakiej wielkości?

 20. avatar Iza 19 marca 2023 o 17:16

  Dużo siusiam, ale nic nie piecze. Generalnie mam takie biało żółte upławy o intensywnym zapachu, czasem czuję dyskomfort i to by było na tyle. Czasem mnie swędzi przy odbycie ale to raczej w ciągu dnia.
  Zrobiłam test z apteki na mocz m.in. na candide i pokazało mi lekkie zabarwienie na candide, nie jakieś mocne ale np w pierwszym okienku było brak candidy a u mnie na powiedzmy 7(?) okienek wyszło coś pomiędzy 2 a 3. Nie jem nabiału, jedyny nabiał to zabieranie zup, zwykłą śmietaną niestety.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 marca 2023 o 17:42

   jakie pH moczu i zwykłe badanie moczu co mówi? są jakieś patogeny? zapach moczu normalny? czystość pochwy trzeba zrobić, oraz cytologię

 21. avatar Iza 19 marca 2023 o 18:35

  pH 6 chociaż skłaniam się do koloru pomiędzy 6 a 6.5. to wynik z teraz. Sprawdzę jeszcze rano jutro. Dość żółty mocz od jakiegoś czasu, intensywny zapach nie wiem jak go nazwać. Dość nieprzyjemny.
  Czystość pochwy: pałeczki kwasu mlekowego bardzo liczne, leukocyty liczne, komórki nabłonka liczne, drożdże liczne komórki, pałeczki gram ujemne brak, ziarenkowce gram dodatnie brak, GC: ujemny. Z moczu zrobię tylko nie wiem jakie? Poproszę o wskazówki o co mam prosić.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 marca 2023 o 21:52

   czyli masz sporo pałeczek doderleina, co jest dobre, ale mimo wszystko jest leukocytoza i drożdżyca. To może być rzęsistek pochwowy, dlatego należy zrobić rozmaz z pochwy i oddać mocz na posiew bakteryjny. Rzęsistek atakuje układ moczowo płciowy.

 22. avatar Natalia 22 września 2023 o 05:21

  A ja zrobiłam kropelkę płynu Lugola 5% na nadgarstku i mnie trochę swędziało ale minęły już dwa tygodnie i do dziś mam tam taką plamę jakby lekko zaczerwienioną lub po oparzeniu. Co to znaczy? Za mocne na moją skórę ?

  1. avatar Pepsi Eliot 22 września 2023 o 06:50

   to jest oparzenie i nie ma nic wspólnego z wysyceniem jodem. Co ciekawe ten sam preparat czasami parzy, a czasami nie. Nie usuwaj na siłę strupka jeśli się pojawi, powinien sam odpaść

   1. avatar Natalia 22 września 2023 o 07:00

    To co można zrobić w takiej sytuacji? Chciałbym przyjmować jod przez skórę

    1. avatar Pepsi Eliot 22 września 2023 o 20:49

     kwadratura koła, nic nie można zrobić w tej kwestii, można wziąć kelp `This is BIO

 23. avatar Iza 24 września 2023 o 13:29

  Poproszę tą rozpiskę ciążową. Bardzo bardzo

  1. avatar Pepsi Eliot 24 września 2023 o 16:33

   Ciąża

   Podaję suplementację zarówno dla przyszłych mam i tatów, która pomaga w problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników. Nie jestem jednak lekarzem, dlatego ostateczna decyzja należy do Ciebie i Twojego lekarza.

   https://www.pepsieliot.com/maca-a-twoja-plodnosc-dowiedz-sie-jak-korzen-maca-wplywa-na-uklad-rozrodczy/
   Maca dla płodności
   Kobiety używają sproszkowanego korzenia macy by zwiększyć szansę na zajście w ciążę od ponad 2000 lat. Badania naukowe udowodniły, że maca balansuje hormony, a co za tym idzie, reguluje owulację. Co więcej, maca jest pełna substancji odżywczych, które energetyzują i wspomagają płodność.

   • Maca This is BIO https://thisisbio.pl/maca-100-organic-110g-this-is-bio/ do 4 szklanki https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   (wyrównuje hormony u kobiety, też przy PCOS, jednocześnie działa „energetyzująco” na plemniki u mężczyzny, zwiększa libido (nie kiedyś tam, praktycznie zaraz)

   • Kwas foliowy w idealnej formie folianów TiB https://thisisbio.pl/foliany-90kaps-tib-/

   Selen docelowo 200 mcg na razie 1 kapsułka Selen TiB (ma idealną formę selen+aminokwas, czyli selenometionina) https://thisisbio.pl/selen-60kaps-tib-/, (a drugą kapsułkę dokładasz DOPIERO po zbadaniu poziomu selenu)

   • Koenzym Q 10 300- 400 mg jednak koenzymu nie przyjmuje się więcej niż 100 mg w jednej porcji, więc rozłóż dawkowanie na 3-4 pory dnia (kupcie Solgar, bo chwilowo nie mamy w magazynie)

   • Witamina C TiB codzienna suplementacja witaminą C https://thisisbio.pl/vitamin-c-1000-50tabl-tib-/?fast_search=fs

   • Naturalna witamina E https://thisisbio.pl/natural-vitamin-e-400iu-octan-90kaps-gg-/

   • L-karnityna https://thisisbio.pl/carniline-90kaps-amix-/?fast_search=fs

   • Cynk TiB 1 kapsułka (przy okazji badania selenu, zbadaj też cynk) https://thisisbio.pl/cynk-60kaps-tib-/

   • Opcjonalnie – Arginina 5 do 6 g dziennie https://thisisbio.pl/l-arginine-500mg-60kaps-gg-/
   Uwaga sprawdzić czy nie ma negatywnych korelacji z zażywanymi lekami, arginina ma duży wpływ na wartkość krwi, nie można jej brać nawet na tydzień przed zabiegami)

   • Witamina D3+K2 TiB – po śniadaniu 2 tabletki D3+K2 TiB (do ssania, dobrze się wchłania już z receptorów podjęzykowych) https://thisisbio.pl/vitamin-d3k2-90tabl-tib-/
   Przy okazji zbadajcie 25(OH)D

   • Wraz z D3 +K2 TiB – Cytrynian Magnezu TiB https://thisisbio.pl/magnez-cytrynian-90kaps-tib-/ oraz Omega 3 TiB (chwilowy brak w magazynie – kupcie Solgar)

   Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany.

   Należy jeść niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie chodzi tu o przeciwzapalną Omegę 3, czyli jedz tłuste ryby, hemp protein https://thisisbio.pl/hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio/(dodaj do 4 szklanki) ,tempeh, (soja fermentowana)

   Uwaga!
   W przypadku, gdy leczysz ENDOMETRIOZĘ jakimiś fitoestrogenami, nawet jakby to był olej z wiesiołka, czy jakaś mieszanka ziół TCM (tradycyjnej chińskiej medycyny), to maca będzie źle działała z takimi fitoestrogenami!

   Ta rozpiska miewa bardzo dobre wyniki w postaci dziecka w kołysce 🙂 Cieszcie się, dajcie na luz. Nie jestem lekarzem. <3

 24. avatar Marika 30 października 2023 o 10:54

  Pepsi, proszę rozwiń myśl dlaczego kwasy fulwowe nie? W innym wpisie pisałaś, że zeolit też jest be.. A właśnie chciałam kupić jedno i drugie celem detoksu z metali ciężkich 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum