Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 877 641
online
42 358 VIPy

Kilka pytań, które powinieneś zadać sobie samemu, czyli idą zmiany

Albo jest naprawdę na luzie i masz czas, albo się pali i nie masz czasu. Radzę nie czekaj na tę drugą opcję.

Jolanta Ludzie,

Mam info od Drogiej Socjety, że Burżuazja ćwiczy i podskakuje, że Możnowładcy nie jedzą złomu, że się pilnują, że nawet są od czasu do czasu na surowym, że wegańscy są często, że na gluten mają womity w psyche, że IG1 w mleku jest im tak obcy jak sąsiad, tylko, że to nie jest constans.

To jest akurat Varius, pomiędzy okresami, gdy jednak Droga Socjeta odchodzi od prozdrowotnych paradygmatów, wypina się na blog pepsi eliotki, oraz generalnie wpada w jakąś dziurę i tam tkwi.

Niby mogłabym sądzić, że Możnowładcy poszli znacznie dalej i dla nich sybarycja na tym diariuszu nie jest do zniesienia, gdyż zamienili się w fakirów, bretarian, ortoreksów, ortodoksów maratończyków, i trójboistów z żelaza, więc rzygają powietrzem na ten hedonizm, co się tu wyprawia.

Ale tak nie sądzę, gdyż wiem, że Droga Socjeta działa zrywami. I chociaż zrywy są lepsze, od tego, żeby nigdy nie próbować wyrwać się z matni, z małymi wyjątkami, czyli ciągłego wahania się wagi, co ma niezbyt dobre skutki zdrowotne, gdyż lepiej tkwić w nadwadze, niż stale balansować kilogramami, a więc zrywy świadczą o tym, że coś nas uwiera i że chcemy się zmienić. Ale, żeby faktycznie docenić skutki, zmiana musi trwać odpowiednio długo.

Dzisiejszy wpis poświęcam zmianie.

Od czego zacząć i co robić, aby zmienić swój styl życia na zdrowy, dodający wdzięku, jakby komuś na tym zależało, zwinności, oraz profilowanych kształtów?

Najważniejszą rzeczą jest pośpiech. Jak ma być zmiana, to nie odkładaj jej nawet do jutra, zacznij od razu.

Zaczynamy więc od zadania sobie kilku trafionych pytań:

1. Badasz się?

Morfologia,OB, cholesterol całkowity, HDL-cholesterol LDL-cholesterol Trójglicerydy wskaznik aterogenności glukoza mocznik kreatynina białko całkowite sód potas magnez wapń, kobalt CK ck-mb ast alt biliburina calkowita amylaza żelazo crp aso wit B12, homocysteina też na B12 kwas foliowy cynk miedź chlorki wit D3 metabolizowana w wątrobie (tańsze badanie) lub w nerkach (droższe i podobno bardziej wiarygodne) ph analiza moczu

(USG jamy brzusznej, mężczyźni prostata, kobiety narządów rodnych dodatkowo, no i opcjonalnie markery nowotworowe jak ktoś ma wolną kasę, albo czymś się niepokoi)

no i …. dentysta.

Żeby tylko nie było, że akurat nie masz kasy, czy chęci na badania, to akcja ze zmianą zostaje przesunięta. Wręcz przeciwnie, pomijasz na razie ten punkt i zaczynasz od następnego.

2. Mierzysz się?

Mierzysz się i ważysz się? Bez względu na płeć ze szczególnym skupieniem przyglądasz się swojej talii, gdyż właśnie w tym miejscu czyha prawdziwe niebezpieczeństwo? Reszta to tylko czysta estetyka.

3. Oceniasz swoją aktywność fizyczną?

Gdy jest na zerowym poziomie zaczynasz od zera. Faza podstawowa dla neptków dorosłych – co najmniej dwie i pół godziny tygodniowo aktywności o umiarkowanej intensywności tlenowej, lub jedną godzinę i 15 minut tygodniowo aktywności tlenowej o wysokiej intensywności, to są tak zwane aeroby. Oraz aktywność wzmacniająca, czyli siłowa – przynajmniej dwa razy w tygodniu.

4. Oceniasz swoją dietę?

Zmieniasz swoje nawyki żywieniowe na zdrowe? Do tego posłużyć Ci może nawet ten diariusz. Zaczynasz od oczyszczenia swojego organizmu, ale odradzam nagły detoks, raczej eliminacja złomu, alergenów, zwiększenie surowego błonnika, gdy jesteśmy zdrowi. Wprowadzenie odpowiedniej suplementacji, najlepiej na bazie jedzenia, jak spirulina i chlorella.

Od września, a może nawet od sierpnia, raz w tygodniu będę spotykać się w Krakowie w M1 z chętnymi klientami sklepu This is Bio, którzy przy okazji zakupów będą mogli liczyć na darmową wartość dodaną, czyli osobiste prowadzenie przeze mnie – doradztwo w kwestiach zdrowotnych, dietetycznych, a nawet sercowych i wizerunkowych, oraz oczywiście dalszej suplementacji.

5. Oceniasz swoje relacje z ludźmi?

Ludzie, czyli my, mamy fundamentalną potrzebę pozytywnych i trwałych relacji we wszystkim.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z odpowiedzi na niektóre z tych pytań, które sobie zadaliśmy przed chwilą, aby wejść w zmiany i tak należało przyjrzeć się dokładnie temu, gdzie akurat przebywamy, czyli określić punkt startowy, aby móc iść dalej i żeby było od czego się odbić. W sumie najłatwiej odbijać się od dna. Postępy widać najszybciej i są najbardziej spektakularne.

Gdy jesteśmy zdrowi, a przynajmniej nie czujemy, żeby coś nam dolegało, te pytania i odpowiedzi, są kwestiami luzackimi, niespiesznie maszerujemy, leniwie stąpamy, ale gdy się pali i nasza zmiana wiąże się z natychmiastową koniecznością gaszenia pożaru, to naprawdę nie ma na co czekać.

Gdy cierpisz na przewlekłe problemy zdrowotne, czy jest to choroba serca, cukrzyca, depresja, zapalenie stawów, czy cokolwiek innego wejście na drogę zdrowego stylu życia staje się bezwzględnym priorytetem.

To samo odnosi się do ryzykownych zachowań, takich jak darcie faj, oraz wszelkiego rodzaju uzależnień. Nie ryzykuj. (cdn)

Serdeczności & Ścisk pepsin

(Visited 2 994 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar kacha 22 lipca 2014 o 17:32

  Oh! Pepsi! teraz kiedy właśnie wyprowadziłam się z Krk, Ty urządzasz spotkania? Cóż, miło byłoby Cię spotkać w realu, ale trudno. Powodzenia życzę innym 🙂 Pozostaję nadal przy czytaniu bloga i czekam na kolejne posty.
  A propo zmian. Za tydzień wybieram się na badania do lekarza rodzinnego i zastanawiam się „ile” badań uda mi się zdobić za darmo ( NFZ), a ilu, lekarz mi odmówi. Bo wiem, że wszyscy bardzo niechętnie przepisują badania. Po co zapobiegać , jak można leczyć. Klientów tracić nikt nie chce.

  „Wierna Czytelniczka”

  1. avatar Masza 22 lipca 2014 o 19:32

   Kacha, postrasz lekarza, że jesteś weganką i myślisz o ciąży, napisze Ci zlecenie na wszelkie możliwe badania – także po to, by Ci udowodnić, że za tydzień umrzesz.

   1. avatar eww 22 lipca 2014 o 20:22

    ej dobre 😀

   2. avatar naturalnystan92 22 lipca 2014 o 20:22

    Świetne z wege i ciążą. Wypróbuję w przyszłym tygodniu ;>

 2. avatar pepsieliot 22 lipca 2014 o 17:46

  Kacha no ja też jestem ciekawa. Zwykłą morfologię, mocz, zelazo, lipidy i kreatyninę może z ubezpieczenia , resztę raczej nie. Podobno miała być jakaś akcja dla całej Polski badanie witaminy D,bo jest zatrważająca, ale nie wiem, czy to było, czy trwa. Dziękuję, że czytasz bloga, ściskam 🙂

  1. avatar Euphoria 22 lipca 2014 o 18:07

   W Trójmieście było niedawno. Jak ją ujawnili to nigdzie już miejsc nie było a i dowiedzieć na ten temat nie było się jak, bo w ogóle nie istniała możliwość dodzwonienia się do tych punktów. Ot i taka akcja 🙁
   Witaminy D nikt nie przepisze, B12 też nie mogą a te dwie pozycje to już niektórych mogą finansowo nieźle zaskoczyć niestety.

   1. avatar naturalnystan92 22 lipca 2014 o 20:24

    Wit D w krakowie też była. Jeden dzień. Któryś piatek w maju. Bodajże 2 przychodnie brały w tym udział. Byłam i zastałam kolejkę emerytów, listy, zapisy, musiałam zrezygnować, a było za darmola.

 3. avatar Euphoria 22 lipca 2014 o 18:27

  Pepsi, dlaczego nie piszesz o badaniach tarczycy (THS, fT4 i ewentualnie przeciwciała)? To czasami podstawowa przyczyna problemów człowiek i to ogólnie w życiu, nie tylko z samym zdrowiem stricte. Wielu ludzi skarży się na różne rzeczy a nie bierze pod uwagę sprawdzenia stanu tarczycy właśnie. Moim zdaniem, to bezwzględnie powinno się na tej liście znaleźć.

  1. avatar kacha 22 lipca 2014 o 19:15

   Właśnie też o tarczycy poczytałabym chętnie. W pierwszej kolejności zrobię to badanie, bo jako dziecko leczona byłam na niedoczynność. Ponoć wyleczono mnie.Ale już 7 lat nie sprawdzałam !! ( czizas, jak to zleciało! ) A tu włosy się sypią, paznokcie sie łamią. Vitapilem się wspomagam i i ziołowymi wcierkami, ale to chyba za mało.

   1. avatar Euphoria 22 lipca 2014 o 19:24

    Kacha, nie jestem Pepsi, ale z tarczycą to całe życie się użeram (obecnie niedoczynność i zapalenie Hashimoto) i skoro piszesz, że paznokcie nie teges i włoski, to jest ogromna szansa, że to właśnie to. Ale niech Cię nie zwiodą dobre wyniki, bo skoro samopoczucie niedobre czy inne objawy (skóra, paznokcie, włosy, waga, nerwice itp.) to może właśnie być coś z autoagresji.

   2. avatar pepsieliot 22 lipca 2014 o 20:01

    Kacha no włosy, to albo żelazo, albo aminokwasy, albo niedoczynność tarczycy

  2. avatar pepsieliot 22 lipca 2014 o 19:59

   Euphoria masz rację, oczywiście powinnam o tym przypomnieć,

   1. avatar Euphoria 22 lipca 2014 o 21:22

    Wiedziałam, że Ci po prostu umknęło 😉

 4. avatar atqa 22 lipca 2014 o 19:36

  No to u mnie, choć się nie paliło, wejście na zdrową stronę życia wynikało z pożaru u A, który bezwzględnie musiał zmienić swoją dietę.
  Tak, przyznaję że żyliśmy w nieświadomości w kwestii żywienia, ufalismy alopoatom i wierzylismy w inwazyjne zabiegi i chemiczne medykamenty. Nasza wina.
  Nagła zmiana, nastąpiła gdy alopaci zawiedli, a medykamenty nie pomagały i okazało się że nie pomogą, nie zatrzymają choroby.
  Moj swiat zaczął się rozpadac….no i tak się zaczęło.Zaczęłam szukać ratunku.I znalazłam. Walczymy, mimo że za późno bo alopaci bardzo zaszkodzili….
  Teraz wiem, że zdrowa roslinna dieta,intensywny wysiłek fizyczny, profilaktyczne badania i nieufanie bezgraniczne alopatom są koniecznością jeśli chcemy być jedynie obserwatorami cudzych chorób, samemu ich nie doświadczając.
  Innego wyjścia nie ma i tyle w temacie.
  Dziękuję Ci Pepsi, bo to co się obecnie dzieje w moim i A. życiu, nowym życiu- to też Twoja zasługa, tego bloga.
  Choćby teraz- ten temat.. 🙂 – radzisz, wskazujesz, ostrzegasz…i jak Cię nie kochać?no jak?

  1. avatar atqa 22 lipca 2014 o 19:49

   Tak, tak, tarczycy badania też obowiązkowo.
   Mi też 3lata temu przydarzyła się ambitna lekarz pierwszego kontaktu, która sama z siebie, obmacala moją szyję i…
   No cóż mam guzy na obu platach i przeciwciała wysokie.Biopsja wyszła ok, ale endokrynolog chce usuwać tarczycę.
   Zresztą zaburzenia tarczycy są fatalne w skutkach, mają katastrofalny wpływ min. na serce.

   1. avatar atqa 22 lipca 2014 o 20:07

    Na wskaźniku aterogennosci można zaoszczędzić i wyliczyć samemu. Należy cholesterol całkowity podzielić przez dobry cholesterol i już.

    1. avatar edyta 23 lipca 2014 o 09:01

     napisz cos wiecej pliz.

  2. avatar pepsieliot 22 lipca 2014 o 20:05

   Atqa nie wzruszać mnie tu proszę 😀

 5. avatar Lil 22 lipca 2014 o 19:57

  mam hashimoto, wyszło po badaniu przeciwciał, leczyłam się 5 lat i zero efektów.. sama zaczęłam dawkować ( nie polecam oczywiście- ale ja to taka Zosia samosia) i po pół roku mam książkowe wyniki, pazury rosną jak na drożdżach, włosy choć cienki nadal, to kucyk 3 razy taki jak do tej pory. Zmiany są dobre.. ale jak się zmobilizować 🙁

  1. avatar Euphoria 22 lipca 2014 o 20:14

   Heh, Lil, to ja tyz samosia i na razie to najlepsze mam z tego rezultaty 🙂

 6. avatar kiniak 22 lipca 2014 o 20:41

  taka nowoczesność i nie ma propsa testu na hiv – ciemnoOooO. ISTOTNIE tak czy inaczej jest co podziwiać i mozna zraszać się dawkami wiedzy.

 7. avatar pepsieliot 23 lipca 2014 o 05:41

  Kiniak, zrób chociaż te, wyskocz z tysiaka, bo tyle to kosztuje, a potem jeszcze rozważaj czy nie zrobić hiv i jeszcze by się coś znalazło co możnaby zrobić, jak otłuszczenie wątroby i inne

 8. avatar pepsieliot 23 lipca 2014 o 05:43

  To co zaleciłam do badań to klasyka powiększona o zalecenia z książki terapia Gersona i to z pewnoscią wystarczy na początek, plus tarczyca

 9. avatar fila 28 lipca 2014 o 11:52

  Witamina D, uwaga!
  Wiem, że już temat był omawiany, pod którymś wpisem, ale chyba błędne wnioski wysunięto.
  Dlatego może ktoś to przeczyta, a Pepsi ogłosi 😉

  Wiarygodnym badaniem jest 25 (OH) D. Jestem po lekturze książki o witaminie D. Polecam! (To nie jest jakaś hiper naukowa pozycja, ale sensowna: http://www.empik.com/witamina-d-kluczem-do-zdrowia-zaidi-sarfraz,p1082109953,ksiazka-p#review)

  I już tłumaczę. (Chociaż chyba w wywiadzie na ten temat Holick wspominał, ale napiszę) Witamina, a raczej hormon wytwarza się w skórze z pochodnej cholesterolu, pod wpływem UVB przechodzi w prowitaminę, w później wit D3. I w wątrobie przekształca się w 25 (oh) D-kalcyfediol, następne w kolejce są nerki i zmienia strukturę na 1,25 (oh)2 D- kalcytriol (aktywna forma wit d, która płynie do różnych organów)

  Powody, dlaczego 25 (oh) D:
  Bo ma okres półtrwania ok. 3 tygodnie, a druga ok. 14 godzin, więc jej badanie (2.) jest mniej adekwatne.
  Kalcytriol może być w normie pomimo niedoboru kalcyfediolu. W wyniku niedoboru witaminy d i związanej z tym zwiększonej produkcji PTH, który wzmaga przekształcanie kalcyfediolu w kalcytriol.

  O!
  Poza tym widziałam, że to badanie jest tańsze.
  Ale jak ktoś ma problemy z nerkami to np. musi badać kalcytriol i ew. suplementować.

  W ogóle, jeśli mogę to był spoko artykuł na ten temat na Akademii Witalności, tu:http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/

 10. avatar Lotus 28 lipca 2014 o 16:08

  Dokładnie, tarczyca koniecznie.
  Niestety, ale jeśli są problemy z tarczycą to wiele innych rownież.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum