Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 776 734
87 online
42 339 VIPy

Keto dieta i cukrzyca, kontrowersje! Choroby wnikają przez usta 病从口入

Diety ketogenne poddawane są próbie odwrócenia cukrzycy.

Owszem …

Diety ketogenne mogą obniżyć poziom cukru we krwi lepiej niż diety konwencjonalne. Do tego stopnia, że są firmy oferujące produkty ketonowe, zapewniając, że diety ketogenne mogą „odwrócić”cukrzycę.

Jednakże myli się tutaj objaw (wysoki poziom cukru we krwi) z chorobą (nietolerancją węglowodanów)

Osoby chore na cukrzycę nie radzą sobie prawidłowo z węglowodanami, co objawia się wysokim poziomem cukru we krwi. Oczywiste jest, że jeśli będziesz jadać głównie tłuszcze, poziom cukru we krwi pozostanie niski, ale w tym samym czasie możesz pogorszyć chorobę podstawową.

Od prawie stulecia wiemy, że jeśli zastosujemy dietę ketogenną, nietolerancja węglowodanów może gwałtownie wzrosnąć w ciągu zaledwie dwóch dni. (1)

Na diecie wysokowęglowodanowej odpowiedź cukru we krwi wynosi około 90 mg/dl. Jednak reakcja poziomu cukru we krwi na tę samą ilość cukru po diecie wysokotłuszczowej wynosi około 190 mg/dl, czyli ponad dwukrotnie. Nietolerancja węglowodanów gwałtownie wzrosła na diecie wysokotłuszczowej.

Po tygodniu stosowania diety zawierającej 80% tłuszczu możesz pięciokrotnie zwiększyć skok poziomu cukru we krwi w reakcji na tę samą ilość węglowodanów w porównaniu z tygodniem na diecie niskotłuszczowej.

Już tylko JEDEN POSIŁEK bogaty w tłuszcze nasycone może spowodować pogorszenie nietolerancji węglowodanów (będącej przyczyną cukrzycy), w ciągu czterech godzin.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,

NAWADNIANIE i odżywianie komórek!


Można próbować wymyślić jakąś metaforę:

Łatwiej jest wykombinować środki, które jedynie łagodzą objawy, nie pomagając chorobie podstawowej.

Jednak dieta ketonowa dla cukrzycy jest gorsza, ponieważ może leczyć objawy, jednocześnie aktywnie POGARSZAJĄC CHOROBĘ.

Może to bardziej przypominać „wyleczenie” gorączki za pomocą wrzucenia pacjenta z zapaleniem płuc w zaspę śnieżną lub „wyleczenie” palca do amputacji przez amputację ręki.

Czy pamiętasz jeszcze kiedyś popularne zabezpieczenie przed kradzieżą auta? Mocowało się lagę do kierownicy, blokując ją, dzięki czemu mogła obrócić się tylko o kilka centymetrów?

Wyobraź sobie, że jedziesz szczytem wzgórza z zablokowaną kierownicą. Następnie samochód zaczyna staczać się ze wzniesienia. Do tego coś utknęło pod pedałem hamulca.

Ta sytuacja jest odpowiednikiem keto diety

Kogo obchodzi, że włączasz się do ruchu ulicznego z zablokowaną kierownicą i bez hamulców?

To jasne, że trzymaj się naprawdę prostych, pustych dróg, BEZ ŻADNYCH znaków stopu i sygnalizacji świetlnej!

Jeśli to zrobisz, problem masz rozwiązany! Jeśli będziesz trzymać się keto prostego i wąskiego, wszystko będzie w porządku!

Im dłużej jedziesz, tym większą prędkość nabierzesz.

Jeśli natkniesz się na DIETETYCZNY WYBÓJ lub zaczniesz ZBACZAĆ ze ścieżki, konsekwencje mogą z czasem stać się coraz bardziej KATASTROFALNE.

Natomiast reakcją inną niż ketonowa byłoby po prostu odblokowanie kierownicy i usunięcie wszystkiego, co znajduje się pod hamulcem.

Innymi słowy, napraw podstawowy problem, zamiast zmierzać na cmentarz. 

Twierdzenie niektórych zwolenników diety ketonowej, że dieta może „odwrócić” cukrzycę, wynika z faktu, że cukrzykom typu 2 można odstawić insulinę.

Spirulina This is BIO (z PEŁNĄ pulą aminokwasów ESENCJONALNYCH) zawiera w sobie dużo ERGOTIONEINY (ESH, czyli mega PRZECIWUTLENIACZ) a także karotenoidów

A sok z marchewki (KAROTENOIDY!) jeszcze podbija wartości prozdrowotne!
Wypij razem!


Jednak prawdziwa dieta odwracająca cukrzycę jest prawie przeciwieństwem diety ketonowej

Odstawienie insuliny u osób chorych na cukrzycę w ciągu kilku tygodni poprzez spożywanie ponad yyy … 300 gramów węglowodanów dziennie na diecie niskotłuszczowej.

METYLOGLIOKSAL jest jedną z przyczyn uszkodzeń nerwów i tętnic u osób chorych na cukrzycę

Zapalna toksyna metaboliczna, metyloglioksal, tworzy się przy wysokim poziomie cukru we krwi. Jest NAJSILNIEJSZYM twórcą końcowych produktów zaawansowanej glikacji (AGE).

Stwierdzono, że AGE występują głównie w żywności pochodzenia zwierzęcego, bogatej w białko i tłuszcz. AGE są powiązane z chorobą Alzheimera, zaćmą, udarem mózgu i innymi chorobami zwyrodnieniowymi.

AGE występują w naszym organizmie z dwóch źródeł:

 • Jesz je w postaci gotowej w swojej diecie, lub
 • Wytwarzasz je wewnętrznie z metyloglioksalu, jeśli masz wysoki poziom cukru we krwi

Na diecie ketonowej możemy spodziewać się zwiększonej ekspozycji na wstępnie uformowane AGE (na przykład z mięsa).

Ale możemy spodziewać się mniejszego tworzenia się ich wewnętrznie ze względu na niższy poziom cukru we krwi wynikający z niejedzenia węglowodanów. Co skutkuje PRAWDOPODOBNIE(?) niskim poziomem metyloglioksalu.

To wynikałoby z logiki.

Jednak naukowcy odkryli WIĘCEJ metyloglioksalu na diecie ketonowej (2)

Białko z zielonego groszku, Pea Protein This is BIO

Dyplomowany specjalista od spraw odnowy psychosomatycznej, oraz trener fitness w stopniu państwowym
mgr Grzegorz Lewko poleca świetne białko z zielonego groszku Pea Protein This is BIO


Leczenie cukrzycy dietą ketogenną może nie tylko pogorszyć przebieg cukrzycy podstawowej, ale imitować niektóre z jej tragicznych konsekwencji

Wysokie cukry mogą powodować nie tylko powstawanie metyloglioksalu, ale także acetonu, który jest jednym z ketonów, które produkujemy na diecie ketonowej i znanym jako składnik zmywacza do paznokci.

 • Aceton może utleniać się we krwi, tworząc acetol
 • Acetol może być prekursorem metyloglioksalu
 • Co może wyjaśniać, dlaczego u osób na diecie ketonowej poziom tej GLIKOTOKSYNY może być tak wysoki jak u osób z niekontrolowaną cukrzycą

4 razy może, to może trzeba potraktować poważnie!

Źródła/badania

 • (1) veri.co/learn/carb-intolerance-after-keto
 • (2) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16037240/
 • nutritionfacts.org/blog/keto-diets-and-diabetes/

(Visited 2 385 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Natalia 17 stycznia 2024 o 18:31

  Pepsi możesz mi podpowiedzieć co tu jest nie tak? I jak ewentualnie poprawić wyniki. Nie wiem czy dobrze to wyszło ale nie pasuje mi konwersja ft3 i ft4. A takie są wyniki badań:
  TSH 1,900 mlU/l normy 0,27-4,20
  FT4 15,1 pmol/l normy 11,9-21,6
  FT3 5,57 pmol/l normy 3,1-6,8
  Mam 33 lata.

  1. avatar Pepsi Eliot 17 stycznia 2024 o 22:23

   Masz jakieś objawy niedoczynności? Robiłaś przeciwciała? Wyniki są ok, ale jeśli są objawy, to pewnie brakuje selenu. Skąd czerpiesz jod?

 2. avatar Wiktoria 21 stycznia 2024 o 23:32

  No właśnie… Zachorowałam na cukrzycę w 2017 i oczywiście dzięki (już nie będę wymieniać ilu metodom, terapiom, dietom) odstawiłam insulinę po 19 dniach. Dwa lata temu coś się popsuło i musiałam wrócić do insuliny, od tamtej pory cukry co raz gorsze średnia 200-300, insulinę cały czas zwiększałam, a przecież nie można tak w nieskończoność, w ogóle boję się jej brać… Nie jestem i nie byłam na diecie ketogennej, ale jem dużo tłuszczów (zdrowych oczywiście) i dużo warzyw (ale niskowęglowodanowych), ale od kilku lat zero zboża, skrobi, owoców, słodzę tylko stewią czasem ksylitol.
  Domyślam się, że ten mój wysoki cukier we krwi (mimo strzykania się kilka razy dziennie) to przez taką małą ilośc węglowodanów (może ok 20-30 dziennie)
  Ale jak teraz z tego wyjść?
  Pepsi plis help !!!

  1. avatar Pepsi Eliot 22 stycznia 2024 o 12:03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum