Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 852 063
online
42 354 VIPy

Kiedy warto nosić jednorazowe rękawiczki i jak je zdejmować

Co do masek sprawa jest oczywista: stosując je chronimy przed potencjalnym zarażeniem wirusem przede wszystkim innych, ale także siebie. Maskę możesz uszyć nawet samodzielnie.

Rękawiczki jednorazowe potrzebne są przede wszystkim medykom i osobom pracującym w otoczeniu ludzi. Nie ma szczegółowych rekomendacji co do ich stosowania, jednak ich użycie jest wymagane chociażby w sklepach wszelkiej maści. Dowiedz się kiedy ich stosowanie ma sens i w jaki sposób bezpiecznie je usunąć.

Kiedy nosić rękawiczki i jak je bezpiecznie usunąć?

W domu

Noszenie jednorazowych rękawiczek w domu jest zalecane kiedy mamy styczność z przedmiotami z zewnątrz, ponieważ wirus utrzymuje się na powierzchniach nawet do kilku dni. Z tego powodu w rękawiczkach rozpakowujemy zakupy, przyjmujemy przesyłki i dezynfekujemy powierzchnie, które mogły mieć styczność z wirusem, na przykład telefon lub blat, na który kładziemy torbę z zakupami.

Poza domem

Wychodząc z domu warto ubierać rękawiczki kiedy dotykamy powierzchni, których mogli dotykać inni ludzie, jak klamka na klatce schodowej, bankomat, poręcz w autobusie czy produkty w sklepie.

Noszenie rękawiczek na zewnątrz przez cały czas zdaje się jednak nie zapewniać specjalnej dodatkowej ochrony i wynika raczej z potrzeby poczucia bezpieczeństwa.

Jak prawidłowo zdejmować rękawiczki ?

Po pierwsze warto pamiętać, że rękawiczki nie zastępują mycia rąk polecanego przed i po ich użyciu oraz korzystania z środków do dezynfekcji, które możesz przygotować nawet samodzielnie.

Rękawiczki są jednorazowe i nie należy ich myć, ponieważ w ten sposób może osłabić się ich struktura i mogą pęknąć. W rękawiczkach, tak jak bez nich, należy unikać dotykania twarzy.

Zdejmując rękawiczki warto zrobić to tak aby uniknąć kontaktu ich powierzchni ze skórą

 1. Opuszkami palców złap zewnętrzny kawałek rękawiczki na wysokości nadgarstka i zdejmij ją tak aby nie dotknąć nagiej skóry.
 2. Trzymaj zużytą rękawiczkę w dłoni, na której wciąż masz rękawiczkę.
 3. Włóż palec pod rękawiczkę i podnieś ją do góry, pierwszą zużytą rękawiczkę zamykając w środku.
 4. Wywróconą na lewą stronę rękawiczkę zutylizuj.
 5. Zdezynfekuj dłonie.

Pamiętaj, że najważniejszą formą prewencji jest zachowanie społecznego dystansu, częste mycie rąk i wspieranie odporności, którego tajniki zawarte w tym tekście warto poznać. Dowiedz się też jak przygotować się na łagodne przechodzenie COVID-19 w domu.

uściski:)

(Visited 1 705 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marlon 17 kwietnia 2020 o 20:39

  Oj Pepsi, kto Ci tego posta napisał? Przecież to ani Twój styl ani Twój flow, bez finezji, bez polotu…

  1. avatar Jarmush 18 kwietnia 2020 o 06:03

   Przecież widać kto napisłał posta, od lat piszą na blogu różni ludzie, a bardzo często Emanuela. I ma też grono swoich fanów, którzy cenią jej zrównoważony przekaz. Już 3 lata pisze na blogu. To jej post, jest podany autor. Ja kończę każdy wpis „owockiem”, 44 okazaniem miłości, Horry uwielbieniem, Emanuela „Uściskami”, no i zawsze jest podany autor.

 2. avatar Agnieszka 18 kwietnia 2020 o 22:09

  Pepsi, czy herbatka 60 przerywa post? Jeśli tak to znaczy że trzeba ja pic dopiero w oknie postu i potem trzy szklanki? PS jest przepyszna.

  1. avatar Jarmush 19 kwietnia 2020 o 04:12

   no właśnie, jest przepyszna, przerywa post 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum